Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
maryjny spirytyzm
Autor Wiadomość
tropiciel 


Pomógł: 63 razy
Dołączył: 11 Kwi 2013
Posty: 4962
Wysłany: 2017-08-10, 09:01   

Cytat:
Jezus tak powiedział! Chociaż Biblia mówiła inaczej: Księga Rodzaju 5,24 i 2 Księga Królewska 2,11


mieszasz różne wątki i teksty Pisma Św. To co powiedział Jezus w Jana 3 : 13 ma zupełnie inny sens w kontekście w którym chodzi o zrodzenie z ducha Bożego.

natomiast wstąpienie do nieba to inna kwestia. Z kolei ani Henoch, ani Eliasz nie wstąpili do najwyższego nieba ( czyli duchowych niebios ) - por. Ef. 4 : 10



_________________
 
 
radek 
mężczyzna


Pomógł: 284 razy
Wiek: 40
Dołączył: 03 Sty 2013
Posty: 2998
Skąd: Choszczno
Wysłany: 2017-08-10, 17:00   

Queza napisał/a:
Albertus napisał/a:
Zapewniam cię ze wszechmogący Bóg nie ma żadnego problemu ze zmartwychwstaniem człowieka nawet jeśli jego ciało zostało całkowicie zniszczone.


Mój tato z kilka lat temu miał sen, w którym koście ludzkie oblekały się mięśniami, później skórą i następował odwrotny efekt do procesu umierania. Czy tak może wyglądać zmartwychwstanie?


W Biblii przykład zbiorowego zmartwychwstania kropla w kroplę z Twoim opisem Queza jest w księdze Ezechiela

Eze 37:1-10 pau "(1) Ręka PANA spoczęła na mnie. PAN wyprowadził mnie w duchu i postawił pośrodku równiny pełnej kości. (2) Kazał mi przejść między nimi i obejść je dokoła. A na całej powierzchni równiny było ich bardzo dużo. Były zupełnie wyschnięte. (3) Wtedy zapytał mnie: „Synu człowieczy, czy te kości mogą ożyć?”. Odpowiedziałem: PANIE BOŻE, Ty wiesz najlepiej. (4) Rzekł do mnie: „Wygłoś do tych kości proroctwo i powiedz im: Wyschnięte kości, słuchajcie słowa PANA. (5) Tak mówi PAN BÓG do tych kości: Oto Ja ześlę na was ducha i ożyjecie. (6) Dam wam ścięgna, okryję was ciałem, oblokę was skórą i udzielę wam ducha. Ożyjecie i przekonacie się, że Ja jestem PANEM”. (7) Wygłosiłem więc proroctwo zgodnie z nakazem. A gdy prorokowałem, powstał szum i szelest. Kości zaczęły się zbliżać jedna do drugiej. (8) Patrzyłem, a oto pojawiły się na nich ścięgna, oblekły się ciałem i z wierzchu pokryła je skóra. Ale jeszcze nie było w nich życia. (9) Wtedy rzekł do mnie: „Prorokuj do ducha. Wygłoś proroctwo, synu człowieczy, i powiedz duchowi: Tak mówi PAN BÓG: Przybądź, duchu, z czterech stron i tchnij na tych zabitych, aby ożyli”. (10) Prorokowałem zgodnie z nakazem. I wstąpił w nich duch. A oni ożyli i stanęli na nogach - bardzo liczne wojsko."
_________________
Lewa szala już nie wzbiera, Prawa decyduje teraz
Mat 3:2 eib "(2) (...) Królestwo Niebios jest blisko."
 
 
 
Queza 
The Morning Star


Pomogła: 155 razy
Wiek: 42
Dołączyła: 30 Mar 2012
Posty: 4680
Skąd: Bieszczady
Wysłany: 2017-08-10, 17:40   

tropiciel napisał/a:
Cytat:
Jezus tak powiedział! Chociaż Biblia mówiła inaczej: Księga Rodzaju 5,24 i 2 Księga Królewska 2,11


mieszasz różne wątki i teksty Pisma Św. To co powiedział Jezus w Jana 3 : 13 ma zupełnie inny sens w kontekście w którym chodzi o zrodzenie z ducha Bożego.

natomiast wstąpienie do nieba to inna kwestia. Z kolei ani Henoch, ani Eliasz nie wstąpili do najwyższego nieba ( czyli duchowych niebios ) - por. Ef. 4 : 10



_________________


Najlepiej tak powiedzieć ... wykręcić kota ogonem.
_________________
Matko, która jesteś w Niebie, chroń Nas zawsze w potrzebie. Niech się Imię Twoje święci, miej Nas zawsze w Swej pamięci.
 
 
tropiciel 


Pomógł: 63 razy
Dołączył: 11 Kwi 2013
Posty: 4962
Wysłany: 2017-08-10, 17:49   

Cytat:
Najlepiej tak powiedzieć ... wykręcić kota ogonem.


