Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność. (List do Galatów 5:21-22)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Pytanie
Autor Wiadomość
efroni 

Wysłany: 2017-08-19, 06:42   

Pokoja napisał/a:

Rozumiem, że według Twojego wpisu, tą natchnioną naukę Pana Jehoszuy (Jezusa) Mesjasza należy uznać, jakby za "masło". A poniższą najtrafniejszą według Ciebie frazę, za co należy uznać, za "masło", czy za "maślankę"?

Na to pytanie już odpowiedziałem .
Wychodzi na to że jednak nic nie rozumiesz , albo..... tak jesteś odurzony naukami swojej denominacji
że żadne argumenty/ ani logiczne ani biblijne/ do Ciebie nie trafiają .

Pokoja napisał/a:
efroni napisał/a:
Pokoja napisał/a:
Jeżeli twierdzisz, że fraza jest zgodna z jego nauczaniem, to nie twierdzisz zarazem, że jest natchniona DŚBO?

Nie , nie twierdzę tak i nigdy tak nie twierdziłem .

No to, albo robisz tutaj pianę, jak retor, albo zasłonę dymną, aby dla Internauty nie było wiadomo, o co Tobie tak naprawdę chodzi.

Nie ma oryginalnych pism NT a te co są to są trzecie czy czwarte kopie z kopii i to z licznymi przeinaczeniami ,
więc to oczywiste /przynajmniej dla mnie / że nie mogą być uznane za natchnione przez Boga .
/Są i przesiąknięte i natchnione duchem człowieczym /
Natomiast to czy taka a nie inna interpretacja frazy (Kol 2 ; 16-17) jest zgodna i z naukami judaizmu i z naukami Mesjasza i z naukami Jego uczni i z naukami współczesnych myślicieli
to zupełnie inna para kaloszy/już o tym pisałem/ .
Kto więc tutaj i mąci i bije pianę i uprawia pustą retorykę ? :-D

efroni napisał/a:
Pokoja napisał/a:
Mesjanizmu nie może być w człowieku /w jednostce/ , w każdym z nas - taka nauka jest niebiblijna .

Czy takie jest Twoje ostateczne stanowisko, czy to jakaś pomyłka? Trudno jest wierzgać przeciwko ościeniowi w sobie.

To że mesjanizmu nie może być w człowieku /w jednostce/ to nie jest moje stanowisko .
Jest to Twoje stanowisko i o pomyłce nie może być mowy .
No chyba, że zmieniłeś stanowisko :mrgreen:

Mesjasz jest JEDEN a fałszywi Mesjasze biorą się z fałszywego mesjanizmu /w człowieku / .

Jedni drugich brzemiona noście , tak wypełnicie prawo Mesjaszowe/mesjanizmu/ (Gal 6 ;2)
Nie można nosić brzemienia drugiego człowieka będąc wyzutym z mesjanizmu .
Gdy mesjanizm zagości w sercu każdego człowieka to będzie to oznaczać, że Mesjasz już przyszedł , już jest, już panuje w tym świecie .

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają

Pokoja 
POSZUKIWACZ

Wysłany: 2017-08-19, 22:43   

efroni napisał/a:
Nie ma oryginalnych pism NT a te co są to są trzecie czy czwarte kopie z kopii i to z licznymi przeinaczeniami ,
więc to oczywiste /przynajmniej dla mnie / że nie mogą być uznane za natchnione przez Boga .

"Maślanka" to produkt uboczny z wyrobu "masła". Obecnie są takie możliwości, że na podstawie "maślanki" można odtworzyć, jakie było masło :-D :

Cytat:
Przede wszystkim to wiedzcie, że wszelkie proroctwo Pisma nie podlega dowolnemu wykładowi. (21) Albowiem proroctwo nie przychodziło nigdy z woli ludzkiej, lecz wypowiadali je ludzie Boży, natchnieni Duchem Świętym. 2Pio. 1:20,21

Nie ma bowiem nic ukrytego, co by nie miało być ujawnione, ani nic tajemnego, co by nie miało być poznane i nie miało wyjść na jaw. Łk. 8:17

(4) Ale ty, Danielu, zamknij te słowa i zapieczętuj księgę aż do czasu ostatecznego! Wielu będzie to badać i wzrośnie poznanie.
(9) Idź, Danielu, bo słowa są zamknięte i zapieczętowane aż do czasu ostatecznego. (10) Wielu będzie oczyszczonych, wybielonych i wypławionych, lecz bezbożni będą postępować bezbożnie. Żaden bezbożny nie będzie miał poznania. lecz roztropni będą mieli poznanie. Dn. 12:4,9,10

Żyjemy w czasie ostatecznym, czyli w czasie, w którym wzrasta poznanie we wszelkich dziedzinach życia, a zwłaszcza w dziedzinie poznania Słowa Bożego, które jest podstawą wszelkiego innego poznania.

efroni napisał/a:
Mesjasz jest JEDEN a fałszywi Mesjasze biorą się z fałszywego mesjanizmu /w człowieku / .

Gdy mesjanizm zagości w sercu każdego człowieka to będzie to oznaczać, że Mesjasz już przyszedł , już jest, już panuje w tym świecie .

Akurat to jest zgodne z frazą Kol. 2:17, którą podałem:

Kod:
Które (3739) są (2076), ale (1161) cieniem (4639) mającej nastąpić (3195) osobowości (4983) Mesjaszowej (5547)

Potwierdzają to inne pisma:

Cytat:
Z jednego pnia wywiódł też wszystkie narody ludzkie, aby mieszkały na całym obszarze ziemi, ustanowiwszy dla nich wyznaczone okresy czasu i granice ich zamieszkania, (27) żeby szukały Boga, czy go może nie wyczują i nie znajdą, bo przecież nie jest On daleko od każdego z nas. (28) Albowiem w nim żyjemy i poruszamy się, i jesteśmy, jak to i niektórzy z waszych poetów powiedzieli: Z jego bowiem rodu jesteśmy. Dz. 17:26-28

gdy nastanie doskonałość, to, co cząstkowe, przeminie. 1Kor. 13:10

ziemia będzie pełna poznania chwały Pana, jak morze wodami jest wypełnione. Hab. 2:14

Mesjasz przychodzi najpierw "jak złodziej w nocy", a dopiero później nastapi Fpifania Paruzji.
Mędrzec w proszku i iskierce, pomija Prawdę Boga,1Kor. 1:18-21;3:18-20. Poszukiwacz", pojmuje w Nim jej Ducha i miłość,2Te. 2:10
Trzeba wglądać w Święte Księgi, które dał nam w łasce Pan. Mędrzec swoją marność zmierzy, zacznie badać Boski plan: w Chrystusową krew uwierzy, doskonały ujrzy stan.

efroni 

Wysłany: 2017-08-20, 17:09   

Pokoja napisał/a:
efroni napisał/a:

"Maślanka" to produkt uboczny z wyrobu "masła". Obecnie są takie możliwości, że na podstawie "maślanki" można odtworzyć, jakie było masło :-D :

Co nie zmieni faktu że maślanka pozostanie nadal /tylko/ maślanką :mrgreen:

Pokoja napisał/a:

Żyjemy w czasie ostatecznym, czyli w czasie, w którym wzrasta poznanie we wszelkich dziedzinach życia, a zwłaszcza w dziedzinie poznania Słowa Bożego, które jest podstawą wszelkiego innego poznania.

