Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność. (List do Galatów 5:21-22)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Anna01
2016-06-08, 21:49
Dziwne cytaty z Biblii
Autor Wiadomość
booris

Wyznanie: Dub & Motocykl
Wysłany: 2018-02-01, 21:46   

Quinque napisał/a:
No oplucia KRK przez członków wszelakich sekt jak zwykle nie brakuje :(. To takie przykre że protestanci poza pluciem na Kościół nie mają nic innego do zaoferowania

No to macie podobnie.Poza pluciem na tych,ktorzy wedlug Ciebie,pluja na KRK,tez niczego nie oferujesz.

EMET 

Wyznanie: Świadkowie Jehowy w Polsce
Wysłany: 2018-02-01, 21:47   

Quinque napisał/a:
No oplucia KRK przez członków wszelakich sekt jak zwykle nie brakuje :(. To takie przykre że protestanci poza pluciem na Kościół nie mają nic innego do zaoferowania

EMET:
Skoro już takie słowa napisałeś - młody wiekiem - Userze, to ---

Czy jednakowo pryncypialnie reagujesz Ty [oraz inni Twoi Wspóbracia i inne Twoje Współsiostry], gdy np. na tym tutaj Forum [chociaż w realu... też jak najbardziej] ma to miejsce!] -- 'opluwa się' [jak i w 'Twoim wysłowieniu...'] owe Społeczności spoza 'KRzK', np. Społeczność Świadków Jehowy; tudzież nazywane np. per "Sekty"?
Toż nie gdzie indziej, lecz np. tutaj [na Forum] byli jeszcze do niedawna nawet Admini, którzy z pozycji katolickich czy zielonoświątkowych -- jeszcze nawet >do 'boju zaprawiali'< swoich współwierzących: poprzez nawet stronniczość przy moderowaniu czy nawet czynili się wysoce subiektywną 'stroną sporu': poprzez używanie "stosownego" języka, poprzez ataki agresji czy jawne "dolewanie oliwy do ognia" [zamiast 'tonowania' itp.]; np. niejaki User o nicku 'Hardi' [i nie tylko On...]. :aaa: :bardzo_smutny:

Stephanos, ps. EMET; ochrzczony świadek Jehowy -- od wielu już lat członek miejscowego Zboru oraz Międzynarodowej 'Społeczności Świadków Jehowy'. ;-)

Angela102 

Wyznanie: uczeń Pana
Pomogła: 1 raz
Wysłany: 2018-02-02, 13:08   

wuka napisał/a:
Angela102 napisał/a:
wuka napisał/a:
Nie mogę i nie chcę pogodzić się z tym, że mam miec w nienawiści swoich najbliższych. Tymczasem wrogów mam kochać. Jeśli jestem wśród tzw. wybranych, a moja rodzina np. nie, to ma mnie to radować, nieustannie. Sorki, nie umiem. W dodatku Pan Jezus swoją Mamę ponoć wziął z duszą i ciałem do nieba, a swoim wyznawcom nakazuje mieć w nienawiści matkę, ojca, dzieci itd. Jak to pogodzić? Po śmierci mojej mam cieszyć się rajem (umownie mówiąc) i jednocześnie radować się, że najbliżsi niewybrani smażą się w kotłach.

Nigdzie w Piśmie Świętym nie ma nawet słowa na temat, tego że matka Jezusa została zabrana do nieba z ciałem i duszą, jest to niebiblijne nauczanie kościoła katolickiego.

Co do cytatu o tym, że mamy mieć w nienawiści najbliższych:
„Jeśli ktoś przychodzi do Mnie,
a nie ma w nienawiści swego ojca i matki, żony i dzieci, braci i sióstr,
nadto i siebie samego, nie może być moim uczniem."(Łk 14:26)

to też trzeba najpierw poznać kulturę żydowską, żeby zrozumieć co tak naprawdę te słowa oznaczają, bo napewno nie to co myślą Polacy.

