Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność. (List do Galatów 5:21-22)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Franciszek architektem porozumien
Autor Wiadomość
eksplorator 


Pomógł: 30 razy
Dołączył: 21 Paź 2009
Posty: 2218
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2017-12-18, 00:48   

booris napisał/a:
Wyjasnij mi wiec,na czym polega roznica pomiedzy zabiciem,a zamordowaniem czlowieka?


Morderstwo to celowe, zamierzone i przemyślane pozbawienie kogoś życia z pełną świadomością i premedytacją.

Zabójcą jest się zazwyczaj nieumyślnie, np. kiedy kogoś śmiertelnie potrącimy samochodem. Ot, wszystko w temacie!

karol210 napisał/a:
Spadlem z krzesła niewierze co czytam ..sprawdź geny moze Cie usprawiedliwią


Nic sobie 'boroku' nie zrobiłeś, jak leciałeś z krzesła? ... to dobrze!
_________________
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj wypowiedzi moich ust i nie odwracaj się od nich" Przysłów 4;5
 
 
booris

Wyznanie: Dub & Motocykl
Pomógł: 163 razy
Dołączył: 17 Kwi 2015
Posty: 2828
Skąd: Amsterdam,Londyn,Barcelona
Wysłany: 2017-12-18, 02:50   

eksplorator napisał/a:
Morderstwo to celowe, zamierzone i przemyślane pozbawienie kogoś życia z pełną świadomością i premedytacją.

Zabójcą jest się zazwyczaj nieumyślnie, np. kiedy kogoś śmiertelnie potrącimy samochodem. Ot, wszystko w temacie!

Jak wiadomo ogolnie,smiertelne potracenia osiolkami i wielbladami byly powszechne w czasach o ktorych mowimy...wybacz sarkazm.
Poza tym...tam gdzie w Pismie Bog mowi-idz i wytep te narody,lacznie z kobietami i dziecmi-to to jest zabojstwo czy mordowanie?
_________________
"Emancipate yourselves from mental slavery;
None but ourselves can free our minds."
Bob Marley-Redemption Song
 
 
booris

Wyznanie: Dub & Motocykl
Pomógł: 163 razy
Dołączył: 17 Kwi 2015
Posty: 2828
Skąd: Amsterdam,Londyn,Barcelona
Wysłany: 2017-12-18, 03:49   

Pietnas napisał/a:
Opamiętajcie się, przebudźcie się ze snu polscy deiści! Otrzeźwiejcie z alkoholu komunizmu/ateizmu i wszelkiego innego ...IZMU!

Moze wytrzezwiej z chrystian...IZMU?
_________________
"Emancipate yourselves from mental slavery;
None but ourselves can free our minds."
Bob Marley-Redemption Song
 
 
eksplorator 


Pomógł: 30 razy
Dołączył: 21 Paź 2009
Posty: 2218
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2017-12-18, 14:44   

booris napisał/a:
Jak wiadomo ogolnie,smiertelne potracenia osiolkami i wielbladami byly powszechne w czasach o ktorych mowimy...wybacz sarkazm.


A słyszałeś kiedyś o "miastach schronienia"? Mieli tam uciekać przed mścicielami ci zabójcy, którzy w sposób nieumyślny doprowadzili do czyjejś śmierci (Liczb 35;6-32)

Cytat:
Joz 20;1-6 PNŚ "Potem Jehowa rzekł do Jozuego, mówiąc: "Powiedz do synów Izraela, mówiąc: 'Wyznaczcie sobie miasta schronienia, o których mówiłem wam przez Mojżesza, żeby zabójca, który niechcący, nieumyślnie ugodzi śmiertelnie jakąś duszę, mógł tam uciec; i będą wam służyć za schronienie przed mścicielem krwi. I ma uciec do jednego z tych miast i stanąć u wejścia do bramy miasta, i powiedzieć swe słowa do uszu starszych tego miasta; a oni przyjmą go do siebie do miasta i wyznaczą mu miejsce, i będzie z nimi mieszkał. A gdyby go ścigał mściciel krwi, nie mają wydać tego zabójcy w jego rękę; bo nieumyślnie ugodził śmiertelnie swego bliźniego, przedtem zaś nie żywił do niego nienawiści. I będzie mieszkał w tym mieście, dopóki nie stanie przed zgromadzeniem na sąd, aż do śmierci arcykapłana, który będzie w owych dniach. Wtedy zabójca może wrócić i wejdzie do swego miasta i do swego domu, do miasta, z którego uciekł'"


Tu nie jest mowa o mordercy zabijającym człowieka z zimną krwią, a o nieumyślnym spowodowaniu czyjejś śmierci ... nawet "potraceniem kogoś osiołkiem lub wielbłądem", nad którym właściciel stracił panowanie "na zakręcie" ... ;-)

booris napisał/a:
Poza tym...tam gdzie w Pismie Bog mowi-idz i wytep te narody,lacznie z kobietami i dziecmi-to to jest zabojstwo czy mordowanie?


