Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność. (List do Galatów 5:21-22)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy była preegzystencja Mesjasza ?
Autor Wiadomość
eksplorator 


Pomógł: 22 razy
Dołączył: 21 Paź 2009
Posty: 2086
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2018-02-12, 17:16   

Cytat:
Cytat:
Czyli ciało takie jak Twoje przechodzi przez ściany


moje nie, ale Jezusa tak . Choć przeszedł przez zamknięte drzwi ...

Jego ciało uzyskało nadzwyczajną moc od Boga ...

Człowiek jest istotą boską stworzoną na podobieństwo Boga ...


Kombinujesz , jak "koń pod górę", szerząc wypaczone, niebiblijne teorie! Ciekawe dlaczego "ran od gwoździ" nie zauważyli uczniowie, którzy szli ze zmartwychwstałym Jezusem prawie pół dnia ... ciekawe dlaczego nie zauważyła ran Maria Magdalena. Wiesz dlaczego, ponieważ oni uwierzyli, że Jezus zmartwychwstał, ale "niewierny" Tomasz miał z tym poważne problemy!

Twoim problemem natomiast jest snucie wyimaginowanych teorii nie mających podstaw Biblijnych, gdzie Słowo Boże wyraźnie mówi, że Jezus, choć poniósł śmierć w ciele zmartwychwstał w "duchu" (1Pio 3;18), gdyż "w tym też stanie poszedł i głosił duchom będącym w więzieniu" (2Pio 3;19) ... "w duchu, ukazał się aniołom" (1Tym 3;16). Czy można pójść do istot 'Duchowych' w ciele ziemskiego człowieka, skoro człowiek, "ciało i krew" zobaczyć ich nie może ... oczywiście oprócz tropiciela, bo według Jeko koncepcji, to On ducha może zobaczyć!

Cytat:
Ps 104;4 "aniołów swoich czyni duchami, swoich sług - ogniem trawiącym"

Heb 1;7 Ponadto w odniesieniu do aniołów mówi: „I aniołów swoich czyni duchami, a swoich sług publicznych płomieniem ognia”

Heb 1;14 Czyż oni wszyscy nie duchami do publicznej służby, posyłanymi w celu usługiwania tym, którzy mają odziedziczyć wybawienie?


Panu tropicielowi chyba jest po drodze z poglądami Saduceuszy:

Cytat:
Dzie 23;8 Saduceusze bowiem mówią, że nie ma ani zmartwychwstania, ani anioła, ani ducha, faryzeusze zaś wszystko to publicznie wyznają.
_________________
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj wypowiedzi moich ust i nie odwracaj się od nich" Przysłów 4;5
 
 
nesto 


Wyznanie: deizm
Pomógł: 174 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 4253
Skąd: były katolik
Ostrzeżeń:
 5/3/4
Wysłany: 2018-02-12, 17:54   

Queza napisał/a:
Można mieć jedno i to samo ciało i wyglądać inaczej. Pamiętam, jak mój wujek przyjechał z Kanady po jakimś czasie nieobecności w Polsce i powiedział przychodząc do domu, że ja i brat wyglądamy inaczej.


Brawo Gwiazdo Poranna :lol:
_________________
Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
 
 
tropiciel 


Pomógł: 62 razy
Dołączył: 11 Kwi 2013
Posty: 4921
Wysłany: 2018-02-12, 19:13   

Jezus oddał swoje życie za ludzi, co nie oznacza, że jego ciało uległo rozkładowi i zniszczeniu, albo że przeobraziło się w ciało archanioła Michała, bo takiej nauki w Biblii NIE MA !!!

1 Piotra 3 : 18 ὅτι καὶ Χριστὸς ἅπαξ περὶ ἁμαρτιῶν [ὑπὲρ ὑμῶν] ἀπέθανεν, δίκαιος ὑπὲρ ἀδίκων, ἵνα ὑμᾶς προσαγάγῃ τῷ θεῷ, θανατωθεὶς μὲν σαρκὶ ζῳοποιηθεὶς δὲ πνεύματι

co znaczy - " gdyż i Chrystus raz za grzechy cierpiał, sprawiedliwy za niesprawiedliwych, aby was przywieść do Boga; ciałem wprawdzie poniósł śmierć, lecz duchem został przywrócony życiu " .

