Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność. (List do Galatów 5:21-22)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Anna01
2016-06-08, 20:49
Dziwne cytaty z Biblii
Autor Wiadomość
booris

Wyznanie: Dub & Motocykl

Wysłany: 2018-02-01, 21:46   

Quinque napisał/a:
No oplucia KRK przez członków wszelakich sekt jak zwykle nie brakuje :(. To takie przykre że protestanci poza pluciem na Kościół nie mają nic innego do zaoferowania

No to macie podobnie.Poza pluciem na tych,ktorzy wedlug Ciebie,pluja na KRK,tez niczego nie oferujesz.

EMET 

Wyznanie: Świadkowie Jehowy w Polsce
Wysłany: 2018-02-01, 21:47   

Quinque napisał/a:
No oplucia KRK przez członków wszelakich sekt jak zwykle nie brakuje :(. To takie przykre że protestanci poza pluciem na Kościół nie mają nic innego do zaoferowania

EMET:
Skoro już takie słowa napisałeś - młody wiekiem - Userze, to ---

Czy jednakowo pryncypialnie reagujesz Ty [oraz inni Twoi Wspóbracia i inne Twoje Współsiostry], gdy np. na tym tutaj Forum [chociaż w realu... też jak najbardziej] ma to miejsce!] -- 'opluwa się' [jak i w 'Twoim wysłowieniu...'] owe Społeczności spoza 'KRzK', np. Społeczność Świadków Jehowy; tudzież nazywane np. per "Sekty"?
Toż nie gdzie indziej, lecz np. tutaj [na Forum] byli jeszcze do niedawna nawet Admini, którzy z pozycji katolickich czy zielonoświątkowych -- jeszcze nawet >do 'boju zaprawiali'< swoich współwierzących: poprzez nawet stronniczość przy moderowaniu czy nawet czynili się wysoce subiektywną 'stroną sporu': poprzez używanie "stosownego" języka, poprzez ataki agresji czy jawne "dolewanie oliwy do ognia" [zamiast 'tonowania' itp.]; np. niejaki User o nicku 'Hardi' [i nie tylko On...]. :aaa: :bardzo_smutny:

Stephanos, ps. EMET; ochrzczony świadek Jehowy -- od wielu już lat członek miejscowego Zboru oraz Międzynarodowej 'Społeczności Świadków Jehowy'. ;-)

Angela102 

Wyznanie: uczeń Pana
Pomogła: 1 raz
Wysłany: 2018-02-02, 13:08   

wuka napisał/a:
Angela102 napisał/a:
wuka napisał/a:
Nie mogę i nie chcę pogodzić się z tym, że mam miec w nienawiści swoich najbliższych. Tymczasem wrogów mam kochać. Jeśli jestem wśród tzw. wybranych, a moja rodzina np. nie, to ma mnie to radować, nieustannie. Sorki, nie umiem. W dodatku Pan Jezus swoją Mamę ponoć wziął z duszą i ciałem do nieba, a swoim wyznawcom nakazuje mieć w nienawiści matkę, ojca, dzieci itd. Jak to pogodzić? Po śmierci mojej mam cieszyć się rajem (umownie mówiąc) i jednocześnie radować się, że najbliżsi niewybrani smażą się w kotłach.

Nigdzie w Piśmie Świętym nie ma nawet słowa na temat, tego że matka Jezusa została zabrana do nieba z ciałem i duszą, jest to niebiblijne nauczanie kościoła katolickiego.

Co do cytatu o tym, że mamy mieć w nienawiści najbliższych:
„Jeśli ktoś przychodzi do Mnie,
a nie ma w nienawiści swego ojca i matki, żony i dzieci, braci i sióstr,
nadto i siebie samego, nie może być moim uczniem."(Łk 14:26)

to też trzeba najpierw poznać kulturę żydowską, żeby zrozumieć co tak naprawdę te słowa oznaczają, bo napewno nie to co myślą Polacy.

Ten artykuł bardzo dobrze oddaje to o co Chrystusowi chodziło: Warunek

A co do mojego wpisu sprzed dwóch lat ma Matka Pana Jezusa, jej wzięcie do nieba :aaa: :roll:
Znam Biblie i nie po to opuściłam krk, abyś mi takie bzdety pisała.
Skąd założenie, że nie znam kultury żydowskiej i co to zdanie ma mi wyjaśnić? Jakieś głupoty tu napisałaś, które mają się nijak do postu.
Katolickich blogów nie czytam, więc wybacz, ale nie skorzystam.

Wuka - czy ja napisałam coś katolickiego? Odpisałam na cały twój komentarz, który zamieściłaś, to ty napisałaś o tym, że cytuję "W dodatku Pan Jezus swoją Mamę ponoć wziął z duszą i ciałem do nieba, a swoim wyznawcom nakazuje mieć w nienawiści matkę, ojca, dzieci itd. Jak to pogodzić? Po śmierci mojej mam cieszyć się rajem (umownie mówiąc) i jednocześnie radować się, że najbliżsi niewybrani smażą się w kotłach."
Na te pytanie odpisałam Ci, że: "Nigdzie w Piśmie Świętym nie ma nawet słowa na temat, tego że matka Jezusa została zabrana do nieba z ciałem i duszą, jest to niebiblijne nauczanie kościoła katolickiego."

cytat, który podałam pokazał to o czym ty napisałaś "Nie mogę i nie chcę pogodzić się z tym, że mam mieć w nienawiści swoich najbliższych. Tymczasem wrogów mam kochać. Jeśli jestem wśród tzw. wybranych, a moja rodzina np. nie, to ma mnie to radować, nieustannie. Sorki, nie umiem."

Artykuł, który wstawiłam nie pochodzi z żadnej katolickiej strony, ja też odeszłam z kościoła katolickiego i nie szukam żadnych wiadomości z takich stron. Ten artykuł pokazuje, że słowa Jezusa kiedy mówi, że masz mieć w nienawiści oznacza co innego, dlatego napisałam o kulturze żydowskiej, która jest potrzebna, aby zrozumieć Pismo Święte.

Nie napisałam aby Ciebie zaatakować, jak to odebrałaś, ale żeby rzucić pogląd na to co mogły znaczyć faktycznie te słowa.

Jaranek 

Wyznanie: Chrześcijanin Anarcho-Kapitalista
Wysłany: 2018-02-04, 00:34   

Angela102 napisał/a:

Ten artykuł bardzo dobrze oddaje to o co Chrystusowi chodziło: Warunek

Rzeczywiście. Też miałem z tym fragmentem kłopot więc dzięki.

.

Odpowiedz do tematu