Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Zmartwychwstanie
Autor Wiadomość
radek 
mężczyzna


Pomógł: 284 razy
Wiek: 40
Dołączył: 03 Sty 2013
Posty: 2998
Skąd: Choszczno
Wysłany: 2018-01-03, 10:00   

Ja chciałbym powiedzieć, że nie Lemurianie mają zbawić ludzkość, a ludzkość musi chcieć zbawienia

Rev 20:4-6 eib "(4) Następnie mój wzrok padł na trony. Zasiedli na nich ci, którym powierzono sąd. I zobaczyłem dusze ściętych z powodu świadectwa Jezusa oraz z powodu Słowa Boga — tych, którzy nie pokłonili się bestii ani jej podobiźnie i nie przyjęli znamienia na swe czoło lub rękę. Ożyli oni i panowali z Chrystusem przez tysiąc lat. (5) Pozostali umarli ożyli dopiero po tym tysiącletnim okresie. To jest pierwsze zmartwychwstanie. (6) Szczęśliwi i święci ci, którzy mają w nim udział. Druga śmierć nie ma nad nimi władzy. Będą oni kapłanami Boga i Chrystusa — a panować z Nim będą tysiąc lat."

Tak dla jasności, Lemurianie zwani są brakującym ogniwem

Gen 1:26-31 eib "(26) Następnie Bóg powiedział: Uczyńmy człowieka na nasz obraz, na nasze podobieństwo. Niech panuje nad rybami mórz, nad tym, co lata pod niebem, nad bydłem, nad całą ziemią i nad wszelkim płazem, który po niej pełza. (27) Stworzył więc Bóg człowieka na swój obraz. Stworzył go na obraz Boga — stworzył ich jako mężczyznę i kobietę. (28) Potem błogosławił im Bóg i tak do nich powiedział: Rozradzajcie się i rozmnażajcie! Napełniajcie ziemię i podporządkowujcie ją sobie. Panujcie nad rybami w morzach, nad tym, co lata pod niebem, oraz nad wszelkim zwierzęciem, które pełza po ziemi! (29) Następnie Bóg powiedział: Oto daję wam wszelkie rośliny wydające nasienie, na całej ziemi, oraz wszelkie drzewa, których owoc ma w sobie nasienie — niech wam to służy za pokarm! (30) Wszystkim zaś dzikim zwierzętom, wszystkiemu, co lata pod niebem, i wszelkim płazom na ziemi, w których jest tchnienie życia, daję za pokarm wszystkie rośliny. I tak się stało. (31) W końcu Bóg spojrzał na wszystkie swoje dzieła — i rzeczywiście, były bardzo dobre. Dokonały się, gdy nastał wieczór, a potem poranek — dzień szósty."
_________________
Lewa szala już nie wzbiera, Prawa decyduje teraz
Mat 3:2 eib "(2) (...) Królestwo Niebios jest blisko."
 
 
 
Listek 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 31 Mar 2013
Posty: 7852
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2018-01-05, 20:41   

radek napisał/a:
ludzkość musi chcieć zbawienia


Oczywiście!
A owocem zbawienia jest wdzięczne posłuszeństwo przykazaniom Boga .

Efezjan 2,(8)
Cytat:
Łaską bowiem jesteście zbawieni przez wiarę. A to pochodzi nie od was, lecz jest darem Boga: (9) nie z uczynków, aby się nikt nie chlubił. (10) Jesteśmy bowiem Jego dziełem, stworzeni w Chrystusie Jezusie dla dobrych czynów, które Bóg z góry przygotował, abyśmy je pełnili.


Pozdrawiam
_________________
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9
 
 
radek 
mężczyzna


Pomógł: 284 razy
Wiek: 40
Dołączył: 03 Sty 2013
Posty: 2998
Skąd: Choszczno
Wysłany: 2018-01-06, 16:21   

Listek napisał/a:
radek napisał/a:
ludzkość musi chcieć zbawienia


Oczywiście!
A owocem zbawienia jest wdzięczne posłuszeństwo przykazaniom Boga .


Chęć zbawienia musi zakwitnąć i wydać dobry owoc pełnej świadomości, najlepiej w taki sposób, aby nie trudzić Boga tak, aby człowiek sam zbawił się od złych wyborów, dowodząc że jest rzeczywiście stworzony na obraz Boży. Wtedy przykazania Boże są słodyczą, a nie ciężarem

Rom 2:14 eib "(14) Bo gdy poganie, nie mający Prawa, z natury czynią to, co Prawo nakazuje, to sami — choć Prawa nie mają — stanowią je dla siebie."