Nie znaczy więc, że Jezus stał się istotą duchową ! Przeczą bowiem temu inne wersety w Biblii ! Np. Dz. Ap. 2 : 31 - " mówił, przewidziawszy to, o zmartwychwstaniu Chrystusa, że nie pozostanie w Szeolu, ani ciało ( gr. σὰρξ ) jego nie ujrzy rozkładu " - por. Psalm 16 : 10.

Zmartwychwstał nie jako istota duchowa, lecz jako doskonały, niezniszczalny człowiek - por. Łuk. 24 : 36 - 43 - " ( 36 ) A gdy to mówili, On sam stanął wśród nich i rzekł im: Pokój wam! (37) Wtedy zatrwożyli się i pełni lęku mniemali, że widzą ducha. (38) Lecz On rzekł im: Czemu jesteście zatrwożeni i czemu wątpliwości budzą się w waszych sercach ? (39) Spójrzcie na ręce moje i nogi moje, że to ja jestem. Dotknijcie mnie i popatrzcie: Wszak duch ( gr. πνεῦμα ) nie ma ciała ( gr. σάρκα od - σὰρξ ) ani kości, jak widzicie, że ja mam. (40) A gdy to powiedział, pokazał im ręce i nogi. (41) Lecz gdy oni jeszcze nie wierzyli z radości i dziwili się, rzekł im: Macie tu co do jedzenia ? (42) A oni podali mu kawałek ryby pieczonej i plaster miodu. (43) A on wziął i jadł przy nich."

Potwierdzają to również Dzieje Apostolskie 10 : 40 : 41 - " (40) Ale Bóg wzbudził go trzeciego dnia i dozwolił mu się objawić. (41) Nie całemu ludowi, lecz świadkom uprzednio wybranym przez Boga, nam, którzy z nim jedliśmy i piliśmy po jego zmartwychwstaniu. ".
Ten fakt zmartwychwstania w tym samym ciele mógł również potwierdzić wątpiący początkowo apostoł Tomasz - Jana 20 : 25, 27 i ponad pięćset pozostałych braci naraz - 1 Kor. 15 : 5 - 8.

Niektórzy jednak twierdzą, że to nie było to samo ciało. Ale w takim razie jaki sens miałaby wypowiedź apostoła Pawła w liście do Rzymian 8 : 11 ? - " A jeśli duch Tego, który Jezusa wzbudził z martwych, mieszka w was, tedy Ten, który Jezusa Chrystusa z martwych wzbudził, ożywi i wasze śmiertelne ciała przez ducha swego, który mieszka w was. "

Czy jednak fakt, że Jezus raptem znikał po zmartwychwstaniu i przechodził przez ścianę oraz wersety takie jak : list do Filipian 3 : 20 - 21 oraz 1 Koryntian 15 : 45 nie świadczą, że Jezus miał inne ciało po zmartwychwstaniu ?

Apostoł Paweł pisze w liście do Filipian 3 : 20 : 21, że ich " obywatelstwo jest w niebie " a nie że jest niebem lub życiem w niebie. ( por. Mt. 5 : 5 oraz Ps. 115 : 16 ). Mówiąc innymi słowami - dar w niebie nie oznacza, że jest to niebo. Ponadto przemiana ciała poniżonego w ciało chwalebne tożsame ( gr. σύμμορφον ) z ciałem Chrystusa nie oznacza, że uczniowie Jezusa staną się aniołami. Jezus powróci jako Syn Człowieczy - Mt. 24 : 30; Łuk 21 : 27, a nie jako archanioł czy jakiś anioł. Przyszły Nowy Świat ma przez Boga zostać poddany Synowi Człowieczemu i ludziom, a nie aniołom - Mt. 25 : 31 - 46; Hebr. 2 : 5.

