Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Dan.11:28-30a - Rozpad UE, NATO, powrót Rosji i III WŚ.
Autor Wiadomość
BoaDusiciel 

Wyznanie: Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego
Pomógł: 216 razy
Dołączył: 04 Lis 2013
Posty: 5384
Wysłany: 2017-09-01, 10:35   Re: Dan.11:28-30a - Rozpad UE, NATO, powrót Rosji i III WŚ.

Małgorzata.. napisał/a:
Należy uciekać jak najdalej centrum europy i dużych miast oraz obiektów strategicznych. Prywatnie uważam, że najbezpieczniej będzie wyjechać z Polski - jeżeli chodzi o Europę to na południe Irlandii (południowej) gdyż jest jak na razie neutralna lub północna Portugalia (powyżej Lizbony) z dala od oceanu ze względu na trzęsienia ziemi i tsunami.


Ty kiedy wyjeżdżasz ?
 
 
Małgorzata.. 
Chrześcijanka

Wyznanie: Chrześcijańskie
Wiek: 54
Dołączyła: 30 Sty 2017
Posty: 400
Skąd: Polska
Wysłany: 2017-09-01, 17:22   Dan.11:28-30a - Rozpad UE, NATO, powrót Rosji i III WŚ.

Jezus radził chrześcijanom ucieczkę w razie zagrożenia życia: "Skoro ujrzycie Jerozolimę otoczoną przez wojska, wtedy wiedzcie, że jej spustoszenie jest bliskie. 21 Wtedy ci, którzy będą w Judei, niech uciekają w góry;" Łuk 21:20

Dla nas znakiem do ucieczki będzie powrót wojsk Rosyjskich tam gdzie były wcześniej, czyli do wielu krajów byłego Układu Warszawskiego. (Dan 11:29a)

Jeżeli kogoś stać może to zrobić wcześniej - tak byłoby bezpieczniej.
Najgorzej jest czekać do ostatniej chwili gdy może być już za późno.

Ta historia powinna nas czegoś nauczyć:
Ostatni pociąg z żydowskimi dziećmi wyrusza 2 sierpnia 1939 r. Dziewiąty, największy transport, ma wyjechać 3 września, ale dwa dni wcześniej hitlerowskie Niemcy dokonują napaści na Polskę. Wielka Brytania i Francja wypowiadają Trzeciej Rzeszy wojnę. Niemcy nie pozwalają na odjazd wagonów z Pragi. – Gdyby ten pociąg był gotowy dzień wcześniej, przejechałby. W Londynie na stacji Liverpool Street czekało na próżno 250 rodzin. To było okropne uczucie – wspomina Winton. Nie wiadomo, co stało się z przygotowanymi już do podróży dziećmi. Prawdopodobnie nie przeżyły wojny.
http://www.newsweek.pl/sw...,97811,1,1.html

Lepiej się pośpieszyć, niż spóźnić.

Obecnie możemy jeszcze spać spokojnie, obserwować wydarzenia i przygotowywać się do podjęcia przyszłych decyzji.
_________________
Według Biblii w wyznaczonym przez Boga czasie powróci, występująca w roli "króla północy" - Rosja (Daniela 11:29a Nowa Biblia Gdańska).
Będzie to połączone z rozpadem nie tylko UE, lecz także NATO.
Następnie wybuchnie III WOJNA ŚWIATOWA (Dan.11:28-30a).
 
 
nesto 


Wyznanie: deizm
Pomógł: 174 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 4212
Skąd: były katolik
Wysłany: 2017-09-01, 18:12   

A kto będzie bronił kraju? Ateiści?
_________________
Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
 
 
Małgorzata.. 
Chrześcijanka

Wyznanie: Chrześcijańskie
Wiek: 54
Dołączyła: 30 Sty 2017
Posty: 400
Skąd: Polska
Wysłany: 2017-09-01, 18:31   Dan.11:28-30a - Rozpad UE, NATO, powrót Rosji i III WŚ.