Czy o procesie poznawania/poznawczym/ Słowa Bożego można powiedzieć, że jest natchniony przez Ducha Bożego ?
Chociaż .... Jeśli przyjąć, że jesteśmy myślą w umyśle Stwórcy to zapewne Jego myśli wpływają i na nasze myśli .

efroni napisał/a:

Akurat to jest przykład kolejnej /której z kolei?/ manipulacji .
Nawet nie wykropkowałeś dwóch bardzo ważnych zdań / tak jakby ich tam nigdy nie było/ a bez których cały mój wywód traci sens .
Cytuję :
[Jedni drugich brzemiona noście , tak wypełnicie prawo Mesjaszowe/mesjanizmu/ (Gal 6 ;2)
]

Pokoja napisał/a:

Mesjasz przychodzi najpierw "jak złodziej w nocy", a dopiero później nastapi Fpifania Paruzji.

Aby "misja" złodzieja się powiodła , musi przyjść niepostrzeżenie , niewidzialnie , w przeciwnym wypadku kapica :lol: , nici z misji :mrgreen:

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają

Pokoja 
POSZUKIWACZ

Wysłany: 2017-08-20, 22:09   

efroni napisał/a:
Pokoja napisał/a:
efroni napisał/a:
Nie ma oryginalnych pism NT a te co są [...]

"Maślanka" to produkt uboczny z wyrobu "masła".

[...] maślanka pozostanie nadal /tylko/ maślanką

"Maślanka jest użyteczna, ale diabelstwem jest to, jeśli ktoś wmawia, że to jest "masło". Podobnie jak "chleb" jest dobry, który wyrósł na zakwaszonej czystej mące, ale diabelstwem jest to, jesli ktoś daje komuś zaczyn (zakwaszone trzy miary czystej maki) do jedzenia, jako chleb. Prorok Izajasz (28 rozdz.), dobrze o czymś podobnym napisał, że tak zastawiony stół, staje się pełen wymiocin. Organizm odrzuca sam to, co aż tak nie jest koszerne. Podobnie reaguje i organizm zwiedzionego wierzącego, gdy spożywa z stołu Babilonu Wielkiego, na który podają kapłan i prorok jego, chwiejący się od wina jego.

efroni napisał/a:
Pokoja napisał/a:

Czy o procesie poznawania/poznawczym/ Słowa Bożego można powiedzieć, że jest natchniony przez Ducha Bożego ?
Chociaż .... Jeśli przyjąć, że jesteśmy myślą w umyśle Stwórcy to zapewne Jego myśli wpływają i na nasze myśli.

Jeśli proroctwo przychodziło pod natchnieniem Ducha Świętego Boga Ojca, a wykład nie może byc dowolny, to znaczy, że może być przyjety tylko ten, który zostanie dany pod jego wpływem. Jest napisane, że ten duch ma byc wylany na wszelkie ciało, oraz to, że dodawanie/odejmowanie czegos do/z Słowa Bożego zapowiada dodanie plag i odjecie błogosławieństw. Poza tym Bóg wszystkim narodom wyznaczył pewne cząstki (czastkowe poznanie), aby przez obracanie nimi, dla wzajemnego pozytku, szukali go i wyczuli, że z jego rodu jesteśmy, czyli z niego jestesmy Dz. 17:26-28. Zgodne znalezienie przez nie Boga, zapewni im pokój i błogosławienstwo. Fałsz tego im nie zapewni nigdy. Skoro ich nie ma, to jeszcze musi się wypełnic proroctwo:

Cytat:
Panie, mocy moja, twierdzo moja i ucieczko moja w dniu niedoli! Do ciebie przyjdą narody od krańców ziemi i powiedzą: Tylko złudę posiedli nasi ojcowie, nicości, z których nie ma pożytku. (20) Czy człowiek może uczynić sobie bogów? Przecież to nie są bogowie! (21) Dlatego oto Ja sprawię, że poznają, tym razem sprawię, że poznają moją rękę i moją moc i będą wiedzieli, że moje imię jest Pan. Jer. 16:19-21

Ponadto Izj. 28:14-20

efroni napisał/a:
Cytat:

Nawet nie wykropkowałeś dwóch bardzo ważnych zdań / tak jakby ich tam nigdy nie było/ a bez których cały mój wywód traci sens .
Cytuję :
Jedni drugich brzemiona noście , tak wypełnicie prawo Mesjaszowe/mesjanizmu/ (Gal 6 ;2)

Odniosłem się do tego, co uważałem za istotne. Twojego postu nie edytowałem i nic z niego nie usunąłem, więc daruj sobie Twe wylewne skargi :mrgreen:
Co innego jest działać w zakresie ducha mesjanizmu, a co innego jest, że wszyscy są Mesjaszami (czy Chrystusami).

efroni napisał/a:
Pokoja napisał/a:

Aby "misja" złodzieja się powiodła , musi przyjść niepostrzeżenie , niewidzialnie , w przeciwnym wypadku kapica :lol: , nici z misji :mrgreen:

Już raz przyszedł do swojej własności, więc nie był złodziejem, ale swoi go nie przyjeli, gdyz byli w sidłach diabła. Złożył za nas okup i ofiarę za grzech, wiec nie przychodzi kraść, lecz najpierw jednak tak niepostrzeżenie "jak złodziej w nocy", po oczekujacych swoich, Żyd. 9:28. Dopiero później ma nastapić Epifania Paruzji (objawienie obecności, 2Tes. 2:8).
Mędrzec w proszku i iskierce, pomija Prawdę Boga,1Kor. 1:18-21;3:18-20. Poszukiwacz", pojmuje w Nim jej Ducha i miłość,2Te. 2:10
Trzeba wglądać w Święte Księgi, które dał nam w łasce Pan. Mędrzec swoją marność zmierzy, zacznie badać Boski plan: w Chrystusową krew uwierzy, doskonały ujrzy stan.

efroni 

Wysłany: 2017-08-23, 17:08   

Pokoja napisał/a:
efroni napisał/a:
Pokoja napisał/a:
efroni napisał/a:

"Maślanka jest użyteczna, ale diabelstwem jest to, jeśli ktoś wmawia, że to jest "masło". Podobnie jak "chleb" jest dobry, który wyrósł na zakwaszonej czystej mące, ale diabelstwem jest to, jesli ktoś daje komuś zaczyn (zakwaszone trzy miary czystej maki) do jedzenia, jako chleb. Prorok Izajasz (28 rozdz.), dobrze o czymś podobnym napisał, że tak zastawiony stół, staje się pełen wymiocin. Organizm odrzuca sam to, co aż tak nie jest koszerne. Podobnie reaguje i organizm zwiedzionego wierzącego, gdy spożywa z stołu Babilonu Wielkiego, na który podają kapłan i prorok jego, chwiejący się od wina jego.

efroni napisał/a:
Pokoja napisał/a:

Chociaż .... Jeśli przyjąć, że jesteśmy myślą w umyśle Stwórcy to zapewne Jego myśli wpływają i na nasze myśli.

