Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Franciszek architektem porozumien
Autor Wiadomość
Listek 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 31 Mar 2013
Posty: 7852
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2017-09-06, 05:26   

Dezerter napisał/a:
.po owocach ich poznacie


_________________
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9
 
 
Dezerter 


Wyznanie: chrześcijanin
Pomógł: 224 razy
Dołączył: 16 Sie 2009
Posty: 3640
Skąd: Inowrocław
Wysłany: 2017-09-13, 22:30   

Ty słuchaj łysego dresa, a ja będę słuchał następców apostołów :-P
Owoce jakie obserwuje w KRK są z dobrego drzewa.
_________________
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie
http://zchrystusem.pl/
 
 
Listek 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 31 Mar 2013
Posty: 7852
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2017-09-14, 21:31   

Dezerter napisał/a:
ja będę słuchał następców apostołów



Wolę słuchać Jeszui Mesjasza.

Cytat:
Powiedział im Jezus: Moim pokarmem jest wypełnić wolę Tego, który Mnie posłał, i wykonać Jego dzieło.
Jan 4.34
_________________
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9
 
 
Dezerter 


Wyznanie: chrześcijanin
Pomógł: 224 razy
Dołączył: 16 Sie 2009
Posty: 3640
Skąd: Inowrocław
Wysłany: 2017-09-15, 12:04   

Listek napisał/a:
Dezerter napisał/a:
ja będę słuchał następców apostołów



Wolę słuchać Jeszui Mesjasza.

Cytat:
Powiedział im Jezus: Moim pokarmem jest wypełnić wolę Tego, który Mnie posłał, i wykonać Jego dzieło.
Jan 4.34

I właśnie o to chodzi :idea: jesteś na dobrej drodze, tylko starasz sie usilnie nie widzieć rzeczywistości, że jak Ojciec wybrał i posłał Jeszue Ha Mesjaha, tak on wybrał i posłał apostołów, a oni wybrali i posłali następców apostołów (swoich uczniów ) i tak trwa nauka Jezusa w Kościele i dotrwała do naszych czasów abyśmy mogli ją poznać. Moi biskupi mają uczniostwo apostołów a twój łysy dres?
Jeśli "wolisz słuchać Jezusa", to znasz już drogę, Stern mesjanistyczny żyd też ci ją pokazuje, a ty dalej idziesz w zaparte - ciekawe gdzie cię te manowce zaprowadzą Listku? - będę zaglądał raz na rok na forum żeby się przekonać :-(
szalom bracie
_________________
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie
http://zchrystusem.pl/
 
 
Listek 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 31 Mar 2013
Posty: 7852
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2017-09-15, 19:55   

Dezerter napisał/a:
Jeśli "wolisz słuchać Jezusa", to znasz już drogę,


Obawiam się ,że to Ty Dezerterze nie chcesz przyjąć właściwej drogi w procesie uświęcenia życia.



Obydwaj uznaliśmy Jeszua za Namaszczonego przez Boga,a który z nas idzie za prawdziwym Mesjaszem opisanym w Biblii?

Prawdziwy Zbawiciel nie zmienił ani jednej kreski ani jednej joty w doskonałym Prawie Boga, które jest konieczne w życiu nowo narodzonego stworzenia.

Mt 5:19 bw
Cytat:
"Ktokolwiek by tedy rozwiązał jedno z tych przykazań najmniejszych i nauczałby tak ludzi, najmniejszym będzie nazwany w Królestwie Niebios; a ktokolwiek by czynił i nauczał, ten będzie nazwany wielkim w Królestwie Niebios."


Po to otrzymaliśmy ducha Bożego do naszego wnętrza by uzdalniał nas do przestrzegania wiecznych Bożych przykazań.

Ezech.36,(26)
Cytat:
I dam wam serce nowe i ducha nowego tchnę do waszego wnętrza, odbiorę wam serce kamienne, a dam wam serce z ciała. (27) Ducha mojego chcę tchnąć w was i sprawić, byście żyli według mych nakazów i przestrzegali przykazań, i według nich postępowali.


Jak Bóg ma zapisać na Twoim sercu Swoją naukę jeśli Ty się na to nie zgadzasz i wolisz słuchać nauk ludzi w czarnych i białych sukienkach?
_________________
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9
 
 
Pietnas 
Krzyż i sztylet


Wyznanie: Protestant
Pomógł: 1 raz
Wiek: 67
Dołączył: 16 Gru 2012
Posty: 197
Wysłany: 2017-12-17, 06:49   

RN napisał/a:

Pierwszym, który dekalogu nie przestrzegał był sam biblijny Bóg, nakazując zabijanie i grożąc tym zabijaniem w przyszłości, pomimo przykazania '' nie zabijaj''.