Nie ze mna te numery ! Jeśli masz zarzuty to poproszę konkrety !


_______________________
 
 
Queza 
The Morning Star


Pomogła: 155 razy
Wiek: 42
Dołączyła: 30 Mar 2012
Posty: 4680
Skąd: Bieszczady
Wysłany: 2017-08-10, 17:50   

radek napisał/a:
Queza napisał/a:
Albertus napisał/a:
Zapewniam cię ze wszechmogący Bóg nie ma żadnego problemu ze zmartwychwstaniem człowieka nawet jeśli jego ciało zostało całkowicie zniszczone.


Mój tato z kilka lat temu miał sen, w którym koście ludzkie oblekały się mięśniami, później skórą i następował odwrotny efekt do procesu umierania. Czy tak może wyglądać zmartwychwstanie?


W Biblii przykład zbiorowego zmartwychwstania kropla w kroplę z Twoim opisem Queza jest w księdze Ezechiela


No widzę. Czyli jest coś na rzeczy.
_________________
Matko, która jesteś w Niebie, chroń Nas zawsze w potrzebie. Niech się Imię Twoje święci, miej Nas zawsze w Swej pamięci.
 
 
Queza 
The Morning Star


Pomogła: 155 razy
Wiek: 42
Dołączyła: 30 Mar 2012
Posty: 4680
Skąd: Bieszczady
Wysłany: 2017-08-10, 17:52   

tropiciel napisał/a:
Cytat:
Najlepiej tak powiedzieć ... wykręcić kota ogonem.


Nie ze mna te numery ! Jeśli masz zarzuty to poproszę konkrety !


_______________________


Jezus powiedział prawidłowo, a Henoch i Eliasz nie wstąpili do żadnego nieba.
_________________
Matko, która jesteś w Niebie, chroń Nas zawsze w potrzebie. Niech się Imię Twoje święci, miej Nas zawsze w Swej pamięci.
 
 
BoaDusiciel 

Wyznanie: Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego
Pomógł: 216 razy
Dołączył: 04 Lis 2013
Posty: 5384
Wysłany: 2017-08-10, 18:03   

Queza napisał/a:
radek napisał/a:
Queza napisał/a:
Albertus napisał/a:
Zapewniam cię ze wszechmogący Bóg nie ma żadnego problemu ze zmartwychwstaniem człowieka nawet jeśli jego ciało zostało całkowicie zniszczone.


Mój tato z kilka lat temu miał sen, w którym koście ludzkie oblekały się mięśniami, później skórą i następował odwrotny efekt do procesu umierania. Czy tak może wyglądać zmartwychwstanie?


W Biblii przykład zbiorowego zmartwychwstania kropla w kroplę z Twoim opisem Queza jest w księdze Ezechiela


No widzę. Czyli jest coś na rzeczy.


Dostosowując się do logiki interpretatorów Biblii należy stwierdzić, że Ezechiel był ojcem Quezy :mrgreen:
 
 
Albertus 

Pomógł: 82 razy
Dołączył: 22 Wrz 2007
Posty: 2588
Wysłany: 2017-08-10, 18:08   

Ten piękny opis wskrzeszenia wyschniętych kości z Ezechiela 37 nie jest opisem powszechnego zmartwychwstania w Dniu Ostatecznym

Aby się o tym przekonać wystarczy przeczytać kilka linijek więcej niż podał radek:

Ez37:1) Potem spoczęła na mnie ręka Pana, i wyprowadził mnie On w duchu na zewnątrz, i postawił mnie pośród doliny. Była ona pełna kości. (2) I polecił mi, abym przeszedł dokoła nich, i oto było ich na obszarze doliny bardzo wiele. Były one zupełnie wyschłe. (3) I rzekł do mnie: Synu człowieczy, czy kości te powrócą znowu do życia? Odpowiedziałem: Panie Boże, Ty to wiesz. (4) Wtedy rzekł On do mnie: Prorokuj nad tymi kośćmi i mów do nich: Wyschłe kości, słuchajcie słowa Pana! (5) Tak mówi Pan Bóg: Oto Ja wam daję ducha po to, abyście się stały żywe. (6) Chcę was otoczyć ścięgnami i sprawić, byście obrosły ciałem, i przybrać was w skórę, i dać wam ducha po to, abyście ożyły i poznały, że Ja jestem Pan. (7) I prorokowałem, jak mi było polecone, a gdym prorokował, oto powstał szum i trzask, i kości jedna po drugiej zbliżały się do siebie. (8) I patrzyłem, a oto powróciły ścięgna i wyrosło ciało, a skóra pokryła je z wierzchu, ale jeszcze nie było w nich ducha. (9) I powiedział On do mnie: Prorokuj do ducha, prorokuj, o synu człowieczy, i mów do ducha: Tak powiada Pan Bóg: Z czterech wiatrów przybądź, duchu, i powiej po tych pobitych, aby ożyli. (10) Wtedy prorokowałem tak, jak mi nakazał, i duch wstąpił w nich, a ożyli i stanęli na nogach - wojsko bardzo, bardzo wielkie. (11) I rzekł do mnie: Synu człowieczy, kości te to cały dom Izraela. Oto mówią oni: Wyschły kości nasze, minęła nadzieja nasza, już po nas. (12) Dlatego prorokuj i mów do nich: Tak mówi Pan Bóg: Oto otwieram wasze groby i wydobywam was z grobów, ludu mój, i wiodę was do kraju Izraela, (13) i poznacie, że Ja jestem Pan, gdy wasze groby otworzę i z grobów was wydobędę, ludu mój. (14) Udzielę wam mego ducha po to, byście ożyli, i powiodę was do kraju waszego, i poznacie, że Ja, Pan, to powiedziałem i wykonam - wyrocznia Pana Boga.

Jak widzimy ten opis wskrzeszenia wyschniętych kości jest symboliczną zapowiedzią odnowienia Izraela i powrotu wygnańców z Babilonu do Judei.

Oczywiście Bóg potrafi dokonać i dokonywał wskrzeszeń podobnych do tych opisanych w tym fragmencie a najbardziej tego spektakularnym przykładem było wskrzeszenie Łazarza.

Ale podobne rzeczy działy się też w czasach przed Chrystusem na przykład:

Krl13: (20) Elizeusz umarł i pochowano go. Oddziały zaś Moabitów wpadały do kraju każdego roku. (21) Zdarzyło się, że grzebiący człowieka ujrzeli jeden oddział [nieprzyjacielski]. Wrzucili więc tego człowieka do grobu Elizeusza i oddalili się. Człowiek ten dotknął kości Elizeusza, ożył i stanął na nogi.

Ale zarówno wskrzeszony Łazarz jak i ten człowiek który ożył po dotknięciu kości Elizeusza ponownie umarli.

A zmartwychwstanie w Dniu Ostateczny to przemiana śmiertelnego w nieśmiertelne jak to jest opisane w liście do Koryntian
 
 
radek 
mężczyzna


Pomógł: 284 razy
Wiek: 40
Dołączył: 03 Sty 2013
Posty: 2998
Skąd: Choszczno
Wysłany: 2017-08-10, 18:38   

Albertus napisał/a:
Ten piękny opis wskrzeszenia wyschniętych kości z Ezechiela 37 nie jest opisem powszechnego zmartwychwstania w Dniu Ostatecznym

Aby się o tym przekonać wystarczy przeczytać kilka linijek więcej niż podał radek:

Ez37:1) Potem spoczęła na mnie ręka Pana, i wyprowadził mnie On w duchu na zewnątrz, i postawił mnie pośród doliny. Była ona pełna kości. (2) I polecił mi, abym przeszedł dokoła nich, i oto było ich na obszarze doliny bardzo wiele. Były one zupełnie wyschłe. (3) I rzekł do mnie: Synu człowieczy, czy kości te powrócą znowu do życia? Odpowiedziałem: Panie Boże, Ty to wiesz. (4) Wtedy rzekł On do mnie: Prorokuj nad tymi kośćmi i mów do nich: Wyschłe kości, słuchajcie słowa Pana! (5) Tak mówi Pan Bóg: Oto Ja wam daję ducha po to, abyście się stały żywe. (6) Chcę was otoczyć ścięgnami i sprawić, byście obrosły ciałem, i przybrać was w skórę, i dać wam ducha po to, abyście ożyły i poznały, że Ja jestem Pan. (7) I prorokowałem, jak mi było polecone, a gdym prorokował, oto powstał szum i trzask, i kości jedna po drugiej zbliżały się do siebie. (8) I patrzyłem, a oto powróciły ścięgna i wyrosło ciało, a skóra pokryła je z wierzchu, ale jeszcze nie było w nich ducha. (9) I powiedział On do mnie: Prorokuj do ducha, prorokuj, o synu człowieczy, i mów do ducha: Tak powiada Pan Bóg: Z czterech wiatrów przybądź, duchu, i powiej po tych pobitych, aby ożyli. (10) Wtedy prorokowałem tak, jak mi nakazał, i duch wstąpił w nich, a ożyli i stanęli na nogach - wojsko bardzo, bardzo wielkie. (11) I rzekł do mnie: Synu człowieczy, kości te to cały dom Izraela. Oto mówią oni: Wyschły kości nasze, minęła nadzieja nasza, już po nas. (12) Dlatego prorokuj i mów do nich: Tak mówi Pan Bóg: Oto otwieram wasze groby i wydobywam was z grobów, ludu mój, i wiodę was do kraju Izraela, (13) i poznacie, że Ja jestem Pan, gdy wasze groby otworzę i z grobów was wydobędę, ludu mój. (14) Udzielę wam mego ducha po to, byście ożyli, i powiodę was do kraju waszego, i poznacie, że Ja, Pan, to powiedziałem i wykonam - wyrocznia Pana Boga.

A zmartwychwstanie w Dniu Ostateczny to przemiana śmiertelnego w nieśmiertelne


W większości rozumiem podobnie, przy czym uważam, że Ezechiel raczej aż tak nie koloryzował, i pisał zgodnie z realiami, gdy Bóg zobaczył, jak prorok wykonał Jego polecenie, przedstawił mu co rzeczywiście było w Jego sercu, gdy mówił "kości te" dając tym samym piękne proroctwo na temat odbudowy Izraela, przy czym najpierw gotowi muszą być żywi, bo to ci, którzy będą ostatnimi będą mieli władzę nad wszelkimi prawami natury, bo nie buduje się rodziny wśród wrogów, tylko wśród przyjaciół

Mat 20:16 pau "Tak ostatni będą pierwszymi, a pierwsi ostatnimi”."

Dan 7:27 pau "Jego królowanie i władzę oraz wszystkie królestwa pod całym niebem otrzyma lud świętych Najwyższego. Królowanie Najwyższego jest wieczne. Wszystkie potęgi będą Go czciły i będą Mu posłuszne."
_________________
Lewa szala już nie wzbiera, Prawa decyduje teraz
Mat 3:2 eib "(2) (...) Królestwo Niebios jest blisko."
 
 
 
Albertus 

Pomógł: 82 razy
Dołączył: 22 Wrz 2007
Posty: 2588
Wysłany: 2017-08-10, 18:43   

radek napisał/a:
Albertus napisał/a:
Ten piękny opis wskrzeszenia wyschniętych kości z Ezechiela 37 nie jest opisem powszechnego zmartwychwstania w Dniu Ostatecznym

Aby się o tym przekonać wystarczy przeczytać kilka linijek więcej niż podał radek:

Ez37:1) Potem spoczęła na mnie ręka Pana, i wyprowadził mnie On w duchu na zewnątrz, i postawił mnie pośród doliny. Była ona pełna kości. (2) I polecił mi, abym przeszedł dokoła nich, i oto było ich na obszarze doliny bardzo wiele. Były one zupełnie wyschłe. (3) I rzekł do mnie: Synu człowieczy, czy kości te powrócą znowu do życia? Odpowiedziałem: Panie Boże, Ty to wiesz. (4) Wtedy rzekł On do mnie: Prorokuj nad tymi kośćmi i mów do nich: Wyschłe kości, słuchajcie słowa Pana! (5) Tak mówi Pan Bóg: Oto Ja wam daję ducha po to, abyście się stały żywe. (6) Chcę was otoczyć ścięgnami i sprawić, byście obrosły ciałem, i przybrać was w skórę, i dać wam ducha po to, abyście ożyły i poznały, że Ja jestem Pan. (7) I prorokowałem, jak mi było polecone, a gdym prorokował, oto powstał szum i trzask, i kości jedna po drugiej zbliżały się do siebie. (8) I patrzyłem, a oto powróciły ścięgna i wyrosło ciało, a skóra pokryła je z wierzchu, ale jeszcze nie było w nich ducha. (9) I powiedział On do mnie: Prorokuj do ducha, prorokuj, o synu człowieczy, i mów do ducha: Tak powiada Pan Bóg: Z czterech wiatrów przybądź, duchu, i powiej po tych pobitych, aby ożyli. (10) Wtedy prorokowałem tak, jak mi nakazał, i duch wstąpił w nich, a ożyli i stanęli na nogach - wojsko bardzo, bardzo wielkie. (11) I rzekł do mnie: Synu człowieczy, kości te to cały dom Izraela. Oto mówią oni: Wyschły kości nasze, minęła nadzieja nasza, już po nas. (12) Dlatego prorokuj i mów do nich: Tak mówi Pan Bóg: Oto otwieram wasze groby i wydobywam was z grobów, ludu mój, i wiodę was do kraju Izraela, (13) i poznacie, że Ja jestem Pan, gdy wasze groby otworzę i z grobów was wydobędę, ludu mój. (14) Udzielę wam mego ducha po to, byście ożyli, i powiodę was do kraju waszego, i poznacie, że Ja, Pan, to powiedziałem i wykonam - wyrocznia Pana Boga.

A zmartwychwstanie w Dniu Ostateczny to przemiana śmiertelnego w nieśmiertelne


W większości rozumiem podobnie, przy czym uważam, że Ezechiel raczej aż tak nie koloryzował, i pisał zgodnie z realiami, gdy Bóg zobaczył, jak prorok wykonał Jego polecenie, przedstawił mu co rzeczywiście było w Jego sercu, gdy mówił "kości te" dając tym samym piękne proroctwo na temat odbudowy Izraela, przy czym najpierw gotowi muszą być żywi, bo to ci, którzy będą ostatnimi będą mieli władzę nad wszelkimi prawami natury, bo nie buduje się rodziny wśród wrogów, tylko wśród przyjaciół

Mat 20:16 pau "Tak ostatni będą pierwszymi, a pierwsi ostatnimi”."

Dan 7:27 pau "Jego królowanie i władzę oraz wszystkie królestwa pod całym niebem otrzyma lud świętych Najwyższego. Królowanie Najwyższego jest wieczne. Wszystkie potęgi będą Go czciły i będą Mu posłuszne."



???

I znów nie mam pewności o co ci chodzi. Domyślam się wprawdzie ale nie chcę dyskutować opierając się na domysłach
 
 
radek 
mężczyzna


Pomógł: 284 razy
Wiek: 40
Dołączył: 03 Sty 2013
Posty: 2998
Skąd: Choszczno
Wysłany: 2017-08-10, 18:50   

Albertus w skrócie chodzi o to, że wg mnie to było rzeczywiste zmartwychwstanie, lecz wszyscy trwale będą żyć dopiero gdy wszyscy żywi będą dokładnie wykształceni i gotowi na przyjęcie wszystkich spoczywających. Człowiek nie może żyć wiecznie, gdy jest pogodzony z jakąkolwiek śmiercią
_________________
Lewa szala już nie wzbiera, Prawa decyduje teraz
Mat 3:2 eib "(2) (...) Królestwo Niebios jest blisko."
 
 
 
tropiciel 


Pomógł: 63 razy
Dołączył: 11 Kwi 2013
Posty: 4962
Wysłany: 2017-08-10, 19:18   

Queza napisał/a :

Cytat:
Jezus powiedział prawidłowo, a Henoch i Eliasz nie wstąpili do żadnego nieba.


Jezus zawsze mówił prawidłowo, natomiast to że Henoch i Eliasz wstąpili do nieba widać z tekstu Biblijnego - 2 Król 2 : 11 oraz 1 Moj 5 : 24 i Hebr. 11 : 5 co nie oznacza, że wstąpili do najwyższego nieba czyli do duchowych niebios - por. Ef. 4 : 10. Apostoł Paweł pisze w liście do Efezjan, że Chrystus wstąpił ponad wszystkie niebiosa.