Rev 21:22-27 eib "(22) Nie widziałem w nim przybytku, dlatego że Pan, Bóg Wszechmogący, jest jego przybytkiem — oraz Baranek. (23) Miasto nie potrzebuje też słońca ani księżyca, aby mu świeciły. Oświetla je chwała Boga, a jego lampą — Baranek. (24) W świetle miasta będą chodzić narody, a królowie ziemi wniosą do niego swoją chwałę. (25) Za dnia jego bramy nigdy nie będą zamknięte, a nocy tam nie będzie. (26) Wniosą do niego chwałę i dostojeństwo narodów. (27) Nie wejdzie do niego nic nieczystego ani nikt, kto popełnia obrzydliwość i kłamstwo. Wejdą tam tylko ci, którzy są zapisani w Zwoju życia Baranka."
_________________
Lewa szala już nie wzbiera, Prawa decyduje teraz
Mat 3:2 eib "(2) (...) Królestwo Niebios jest blisko."
 
 
 
Listek 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 31 Mar 2013
Posty: 7852
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2018-01-06, 16:34   

radek napisał/a:
Wtedy przykazania Boże są słodyczą, a nie ciężarem


Racja.

1J 5:3
Cytat:
"Bo miłość do Boga polega na tym, że przestrzegamy jego przykazań; a przecież jego przykazania nie są uciążliwe,"


Wypełnianie przykazań Bożych z miłości przynosi błogosławieństwo Boże i radość zbawienia.

Pozdrawiam
_________________
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9
 
 
karol210


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 05 Lut 2016
Posty: 916
Wysłany: 2018-01-07, 21:21   

Radek koran był dobry do czasu poki wprowadził mahomet wiesz co? Same zabojstwa zło i lęki...czytaj koran caly i zrozum co dopisal mahomet
_________________
Refleksja:

https://youtu.be/zfusL3xTKn4

http://m.ulub.pl/wojxsP7O...mnie-przyjmiesz
 
 
radek 
mężczyzna


Pomógł: 284 razy
Wiek: 40
Dołączył: 03 Sty 2013
Posty: 2998
Skąd: Choszczno
Wysłany: 2018-01-08, 08:33   

Karol210 gdyby Mahomet nie był godny zaufania, Gabriel by go nie wybrał

Koran 47:26 (Bielawski)
Jest tak dlatego, że oni powiedzieli ludziom, którzy czuli wstręt do tego, co zesłał Bóg: "My wam będziemy posłuszni w części sprawy." Lecz Bóg zna ich tajemnice.
_________________
Lewa szala już nie wzbiera, Prawa decyduje teraz
Mat 3:2 eib "(2) (...) Królestwo Niebios jest blisko."
 
 
 
radek 
mężczyzna


Pomógł: 284 razy
Wiek: 40
Dołączył: 03 Sty 2013
Posty: 2998
Skąd: Choszczno
Wysłany: 2018-04-25, 13:48   

Mężczyzna musi służyć Miłości w najdrobniejszych detalach życia, inne cele realizują się po drodze z Ducha. Powinny być one z wiarą i nadzieją do owych tajemnych chwil ich nastania spodziewane, aby strach gdy nadejdą nie zburzył harmonii ciał żyjących

Mat 6:33 eib "(33) Szukajcie najpierw Królestwa Bożego i Jego sprawiedliwości, a to wszystko będzie wam dodane."

Mat 24:34-36 eib "(34) Zapewniam was, nie przeminie to pokolenie, aż się to wszystko stanie. (35) Niebo i ziemia przeminą, ale moje słowa nie przeminą. (36) Tego dnia natomiast ani tej godziny nikt nie zna: ani aniołowie w niebie, ani Syn — tylko Ojciec."

Mat 5:48 eib "Wy bądźcie doskonali, jak doskonały jest wasz Ojciec w niebie."

Mar 11:24 eib "Dlatego mówię wam: Wierzcie, że otrzymaliście już to wszystko, o co modlicie się i prosicie, a spełni się wam."

Mat 24:14 eib "Dobra nowina o Królestwie zostanie rozgłoszona po całym zamieszkałym świecie na świadectwo wszystkim narodom — i wtedy nadejdzie koniec."

J 16:12 eib "(12) Mam wam jeszcze wiele do powiedzenia, ale teraz nie jesteście w stanie tego przyjąć."
_________________
Lewa szala już nie wzbiera, Prawa decyduje teraz
Mat 3:2 eib "(2) (...) Królestwo Niebios jest blisko."
 
 
 
Listek 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 31 Mar 2013
Posty: 7852
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2018-04-25, 15:21   

radek napisał/a:
Mężczyzna musi służyć Miłości w najdrobniejszych detalach życia

Dlatego dobrze gdy człowiek zna Pisma Święte i z pomocą ducha Bożego rozumie słowa Boga .Jako małżonek i tatuś jest odpowiedzialny przed Bogiem za wdrożenie słów Bożych w życie swojej rodziny.