RN, Bóg nakazał zabijanie!?!? Czy nie raczej sami skazali się na to stojąc wrogo nastawieni do swego Boga, ich Stwórcy - nie chcąc przyjąć JEGO ratunku? RN, czytaj cały kontekst tej historii jeśli w ogóle masz na myśli konkretne tego typu zdarzenie. Biblia nie zaprzecza sobie. To sprzeczności pozorne.
I druga sprawa:
Bóg zabija pomimo że "Nie zabijaj"? Normalnie hipokryta ten Bóg, jak człowiek!
RN, czy wiesz, że przez słowo takiego jak ty, ja prawie przez 20 lat byłem w czyśćcu? Zatrzymany od PRAWDY, bo chłystek jeden wygadywał takie "logiczne", a jakże, "prawdy" - wygadywał jak ty?!? Opamiętajcie się, przebudźcie się ze snu polscy deiści! Otrzeźwiejcie z alkoholu komunizmu/ateizmu i wszelkiego innego ...IZMU! - JEZUS ŻYJE. Rozumiesz? ŻYYYY,JEEEEEE!!!
Deizm wikipedia: – nurt religijno-filozoficzny, którego cechą wspólną jest przekonanie, że racjonalnie można uzasadnić istnienie jedynie Boga bezosobowego... itd. ble ble ble
RACJONALNIE. A czy możesz racjonalnie uzasadnić przegraną potęgi Mocarstwa Rzymskiego w pierwszych wiekach, przegraną na wskutek ekspansji Ducha Jezusa, Jezusa Zbawcy?!? RACJONALIŚCI pożal się boże.
---
Tak samo piszesz, że Jezus nie przestrzegał dekalogu i Duch Święty. Normalnie hipokryci, prawda?!?
RN przestań się dłużej tu kompromitować, wystarczy.
_________________
Biblię napisali lidzie którzy spotkali Boga. Pisali dla swojego pokolenia wprawdzie, ale my współcześni korzystamy z tego Słowa, zwłaszcza chrześcijanie.
www.pozdrowienie.vgh.pl
Ostatnio zmieniony przez Pietnas 2017-12-17, 07:15, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
eksplorator
[Usunięty]

Wysłany: 2017-12-17, 07:03   

Przede wszystkim w 'Dekalogu' nie jest napisane "nie zabijaj" a raczej "nie morduj", a to kolosalna różnica!
 
 
booris

Wyznanie: Dub & Motocykl
Pomógł: 180 razy
Dołączył: 17 Kwi 2015
Posty: 3027
Skąd: Amsterdam,Londyn,Barcelona
Wysłany: 2017-12-17, 12:28   

eksplorator napisał/a:
Przede wszystkim w 'Dekalogu' nie jest napisane "nie zabijaj" a raczej "nie morduj", a to kolosalna różnica!

Wyjasnij mi wiec,na czym polega roznica pomiedzy zabiciem,a zamordowaniem czlowieka?
_________________
Mówię tylko do tych którzy chcą mnie słuchać
Ci którzy nie chcą nie obchodzą mnie
Po co mam czas tracić na mówienie do ściany
Ściana i tak zawsze swoje wie

https://www.youtube.com/watch?v=Hbq5UyaM8sk
 
 
RN 


Wyznanie: Wiara Naturalna (Deizm)
Pomógł: 310 razy
Dołączył: 25 Paź 2013
Posty: 5125
Skąd: Ziemia Łódzka
Wysłany: 2017-12-17, 16:45   

Pietnas napisał/a:
- JEZUS ŻYJE. Rozumiesz? ŻYYYY,JEEEEEE!!!
.


To, że była to noc z soboty na niedzielę, jeszcze nie usprawiedliwia Ciebie, abyś tyle pił.
_________________
JESZCZE SIĘ TAKI NIE NARODZIŁ, CO BY OPOWIEŚCI BIBLIJNE POGODZIŁ
 
 
karol210


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 05 Lut 2016
Posty: 916
Wysłany: 2017-12-17, 19:31   

eksplorator napisał/a:
Przede wszystkim w 'Dekalogu' nie jest napisane "nie zabijaj" a raczej "nie morduj", a to kolosalna różnica!


