Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Święto 'Wszystkich Świętych' - chrześcijaństwo czy pogaństwo
Autor Wiadomość
eksplorator
[Usunięty]

Wysłany: 2016-11-09, 16:37   

Rodz. 3:15
15. I ustanowię nieprzyjaźń między tobą a kobietą, między twoim potomstwem a jej potomstwem; ono zdepcze ci głowę, a ty ukąsisz je w piętę.

Rzym. 16:20
20. A Bóg pokoju rychło zetrze szatana pod stopami waszymi. Łaska Pana naszego, Jezusa, niechaj będzie z wami.

Heb 2:14
14.Skoro zaś dzieci mają udział we krwi i w ciele, więc i On również miał w nich udział, aby przez śmierć zniszczyć tego, który miał władzę nad śmiercią, to jest diabła,
 
 
booris

Wyznanie: Dub & Motocykl
Pomógł: 180 razy
Dołączył: 17 Kwi 2015
Posty: 3027
Skąd: Amsterdam,Londyn,Barcelona
Wysłany: 2016-11-09, 22:08   

eksplorator napisał/a:
Widziałeś lub słyszałeś kiedyś o tym, aby węże żywiły się prochem? Jak zatem rozumiesz tę przenośnię? ... bo z pewnością nie chodzi tu o literalne jedzenie prochu! Ja odpowiem Ci na to pytanie dopiero jak Ty odpowiesz mi na moje ...

Nie widzialem i nie slyszalem.Przeczytalem o tym w Biblii.A przenosnie rozumiem tak,ze to ludzie spisujacy Ksiege Rodzaju dolozyli slowko w usta Boga.
Nie wiem na jakie pytanie chcesz mi odpowiedziec,bo w swoim poscie nie zadalem zadnego.
eksplorator napisał/a:

O jakich przykładach mowa odnośnie 'węża' w kontekście opisu szatana z Księgi Hioba? Uściślij proszę.

Czytales Ksiege Hioba?Czy szatan przypelzl na brzuchu,czy przyszedl tak,jak inny synowie Bozy?
_________________
Mówię tylko do tych którzy chcą mnie słuchać
Ci którzy nie chcą nie obchodzą mnie
Po co mam czas tracić na mówienie do ściany
Ściana i tak zawsze swoje wie

https://www.youtube.com/watch?v=Hbq5UyaM8sk
 
 
eksplorator
[Usunięty]

Wysłany: 2016-11-15, 09:50   

booris napisał/a:
A przenosnie rozumiem tak,ze to ludzie spisujacy Ksiege Rodzaju dolozyli slowko w usta Boga

Czytales Ksiege Hioba?Czy szatan przypelzl na brzuchu,czy przyszedl tak,jak inny synowie Bozy?


Nie jesteś pierwszą osobą, która podważa autentyczność Biblii i nie rozumiejąc pewnych analogii czy przypowieści, tłumaczy sobie ten stan rzeczy fałszerstwem, polegającym na manipulacji słownej pewnych fragmentów Biblii, albo nadinterpretacją ukierunkowaną własnym interesem.

Jeżeli preferujesz racjonalizm i wierzysz dosłownemu interpretowaniu Biblii, to powinieneś dać teraz przykłady, gadających węży (Rodz 3;1), czy mówiących osłów (Liczb 22;27-31). Nie powinno Ci też sprawić problemu wytłumaczenie określenia; "plemię żmijowe" (Mat 3;7 Mat 12;34 Łuk 3;7) stosowanego przez Jezusa wobec Jego przeciwników, kogo ono dotyczyło, jak również, dlaczego akurat właśnie ten konkretny gad, jest utożsamiany ze złem. Jeżeli znasz jakieś "plemię żmijowe", zamieszkujące wtedy obszary Izraela, albo inną część świata, to daj znać!

Zrozumienie Pisma Świętego nie podlega dowolnej interpretacji a prawidłowa wykładnia zamknięta jest przed ludźmi gnuśnymi (Łuk 24;25).

Tacy ludzie, jak mówi Biblia, nie otrzymają ducha prawdy (Jan 15;26 Jan 16;13) i mając oczy - nie zobaczą, mając uszy – nie usłyszą (Rzym 11;8 Mat 13;15-17), co Stwórca przekazuje pokornym (Ps 25;9 Przy 11;2).

