Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak się prawidłowo modlić?
Autor Wiadomość
Albertus 

Pomógł: 82 razy
Dołączył: 22 Wrz 2007
Posty: 2588
Wysłany: 2015-10-09, 15:48   

domini1 napisał/a:
Mówicie aby jednak modlić się do Boga (i ja tak uważam) Ale...
1 list Jana 5

. (13) O tym napisałem do was, którzy wierzycie w imię Syna Bożego, abyście wiedzieli, że macie życie wieczne. (14) Ufność, którą w Nim pokładamy, polega na przekonaniu, że wysłuchuje On wszystkich naszych próśb zgodnych z Jego wolą. (15) A jeśli wiemy, że wysłuchuje wszystkich naszych próśb, pewni jesteśmy również posiadania tego, o cośmy Go prosili. (16)

Więc z tych wersetów można wywnioskować, że jednak do Jezusa można kierować prośby (czy modlitwy?) i to bezpośrednio.

Czekam na odpowiedz



No jasne że można! To oczywiste.

J14: 13 A o cokolwiek prosić będziecie w imię moje, to uczynię, aby Ojciec był otoczony chwałą w Synu. 14 O cokolwiek prosić mnie będziecie w imię moje, Ja to spełnię.
 
 
George 


Wyznanie: NAZAREJCZYK
Pomógł: 23 razy
Dołączył: 02 Paź 2014
Posty: 1463
Wysłany: 2015-10-10, 11:01   BŁOGOSŁAW EDOM I JEGO POTOMKÓW, A NIE IZRAEL.

Listek napisał/a:
Błogosławieństwo czeka na Polaków, gdy pomodlimy się o Izrael i przeprosimy za antysemityzm w naszych rodzinach i wśród naszych rodaków.

Rdz 12:3 bt "Będę błogosławił tym, którzy tobie błogosławić będą, a tym, którzy tobie będą złorzeczyli, i Ja będę złorzeczył. Przez ciebie będą otrzymywały błogosławieństwo ludy całej ziemi."

Rdz 12:3 br "Będę błogosławił tym wszystkim, którzy będą błogosławić tobie, a przekleństwo moje spadnie na wszystkich, którzy tobie będą złorzeczyli. Ze względu na ciebie błogosławieństwa dostąpią wszystkie pokolenia ziemi."

Pozdrawiam


Tak się składa Listku że to 'Błogosławieństwo' kierowane było do Abrahama, i przez jego syna Izaaka do Ezawa / Edoma, a nie do Jakuba Izraela. Wczytaj się dokładnie w rozdział 27 Księgo Rodzaju, i przy odrobinie inteligencji z łatwością to załważysz.

Jeśli czytając Rozdział 27 Księgi Rodzaju, będziesz miał problem w zrozumieniu tego co czytasz to przyznaj się szczerze, chętnie ci pomogę odnaleźć PRAWDĘ.

Pozdrawiam
George
_________________
Błąd w Historii prowadzi do błędu w Doktrynie.

Kłamstwo może zmienić historię, ale tylko Prawda może zmienić Świat.

”Łatwiej jest oszukać człowieka, niż przekonać go, ze został oszukany"
Mark Twain
 
 
Jachu 
cichy,pokorny

Pomógł: 445 razy
Wiek: 93
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 10693
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2015-10-10, 14:50   

Łuk.11:1 BT

1) Gdy Jezus przebywał w jakimś miejscu na modlitwie i skończył ją, rzekł jeden z uczniów do Niego: Panie, naucz nas się modlić, jak i Jan nauczył swoich uczniów.

" Krótko mówiąc, aby nasze modlitwy mogły zostać
przyjęte przez Boga, muszą one wyrażać ufną wiarę,
miłość pełną szacunku i uwielbienia, całkowite uznanie
dla Boskiego planu i poddanie się woli Bożej, dziecięcą
zależność od Boga, przyznanie się do grzechów i wad
oraz pragnienie uzyskania przebaczenia, a także
pokorne życzenie, aby pozostawać pod boskim
kierownictwem i ochroną. Nie zawsze musi to wszystko
zostać wyrażone słowami, lecz taki powinien być stan
duszy.


Modlitwa jest szczerym pragnieniem duszy -
wyrażonym lub nie wyrażonym.
"
_________________
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.
 
 
Jachu 
cichy,pokorny

Pomógł: 445 razy
Wiek: 93
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 10693
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2015-10-10, 16:47   

Jerzy Marian napisał/a:
Tak się składa Listku że to 'Błogosławieństwo' kierowane było do Abrahama, i przez jego syna Izaaka do Ezawa / Edoma, a nie do Jakuba Izraela. Wczytaj się dokładnie w rozdział 27 Księgo Rodzaju, i przy odrobinie inteligencji z łatwością to załważysz.

