Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność. (List do Galatów 5:21-22)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
SPRZECZNOŚCI DOTYCZĄCE NAKAZÓW BOGA
Autor Wiadomość
EMET 

Wyznanie: Świadkowie Jehowy w Polsce
Wysłany: 2017-12-14, 11:14   

EMET:
Poza wspomnianymi już dwoma [2.] miejscami z ‘BH’ – Exo 34:10; Eze 21:30/35/ – mamy nadto takie ciekawe, jak uważam, miejsce w ‘BH’, również w koniugacji nifal, które by można /ew./ rozpatrzyć, mian.: Ps 102:18/19/: „Zapisano to dla przyszłego pokolenia; i lud, który ma zostać stworzony, będzie wysławiał Jah.” [‘PNŚ’]. Użyta forma gramatyczna przy wyrażeniu < nĭbhrā` > /= < nĭwrā` >/ [szerzej we frazie: < vᵊ´ăm nĭwrā` >], to: verb niphal participle masculine singular absolute homonym 1. Literalnie, mamy transl.: „i/oraz/_lud stworzony/[który]_ma zostać_stworzony/”; jak to w wymowie frazy poprzedzającej: „dla przyszłego [hebr.: < `ăḥªrôn > /= < `ăchªrôn >/] pokolenia”.

Stephanos, ps. EMET

tropiciel 

Wysłany: 2018-02-25, 07:16   

wysławianie Jah ( skrót od JEHOWAH ) wiąże się nierozerwalnie z Torą i Przykazaniami Bożymi - o czym upewnił Jeszua ( Jezus ) z Nazaretu - Mat. 5 : 17 - 18. Jezus nigdy nie mówił, że Prawo zostanie zniesione, i że będzie święcona niedziela !

Pokoja 
POSZUKIWACZ

Wysłany: 2018-06-20, 09:43   

Dziwnym zbiegiem okoliczności, pomimo kontrolowania powiadomień mailowych, dopiero teraz gdy wszedłem bezpośrednio do działu „Sprzeczności Biblii”, poznałem ten Twój post, ale podtrzymuje dotychczas zajęte stanowisko, a nawet jeszcze więcej uzasadniam.

EMET napisał/a:
Pokoja napisał/a:

nie jest prawdą, że określenie Bara jest używane tylko w związku z działalnością Jehowy Bogów. Czasownik ten osiem razy, odnosi się do kogo innego niż JHWH Wj. 34:10; Joz. 17:15,18; 1Sam. 2:29; Eze. 21:19(2x),30; 23:47.

EMET:
czytamy w ‘Podręcznym Słowniku Briksa’ [Wyd. Vocatio]: „ 1. q pt. בֹרֵא; stworzyć; powołać do istnienia; działać; tylko w odn. do Boga

Są jednak różni Bogowie, ale tylko jeden Najwyższy jest nad nimi, 1Kor. 8:5,6

EMET napisał/a:
Mamy, owszem, frazę biblijną: „Jehowa, [...] Bóg bogów” \
Mamy np. tekst biblijny: „Bo dobrze wiem, że Jehowa jest wielki i że nasz Pan przewyższa wszystkich innych bogów.” [Psalm 135:5;’PNŚ’].

I właśnie o to chodzi. Napisz pismo do jakiejkolwiek Instytucji władzy zwierzchniej, ustanowionej przez Boga i nie oddaj jej należnej czci, choćby w ten sposób, że napiszesz jej nazwę z małej litery, a zobaczysz czy Jehowa tych Bogów weźmie Ciebie w obronę? Czy nawet wchodząc do jej siedziby, a nie oddasz jej czci przechodząc przez posterunek ochrony, czy Jehowa tych Bogów weźmie Ciebie w obronę? Według danego mi zrozumienia w sercu, na pewno nie weźmie takiej osoby w obronę.
Bóg Jehowa nie weźmie w obronę kogoś, kto twierdzi, że nie podporządkuje się tym podrzędnym Bogom, gdyż tylko jemu, Jehowie tych Bogów chce być podporządkowany, pomimo tego, że TEN wymaga takiego podporządkowanie. Pisząc nazwy Instytucji z dużej litery, czy podporządkowując się wymaganiom ochrony, już człowiek jest podporządkowany Jehowie tych Bogów, gdyż ON tego wymaga od człowieka. [color=blue]Kto ma oczy do zrozumienia niechaj czyta i rozumie, niech słyszy sercem duszy; Do czego wzywa nas Słowo Boże!