W związku z tym 1 Kor. 15 : 47 - 50 ma zupełnie inny sens, niż ten jaki usiłują temu nadać ci, którzy widzą w tych wersetach ciało nie-ludzkie. Ciało duchowe ( gr. σῶμα πνευματικόν ), o którym pisze apostoł Paweł w 1 Kor. 15 : 44 oznacza jak najbardziej ciało ludzkie, lecz całkowicie poddane i rządzone przez świętego ducha Bożego z wyeliminowanym wszelkim skażeniem, a więc niezniszczalne i doskonałe na miarę ludzką ( por. Kol. 2 : 11 ; Rzym. 8 : 9 ). Człowiek zaś "z nieba" to nie ten, który żyje w niebie, lecz ten, który został zrodzony przez Boga ( Jana 1 : 13 ) i może dzięki wytrwaniu w wierze mieć nadaną przez Boga nieśmiertelność ( 1 Kor. 15 : 51 - 55 ). Jest tylko jedno takie zmartwychwstanie i żadnego innego nie będzie co widać wyraźnie z opisu apostoła Pawła w 1 liście do Koryntian 15 : 35 - 55 ( 2 Kor. 5 : 1 - 10 por. z Rzym. 8 : 9; Kol. 2 : 11 ).

Gdyby wszyscy zbawieni ( wybawieni ) byli w niebie, to Biblia sama, by sobie zaprzeczyła ! Zaprzeczał by sobie Psalm 37 : 10 - 11, 29; Psalm 115 : 16; Przyp. 2 : 21. Zaprzeczyłby też Słowu Bożemu Jezus w słynnym Kazaniu na Górze - Mat. 5 : 5.

Zwrot " ciało i krew " ( gr. σὰρξ καὶ αἷμα ) w liście 1 Korynian 15 : 50 to typowy zwrot wskazujący na skażenie, bo jeśli poprzednio cytowane wersety wskazują na zamieszkiwanie ziemi przez ludzi prawych, którzy pozostaną na niej po Sądzie Bożym, to byłoby co najmniej dziwne, gdyby ludzie mieli egzystować na ziemi bez ciał i krwi ! Potwierdza to list do Kolosan 2 : 11. Apostoł Paweł ten sam, który napisał później po listach do Koryntian po kilku latach list do Kolosan zwraca uwagę, że uczniowie Jezusa mają udział w pełni boskości Chrystusa inaczej mówiąc " w Chrystusie " bo w nim zostali obrzezani " obrzezką dokonaną nie ręką ludzką, gdy wyzuli się ( gr. ἀπεκδύσει ) ciała ( gr. τῆς σαρκός od gr. σὰρξ ) z ciała ( gr. τοῦ σώματος od gr. σῶμα ). " Greckie σὰρξ oznacza zawsze ciało ludzkie, dosł. " mięso " . Tłumacze Vocatio oddają zwrot jako " skażona naturę ludzką, natomiast tłumacze Biblii Warszawskiej jako " grzeszne ciało ". Podobnie oddają zwrot tłumacze Biblii Gdańskiej oraz Biblii Tysiąclecia, natomiast Biblia Poznańska oddaje to jako " ciało zmysłowe ". NW zaś jako " ciało cielesne ". W każdym razie jest to ciało podatne na grzech.

Jakkolwiek jest ów zwrot tłumaczony przekaz jest prosty. Ci, którzy należą do Chrystusa wyzuli się grzesznego ciała ( gr. σὰρξ ) ! Podobną myśl wypowiada apostoł Paweł w liście do Rzymian 8 : 9 - " Wy zaś nie jesteście w ciele ( gr. σαρκὶ od gr. σὰρξ ), lecz w duchu ( gr. πνεύματι ) jeśli tylko duch Boży ( gr. πνεῦμα θεοῦ ) mieszka w was. " Nie oznacza to jednak, że pozbyli się dosłownie swego ciała, lecz, że przestali jemu ulegać, panując nad wszelkimi swoimi skłonnościami i pragnieniami celesnymi.

Wniosek więc może być tylko jeden : prawdziwi uczniowie Jezusa mieli się wyzuć grzesznego ciała jeszcze za dni swego życia, a nie po śmierci. Upewnia o tym 1 Kor. 15 : 50. Dopiero 1 Kor. 15 : 51 mówi o zaśnięciu snem śmierci, ale apostoł Paweł dodaje, że umarli zostaną na głos trąby ostatecznej natychmiast przemienieni, ale nie w aniołów (Hebr. 2 : 5), lecz ludzi posiadających nieskażone, nieśmiertelne ciała - por. 1 Kor. 1 : 15 : 52 - 55.


