Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Polska
Autor Wiadomość
nesto 


Wyznanie: deizm
Pomógł: 174 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 4212
Skąd: były katolik
Wysłany: 2017-08-23, 21:53   

Manna z nieba, czy ty oprócz nienawiści do Kaczyńskiego masz w głowie choć jedną wolną szarą komórkę, którą mogłabyś pomyśleć o roli Wałęsy?
Po co PITOLISZ o tym Kaczyńskim?
Masz świra?

Manna z nieba napisał/a:
Prawdziwi bohaterowie zyja w ludzkich duszach i umyslach.
I Wałęsa należy do nich,bez wzgledu na wszystko.

Powinnaś nadal być śJ.
Tam pełno ludzi plujących na rozum.
_________________
Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
 
 
Albertus 

Pomógł: 82 razy
Dołączył: 22 Wrz 2007
Posty: 2588
Wysłany: 2017-08-23, 21:55   

Wałęsę najlepiej niszczy Wałęsa.

Wystarczy że nie będzie się ukrywać o nim prawdy i będzie się publikować jego wypowiedzi.

A szkoda że tak sam siebie zniszczył. Bo kiedyś był naprawdę legendą i symbolem polskiej wolności.I szkoda bo na zachodzie legenda Wałęsy jeszcze żyje.Z niedoinformowania
 
 
Manna z nieba 


Wyznanie: Deizm.Baczna obserwatorka życia.
Pomogła: 304 razy
Dołączyła: 28 Mar 2013
Posty: 3454
Wysłany: 2017-08-23, 22:01   

nesto napisał/a:
Manna z nieba, czy ty oprócz nienawiści do Kaczyńskiego masz w głowie choć jedną wolną szarą komórkę, którą mogłabyś pomyśleć o roli Wałęsy?
Po co PITOLISZ o tym Kaczyńskim?
Masz świra?

Manna z nieba napisał/a:
Prawdziwi bohaterowie zyja w ludzkich duszach i umyslach.
I Wałęsa należy do nich,bez wzgledu na wszystko.

Powinnaś nadal być śJ.
Tam pełno ludzi plujących na rozum.


Jestes typowym przedstawicielem elektoratu PiS.
Ubliżyć, stosować argumenty personalne i powyzywać.
Masakra. Kończę dyskusje.
_________________
Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające.
 
 
nesto 


Wyznanie: deizm
Pomógł: 174 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 4212
Skąd: były katolik
Wysłany: 2017-08-23, 22:02   

Przepraszam.
Trochę odjechałem, ale bardzo mnie denerwuje, gdy ktoś ma na oczach klapki.
Może jutro popiszemy dalej.

ps
Co ma PIS do Wałęsy?
_________________
Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
 
 
Korn

Pomógł: 36 razy
Dołączył: 20 Kwi 2016
Posty: 674
Wysłany: 2017-08-24, 08:41   

Manna z nieba napisał/a:
Nikt tutaj nie omawia prezydentury Wałęsy.
Mówimy o podłym ataku Kaczyńskiego na Wałęse.
Trzeba przypomnieć, że w latach 80-tych nie było wielu odważnych do konfrontacji z władzami PRL, służbami SB.
LechWałęsa był często osamotniony, a jednak wytrwał.
Władze się go bały, mimo że był tylko robotnikiem.
Po 89 roku to on z Jelcynem wynegocjował przyśpieszenie opuszczenia Polski przez wojska radzieckiej Rosji.
Rosjanie przed Wałęsą czuli respekt.
I głośno to komentowali.
Władza może zmieniać historie i prowadzić swoją propagandę.
O Katyniu nie wolno byli mówić pół wieku, a jednak prawda przetrwała.


Wałęsa nikogo nie zniszczył.
Nie kłam.
Gdzie ci których rzekomo niszczył???
Jesteście chorzy z nienawiści bo uwierzyliscie chorym z nienawiści.

Tematu Wencla rzekomo nie znasz bo to niewygodny temat a wiesz ze to kompromitacja.



Manna, polecam ci cykl wykładów na youtubie Krzysztofa Karonia. Tych filmów jest dość sporo, ale wszystkie sprowadzają się do jednego meritum.