Jeśli proroctwo przychodziło pod natchnieniem Ducha Świętego Boga Ojca, a wykład nie może byc dowolny, to znaczy, że może być przyjety tylko ten, który zostanie dany pod jego wpływem. Jest napisane, że ten duch ma byc wylany na wszelkie ciało, oraz to, że dodawanie/odejmowanie czegos do/z Słowa Bożego zapowiada dodanie plag i odjecie błogosławieństw. Poza tym Bóg wszystkim narodom wyznaczył pewne cząstki (czastkowe poznanie), aby przez obracanie nimi, dla wzajemnego pozytku, szukali go i wyczuli, że z jego rodu jesteśmy, czyli z niego jestesmy Dz. 17:26-28. Zgodne znalezienie przez nie Boga, zapewni im pokój i błogosławienstwo. Fałsz tego im nie zapewni nigdy. Skoro ich nie ma, to jeszcze musi się wypełnic proroctwo:

Cytat:
Panie, mocy moja, twierdzo moja i ucieczko moja w dniu niedoli! Do ciebie przyjdą narody od krańców ziemi i powiedzą: Tylko złudę posiedli nasi ojcowie, nicości, z których nie ma pożytku. (20) Czy człowiek może uczynić sobie bogów? Przecież to nie są bogowie! (21) Dlatego oto Ja sprawię, że poznają, tym razem sprawię, że poznają moją rękę i moją moc i będą wiedzieli, że moje imię jest Pan. Jer. 16:19-21

efroni napisał/a:
Cytat:

Cytuję :

Odniosłem się do tego, co uważałem za istotne. Twojego postu nie edytowałem i nic z niego nie usunąłem, więc daruj sobie Twe wylewne skargi :mrgreen:
Co innego jest działać w zakresie ducha mesjanizmu, a co innego jest, że wszyscy są Mesjaszami (czy Chrystusami).

efroni napisał/a:
Pokoja napisał/a:

Już raz przyszedł do swojej własności, więc nie był złodziejem, ale swoi go nie przyjeli, gdyz byli w sidłach diabła. Złożył za nas okup i ofiarę za grzech, wiec nie przychodzi kraść, lecz najpierw jednak tak niepostrzeżenie "jak złodziej w nocy", po oczekujacych swoich, Żyd. 9:28. Dopiero później ma nastapić Epifania Paruzji (objawienie obecności, 2Tes. 2:8).

Czyli co ? Mam zaczynać wyjaśnienia od nowa ? Zdanie po zdaniu ? Wyjaśniać to co zostało zaciemnione w wyjaśnieniach ?
Widzę że takim wyjaśnieniom wyjaśniającym zaciemnione wyjaśnienia nie będzie końca .
Dlatego autorytarnie , sam , pozwoliłem sobie zdecydować , że na tym zakończę wyjaśnianie /celowo/zaciemnionych /zmienionych , przeinaczonych / wyjaśnień :-D

aby tak mają

Pokoja 
POSZUKIWACZ

Wysłany: 2017-08-23, 17:26   

efroni napisał/a:
Pokoja napisał/a:
efroni napisał/a:
Pokoja napisał/a:
efroni napisał/a:

efroni napisał/a:
Pokoja napisał/a:

Cytat:

efroni napisał/a:
Cytat:

Cytuję :

efroni napisał/a:
Pokoja napisał/a:

Czyli co ? Mam zaczynać wyjaśnienia od nowa ? Zdanie po zdaniu ? Wyjaśniać to co zostało zaciemnione w wyjaśnieniach ?
Widzę że takim wyjaśnieniom wyjaśniającym zaciemnione wyjaśnienia nie będzie końca .
Dlatego autorytarnie , sam , pozwoliłem sobie zdecydować , że na tym zakończę wyjaśnianie /celowo/zaciemnionych /zmienionych , przeinaczonych / wyjaśnień :-D

Nesamowite :!: :-D
Ktoś wyjaśniał, co to jest tradycja. Ludzie dowiedzieli się tego od wcześniejszych ludzi, a ci od jeszcze wcześniejszych [...], a ci najwcześniejsi od Apostołów.

Dziękuję za uczestnictwo w dyskusji.
Pozdrawiam

krecik 

Wysłany: 2017-09-24, 08:03   Re: Pytanie

Manna z nieba napisał/a:
Mam pytanie i proszę tylko o merytotryczne i poważne odpowiedzi. Chodzi mi o te fragmenty Biblii gdy Jezus jest zupełnie sam i rozmawia z Bogiem. Jakim cudem ktoś kogo przy tym nie było o tym później pisze?

Odpowiedz jak dla mnie jest prosta i oczywista. Trzeba jednak zauważyć że rozmowa Jezusa w czasie nieobecności przy tym ludzi, dotyczy Boga Ojca, ORAZ szatana (kuszenie Jezusa)...

Te dwa przypadki (modlitwa w Getsemane i kuszenie ) opisane są w tym celu żeby naśladowcy Jezusa Chrystusa wiedzieli jak postępować gdy znajdą się w takich okolicznościach. A jest to pewne jak w banku że prawdziwy chrześcijanin będzie zmagać się z czymś w samotności i że będzie kuszony.
:-)

Pokoja 
POSZUKIWACZ

Wysłany: 2017-09-24, 10:50   Re: Pytanie

krecik napisał/a:
Manna z nieba napisał/a:
Mam pytanie i proszę tylko o merytotryczne i poważne odpowiedzi. Chodzi mi o te fragmenty Biblii gdy Jezus jest zupełnie sam i rozmawia z Bogiem. Jakim cudem ktoś kogo przy tym nie było o tym później pisze?

Odpowiedz jak dla mnie jest prosta i oczywista. Trzeba jednak zauważyć że rozmowa Jezusa w czasie nieobecności przy tym ludzi, dotyczy Boga Ojca, ORAZ szatana (kuszenie Jezusa)...

Te dwa przypadki (modlitwa w Getsemane i kuszenie ) opisane są w tym celu żeby naśladowcy Jezusa Chrystusa wiedzieli jak postępować gdy znajdą się w takich okolicznościach. A jest to pewne jak w banku że prawdziwy chrześcijanin będzie zmagać się z czymś w samotności i że będzie kuszony. :-)

To jest prawda, ale "Manna z nieba" zapytała, skąd może być znana treść, skoro to była rozmowa sam na sam z Bogiem Ojcem, czy wcześniej z Szatanem Diabłem.

