Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność. (List do Galatów 5:21-22)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Imię, dzięki któremu jest zbawienie.
Autor Wiadomość
tropiciel 

Wysłany: 2018-01-11, 15:38   

Ciekawe spostrzeżenie na temat Imienia Bożego w Koranie znajduje się w książce Gerarda Gertoux pt. The Name of God Y.eH.oW.aH which is pronaunced as it is written I_Eh_oU_Ah. Na str.114 ed.1984 pisze, że imię w formie Yehua mogło być zastępowane przez podobną brzmieniowo formę Yah Hu'a. Można zauważyć, że w języku arabskim występuje starożytne określenie Ya Huwa [Ja(jestem)Nim] i spotykane jest w Surze Koranu 27:9 " o Mojżeszu ! Nim jestem Ja, Allah Wszechmocny, Mądry ".

Ale niestety jak badania pokazują Allah nie ma i nie miał nic wspólnego z Bogiem Hebrajczyków, którym jest JEHOWAH
. Ciekawe, że Mahomet był synem Abdullaha, a imię to oznacza sługę Allaha. Nie mógł więc Mahomet wprowadzić kultu Allaha, gdyż Allah był czczony już wcześniej, choć nie jako Bóg Wszechmocny. Był bóstwem lunarnym często przedstawianym z półksiężycem, którego kult wprowadził w Arabii Nabonid, gdy przekazał władzę najstarszemu synowi Baltazarowi.

radek 
m??czyzna

Wyznanie: Bóg
Wysłany: 2018-01-11, 18:19   

Mówiąc o świętości Pism trzeba zauważyć, że wszystko w Pismach Świętych z czegoś wynika i z biegiem czasu czytający coraz bardziej się w tym utwierdza. Tak i Sąd ostateczny będzie uznaniem Tego, co Święte

Mat 24:36 eib "Tego dnia natomiast ani tej godziny nikt nie zna: ani aniołowie w niebie, ani Syn — tylko Ojciec."

Koran 88:8 (Bielawski)
Tego Dnia twarze uszczęśliwione

Dan 12:5-7 eib "(5) A gdy ja, Daniel, spojrzałem, oto stali tam dwaj inni, jeden po jednej stronie rzeki, a drugi po przeciwnej. (6) I ten, który stał po tej stronie rzeki, powiedział do odzianego w lnianą szatę, który stał na drugim brzegu: Kiedy nastąpi koniec tych przedziwnych rzeczy? (7) Wtedy odziany w lnianą szatę, stojący poza wodą, wzniósł ku niebu swe ręce, prawą oraz lewą, i przysiągł na Wiecznie Żywego: Nastąpi on o wyznaczonym czasie, czasach i połowie czasu. Wszystko to dopełni się wtedy, gdy dopełni się rozproszenie mocy świętego ludu."

Rev 20:1-2 eib "(1) Znów zobaczyłem anioła. Zstępował z nieba. Miał klucz do otchłani i wielki łańcuch w swej dłoni. (2) Schwytał on smoka, znanego z dawien dawna węża, którym jest diabeł i szatan, i związał go na tysiąc lat."

Mat 24:30 eib "Wtedy na niebie ukaże się znak Syna Człowieczego, a ludzie wszystkich plemion ziemi będą bić się w piersi, zobaczą bowiem Syna Człowieczego, przychodzącego na obłokach nieba z wielką mocą i chwałą."

Rev 19:12 eib "(12) Jego oczy przypominały płomień ognia. Głowę zdobiły liczne diademy. Miał też wypisane imię, nieznane nikomu poza Nim samym."
Rev 3:8 eib "(8) Wiem o twoich czynach. Oto sprawiłem, że drzwi stoją przed tobą otworem. Nikt nie zdoła ich zamknąć. Wiem, że niewielką masz moc. A jednak zachowałeś moje Słowo i nie zaparłeś się mojego imienia."

Odpowiedz do tematu