Oni wykonywali 'Nakaz' Boży i tak jak kat, z nadanego mu uprawnienia, wykonuje wyrok śmierci na skazańcu, który dopuścił się poważnego przestępstwa, tak Izraelici byli w ręku Boga wykonawcami Jego wyroków!

Miało ich to ochronić przed zboczonym, zdeprawowanym społeczeństwem zamieszkującym ziemie, które Jehowa im obiecał! Ala zanim tę krótką odpowiedź potraktujesz Twoim komentarzem, to rozszerzę tę myśl.

Narody, które postępowały wbrew woli Bożej, wprowadzając terror, niemoralność, ucisk, napełniając ziemie przemocą i wszelką inną obrzydliwością, zasługiwały w oczach Bożych na unicestwienie tylko po to, by zapanował tam Boży porządek.

W tamtych czasach kształtował się wizerunek przyszłego człowieka i Bóg do pewnych rzeczy dopuszczał (Dzie 17;30). Pozwolił np. żeby synowie Boży, aniołowie, kierując się wolną wolą, przybierali ludzką postać i brali sobie za żony córki ludzkie, które rodziły im nowy gatunek człowieka, człowieka hybrydę, człowieka zdeprawowanego, okrutnego, Nefilima, nie stworzonego na "Boży obraz i podobieństwo" (Rodz 1;27)

W tamtych czasach kształtował się nowy szatański ustrój imperialny, gdzie dominować miał nie Jehowa Bóg, a człowiek! Pierwszym wymienionym w Biblii imperatorem był Nimrod, syn Kusza (1 Kron 1;10), którego imię znaczy "buntować się". To on, jako pierwszy władca absolutny, zaczął buntować cały ówczesny po potopowy świat, będący w opozycji do zwierzchnictwa Jehowy Boga!

To on był twórcą takich miast jak Babel, Erech, Akkad czy Kalne, wszystkie z siedzibą w ziemi Szinear i to on stał się pierwszym mocarzem na ziemi (Rodz 10;8), rozciągając następnie swe terytorium o Asyrię, gdzie zbudował Niniwę, Rechobot-Ir, Kalach i Resen (Rodz 10;11,12 Mich 5;6).

To Nimrod, stał się narzędziem w ręku szatana i to on stanął naprzeciw Jehowy (Rodz 10;9), wprowadzając właśnie na tej ziemi Szinear, Babilonii, odstępcze rytuały religijne, które przetrwały po dziś dzień. To Szinear, ziemia Šumerów, była najprawdopodobniej krainą, gdzie przybyli zbuntowani, zmaterializowani aniołowie, co Sumerowie skrzętnie zaznaczyli na swoich płaskorzeźbach czy walcach cylindrycznych, uwieczniając swe dzieła skrzydlatymi bóstwami zstępującymi z nieba.

Cytat:
Józef Flawiusz napisał o Nimrodzie: „Stopniowo zaprowadził w państwie ustrój despotyczny; sądził bowiem, że jedynym sposobem oderwania ludzi od bojaźni Bożej jest całkowite uzależnienie ich życia i pomyślności od potęgi władcy. A groził również, że gdyby Bóg chciał jeszcze raz zalać ziemię, potrafi on już sobie przeciw Niemu poradzić: zbuduje wieżę wyższą, niż zdoła dosięgnąć woda, i pomści nawet zagładę przodków. Pospólstwo ochoczo poddało się nakazom (...) [Nimroda], uległość wobec Boga uważając za niewolę. Zaczęli budować wieżę i (...) wieża dźwigała się w górę nadspodziewanie szybko” (Dawne dzieje Izraela, I, IV, 2, 3).

Wnikliwe poznawanie Pism, tom 2 s. 203


To dlatego Jehowa w tak zdecydowany sposób kazał traktować tę ziemię, ponieważ tam doszło do największego odstępstwa człowieka przeciw zwierzchnictwu Jehowy. To tyle historii!!

Żeby w 'Nowym Świecie' zapanował Boży, doskonały porządek, Bóg usunie wszelkie zło i trzeba powiedzieć to jasno, zginą miliony, setki milionów ludzi, którzy nie chcieli podporządkować się, tak jak Nimrod i jego zbuntowani naśladowcy, zwierzchniej władzy Jehowy! Myślisz że mam coś przeciwko temu? NIE! Rozumiem Boga, dlaczego zniszczył świat za czasów Noego! Bóg nie mógł więcej patrzeć na niegodziwość ludzi pod wodzą szatana i jego demonów!