Wiele mądrości płynie z wypowiedzi Stwórcy zapisanej poprzez Salomona, mówiącej;

Cytat:
Przy 2;4-6 BT (4) jeśli szukać jej poczniesz jak srebra i pożądać jej będziesz jak skarbów - (5) to bojaźń Jahwe zrozumiesz, osiągniesz znajomość Boga. (6) Bo Jahwe udziela mądrości, z ust Jego - wiedza, roztropność:


Pytanie zasadnicze brzmi, czy poszukujemy prawdy Biblijnej, czy z nią walczymy!? Z Twojego, że tak powiem, profilu psychologicznego wynika, że należysz do ludzi przeciwstawiających się Bogu i Jego spisanemu Słowu, a świadczą o tym pewne Twoje wypowiedzi;

booris napisał/a:
"Nie odrzucam Stworcy,albowiem jako czlowiek niewierzacy,uwazam ze On nie istnieje.Jak mozna odrzucic cos,czego nie ma?"

"Wracajac do tematu-historycznie Jezus nie istnieje.Zeby sprawa byla jasna-nie twierdze,ze go nie bylo.Natomiast od strony merytorycznej,zaden ze wspolczesnych mu historykow tego nie potwierdza"

"A przenosnie rozumiem tak,ze to ludzie spisujacy Ksiege Rodzaju dolozyli slowko w usta Boga"
"A Bóg widział, że wszystko, co uczynił, było bardzo dobre. I tak upłynął wieczór i poranek - dzień szósty.
Antychryst zly?"

"Biblia twierdzi,ze potop byl zjawiskiem ogolnoswiatowym.Jest to opis wtorny,nawiasem mowiac.Nie istnieja rzeczowe dowody ktore potwierdzalyby,ze takie zjawisko mialo miejsce"


Jachu zapytał Ciebie; "A nie wiesz przypadkiem kto wyprowadził ludzkość na manowce grzechu ???" Twoja odpowiedź brzmi; "Wiem.I to akurat jest bardzo proste. Religia"


Uważasz, że kiedykolwiek Bóg da Tobie zrozumienie, skoro z Nim walczysz? Jak ważne jest otrzymanie od Boga ducha Prawdy, niech świadczy pewne zdarzenie opisane w Biblii, w której sporo jest przykładów ludzi nie "walczących" z Bogiem, a jednak nie mających prawidłowego rozeznania czytanych pism, dopóki im tego nie oznajmiono. Takim dobitnym przykładem jest chociażby historia zapisana w Dziejach Apostolskich, gdzie dowiadujemy się, iż pewien dostojnik Etiopski, nazwany przez Łukasza 'eunuchem', czytał fragment z Księgi Izajasza (Iz 53;7), której jednak nie rozumiał;

Cytat:
Dzie 8;30-35 BW (30) A gdy Filip podbiegł, usłyszał, jak tamten czytał proroka Izajasza, i rzekł: Czy rozumiesz to, co czytasz? (31) Ten zaś powiedział: Jakżebym mógł, jeśli mnie nikt nie pouczył? I poprosił Filipa, aby wsiadł i zajął przy nim miejsce. (32) A ustęp Pisma, który czytał, był ten: Jak owca na rzeź był prowadzony I jak baranek milczący wobec tego, który go strzyże, Tak nie otwiera ust swoich; (33) W poniżeniu jego wyjęty został spod prawa, O jego rodzie któż opowie? Bo życie jego z ziemi zgładzone zostaje. (34) Wtedy eunuch odezwał się do Filipa i rzekł: Proszę cię, o kim to prorok mówi? O sobie samym, czy też o kim innym? (35) A Filip otworzył swoje usta i zwiastował mu dobrą nowinę o Jezusie, począwszy od tego ustępu Pisma
.

Ze sprawozdania dowiadujemy się, że ów 'eunuch' otrzymał właściwe wyjaśnienie od Filipa co później potwierdził chrztem;

Cytat:
Dzie 8;37,38 BW (37) Filip zaś powiedział mu: Jeśli wierzysz z całego serca, możesz. A odpowiadając, rzekł: Wierzę, że Jezus Chrystus jest Synem Bożym. (38) I kazał zatrzymać wóz, zeszli obaj, Filip i eunuch, do wody, i ochrzcił go.


Ten przykład pokazuje, że w otrzymaniu właściwego światła, pomógł Etiopczykowi duch Jehowy. Ten sam duch, wyjawi Ci teraz inną tajemnicę, której nie są świadomi Ci, którzy nie otrzymują właściwego światła. Dotyczy ona tego samego 'dworzanina' królowej etiopskiej Kandaki, nazwanego 'eunuchem' (Dzie 8;27).