Karoń w sposób merytoryczny stara się tłumaczyć zachodzące procesy polityczne na przestrzeni ostatnich 200 lat. Zresztą można to sobie samemu zweryfikować z historią, bo on podaje fakty. A jak to się mówi z faktami się nie dyskutuje.

Naprawdę warto. Ludzie interesujący się tym zagadnieniem mają swoje poglądy na ten temat
wielu widzi to podobnie jak Karoń . Jednak Karoń przedstawił to bodajże po raz pierwszy publicznie. Wyraził to sposób merytoryczny i dogłębny. Cały ten cykl wykładów uwiarygodnił do maksimum suchymi faktami.


Chodzi faktycznie o to, kto rządzi w Europie i jak to oddziałuje na inne państwa.
Polecam, warto zaznajomić się z przemilczaną historią.
 
 
wuka 

Pomogła: 255 razy
Wiek: 69
Dołączyła: 25 Cze 2016
Posty: 4079
Wysłany: 2017-08-24, 14:32   

W sprawie lektur....Manna, a co mają powiedzieć tacy z moich roczników? To były lektury.
I na takich powinno dalej się młodzież wychowywać (no może nie na wszystkich), ale przynajmniej znaliśmy bardzo szczegółowo wartościowe i ponadczasowe książki.
Wałęsa mnie brzydzi. Byłam dość blisko tego całego "S" w tamtych czasach.
@nesto
A czytałeś może ile nienawiści i zazdrości wylało się na emerytów, kiedy dwa chyba dni temu pojawiła się propozycja, że ci dostaną jednorazowo 500 zł.
Wiecie co, chciałabym już wykitować, bo dla dzisiejszych młodych pracujących jestem tylko balastem. Swoje 30 lat odpracowałam, dwoje dzieci wychowałam, wykształciłam a teraz mają mi dać jeden raz 500 złotych (wątpię czy do tego dojdzie, prędzej nas zaszlachtują), a wiadra pomyj już się rozlewają, jacy to emeryci straszni, jacy nieprzydatni, żerują na pracujących...Cóż. ;-)
A tej pani, która nie może przeżyć za 10 tys. życzę dobrej ZAMIANY (choćby ze mną na kilka miesięcy tylko).
 
 
nesto 


Wyznanie: deizm
Pomógł: 174 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 4212
Skąd: były katolik
Wysłany: 2017-08-24, 14:38   

Wuka, powinna być emerytura taka sama dla każdego. Kończysz pracę i masz 2400zł na rękę (obecnie można żyć za te pieniądze i mieć na proste leki. Kwota przykładowa.).
Nie ma nic więcej, nic mniej.
Pracujesz i zarabiasz tyle, ile ci dają. Możesz zarabiać nawet miliony. Jak przechodzisz jednak na emeryturę, to wtedy masz 2400 i nic więcej.
Byłoby chyba ok.
Każdy wówczas musiałby pracując oszczędzać, aby miał dodatkowe dochody, gdy będzie emerytem lub pogodzić się z tą kwotą.
_________________
Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
 
 
efroni 

Pomógł: 278 razy
Wiek: 66
Dołączył: 11 Kwi 2013
Posty: 2288
Wysłany: 2017-08-24, 19:46   

Manna z nieba napisał/a:
Jestem obiektywna wobec Ciebie efroni i lubię Ciebie czytać, nic sobie nie wymyślaj 🙂


Cieszę się, że tak piszesz :-D ..... ale tego sobie nie wymyśliłem
Cytat:
Jeżeli brak poparcia dla niszczenia Polski, ośmieszania jej w oczach świata i brak poparcia dla prezesa oznacza dla Ciebie brak obiektywizmu to szkoda mojego komentarza.
Ja Ciebie nie obrażam wiec Ty nie pbrażaj mnie.

Jestem gorszym sortem i mordą zdradziecką, ubekiem, złodziejem, komunistką....


Czy ja tak pisałem o Tobie ?? Takim wpisem nie ja Ciebie , ale Ty mnie obrażasz .