Cytat:
Rodz 6;5,6 BT (5) Kiedy zaś Jahwe widział, że wielka jest niegodziwość ludzi na ziemi i że usposobienie ich jest wciąż złe, (6) żałował, że stworzył ludzi na ziemi, i zasmucił się. (7) Wreszcie Jahwe rzekł: Zgładzę ludzi, których stworzyłem, z powierzchni ziemi: ludzi, bydło, zwierzęta pełzające i ptaki powietrzne, bo żal mi, że ich stworzyłem.


Rozumiem dlaczego Jehowa już wkrótce wykona wyrok na tym zdeprawowanym świecie, gdzie aż roi się od przemocy, okrucieństwa, zepsucia moralnego czy wreszcie otwartemu buntowi przeciw Jehowie, jedynym, prawdziwym Bogu, oprócz którego nie istnieje żaden inny Bóg;

Cytat:
Nech 9;6 BT Ty, Jahwe jesteś jedyny. Ty uczyniłeś niebiosa, niebiosa niebios i całe ich wojsko; ziemię i wszystko, co na niej; morza i wszystko, co w nich. Ty ożywiasz to wszystko, a wojsko niebios oddaje Ci pokłon


Czy Noe żałował, że Bóg zniszczył ówczesny zdemoralizowany świat? Zapewne było to dla niego wybawieniem, choć oglądał śmierć tysięcy ludzi. A dlaczego przeżył? Ponieważ podporządkował się woli Jehowy. Tylko Noe i jego rodzina nie zostali uznani przez Boga za "skażonych" i "niegodziwych" w otaczającym ich wtedy marazmie i buncie przeciw Bogu;

Cytat:
Rodz 6;11-13 BT (11) Ziemia została skażona w oczach Boga. (12) Gdy Bóg widział, iż ziemia jest skażona, że wszyscy ludzie postępują na ziemi niegodziwie, (13) rzekł do Noego: Postanowiłem położyć kres istnieniu wszystkich ludzi, bo ziemia jest pełna wykroczeń przeciw mnie; zatem zniszczę ich wraz z ziemią.


Co dziś jest "niegodziwością" w oczach Jehowy? Dokładnie to samo, co było za czasów Izraelitów, wytracających z Bożego rozkazu zdeprawowanych ludzi zamieszkujących niegdysiejsze ziemie Nimroda;

Cytat:
Pow Praw 4;16-19 BT (16) abyście nie postąpili niegodziwie i nie uczynili sobie rzeźby przedstawiającej podobiznę mężczyzny lub kobiety, (17) podobiznę jakiegokolwiek zwierzęcia, które jest na ziemi, podobiznę jakiegokolwiek ptaka, latającego pod niebem, (18) podobiznę czegokolwiek, co pełza po ziemi, podobiznę ryby, która jest w wodach - pod ziemią. (19) Gdy podniesiesz oczy ku niebu i ujrzysz słońce, księżyc i gwiazdy, i wszystkie zastępy niebios, obyś nie pozwolił się zwieść, nie oddawał im pokłonu i nie służył, bo Jahwe, Bóg twój, przydzielił je wszystkim narodom pod niebem.


Dziś solarny kult boga-słońca, występujący powszechnie w Kościele Katolickim, który już za parę dni będzie obchodził pogańskie święto boga Mitry, zaadaptowane jako "Boże Narodzenie", kult księżyca (Islam), który w zasadzie przejawiają wszystkie światowe religie, jest niczym innym, jak oddawaniem czci zastępom anielskim pod wodzą szatana. W 19 wersecie czytamy, aby nie dać się zwieść i nie oddawać im pokłonu, bo to jest niegodziwością u Boga. Zaznaczył to szczególnie w pierwszym przykazaniu 'Dekalogu'.

Jeżeli ktoś, tak jak Ty, oskarża Boga, że w zamierzchłych czasach nakazał wytracać niegodziwców, żeby sprawiedliwym żyło się dobrze, to ktoś tu czegoś nie rozumie! Czy wolałbyś zamieszkać w ziemi wolnej od przemocy, śmierci i strachu, nawet kosztem unicestwienia raz na zawsze odstępców niechcących podporządkować się jedynemu, prawdziwemu Bogu, tym bardziej z Jego nakazu, czy nadal tkwić w ponurym i zdeprawowanym, napawającym strachem świecie, gdzie twoje jutro jest niepewne, a bojaźń przed nim normalnością?

Dziś "narody" nadal buntują się przeciw Jehowie Bogu, tak jak ongiś, za Nimroda, a ludy naigrawają z prawych i sprawiedliwych;

Cytat:
Ps 2;1,2 BT (1) Dlaczego narody się buntują, czemu ludy knują daremne zamysły? (2) Królowie ziemi powstają i władcy spiskują wraz z nimi przeciw Jahwe i przeciw Jego Pamazańcowi:

Iz 57;3-5 BT (3) Lecz wy zbliżcie się tutaj, wy, synowie czarownicy, potomstwo cudzołożnika i nierządnicy! (4) Z kogo się naigrawacie? Przeciwko komu rozdziawiacie usta, wywieszacie język? Czy to nie wy jesteście dziećmi odstępstwa, potomstwem kłamstwa? (5) Wy, którzy uprawiacie nierząd między terebintami, pod każdym zielonym drzewem, którzy składacie dzieci w ofierze w dolinach, wśród rozpadlin skalnych.