Każdy, słysząc słowo eunuch, utożsamia je zazwyczaj z mężczyzną pozbawionym zdolności rozrodczych, i w większości przypadków tak właśnie jest. Jako że kastracja powoduje niepłodność, a także zaburzenie funkcjonowania układu hormonalnego, eunuchowie byli z reguły dworzaninami opiekującymi się królewskimi haremami, co stawiało ich, w gronie osób godnych zaufania.

Takimi godnymi zaufania musieli być również ci spośród dworzan, którzy mieli w opiece np. majętności królewskie, czyli skarbnicy, oraz podczaszy, którzy podawali królom trunki.

Osoba piastująca urząd podczaszego musiała być całkowicie godna zaufania, gdyż w grę wchodziło życie władcy. Jako że zawsze istniała możliwość próby otrucia króla, podczaszy często próbował trunek przed podaniem go królowi. Z tego też powodu, podczaszy musiał być pewny jak 'eunuch'. Nie inaczej było ze skarbnikiem, od uczciwości którego, zależało bezpieczeństwo powierzonych mu majętności. Takie osoby bardzo często nazywane były eunuchami, nie będąc fizycznymi kastratami.

Taka też jest wykładnia greckiego słowa 'eunoúchos', tłumaczonego na 'eunuch'. Określa ona mężczyznę pozbawionego zdolności rozrodczych, lub ... wysokiego rangą dworzanina. Takim wysokim rangą dworzaninem, skarbnikiem, był ów Etiopczyk.

A jaki mamy dowód na to, że nie był cielesnym eunuchem? Mówi nam o tym Biblia. W Dziejach Apostolskich 8;27 mamy wzmiankę, że ów dostojnik przyjechał do Jerozolimy aby oddawać cześć Bogu. Oto relacja według Biblii Tysiąclecia oraz Biblii Warszawskiej;

Cytat:
Dzie 8;27 BT (27) A on poszedł. Właśnie wtedy przybył do Jerozolimy oddać pokłon Bogu Etiop, dworski urzędnik królowej etiopskiej, Kandaki, zarządzający całym jej skarbcem

Dzie 8;27 BW (27) I powstawszy, poszedł. A oto Etiopczyk, eunuch, dostojnik królowej etiopskiej Kandaki, który zarządzał jej wszystkimi skarbami, a przyszedł do Jerozolimy, aby się modlić


Widać z tego, że dworzanin, dostojnik Etiopski, musiał być prozelitą żydowskim, skoro przyjechał z tak daleka oddawać cześć Stwórcy w Jerozolimie, a że nie mógł być jednocześnie rzezańcem, świadczy zapis z Księgi Powtórzonego Prawa, gdzie czytamy;

Cytat:
5 Moj 23;2 BT (2) Nikt, kto ma zgniecione jądra lub odcięty członek, nie wejdzie do zgromadzenia Jahwe.



Tak oto prawda zawarta w Biblii może skrywać pewne tajemnice, które jednak miały zostać stopniowo ujawniane z chwilą zbliżania się czasów ostatecznych;

Cytat:
Jer 30;24 BW (24) Nie uśmierzy się żar gniewu Pana, aż spełni i urzeczywistni zamysły jego serca; w dniach ostatecznych zrozumiecie to dokładnie.


No ale cóż, prawda zawarta w Biblii jest dla pokornych, nie dla wojujących z Bogiem. To prości ludzie otrzymali poznanie prawdy od Jezusa a nie gnuśni i zarozumiali Uczeni w Piśmie.
 
 
booris

Wyznanie: Dub & Motocykl
Pomógł: 180 razy
Dołączył: 17 Kwi 2015
Posty: 3027
Skąd: Amsterdam,Londyn,Barcelona
Wysłany: 2016-11-15, 14:59   

Uuu... :-D Poleciales troche,eksploratorze.Mnie okreslasz zarozumialym uczonym w Pismie,a sam walisz cytatami na lewo i prawo.Do tego probujesz manipulowac moimi wypowiedziami.
eksplorator napisał/a:
Nie jesteś pierwszą osobą, która podważa autentyczność Biblii i nie rozumiejąc pewnych analogii czy przypowieści, tłumaczy sobie ten stan rzeczy fałszerstwem, polegającym na manipulacji słownej pewnych fragmentów Biblii, albo nadinterpretacją ukierunkowaną własnym interesem.