Ten artykuł bardzo dobrze oddaje to o co Chrystusowi chodziło: Warunek

A co do mojego wpisu sprzed dwóch lat ma Matka Pana Jezusa, jej wzięcie do nieba :aaa: :roll:
Znam Biblie i nie po to opuściłam krk, abyś mi takie bzdety pisała.
Skąd założenie, że nie znam kultury żydowskiej i co to zdanie ma mi wyjaśnić? Jakieś głupoty tu napisałaś, które mają się nijak do postu.
Katolickich blogów nie czytam, więc wybacz, ale nie skorzystam.

Wuka - czy ja napisałam coś katolickiego? Odpisałam na cały twój komentarz, który zamieściłaś, to ty napisałaś o tym, że cytuję "W dodatku Pan Jezus swoją Mamę ponoć wziął z duszą i ciałem do nieba, a swoim wyznawcom nakazuje mieć w nienawiści matkę, ojca, dzieci itd. Jak to pogodzić? Po śmierci mojej mam cieszyć się rajem (umownie mówiąc) i jednocześnie radować się, że najbliżsi niewybrani smażą się w kotłach."
Na te pytanie odpisałam Ci, że: "Nigdzie w Piśmie Świętym nie ma nawet słowa na temat, tego że matka Jezusa została zabrana do nieba z ciałem i duszą, jest to niebiblijne nauczanie kościoła katolickiego."

cytat, który podałam pokazał to o czym ty napisałaś "Nie mogę i nie chcę pogodzić się z tym, że mam mieć w nienawiści swoich najbliższych. Tymczasem wrogów mam kochać. Jeśli jestem wśród tzw. wybranych, a moja rodzina np. nie, to ma mnie to radować, nieustannie. Sorki, nie umiem."

Artykuł, który wstawiłam nie pochodzi z żadnej katolickiej strony, ja też odeszłam z kościoła katolickiego i nie szukam żadnych wiadomości z takich stron. Ten artykuł pokazuje, że słowa Jezusa kiedy mówi, że masz mieć w nienawiści oznacza co innego, dlatego napisałam o kulturze żydowskiej, która jest potrzebna, aby zrozumieć Pismo Święte.

Nie napisałam aby Ciebie zaatakować, jak to odebrałaś, ale żeby rzucić pogląd na to co mogły znaczyć faktycznie te słowa.

Jaranek 

Wyznanie: Chrześcijanin Anarcho-Kapitalista
Wysłany: 2018-02-04, 00:34   

Angela102 napisał/a:

Ten artykuł bardzo dobrze oddaje to o co Chrystusowi chodziło: Warunek

Rzeczywiście. Też miałem z tym fragmentem kłopot więc dzięki.

.

tropiciel 

Wysłany: 2018-02-20, 06:20   

Cytat:

krk sam napluł na siebie o czym świadczy to co wygadywał przez 1600 lat swojej historii i co wyprawiał przez ten okres. Jak ktoś o tym nie ma pojęcia, to niech się zapisze na jakiś elementarny kurs historii !!!

Quinque 

Wyznanie: Rzymsko-Katolickie
Wysłany: 2018-02-21, 12:20   

Angela102 napisał/a:

Wuka - czy ja napisałam coś katolickiego? Odpisałam na cały twój komentarz, który zamieściłaś, to ty napisałaś o tym, że cytuję "W dodatku Pan Jezus swoją Mamę ponoć wziął z duszą i ciałem do nieba, a swoim wyznawcom nakazuje mieć w nienawiści matkę, ojca, dzieci itd. Jak to pogodzić? Po śmierci mojej mam cieszyć się rajem (umownie mówiąc) i jednocześnie radować się, że najbliżsi niewybrani smażą się w kotłach."
Na te pytanie odpisałam Ci, że: "Nigdzie w Piśmie Świętym nie ma nawet słowa na temat, tego że matka Jezusa została zabrana do nieba z ciałem i duszą, jest to niebiblijne nauczanie kościoła katolickiego."

cytat, który podałam pokazał to o czym ty napisałaś "Nie mogę i nie chcę pogodzić się z tym, że mam mieć w nienawiści swoich najbliższych. Tymczasem wrogów mam kochać. Jeśli jestem wśród tzw. wybranych, a moja rodzina np. nie, to ma mnie to radować, nieustannie. Sorki, nie umiem."