Ponad 50% wyborców w Polsce, regularnie nie chodzi na wybory .
Mój wujek należał do PSL "Piast" jego syn a mój /starszy/ kuzyn należy do PSLu , nie trawi PiSu
ale i na PSL patrzy bezkrytycznie a na Pawlaka nie da złego słowa powiedzieć .
Mojego kolegi ojciec był pierwszym sekretarzem POP w lokalnym kole łowieckim
więc mój kolega nie tylko nie trawi PiSu
ale i bezkrytycznie odnosi się i do komunizmu i do PZPR i do SLD .
Mojej żony koleżanka jest zagorzałą fanką radia Maryja , nie trawi ani PO ani PSLu a na PiS nie da sobie nic powiedzieć .

Co ich wszystkich łączy ? Brak obiektywizmu .

Dlaczego jesteś obiektywna jeśli chodzi o organizacje religijno-wyznaniowe ?
Odpowiedź jest prosta . Już nie jesteś emocjonalnie związana z żadną organizacją religijną.
Stojąc z boku możesz obiektywnie oceniać każdą .

Dlaczego nie jesteś obiektywna jeżeli chodzi o PiS ?
Odpowiedź jest prosta .
Jesteś emocjonalnie związana z organizacją która jest przeciwnikiem politycznym PiSu /emocjonalnie związana nie musi oznaczać członkostwa /

Rodziny nikt nie wybiera, ale to w jakiej rodzinie się urodziliśmy i jaka była przeszłość /historia/ tej rodziny,
to ma wpływ na naszą obecna postawę , czego przykładem są powyższe przykłady .

Mnie dane było urodzić się w rodzinie katolicko-patriotycznej , z taką a nie inną historią ,
z taką a nie inna przeszłością i to wpłynęło na moją obecną postawę /Bóg , Honor , Ojczyzna/

Ponad 50% społeczeństwa nie chodzi na wybory .
To oznacza że ponad 50% wyborców nie jest emocjonalnie związana z polityką ,
dlatego my , stojąc z boku, możemy patrzeć na to wszystko z dystansem
i obiektywnie oceniać poczynania i PiSu i PO i PSLu , czego nie można powiedzieć o Tobie .
Ty jesteś zaangażowana w sprawy polityczne /wystąpienie przed Sejmem/więc nie jesteś i nie możesz być obiektywna
/przypomnij sobie dlaczego jesteś obiektywna w sprawach religijnych/

Na koniec wrócę jeszcze do PiSu .
Wydawałoby się że takie wartości jak Bóg ,Honor, Ojczyzna
nie są obce PiSowi . Nic mylnego.

Dla PiSu , Bóg to katolicyzm .
Honor ? Każda partia polityczna z PO i z PiSem włącznie nie ma pojęcia co to honor /a o Honorze przez duże "H" nawet nie wspomnę/.
Cynizm , obłuda ,fałsz , zakłamanie , to są "wartości" charakteryzujące każdą partię i ani PO ani PiS nie są w tym wyjątkiem .

Ojczyzna ? Dla nich ojczyzna to wyborcy . "Mięso wyborcze" dzięki któremu mogą dorwać się do władzy .
A żeby dostać legitymację władzy , powiedzą i obiecają wszystko ; i drugą Japonię i 100 000 i drugą Irlandię a nawet gruszki na wierzbie .
Kto się daje nabrać na te tanie gatki ? Tylko ci co są emocjonalnie związani z tymi partiami .

Ps .
Co do Wałęsy . TW "Bolek" to fakt historyczny potwierdzony i przez niego samego i przez dokumenty .
Interesuję się historią bardziej niż przeciętny czytelnik Wikipedii i powiem, że Wałęsa /jako TW/ znalazł się w doborowym towarzystwie / patrz Piłsudski /
Aby przywrócić niepodległość Polsce, Józef Piłsudski nie cofał się przed współpracą z wywiadem austriackim , japońskim a potem niemieckim
i pobieraniem pieniędzy od tajnych służb.
Potem oczywiście zadbał o to, by niewygodne dokumenty nie ujrzały światła dziennego.
Skąd my to znamy ?
_________________
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają
 
 
nesto 


Wyznanie: deizm
Pomógł: 174 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 4212
Skąd: były katolik
Wysłany: 2017-08-24, 20:31   

