Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność. (List do Galatów 5:21-22)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
PAPIEŻE I ŚWIĘCI o swojej roli w Kościele Rzymskokatolickim
Autor Wiadomość
Angela102 

Wyznanie: uczeń Pana
Pomogła: 1 raz
Wysłany: 2018-01-12, 18:01   PAPIEŻE I ŚWIĘCI o swojej roli w Kościele Rzymskokatolickim

PAPIEŻE I ŚWIĘCI o swojej roli i pozycji w Kościele Katolickim.
(oficjalne dokumenty oraz cytaty z wypowiedzi)

.
.
Papież Mikołaj I Wieli (ur. 820 – zm. 867 r.n.e.):
„Ja jestem we wszystkim i ponad wszystkim. Zatem sam Bóg i Ja, zastępca Boga tworzymy jeden konsystorz..., a ja mogę uczynić prawie wszystko co może Bóg.
Dlatego ja będąc ponad wszystkim jestem również, z tego powodu, ponad wszystkimi bogami.”
(Źródło: The Church Historians of England: Reformation Period. Josiah Pratt. Pub.:1856, s.159)
.
.
.
Dictatus Papae Grzegorza VII z 1075 r.
1. Kościół rzymski przez samego Boga został założony.
2. Tylko sam biskup rzymski może być prawnie nazwany biskupem powszechnym.
3. Tylko on sam może biskupów składać z godności lub do nich przywracać.
4. Legat jego przewodniczy wszystkim biskupom na synodzie, nawet gdy jest niższy stopniem i może na nich wydać wyrok złożenia z godności.
5. Nieobecnych może papież składać z godności.
6. Z obłożonymi przez niego klątwą nie wolno przebywać w jednym domu.
7. Jedynie jemu samemu wolno, stosownie do wymagań czasu nowe prawa wydawać,
nowe gminy zakładać, ze zgromadzenia kanoników tworzyć opactwa, z drugiej strony
dzielić bogate biskupstwo, a ubogie łączyć.
8. On sam tylko może używać insygniów cesarskich.
9. Tylko papieża stopy całować mają wszyscy książęta.
10. Jego jednego imię ma być wspomniane w modlitwach kościelnych.
11. Ten jeden jedyny jest tytuł “papież” na świecie.
12. Jemu wolno władcami rozporządzać a więc i cesarzy z tronu składać.
13. Jemu wolno w razie potrzeby biskupów z miejsca na miejsce przenosić.
14. W całym Kościele wolno mu duchownych mianować, gdzie by chciał.
15. Mianowany przezeń (duchowny) może być przełożonym innego kościoła,
ale nie może pełnić służby wojskowej i nie może od żadnego biskupa przyjmować urzędu wyższego stopnia.
16. Żaden synod nie może bez jego rozkazu nazywać się powszechnym.
17. Żaden przepis prawny i żadna księga kanonów to jest praw kościelnych nie ma ważności bez jego woli.
18. Orzeczenie jego przez nikogo nie może być zaczepione, on sam zaś może unieważnić – zaś może unieważnić (orzeczenia) wszystkich innych.
19. Przez nikogo nie może być on [papież] sądzony.
20. Nikomu nie wolno (sądownie) skazywać apelującego do Stolicy Apostolskiej
21. Ważniejsze sprawy każdego Kościoła mają być Jej [Stolicy Apostolskiej] przedkładane.
22. Kościół rzymski nigdy nie pobłądził i po wszystkie czasy, wedle świadectwa Pisma św. w żaden błąd nie popadnie.
23. Biskup rzymski, jeśli kanonicznie został obrany, dzięki zasługom Piotra św., niewątpliwie staje się świętym, jak świadczy św. Eunodiusz biskup Pawii,
z czym zgadza się wielu Ojców i świętych, jak poznać można z dekretów świętego papieża Symacha.
24. Na jego zlecanie i za jego zezwoleniem wolno poddanym wnosić skargi.
25. Bez zgromadzenia synodalnego, może on biskupów składać z godności i na nowo przywracać.
26. Nikt nie może uważać się za katolika, kto nie zgadza się
z Kościołem Rzymskim
27. On może poddanych zwolnić od wierności bezecnym.
.
.
.
Sobór Laterański II zwołany przez papieża Innocentego II w 1139 r.:
XXIII. O odrzucających sakramenty:
Odtrącamy od Kościoła Bożego jako heretyków i potępiamy tych, którzy, udając fałszywie religijną gorliwość, odrzucają sakrament Ciała i Krwi Pańskiej, chrzest dzieci,
kapłaństwo oraz inne święcenia kościelne a także prawowite związki małżeńskie; nakazujemy też, aby wystąpiła przeciwko nim władza świecka.
Pęta tego samego potępienia przeznaczamy dla ich obrońców.
.
.
.
Papież Innocenty III w Dekretałach Grzegorza IX promulgowanych 5 sierpnia 1234 r.:
„Papież nie zajmuje na ziemi miejsca zwykłego człowieka lecz prawdziwego Boga”
.
.
.
Papież Bonifacy VIII bulla Unam Sanctam z 18 listopada 1302 r. cytaty:
„Bonifacy, biskup, sługa sług Bożych, na wieczną rzeczy pamiątkę.
Przymuszani wiarą, zobowiązani jesteśmy wierzyć i utrzymywać, że jest jeden święty, katolicki i apostolski Kościół.
I stanowczo wierzymy oraz wyznajemy, że poza nim nie ma zbawienia ani odpuszczenia grzechów(...)
Kościół jest ową "nie szytą suknią" Pana, która nie została pocięta, lecz wygrana rzuceniem losu.
Dlatego ten jeden jedyny Kościół ma jedną głowę, nie dwie głowy, bo gdyby miał dwie głowy byłby jakimś potworem, mianowicie Chrystusa i wikarego Chrystusa: Piotra i następców Piotra(...)