Dziś powiedzenie komuś, że pewnych rzeczy nie robisz, ponieważ jest to sprzeczne z Biblią, jest nietaktem, a głoszenie 'Dobrej Nowiny' dziwactwem, tak jak za dni Noego, kiedy ten ostrzegał ludzi o nadchodzącym "końcu" tamtego świata, w dodatku budując gdzieś na pustkowiu pływający obiekt, co pewnie niejednego prowokowało do okazywania drwin! Ale tamte czasy, w których ludzie, pośród niegodziwości i zepsucia moralnego, prowadzili normalne życie, będzie miało wspólną cechę z naszymi czasami - zaskoczenie;

Cytat:
Mat 24;37-39 PNŚ "Jakie bowiem były dni Noego, taka też będzie obecność Syna człowieczego. Bo jacy byli w owych dniach przed potopem - jedli i pili, mężczyźni się żenili, a kobiety wydawano za mąż, aż do dnia, gdy Noe wszedł do arki, i nie zwrócili na nic uwagi, aż przyszedł potop i zmiótł ich wszystkich - tak będzie z obecnością Syna Człowieczego"


Za naszych dni, kiedy "królowie" ziemi zostaną zmiażdżeni przez Królestwo Boże (Dan 2;44), nie my będziemy wykonywać wyroków Jehowy, jak za czasów Izraela. Wtedy mieli wytracić narody osobiście, nie dlatego, że Izraelici byli "prawi i prostolinijni", a z powodu niegodziwości 'narodów' zamieszkujących Kanaan oraz obietnicy danej ich przodkom;

Cytat:
Pow Pra 9;5 PNŚ "Nie ze względu na swą prawość ani na prostolinijność swego serca wchodzisz, by wziąć wposiadanie ich ziemię; lecz zpowodu niegodziwości tych narodów Jehowa, twój Bóg, wypędza je sprzed twego oblicza, atakże po to, by spełnić słowo, które Jehowa przysiągł twoim praojcom, Abrahamowi, Izaakowi iJakubowi"


Dziś "wichry" zagłady (Jer 30;23 Heb 1,7 Zach 6;4,5) już są przygotowane na wykonanie wyroku. Na rozkaz Jehowy, kiedy tylko zostaną opieczętowani ostatni pomazańcy Chrystusowi, zacznie się 'Wielki Ucisk' jakiego jeszcze nie było (Mat 24;21);

Cytat:
Obj 7;1-4 BT (1) Potem ujrzałem czterech aniołów stojących na czterech narożnikach ziemi, powstrzymujących cztery wiatry ziemi, aby wiatr nie wiał po ziemi ani po morzu, ani na żadne drzewo. (2) I ujrzałem innego anioła, wstępującego od wschodu słońca, mającego pieczęć Boga żywego. Zawołał on donośnym głosem do czterech aniołów, którym dano moc wyrządzić szkodę ziemi i morzu: (3) Nie wyrządzajcie szkody ziemi ni morzu, ni drzewom, opieczętujemy na czołach sługi Boga naszego. (4) I usłyszałem liczbę opieczętowanych: sto czterdzieści cztery tysiące opieczętowanych ze wszystkich pokoleń


Pomimo tego, że butni ludzie tego świata nie chcą słuchać ostrzenia od Stwórcy, wierni naśladowcy Jezusa, wzgardzani i poniżani, nadal będą głosić to orędzie do samego końca, zgodnie z Jego nakazem (Mat 28;19,20)

Cytat:
Łuk 10;16 BT (16) Kto was słucha, Mnie słucha, a kto wami gardzi, Mną gardzi; lecz kto Mną gardzi, gardzi Tym, który Mnie posłał.

Jan 12;48 BT (48) Kto gardzi Mną i nie przyjmuje słów moich, ten ma swego sędziego: słowo, które powiedziałem, ono to będzie go sądzić w dniu ostatecznym.

1 Kor 1;27 PNŚ "lecz Bóg wybrał to, co głupie u świata, by zawstydzić mędrców, i Bóg wybrał to, co słabe u świata, by zawstydzić to, co silne, i Bóg wybrał to, co nieszlachetne u świata, i to, na co się patrzy z góry, to, czego nie ma, by obrócić wniwecz to, co jest, aby żadne ciało nie chlubiło się wobec Boga"
_________________
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj wypowiedzi moich ust i nie odwracaj się od nich" Przysłów 4;5
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 11