Artykuł, który wstawiłam nie pochodzi z żadnej katolickiej strony, ja też odeszłam z kościoła katolickiego i nie szukam żadnych wiadomości z takich stron. Ten artykuł pokazuje, że słowa Jezusa kiedy mówi, że masz mieć w nienawiści oznacza co innego, dlatego napisałam o kulturze żydowskiej, która jest potrzebna, aby zrozumieć Pismo Święte.

Nie napisałam aby Ciebie zaatakować, jak to odebrałaś, ale żeby rzucić pogląd na to co mogły znaczyć faktycznie te słowa.

Naturalnie. Czemu nie wyrzucicie swoich Biblii. Napisanych przez blużnierczych i parszywych katolików? Napiszcie sobie własną. Prawdziwą i nieheretycką Biblię portestancką

Nie zapomnijcie na wstępie napisać parę dogmatów które należy wyznawać
-tylko pismo
-fideizm
-fundamentalny kreacjonizm
- należy obrażać i wspominać na każdym korku jacy to katolicy nie są wredni i bluźnią
- adnotacja do innych książek(coś w stylu "dlaczego katolicy będą potępieni")

EMET, no sory. Jeżeli ktoś nie chce uratować dziecka poprzez transfuzję krwi. Bo jakieś bóstwo(nie mylić z Judeo-chrześcijanskim Bogiem) mi zakazuje lub do raju pójdzie 144tyś wybrańców. To takiej organizacji inaczej niż sektą nazwać nie można. Polecam opuścic szeregi tej organizacji

booris

Wysłany: 2018-02-21, 13:23   

Quinque,koniecznie odrob zadanie domowe z historii.Biblii nie napisali katolicy.Nawet w odniesieniu do Nowego Testamentu nie mozesz uzyc okreslenia-katolicki,albowiem zostal on napisany zanim pojawilo sie pojecie katolicyzmu jako takiego.Poza tym katolicki znaczy powszechny i w takim kontekscie bylo to slowo pierwotnie uzywane.Bylbym tez nieco ostrozniejszy z uzywaniem slowa - sekta.Chrzescijanstwo jest odlamem judaizmu i wyroslo na judaistycznych korzeniach.Jezus w swoich naukach odwoluje sie do Starego Testamentu,ktory byl napisany przez Zydow.Jezeli uzywasz slowa "sekta" w odniesieniu do odlamow chrzescijanstwa,to odnosi sie ono rowniez do chrzescijanstwa-sekty judaistycznej.

Quinque 

Wysłany: 2018-02-21, 16:33   

Chrześcijaństwo nie jest odlamem judaizmu to raz
Świadkowie nie są chrześcijanami to dwa

Trzy, oczywiscie że mogę użyć określenia katolicki do autorów Bibli. Mogę i robię to. Argumentacja w stylu "pojęcie katolicyzmu pojawiło się później" ma się nijak do zadnej kwestii. Może jesteś dogmat o Trójcy Świętej został wymyślony w Nicei? Litośći

booris

Wysłany: 2018-02-21, 17:28   

Ad1-jest
Ad2-sa
Ad3-nie mozesz
A to poprosze po polsku bo nie rozumiem - "Może jesteś dogmat o Trójcy Świętej został wymyślony w Nicei?"