Pan bowiem powiedział do Piotra: "Paś owce moje". Powiedział "Moje owce", używając ogólnego terminu, a nie konkretnie te lub owe, z czego jasno wynika, że powierzył Mu wszystkie Swoje owce.
Jeśli zatem Grecy lub inni mówią, że nie zostali powierzeni Piotrowi i jego następcom, to muszą wyznać, iż sami nie są z owiec Chrystusa, ponieważ Pan mówi u Jana, że jest jedna owczarnia oraz jeden i tylko jeden pasterz(...)Stąd też musimy bardziej otwarcie wyznawać, że władza duchowa przewyższa godnością i wartością wszelką władzę doczesną, stosownie do tego jak rzeczy duchowe przewyższają doczesne.
Widzimy to bardzo wyraźnie poprzez dawanie dziesięcin, a także błogosławieństw i poświęcenia, ze sposobu przyjęcia tej władzy i rządu nad poddanymi królestwami(...)
Władza ta, mimo iż dana jest człowiekowi i jest sprawowana przez człowieka, nie jest władzą ludzką lecz władzą boską, daną słowem z ust Bożych Piotrowi i potwierdzoną Piotrowi i jego następcom przez samego Chrystusa, którego Chrystus nazwał Skałą.
Pan bowiem powiedział Piotrowi: "Cokolwiek zwiążesz na ziemi" etc. Każdy więc, kto się sprzeciwia tej władzy tak zarządzonej przez Boga, sprzeciwia się zarządzeniom Bożym(...)
Toteż oznajmiamy, twierdzimy, określamy i ogłaszamy, że posłuszeństwo każdej istoty ludzkiej Biskupowi Rzymskiemu jest konieczne dla osiągnięcia zbawienia.”
.
.
.
List papieża Klemensa VI Super Quibusdam z 29 września 1351 r.:
„Bez posłuszeństwa Papieżowi Rzymu , nikt nie może być ostatecznie zbawiony ,
wszyscy którzy powstali przeciwko wierze kościoła Rzymskiego i zmarli bez pokuty -
zostali potępieni i poszli do piekła.”
.
.
.
V Sobór Laterański (1512 -1517) do papieża Juliusza II:
„Zadbaj byśmy nie stracili zbawienia, żywota i tchnienia, którym nas obdarzyłeś, bo ty jesteś pasterzem, lekarzem, tyś władcą i mężem, ty jesteś wreszcie Bogiem na ziemi”
(źródło: dokumenty soborowe cytowane przez dr Ian R. K. Paisly, „The Bible of Antichrist”, str. 2)
.
.
.
Papież Pius IX (1846 - 1878):
„Tylko ja jestem następcą Apostołów, wikariuszem Jezusa Chrystusa. Ja jestem drogą, prawdą i życiem...”
(źródło: Henry Charles Sheldon. History of the Christian Church. Str. 59)
.
.
.
kard. Giuseppe Sarto późniejszy papież Pius X:
„Papież nie jest po prostu przedstawicielem Jezusa Chrystusa. Przeciwnie, on jest Jezusem Chrystusem za zasłoną ciała.
Czy to Papież przemawia? To jest Jezus Chrystus, który mówi. Dlatego, jeśli ktoś przemawia jako Papież, nie ma konieczności by to sprawdzać, ale istnieje konieczność by być temu posłusznym.”
.
.
.
Katarzyna ze Sieny (ur. 1347 – zm. 1380) uznana za świętą oraz doktora Kościoła Rzymsko – katolickiego:
„Nawet gdyby papież był wcielonym szatanem, nie możemy podnosić przeciwko niemu głowy, ale spokojnie spocząć na jego łonie.
Ten kto buntuje się przeciwko naszemu Ojcu jest skazany (potępiony) na śmierć, bo to co robimy jemu robimy Chrystusowi:
Czcimy Chrystusa jeśli czcimy Papieża; obrażamy Chrystusa obrażając Papieża.
Wiem bardzo dobrze, że wielu będzie się bronić przechwalając się: „
Oni są skorumpowani i czynią tylko zło!”
Ale Bóg rozkazał, że nawet jeśli kapłan, pasterz lub Chrystus na ziemi (czyt. papież) byli wcielonymi diabłami, musimy być im posłuszni i im poddani,
nie ze względu na nich, ale ze względu na Boga z racji posłuszeństwa Jemu”
(źródło: Św. Katarzyna ze Sieny, SCS, str. 201-202, str. 222, cytowany przez Michaela Malone w Apostolic Digest, 5 księga: The Book of Obedience, Rozdział 1)
.
.
.
TYTUŁY PAPIESKIE zebrane w książce pt. „Papież Zastępca Chrystusa, Głowa Kościoła” przez ks. prał. Johna Capela:
Najświętsza ze wszystkich Głów.
Święty Ojciec Ojców.
Najwyższy Arcykapłan nad wszystkimi prałatami.
Nadzorca religii chrześcijańskiej.
Główny Pasterz – Pasterz pasterzy.
Chrystus przez namaszczenie.
Abraham przez patriarchat.
Melchizedek w obrządku.
Mojżesz we władzy.
Samuel w urzędzie sądowym.
Najwyższy Kapłan.
Najprzedniejszy Biskup.
Książe Biskupów.
Dziedzic Apostołów.
Piotr we władzy.
Klucznik Królestwa Niebieskiego.
Arcykapłan naznaczony z pełnią władzy.
Zastępca Chrystusa.
Królewski Kapłan.
Głowa wszystkich świętych Kościołów.
Zwierzchnik Uniwersalnego Kościoła.
Władca Domu Pańskiego.
Pan Apostolski i Ojciec Ojców.
Główny Pasterz i Nauczyciel.
Lekarz dusz.
Skała, której bramy piekła nie przemogą.
Nieomylny Papież.
Głowa wszystkich świętych kapłanów Bożych.
.
.
.
Papież Jan XXIII w 1958 r:
„Do trzody Jezusa Chrystusa nikt nie może wejść inaczej niż prowadzony przez Najwyższego Kapłana i jedynie w jedności z nim ludzie mogą być zbawieni”
(źródło: Homilia koronacyjna papieża Jana XXIII z 4 listopada 1958 r.)
.
Modlitwa o łaski za wstawiennictwem św. Jana Pawła II:
.
ŚWIĘTY Janie Pawle II , za Twoim pośrednictwem proszę o łaski dla mnie (i moich bliskich). Wierzę w moc mej Modlitwy i w Twoją zbawienną pomoc.