Jak można bronić kraju przed rakietami z głowicami jądrowymi?
_________________
Według Biblii w wyznaczonym przez Boga czasie powróci, występująca w roli "króla północy" - Rosja (Daniela 11:29a Nowa Biblia Gdańska).
Będzie to połączone z rozpadem nie tylko UE, lecz także NATO.
Następnie wybuchnie III WOJNA ŚWIATOWA (Dan.11:28-30a).
 
 
BoaDusiciel 

Wyznanie: Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego
Pomógł: 216 razy
Dołączył: 04 Lis 2013
Posty: 5384
Wysłany: 2017-09-01, 18:54   Re: Dan.11:28-30a - Rozpad UE, NATO, powrót Rosji i III WŚ.

Małgorzata.. napisał/a:
Jak można bronić kraju przed rakietami z głowicami jądrowymi?

Można je zestrzeliwać zanim dolecą do celu.
Można likwidować skażenie radioaktywne.
Tylko że ktoś musi tu zostać, żeby to robić :mrgreen:
Nadal czekam na odpowiedź na pytanie: kiedy wyjeżdżasz ?
 
 
Małgorzata.. 
Chrześcijanka

Wyznanie: Chrześcijańskie
Wiek: 54
Dołączyła: 30 Sty 2017
Posty: 400
Skąd: Polska
Wysłany: 2017-09-01, 21:16   Re: Dan.11:28-30a - Rozpad UE, NATO, powrót Rosji i III WŚ.

BoaDusiciel napisał/a:
Małgorzata.. napisał/a:
Jak można bronić kraju przed rakietami z głowicami jądrowymi?

Można je zestrzeliwać zanim dolecą do celu.
Można likwidować skażenie radioaktywne.
Tylko że ktoś musi tu zostać, żeby to robić :mrgreen:
Nadal czekam na odpowiedź na pytanie: kiedy wyjeżdżasz ?


.....

Napisałam: "znakiem do ucieczki będzie powrót wojsk Rosyjskich tam gdzie były wcześniej, czyli do wielu krajów byłego Układu Warszawskiego. (Dan 11:29a)"

Jeszcze nie ma konieczności do wyjazdu i ja pozostanę w Polsce jak najdłużej, obecnie nawet nie mam takich możliwości. Lecz gdy UE i NATO się rozpadną a wojska rosyjskie będą powracać do krajów byłego Układu Warszawskiego to nie będzie można już dłużej czekać.


Czy masz możliwości przeżycia uderzenia jądrowego ? https://www.salon24.pl/u/...nia-jadrowego,2 W razie wojny atomowej z Moskwy nie uciekną nawet szczury

Mapa celów ataków nuklearnych na Polskę http://eloblog.pl/mapa-ce...nych-na-polske/ Jeśli Polska powróci do rosyjskiej strefy wpływów, a wydaje się to coraz bardziej prawdopodobne, to te bomby będą spadać na nas.


POTENCJALNE CELE ATAKÓW ATOMOWYCH NA TERENIE POLSKI http://www.wykop.pl/ramka...terenie-polski/
"Trzeba by też w wiarygodny sposób odpowiedzieć na pytanie czyje bomby mają wybuchać nad naszym krajem. Kiedyś miały to być bomby NATO a teraz Rosji. Ale czy na pewno?"

"Co wynika z powyższych mapek? Że mamy pozamiatane jeśli dojdzie do konfliktu nuklearnego. Jesteśmy na styku bloków politycznych i większość akcji odbywać się będzie na naszym terenie. A decydować będą o tym ludzie, którzy z Polską nie mają nic wspólnego. W takiej sytuacji dążenie do konfliktu lub jego prowokowanie to czyste samobójstwo dla Polski. Jesteśmy krajem, dla którego w obecnej sytuacji pokój to być albo nie być.