Manna z nieba, to i ja dorzucę nieco.
Nie należę i nie należałem do żadnej partii. Nie głosowałem na PIS, nie jestem ich wyborcą.
Głosowałem na Kukiz'15 i to był jak widzę najlepszy wybór.
Komunizmu nienawidzę - wyssałem to z mlekiem matki.
Staram się być obiektywny. Mam znajomych, którzy nienawidzą i PIS i PO.
Szlag mnie trafia, gdy ktoś twierdzi, że Wałęsa nie był Bolkiem i że Kaczyński to wszystko wyreżyserował.
Trzeba być imbecylem, aby tak twierdzić. możesz się nawet obrazić.
IDIOTĄ być trzeba, aby uważać, że Wałęsa nie współpracował z SB.
Przepraszam :-D

ps.
A pamiętacie, jak Wałęsa obiecywał każdemu Polakowi po 100 milionów zł.? :-D
_________________
Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
 
 
wuka 

Pomogła: 255 razy
Wiek: 69
Dołączyła: 25 Cze 2016
Posty: 4079
Wysłany: 2017-08-26, 10:33   

@nesto i@efroni
Mogę pod trzema powyższymi wpisami podpisać się z czystym sumieniem.
(nesto - nawet głosowaliśmy tak samo :-P ;-) ), z emerytury 2.400 dla każdego byłabym zadowolona, ale to utopia, niestety. Nie u nas.
 
 
Listek 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 31 Mar 2013
Posty: 7852
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2017-08-26, 19:29   

_________________
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9
 
 
Jaranek 

Wyznanie: Chrześcijanin Anarcho-Kapitalista
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 02 Wrz 2016
Posty: 96
Wysłany: 2017-08-28, 00:10   

wuka napisał/a:

Wiecie co, chciałabym już wykitować, bo dla dzisiejszych młodych pracujących jestem tylko balastem. Swoje 30 lat odpracowałam, dwoje dzieci wychowałam, wykształciłam a teraz mają mi dać jeden raz 500 złotych (wątpię czy do tego dojdzie, prędzej nas zaszlachtują),


Co to ? Czyżby teraz PAŃSTWO było niedobre ? Czujesz się troszeczkę oszukana ? Przecież dostałaś "darmową" edukację, "darmową" służbę zdrowia, "publiczną" telewizję, dwupasmowe "autostrady" i 500+ dla Twoich wnusiów. Mogłaś dopingować "naszych chłopców" z drużyny narodowej, zapewniłaś też godny byt jakiejś urzędniczce oraz zyskałaś obronę przed złowrogimi islamistami - i to wszystko kosztem zaledwie połowy twoich dochodów ! Tylko połowy - pomyśl. Sama pewnie byś tą kasę przehulała ale na szczęście mądry Kapitan Państwo ją przed Tobą uratował i mądrze wydał za Ciebie. W idealnym, świecie przyszłości babilończycy nie będą w ogóle dostawać do reki swojej wypłaty bo nie dorośli do takiej odpowiedzialności. Najwyżej będzie im pokazywana przez szybkę. W zależności od politycznej koniunktury kasa pójdzie na seminaria albo dotacje do skrobanek. Pozdrawiam.


.
 
 
nesto 


Wyznanie: deizm
Pomógł: 174 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 4212
Skąd: były katolik
Wysłany: 2017-08-28, 10:18   

Jaranek, ul. Traugutta. Radom. Sklep "Huragan".
_________________
Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
 
 
Jaranek 

Wyznanie: Chrześcijanin Anarcho-Kapitalista
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 02 Wrz 2016
Posty: 96
Wysłany: 2017-08-28, 17:40   

Twój sklep ?
 
 
nesto 


Wyznanie: deizm
Pomógł: 174 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 4212
Skąd: były katolik
Wysłany: 2017-08-28, 17:43   

Jaranek napisał/a:
Twój sklep ?

Nie mój. Mają tam w sprzedaży duże koła do rowerów.
Kup sobie takie duże koło.
_________________
Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 11