(Jaką? Zbawienną? Przecież jeden jest tylko Zbawiciel:
On jest tym kamieniem odrzuconym przez was, budujących, który stał się kamieniem węgielnym.
I nie ma w nikim innym zbawienia.
Nie ma bowiem pod niebem żadnego innego imienia danego ludziom, przez które moglibyśmy być zbawieni.”
(Dz 4:11-12)

Jak zatem ktoś inny, a nie sam tylko Jezus Chrystus może mieć jakikolwiek zbawienny wpływ na cokolwiek?) .
.
WYPROŚ mi u Boga Wszechmogącego łaski, o które pokornie proszę… (należy wymienić prośby).

(Naprawdę? Pismo uczy: „
"Jeden bowiem jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek Chrystus Jezus;”
(1Tm 2:5)
oraz
„Któż potępi? Chrystus jest tym, który umarł, więcej, zmartwychwstał, który też jest po prawicy Boga i wstawia się za nami.”
(Rz 8:34),
a także
„Moje dzieci, piszę wam to, abyście nie grzeszyli. Jeśli jednak ktoś zgrzeszy, mamy orędownika u Ojca, Jezusa Chrystusa sprawiedliwego.”
(1J 2:1)

Skoro mamy takiego orędownika naszych spraw u Ojca to czy potrzebujemy kogoś innego?).
.
UPROŚ mi też dar umocnienia mojej wiary, nadziei i miłości.
Panie Jezu Chryste, Ty obiecałeś, że o cokolwiek w Twoje imię poprosimy, to otrzymamy.
Dlatego i ja, Panie, pełen ufności, proszę Cię o potrzebne mi łaski, za wstawiennictwem świętego Jana Pawła II.

(Drugie zdanie jest zaprzeczeniem pierwszego. W ewangelii Jana czytamy: „
"A o cokolwiek będziecie prosić w moje imię, to uczynię, aby Ojciec był uwielbiony w Synu ”
(J 14:13).

