Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Islam a zbawienie
Autor Wiadomość
karol210


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 05 Lut 2016
Posty: 916
Wysłany: 2016-10-22, 22:35   

Może coś o 72 dziewicach wreście :-P
_________________
Refleksja:

https://youtu.be/zfusL3xTKn4

http://m.ulub.pl/wojxsP7O...mnie-przyjmiesz
 
 
Dezerter 


Wyznanie: chrześcijanin
Pomógł: 224 razy
Dołączył: 16 Sie 2009
Posty: 3640
Skąd: Inowrocław
Wysłany: 2016-10-22, 23:34   

karol210 napisał/a:
Może coś o 72 dziewicach wreście :-P

a dasz radę :xhehe:
_________________
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie
http://zchrystusem.pl/
 
 
ShadowLady86 
Administrator


Wyznanie: Chrześcijanin
Pomogła: 273 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 14 Sty 2012
Posty: 4440
Wysłany: 2016-10-23, 14:46   

Proście, a będzie Wam dane ;-)

I ci pierwsi - ci są prawdziwie pierwsi. Oni będą tymi, co są blisko Boga. I będą w Ogrodach Szczęścia - duża grupa spośród pierwszych wiernych [...] I będą tam niewiasty, o wielkich, ślicznych oczach. Jak perły, pięknie utrzymanych. Jako nagroda za to, co uczynili [...] Zaprawdę, My stworzyliśmy im dobre stworzenie, I uczyniliśmy je dziewicami Miłującymi, w równym wieku. [Koran 56: 11-14, 23-25, 36-38]

Co ciekawe liczba 72 nie pochodzi z Koranu, a z jakiegoś hadisu.
_________________
1.Ludzie są głupi: niemal we wszystko uwierzą, bo chcą, żeby to była prawda, lub dlatego, że się obawiają, iż może to być prawda.
2.Najlepsze intencje mogą spowodować największe szkody.
3.Uczucia rządzą rozumem.
4.W przebaczeniu tkwi magia, która uzdrawia. W przebaczeniu, które dajesz, a zwłaszcza w tym, które uzyskujesz.
5.Zważaj na to, co ludzie czynią, a nie tylko na ich słowa, bo czyny zdradzą kłamstwo.
6.Możesz się podporządkować wyłącznie władzy rozumu. [...]



 
 
Singh

Dołączył: 09 Lip 2016
Posty: 17
Wysłany: 2016-10-23, 16:00   

No wątpię, żeby ktoś wytrzymał z 72 kobietami wciągu dnia i nocy :D
 
 
radek 
mężczyzna


Pomógł: 284 razy
Wiek: 40
Dołączył: 03 Sty 2013
Posty: 2998
Skąd: Choszczno
Wysłany: 2016-10-31, 18:42   

Czuję pod skórą, że chodzi o 72 oblicza jednej Świętej Kobiety
Ra
_________________
Lewa szala już nie wzbiera, Prawa decyduje teraz
Mat 3:2 eib "(2) (...) Królestwo Niebios jest blisko."
 
 
 
radek 
mężczyzna


Pomógł: 284 razy
Wiek: 40
Dołączył: 03 Sty 2013
Posty: 2998
Skąd: Choszczno
Wysłany: 2016-11-02, 06:15   

Harmonijnym znaczeniem liczby 1.618 jest też traktowanie jedynki jako Osoby pierwszej, czyli Boga, szóstka to szósty etap stwarzania w którym powstał człowiek, ósemka to etap przywrócenia doskonałości człowiekowi. Czyli dwa okresy, takie jak dwa dni, dwa lata, dwa tysiące lat, dwa okresy galaktyczne czyli 2*26000 lub dłużej, albo też dwa tzw. łuki

Sura 53:9 (Bielawski)
w odległości dwóch łuków lub jeszcze bliżej;

"Bliżej" może mieć miejsce jeśli ludzkość samodzielnie się zregeneruje, bez oczekiwania na ingerencję Boga, wtedy wyrok może zostać oddalony jeśli ludzkość udowodni, że trwa w Prawdzie i nie będzie trudzić Boga, lecz będzie traktować Go jak świadka

Sura 48:28 (Bielawski)
On, który wysłał Swego Posłańca z drogą prostą i religią prawdy, aby jej dać wyższość nad wszelką religią! A Bóg wystarczy jako świadek!
_________________
Lewa szala już nie wzbiera, Prawa decyduje teraz
Mat 3:2 eib "(2) (...) Królestwo Niebios jest blisko."
 