Gdy Pan Jezus był kuszony na pustyni, to według Marka 1:13 aniołowie mu służyli. Oni wiedzieli czego dotyczą podstawowe próby, które człowiek, a zwłaszcza wierzący przechodzi. Ci aniołowie później stali się członkami Kościoła i opowiedzieli to, co napisano. Sam Pan Jezus też uczył uczniów swoich, jak mają dawać odpór szatanowi w tych podstawowych trzech próbach o sprawy cielesne (próba kamienie - chleb), sprawy władzy (oddanie pokłonu), sprawa sławy (cudowny ratunek przy próżnym kuszeni Boga Ojca - rzucenie się z wysokości Świątyni).

Przy kuszeniu Pana Jezusa był zaangażowany także czynnik władzy i religijny. Ci z ich przedstawicieli, którzy byli emisariuszami kusiciela, a później się nawrócili, też mogli to opowiedzieć.

W przypadku modlitwy w Getsemane, uczniowie wiele słyszeli, dopóki nie zasnęli. Pan Jezus też ich budził, a więc usłyszeli dalszą część modlitwy. Poza tym, wystepuje tam także Anioł, który go wzmacnia od od Boga Ojca, więc ten później też mógł dać świadectwo o tej części modlitwy, której nie słyszeli. Ewangelista Jan opisał to, co było mu dostępne po złożeniu wszystkich świadectw.

To, co zostało napisane w tych dwóch przypadkach miało wymiar realny, ale zostało opisane takim sposobem, który jest podsumowaniem podrzędnych wydarzeń.

krecik 

Wysłany: 2017-09-24, 14:17   Re: Pytanie

Pokoja napisał/a:

To jest prawda, ale "Manna z nieba" zapytała, skąd może być znana treść, skoro to była rozmowa sam na sam z Bogiem Ojcem, czy wcześniej z Szatanem Diabłem.

Gdy Pan Jezus był kuszony na pustyni, to według Marka 1:13 aniołowie mu służyli. Oni wiedzieli czego dotyczą podstawowe próby, które człowiek, a zwłaszcza wierzący przechodzi. Ci aniołowie później stali się członkami Kościoła i opowiedzieli to, co napisano. Sam Pan Jezus też uczył uczniów swoich, jak mają dawać odpór szatanowi w tych podstawowych trzech próbach o sprawy cielesne (próba kamienie - chleb), sprawy władzy (oddanie pokłonu), sprawa sławy (cudowny ratunek przy próżnym kuszeni Boga Ojca - rzucenie się z wysokości Świątyni).

Przy kuszeniu Pana Jezusa był zaangażowany także czynnik władzy i religijny. Ci z ich przedstawicieli, którzy byli emisariuszami kusiciela, a później się nawrócili, też mogli to opowiedzieć.

W przypadku modlitwy w Getsemane, uczniowie wiele słyszeli, dopóki nie zasnęli. Pan Jezus też ich budził, a więc usłyszeli dalszą część modlitwy. Poza tym, wystepuje tam także Anioł, który go wzmacnia od od Boga Ojca, więc ten później też mógł dać świadectwo o tej części modlitwy, której nie słyszeli. Ewangelista Jan opisał to, co było mu dostępne po złożeniu wszystkich świadectw.

To, co zostało napisane w tych dwóch przypadkach miało wymiar realny, ale zostało opisane takim sposobem, który jest podsumowaniem podrzędnych wydarzeń.

A cóż to za rewelka że według Ciebie aniołowie weszli w skład Kościoła, skąd masz taką wiedzę ???

Sądzisz że ewangelista Jan napisał tylko to czego doświadczył ? On jest tylko współautorem, podobnie jak ludzie piszący inne księgi. Zaś Autorem całego Pisma Świętego jest Stwórca - Zbawiciel. Czy uważasz że faktycznymi autorami Biblii są śmiertelnicy ?

Pokoja 
POSZUKIWACZ

Wysłany: 2017-09-24, 21:09   Re: Pytanie

krecik napisał/a:
Pokoja napisał/a:

A cóż to za rewelka że według Ciebie aniołowie weszli w skład Kościoła, skąd masz taką wiedzę ???

Sądzisz że ewangelista Jan napisał tylko to czego doświadczył ? On jest tylko współautorem, podobnie jak ludzie piszący inne księgi. Zaś Autorem całego Pisma Świętego jest Stwórca - Zbawiciel. Czy uważasz że faktycznymi autorami Biblii są śmiertelnicy ?

Czy nie jest Tobie wiadomo, że Jana Chrzciciel i jego uczniowie, czy Pana Jezusa byli Aniołami. Jedni gorszyli się trudną dla nich mową i odchodzili od Pana Jezusa, a inni doświadczali błogosławieństwa i przychodzili do niego, stając się członkami jego Kościoła.

Pisarze Ksiąg S i NT, pobudzeni Duchem Świętego Boga Ojca, otrzymali dar do spisania różnych wydarzeń. Musieli je jednak dokładnie poznać i opisać. Wykonywali różne cząstki tego dzieła, ale to Bóg dał to, co stanowi pełnię dzieła Pisma Świętego.

krecik 

Wysłany: 2017-09-25, 06:19   Re: Pytanie

Pokoja napisał/a:

Czy nie jest Tobie wiadomo, że Jana Chrzciciel i jego uczniowie, czy Pana Jezusa byli Aniołami. Jedni gorszyli się trudną dla nich mową i odchodzili od Pana Jezusa, a inni doświadczali błogosławieństwa i przychodzili do niego, stając się członkami jego Kościoła.

Pisarze Ksiąg S i NT, pobudzeni Duchem Świętego Boga Ojca, otrzymali dar do spisania różnych wydarzeń. Musieli je jednak dokładnie poznać i opisać. Wykonywali różne cząstki tego dzieła, ale to Bóg dał to, co stanowi pełnię dzieła Pisma Świętego.

Wiadomo mi jest że aniołowie nie żenią się, a apostoł Piotr na pewno miał żonę...Poza tym nigdzie nie ma wzmianki o narodzinach anioła, a tylko o stworzeniu ich. Zaś oczywistą rzeczą jest że Jezus urodził się jako ludzkie niemowlę i wzrastał do dorosłości.

Zgadzamy się w tym że Bóg dał to co stanowi pełnię dzieła Biblii. JEDNAK to że prorocy musieli poznać to co napiszą jest nieprawdą, zobacz na Daniela 8;26-27
" A widzenie o wieczorach i porankach, jak powiedziano, jest prawdą; ale ty zapieczętuj to widzenie, bo spełni się po wielu dniach. Wtedy ja, Daniel, zemdlałem i chorowałem przez kilka dni; potem wstałem i sprawowałem służbę u króla, byłem jednak zaniepokojony widzeniem i nie rozumiałem go. "

Pokoja 
POSZUKIWACZ

Wysłany: 2017-09-26, 18:15   Re: Pytanie

krecik napisał/a:
Pokoja napisał/a:

Wiadomo mi jest że aniołowie nie żenią się, a apostoł Piotr na pewno miał żonę...Poza tym nigdzie nie ma wzmianki o narodzinach anioła, a tylko o stworzeniu ich. Zaś oczywistą rzeczą jest że Jezus urodził się jako ludzkie niemowlę i wzrastał do dorosłości.