Jest tu wyraźnie powiedziane, że Ojciec da nam to o co będziemy prosić Go osobiście w imię naszego Pana.
Tymczasem w modlitwie katolickiej droga modlitwy jest zupełnie inna.
Nie zwracamy się do Ojca w imię Jezusa tylko do Jezusa przez wstawiennictwo Jana Pawła II, a więc w jego imię i dopiero wtedy Jezus zwróci się do Ojca.
Czy to wygląda jak to co Jezus przekazał w swojej ewangelii?)

.
WYSŁUCHAJ mnie, Panie!
.
.
.
xxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxx xxxxxxx xxxxxxx
.
.
.
A CO MÓWI SAM CHRYSTUS?!
.
"Baczcie aby was kto nie zwiódł.
Bo wielu przyjdzie w imię moje mówiąc: JESTEM CHRYSTUSEM i wielu zwiodą."
(Ewangelia Mateusza 24:4-5)

.
"Nikogo też nie nazywajcie swoim ojcem, bo jeden jest wasz OJCIEC, który jest w Niebie.”
(Ewangelia Mateusza 23:9)

.
.
Do tej pory było 265 papieży od Linusa do Franciszka nie wliczając w to Piotra Apostoła.
Do końca też nie wiadomo czy pierwsi hierarchowie katoliccy Rzymu mieli świadomość bycia papieżami.
Nie mniej, na przestrzeni ponad 1600 lat było ponad dwustu ludzi, którzy mówili i mówią o sobie „Jestem zastępcą Chrystusa na ziemi”, a więc de facto każdy nazywa siebie Chrystusem.

.
.

booris

Wyznanie: Dub & Motocykl
Wysłany: 2018-01-12, 19:08   

"Nieuctwo jest matką prawdziwej pobożności" - Grzegorz I
"Patrzcie, co bajka o Jezusie Chrystusie dla nas zrobiła" - Leon X
"Świat chce być oszukiwany, oszukujmy go więc!" - Juliusz III
"Każda religia jest dobra, ale najgłupsza jest najlepsza" - Aleksander VI
"Co do tłumu, nie ma on innych obowiązków, jak dać się prowadzić i jak trzoda posłuszna, iść za swymi pasterzami" - Pius X
"Przeklęty jest ten, kto chroni swój miecz przed splamieniem go krwią' - Grzegorz VII
" Mogę czynić wszystko, dosłownie wszystko, co zechcę " - Urban VI

eksplorator 

Wysłany: 2018-01-13, 06:45   

Cytat:
Jan 13;4,5 BW (4) wstał od wieczerzy i złożył szaty. A wziąwszy prześcieradło nim się przepasał. (5) Potem nalał wody do miednicy. I zaczął umywać uczniom nogi i ocierać prześcieradłem, którym był przepasany ... (12) A kiedy im umył nogi, przywdział szaty i znów zajął miejsce przy stole, rzekł do nich: Czy rozumiecie, co wam uczyniłem? (14) Jeżeli więc Ja, Pan i Nauczyciel, umyłem wam nogi, to i wyście powinni sobie nawzajem umywać nogi.

Cytat:
Mat 6;9 BT Wy zatem tak się módlcie: "Ojcze nasz, który jesteś w niebie, niech się święci imię Twoje!"

Rzym 1;8 BT (8) Na samym początku składam dzięki Bogu mojemu przez Jezusa Chrystusa za was wszystkich; ponieważ o wierze waszej mówi się po całym świecie.

Cytat:
Mat 23;9 BT (9) Nikogo też na ziemi nie nazywajcie waszym ojcem; jeden bowiem jest Ojciec wasz, Ten w niebie.

19. Przez nikogo nie może być on sądzony.

Cytat:
Jan 12;48 BT (48) Kto gardzi Mną i nie przyjmuje słów moich, ten ma swego sędziego: słowo, które powiedziałem, ono to będzie go sądzić w dniu ostatecznym.

1 Kor 6;2,3 BT (2) Czy nie wiecie, że święci będą sędziami tego świata? A jeśli świat będzie przez was sądzony, to czyż nie jesteście godni wyrokować w tak błahych sprawach? (3) Czyż nie wiecie, że będziemy sądzili także aniołów? O ileż przeto więcej sprawy doczesne!