Jak moge podwazac autentycznosc Biblii,trzymajac ja w reku?Natomiast co do niektorych tresci w niej zawartych,mam spore watpliwosci.Jak,bedac niewierzacym,moge ja nadinterpretowac?To jest zdecydowanie domena tych ktorzy wierza.Przykladem podzial chrzescijanstwa,wynikajacy wlasnie z nadinterpretacji Pisma ktory jest,jak sie wyraziles,ukierunkowany wlasnym interesem.
eksplorator napisał/a:
Jeżeli preferujesz racjonalizm i wierzysz dosłownemu interpretowaniu Biblii, to powinieneś dać teraz przykłady, gadających węży (Rodz 3;1), czy mówiących osłów (Liczb 22;27-31).

Preferujac racjonalizm uwazam,ze to Ty powinienes mi dac przyklady,ktorych wymagasz ode mnie,bo gadajace weze czy osly wystepuja w bajkach,albo ksiazkach science fiction.
eksplorator napisał/a:
Zrozumienie Pisma Świętego nie podlega dowolnej interpretacji a prawidłowa wykładnia zamknięta jest przed ludźmi gnuśnymi (Łuk 24;25).

No wlasnie. :-D Calkowicie sie z tym zgadzam.Tylko wyjasnij mi,ktora to jest ta "prawidlowa wykladnia".Katolicka?Protestancka?Prawoslawna,czy jakas inna?Kazda z denominacji ma swoja i kazda uwaza ja za prawidlowa.I kazda denominacja twierdzi ,ze tylko jej wykladnia jest prawidlowa ,a inne falszywe.
eksplorator napisał/a:
Uważasz, że kiedykolwiek Bóg da Tobie zrozumienie, skoro z Nim walczysz?

Napisalem przeciez "Nie odrzucam Stworcy,albowiem jako czlowiek niewierzacy,uwazam ze On nie istnieje.Jak mozna odrzucic cos,czego nie ma?".Jak mozna walczyc z czyms,czego nie ma? :-D
Cytujac to moje zdanie "Wracajac do tematu-historycznie Jezus nie istnieje" dopusciles sie manipulacji,podkreslajac tylko slowa-Jezus nie istnieje-a napisalem wyraznie-historycznie Jezus nie istnieje.Jezeli masz jakies dowody na to,ze jest inaczej,chetnie sie z nimi zapoznam.Tylko nie udowadniaj mi Biblii Biblia,prosze.
Co do wykladu o eunuchu-niemerytoryczny.Polecam Stronga:
http://biblehub.com/greek/2135.htm
i Ewangelia Mateusza 19:(11) Lecz On im odpowiedział: Nie wszyscy to pojmują, lecz tylko ci, którym to jest dane. (12) Bo są niezdatni do małżeństwa, którzy z łona matki takimi się urodzili; i są niezdatni do małżeństwa, których ludzie takimi uczynili; a są i tacy bezżenni, którzy dla królestwa niebieskiego sami zostali bezżenni. Kto może pojąć, niech pojmuje!
Nie widze tu ani slowa o dworzaninie.Chyba,ze w odniesieniu do eunuchow w dawnym cesarstwie chinskim,gdzie eunuchowie faktycznie robili kariery na dworze cesarskim.
Co do ostatnich dwoch zdan Twojego tekstu:
Ewangelia Mateusza 7:(3) Czemu to widzisz drzazgę w oku swego brata, a belki we własnym oku nie dostrzegasz? (4) Albo jak możesz mówić swemu bratu: Pozwól, że usunę drzazgę z twego oka, gdy belka /tkwi/ w twoim oku? (5) Obłudniku, wyrzuć najpierw belkę ze swego oka, a wtedy przejrzysz, ażeby usunąć drzazgę z oka twego brata.
I dalej:
Ewangelia Mateusza 7:(15) Strzeżcie się fałszywych proroków, którzy przychodzą do was w owczej skórze, a wewnątrz są drapieżnymi wilkami. (16) Poznacie ich po ich owocach. Czy zbiera się winogrona z ciernia albo z ostu figi?
Poznalem "owoce" i dziekuje.Dwutysieczna historia chrzescijanstwa przekonala mnie az nadto,aby od tej "religii milosci" trzymac sie z daleka.
(cytujac,poslugiwalem sie Biblia Tysiaclecia)

ps.Grzech – przekroczenie konkretnych norm moralnych i religijnych. Pojęcie najczęściej używane w dziedzinie religijnej. W religiach, w których Bóg jest bytem osobowym, jak judaizm i chrześcijaństwo, grzech oznacza dobrowolne zerwanie przymierza z Bogiem poprzez dokonanie jakiegoś złego czynu. W religiach tych grzech powoduje oddalenie od życia, którego źródłem jest Bóg.(Wikipedia https://pl.wikipedia.org/wiki/Grzech )
Wg tej definicji niewierzacy nie grzesza.
_________________
Mówię tylko do tych którzy chcą mnie słuchać
Ci którzy nie chcą nie obchodzą mnie
Po co mam czas tracić na mówienie do ściany
Ściana i tak zawsze swoje wie

https://www.youtube.com/watch?v=Hbq5UyaM8sk
 
 
eksplorator
[Usunięty]