 
 
Efezjan 
Dziecko Boże

Wyznanie: katolik
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 20 Lis 2016
Posty: 164
Wysłany: 2016-11-30, 20:35   

karol210 napisał/a:
Może coś o 72 dziewicach wreście :-P

A ja słyszałem, że tu chodzi o winogrona o pięknym wyglądzie. W końcu w arabskim /jak w hebrajskim/ zapisuje się tylko spółgłoski - z wyjątkiem Koranu, gdzie mamy wokalizację. Czy jakiś arabista mógłby potwierdzić, czy w hurysach i winogronach jest ten sam rdzeń spółgłoskowy?
_________________
"Patrzcie, jak wielką miłością obdarzył nas Ojciec, że zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi i jesteśmy [nimi]. A świat dlatego nas nie zna, ponieważ i jego nie poznał. Umiłowani już teraz jesteśmy dziećmi Bożymi, a jeszcze się nie okazało, czym będziemy. 1J 3, 1-2
 
 
radek 
mężczyzna


Pomógł: 284 razy
Wiek: 40
Dołączył: 03 Sty 2013
Posty: 2998
Skąd: Choszczno
Wysłany: 2016-12-12, 07:07   

Zbawienie to osiągnięcie przez człowieka samomistrzostwa wewnętrznego, które pozwala na satysfakcjonujące rozwiązywanie wszelkich problemów. Kwestia zmartwychwstania umarłych nie może być przewidziana co do daty przez zwykłego śmiertelnika. Z Biblii dowiadujemy się, że dzień i godzinę zna tylko Ojciec

Mt 24:36 pau "O tym, kiedy nadejdzie ten dzień i godzina, nikt nie wie: ani aniołowie w niebie, ani Syn, tylko Ojciec."

Z Koranu dowiadujemy się, że Aniołowie mają władzę nad życiem

Sura 75:3 (Bielawski)
Czy człowiek sądzi, że My nie zbierzemy jego kości?
Sura 75:4 (Bielawski)
Ależ tak! My mamy moc ponownie ułożyć nawet jego palce.

Jednak najpierw cały Świat musi się okazać godnym życia, aby przyjąć śpiących w prochu Ziemi

Mat 13:24-30 pau "(24) Opowiedział im też inną przypowieść. „Królestwo niebieskie podobne jest do człowieka, który zasiał na swoim polu dobre ziarno. (25) Gdy ludzie spali, przyszedł nieprzyjaciel, nasiał chwastu pomiędzy pszenicę i odszedł. (26) Kiedy zboże wyrosło i wypuściło kłosy, wówczas ukazał się także chwast. (27) Wtedy słudzy poszli do właściciela i zapytali: «Panie! Przecież dobre ziarno zasiałeś na polu. Skąd więc wziął się chwast?». (28) A on odpowiedział: «To dzieło nieprzyjaciela». Wtedy słudzy rzekli: «Czy chcesz, żebyśmy poszli i powyrywali go?». (29) On odparł: «Nie. Gdyż w czasie zbierania chwastu moglibyście wyrwać z nim także pszenicę. (30) Pozwólcie im rosnąć razem aż do żniw. A w czasie żniw powiem żniwiarzom: Zbierzcie najpierw chwast, zwiążcie go w snopy i spalcie. Pszenicę natomiast zanieście do mego spichlerza»”."
_________________
Lewa szala już nie wzbiera, Prawa decyduje teraz
Mat 3:2 eib "(2) (...) Królestwo Niebios jest blisko."
 
 
 
radek 
mężczyzna


Pomógł: 284 razy
Wiek: 40
Dołączył: 03 Sty 2013
Posty: 2998
Skąd: Choszczno
Wysłany: 2017-08-11, 11:48   

W kwestii moich siedemdziesięciu tygodni to czuję się zobowiązany przedstawić moją wersję drogi do porządku świata. Pisałem o tym w innym miejscu, ale napiszę i tutaj, żeby związek był wyraźniejszy. W momencie, gdy Duch Święty w swojej drodze dociera do miejsca gdzie mają swój początek Ojciec i Syn, a Ojciec i Syn docierają do miejsca, gdzie miał swój początek Duch Święty, wtedy rozwój na wyższy poziom jest niemożliwy, a to co nastąpi dalej będzie wzmacnianiem tego, co było słabe wcześniej. To jest wg mnie sekret połowy czasu z księgi Daniela i Rewelacji Jana

Dan 12:7 pau "Usłyszałem mężczyznę ubranego w lnianą szatę i znajdującego się nad wodami rzeki. Podniósł on prawą i lewą rękę ku niebu i złożył przysięgę na Wiekuistego, że do czasu, czasów i połowy czasu, kiedy skończy się ucisk ludu świętego, wszystko się dopełni."