Quinque 

Wysłany: 2018-02-21, 19:42   

Ty wiesz co oznacza termin odłam? W tym akurat przypadku mamy dwie religię. Jedna wywodzi się z drugiej. Ale nie jest żadnym jej odłamem. Jest kompletnie innym tworem
Nie są nie uznają Trójcy
Mogę

jak początkowe chrześcijanstwo się nie nazywało katolicyzmem to znaczy że nim nie było(jest to bzdura) hlip hlip. Analogiczna sytuacja jak twierdzenie że dogmat o Trójcy został wymyślony w Nicei

booris

Wysłany: 2018-02-21, 23:40   

Wiem co oznacza termin odlam-polecam sprawdzic w slowniku jezyka polskiego.
Chrzescijanstwo to religia oparta na nauce Jezusa,a nie na uznawaniu Trojcy.
Tora,czyli piec pierwszych ksiag Starego Testamentu,wedlug tradycji zarowno zydowskiej jak i chrzescijanskiej,zostala napisana przez Mojzesza.Mojzesz nie byl chrzescijaninem,a juz na pewno nie katolikiem.
Pod swoim awatarem opisujesz swoje wyznanie jako Rzymsko-Katolickie.Oznacza to,ze Twoj kosciol uznaje prymat papieza,biskupa Rzymu.Poczatkowe chrzescijanstwo nie mialo papieza,nie mialo ksiezy i na pewno nie mialo glownej siedziby w Rzymie.
Dogmat o Trojcy nie zostal wymyslony w Nicei.Na soborze nicejskim nie bylo w ogole mowy o Trojcy.

Quinque 

Wysłany: 2018-02-23, 10:10   

1. Wątpliwa teza
2. Doprawdy? Jezus jest Bogiem. Wynika to złego nauki
3. Piecioksiąg nie został napisany przez Mojżesza. Autor tej księgi jest nieznany. Poza tym nigdy nie twierdziłem że Biblia została napisana przez katolików? Została napisania przez katolików taką do jakiej mamy dostęp
4. To chyba elementarne?
5. Oczywiście że miały miejsce rozmowy na temat TŚ. gdzie doktryna to została oficjalnie przyjęta do nauki kościoła

booris

Wysłany: 2018-02-23, 13:14   

1.Jesli watpliwa,to ja obal.
2.Doprawdy?Poprosze o konkrety.
3.Jesli nie wiadomo kto napisal Piecioksiag,to skad wiadomo ze byl katolikiem?Chrzescijanie zaakceptowali i przyjeli to,co zostalo napisane duzo wczesniej.Jezeli jednak nadal twierdzisz,ze Biblia zostala napisana przez katolikow,to poprosze o autora/autorow.
4.Co jest elementarne?
5.Tu rowniez poprosze o konkrety.

eksplorator 

Wysłany: 2018-03-15, 14:11   

Quinque napisał/a:
Świadkowie nie są chrześcijanami to dwa
Trzy, oczywiscie że mogę użyć określenia katolicki do autorów Bibli. Mogę i robię to

Czy Jezus mówił, że wszystkie drogi prowadzą do Boga? W żadnym razie! Wyraźnie stwierdził, że jest tylko jedna, jedyna właściwa droga;

Cytat:
Mat 7;13,14 BT (13) Wchodźcie przez ciasną bramę. Bo szeroka jest brama i przestronna ta droga, która prowadzi do zguby, a wielu jest takich, którzy przez nią wchodzą. (14) Jakże ciasna jest brama i wąska droga, która prowadzi do życia, a mało jest takich, którzy ją znajdują.

Co ciekawe, "niewielu" miało ją znaleźć, a statystyki pokazują, że reprezentowany przez usera Quinque, system religijny, powstały ponad 350 lat po śmierci Jezusa, przez kolejne stulecia stał się dominujący, i ma "wielu" członków, bardzo wielu – ponad 1 miliard 300 milionów .. a jak już wspomniałem, "niewielu" miało podążać droga prawdy. W roku 391 n.e. cesarz rzymski Teodozjusz I Wielki, zatwierdził ustanowione przez siebie dekrety, uczyniwszy chrześcijaństwo nicejskie religią państwową, na całym terytorium Imperium Romanum. To odstępcze, religijne monstrum stało się wkrótce "powszechne", czyli katolickie, i w coraz to większym zakresie zaczęło "zachwaszczać", zgodnie z proroctwem Jezusa, całe pole, jakim jest świat;