Wysłany: 2016-11-21, 10:25   

booris napisał/a:
Mnie [boorisa] okreslasz zarozumialym uczonym w Pismie,a sam walisz cytatami na lewo i prawo


Nigdzie nie nazwałem Ciebie "zarozumiałym uczonym w Piśmie". Napisałem, że prawda została przekazana maluczkim, prostaczkom a nie uczonym w Piśmie, co świadczy o tym, że nie trzeba kończyć studiów teologicznych żeby ją poznać ... ba, powiem więcej, ukończenie tychże nikomu nie gwarantuje poznania prawdy. Taki był sens mojej wypowiedzi a cytaty uwiarygadniają to o czym piszę. Znasz inny sposób?

booris napisał/a:
Jak moge podwazac autentycznosc Biblii,trzymajac ja w reku?


To, co Ty trzymasz w ręku, jest dla wielu tylko papierowym zbiorem zapisów, z którymi można się zgodzić lub nie. W ten sposób podchodzą do tego sceptycy. W takim sensie, można nie podważać istnienia Biblii jako księgi i jednocześnie nie akceptować jej treści oraz nie uznawać Jej za natchnioną.

booris napisał/a:
Jak,bedac niewierzacym,moge ja nadinterpretowac?


Własne interpretowanie Biblii, wbrew Jej zamierzeniom, celom i doniesieniom, jest niczym innym jak nadinterpretacją.

booris napisał/a:
... uwazam ze On [Bóg] nie istnieje


Kto zatem stworzył tak wspaniały a zarazem niesłychanie skomplikowany świat ... przypadek? Trzeba mieć wielką wiarę aby uwierzyć w takie rozwiązenie!

Cytat:
1 Kor 1;20,21 BT (20) Gdzie jest mędrzec? Gdzie uczony? Gdzie badacz tego, co doczesne? Czyż nie uczynił Bóg głupstwem mądrości świata? (21) Skoro bowiem świat przez mądrość nie poznał Boga w mądrości Bożej, spodobało się Bogu przez głupstwo głoszenia słowa zbawić wierzących.


booris napisał/a:
Wracajac do tematu-historycznie Jezus nie istnieje.Zeby sprawa byla jasna-nie twierdze,ze go nie bylo.Natomiast od strony merytorycznej,zaden ze wspolczesnych mu historykow tego nie potwierdzae


To jest zdecydowanie domena tych którzy wierzą, że Biblia nie kłamie. To tak, jak z imieniem Bożym. Przeciwnicy również próbowali wyrugować Je z obiegu, twierdząc że Go nie było w oryginalnych zapisach i nie używając Go w swoich przekładach Pisma Świętego, ale Ono było, zawsze było i na nic zdały się zabiegi Jego przeciwników. Podobnie jest też z Jezusem.

booris napisał/a:
No wlasnie. :-D Calkowicie sie z tym zgadzam.Tylko wyjasnij mi,ktora to jest ta "prawidlowa wykladnia".Katolicka?Protestancka?Prawoslawna,czy jakas inna?Kazda z denominacji ma swoja i kazda uwaza ja za prawidlowa.I kazda denominacja twierdzi ,ze tylko jej wykladnia jest prawidlowa ,a inne falszywe.


Jezus podał wiele informacji jak rozpoznać tę jedyną prawdziwą religię, którą On zapoczątkował. Powiedział, że przede wszystkim poznacie ich po owocach;

Cytat:
Mat 7;17-20 BW (17) Tak każde dobre drzewo wydaje dobre owoce, ale złe drzewo wydaje złe owoce. (18) Nie może dobre drzewo rodzić złych owoców, ani złe drzewo rodzić dobrych owoców. (19) Każde drzewo, które nie wydaje dobrego owocu, wycina się i rzuca w ogień. (20) Tak więc po owocach poznacie ich.