Jeśli czytając Rozdział 27 Księgi Rodzaju, będziesz miał problem w zrozumieniu tego co czytasz to przyznaj się szczerze, chętnie ci pomogę odnaleźć PRAWDĘ.


Może Listek wybaczy,że się wcinam,ale uważam,że trzeba prostować nieprawdy.

Cyt z 27 rozdz. Ks Rodz. BT
"Jam syn twój pieroworodny, Ezaw! (33) Izaak bardzo się zatrwożył i rzekł: Kim więc był ten, który upolował zwierzynę i przyniósł mi, a ja jadłem z niej, zanim ty wróciłeś, i pobłogosławiłem mu? Przecież to on otrzymał błogosławieństwo! (34) Gdy Ezaw usłyszał te słowa swojego ojca, podniósł głośny pełen goryczy lament, i rzekł do ojca: Daj i mnie błogosławieństwo, mój ojcze! (35) Izaak powiedział: Przyszedł podstępnie brat twój i zabrał twoje błogosławieństwo! (36) A wtedy Ezaw: Nie darmo dano mu imię Jakub! Dwukrotnie mnie już podszedł: pozbawił mnie mego przywileju pierworodztwa, a teraz odebrał za mnie błogosławieństwo! (37) Izaak na te słowa odrzekł Ezawowi: Skoro uczyniłem go twoim panem, wszystkich zaś jego krewnych - jego sługami, i zapewniłem mu obfitość zboża oraz moszczu, to cóż mogę dla ciebie uczynić, mój synu? (38) Lecz Ezaw rzekł do ojca: Czyż miałbyś tylko jedno błogosławieństwo, mój ojcze? Pobłogosław także i mnie, ojcze mój! I Ezaw rozpłakał się w głos. (39) Na to Izaak taką dał mu odpowiedź: Nie będzie żyzny kraj, w którym zamieszkasz, bo nie będzie tam rosy z nieba. (40) Z miecza żyć będziesz i będziesz sługą twego brata! A gdy pragnienie wolności owładnie tobą, zrzucisz jego jarzmo z twej szyi. (41) Ezaw znienawidził Jakuba z powodu błogosławieństwa, które otrzymał od ojca, i taki powziął zamiar: Gdy nadejdą dni żałoby po moim ojcu, zabiję mojego brata Jakuba. (42) Kiedy Rebeka dowiedziała się o tym, co mówił Ezaw, jej starszy syn, kazała zawołać Jakuba i rzekła mu: Ezaw, twój brat zamierza cię zabić. (43) Posłuchaj więc mnie, synu mój: przygotuj się i uchodź do brata mego, Labana, do Charanu. (44) Pozostań tam przez jakiś czas, dopóki nie uśmierzy się gniew twego brata. (45) A gdy już przestanie on gniewać się na ciebie i zapomni, co mu uczyniłeś, wtedy dam ci znaći sprowadzę cię stamtąd. "

Jakub uciekając przed Ezawem,nie zabrał niczego z majątku materialnego,do jakiego nabył prawo,- miał go za nic. Uszedł do Charanu,do Labana,brata matki swojej.Tam wiele lat ciężko pracował,wypracowując majątek dla siebie,jak i wzbogacił Labana.
Gdy po latach wracał,miał o wiele większy majątek,niż ten,który pozostawił Ezawowi.
Ale nie dbał o ziemski majątek,tak jak Ezaw. Jakuba zainteresowania szły w kierunku duchowych błogosławieństw,które LEGALNIE kupił od lekkomyślnego Ezawa i to za "michę żarcia" A gdy wracał i bojąc się Ezawa,wysyłał na jego spotkania obfite dary materialne,oraz przedstawiał swoją rodzinę,to też postąpił pięknie,bo nie stawiał się,nie złorzeczył Ezawowi,lecz hojne dary przygotował dla niego i pokornie go przyjął,autentyczną miłość do brata wykazując,a ten-Ezaw,mu ją odwzajemnił i nie chciał żadnych darów,bo swego majątku miał równie wiele,a może i więcej. Nie miał zupełnie już żadnych pretensji do sprzedanego niegdyś pierworodztwa jeżeli chodzi o błogosławieństwa duchowe.
Ezaw powrócił do Seiru,do kraju Edom.
Wnukiem Ezawa był potem Amalek,ten sam,który później nie pozwolił Izraelitom przejść przez swoje terytorium,gdy wyszedłszy z Egiptu,szli do Ziemi Obiecanej.
Na Amaleku spoczęła klątwa Boża za taką postawę.(historia Agaga,Hamana i ich postaw)
_________________
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.
 
