Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność. (List do Galatów 5:21-22)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Pozwolmy Polakom swiecic niedziele
Autor Wiadomość
tom68 

Wysłany: 2017-09-01, 12:27   Pozwolmy Polakom swiecic niedziele

Abp Slawoj Leszek Glodz: Pozwolmy Polakom swiecic niedziele

Wyrazem wiezi z Kosciolem jest zaangazowanie "Solidarnosci" w przywrocenie swietosci niedzieli, ktora byla deprecjonowana oraz odzierana z godnosci - mowil metropolita gdanski abp. Slawoj Leszek Glodz podczas mszy sw. z okazji 37. rocznicy Sierpnia'80.

http://www.rp.pl/Kosciol/...-niedziele.html

PRE W OBRONIE NIEDZIELI

http://www.radiomaryja.pl...anie-niedzieli/

ps :

Ze strony sealingtime.com sciagnac mozna kopie ksiazki: The Seventh-Day Sabbath - Sought Out and Celebrated, wydanej w Londynie w 1657r. Autor Thomas Tillam napisal, ze przed powtornym przyjsciem Chrysttusa dojdzie do wielkiego sporu w chrzescijanstwie i swiecie na temat znaczenia dekalogu, w ktorym sobota bedzie testem wiernosci. W wielu miejscach swojej pracy posluguje sie terminologia, ktora jest teraz uznana np. w Kosciele ADS itp. kosciolach .... Na tej samej stronie jest tez inna interesujaca ksiazka o Baptystach Dnia Siodmego w Ameryce i Europie.....

efroni 

Wysłany: 2017-09-02, 15:20   

To że KK chce by świętowano niedzielę to żadne nowym , żadna sensacja , żadne odkrywanie Ameryki .

Natomiast nie tylko "Solidarności" ale wszystkim związkom zawodowym działającym w Polsce
chodzi o to żeby polski pracownik niemieckiego , francuskiego czy portugalskiego hipermarketu miał niedzielę jako dzień wolny
tak jak to jest w Niemczech , Francji czy Portugalii

Natomiast właściciele hipermarketów działających w Polsce , wprost przeciwnie , oni chcą by polski pracownik hipermarketu pracował w niedzielę . Dlaczego ?
Jak nie wiadomo o co chodzi to wiadomo że zawsze chodzi o to samo , o pieniądze i to niemałe pieniądze .
Właściciel (Francuski)sieci sklepów branży budowlano-przemysłowej powiedział, że rocznie z pracy w niedzielę zgarnia z Polski 6 000 000 euro .

Jeżeli w branży budowlano-przemysłowej w grę wchodzi taka kwota
to o jaką kwotę toczy się bój jeżeli chodzi np. o Biedronkę czy Lidl ???

Sugerowanie Polakom że jest to problem religijno wyznaniowy jest niczym innym jak propagandą szytą zbyt grubymi nićmi by nie była ona widoczna .

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają

tom68 

Wysłany: 2017-09-03, 11:48   

Konkordat KRK z III RP daje katolikom mozliwosc wolnej niedzieli itp
wystarczy tylko to sobie zaznaczyc gdy podejmuje sie prace ( tak jak robia np
adwentysci itp gdy chodzi o wolna sobote a jesli nie ma takiej mozliwosci to
niestety zmieniaja prace bo albo sie w cos wierzy albo nie ) tylko ze wiekszosc
katolikow tego chyba nie chce bo im na tym nie zalezny ale KRK chce by katolicy byli w kosciele a nie w sklepie w niedziele i dlatego cala sprawa z "panstwowa wolna niedziela' ....Kazdy powinien miec prawo do wolnego dnia w zgodzie z wlasnym wyznaniem i sumieniem a panstwo powinno dbac o prawa wszystkich i tolerancje a nie tylko o jedno wyznanie czy religie

efroni 

Wysłany: 2017-09-03, 13:19   

tom68 napisał/a:
katolikow tego chyba nie chce bo im na tym nie zalezny ale KRK chce by katolicy byli w kosciele a nie w sklepie w niedziele i dlatego cala sprawa z "panstwowa wolna niedziela' ....Kazdy powinien miec prawo do wolnego dnia w zgodzie z wlasnym wyznaniem i sumieniem a panstwo powinno dbac o prawa wszystkich i tolerancje a nie tylko o jedno wyznanie czy religie

Sugerowanie Polakom że jest to problem li tylko religijno-wyznaniowy jest niczym innym jak propagandą szytą zbyt grubymi nićmi by nie była ona widoczna .

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają

EMET 

Wyznanie: Świadkowie Jehowy w Polsce
Wysłany: 2017-09-03, 14:23   

tom68 napisał/a:

EMET:
Z tego, co czytałem, to z wyjątkiem jednego dnia tygodnia [nie pamiętam którego] są Wyznawcy świętujący jakiś dzień tygodnia. Zatem: w realiach świeckiego państwa zapewnienie każdemu zadośćuczynienie tego, iżby pogodzić zatrudnienie wszystkim świętującym w określone dni...
O ile u np. ADS mamy od zachodu słońca w piątek do zachodu słońca w sobotę, to również są problemy…
Byłoby idealnie, gdyby każdy mógł mieć pracę w zgodzie z własnym sumieniem oraz stosownie opłacaną. Jednak… :-/

Stephanos, ps. EMET

tom68 

Wysłany: 2017-09-03, 18:20   

:-D

Listek 

Wysłany: 2017-09-05, 10:42   

EMET napisał/a:
Byłoby idealnie, gdyby każdy mógł mieć pracę w zgodzie z własnym sumieniem oraz stosownie opłacaną.

I oczywiście gdyby to był dzień wybrany przez Boga i nazwany przez Niego świętym.