Nawet w Rz. 13:5 jest napisane, że władzy zwierzchniej należy się poddawać bardziej ze względu na sumienie, a nie ze względu na jej "miecz". Nie można tego tekstu wykorzystywać w odwrotnym celu, bo to oznacza lekceważenie Jehowy tych Bogów. To Jehowa tych Bogów, posłusznych jemu mędrców, skierował do Heroda (nota bene - wroga Pana Jezusa), gdy za pośrednictwem gwiazdy (Herolda Jehowy Bogów) zauważonej przez nich na jej wzejściu (wschodzie) byli zobowiązani oddać mu cześć, wchodząc na jego terytorium. Jehowa Bogów swojego prawa nie łamie, a nawet w przypadku odstępczych swoich sług ma moc zrealizować misję powierzoną posłusznym mu sługom. Dzięki temu mędrcy dotarli do Betlejem, oddali hołd i dary Pomazańcowi Jehowy Bogów, zatrzymali się tam (ale oni, a nie gwiazda) na jakiś czas. To, co usłyszeli na miejscu o Zbawicielu sprawiło, że uradowali się z ujrzenia gwiazdy, zaraz na jej wzejściu (a nie w Betlejem) i otrzymali przywilej pomóc zbawcy darami.

Nawet Ap. Paweł w Rz. 23:1, stając przed namiestnikiem władzy rzymskiej, do zgromadzonych przez niego (na rozkaz) przywódców autonomicznych Żydów nie mógł powiedzieć: "Mężowie bracia, wodzowie (ludu Izraela) tego ludu" gdyż stał przed władzą zwierzchnią, nawet dla nich. Arcykapłan nie mógł wtedy występować jak przywódca władzy autonomicznej. Należał on do strony oskarżającej. W związku z tym, Ap. Paweł z czystym sumieniem, powiedział tylko: "Mężowie bracia"

Odmienności na które się powołujesz, związane z użyciem rdzenia określenia "stworzyć" (Joz. 17:15,18; 1Sam. 2:29; Eze. 21:19(24); 23:47.), wskazują na udział podrzędnych Bogów (podwykonawców) w dziele Jehowy Bogów = Jahwe Bogów, czyli Boga Najwyższego. Wskazują zarazem na to, że określenie "stworzyć" i te na bazie jego rdzenia odnoszą się do Boga Najwyższego, ale i tego Boga/Bogów, którymi się on posługuje w danym dziele. Powołanie się przeze mnie na Wj. 34:10 i Eze. 21:30 (35), uznaję za nieaktualne - przepraszam bardzo za uchybienie).
Odmiennym przetłumaczeniem, w którym zamiast Jehowa Bogów = Jahwe Bogów jest Jehowa Bóg = Jahwe Bóg, powinien rozstrzygnąć czas i odpowiednie odkrycia archeologiczne, nadal ukrytych najstarszych papirusów i badania ich. Trynitarze dla podparcia dogmatu o trójcy, bardzo wiele uczynili, aby letnią wodę, wprost z Akweduktu (Ap. 3:15,16; 1Tym. 6:5), dać pijącemu, dla czerpania zysków, ale ten ją bezustannie zwraca, Izj. 28:7,8.
Tym czasem, pozostaję przy danym mi przekonaniu, płynącym z wiary. Według danej mi Wiery - Uczyniłem tak jak należy, więc nie będę się angażował w zawiłą polemikę, która do niczego dobrego nie może doprowadzić, 2Tym.2:14.
Mędrzec w proszku i iskierce, pomija Prawdę Boga,1Kor. 1:18-21;3:18-20. Poszukiwacz", pojmuje w Nim jej Ducha i miłość,2Te. 2:10
Trzeba wglądać w Święte Księgi, które dał nam w łasce Pan. Mędrzec swoją marność zmierzy, zacznie badać Boski plan: w Chrystusową krew uwierzy, doskonały ujrzy stan.

Pokoja 
POSZUKIWACZ

Wysłany: 2018-06-20, 10:14   

EMET napisał/a:
EMET:
mamy ... takie ciekawe, jak uważam, miejsce w ‘BH’, również w koniugacji nifal, które by można /ew./ rozpatrzyć, mian.: Ps 102:18/19/: „Zapisano to dla przyszłego pokolenia; i lud, który ma zostać stworzony, będzie wysławiał Jah.” [‘PNŚ’].