Zgadzamy się w tym że Bóg dał to co stanowi pełnię dzieła Biblii. JEDNAK to że prorocy musieli poznać to co napiszą jest nieprawdą, zobacz na Daniela 8;26-27
" A widzenie o wieczorach i porankach, jak powiedziano, jest prawdą; ale ty zapieczętuj to widzenie, bo spełni się po wielu dniach. Wtedy ja, Daniel, zemdlałem i chorowałem przez kilka dni; potem wstałem i sprawowałem służbę u króla, byłem jednak zaniepokojony widzeniem i nie rozumiałem go."

Apostoł Piotr miał żonę wcześniej, zanim stał się aniołem Chrystusowym. Był nim jednak, dla Królestwa Bożego, ale tylko miuędzy obrzezanymi. Człowiek nie rodzi się aniołem, lecz staje się nim, gdy zaczyna pełnić szczególną misję, misję posłańca (anioła). Pan Jezus jest Aniołem (Nowego Przymierza, Joel. 3:1,2), czyli Bożym i Archaniołem wśród podrzędnych aniołów.

Jest prawdą, to co dotyczy natchnienia np. w Daniela 8;26-27, ale w przypadku opisu różnych wydarzeń historycznych i doświadczeń postaci Biblijnych jest tak jak napisałem. Musieli mieć natchnienie, aby wiedzieć, co i jak należy opisać.

Nawet jeżeli aniołowie na ogół nie wstępują w związki małżeńskie, to jednak przypadek Ap. Piotra, Pryscylli i Akwilli, świadczą o tym, że są szczególne wyjątki. Treść Łuk. 20:34-38 tego nie podważa:

(34) Tedy odpowiadając, rzekł im Jezus: Synowie tego wieku żenią się i za mąż wydają.

Treść Łuk. 20:35-38 według Konkordancji Stronga można przetłumaczyć następująco:
Kod:
(35) Ale (1161) ci (3588), uznani za godnych (2661), dostąpienia (5177) onego (1565) wieku (165), i (2532) powstania (386) od (1537) umarłych (3498), ani (3777) się żenią (1060), ani (3777) za mąż wydają (1548)

(36) Albowiem (1063) być śmiertelnymi (599) już (2089) nie (3777) mogą (1410); ponieważ (1063) są (1526) podobni do aniołów (2465); Będąc (1526) dziećmi (5207) Bożymi (2316), są (5607) dziećmi (5207) zmartwychwstania (386).

(37) Ale (1161) ponieważ (3754) nieożywieni (3498) powstaną (1453), więc (2532) Mojżesz (3475) wskazał (3377) przy (1909) onym (3588) cierniu (942), gdy (5613) nazwał (3004) Pana (2962/ Jehowę = Jahwe) Bogiem (2316) Abrahamowym (11) i (2532) Bogiem (2316) Izaakowym (2464) i (2532) Bogiem (2316) Jakóbowym (2384).

(38) A (1161)  Bóg (2316) nie (3756) jest (2076) umarłym (3498), ale (235) żywym (2198); jako że (1063) on (846) wszystko (3956) ożywia (2198). Łk. 20:34-38

(34) Tedy odpowiadając, rzekł im Jezus: Synowie tego wieku żenią się i za mąż wydają.

(35) Ale ci, uznani za godnych, dostąpienia onego wieku, i powstaną od umarłych, ani się żenią, ani za mąż wydają.

(36) Albowiem być śmiertelnymi już nie mogą; ponieważ są podobni do aniołów; Będąc dziećmi Bożymi, są dziećmi zmartwychwstania.

(37) Ale ponieważ nieożywieni powstaną, więc Mojżesz wskazał przy onym cierniu (jeżynie), gdy nazwał Pana (Jehowę = Jahwe) Bogiem Abrahamowym i Bogiem Izaakowym i Bogiem Jakóbowym.

(38) A Bóg nie jest umarłym, ale żywym; jako że On wszystko ożywia. Łk. 20:34-38

Komentarz:
Ad 35
uznani za godnych – dzięki narodzeniu z Ducha Świętego Boga Ojca
dostąpienia onego wieku – zadatkiem tego jest żywa działalność w Wieku Ewangelii
powstania od umarłych – ożywienie w Chrystusie (1Kor. 15:22) jest podstawą, która umożliwia pracę nad sobą, dzięki wykonywaniu woli Bożej. Wiernr trwanie na tej drodze zapewnia zmartwychwstanie.
ani się żenią, ani za mąż wydają – byli zachęcani do trwanie w stanie bez małżeństwa, gdyż pełniona misja narażała ich na śmierć

Ad 36
być śmiertelnymi już nie mogą – trwałe ożywienie Bożą prawdą zbawienia prowadzi do nieśmiertelności
są podobni do aniołów – Ap. Paweł był przyjmowany jak anioł, gdyż takim był, inni też. Nawet Jan Chrzciciel jest nazwany Aniołem i jego uczniowie. Patriarcha Jakub też miał swoich aniołów, których posłał np. do Ezawa.
Władze państwowe i religijne, posługują się heroldami, posłańcami i innymi, czyli „ageless” – aniołami (Biblijne słowo anioł na końcu).
są dziećmi – gdyż powołanie dotyczy niewiast i mężczyzn i o nich napisano w proroctwie Joela, Dz. 2:17,18. Osiągnięcie stanu dorosłości, to koniec cząstkowego poznania, to nastanie doskonałości, to zmartwychwstanie.

Ad 37
nieożywieni powstaną – 1Kor. 15:22

BIBLIJNE SŁOWO ANIOŁ
Pokoja napisał/a:
Słowo ángelos tłumaczone na anioł to biblijne słowo. W języku hebrajskim מלאך/MaL΄'AKh, znaczy posłaniec, przedstawiciel), przetłumaczone na anioł (ludzki, lub istota duchowa), odpowiada pochodzącemu z języka greckiego słowu ἄγγελος (ángelos, według wymowy bizantyjskiej ánhielos a po spolszczeniu, anioł) – tj. zwiastun, posłaniec, goniec. Polskie słowo „anioł” znaczy więc równolegle to samo co angelos, więc jest pojęciem zastępczym, równoległym, które samo w sobie nikogo i niczego nowego nie określa, nie wprowadza, nie oznacza ono czegoś więcej niż MaL΄'AKh i ἄγγελος. Nie wychodzi ono poza ich zakres znaczeniowy. Jako anioł zostało ono oddane prawie w każdym miejscu użycia tego greckiego określenia w Nowym Testamencie (w Pismach Greckich) a także w Starym Testamencie (w Pismach Hebrajskich). Tylko w niektórych przypadkach, gdy wskazuje ono na człowieka, oddano je, jako „posłaniec”.