Z tej przypowieści wynika, że są tylko dwa rodzaje owoców – dobre i złe ... innej opcji nie ma. Jedni przejawiać mieli "owoce ducha";

Cytat:
Gal 5;22,23 BW (22) Owocem zaś Ducha są: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność, (23) łagodność, wstrzemięźliwość. Przeciwko takim nie ma zakonu.


... inni natomiast "owoce ciała";

Cytat:
Gal 5;19-21 BW (19) Jawne zaś są uczynki ciała, mianowicie: wszeteczeństwo, nieczystość, rozpusta, (20) bałwochwalstwo, czary, wrogość, spór, zazdrość, gniew, knowania, waśnie, odszczepieństwo, (21) zabójstwa, pijaństwo, obżarstwo i tym podobne; o tych zapowiadam wam, jak już przedtem zapowiedziałem, że ci, którzy te rzeczy czynią, Królestwa Bożego nie odziedziczą.


Wiedząc, które owoce są 'dobre' a które 'złe', stosunkowo łatwo odsiać od razu uzurpatorów. Na początek wystarczy zobaczyć;

- Kto jest bałwochwalcą, kłania się i modli do obrazów, figurek i oddaje cześć niezliczonej ilości "świętych"?!

- Kto, nie kierując się owocami "ducha" - miłością, pokojem, łagodnością, "nawracał" za pomocą miecza pogan, stosując wszem i wobec owoce "ciała" - wrogość, gniew, zabójstwa?!

- Kto, oddaje się wszeteczeństwu, nieczystości, rozpuście ... w tym pedofilii?

- Kto dziś nie chce usłuchać słów Jezusa i przywdziewa fizyczną (nie duchową) zbroję i miecz, kiedy On powiedział wyraźnie; "Włóż miecz swój do pochwy; wszyscy bowiem, którzy miecza dobywają, od miecza giną" Mat 26;52 BW

Cytat:
Jan 18;36 BW (36) Odpowiedział Jezus: Królestwo moje nie jest z tego świata; gdyby z tego świata było Królestwo moje, słudzy moi walczyliby, abym nie był wydany Żydom; bo właśnie Królestwo moje nie jest stąd.


Kto dzisiaj się zbroi, i tym samym przeciwstawia się nakazowi Jezusa, aby nie używać broni wobec innego człowieka, tak naprawdę przygotowuje się do walki w wielkim "dniu Boga Wszechmogącego", którego Jezus jest sługą (Obj 1;1 Mat 12;18) i wykonawcą wyroku (Obj 19;19)

Cytat:
Obj 16;14 BW (14) a są to czyniące cuda duchy demonów, które idą do królów całego świata, aby ich zgromadzić na wojnę w ów wielki dzień Boga Wszechmogącego.


- Kto dzisiaj wypełnia podstawową powinność wytyczoną przez Jezusa, to jest głoszenie 'Dobrej Nowiny' o nadchodzącym Królestwie Bożym (Mat 10;7,27 Łuk 9;60 2 Tym 4;2 Mat 10;7 Mar 16;15,16)?

- Kto uświęca dzisiaj imię Boże, przez lata plugawione i lekceważone, nadając temu rangę pierwszeństwa, według zalecenia samego Jezusa (Mat 6;9 Jan 17;6,26) ... "a wy tak się módlcie ... święć się imię Twoje"

Podstawowa reguła rozpoznawania prawdziwych naśladowców Jezusa jest niezmienna – należy rozpoznawać ich po owocach oraz, czy czynią to co Jezus im zlecił – aż do samego końca;

Cytat:
Mat 28;19,20 PNŚ (19) idźcie więc i czyńcie uczniów z ludzi ze wszystkich narodów; chrzcząc ich w imię ojca i Syna, i ducha świętego, (20) ucząc ich przestrzegać wszystkiego, co wam nakazałem. A oto ja jestem z wami przez wszystkie dni aż do zakończenia systemu rzeczy.
 
 
RN 


Wyznanie: Wiara Naturalna (Deizm)
Pomógł: 310 razy
Dołączył: 25 Paź 2013
Posty: 5125
Skąd: Ziemia Łódzka
Wysłany: 2016-11-21, 12:27   

eksplorator napisał/a:


Gal 5;22,23 BW (22) Owocem zaś Ducha są: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność, (23) łagodność, wstrzemięźliwość. Przeciwko takim nie ma zakonu.