Rev 12:14 pau "Kobiecie zaś dano dwa skrzydła wielkiego orła, aby poleciała na pustynię, na swoje miejsce. Tam żywiono ją przez czas, czasy i połowę czasu z dala od węża."
_________________
Lewa szala już nie wzbiera, Prawa decyduje teraz
Mat 3:2 eib "(2) (...) Królestwo Niebios jest blisko."
 
 
 
radek 
mężczyzna


Pomógł: 284 razy
Wiek: 40
Dołączył: 03 Sty 2013
Posty: 2998
Skąd: Choszczno
Wysłany: 2017-10-12, 18:40   

Koraniczny Iblis jest owocem ognia i nadzieją dla tych, którzy trafiają do ognia, a nie pokłonił się człowiekowi stworzonemu z gliny ze względu na troskę o niego, by być jego ewentualną ucieczką

Sura 7:12 (Bielawski)
Bóg powiedział: "Co tobie przeszkodziło, że się nie pokłoniłeś, skoro tobie nakazałem?" Powiedział: "Ja jestem lepszy od niego. Ty stworzyłeś mnie z ognia, a jego stworzyłeś z gliny."

Od Koranicznego Iblisa dowiadujemy się o planowanym Dniu Zmartwychwstania, którego On uważał się patronem i nie życzył sobie by ten dzień miał jakiś brak, lecz chciał by był to dzień odpoczynku

Sura 17:62-63 (Bielawski)
I dalej mówił: "Czy Ty widzisz? Oto ten, którego uczciłeś bardziej ode mnie. Jeśli mi dasz zwłokę do Dnia Zmartwychwstania, to ja niezawodnie zniszczę jego potomstwo, z wyjątkiem nielicznych."
powiedział On: "Idź precz! A ci spośród nich, którzy pójdą za tobą... zaprawdę, Gehenna będzie waszą zapłatą, zapłatą obfitą!


Koran przedstawia Iblisa jako rozwiązującego widziany przez człowieka problem ognia. W Biblii zapowiedziano, że nawet śmierć będzie podległa względem ognia

Rev 20:14 eib "(14) Następnie śmierć i świat zmarłych zostały wrzucone do jeziora ognistego. To jezioro ogniste jest drugą śmiercią."
_________________
Lewa szala już nie wzbiera, Prawa decyduje teraz
Mat 3:2 eib "(2) (...) Królestwo Niebios jest blisko."
 
 
 
radek 
mężczyzna


Pomógł: 284 razy
Wiek: 40
Dołączył: 03 Sty 2013
Posty: 2998
Skąd: Choszczno
Wysłany: 2017-10-14, 13:22   

To co jest widoczne z zewnątrz jako czarna dziura, jest końcem czasu dla istot, które są w jej wnętrzu. Ci, którzy idą drogą Bożą idą tam gdzie ich serca prowadzi Bóg

Koran 53:1-2 (Bielawski)
Na gwiazdę, kiedy ona zapada!
Nie zeszedł z drogi wasz towarzysz ani też nie błądzi.


W trakcie Biblijnej połowy czasu ma być spłacony dług zakończonych czasów.

Rev 12:14 eib "(14) I dano kobiecie dwa skrzydła wielkiego orła, aby uleciała na pustkowie, na miejsce, gdzie ją karmiono przez czas, czasy i pół czasu — z dala od węża."
_________________
Lewa szala już nie wzbiera, Prawa decyduje teraz
Mat 3:2 eib "(2) (...) Królestwo Niebios jest blisko."
 
 
 
radek 
mężczyzna


Pomógł: 284 razy
Wiek: 40
Dołączył: 03 Sty 2013
Posty: 2998
Skąd: Choszczno
Wysłany: 2017-10-15, 10:01   

Dobrze wczytując się w proroctwo o siedemdziesięciu tygodniach można dojść do wniosku, że dotyczy ono oświecenia świadomości, co owszem powinno być początkiem pięknych zmian

Dan 9:24 eib "(24) Siedemdziesiąt tygodni wyznaczono twojemu ludowi i twojemu świętemu miastu, dla dopełnienia się nieprawości, dla rozprawienia się z grzechem, dla przebłagania za winę, dla wprowadzenia wiecznej sprawiedliwości, dla potwierdzenia widzenia i proroka i dla namaszczenia miejsca najświętszego."
_________________
Lewa szala już nie wzbiera, Prawa decyduje teraz
Mat 3:2 eib "(2) (...) Królestwo Niebios jest blisko."
 