22. Kościół rzymski nigdy nie pobłądził i po wszystkie czasy, wedle świadectwa Pisma św. w żaden błąd nie popadnie.

Cytat:
1 Jan 2;16, 18,19a BT (16) Wszystko bowiem, co jest na świecie, a więc: pożądliwość ciała, pożądliwość oczu i pycha tego życia nie pochodzi od Ojca, lecz od świata. (18) Dzieci, jest już ostatnia godzina, i tak, jak słyszeliście, Antychryst nadchodzi, bo oto teraz właśnie pojawiło się wielu Antychrystów; stąd poznajemy, że już jest ostatnia godzina. (19) Wyszli oni z nas, lecz nie byli z nas

23. Biskup rzymski, jeśli kanonicznie został obrany, dzięki zasługom Piotra św., niewątpliwie staje się świętym, jak świadczy św. Eunodiusz biskup Pawii, z czym zgadza się wielu Ojców i świętych, jak poznać można z dekretów świętego papieża Symacha.

Cytat:
Łuk 22;34 BT (34) Lecz Jezus odrzekł: Powiadam ci, Piotrze, nie zapieje dziś kogut, a ty trzy razy wyprzesz się tego, że Mnie znasz.

Gal 2;11 BT (11) Gdy następnie Kefas przybył do Antiochii, otwarcie mu się sprzeciwiłem, bo na to zasłużył. (13) To jego nieszczere postępowanie podjęli też inni pochodzenia żydowskiego, tak że wciągnięto w to udawanie nawet Barnabę

„Papież nie jest po prostu przedstawicielem Jezusa Chrystusa. Przeciwnie, on jest Jezusem Chrystusem za zasłoną ciała.

Cytat:
Mat 24;5 BT (5) Wielu bowiem przyjdzie pod moim imieniem i będą mówić: Ja jestem Mesjaszem. I wielu w błąd wprowadzą.

TYTUŁY PAPIESKIE zebrane w książce pt. „Papież Zastępca Chrystusa, Głowa Kościoła” przez ks. prał. Johna Capela:

„Święty Ojciec Ojców”

Cytat:
Mat 23;9 BT (9) Nikogo też na ziemi nie nazywajcie waszym ojcem; jeden bowiem jest Ojciec wasz, Ten w niebie. [Ojcem Jehowa … nie papież!]

Iz 6;3 PNŚ Iwołał jeden do drugiego, mówiąc: „Święty, święty, święty jest Jehowa Zastępów. Cała ziemia pełna jest jego chwały” [święty Jehowa … nie papież!]

papież Ojcem ... świętym? … śmieszne to, ale lud ciemny wszystko kupi!

„Arcykapłan naznaczony z pełnią władzy”

Cytat:
Heb 3;1 PNŚ A zatem, bracia święci, uczestnicy powołania niebiańskiego, zważajcie na apostoła i arcykapłana, którego wyznajemy — Jezusa.

Heb 8;1 PNŚ A oto główna myśl omawianych spraw: Właśnie takiego mamy arcykapłana i on zasiadł po prawicy tronu Majestatu w niebiosach,
[Jezusa … nie papieża!]

papież arcykapłanem? … śmieszne to, ale lud ciemny wszystko kupi!

„Królewski Kapłan”

Cytat:
Rodz 14;18 BT (18) Melchizedek zaś, król Szalemu, wyniósł chleb i wino; a [ponieważ] był on kapłanem Boga Najwyższego

Heb 5;6,10 BT (6) jak i w innym /miejscu/: Tyś jest kapłanem na wieki na wzór Melchizedeka. (10) nazwany przez Boga kapłanem na wzór Melchizedeka.
[Jezus królem i kapłanem … nie papież!]

Papież „królem i kapłanem”, jak Jezus? … śmieszne to, ale lud ciemny wszystko kupi!

"Głowa wszystkich świętych Kościołów"

Cytat:
Ef 1;22 BT (22) I wszystko poddał pod Jego stopy, a Jego samego ustanowił nade wszystko Głową dla Kościoła [Jezusa … nie papieża!]

Papież „Głową Kościoła?”, jak Jezus … śmieszne to, ale lud ciemny wszystko kupi!

„Główny Pasterz i Nauczyciel”

Cytat:
Mat 2;6 BT (6) A ty, Betlejem, ziemio Judy, nie jesteś zgoła najlichsze spośród głównych miast Judy, albowiem z ciebie wyjdzie władca, który będzie pasterzem ludu mego, Izraela. [Jezus … nie papież!]

Mat 23;8 BW (8) Ale wy nie pozwalajcie się nazywać Rabbi, bo jeden tylko jest - Nauczyciel wasz, Chrystus, a wy wszyscy jesteście braćmi. [Jezus … nie papież!]

Jan 13;13 PNŚ (13) Zwracacie się do mnie: ‚Nauczycielu’ oraz: ‚Panie’ i słusznie mówicie, bo nim jestem. [Jezus … nie papież!]

Papież „Pasterzem i Nauczycielem”, jak Jezus? … śmieszne to, ale lud ciemny wszystko kupi!