KSIĘGA SĘDZIÓW 14. 19. BIZTB

"I ogarnął go Duch Pański: zszedł więc do Aszkalonu i zabił trzydziestu mężów ............"

eksplorator napisał/a:
... inni natomiast "owoce ciała";


Cytat:
Gal 5;19-21 BW (19) Jawne zaś są uczynki ciała, mianowicie: wszeteczeństwo, nieczystość, rozpusta, (20) bałwochwalstwo, czary, wrogość, spór, zazdrość, gniew, knowania, waśnie, odszczepieństwo, (21) zabójstwa, pijaństwo, obżarstwo i tym podobne; o tych zapowiadam wam, jak już przedtem zapowiedziałem, że ci, którzy te rzeczy czynią, Królestwa Bożego nie odziedziczą.



KSIĘGA SĘDZIÓW 14. 19. BIZTB

"I ogarnął go Duch Pański: zszedł więc do Aszkalonu i zabił trzydziestu mężów z jego mieszkańców, zabrał z nich, co mieli na sobie i dał szaty świąteczne tym, którzy rozwiązali zagadkę, po czym pełen gniewu poszedł do domu swego ojca."
_________________
JESZCZE SIĘ TAKI NIE NARODZIŁ, CO BY OPOWIEŚCI BIBLIJNE POGODZIŁ
 
 
eksplorator
[Usunięty]

Wysłany: 2016-11-21, 14:20   

Cytat:
Rzym 8;5 BW Bo ci, którzy żyją według ciała, myślą o tym, co cielesne; ci zaś, którzy żyją według Ducha, o tym, co duchowe.
 
 
rol23 

Wyznanie: Bóg YHWH i Syn Boży Jezus
Pomógł: 23 razy
Dołączył: 02 Sty 2016
Posty: 1587
Skąd: Polska
Wysłany: 2017-11-01, 10:34   

Dziś większość pielęgnuje ten pogański zwyczaj.
_________________
Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli (J 8,32 )
 
 
eksplorator
[Usunięty]

Wysłany: 2017-12-15, 19:45   

rol23 napisał/a:
Dziś większość pielęgnuje ten pogański zwyczaj.


... czyżby większość była poganami?
 
 
Pomorzanin 

Dołączył: 25 Paź 2017
Posty: 13
Skąd: Gdańska
Wysłany: 2018-01-01, 10:52   

eksplorator napisał/a:
rol23 napisał/a:
Dziś większość pielęgnuje ten pogański zwyczaj.


... czyżby większość była poganami?


Nie, bo nie ma już Pogan, pogańskie zwyczaje używają w imię Jezusa Chrześcijanie.
Chrześcijaństwo jest takie jakie jest, jakie widzimy i słyszymy.
Ostatnio zmieniony przez Pomorzanin 2018-01-01, 11:48, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
eksplorator
[Usunięty]

Wysłany: 2018-01-01, 10:59   

Pomorzanin napisał/a:
Nie, bo nie już Pogan, pogańskie zwyczaje używają w imię Jezusa Chrześcijanie.
Chrześcijaństwo jest takie jakie jest, jakie widzimy i słyszymy.


Cytat:
Ef 4;17 BT "To zatem mówię i zaklinam [was] w Panu, abyście już nie postępowali tak, jak postępują poganie, z ich próżnym myśleniem"

1 Kron 16;26 BT "Bo wszyscy bogowie pogan to ułuda, a Jahwe uczynił niebiosa"
 
 
Pomorzanin 

Dołączył: 25 Paź 2017
Posty: 13
Skąd: Gdańska
Wysłany: 2018-01-01, 11:49   

Cytat to argument słabiutki, nie przekonujący.
 
 
eksplorator
[Usunięty]

Wysłany: 2018-01-01, 22:52   

Pomorzanin napisał/a:
Cytat to argument słabiutki, nie przekonujący.


Poganin, to ktoś, kto żyje w niewiedzy, a wzięło się to stąd, że dowiadywał się prawdy jako ostatni, ze względu na odległe miejsce zamieszkania, najczęściej gdzieś w głęboko ukrytej wiosce. Tak więc poganin to inaczej wieśniak. Zanim dotarły do niego świeże informacje, żył w niewiedzy. Dzisiejsze "pogaństwo" ma trochę inny wydźwięk, bo choć jest wszechobecny dostęp do wiedzy, to poganie i tak żyją w niewiedzy ... tak im wygodnie! Pogan, tych kiedyś i tych dzisiejszych, łączy jedni - niewiedza!

Z czego znani są poganie?

Potrafią modlić się całymi „godzinkami”;

Cytat:
Mat 6;7 BT (7) Na modlitwie nie bądźcie gadatliwi jak poganie. Oni myślą, że przez wzgląd na swe wielomówstwo będą wysłuchani.