Poczynając od Bałtyku, wzdłuż linii Wisły i Odry wszystkie większe miasta zostają zaatakowane. Poczynając od Trójmiasta i Szczecina, posuwając się na południe, takie miasta jak Tczew czy Grudziądz, pomimo że nie są to duże miasta, zostaną zniszczone. Znajdują się w nich ważne przeprawy przez Wisłę. W miastach takich jak Płock czy Puławy znajdują się duże zakłady przemysłowe, których zbombardowanie ładunkami naziemnymi spowoduje także dotkliwe skażenie chemiczne. W samym województwie mazowieckim naliczyć można około 50-ciu grzybów atomowych. Po tak dużej ilości wybuchów na tym obszarze prawdopodobnie większość niechronionych mieszkańców zginie. Bezpośrednio w skutek wybuchu lub w wyniku ostrej choroby popromiennej. Okręgi Górnego i Dolnego Śląska także są w bardzo dużym stopniu narażone na ataki atomowe, ze swoimi zakładami przemysłowymi.

Jeżeli ktoś chce, może policzyć ilość wybuchów na terenie Polski. Ja sobie odpuściłem po doliczeniu do ponad stu. Nie wiem, czy jest jakimś pocieszeniem w tej sytuacji porównywalna ilość ataków na terenie Niemiec (teraz już zjednoczonych, kiedyś należących do dwóch przeciwstawnych obozów politycznych i wojskowych).

W czasie wojny nikt specjalnie nie będzie się przejmował prawami międzynarodowymi czy innymi. By wygrać stratedzy nie przejmą się ludnością cywilną – tą będącą obywatelami wroga. Dla przypomnienia – amerykanie zniszczyli w ’45 roku dwa niechronione miasta w Japonii. Jest to ewidentna zbrodnia wojenna ale zwycięzców się nie osądza. O tym, że ktoś podejmujący decyzję o zagładzie miasta będzie miał skrupuły, można zapomnieć.
Nieznana jest liczba głowic przeznaczonych do ataku na Polskę. PRL byłaby też celem dla taktycznych głowic nuklearnych o mniejszej sile rażenia, przenoszonych głównie przez lotnictwo NATO. O tym, że Pentagon przywiązywał wówczas duże znaczenie do zniszczenia za pomocą tego rodzaju broni nawet mało znaczących celów, świadczy relacja amerykańskiego admirała Stansfielda Turnera, późniejszego szefa CIA."


Wśród celów z odtajnionych częściowo dokumentów ze zbioru pod nazwą "Badanie Zapotrzebowania na Broń Jądrową Dowództwa Lotnictwa Strategicznego na rok 1959" można znaleźć szereg polskich miast i lotnisk. Łatwo zauważyć, że ich lista nie jest pełna, więc nie ze wszystkich dokumentów zdjęto klauzulę tajności. Nie wiadomo również, jakie dokładnie bomby miałyby spaść na konkretne obiekty, więc oszacowanie ewentualnych zniszczeń nie jest możliwe. http://wiadomosci.dzienni...ista-celow.html

Mapa celów nuklearnych na Polskę http://faktopedia.pl/505478
_________________
Według Biblii w wyznaczonym przez Boga czasie powróci, występująca w roli "króla północy" - Rosja (Daniela 11:29a Nowa Biblia Gdańska).
Będzie to połączone z rozpadem nie tylko UE, lecz także NATO.
Następnie wybuchnie III WOJNA ŚWIATOWA (Dan.11:28-30a).
 
 
nesto 


Wyznanie: deizm
Pomógł: 174 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 4212
Skąd: były katolik
Wysłany: 2017-09-01, 21:59   

Małgorzata.., piszesz o wojnie, ale nie masz o tym żadnego pojęcia.
Rozsiewasz jedynie wokół strach, tak jak większość religijnych proroków.
Na tym bazuje wiara i religie. Na strachu.
Przed piekłem, wojną, śmiercią, cierpieniem itp.
Będzie wojna - ty powiesz: Boże słowa się spełniają...
Ale tak naprawdę to wszystko ludzie sami sobie robią.
Nie tylko ludzie.
Gołębie zadziobują na śmierć inne gołębie.
Ryby się pożerają w obrębie tego samego gatunku itp.

