Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
określenie j e h o w i t a
Autor Wiadomość
Krystian 


Wyznanie: Chrystianin
Pomógł: 106 razy
Wiek: 51
Dołączył: 17 Gru 2011
Posty: 4197
Wysłany: 2016-10-17, 15:51   

ShadowLady86 napisał/a:
Były głosy Świadków tego Forum w tej sprawie sporo czasu temu, dlatego słowo jest w autokorekcie.


Nazywanie jakiejkolwiek organizacji od imienia Boga Jehowy jest karygodne.
Dlatego ja wolę mówić ŚJ, a nie sj
Rutherford prezes Towarzystwa, wręcz powiedział, że taka organizacja, co przyjmuje imię Boga pochodzi od diabła.
Potem jednak diabłu uległ i tak nazwał swoją organizację.
Wyszło kłamstwo diabła w postaci wydania broszury " Miliony obecnie żyjących nigdy nie umrą"
Jednak umarł razem ze swoją ideologią

ŚJ napisałem, ale to autokorekta i wyszło ŚJ.
Nigdy tak bym nie napisał w stosunku do organizacji, która o nim kłamała i kłamie
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.

Ewangelia Jana 3:16
 
 
EMET 

Wyznanie: Świadkowie Jehowy w Polsce
Pomógł: 248 razy
Dołączył: 04 Wrz 2006
Posty: 11186
Wysłany: 2018-02-13, 07:53   

EMET:
Jakoś -- mimo przepatrywania wyszukiwarkami -- nie znalazłem takiego WYRAŻENIA, jak: "nadużywać; nadużywanie; nadużywał" itp. odmiany gramatyczne.
Takoż i pomieściłem następujący wniosek w moim post --
A przecież w Ex 20:7 nie chodziło o to, żeby nie używać w ogóle, używać zdawkowo itp., co o to, żeby 'nie nadużywać; zwłaszcza dla rzeczy próżnych'; o czym szerzej w obszerniejszych analizach filologicznych w innych post/ach/.

Ja to już niejednokrotnie było, w tekście zapisu po hebrajsku widzimy postać następującą --
לֹ֥א תִשָּׂ֛א אֶת־שֵֽׁם־יְהוָ֥ה אֱלֹהֶ֖יךָ לַשָּׁ֑וְא כִּ֣י לֹ֤א יְנַקֶּה֙ יְהוָ֔ה אֵ֛ת אֲשֶׁר־יִשָּׂ֥א אֶת־שְׁמ֖וֹ לַשָּֽׁוְא׃
Tutaj coś więcej o analizie tego fragmentu -- Exo 20:7.
http://biblia.webd.pl/for...ghlight=#168708

Stephanos, ps. EMET
_________________
„Wielu będzie biegać tu i tam [po hebrajsku: < jᵊszōṭᵊṭû >], i nastanie obfitość prawdziwej wiedzy” -- Daniela 12:4b; ‘PNŚ/ZW’, Przypis.
 
 
tropiciel 


Pomógł: 63 razy
Dołączył: 11 Kwi 2013
Posty: 4962
Wysłany: 2018-02-13, 13:18   

W zasadzie temat powinien być zamknięty, bo już tytuł obraża Boga !


_____________________________
 
 
Albertus 

Pomógł: 82 razy
Dołączył: 22 Wrz 2007
Posty: 2588
Wysłany: 2018-02-13, 16:27   

Moim zdaniem prawie wszystkie odpowiedzi na moje pytania były w tym temacie naciągane, nielogiczne, oparte wyłącznie na subiektywnych odczuciach albo po prostu bzdurne.

A raczej nie zanosi się na to aby nastąpiła w tym zakresie jakaś zmiana...

Można zamknąć a można i nie zamykać.

Wszystko jedno :mrgreen:
 
 
tropiciel 


Pomógł: 63 razy
Dołączył: 11 Kwi 2013
Posty: 4962
Wysłany: 2018-02-13, 17:19   

kiedyś zapytałeś w ten sposób cytuję :
Cytat:
Czy to określenie jest obraźliwe dla Świadków Jehowy?

A jeśli tak to dlaczego?

Czy mogę prosić o wyjaśnienie?


Jakoś nikt nie raczył na to odpowiedzieć, więc ja tobie jeszcze raz odpowiem ! Spróbuj katolikowi powiedzieć " katolita ! - a zobaczysz lub poczujesz na własnej skórze czy podobny neologizm wobec tu wymienionych forumowiczów jest właściwy. Podobna końcówka neologizmu, nieprawdaż ? Zajrzyj też do słownika języka polskiego lub najlepszej nawet encyklopedii, czy takie określenie - a mianowicie - 'katolita' spotkasz. A gdyby tobie i to nie wystarczyło, to pamiętaj, że Boga Wszechmocnego Imię jest Święte i jeśli będziesz w taki sposób traktował Święte Imię Boże, to Biblia gwarantuje, że poczujesz na własnej skórze daleko więcej - ale to z całą pewnością dla wszystkich szyderców skończy się tragicznie !