 
merkaba 

Pomógł: 10 razy
Wiek: 47
Dołączył: 24 Sie 2010
Posty: 160
Wysłany: 2016-02-18, 18:07   

Zanim zaczniesz się modlić.
Uświadom sobie obecność Boga w twoim wnętrzu, bo ty jesteś Jego świątynią.
Zobacz Jego radość z tego, że ty się z Nim spotkasz, że pragniesz, aby to On cię zmieniał.
Poczuj Jego ogromną miłość do siebie bez względu na to, w jakim jesteś stanie duchowym, moralnym, psychicznym, fizycznym, materialnym...
Wzbudź wiarę w sercu w moc Jezusa obecnego w twoim wnętrzu, który chce cię uzdrowić, uwolnić, przyjść z pomocą twoim bliskim poprzez uzdrowienie, uwolnienie...
Jeśli masz dar języków, módl się często tym darem, a zwłaszcza po każdej z poniższych modlitw
Dziękuj dobremu Bogu za wszystko, co masz i co posiadasz.
Przeproś za wszystkie swoje grzechy i zaniedbania.

wierzcie w moc modlitwy
_________________
 
 
pollux 


Dołączył: 14 Lis 2017
Posty: 17
Wysłany: 2018-01-05, 16:17   

Jak?
Żeby było jak najpierw trzeba zacząć się modlić!
A jak jak każdy potrafi. Jak nie umiesz : ojcze nasz .... Bóg wie czego ci potrzeba zanim o to poprosisz.
_________________
Pozdrawiam 😀
 
 
Listek 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 31 Mar 2013
Posty: 7852
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2018-01-05, 21:48   

merkaba napisał/a:
Przeproś za wszystkie swoje grzechy


1J 3:4 stern
Cytat:
"Każdy, kto ciągle grzeszy, gwałci Torę - przecież grzech jest pogwałceniem Tory."


1J 3:4 bgn
Cytat:
"Każdy, kto powoduje grzech, powoduje też nieprawość, bo grzech jest bezprawiem."
_________________
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9
 
 
karol210


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 05 Lut 2016
Posty: 916
Wysłany: 2018-01-07, 21:26   

pollux napisał/a:
Jak?
Żeby było jak najpierw trzeba zacząć się modlić!
A jak jak każdy potrafi. Jak nie umiesz : ojcze nasz .... Bóg wie czego ci potrzeba zanim o to poprosisz.


Właśnie o najlepszą drogę i by choroby innych ani śmierć nie dotknęła bliskich...tak na uwadze
_________________
Refleksja:

https://youtu.be/zfusL3xTKn4

http://m.ulub.pl/wojxsP7O...mnie-przyjmiesz
 
 
Listek 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 31 Mar 2013
Posty: 7852
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2018-01-07, 21:48   

karol210 napisał/a:
Właśnie o najlepszą drogę i


Najlepszą drogą jest Tora Boga (nazywana w Biblii drogą), którą pokazuje Jezus jako wzór posłuszeństwa Syna Bożego w stosunku do Ojca Niebieskiego.
Jezus nazywa siebie drogą gdyż On sam jest żywą Torą Boga.
_________________
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9
 
 
EMET 

Wyznanie: Świadkowie Jehowy w Polsce
Pomógł: 248 razy
Dołączył: 04 Wrz 2006
Posty: 11186
Wysłany: 2018-01-07, 22:47   

Listek napisał/a:
karol210 napisał/a:
Właśnie o najlepszą drogę i


Najlepszą drogą jest Tora Boga (nazywana w Biblii drogą), którą pokazuje Jezus jako wzór posłuszeństwa Syna Bożego w stosunku do Ojca Niebieskiego.
Jezus nazywa siebie drogą gdyż On sam jest żywą Torą Boga.


EMET:
„ Oto, co powiedział Jehowa, twój Wykupiciel, Święty Izraela: „Ja, Jehowa, jestem twoim Bogiem; uczę cię, byś odniósł pożytek, sprawiam, że idziesz drogą, którą powinieneś kroczyć.” ” – Izajasza 48:17, ‘PNŚ’. „droga” - to po hebr.: = < derekh > /= < derech >/ = „droga (w szerokim znaczeniu); podróż; zachowanie; sposób postępowania /życia; sytuacja; zwyczaj; los.” [‘Briks’, str. 89].
„A twoje uszy usłyszą za tobą słowo, mówiące: „To jest ta droga. Chodźcie nią” – gdybyście poszli w prawo lub gdybyście poszli w lewo.” – Izaj 30:21, ‘PNŚ. < hadderech lehu bo >.
„Jezus rzekł mu: „Ja jestem drogą i prawdą, i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej, jak tylko przeze mnie.” ”; hebr. wersje NP --
אָנֹכִי הַדֶּרֶךְ וְהָאֱמֶת וְהַחַיִּים -- < `anochi hadderech veha`emeth vehachajjim >.