„Skała, której bramy piekła nie przemogą”

Cytat:
Mat 21;42 BT (42) Jezus im rzekł: Czy nigdy nie czytaliście w Piśmie: Właśnie ten kamień, który odrzucili budujący, stał się głowicą węgła. Pan to sprawił, i jest cudem w naszych oczach. [Jezus 'Skałą' … nie papież!]

1 Kor 10;4 BW (4) i wszyscy ten sam napój duchowy pili; pili bowiem z duchowej skały, która im towarzyszyła, a skałą tą był Chrystus
[Jezus 'Skałą' … nie papież!]

Papież „Skałą”, jak Jezus? … śmieszne to, ale lud ciemny wszystko kupi!

"Nieomylny Papież"

Cytat:
Ps 14;3 BT (3) Wszyscy razem zbłądzili, stali się nikczemni: nie ma takiego, co dobrze czyni, nie ma ani jednego.

Czy papież jest „Nieomylny”, kiedy wszyscy zbłądzili? … śmieszne to, ale lud ciemny wszystko kupi!

Cóż za obraz arogancji i buty emanuje z Watykańskich salonów. Pycha i przeciwieństwo Jezusowej skromności! Jakże to dalekie od słów; "Bądźcie zgodni we wzajemnych uczuciach. Nie gońcie za wielkością, lecz niech was pociąga to, co pokorne. Nie uważajcie sami siebie za mądrych" Rzym 12;16 BT

Duchowa plugawość połączona z pogardą, próżność z pyszałkowatością, zarozumialstwo z bufonadą!

Jakież to odległe od prawdziwego apostolstwa, skromnego i niezakłamanego; "Jako więc wybrańcy Boży - święci i umiłowani - obleczcie się w serdeczne miłosierdzie, dobroć, pokorę, cichość, cierpliwość" Kol 3;12 BT

Cytat:
Mat 5;5 BT (5) Błogosławieni cisi, albowiem oni na własność posiądą ziemię.

Czy któryś z wymienionych papieży, mógłby z czystym sumieniem stanąć przed Bogiem i powtórzyć to, co powiedzieli apostołowie Jezusa?;

Cytat:
1 Tes 2;7 BT (7) A jako apostołowie Chrystusa mogliśmy być dla was ciężarem, my jednak stanęliśmy pośród was pełni skromności, jak matka troskliwie opiekująca się swoimi dziećmi.

Czy któryś z papieskich egocentrycznych samochwalców, chcących dorównać Jezusowi, a może nawet samemu Bogu (2 Tes 2;3-5), mógłby powiedzieć, że poniższy wzorzec do niego pasuje?;

Cytat:
[size=18\3]Mat 11;29 BT (29) Weźcie moje jarzmo na siebie i uczcie się ode Mnie, bo jestem cichy i pokorny sercem, a znajdziecie ukojenie dla dusz waszych.

Ef 4;1,3 BT (1) A zatem zachęcam was ja, więzień w Panu, abyście postępowali w sposób godny powołania, jakim zostaliście wezwani, (2) z całą pokorą i cichością, z cierpliwością, znosząc siebie nawzajem w miłości.

1 Pio 3;8,9 BT (8) Na koniec zaś bądźcie wszyscy jednomyślni, współczujący, pełni braterskiej miłości, miłosierni, pokorni. (9) Nie oddawajcie złym za złe ani złorzeczeniem za złorzeczenie! Przeciwnie zaś, błogosławcie! Do tego bowiem jesteście powołani, abyście odziedziczyli błogosławieństwo.[/size]

Angela102 

Wyznanie: uczeń Pana
Pomogła: 1 raz
Wysłany: 2018-01-14, 21:52   

eksplorator napisał/a:

Cytat:
Jan 13;4,5 BW (4) wstał od wieczerzy i złożył szaty. A wziąwszy prześcieradło nim się przepasał. (5) Potem nalał wody do miednicy. I zaczął umywać uczniom nogi i ocierać prześcieradłem, którym był przepasany ... (12) A kiedy im umył nogi, przywdział szaty i znów zajął miejsce przy stole, rzekł do nich: Czy rozumiecie, co wam uczyniłem? (14) Jeżeli więc Ja, Pan i Nauczyciel, umyłem wam nogi, to i wyście powinni sobie nawzajem umywać nogi.

Cytat:
Mat 6;9 BT Wy zatem tak się módlcie: "Ojcze nasz, który jesteś w niebie, niech się święci imię Twoje!"

Rzym 1;8 BT (8) Na samym początku składam dzięki Bogu mojemu przez Jezusa Chrystusa za was wszystkich; ponieważ o wierze waszej mówi się po całym świecie.

Cytat:
Mat 23;9 BT (9) Nikogo też na ziemi nie nazywajcie waszym ojcem; jeden bowiem jest Ojciec wasz, Ten w niebie.