 
 
radek 
mężczyzna


Pomógł: 284 razy
Wiek: 40
Dołączył: 03 Sty 2013
Posty: 2998
Skąd: Choszczno
Wysłany: 2017-11-26, 15:08   

Nieporozumienia wynikają z braku wiedzy, a nie z wyższości jednej ze stron

Łk 17:7-10 eib "(7) Kto z was, mając sługę zajętego przy orce lub wypasie, powie mu, gdy ten wróci z pola: Wejdź i zaraz siadaj do stołu? (8) Czy raczej nie rozkaże: Przygotuj coś na kolację, przepasz się fartuchem i usługuj mi, aż się najem i napiję, a potem ty możesz zjeść i wypić? (9) Czy jest wdzięczny słudze za spełnienie poleceń? (10) Tak i wy, gdy wykonacie wszystko, co wam polecono, mówcie: Jesteśmy marnymi sługami, wykonaliśmy to, co było naszą powinnością."

Muzułmanin ma wystarczającą wiedzę by precyzyjnie odpuścić niedoskonałość

Koran 40:7-9 (Bielawski)
Ci, którzy niosą tron, i ci, którzy są wokół niego, głoszą chwałę swego Pana; wierzą w Niego i proszą o przebaczenie dla tych, którzy uwierzyli: "Panie nasz! Ty obejmujesz każdą rzecz miłosierdziem i wiedzą. Przebacz tym, którzy się nawrócili i którzy poszli po Twojej drodze; i ochroń ich od kary ognia piekielnego!
Panie nasz! Wprowadź ich do Ogrodów Edenu, które im obiecałeś; im i tym, którzy czynią dobro, spośród ich ojców i ich żon, jak też ich potomstwa. Zaprawdę, Ty jesteś Potężny, Mądry!
I uchroń ich od złych czynów! A kogo Ty uchronisz od złych czynów, już tego dnia okazałeś mu swoje miłosierdzie. A to jest osiągnięcie ogromne!"


Istnieją dwa rodzaje nagrody: nieujawniona radość serca związana z intymną więzią z Bogiem oraz późniejsze spełnienie świętych marzeń

Koran 48:4-5 (Bielawski)
On, który zesłał spokój bezpieczeństwa w serca wiernych, aby pomnożyć wiarę wraz z ich wiarą - Do Boga należą wojska niebios i ziemi. Bóg jest wszechwiedzący, mądry! -
i aby wprowadzić wierzących i wierzące do Ogrodów, gdzie w dole płyną strumyki; oni tam będą przebywać na wieki. I On odpuści im ich złe czyny. To jest w oczach Boga osiągnięcie ogromne!
_________________
Lewa szala już nie wzbiera, Prawa decyduje teraz
Mat 3:2 eib "(2) (...) Królestwo Niebios jest blisko."
 
 
 
tola 


Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 31 Maj 2017
Posty: 664
Wysłany: 2017-11-27, 13:42   

Jak pieknie przetłumaczone i kto by sie połapał ,ze to podstep.
Jak to napisano - zrównam sie z Najwyzszym .

ale to alah a nie Najwyzszy.
 
 
radek 
mężczyzna


Pomógł: 284 razy
Wiek: 40
Dołączył: 03 Sty 2013
Posty: 2998
Skąd: Choszczno
Wysłany: 2017-11-27, 14:03   

Dan 12:8-10 eib "(8) Ja wprawdzie słyszałem te słowa, lecz ich nie zrozumiałem. Zapytałem więc: Panie! Co będzie końcem tych rzeczy? (9) A on odpowiedział: Idź, Danielu, bo znaczenie tych słów będzie jasne dopiero w czasie końca. (10) Wielu będzie się oczyszczało i wybielało, wielu też będzie wypróbowanych. Bezbożni natomiast będą postępować bezbożnie. Nie zrozumie tego żaden z nich, ale roztropni zrozumieją."
_________________
Lewa szala już nie wzbiera, Prawa decyduje teraz
Mat 3:2 eib "(2) (...) Królestwo Niebios jest blisko."
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 10