Skoro jest ono tylko polskim odpowiednikiem greckiego słowa, to próba wskazania, że dodatkowo znaczy ono jeszcze „anioł”, prowadzi do wniosku, że może za tym kryć się jakaś manipulacja, wprowadzająca magię słowa anioł. Ono nie upoważnia do tego w Słowie Bożym, więc utrudnia jego zrozumienie. Tylko wtedy, gdy traktujemy je, jako dodatkowe znaczenie, sprawiamy, że staje się ono pustym słowem, za którym nic się nie kryje. Określenie anioł/posłaniec było używane na podobnej zasadzie jak w sądzie i gdzie indziej jest używane bezimiennie, określenie świadek, za którym w konkretnej sytuacji, występuje jakaś osoba. Świadek jest dowolną osobą o różnej randze, która ma coś do powiedzenia w danej sprawie i w tej ogólnej roli w niej występuje. Znaczenie słowa anioł ma bardzo szerokie zastosowanie w Piśmie Świętym i odnosi się zarówno do istot ludzkich (np. Jan Chrzciciel i jego posłańcy, Pan Jezus i Jego uczniowie itp.) jak i duchowych (np. ogień, zaraza i inne żywioły a nawet władza), podporządkowanych wykonaniu woli tego (np. patriarchy, proroka, króla, Boga), kto ich posyła do wykonania jakiejś misji. Posłańcy ci mogą mieć różne rangi, ale ich wspólną cechą jest to, że są posłani, zwiastują.

W przypadku zastosowania bezimiennego określenia anioł, rangę tego posłańca, czy jest prostym człowiekiem, czy reprezentantem władzy politycznej, lub boskiej, możemy rozpoznać po jego opisie. W odniesieniu do posłańca nie jest ważne, kim on jest, tylko to, kogo on reprezentuje, kto go posłał i to, że pełni rolę posłańca. Posłańcami Bożymi stawali się często te „kamienie” z prześladowców, które Bóg wzbudził, jako potomstwo Abrahamowi, Mt. 3:9. Pojawiali się nieoczekiwanie, jakby na skrzydłach (szybko i dobrze doinformowani, gdyż oceniali sprawy z wysokości i mądrości swoich urzędów) pod wpływem ożywiającej ich mocy Słowa Bożego i Pańskiego. Przestawali być umarłymi, którzy grzebali umarłych swoich, Łuk. 9:60, ponieważ usłyszeli głos Syna Bożego, Jan 5:25; Efz. 2:1-5. Z tego powodu, że nie znano ich aktualnego ożywienia duchowego w szczególnym czasie próby członków Kościoła, używano do nich ogólnego określenia anioł, czyli posłaniec.

Osoba stająca się Pańskim posłańcem (aniołem) wcześniej mogła nawet w skrytości sympatyzować z Zborem Pańskim z tymi którzy trwali na drodze Pańskiej, ale nie ujawniała się, gdyż działała w sposób tajny w stosunku do przywódców religijnych i cywilno – politycznych. Do czasu, bardziej miłowała chwałę ludzką niż Bożą (Jan 12:42, 43) tak jak np. Nikodem i Józef z Arymatei, czy Manaen (który najpierw się wychowywał razem z Herodem tetrarchą, Dz.Ap. 13:1), ale w czasie ich nawiedzenia przez ducha Świętego Ojca, czynili to, co było konieczne dla realizacji dzieła Bożego. Stawali w obronie tych, którzy mu służyli, gdy ich działanie i życie zostało zagrożone przez prześladowców, Jan 19:38, 39; Dz.Ap. 12:7. Tak ratowali tych, którzy widzieli, jako niepewne dalsze swoje trwanie przy życiu, 2Kor. 1:8-11.

krecik 

Wysłany: 2017-09-27, 08:40   

@Pokoja

To że apostoł Piotr miał żonę zanim według Twojej hipotezy stał się aniołem, jest tylko domysłem. Nie ma w Słowie Bożym nigdzie wzmianki o powoływaniu aniołów, a tylko o stwarzaniu. Powstaje też pytanie, czy Mesjasz powołał Szymona czy Piotra i dlaczego zmienił mu imię ?

Skupmy się jednak na Twoim wniosku że Jezus Chrystus był aniołem. Taka teza jest sprzeczna z tym co jest napisane w liście do Kolosan 1;15-16
On jest obrazem Boga niewidzialnego, pierworodnym wszelkiego stworzenia, ponieważ w nim zostało stworzone wszystko, co jest na niebie i na ziemi, rzeczy widzialne i niewidzialne, czy to trony, czy panowania, czy nadziemskie władze, czy zwierzchności; wszystko przez niego i dla niego zostało stworzone. „

Przez Jezusa i dla Niego zostało stworzone wszystko co jest w niebie, czyli rzeczy niewidzialne. Logiczne podejście wskazuje że dotyczy to też aniołów. Dziwnym jest Twój hipotetyczny wniosek iż anioł stwarza swoich kompanów...Zwłaszcza że w następnym rozdziale w wierszu 18 napisane jest tak :

„ Niech was nikt nie potępia, kto ma upodobanie w poniżaniu samego siebie i w oddawaniu czci aniołom, a opierając się na swoich widzeniach, pyszni się bezpodstawnie cielesnym usposobieniem swoim, „
Nie twierdzę że potępiasz mnie i że pysznisz się z tego jak uważasz, lecz jest to cielesność...

W liście do Filipian 2;9-11 napisane jest tak :
„ Dlatego też Bóg wielce go wywyższył i obdarzył go imieniem, które jest ponad wszelkie imię, aby na imię Jezusa zginało się wszelkie kolano na niebie i na ziemi, i pod ziemią i aby wszelki język wyznawał, że Jezus Chrystus jest Panem, ku chwale Boga Ojca. „

Zaś Rzymian 14;11 napisano tak :
Bo napisano: Jakom żyw, mówi Pan, ugnie się przede mną wszelkie kolano i wszelki język wyznawać będzie Boga
Wers ten dobitnie wskazuje że Jezus Chrystus jest Bogiem. Jak należy traktować aniołów, to DOBITNIE wskazuje fragment z Apokalipsy 22;8-9
„ A ja, Jan, słyszałem i widziałem to. A gdy to usłyszałem i ujrzałem, upadłem do nóg anioła, który mi to pokazywał, aby mu oddać pokłon. I rzecze do mnie: Nie czyń tego! Jestem współsługą twoim i braci twoich, proroków, i tych, którzy strzegą słów księgi tej, Bogu oddaj pokłon! „
Tutaj też zaznaczona jest wyraźna granica między Stwórcą i aniołem jako stworzeniem...

Nie wiem co daje ci taki pogląd ???