Życie jest ogólnie straszne, nasycone żalem, cierpieniem i prowadzące nieuchronnie do śmierci.
Planujesz ucieczkę, a być może zostało ci 2 miesiące życia, bo samochód ciebie przejedzie, dostaniesz raka, albo udławisz się śliną czytając kolejne proroctwa.
Każdy z nas może umrzeć i umrze.
Czy wojna jest straszna? Tak. Ale to sami ludzie sobie nawzajem od pokoleń wyrządzają wszystkie możliwe okrucieństwa.
Nie jest to sprawa żadnego Boga, proroków czy religii, ale jakaś niezrozumiała dla nas "taktyka" istnienia.
Do czego to prowadzi nie wiem.
Być może wszystko to ma jakiś sens?
_________________
Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
 
 
BoaDusiciel 

Wyznanie: Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego
Pomógł: 216 razy
Dołączył: 04 Lis 2013
Posty: 5384
Wysłany: 2017-09-02, 13:40   Re: Dan.11:28-30a - Rozpad UE, NATO, powrót Rosji i III WŚ.

Małgorzata.. napisał/a:


Napisałam: "znakiem do ucieczki będzie powrót wojsk Rosyjskich tam gdzie były wcześniej, czyli do wielu krajów byłego Układu Warszawskiego. (Dan 11:29a)"



Np. do których krajów ?
 
 
efroni 

Pomógł: 278 razy
Wiek: 66
Dołączył: 11 Kwi 2013
Posty: 2288
Wysłany: 2017-09-02, 14:47   

Wojna i ucieczka przed nią na zieloną wyspę to żadne rozwiązanie .
Dlaczego to wojna miałaby ominąć Irlandię (południową) ???

Wojna to najgorszy scenariusz z wszystkich możliwych scenariuszy .
Co zrobić by uniknąć tego najgorszego scenariusza ???
_________________
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają
 
 
Małgorzata.. 
Chrześcijanka

Wyznanie: Chrześcijańskie
Wiek: 54
Dołączyła: 30 Sty 2017
Posty: 400
Skąd: Polska
Wysłany: 2017-09-02, 19:34   Dan.11:28-30a - Rozpad UE, NATO, powrót Rosji i III WŚ.

efroni napisał/a:
Wojna i ucieczka przed nią na zieloną wyspę to żadne rozwiązanie .
Dlaczego to wojna miałaby ominąć Irlandię (południową) ???

Wojna to najgorszy scenariusz z wszystkich możliwych scenariuszy .
Co zrobić by uniknąć tego najgorszego scenariusza ???

...............
Proroctwa pokazują, że Bóg Biblii jest jedynym prawdziwym Bogiem. Pewne przepowiednie wynikają ze zdolności przewidywania, jak choćby ta zanotowana w 2 Tm.3:1-5. Inne ukazują potęgę Boga, czego przykładem jest choćby 10 plag egipskich. Są też proroctwa, które można określić mianem planu Nieba (por. Iz.14:24-27).

Przykładem tego jest też treść Księgi Objawienia, mówiąca o tym, co stanie się w "dniu Pańskim" (1:10). Skąd wiadomo, że zapowiedzi te są częścią planu Bożego? Pewne sprawy zapowiedziano już wcześniej, jak choćby "deptanie Jerozolimy". Nie będzie to dzieło przypadku, ani dzieło Diabła. Jezus mówiąc o tym, wyjaśnia: "Syn Człowieczy pośle aniołów swoich: ci zbiorą z Jego królestwa wszystkie zgorszenia i tych, którzy dopuszczają się nieprawości, i wrzucą ich w piec rozpalony; tam będzie płacz i zgrzytanie zębów" (Mt.13:41-42, BT).