To odnosi się do pełnego ucieleśnienia Słowa z Rdz. 1:26, które wypełniło i wypełnia się na Nowym Stworzeniu, którego pierwociny stanowi Chrystus Głowa i Ciało czyli Pan Jezus Chrystus i Kościół. Słowo z Rdz. 1:26 nie wypełniło się całkowicie w szóstym dniu stwarzania (Rdz. 1:27), lecz jako duchowe, wypełnia się w siódmym, czyli w sabat Boży, trwający 7 000 lat, Rdz. 2:2,3; 5:1,2. Słowo z Rdz. 1:26, według J. 1:14 całkowicie stało się Ciałem. Wszystko wcześniej też stawało się przez Słowo, J. 1:1-5.

Przy stworzeniu ludu - Nowego Stworzenia mają udział ci Bogowie, których doszło Słowo Boże, czyli członkowie Kościoła na czele z ich Głową Panem Jezusem Chrystusem. Tak więc i ten takst, popiera dane mi zrozumienie, że w drugim sprawozdaniu o stworzeniu, powinno być Jehowa Bogów = Jahwe Bogów. W pierwszym sprawozdaniu, wystepuje on tylko w Rdz. 1:1, jako bezimienny "ON". Inni od Rdz. 1:1 są jego podwykonawcami, i to oni ze sobą rozmawiają, co mają uczynić według woli Najwyższego Boga. Inaczej sprawozdanie jest dziwaczne, że Jehowa mówi sam do siebie, a w Rdz. 1:26 i 3:22 ma jakieś złudzenie, że jest go wielu. Natomiast w 1Kro. 29:11 jest napisane:

Cytat:
1 Krn 29:10-19
10. Potem Dawid błogosławił Pana wobec całego zgromadzenia i tak mówił: Bądź błogosławiony, o Panie, Boże ojca naszego, Izraela, na wieki wieków!
11. Twoja jest, o Panie wielkość, moc, sława, majestat i chwała, bo wszystko, co jest na niebie i na ziemi, jest Twoje; do Ciebie, Panie, należy królowanie i ten, co głowę wznosi ponad wszystkich.
12. Bogactwo i chwała od Ciebie pochodzą, Ty nad wszystkim panujesz, a w ręku Twoim siła i moc, i ręką Twoją wywyższasz i utwierdzasz wszystko.
13. Teraz więc, Boże nasz, dzięki Ci składamy i wychwalamy przesławne imię Twoje.
14. Czymże ja jestem i czym jest lud mój, żebyśmy Ci mogli ofiarować dobrowolnie te rzeczy? Albowiem od Ciebie to wszystko pochodzi i co z ręki Twojej mamy, dajemy Tobie.
15. Jesteśmy bowiem pielgrzymami przed Tobą i przychodniami, jak byli wszyscy przodkowie nasi; dni nasze jak cień na ziemi mijają bez żadnej nadziei.
16. O Panie, Boże nasz, całe to bogactwo, któreśmy przygotowali, by zbudować dom Tobie i Twemu świętemu imieniu, z ręki Twojej pochodzi i wszystko jest Twoje.
17. Wiem, o Boże mój, że Ty badasz serce i upodobałeś sobie szczerość; ja też w szczerości serca mojego ofiarowałem dobrowolnie to wszystko, a teraz z radością widzę, że i lud Twój tutaj obecny pospieszył z dobrowolnymi ofiarami dla Ciebie.
18. O Panie, Boże ojców naszych, Abrahama, Izaaka i Izraela, zachowaj to na zawsze jako wyraz myśli i uczuć ludu Twego i skieruj ich serca ku Tobie.
19. A synowi mojemu, Salomonowi, daj serce doskonałe, aby strzegł poleceń, przykazań i praw Twoich i żeby wykonał wszystko i zbudował przybytek, do którego poczyniłem przygotowania.
(BT)

Nigdzie tu nie napisano: Wy, Wasz, Wasze, Wam, a tylko w pierwszej osobie: Ty, Twój, Twoje, Tobie. To trynitarze tak zmanipulowali przekaz Słowa Bożego, ale nie we wszystkim mogli się zabezpieczyć. W tym miejscu nie dali rade, gdyż jawnie by się zdemaskowali.
Mędrzec w proszku i iskierce, pomija Prawdę Boga,1Kor. 1:18-21;3:18-20. Poszukiwacz", pojmuje w Nim jej Ducha i miłość,2Te. 2:10
Trzeba wglądać w Święte Księgi, które dał nam w łasce Pan. Mędrzec swoją marność zmierzy, zacznie badać Boski plan: w Chrystusową krew uwierzy, doskonały ujrzy stan.

Odpowiedz do tematu