Cytat:
Mat 13;26-30 BT (26) A gdy zboże wyrosło i wypuściło kłosy, wtedy pojawił się i chwast. (27) Słudzy gospodarza przyszli i zapytali go: Panie, czy nie posiałeś dobrego nasienia na swej roli? Skąd więc wziął się na niej chwast? (28) Odpowiedział im: Nieprzyjazny człowiek to sprawił. Rzekli mu słudzy: Chcesz więc, żebyśmy poszli i zebrali go? (29) A on im odrzekł: Nie, byście zbierając chwast nie wyrwali razem z nim i pszenicy. (30) Pozwólcie obojgu róść aż do żniwa; a w czasie żniwa powiem żeńcom: Zbierzcie najpierw chwast i powiążcie go w snopki na spalenie; pszenicę zaś zwieźcie do mego spichlerza.

Mat 13;37-42 BT (37) On odpowiedział: Tym, który sieje dobre nasienie, jest Syn Człowieczy. (38) Rolą jest świat, dobrym nasieniem są synowie królestwa, chwastem zaś synowie Złego. (39) Nieprzyjacielem, który posiał chwast, jest diabeł; żniwem jest koniec świata, a żeńcami są aniołowie. (40) Jak więc zbiera się chwast i spala ogniem, tak będzie przy końcu świata. (41) Syn Człowieczy pośle aniołów swoich: ci zbiorą z Jego królestwa wszystkie zgorszenia i tych, którzy dopuszczają się nieprawości, (42) i wrzucą ich w piec rozpalony; tam będzie płacz i zgrzytanie zębów.

Chwasty, które stały się "powszechne" pokryły cały "świat" odstępczymi naukami, miały rosnąć równolegle z garstką "Synów Królestwa", aż do dni końcowych tego systemu rzeczy ... i tak się też stało! Proroctwo Jezusa spełniło się co do joty (Mat 5;18)! Dopiero z początkiem dni ostatnich, pole miało zostać stopniowo "odchwaszczane" i miała zacząć ukazywać się "pszenica", czyli "Synowie Królestwa", co też się stało faktem!

Niebywały rozkwit Badaczy Pisma Świętego na początku XX wieku, gdzie od 1914 roku, zgodnie z Biblijnymi proroctwami, Jezus objął tron w Królestwie swego Ojca, jest dowodem, że proroctwa wypowiedziane przez Jezusa nadal się spełniają. Otrzymywali oni coraz to więcej zrozumienia, co pozwoliło wyzwolić się spod sideł religii fałszywej i wyjść z niewoli Babilońskich wierzeń głęboko ugruntowanych i zakorzenionych wśród doktryn "chwastów" po dzień dzisiejszy;

Cytat:
Obj 18;2-5 BT (2) I głosem potężnym tak zawołał: Upadł, upadł Babilon - stolica. I stała się siedliskiem demonów i kryjówką wszelkiego ducha nieczystego, i kryjówką wszelkiego ptaka nieczystego i budzącego wstręt, (3) bo winem zapalczywości swojego nierządu napoiła wszystkie narody, i królowie ziemi dopuścili się z nią nierządu, a kupcy ziemi doszli do bogactwa przez ogrom jej przepychu. (4) I usłyszałem inny głos z nieba mówiący: Ludu mój, wyjdźcie z niej, byście nie mieli udziału w jej grzechach i żadnej z jej plag nie ponieśli: (5) bo grzechy jej narosły - aż do nieba, i wspomniał Bóg na jej zbrodnie.

Od początku nastania Królestwa, które w początkowej fazie miało oznaczać "biada" dla ziemi (Obj 12;12 Mat 24;6-8) wzrastało poznanie prawdy ukrytej przez całe stulecia, co jest również zgodne z proroctwami zapisanymi jeszcze za czasów Daniela;

Cytat:
Dan 12;3 BT (3) Mądrzy będą świecić jak blask sklepienia, a ci, którzy nauczyli wielu sprawiedliwości, jak gwiazdy przez wieki i na zawsze. (4) Ty jednak, Danielu, ukryj słowa i zapieczętuj księgę aż do czasów ostatecznych. Wielu będzie dociekało, by pomnożyła się wiedza.