Haha to juz nawet przerosło wszystko haha hehe zaraz wybuchne na powaznie to piszesz? Gosciu z SS volksdojczom bym sie nie zdziwił

Spadlem z krzesła niewierze co czytam ..sprawdź geny moze Cie usprawiedliwią

PS: Jakiego jestes wyznania musze ostrzec niewinnych
_________________
Refleksja:

https://youtu.be/zfusL3xTKn4

http://m.ulub.pl/wojxsP7O...mnie-przyjmiesz
 
 
Henryk 

Pomógł: 453 razy
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 10237
Wysłany: 2017-12-17, 20:29   

booris napisał/a:
Wyjasnij mi wiec,na czym polega roznica pomiedzy zabiciem,a zamordowaniem czlowieka?

Nie wiem, jaką różnica jest dla eksploratora?
Dla mnie taka, jaka pomiędzy słusznym wyrokiem śmierci, a morderstwem w celach rabunkowych.
W Starym Przymierzu, pozbawienie życia wrogiego żołnierza było "zabiciem" na polu walki.
Podobnie "zabiciem" nazwane było słuszne ukamienowanie grzesznika.
Skrytobójcze poderżnięcie gardła, lub otrucie kogoś, nazywane było i nadal jest "morderstwem".
Przecież to oczywiste.
 
 
Pietnas 
Krzyż i sztylet


Wyznanie: Protestant
Pomógł: 1 raz
Wiek: 67
Dołączył: 16 Gru 2012
Posty: 197
Wysłany: 2017-12-17, 20:45   

RN napisał/a:
Pietnas napisał/a:
- JEZUS ŻYJE. Rozumiesz? ŻYYYY,JEEEEEE!!!
.


To, że była to noc z soboty na niedzielę, jeszcze nie usprawiedliwia Ciebie, abyś tyle pił.

RN, odpowiedź efektowna, nie zaprzeczam. A do rzeczy?? Jeśli Jezus nie żyje, nie zmartwychwstał
(Mateusza rozdz. 28 + pozostałe ewangelie) + (a może i wogóle nie żył ktoś taki?)
to powiedz teraz tu otwarcie które miejsca Biblii Świętej!!! byś chętnie spalił??
Bo niektóre tak ci tam pasują i żywo ich cytujesz. ????????
Poza tym powiem ci, że w Polsce tysiące są dokładnie tak pijanych jak ja i on,
https://www.youtube.com/watch?v=uyUsf-D-Y4k
słuchaj od 20 minuty
na świecie są miliony RN, którzy tak wierzą. Głupi ludzie - nie? Przez tyle wieków. (ks. Daniela 2:44)

Nie wysilaj się, powyższe moje pytania są tylko retoryczne. Wcale już nie oczekuję odpowiedzi. Już wiem kto jesteś. Na razie nie mamy o czym mówić. Dziękuję, miło było cię poznać.
_________________
Biblię napisali lidzie którzy spotkali Boga. Pisali dla swojego pokolenia wprawdzie, ale my współcześni korzystamy z tego Słowa, zwłaszcza chrześcijanie.
www.pozdrowienie.vgh.pl
 
 
Pietnas 
Krzyż i sztylet


Wyznanie: Protestant
Pomógł: 1 raz
Wiek: 67
Dołączył: 16 Gru 2012
Posty: 197
Wysłany: 2017-12-17, 21:50   

booris napisał/a:
eksplorator napisał/a:
Przede wszystkim w 'Dekalogu' nie jest napisane "nie zabijaj" a raczej "nie morduj", a to kolosalna różnica!

Wyjasnij mi wiec,na czym polega roznica pomiedzy zabiciem,a zamordowaniem czlowieka?

Henryk już napisał o tym, zgadza się - a ja dodam, choć znaczenie to samo:
https://www.youtube.com/watch?v=uyUsf-D-Y4k
słuchaj od 51 minuty
_________________
Biblię napisali lidzie którzy spotkali Boga. Pisali dla swojego pokolenia wprawdzie, ale my współcześni korzystamy z tego Słowa, zwłaszcza chrześcijanie.
www.pozdrowienie.vgh.pl
 
 
RN 


Wyznanie: Wiara Naturalna (Deizm)
Pomógł: 310 razy
Dołączył: 25 Paź 2013
Posty: 5125
Skąd: Ziemia Łódzka
Wysłany: 2017-12-17, 22:16   

Pietnas napisał/a:



RN, odpowiedź efektowna, nie zaprzeczam. A do rzeczy?? Jeśli Jezus nie żyje, nie zmartwychwstał
(Mateusza rozdz. 28 + pozostałe ewangelie) + (a może i wogóle nie żył ktoś taki?)
to powiedz teraz tu otwarcie które miejsca Biblii Świętej!!! byś chętnie spalił??
Bo niektóre tak ci tam pasują i żywo ich cytujesz. ????????
Poza tym powiem ci, że w Polsce tysiące są dokładnie tak pijanych jak ja i on,
https://www.youtube.com/watch?v=uyUsf-D-Y4k
słuchaj od 20 minuty
na świecie są miliony RN, którzy tak wierzą. Głupi ludzie - nie? Przez tyle wieków. (ks. Daniela 2:44)

Nie wysilaj się, powyższe moje pytania są tylko retoryczne. Wcale już nie oczekuję odpowiedzi. Już wiem kto jesteś. Na razie nie mamy o czym mówić. Dziękuję, miło było cię poznać.