W Ewangelii Jana 3 : 13 chodzi natomiast nie o kwestię wstąpienia, lecz o narodzenie się z ducha Bożego na co wskazuje cały kontekst. Użyty w grece koine czas perfectum wskazuje nie na czynność przyszłą, lub przeszłą. Charakterystyczne jest też to, że Jezus w Jana 3 : 13 najpierw mówi o wstąpieniu, a potem o zstąpieniu, a nie odwrotnie. Poza tym mówi o sobie jako o Synu Człowieczym, a więc nie o drugiej osobie trój-osobowego bożka katolickiego, i nie mówi też o sobie jako o Aniele.


______________________
 
 
Queza 
The Morning Star


Pomogła: 155 razy
Wiek: 42
Dołączyła: 30 Mar 2012
Posty: 4680
Skąd: Bieszczady
Wysłany: 2017-08-10, 20:05   

A kto powiedział, że Jezus jest Aniołem?
_________________
Matko, która jesteś w Niebie, chroń Nas zawsze w potrzebie. Niech się Imię Twoje święci, miej Nas zawsze w Swej pamięci.
 
 
tropiciel 


Pomógł: 63 razy
Dołączył: 11 Kwi 2013
Posty: 4962
Wysłany: 2017-08-11, 06:47   

Widać, że nie znasz tej problematyki.
W proroctwo Malachiasza 3 : 1 jest określenie מַלְאַ֨ךְ הַבְּרִ֜ית - mal’aḵ habbərîṯ , które nawet według niektórych teologów katolickich dotyczy Mesjasza. Dosłownie znaczy to określenie Posłaniec Przymierza . Ale ponieważ słowo מַלְאַ֨ךְ mal’aḵ znaczy również anioł, więc na tej podstawie arianie i wszyscy arianizujący wysnuli sobie wniosek, że Mesjasz jest Aniołem.

Według natomiast unitarian takie myślenie jest błędne, wynikające z błędnego odczytania niektórych fragmentów Pisma Świętego i błędnej interpretacji. Faktem jest, że Żydzi nigdy nie wierzyli w coś takiego jak preegzystencja Mesjasza, ponieważ takiej "nauki" nigdzie w Pismach Hebrajskich natchnionych przez Boga nie ma.
Unitarianie jako argument przytaczają list Jakuba 2 : 25, gdzie wywiadowcy do Jerycha ( Joz. 2 : 1 ) zostali nazwani ἀγγέλους (angelous) od formy ἄγγελος ( aggelos ) [czyt. angelos]. Słowo greckie ma to samo znaczenie jak i hebrajskie. Więc jeśli ktoś widzi w Posłańcu Przymierza Anioła, to konsekwentnie powinien widzieć również w zwiadowcach Jozuego - Aniołów. A to jest oczywisty absurd !

Współcześnie Jezusa za Anioła uważają od Adwentystów począwszy - wszyscy, którzy wywodzą się od Russella i jego spuścizny.


_________________________________
 
 
Albertus 

Pomógł: 82 razy
Dołączył: 22 Wrz 2007
Posty: 2588
Wysłany: 2017-08-11, 09:06   

Queza napisał/a:
A kto powiedział, że Jezus jest Aniołem?


nie wiem do kogo to pytanie ale pozwolę sobie odpowiedzieć

W proroctwie Malachiasza są słowa które można odnieść do Mesjasza:

Ml3:(1) Oto Ja wyślę anioła mego, aby przygotował drogę przede Mną, a potem nagle przybędzie do swej świątyni Pan, którego wy oczekujecie, i Anioł Przymierza, którego pragniecie. Oto nadejdzie, mówi Pan Zastępów.


Słowo anioł oznacza w języku hebrajskim i greckim "Posłańca" i w biblii bywa używane nie tylko w odniesieniu do stworzonych bytów duchowych służących Bogu ale też w odniesieniu do ludzi - na przykład w pierwszej części cytowanego proroctwa Malachiasza odnosi się do Jana Chrzciciela

Jezus jest więc nazwany aniołem w sensie Osoby przynoszącej ludziom jakieś ważne przesłanie - w tym wypadku Nowe Przymierze podobnie jak na przykład w księdze wyjścia:

Wj3:(1) Gdy Mojżesz pasał owce swego teścia, Jetry, kapłana Madianitów, zaprowadził pewnego razu owce w głąb pustyni i przyszedł do góry Bożej Horeb. (2) Wtedy ukazał mu się Anioł Pański w płomieniu ognia, ze środka krzewu. Mojżesz widział, jak krzew płonął ogniem, a nie spłonął od niego. (3) Wtedy Mojżesz powiedział do siebie: Podejdę, żeby się przyjrzeć temu niezwykłemu zjawisku. Dlaczego krzew się nie spala? (4) Gdy zaś Pan ujrzał, że Mojżesz podchodził, żeby się przyjrzeć, zawołał Bóg do niego ze środka krzewu: Mojżeszu, Mojżeszu! On zaś odpowiedział: Oto jestem. (5) Rzekł mu Bóg: Nie zbliżaj się tu! Zdejm sandały z nóg, gdyż miejsce, na którym stoisz, jest ziemią świętą. (6) Powiedział jeszcze Pan: Jestem Bogiem ojca twego, Bogiem Abrahama, Bogiem Izaaka i Bogiem Jakuba. Mojżesz zasłonił twarz, bał się bowiem zwrócić oczy na Boga.

napisane jest że anioł Pański ukazał się Mojżeszowi a potem okazuje się że to sam Bóg Jahwe zapowiada wyprowadzenie Izraela z Egiptu

Jezus Chrystus Wcielony Bóg - prawdziwy Bóg i prawdziwy Człowiek może być zatem nazywany aniołem w sensie posłańca przynoszącego ludziom Nowe Przymierze nie będąc stworzonym bytem duchowym służącym Bogu.

O tym że Chrystus nie jest aniołem w sensie bycia jednym ze stworzonych bytów duchowych służących Bogu i że jest wyższy ponad te wszystkie anioły(stworzone byty duchowe służące Bogu) mówi nam między innymi list do Hebrajczyków:

Hbr1:(1) Wielokrotnie i na różne sposoby przemawiał niegdyś Bóg do ojców przez proroków, (2) a w tych ostatecznych dniach przemówił do nas przez Syna. Jego to ustanowił dziedzicem wszystkich rzeczy, przez Niego też stworzył wszechświat. (3) Ten /Syn/, który jest odblaskiem Jego chwały i odbiciem Jego istoty, podtrzymuje wszystko słowem swej potęgi, a dokonawszy oczyszczenia z grzechów, zasiadł po prawicy Majestatu na wysokościach. (4) On o tyle stał się wyższym od aniołów, o ile odziedziczył wyższe od nich imię. (5) Do którego bowiem z aniołów powiedział kiedykolwiek: Ty jesteś moim Synem, Jam Cię dziś zrodził? I znowu: Ja będę Mu Ojcem, a On będzie Mi Synem. (6) Skoro zaś znowu wprowadzi Pierworodnego na świat, powie: Niech Mu oddają pokłon wszyscy aniołowie Boży! (7) Do aniołów zaś powie: Aniołów swych czyni wichrami, sługi swe płomieniami ognia. (8) Do Syna zaś: Tron Twój, Boże na wieki wieków, berło sprawiedliwości berłem królestwa Twego. (9) Umiłowałeś sprawiedliwość, a znienawidziłeś nieprawość, dlatego namaścił Cię, Boże, Bóg Twój olejkiem radości bardziej niż Twych towarzyszy. (10) Oraz: Tyś, Panie, na początku osadził ziemię, dziełem też rąk Twoich są niebiosa. (11) One przeminą, ale Ty zostaniesz i wszystko jak szata się zestarzeje, (12) i jak płaszcz je zwiniesz, jak odzienie, i odmienią się. Ty zaś jesteś Ten sam, a Twoje lata się nie skończą. (13) Do któregoż z aniołów kiedykolwiek powiedział: Siądź po mojej prawicy, aż położę nieprzyjaciół Twoich jako podnóżek Twoich stóp. (14) Czyż nie są oni wszyscy duchami przeznaczonymi do usług, posłanymi na pomoc tym, którzy mają posiąść zbawienie?

Jak widzimy Bóg Ojciec mówi tutaj do Syna:

Tron Twój, Boże na wieki wieków,


A także Bóg Ojciec mówi do Syna:

Tyś, Panie, na początku osadził ziemię, dziełem też rąk Twoich są niebiosa. (11) One przeminą, ale Ty zostaniesz i wszystko jak szata się zestarzeje, (12) i jak płaszcz je zwiniesz, jak odzienie, i odmienią się. Ty zaś jesteś Ten sam, a Twoje lata się nie skończą.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 10