Dan 12;9,10 BT (9) On zaś odpowiedział: Idź, Danielu, bo słowa zostały ukryte i obłożone pieczęciami aż do końca czasu. (10) Wielu ulegnie oczyszczeniu, wybieleniu, wypróbowaniu, ale przewrotni będą postępować przewrotnie i żaden z przewrotnych nie zrozumie tego, lecz roztropni zrozumieją.

"Dociekliwi" otrzymali zrozumienie, dlatego dziś "jaśnieją" coraz większym światłem poznania prawd Biblijnych, kiedy to chwasty są przygotowywane do spalenia w ogniu;
Cytat:

Mat 13;41-43 BT (41) Syn Człowieczy pośle aniołów swoich: ci zbiorą z Jego królestwa wszystkie zgorszenia i tych, którzy dopuszczają się nieprawości, (42) i wrzucą ich w piec rozpalony; tam będzie płacz i zgrzytanie zębów. (43) Wtedy sprawiedliwi jaśnieć będą jak słońce w królestwie Ojca swego. Kto ma uszy, niechaj słucha

Biblia mówi wyraźnie, że jest tylko "Jedna wiara" i tylko "Jeden Bóg" (Ef 4;5). Czy Biblia zawiera informacje, którym ludem posługuje się Jehowa? ... takich informacji jest mnóstwo!

Bóg wybrał sobie lud dla swego Imienia, lud, który, tak jak Jezus, modli się tylko do swojego, Jednego Boga;

Cytat:
Ef 1;3 BT Niech będzie błogosławiony Bóg i Ojciec Pana naszego Jezusa Chrystusa; który napełnił nas wszelkim błogosławieństwem duchowym na wyżynach niebieskich - w Chrystusie.

Łuk 22;(41) A sam oddalił się od nich na odległość jakby rzutu kamieniem, upadł na kolana i modlił się (42) tymi słowami: Ojcze, jeśli chcesz, zabierz ode Mnie ten kielich! Jednak nie moja wola, lecz Twoja niech się stanie!

Lud ten nosi dziś Imię prawdziwego Boga Jehowy, co zresztą zgodne jest natchnioną wypowiedzią z czasów apostolskich, zamieszczoną w Biblii;

Cytat:
Dzie 15;14 BW Szymon opowiedział, jak to Bóg pierwszy zatroszczył się o to, aby spomiędzy pogan wybrać lud dla imienia swego.

Co ciekawe, tylko przekład "chwastów" pomija ostatni człon tegoż wersetu, ponieważ był dla nich zbyt niewygodny;

Cytat:
Dzie 15;14 BT (14) Szymon opowiedział, jak Bóg raczył wybrać sobie lud spośród pogan [koniec, kropka, żadnej wzmianki o "ludzie dla imienia swego"].

Lud ten, nazwany od Imienia Jedynego Prawdziwego Boga, pomaga dziś we wszystkich niemalże zakątkach naszej planety, nawrócić się "temu pokoleniu" do Jehowy, co zgodne jest z dalszą częścią cytowanego wcześniej fragmentu Biblii oraz Psalmu 22;

Cytat:
Dzie 15;17,18 PNŚ "aby pozostali ludzie pilnie szukali Jehowy wespół z ludźmi ze wszystkich narodów - nazwanymi od mego imienia, mówi Jehowa, który czyni te rzeczy, znane od dawna"

Ps 22;30;31 PNŚ "Służyć mu będzie potomstwo; o Jehowie głosić się będzie temu pokoleniu. Przyjdą iopowiedzą oJego prawości ludowi, który ma się narodzić, że On tego dokonał"

Wszędzie w Biblii jest mowa o "ludzie" wysławiającym Boże imię Jehowa;

Cytat:
Ps 102;18 PNŚ "Zapisano to dla przyszłego pokolenia; i lud, który ma zostać stworzony, będzie wysławiał Jah"