19. Przez nikogo nie może być on sądzony.

Cytat:
Jan 12;48 BT (48) Kto gardzi Mną i nie przyjmuje słów moich, ten ma swego sędziego: słowo, które powiedziałem, ono to będzie go sądzić w dniu ostatecznym.

1 Kor 6;2,3 BT (2) Czy nie wiecie, że święci będą sędziami tego świata? A jeśli świat będzie przez was sądzony, to czyż nie jesteście godni wyrokować w tak błahych sprawach? (3) Czyż nie wiecie, że będziemy sądzili także aniołów? O ileż przeto więcej sprawy doczesne!

Cytat:
1 Jan 2;16, 18,19a BT (16) Wszystko bowiem, co jest na świecie, a więc: pożądliwość ciała, pożądliwość oczu i pycha tego życia nie pochodzi od Ojca, lecz od świata. (18) Dzieci, jest już ostatnia godzina, i tak, jak słyszeliście, Antychryst nadchodzi, bo oto teraz właśnie pojawiło się wielu Antychrystów; stąd poznajemy, że już jest ostatnia godzina. (19) Wyszli oni z nas, lecz nie byli z nas

23. Biskup rzymski, jeśli kanonicznie został obrany, dzięki zasługom Piotra św., niewątpliwie staje się świętym, jak świadczy św. Eunodiusz biskup Pawii, z czym zgadza się wielu Ojców i świętych, jak poznać można z dekretów świętego papieża Symacha.

Cytat:
Łuk 22;34 BT (34) Lecz Jezus odrzekł: Powiadam ci, Piotrze, nie zapieje dziś kogut, a ty trzy razy wyprzesz się tego, że Mnie znasz.

Gal 2;11 BT (11) Gdy następnie Kefas przybył do Antiochii, otwarcie mu się sprzeciwiłem, bo na to zasłużył. (13) To jego nieszczere postępowanie podjęli też inni pochodzenia żydowskiego, tak że wciągnięto w to udawanie nawet Barnabę

Cytat:
Mat 24;5 BT (5) Wielu bowiem przyjdzie pod moim imieniem i będą mówić: Ja jestem Mesjaszem. I wielu w błąd wprowadzą.

„Święty Ojciec Ojców”

Cytat:
Mat 23;9 BT (9) Nikogo też na ziemi nie nazywajcie waszym ojcem; jeden bowiem jest Ojciec wasz, Ten w niebie. [Ojcem Jehowa … nie papież!]

Iz 6;3 PNŚ Iwołał jeden do drugiego, mówiąc: „Święty, święty, święty jest Jehowa Zastępów. Cała ziemia pełna jest jego chwały” [święty Jehowa … nie papież!]

papież Ojcem ... świętym? … śmieszne to, ale lud ciemny wszystko kupi!

„Arcykapłan naznaczony z pełnią władzy”

Cytat:
Heb 3;1 PNŚ A zatem, bracia święci, uczestnicy powołania niebiańskiego, zważajcie na apostoła i arcykapłana, którego wyznajemy — Jezusa.

Heb 8;1 PNŚ A oto główna myśl omawianych spraw: Właśnie takiego mamy arcykapłana i on zasiadł po prawicy tronu Majestatu w niebiosach,
[Jezusa … nie papieża!]

papież arcykapłanem? … śmieszne to, ale lud ciemny wszystko kupi!

„Królewski Kapłan”

Cytat:
Rodz 14;18 BT (18) Melchizedek zaś, król Szalemu, wyniósł chleb i wino; a [ponieważ] był on kapłanem Boga Najwyższego

Heb 5;6,10 BT (6) jak i w innym /miejscu/: Tyś jest kapłanem na wieki na wzór Melchizedeka. (10) nazwany przez Boga kapłanem na wzór Melchizedeka.
[Jezus królem i kapłanem … nie papież!]

Papież „królem i kapłanem”, jak Jezus? … śmieszne to, ale lud ciemny wszystko kupi!

"Głowa wszystkich świętych Kościołów"

Cytat:
Ef 1;22 BT (22) I wszystko poddał pod Jego stopy, a Jego samego ustanowił nade wszystko Głową dla Kościoła [Jezusa … nie papieża!]

Papież „Głową Kościoła?”, jak Jezus … śmieszne to, ale lud ciemny wszystko kupi!

„Główny Pasterz i Nauczyciel”

Cytat:
Mat 2;6 BT (6) A ty, Betlejem, ziemio Judy, nie jesteś zgoła najlichsze spośród głównych miast Judy, albowiem z ciebie wyjdzie władca, który będzie pasterzem ludu mego, Izraela. [Jezus … nie papież!]

Mat 23;8 BW (8) Ale wy nie pozwalajcie się nazywać Rabbi, bo jeden tylko jest - Nauczyciel wasz, Chrystus, a wy wszyscy jesteście braćmi. [Jezus … nie papież!]