Ez 20:20
Cytat:
"Świętujcie moje szabaty; niech będą one znakiem więzi między Mną a wami, aby poznano, że Ja jestem PANEM, waszym Bogiem."

karol210

Wysłany: 2017-09-05, 22:09   

Nie ważne można rzec który dzień ważne byś 7dzien swięcił.

Z niedzielą np ja unikam bo praca przepada tzn nieudaje się prawie zawsze. Na obczyźnie też w niedzielę odrazu rezygnuje bo nie warto, bo na następny dzień wszystko poprawiać lub odnowa albo szybko za jakichś czas.. . Nie zawsze ale zauważyłem że niedziela nie nadaje się wogule do pracy zarobkowej.

tom68 

Wysłany: 2017-09-06, 16:36   

Mozesz czytac Biblie od Ksiegi Rodzaju az do Ksiegi Objawienia i nie znajdziesz ani jednej linijki, ktora uprawomocnialaby swietosc niedzieli. Biblia podkresla znaczenie religijnego swiecenia soboty, dnia, ktorego nigdy nie uswiecilismy” — Kardynal Gibbon, Faith of Our Fathers, s. 111.112.

karol210

Wysłany: 2017-09-06, 22:05   

Właśnie siódmy dzień co siódmy dzień odpoczac to umysł i fizycznie np mięśnie itd nawet oczy muszą odpoczac.

Szabat jest siódmy ale Jezus jest Panem szabatu.. Czemu w szabat surowy jedli uczniowie? Bo dzień dalej jest nowe a wogule jak wiesz u Ducha Świętego wszystko jest nowe.Dalej to długie wyjaśnianie odrębny temat można założyć o tzw nieodwracaj się za pług

Piątek(Ukrzyżowany) Sobota(Oświadczenie odkupienia umarłym) Niedziela i (Zmartwychwstanie)

Szabat jakoby dniem świętym Starego TESTAMENTU dla Objawienia a co u Boga Ważne? Dzieci my ludzie

Mamy nowe Prawo Dzień Zmartwychwstania Nowy Testament. W szabat zostało ogłoszone a nowe życie to dzień następny już i kropka.
Niedziela :) Zmartwychwstanie ten dzień Najświetszy

A Wy se żyjcie według starego Prawa i według niego będziecie sadzeni

PS: Świat byłby maszynka do mielenia mięsa gdyby nie Zmartwychwstanie

tom68 

Wysłany: 2017-09-07, 12:05   

ew Mat 15 7-9
7. Obłudnicy, dobrze powiedział o was prorok Izajasz:
8. Ten lud czci Mnie wargami, lecz sercem swym daleko jest ode Mnie.
9. Ale czci mnie na próżno, ucząc zasad podanych przez ludzi.

BW

efroni 

Wysłany: 2017-09-08, 18:40   

Premier Beata Szydło zadeklarowała, że jest wola, aby szybko zakończyć prace nad projektem Solidarności dot. zakazu handlu w niedzielę. Przyznała, że „wyobraża sobie”, iż posłowie PiS mogą zagłosować w tej sprawie inaczej, niż chce rząd.
Zgodnie z projektem, który trafił do Sejmu, zakaz handlu w niedziele i święta dotyczyłby większości placówek handlowych, w tym sklepów wielkopowierzchniowych. Projekt ustawy złożył w Sejmie Komitet Inicjatywy Ustawodawczej. W jego skład wchodzi NSZZ „Solidarność” oraz inne organizacje.(...)

Tym którzy chcą by większości placówek handlowych, w tym sklepów wielkopowierzchniowych pracowała w Polsce w niedzielę
chodzi tylko i wyłącznie o mamonę a nie o prawdę biblijną /jak się tu usiłuje usilnie sugerować/ .

Pracownicy Lidla w Niemczech w niedzielę nie pracują , bo gwarantuje im to Konkordat ???
Z jakiego to powodu pracownicy Lidla w Polsce mieli by w niedzielę pracować ???

aby tak mają

karol210

Wysłany: 2017-09-09, 13:24   

Niedziela wg dnia Żydowskiego jest Zmartwychwstaniem i nie dziwię się czemu chrześcijanie mają ten dzień święty a nie szabat.

Szabat był oczekiwaniem czyż nie tak?

Listek 

Wysłany: 2017-09-09, 21:24   

karol210 napisał/a:
Niedziela wg dnia Żydowskiego jest Zmartwychwstaniem
karol210 napisał/a:
Piątek(Ukrzyżowany) Sobota(Oświadczenie odkupienia umarłym) Niedziela i (Zmartwychwstanie)

Mt 12:40 bg
Cytat:
"Albowiem jako Jonasz był w brzuchu wieloryba trzy dni i trzy noce, tak będzie Syn człowieczy w sercu ziemi trzy dni i trzy noce."

Cytat:

13 Nisan (wtorek) po zachodzi słońca: ostatnia wieczerza.
14 Nisan (środa) o godzinie 15. Śmierć Jezusa na krzyżu. Przed nastaniem sabatu, czyli przed godziną 18 ciało Jezusa złożono do grobu.
Mija pierwsza noc
15 Nisan (czwartek), sabat uroczysty. Mija pierwszy dzień
Mija druga noc
16 Nisan (piątek). Kobiety zakupują i przygotowują wonności. Mija drugi dzień
Mija trzecia noc
17 Nisan (sobota), sabat cotygodniowy. Mija dzień trzeci. Zmartwychwstanie Jezusa przed godziną 18 (ale po godzinie 15).
18 Nisan (niedziela). Przed wschodem słońca kobiety znajdują pusty grób.

Odpowiedz do tematu