1. Nie wiem czy Jezus był postacią historyczną. Ogólnie bliższy jest mi pogląd, że jednak był.

2. Na podstawie tego co podaje Biblia jestem zdania, że te wszystkie mowy przypisywane Jezusowi, nie mógł wypowiedzieć jeden człowiek. Nie mógł bo byłby zupełnie niekonsekwentny. Dlatego też zatrzymałem się na tym, że akceptując historyczność Jezusa, nie wiem tak naprawdę co ten historyczny Jezus mówił, a czego nie mówił.

3. Zmartwychwstanie Jezusa odrzucam. Odrzucam ponieważ jest to nierealne. Opisy o zmartwychwstaniu Jezusa są raczej pobożnym życzeniem rozproszonych Jego zwolenników.

4. Biblii nie mam zamiaru palić. Dotyczy to zarówno jej poszczególnych fragmentów, jak i całości. Biblia to cenny zabytek kultury. Niezależnie co ona tam opisuje ( tzn. jak drastyczne i gorszące momentami sceny ) to jednak jest to jakiś tam zapis poglądów starożytnych.

5. Nie dziwię się, że jest tylu pijanych dla ( czy przez ) Jezusa. Przykład bowiem idzie z góry, wszak Jezus też był podobno pijak, a nawet żarłok :->
_________________
JESZCZE SIĘ TAKI NIE NARODZIŁ, CO BY OPOWIEŚCI BIBLIJNE POGODZIŁ
 
 
Dezerter 


Wyznanie: chrześcijanin
Pomógł: 224 razy
Dołączył: 16 Sie 2009
Posty: 3640
Skąd: Inowrocław
Wysłany: 2017-12-17, 23:46   

Listek napisał/a:
Dezerter napisał/a:
Jeśli "wolisz słuchać Jezusa", to znasz już drogę,


Obawiam się ,że to Ty Dezerterze nie chcesz przyjąć właściwej drogi w procesie uświęcenia życia.
Obydwaj uznaliśmy Jeszua za Namaszczonego przez Boga,a który z nas idzie za prawdziwym Mesjaszem opisanym w Biblii?

Prawdziwy Zbawiciel nie zmienił ani jednej kreski ani jednej joty w doskonałym Prawie Boga, które jest konieczne w życiu nowo narodzonego stworzenia.

Po to otrzymaliśmy ducha Bożego do naszego wnętrza by uzdalniał nas do przestrzegania wiecznych Bożych przykazań.

Ezech.36,(26)
Cytat:
I dam wam serce nowe i ducha nowego tchnę do waszego wnętrza, odbiorę wam serce kamienne, a dam wam serce z ciała. (27) Ducha mojego chcę tchnąć w was i sprawić, byście żyli według mych nakazów i przestrzegali przykazań, i według nich postępowali.


Ty żyjesz nadal w starym przymierzu i nadal masz serce kamienne, nie przyjąłeś Ducha wolności od Prawa nadal żyjesz pod jego pręgierzem w niewoli Prawa, jak mówi Paweł :(
Dziwie się, tym bardziej, bo wiesz jak słyszałem, co to jest metanoja, czyli przemiana /zmiana myślenia /nawrócenie- powiedz po co ona była wierzącym żydom w Jahwe Najwyższego ?
We mnie dokonała się metanoja, ja już nie żyje w niewoli Prawa, ja mam Ducha wolności, ja jestem Ludem Nowego Przymierza - Kościołem Bożym, któremu mesjanistyczni Żydzi z Jerozolimy nakazali przestrzegać" tego co konieczne " - ja ich słucham- Jakuba, Piotra, Jana i Pawła i tych , których wybrali by prowadzili dalej Lud Nowego Przymierza=Kościół.
A ty bracie namawiasz mnie bym cofnął się o 2000 lat i przyjął Stare Przymierze - to po co Jezus się narodził ?
Ja Prawo szanuję i wiem, że jest dobre i w wolności przestrzegam co dobre i pożyteczne, ale obrzezanym nie jestem i mnie Stare przymierze nie obowiązuje ... a ty wreszcie się obrzezałeś i przestrzegasz szabatów ze wszystkimi przepisami?
_________________
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie
http://zchrystusem.pl/
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 11