Jan 13;13 PNŚ (13) Zwracacie się do mnie: ‚Nauczycielu’ oraz: ‚Panie’ i słusznie mówicie, bo nim jestem. [Jezus … nie papież!]

Papież „Pasterzem i Nauczycielem”, jak Jezus? … śmieszne to, ale lud ciemny wszystko kupi!

„Skała, której bramy piekła nie przemogą”

Cytat:
Mat 21;42 BT (42) Jezus im rzekł: Czy nigdy nie czytaliście w Piśmie: Właśnie ten kamień, który odrzucili budujący, stał się głowicą węgła. Pan to sprawił, i jest cudem w naszych oczach. [Jezus 'Skałą' … nie papież!]

1 Kor 10;4 BW (4) i wszyscy ten sam napój duchowy pili; pili bowiem z duchowej skały, która im towarzyszyła, a skałą tą był Chrystus
[Jezus 'Skałą' … nie papież!]

Papież „Skałą”, jak Jezus? … śmieszne to, ale lud ciemny wszystko kupi!

"Nieomylny Papież"

Cytat:
Ps 14;3 BT (3) Wszyscy razem zbłądzili, stali się nikczemni: nie ma takiego, co dobrze czyni, nie ma ani jednego.

Czy papież jest „Nieomylny”, kiedy wszyscy zbłądzili? … śmieszne to, ale lud ciemny wszystko kupi!

Cóż za obraz arogancji i buty emanuje z Watykańskich salonów. Pycha i przeciwieństwo Jezusowej skromności! Jakże to dalekie od słów; "Bądźcie zgodni we wzajemnych uczuciach. Nie gońcie za wielkością, lecz niech was pociąga to, co pokorne. Nie uważajcie sami siebie za mądrych" Rzym 12;16 BT

Duchowa plugawość połączona z pogardą, próżność z pyszałkowatością, zarozumialstwo z bufonadą!

Jakież to odległe od prawdziwego apostolstwa, skromnego i niezakłamanego; "Jako więc wybrańcy Boży - święci i umiłowani - obleczcie się w serdeczne miłosierdzie, dobroć, pokorę, cichość, cierpliwość" Kol 3;12 BT

Cytat:
Mat 5;5 BT (5) Błogosławieni cisi, albowiem oni na własność posiądą ziemię.

Czy któryś z wymienionych papieży, mógłby z czystym sumieniem stanąć przed Bogiem i powtórzyć to, co powiedzieli apostołowie Jezusa?;

Cytat:
1 Tes 2;7 BT (7) A jako apostołowie Chrystusa mogliśmy być dla was ciężarem, my jednak stanęliśmy pośród was pełni skromności, jak matka troskliwie opiekująca się swoimi dziećmi.

Czy któryś z papieskich egocentrycznych samochwalców, chcących dorównać Jezusowi, a może nawet samemu Bogu (2 Tes 2;3-5), mógłby powiedzieć, że poniższy wzorzec do niego pasuje?;

Cytat:
[size=18\3]Mat 11;29 BT (29) Weźcie moje jarzmo na siebie i uczcie się ode Mnie, bo jestem cichy i pokorny sercem, a znajdziecie ukojenie dla dusz waszych.

Ef 4;1,3 BT (1) A zatem zachęcam was ja, więzień w Panu, abyście postępowali w sposób godny powołania, jakim zostaliście wezwani, (2) z całą pokorą i cichością, z cierpliwością, znosząc siebie nawzajem w miłości.

1 Pio 3;8,9 BT (8) Na koniec zaś bądźcie wszyscy jednomyślni, współczujący, pełni braterskiej miłości, miłosierni, pokorni. (9) Nie oddawajcie złym za złe ani złorzeczeniem za złorzeczenie! Przeciwnie zaś, błogosławcie! Do tego bowiem jesteście powołani, abyście odziedziczyli błogosławieństwo.[/size]

XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX

ŚWIETNIE NAPISAŁEŚ, NIC DODAĆ NIC UJĄĆ.

tropiciel 

Wysłany: Wczoraj 21:07   

faktyczny władca kościoła katolickiego :

Arturo Sosa Abascal SJ (ur. 12 listopada 1948 w Caracas) – wenezuelski duchowny, przełożony generalny Towarzystwa Jezusowego. Generałem jezuitów został wybrany 14 października 2016 jako następca Adolfo Nicolása przez 36. Kongregację Generalną Towarzystwa Jezusowego[1], która zebrała się 3 października 2016 w Rzymie. Jest 31. przełożonym generalnym Towarzystwa Jezusowego.

jezuici sprawują władzę w Watykanie od 1814 r. nieoficjalnie, a od 13 marca 2013 r. czyli od czasu wybory Franciszka I - oficjalnie.

Odpowiedz do tematu