Czy user o nicku Quinque, może wykazać, że Jego Kościół Katolicki "wysławia Jah" (skrócona wersja Imienia Jehowa)? Czy może wykazać, że Kościół Katolicki, będący kontynuacją nicejskiej religii państwowej, ze swoją stolicą w Watykanie, swoją państwową flagą, swoją walutą ... z inskrypcją na awersie „Città del Vaticano”, jest ludem opisanym w Księdze Izajasza 43 rozdziale?;

Cytat:
Iz 43;6b,7 PNŚ "Przyprowadź moich synów zdaleka, amoje córki zkrańca ziemi, każdego, kto jest nazwany od mego imienia ikogo stworzyłem ku swojej chwale, kogo ukształtowałemkogo utworzyłem’"

Iz 43;10 PNŚ "Wy jesteście moimi świadkami - brzmi wypowiedź Jehowy - moim sługą, którego wybrałem, abyście mnie poznali iwierzyli we mnie, irozumieli, że ja jestem ten sam. Przede mną nie został utworzony żaden Bóg ani po mnie nie ma żadnego"

Obj 3;14 PNŚ "A do anioła zboru w Laodycei napisz: To mówi Amen, świadek wierny i Prawdziwy, początek stworzenia Bożego"

My, tak jak i Jezus, jesteśmy 'Świadkami Jehowy', bo o Nim świadczymy, świadczyliśmy i świadczy będziemy, więc nasza nazwa ma Biblijne uzasadnienie ... pokaż userze o nicku Quinque, gdzie w Biblii jest choć jedno słowo mówiące o Twoim Kościele Katolickim, skoro uważasz, że taka nazwa też ma swoje Biblijne uzasadnienie! To po pierwsze!

My stosujemy się do zaleceń Syna Bożego, aby "święcić" imię Boże, zgodnie z modlitwą Pańską, jaką nam pozostawił; "Ojcze nasz, który jesteś w niebie, niech się święci imię Twoje!" Mat 6;9 BT

Czy imię Jehowy (Jahwe), jest każdego dnia uświęcane przez miliard Twoich pobratymców w wierze? To po drugie!

Czy spełniacie podstawowy nakaz Jezusa, aby głosić 'Dobrą Nowinę' wszystkim narodom aż nadejdzie koniec? Wszyscy naśladowcy Jezusa, bez wyjątku, otrzymali taki nakaz;

Cytat:
Mat 24;14 BT "A ta Ewangelia o królestwie będzie głoszona po całej ziemi, na świadectwo wszystkim narodom. I wtedy nadejdzie koniec"

2Tym 4;2 PNŚ "głoś słowo, czyń to pilnie w porze sprzyjającej, w porze uciążliwej, upominaj, strofuj, usilnie zachęcaj - z wszelką wielkoduszną cierpliwością i sztuką nauczania"

Mat 28;19,20 BT "Idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody, udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego.Uczcie je zachowywać wszystko, co wam przykazałem. A oto Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata"

Z tego co wiem, prawdziwie naśladują Jezusa w dziele głoszenia tylko ci, których świat zna z poniższego opisy;

Cytat:
Łuk 10;1 "Następnie Pan wyznaczył siedemdziesięciu innych i posłał ich przed sobą po dwóch do każdego miasta i miejsca. do którego sam miał przyjść"

Jeżeli jesteście prawdziwymi naśladowcami Jezusa, to czy głosicie wszystkim narodom, jako cała społeczność, wywiązując się ze tego obowiązku? To po trzecie!
Cytat:

1Kor 9;16 BT "Nie jest dla mnie powodem do chluby to, że głoszę Ewangelię. Świadom jestem ciążącego na mnie obowiązku. Biada mi, gdybym nie głosił Ewangelii!"

wuka 

Pomogła: 13 razy
Wysłany: 2018-03-17, 11:15   

Jedno małe 'ale". Skoro od czasów Badaczy PŚw. tak wszystko powinno iść dobrze, to dlaczego ruch ten jest w zaniku prawie całkowitym?

Odpowiedz do tematu