Księga Objawienia dodaje: "Jeśli kto do niewoli jest przeznaczony, idzie do niewoli, jeśli kto na zabicie mieczem – musi być mieczem zabity. Tu się okazuje wytrwałość i wiara świętych" (13:10, BT).
Kto ocaleje, a kto zginie, to oczywiście czas pokaże. W planie Nieba ujęte są też wojny. Nie powinno nas to dziwić. Jeremiasz stwierdził: "Prorocy, którzy byli przede mną i przed tobą od najdawniejszych czasów, prorokowali przeciw licznym krajom i przeciw wielkim królestwom o wojnie, nieszczęściu i zarazie" (Je.28:8). Te nieszczęścia były karą za niegodziwość (por. Ez.14:12-23).

Ludzie nie są coraz lepsi, lecz coraz gorsi, a Bóg się nie zmienia i nie toleruje w nieskończoność zła. III wojna światowa, to dopiero początek nieszczęść (por. Mt.24:7,8). Najwięcej ludzi zginie w Armagedonie, który też jest częścią planu Nieba. Nie będzie on dziełem przypadku, ani dziełem Diabła (por. Ap.19:11-18). Proroctwo o III wojnie światowej pojawia się po raz pierwszy już w Księdze Liczb 24:23,24. Wprowadzone jest słowami: "Biada! Któż się ostoi, kiedy Bóg to uczyni?" (BT). Podobnie oddają ten tekst inne polskie przekłady. Można oddać go również tak: "Biada! Któż przeżyje, gdy ustanowi go Bóg?". "Who shall live after God hath appointed him?" (Jewish Publication Society translation).

Chodzi tu o ustanowienie symbolicznego Aszszura (por. Iz.10:5). Bóg mówi o sobie: "Który czynię światłość, i stwarzam ciemności; sprawuję pokój, i stwarzam złe (hebr. רע). Ja Pan czynię to wszystko" (Iz.45:7, BG; por. Jer.10:5,6). Wyraz רע można przetłumaczyć tu na: zło, nieszczęście. To wcale nie oznacza, że Bóg jest zły, lecz fakt, że jest sprawiedliwy i mądry, i potrafi ukarać. Przykładem tego jest potop, zniszczenie Sodomy, lub choćby też to, co stało się w roku 70 n.e. (Mt.23:34-36; Ł.21:22; por. Da.9:26). To nieszczęście nie było dziełem przypadku (por. Am.3:6). Bóg rzeczywiście potrafi sprowadzić nieszczęście, zło [רע] na niegodziwców (por. Je.49:37; 44:27-29; 18:11; Sof.1:12-18; Mich.4:12; Ps.7:12-14 [11-13, NW]).

Jest więc tak jak pisał Izajasz: "Aleć on też jest mądry, przetoż przywiedzie złe (hebr. רע), a słów swoich nie odmieni; lecz powstanie przeciw domowi złośników i przeciwko ratunkowi tych, którzy broją nieprawość" (31:2, BG). Ci, którzy boją się Boga i mają czyste sumienie, nie muszą się niczego obawiać (por. Je.45:5). Zastanawiając się nad kwestią proroctw warto też pamiętać o poniższych słowach Jeremiasza: "I skierował Jahwe następujące słowa do mnie: Co widzisz, Jeremiaszu? Odrzekłem: Widzę gałązkę drzewa "czuwającego". Jahwe zaś rzekł do mnie: Dobrze widzisz, bo czuwam nad moim słowem, by je wypełnić" (1:11,12, BT).