Pokoja 
POSZUKIWACZ

Wysłany: 2017-09-28, 00:48   

krecik napisał/a:
@Pokoja

To, że apostoł Piotr miał żonę zanim według Twojej hipotezy stał się aniołem, jest tylko domysłem. Nie ma w Słowie Bożym nigdzie wzmianki o powoływaniu aniołów, a tylko o stwarzaniu. Powstaje też pytanie, czy Mesjasz powołał Szymona czy Piotra i dlaczego zmienił mu imię?

Nie jest moim domysłem, że apostoł Piotr miał żonę zanim stał się aniołem, ponieważ wynika to z Mt. 8:14. Pan Jezus wszedł do domu Piotra po Kazaniu na Górze, co miało miejsce Ok. 1,5 roku po pierwszym spotkaniu, opisanym w J. 1:42. Następnie powołał go na Apostoła i innych. Po zmartwychwstaniu Chrystusa i otrzymaniu Ducha Świętego Boga Ojca (DŚBO), Apostołowie stali się jego Aniołami na cały świat, a wcześniej tylko wśród Żydów. A czytamy też o Nowym Stworzeniu pod Nowym Przymierzem, które podczas Ostatniej Wieczerzy, zawarł z nimi sam Pan Jezus. Ostało zawarte w Wieku Ewangelii, w Wieku składania ofiar Nowego Przymierza, czyli przy ofierze. To Nowe Stworzenie sprawuje poselstwo w miejsce Chrystusa:

Cytat:
Dlatego już odtąd nikogo nie znamy według ciała; a jeśli znaliśmy Chrystusa według ciała, to teraz już nie znamy. (17) Tak więc, jeśli ktoś jest w Chrystusie, nowym jest stworzeniem; stare przeminęło, oto wszystko stało się nowe. (18) A wszystko to jest z Boga, który nas pojednał z sobą przez Chrystusa i poruczył nam służbę pojednania, (19) to znaczy, że Bóg w Chrystusie świat z sobą pojednał, nie zaliczając im ich upadków, i powierzył nam słowo pojednania. (20) Dlatego w miejsce Chrystusa poselstwo sprawujemy, jak gdyby przez nas Bóg upominał; w miejsce Chrystusa prosimy: Pojednajcie się z Bogiem. 2Kor. 5:16-20

krecik napisał/a:
Skupmy się jednak na Twoim wniosku że Jezus Chrystus był aniołem. Taka teza jest sprzeczna z tym co jest napisane w liście do Kolosan 1;15-16
„ On jest obrazem Boga niewidzialnego, pierworodnym wszelkiego stworzenia, ponieważ w nim zostało stworzone wszystko, co jest na niebie i na ziemi, rzeczy widzialne i niewidzialne, czy to trony, czy panowania, czy nadziemskie władze, czy zwierzchności; wszystko przez niego i dla niego zostało stworzone. „

Ten tekst według Stronga można przetłumaczyć tak:

Kod:
(15) Który (3739) jest (2076) obrazem (1504) Boga (2316) niewidzialnego (517) pierworodnym (4416) wszelkiego (3956) stworzenia (2937).
(16) Albowiem (3754) w (1722) nim (846) stworzono (2936) wszystko (3956) na (1722) niebie (3772), na (1909) ziemi (1093), widzialne (3707), niewidzialne (517), czy (1535) trony (2362), czy (1535) państwa (2963), czy (1535) księstwa (746), czy (1535) zwierzchności (1849), wszystko (3956) przez (1223) onego (846) dla (1519) niego (846) stworzono (2936).

(15) Który jest obrazem Boga niewidzialnego pierworodnym wszelkiego stworzenia
(16) Albowiem w nim stworzono wszystko na niebie, na ziemi, widzialne, niewidzialne, czy trony, czy państwa, czy księstwa, czy zwierzchności, wszystko przez onego dla niego stworzono.

Treść Kol. 1:15,16 jest zgodna z treścią z Kol. 1:19; 2:9 i J. 1:18. W Chrystusie cieleśnie mieszka cała pełnia boskości. To, kim jest Bóg Ojciec w niedostępnej światłości, to cieleśnie jest objawione przez Jego Syna Jednorodzonego w stworzonej Wszechrzeczy. To jest w łonie Ojca.

krecik napisał/a:
Przez Jezusa i dla Niego zostało stworzone wszystko co jest w niebie, czyli rzeczy niewidzialne. Logiczne podejście wskazuje że dotyczy to też aniołów. Dziwnym jest Twój hipotetyczny wniosek iż anioł stwarza swoich kompanów...Zwłaszcza że w następnym rozdziale w wierszu 18 napisane jest tak :

„ Niech was nikt nie potępia, kto ma upodobanie w poniżaniu samego siebie i w oddawaniu czci aniołom, a opierając się na swoich widzeniach, pyszni się bezpodstawnie cielesnym usposobieniem swoim, „

Anioł Boży jest Archaniołem, wśród podrzędnych Aniołów niebiańskich i ziemskich. Ojciec przecież uczynił Syna swego posłańcem (Aniołem) Królestwa niebieskiego (Bożego), aby zwiastował (zwiastun to anioł) Ewangelię, dla mieszkańców ziemi.
W Kol. 2:18-23 jest napisane o aniołach ziemskich, którzy na podstawie przepisów ustalonych przez ludzi, zostali posłani do społeczeństwa, dla strzeżenia przestrzegania prawa przez innych. To ze względu na nich przestrzegano obrzezki mężczyzn u Żydów, czy nakrywania głowy przez niewiasty w Koryncie (Grecy).

krecik napisał/a:
Nie twierdzę że potępiasz mnie i że pysznisz się z tego jak uważasz, lecz jest to cielesność...

Dziękuję, ale i pytam, co jest cielesnością? Mam świadomość, że opierasz się na tym, co jest nam ogólnie dostępne. Przy pomocy opracowań i dyskusji, poszukuję prawdy Słowa Bożego w tak dostępnej Biblii.

krecik napisał/a:
W liście do Filipian 2;9-11 napisane jest tak :
„ Dlatego też Bóg wielce go wywyższył i obdarzył go imieniem, które jest ponad wszelkie imię, aby na imię Jezusa zginało się wszelkie kolano na niebie i na ziemi, i pod ziemią i aby wszelki język wyznawał, że Jezus Chrystus jest Panem, ku chwale Boga Ojca. „

Bóg wywyższył i obdarzył, więc nie jest ponad jego imię. Bóg Ojciec też nie zgina przed ni kolan swoich, 1Kor. 15:27,28

krecik napisał/a:
Zaś Rzymian 14;11 napisano tak :
„ Bo napisano: Jakom żyw, mówi Pan, ugnie się przede mną wszelkie kolano i wszelki język wyznawać będzie Boga „
Wers ten dobitnie wskazuje że Jezus Chrystus jest Bogiem. Jak należy traktować aniołów, to DOBITNIE wskazuje fragment z Apokalipsy 22;8-9
„ A ja, Jan, słyszałem i widziałem to. A gdy to usłyszałem i ujrzałem, upadłem do nóg anioła, który mi to pokazywał, aby mu oddać pokłon. I rzecze do mnie: Nie czyń tego! Jestem współsługą twoim i braci twoich, proroków, i tych, którzy strzegą słów księgi tej, Bogu oddaj pokłon! „

Tutaj też zaznaczona jest wyraźna granica między Stwórcą i aniołem jako stworzeniem... [/quote]

Nigdy wcześniej, zadne z innych stworzeń, poza Panem Jezusem nie dokonało takiego dzieła jak on. Wszelkie kolano na jego imię, zgina się przed Bogiem, gdyż to on jest architektem i nauczycielem Syna w odniesieniu do całego planu zbawienia.

krecik napisał/a:
Nie wiem co daje ci taki pogląd ???