Stephanos, ps. EMET
_________________
„Wielu będzie biegać tu i tam [po hebrajsku: < jᵊszōṭᵊṭû >], i nastanie obfitość prawdziwej wiedzy” -- Daniela 12:4b; ‘PNŚ/ZW’, Przypis.
 
 
Queza 
The Morning Star


Pomogła: 155 razy
Wiek: 42
Dołączyła: 30 Mar 2012
Posty: 4680
Skąd: Bieszczady
Wysłany: 2018-03-05, 22:34   

Mnie babcia nauczyła takiej modlitwy:

Chroń mnie Dobry Boże
gdy się spać położę,
niechaj Twe anieli staną przy pościeli,
dałeś mi dzień cały,
żyć dla Twej chwały,
daj mi powstać zdrowo
chwalić Cię na nowo.
_________________
Matko, która jesteś w Niebie, chroń Nas zawsze w potrzebie. Niech się Imię Twoje święci, miej Nas zawsze w Swej pamięci.
 
 
tropiciel 


Pomógł: 63 razy
Dołączył: 11 Kwi 2013
Posty: 4962
Wysłany: 2018-03-10, 08:21   

tylko pamiętaj, że Bóg katolicki, a dokładniej bożek, którego sobie sami stworzyli nie ma nic wspólnego z Żywym Bogiem opisanym w Biblii. Ich bożek jest martwy, podobnie jak obrazy oraz figury, przed którymi klękają, i podobnie jak cały ich kościół.
Jeśli do takiego bożka się modlisz, albo klękasz przed jakimkolwiek dziełem ludzkich rąk, to uprawiasz bałwochwalstwo i twoja modlitwa na nic się zda.

W Biblii Bóg Wszechmocny nie jest żadną trójcą. Wszechmocnym jest jedynie Ojciec Niebiański, a więc Ten do którego modlił się Mesjasz - Jeszua z Nazaretu, jedyny prawdziwy Mesjasz i jedyny Pośrednik między Bogiem a ludźmi. Żadnych innych pośredników nie potrzeba. Musisz wiedzieć do kogo się modlić. A ten Ktoś nie jest bezimienny. Święte Imię Boże - to JEHOWAH. Jeśli będziesz wzywać Jego Imienia - wtedy będziesz bezpieczna, ale pozwól, by Jego Słowo prowadziło Ciebie we wszystkim.


_______________________
 
 
Queza 
The Morning Star


Pomogła: 155 razy
Wiek: 42
Dołączyła: 30 Mar 2012
Posty: 4680
Skąd: Bieszczady
Wysłany: 2018-03-10, 12:01   

Miałeś jakieś przygody z Żywym Bogiem? Przydarzyło Ci się coś ciekawego?
_________________
Matko, która jesteś w Niebie, chroń Nas zawsze w potrzebie. Niech się Imię Twoje święci, miej Nas zawsze w Swej pamięci.
 
 
tropiciel 


Pomógł: 63 razy
Dołączył: 11 Kwi 2013
Posty: 4962
Wysłany: 2018-03-10, 21:23   

nie wiem czy rozmawiamy o tym samym Bogu, ponieważ słowo Bóg nie musi się odnosić do Najwyższego, który w Biblii nosi jedynie Święte Imię JEHOWAH.

Katolicki bożek w trójcy jedyny, przed którego wizerunkami klękają katolicy (i prawosławni) nie ma nic wspólnego z jedynym prawdziwym Bogiem opisanym w Biblii !



____________________________
 
 
Queza 
The Morning Star


Pomogła: 155 razy
Wiek: 42
Dołączyła: 30 Mar 2012
Posty: 4680
Skąd: Bieszczady
Wysłany: 2018-03-10, 21:48   

tropiciel napisał/a:
nie wiem czy rozmawiamy o tym samym Bogu


____________________________


Myślę, że o tym samym, ja w Trójcę nie wierzę.
_________________
Matko, która jesteś w Niebie, chroń Nas zawsze w potrzebie. Niech się Imię Twoje święci, miej Nas zawsze w Swej pamięci.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 10