________________________
 
 
booris

Wyznanie: Dub & Motocykl
Pomógł: 180 razy
Dołączył: 17 Kwi 2015
Posty: 3027
Skąd: Amsterdam,Londyn,Barcelona
Wysłany: 2018-02-13, 18:31   

Nie zgadzam sie z twoja opinia,tropicielu.Slowo "j e h o w i t a" obrazliwe nie jest.Pejoratywnego charakteru nabralo dopiero wtedy,gdy zostalo uzyte przeciwko SJ.Twoja sugestia dotyczaca okreslenia "katolita" jest nietrafna,bo posrednio sugeruje uzycie slowa "jehowik" jako akceptowalnego.Do tego dochodzi jeszcze semantyka jezyka polskiego,w ktorej slowo "j e h o w i t a" oznacza wyznawce Jehowy.Mozna je znalezc w slowniku jezyka polskiego,chociazby tutaj:
https://sjp.pwn.pl/sjp/ŚJ;2468009.html
Spojrz rowniez na zrodloslow.Katolikos znaczy powszechny,wiec katolik to powszechniak.Paradoks polega na tym,ze katolicy uzywajacy slowa "j e h o w i t a" jako obrazliwego,obrazaja przede wszystkim samych siebie,swoja religie i swojego Boga.

Niestety musialem uzyc spacji pomiedzy literami,albowiem forum automatycznie moderuje slowo o ktorym rozmawiamy.
_________________
Mówię tylko do tych którzy chcą mnie słuchać
Ci którzy nie chcą nie obchodzą mnie
Po co mam czas tracić na mówienie do ściany
Ściana i tak zawsze swoje wie

https://www.youtube.com/watch?v=Hbq5UyaM8sk
 
 
ZAMOS 
Lach

Pomógł: 76 razy
Wiek: 67
Dołączył: 19 Paź 2012
Posty: 2102
Skąd: Wieś pod Warszawą
Wysłany: 2018-02-13, 21:00   

tropiciel napisał/a:
Spróbuj katolikowi powiedzieć " katolita !

Jak ty Tropicielu tak ja wyżej pojmujesz grekę, czy hebrajski to już wiem dlaczego wychodzą ci takie śmieszności, albo naprawdę poważne strachy.
Tak na marginesie chciałbym zapytać, czy wiesz w kogo wierzą katolicy? Czy aby nie w tego samego Jehowę i Jezusa. No tak oni jeszcze wierzą w Maryję i Ducha Świętego. Dorobili się też sporej trzódki różnego rodzaju świętych, którym oddają, wprawdzie mniejszą, ale jedna oddają cześć i się do nich dość często modlą. Niestety nic nie słyszałem o tym, ażeby byli wyznawcami jakiegoś „katolika” co sugerował by ten twój nowy „nowosłów”. Są natomiast Jezuici, Marianki i wiele innych, które przyjęły sobie nazwę od swych „bogów, czy bogiń” i nie obrażają się gdy ich ktoś tak nazywa. Jest obraźliwe względem katolików lewackie słowo k a t o l i to w jakimś sęsie rozumiem, że ich irytuje. To jakby śj nazwać per „światus” pewnie też by was lekko zdenerwowało, ale nie słyszałem, żeby ktoś was tak nazywał. Kończąc nie rozumiem dlaczego irytuje was j e h o w i t a?
 
 
tropiciel 


Pomógł: 63 razy
Dołączył: 11 Kwi 2013
Posty: 4962
Wysłany: 2018-02-13, 22:24   

z całą pewnością dla wszystkich szyderców skończy się to tragicznie !


________________________________________
 
 
ZAMOS 
Lach

Pomógł: 76 razy
Wiek: 67
Dołączył: 19 Paź 2012
Posty: 2102
Skąd: Wieś pod Warszawą
Wysłany: 2018-02-17, 19:47   

tropiciel napisał/a:
z całą pewnością dla wszystkich szyderców skończy się to tragicznie !


________________________________________

To straszenie ludzi działa tylko na tych, którzy dali się omotać sprytnym kłamczuszkom religijnym. Tak na marginesie to czy skończyły ci się kolory? Co napiszesz jak naprawdę będzie się działo. Wszystkie dostępne słowa już użyłeś.
 
 
tropiciel 


Pomógł: 63 razy
Dołączył: 11 Kwi 2013
Posty: 4962
Wysłany: 2018-02-17, 19:57   

Nikogo nie straszę, ale powtarzam to co wiem na podstawie Biblii i to co sam zaobserwowałem !

Wszyscy ci co drwili z Boga Wszechmocnego opisanego w Biblii skończyli tragicznie.


_________________________________
 
 
ZAMOS 
Lach

Pomógł: 76 razy
Wiek: 67
Dołączył: 19 Paź 2012
Posty: 2102
Skąd: Wieś pod Warszawą
Wysłany: 2018-02-17, 20:16   

tropiciel napisał/a:
Nikogo nie straszę, ale powtarzam to co wiem na podstawie Biblii i to co sam zaobserwowałem !

To co w biblii napisano to bardzo stare dzieje i już bardzo się zdezaktualizowały.
Interesuje mnie to co zaobserwowałeś w swoim życiu.
tropiciel napisał/a:
Wszyscy ci co drwili z Boga Wszechmocnego opisanego w Biblii skończyli tragicznie.

Jehowa w biblii dokonuje zemsty prawie natychmiast. Teraz tak się nie dzieje, więc coś jest Jehową nie tak jak być powinno gdy jeszcze żył. Teraz musicie radzić sobie sami.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 10