1Kor 11:3 stern
Cytat:
"Chcę jednak, abyście zrozumieli, że głową każdego mężczyzny jest Mesjasz, a głową żony jest jej mąż, a głową Mesjasza jest Bóg."
_________________
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9
 
 
radek 
mężczyzna


Pomógł: 284 razy
Wiek: 40
Dołączył: 03 Sty 2013
Posty: 2998
Skąd: Choszczno
Wysłany: 2018-04-25, 19:18   

Świat nie jest martwy lecz żywy, a życie jest procesem ewoluującym, trwającym w czasie. Ludzie mogą wzajemnie utwierdzać się w procesach życiowych

Łk 20:38 eib "(38) Bóg nie jest więc Bogiem umarłych, ale żywych, gdyż dla Niego wszyscy żyją."

Mat 10:8 eib "(8) Uzdrawiajcie słabych, przywracajcie życie umarłym, oczyszczajcie trędowatych, wyganiajcie demony — otrzymaliście to w darze i jako dar przekazujcie dalej."
_________________
Lewa szala już nie wzbiera, Prawa decyduje teraz
Mat 3:2 eib "(2) (...) Królestwo Niebios jest blisko."
 
 
 
Listek 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 31 Mar 2013
Posty: 7852
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2018-04-29, 11:22   

radek napisał/a:
Łk 20:38 eib "(38) Bóg nie jest więc Bogiem umarłych, ale żywych, gdyż dla Niego wszyscy żyją."


Dopóki człowiek nie żyje dla Boga a tylko dla siebie samego ,to można powiedzieć ,ze jest dla Boga martwy duchem.

Szkoda ,że człowiek prędzej otwiera się na demony,czasem dla rozrywki.Dopiero gdy pojawiają się poważne problemy to błaga Boga o pomoc i uznaje Go w swoim życiu.
_________________
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9
 
 
booris

Wyznanie: Dub & Motocykl
Pomógł: 180 razy
Dołączył: 17 Kwi 2015
Posty: 3027
Skąd: Amsterdam,Londyn,Barcelona
Wysłany: 2018-04-29, 12:11   

W takim razie zyjemy na planecie martwych duchem. :-D Wystarczy przejrzec statystyki.Slaby to Bog,ktorego wyznawcy to jedna czwarta populacji calej naszej planety-ba,sa nawet tacy ktorzy nigdy o nim nie slyszeli.
_________________
Mówię tylko do tych którzy chcą mnie słuchać
Ci którzy nie chcą nie obchodzą mnie
Po co mam czas tracić na mówienie do ściany
Ściana i tak zawsze swoje wie

https://www.youtube.com/watch?v=Hbq5UyaM8sk
 
 
Quinque 


Wyznanie: Katolickie - obrządek łaciński
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 29 Gru 2017
Posty: 600
Wysłany: 2018-04-29, 15:43   

Ponadt Połowa. Wyznawców religi Abrahomowych na swiecie jest 4mld
_________________
"Bękart diabła czy dziecko Boże. Stara gwardia czy cyber młodzież
Kto kręci globem? Iluminacja, masońskie loże
Czarna magia, zdefiniuj chorobę. Jaka jest prawda za c$#j się nie dowiesz"
 
 
booris

Wyznanie: Dub & Motocykl
Pomógł: 180 razy
Dołączył: 17 Kwi 2015
Posty: 3027
Skąd: Amsterdam,Londyn,Barcelona
Wysłany: 2018-04-29, 16:57   

Quinque napisał/a:
Ponadt Połowa. Wyznawców religi Abrahomowych na swiecie jest 4mld

Mozesz to poprzec jakimis faktami?
_________________
Mówię tylko do tych którzy chcą mnie słuchać
Ci którzy nie chcą nie obchodzą mnie
Po co mam czas tracić na mówienie do ściany
Ściana i tak zawsze swoje wie

https://www.youtube.com/watch?v=Hbq5UyaM8sk
 
 
Quinque 


Wyznanie: Katolickie - obrządek łaciński
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 29 Gru 2017
Posty: 600
Wysłany: 2018-04-29, 22:17   

Chrześcijaństwo- ok. 2,3 mld. Islam ok. 1,6mld + judaizm ok. 15mln. Umiesz liczyć czy dodać za Ciebie?
_________________
"Bękart diabła czy dziecko Boże. Stara gwardia czy cyber młodzież
Kto kręci globem? Iluminacja, masońskie loże
Czarna magia, zdefiniuj chorobę. Jaka jest prawda za c$#j się nie dowiesz"
 
 
Listek 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 31 Mar 2013
Posty: 7852
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2018-05-04, 20:04   

radek napisał/a:
przykazania Boże są słodyczą, a nie ciężarem


Gdy rodzimy się na nowo dla Boga korzystając z daru zbawienia, to wszystkie instrukcje Boga stają się dla nas słodyczą i błogosławieństwem.

J 3:7 wsp
Cytat:
"Nie dziw się, że ci powiedziałem, iż musicie się narodzić na nowo."

I dam wam serce nowe i ducha nowego tchnę do waszego wnętrza, odbiorę wam serce kamienne, a dam wam serce żywe.
Ducha mojego chcę tchnąć w was i sprawić, byście żyli według mych nakazów i przestrzegali przykazań, i według nich postępowali.


Ez.36,26-27
_________________
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 10