Pogląd, który mi jest dany, zapewnia conajmniej mi poznanie prawdy, która zbawia od przedstawiania „maślanki” jako „masło”.

krecik 

Wysłany: 2017-09-28, 10:38   

Pokoja napisał/a:

Nie jest moim domysłem, że apostoł Piotr miał żonę zanim stał się aniołem, ponieważ wynika to z Mt. 8:14. Pan Jezus wszedł do domu Piotra po Kazaniu na Górze, co miało miejsce Ok. 1,5 roku po pierwszym spotkaniu, opisanym w J. 1:42. Następnie powołał go na Apostoła i innych. Po zmartwychwstaniu Chrystusa i otrzymaniu Ducha Świętego Boga Ojca (DŚBO), Apostołowie stali się jego Aniołami na cały świat, a wcześniej tylko wśród Żydów. A czytamy też o Nowym Stworzeniu pod Nowym Przymierzem, które podczas Ostatniej Wieczerzy, zawarł z nimi sam Pan Jezus. Ostało zawarte w Wieku Ewangelii, w Wieku składania ofiar Nowego Przymierza, czyli przy ofierze. To Nowe Stworzenie sprawuje poselstwo w miejsce Chrystusa:

Nie wnikam w jakim momencie został powołany Szymon/Piotr, raczej masz tutaj rację. Lecz kwestia że w Biblii nie ma nigdzie mowy o powoływaniu aniołów, ale jedynie o ich stwarzeniu (JEDEN RAZ), jest wciąż otwarta... Poza tym nasuwa się logiczne pytanie. Załóżmy ewentualność że ktoś jest powołany jako anioł, oznacza że był nim już wcześniej ?

Podkreślasz że Duch Święty jest od Ojca, lecz nie jest to prawda, spójrz na to poniższe :
„Lecz Pocieszyciel, Duch Święty, którego Ojciec pośle w imieniu moim, nauczy was wszystkiego i przypomni wam wszystko, co wam powiedziałem.”
[Jan 14;26]
PLUS
„ Gdy przyjdzie Pocieszyciel, którego Ja wam poślę od Ojca, Duch Prawdy, który od Ojca wychodzi, złoży świadectwo o mnie; „
[Jan 15;26]

„Ale że wam to powiedziałem, smutek napełnił serce wasze. Lecz ja wam mówię prawdę: Lepiej dla was, żebym ja odszedł. Bo jeśli nie odejdę, Pocieszyciel do was nie przyjdzie, jeśli zaś odejdę, poślę go do was.[...] Wszystko, co ma Ojciec, moje jest; dlatego rzekłem, że z mego weźmie i wam oznajmi.”
[Jan 16;6-7 i 15]

Prawdą jest że Nowe Przymierze zostało zawarte podczas Ostatniej Wieczerzy, lecz ratyfikowane, czyli wprowadzone w czyn dopiero po Golgocie. Ale to chyba zaznaczasz ?

Nie wiem w jakim celu zamieściłeś tekst z 2 listu do Koryntian 5:16-20 ?

Pokoja napisał/a:
Anioł Boży jest Archaniołem, wśród podrzędnych Aniołów niebiańskich i ziemskich. Ojciec przecież uczynił Syna swego posłańcem (Aniołem) Królestwa niebieskiego (Bożego), aby zwiastował (zwiastun to anioł) Ewangelię, dla mieszkańców ziemi.
W Kol. 2:18-23 jest napisane o aniołach ziemskich, którzy na podstawie przepisów ustalonych przez ludzi, zostali posłani do społeczeństwa, dla strzeżenia przestrzegania prawa przez innych. To ze względu na nich przestrzegano obrzezki mężczyzn u Żydów, czy nakrywania głowy przez niewiasty w Koryncie (Grecy).

Nie ma czegoś takiego jak ziemski anioł !!! Bóg stworzył rzeczy widzialne ludzkim zmysłem wzroku ORAZ rzeczy niewidzialne, czyli aniołów...
Biblia w wielu miejscach zakazuje czczenia aniołów, natomiast w stosunku do Syna Bożego nakaz jest odwrotny, czyżbyś nie znał Jana 5;23 „ Kto nie czci Syna, ten nie czci Ojca, który go posłał. „

Pokoja napisał/a:
Dziękuję, ale i pytam, co jest cielesnością? Mam świadomość, że opierasz się na tym, co jest nam ogólnie dostępne. Przy pomocy opracowań i dyskusji, poszukuję prawdy Słowa Bożego w tak dostępnej Biblii.

Myślę że cielesną postawę wyraził autor listu do Hebrajczyków w 5;12-14 ORAZ 6;1-2. Zapewne poznaliśmy się już na innym forum na który jestem pod nickiem „twardziel”...
Jeśli autentycznie poszukujesz prawdy, to opieranie się na czyichś opracowaniach dostępne teraz powszechnie dzięki internetowi, może być zgubne. W związku z tym polecam modlitwę do Stwórcy i opieranie się TYLKO na Biblii która w całości jest Słowem Bożym. Do tego niezbędna jest pomoc Osoby Ducha Świętego. Aby Go przyjąć konieczne jest nawrócenie – nowe narodzenie, bo wtedy w sercu człowieka zamieszkuje cały Bóg (czytaj z modlitwą 14;23+oczywiście kontekst)...

Naturalnie że w ugięciu wszelkiego kolana Bóg Ojciec jest wyłączony. Zamieściłeś bardzo dobrą referencję. Proszę więc na spokojnie TYLKO z modlitwą (a nie z opracowaniami ludzkimi) rozważ myśl z tego miejsca „...wtedy też i sam Syn będzie poddany temu, który mu poddał wszystko, aby Bóg był wszystkim we wszystkim „
ORAZ.
Jana 3;16, bo Bóg upodobał Sobie zbawić człowieka poprzez Jezusa Chrystusa...
Jaki wniosek ?
Aktualnie Syn Boży – Syn Człowieczy Jezus Chrystus NIE JEST PODDANY...

Myślę że masz problem w odróżnieniu stworzenia od Stwórcy...

Odpowiedz do tematu