Nie ma więc sensu działać lub modlić się o to, by zapowiedzi Boże nie wypełniły się. Należy natomiast zmienić swój sposób myślenia i postępowania, aby uniknąć plag opisanych w tej Księdze (por. Wyjścia 9:18-21).
_________________
Według Biblii w wyznaczonym przez Boga czasie powróci, występująca w roli "króla północy" - Rosja (Daniela 11:29a Nowa Biblia Gdańska).
Będzie to połączone z rozpadem nie tylko UE, lecz także NATO.
Następnie wybuchnie III WOJNA ŚWIATOWA (Dan.11:28-30a).
 
 
nesto 


Wyznanie: deizm
Pomógł: 174 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 4212
Skąd: były katolik
Wysłany: 2017-09-02, 22:21   

Małgorzata.., dlaczego udajesz znowu, że to twoje przemyślenia, skoro to cytat z netu?
http://www.fronda.pl/blog...ijne,14686.html
_________________
Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
 
 
Małgorzata.. 
Chrześcijanka

Wyznanie: Chrześcijańskie
Wiek: 54
Dołączyła: 30 Sty 2017
Posty: 400
Skąd: Polska
Wysłany: 2017-09-03, 08:44   Dan.11:28-30a - Rozpad UE, NATO, powrót Rosji i III WŚ.

Autorem artykułu jest nasz przyjaciel - chrześcijanin z którym znamy się od ponad 30 lat, on przybliżył nam prawdę biblijną.
Jeżeli znam mądry artykuł z którym się całkowicie zgadzam to po co wywarzać otwarte drzwi, warto się nim posłużyć żeby pomóc innym ludziom otworzyć oczy w pewnych kwestiach.
Jeżeli chcesz wyciągać mądre wnioski skoncentruj się bardziej na argumentach niż na osobie.
_________________
Według Biblii w wyznaczonym przez Boga czasie powróci, występująca w roli "króla północy" - Rosja (Daniela 11:29a Nowa Biblia Gdańska).
Będzie to połączone z rozpadem nie tylko UE, lecz także NATO.
Następnie wybuchnie III WOJNA ŚWIATOWA (Dan.11:28-30a).
 
 
efroni 

Pomógł: 278 razy
Wiek: 66
Dołączył: 11 Kwi 2013
Posty: 2288
Wysłany: 2017-09-03, 10:12   

Małgorzata.. napisał/a:
Nie ma więc sensu działać lub modlić się o to, by zapowiedzi Boże nie wypełniły się. Należy natomiast zmienić swój sposób myślenia i postępowania, aby uniknąć plag opisanych w tej Księdze (por. Wyjścia 9:18-21).


Po co zmieniać swoje postępowanie , po co zmieniać swój sposób myślenia , po co dźwigać brzemiona jedni drugich,
po co działać , po co się modlić skoro zapowiedzi Boże i tak się wypełnią i tak się wypełnią :-( ??

Małgorzata.. napisał/a:
Księga Objawienia dodaje: "Jeśli kto do niewoli jest przeznaczony, idzie do niewoli, jeśli kto na zabicie mieczem – musi być mieczem zabity.


Małgorzata.. napisał/a:
W planie Nieba ujęte są też wojny.


Małgorzata.. napisał/a:
Ludzie nie są coraz lepsi, lecz coraz gorsi, a Bóg się nie zmienia i nie toleruje w nieskończoność zła. III wojna światowa, to dopiero początek nieszczęść (por. Mt.24:7,8). Najwięcej ludzi zginie w Armagedonie, który też jest częścią planu Nieba. Nie będzie on dziełem przypadku, ani dziełem Diabła (por. Ap.19:11-18).


Po co więc te brednie o wolnej woli człowieka , po co Dziesięć Przykazań ,
po co Tora czyli pouczenia, wskazówki , nauka , prawo Boże ,po co Mesjasz Boży dla grzeszników przecie ,
po co wreszcie agitacja , nawoływania do wstąpienia do jedynie słusznej organizacji religijnej ,
skoro i tak wszystko jest z GÓRY przesądzone .
Skoro wszystko już zostało w Niebie zaplanowane , ustalone, że ten co pod miecz to pod miecz a ten co do Nieba to do Nieba , to po co to wszystko , po co się starać ???
A co z przypadkiem Niniwy ? To wyjątek potwierdzający regułę ?