Bluźnią imieniu Bożemu;

Cytat:
Rzym 2;24 BT (24) Z waszej to bowiem przyczyny - zgodnie z tym, jest napisane - poganie bluźnią imieniu Boga.


Poprzez swoje bożki składają ofiary demonom;

Cytat:
1 Kor 10;19 BT (19) Lecz po cóż to mówię? Czy może jest czymś ofiara złożona bożkom? Albo czy sam bożek jest czymś? (20) Ależ właśnie to, co ofiarują poganie, demonom składają w ofierze, a nie Bogu. Nie chciałbym, byście mieli coś wspólnego z demonami.


Są próżni w swoim myśleniu na skutek chorobliwej niewiedzy;

Cytat:
Ef 4;17 BT (17) To zatem mówię i zaklinam [was] w Panu, abyście już nie postępowali tak, jak postępują poganie, z ich próżnym myśleniem, (18) umysłem pogrążeni w mroku, obcy dla życia Bożego, na skutek tkwiącej w nich niewiedzy, na skutek zatwardziałości serca.


Znasz kogoś, do kogo pasuje wzorzec poganina?
 
 
Pomorzanin 

Dołączył: 25 Paź 2017
Posty: 13
Skąd: Gdańska
Wysłany: 2018-01-03, 19:07   

eksplorator napisał/a:
Pomorzanin napisał/a:
Cytat to argument słabiutki, nie przekonujący.


Poganin, to ktoś, kto żyje w niewiedzy, a wzięło się to stąd, że dowiadywał się prawdy jako ostatni, ze względu na odległe miejsce zamieszkania, najczęściej gdzieś w głęboko ukrytej wiosce. Tak więc poganin to inaczej wieśniak. Zanim dotarły do niego świeże informacje, żył w niewiedzy. Dzisiejsze "pogaństwo" ma trochę inny wydźwięk, bo choć jest wszechobecny dostęp do wiedzy, to poganie i tak żyją w niewiedzy ... tak im wygodnie! Pogan, tych kiedyś i tych dzisiejszych, łączy jedni - niewiedza!

Z czego znani są poganie?

Potrafią modlić się całymi „godzinkami”;

Cytat:
Mat 6;7 BT (7) Na modlitwie nie bądźcie gadatliwi jak poganie. Oni myślą, że przez wzgląd na swe wielomówstwo będą wysłuchani.


Bluźnią imieniu Bożemu;

Cytat:
Rzym 2;24 BT (24) Z waszej to bowiem przyczyny - zgodnie z tym, jest napisane - poganie bluźnią imieniu Boga.


Poprzez swoje bożki składają ofiary demonom;

Cytat:
1 Kor 10;19 BT (19) Lecz po cóż to mówię? Czy może jest czymś ofiara złożona bożkom? Albo czy sam bożek jest czymś? (20) Ależ właśnie to, co ofiarują poganie, demonom składają w ofierze, a nie Bogu. Nie chciałbym, byście mieli coś wspólnego z demonami.


Są próżni w swoim myśleniu na skutek chorobliwej niewiedzy;

Cytat:
Ef 4;17 BT (17) To zatem mówię i zaklinam [was] w Panu, abyście już nie postępowali tak, jak postępują poganie, z ich próżnym myśleniem, (18) umysłem pogrążeni w mroku, obcy dla życia Bożego, na skutek tkwiącej w nich niewiedzy, na skutek zatwardziałości serca.


Znasz kogoś, do kogo pasuje wzorzec poganina?


Znam kogoś, kto dziś pasuje do niewiedzy, jest nim Chrześcijanin.

Poganin to określenie obraźliwie w Biblii wobec innych wierzących oraz określenie znalezienie sobie wrogów. Jeśli ma się używać dziś słowo Poganin w rozmowach, oznacza to wcześniejsi wierzący, który wymyślili nieśmiertelność, dusze nieśmiertelną, którzy wierzyli w różnych bogów w różnych postaciach, w zwierzętach, ptakach, drzewach i gwiazdach. Mieli taką wiedze, którą sami ponawiali.

Jak wcześniej pisałem, ze Poganin i Pogaństwo już nie ma, wszystko zostało zniszczone, przewłaszczone i przekształcone w imię żydowskiego boga, a jest wykorzystane przez dzisiejszych Chrześcijan i Teistów.
Dziś do dawnego Pogaństwa jest podobny Hinduizm, ale nikt u nas tak nie modli się.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,12 sekundy. Zapytań do SQL: 11