A powiedziane : "Który czynię światłość, i stwarzam ciemności; sprawuję pokój, i stwarzam złe (hebr. רע). Ja Pan czynię to wszystko"
Oznacza że nie ma nikogo prócz Niego , tzn. że nie ma żadnej mocy , siły zdolnej przeciwstawić się Jemu tzn. Dobremu , Miłosiernemu , Łaskawemu Ojcu .
A czuje się On winny z powodu dwóch właściwości w które wyposażył człowieka tzn. w wolną wolę i we właściwość otrzymywania
a bez których to właściwości człowiek byłby tylko zwierzęciem , nie stworzeniem podobnym do swego Stwórcy .

Człowiek od samego początku swego istnienia źle wykorzystuje te dwie właściwości i Bóg czując się winny mówiąc
"Który czynię światłość, i stwarzam ciemności; sprawuję pokój, i stwarzam złe (hebr. רע). Ja Pan czynię to wszystko"
mówi :Ja stworzyłem zły początek ale i Ja dałem Wam Torę (pouczenie , wskazówki, naukę , prawo) do jego naprawienia
a nie dlatego że kasandryczne proroctwa Boże są nieuniknione, jak sugerujesz Ty i Twój przyjaciel .

Takie kasandryczne i nieuniknione proroctwa, które prezentuje Twój przyjaciel a Ty je powielasz
miast dać człowiekowi nadzieję ,
jeszcze bardziej go dołują i sprawiają że człowiek myśli, że lepiej jest popełnić samobójstwo niż doczekać się czegoś takiego .
_________________
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają
Ostatnio zmieniony przez efroni 2017-09-03, 10:24, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
.Cyprian. 


Pomógł: 87 razy
Dołączył: 26 Lut 2012
Posty: 1295
Wysłany: 2017-09-03, 10:16   Re: Dan.11:28-30a - Rozpad UE, NATO, powrót Rosji i III WŚ.

Małgorzata.. napisał/a:
Autorem artykułu jest nasz przyjaciel - chrześcijanin z którym znamy się od ponad 30 lat, on przybliżył nam prawdę biblijną.
Jeżeli znam mądry artykuł z którym się całkowicie zgadzam to po co wywarzać otwarte drzwi, warto się nim posłużyć żeby pomóc innym ludziom otworzyć oczy w pewnych kwestiach.
Jeżeli chcesz wyciągać mądre wnioski skoncentruj się bardziej na argumentach niż na osobie.


Dobrą zasadą jest jednak zawsze cytować źródło. Jeśli coś nie jest nasze (przez nas pisany post) to jest to - jakkolwiek pojęty, ale zawsze - cytat. A cytowanie należy zaznaczyć. Mówi o tym nawet Regulamin tego forum:
Cytat:

13. W przypadku posługiwania się cytatami należy podać źródło przytaczanego materiału i wyraźne zaznaczyć cytowany tekst kursywą, kolorem lub za pomocą funkcji [ quote ]. Nie wolno również wyrywać czyichś wypowiedzi z kontekstu i dokonywać manipulacji poprzez usuwanie jakiejś części zdania, dodawanie słów czy inne zmiany, dotyczy to zarówno cytowanie słów spoza forum jak i z forum (użytkowników itd.).


To, że jest to tekst Waszego dobrego przyjaciela, nie oznacza tego, że w ogóle nie powinno się o nim wspominać - że to jego artykuł. Cytat to cytat.
_________________
Jestem na forum. Nie nauczam, bo jeszcze mało wiem.
Nie nauczam, tylko dyskutuję.
 
 
Queza 
The Morning Star


Pomogła: 155 razy
Wiek: 42
Dołączyła: 30 Mar 2012
Posty: 4680
Skąd: Bieszczady
Wysłany: 2017-09-03, 17:30   

Życie jest piękne, po co snuć takie pesymistyczne wizje?
_________________
Matko, która jesteś w Niebie, chroń Nas zawsze w potrzebie. Niech się Imię Twoje święci, miej Nas zawsze w Swej pamięci.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 11