______________________________
 
 
eksplorator 


Pomógł: 22 razy
Dołączył: 21 Paź 2009
Posty: 2086
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2018-02-12, 22:09   

tropiciel napisał/a:
Wniosek więc może być tylko jeden : prawdziwi uczniowie Jezusa mieli się wyzuć grzesznego ciała jeszcze za dni swego życia


A czym to mieliby to zrobić! Wybielaczem? Przecież to nie ciało grzeszy, a umysł! Zapłatą za grzech jest śmierć! Nikt nie jest bez grzechu, dlatego wszyscy umieramy!
_________________
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj wypowiedzi moich ust i nie odwracaj się od nich" Przysłów 4;5
Ostatnio zmieniony przez eksplorator 2018-02-12, 22:10, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Queza 


Pomogła: 105 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 30 Mar 2012
Posty: 3784
Skąd: Bieszczady
Wysłany: 2018-02-12, 22:09   

nesto napisał/a:
Queza napisał/a:
Można mieć jedno i to samo ciało i wyglądać inaczej. Pamiętam, jak mój wujek przyjechał z Kanady po jakimś czasie nieobecności w Polsce i powiedział przychodząc do domu, że ja i brat wyglądamy inaczej.


Brawo Gwiazdo Poranna :lol:


Powiedziałam, co wiedziałam. :mrgreen:
_________________
"Błogosławieni, którzy są wezwani na ucztę weselną Baranka" Ap 19.9
 
 
tropiciel 


Pomógł: 62 razy
Dołączył: 11 Kwi 2013
Posty: 4921
Wysłany: 2018-02-13, 16:53   

Obserwowane przeze mnie zachowanie usera 'eksplorator' wobec mnie na tym forum budzi poważne zastrzeżenie kogo on tutaj reprezentuje.
Poznałem wielu głosicieli z różnych Sal Królestwa, ale jeszcze z takim anty-świadectwem się nie spotkałem
.


_______________________
 
 
nesto 


Wyznanie: deizm
Pomógł: 174 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 4253
Skąd: były katolik
Ostrzeżeń:
 5/3/4
Wysłany: 2018-02-13, 19:11   

Niech sam napisze kim jest.
_________________
Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
 
 
eksplorator 


Pomógł: 22 razy
Dołączył: 21 Paź 2009
Posty: 2086
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2018-02-14, 05:22   

tropiciel napisał/a:
Obserwowane przeze mnie zachowanie usera 'eksplorator' wobec mnie na tym forum budzi poważne zastrzeżenie kogo on tutaj reprezentuje.
Poznałem wielu głosicieli z różnych Sal Królestwa, ale jeszcze z takim anty-świadectwem się nie spotkałem
.A co Ciebie, userze o nicku 'tropiciel' tak bulwersuje, że obnażam jawnie Twoje ostre i stanowcze próby narzucenia poglądów, które Biblijnymi na pewno nie są i wprowadzają zamęt dotyczący naszego Króla, który według Ciebie króluje w niebie w ciele normalnego człowieka, chociaż Biblia mówi, że jest to absolutnie niemożliwe, gdyż ktoś, zbudowany z "ciała i krwi" nie może posiąść 'Królestwa Bożego'!

Dziesiątki wersetów przeczą lansowanym przez Ciebie teoriom, i skoro Ty uważasz siebie za jedynego sprawiedliwego na tym oto tutaj forum, który wmawia ludziom, używając słów; "na 100%", jako "absolutny pewnik", itp, to ja mówię Tobie "sprawdzam", i uznaję, używając nadal pokerowej nomenklatury, że niejednokrotnie blefujesz, odrzucając świadczące przeciw Tobie wersety i forsujesz swoje ... powtarzam swoje prywatne nauki! Kto jest Twoim "niewolnikiem wiernym i roztropnym", który miał dawać pokarm duchowy i zrozumienie w końcowych dniach tego systemu, bo to, że takowy miał być jest, używając Twojego słownictwa, 100% pewnikiem!;

Cytat:
Mat 24;45 "Kto rzeczywiście jest niewolnikiem wiernym iroztropnym, którego pan ustanowił nad członkami czeladzi swojej, aby im dawał pokarm we właściwym czasie?"


Jezus, chociaż był "cichego serca", rozprawiał się bezpardonowo z tymi, którzy wypaczali prawdę, bo to ich zwodnicze nauki odciągały ludzi postronnych od 'Prawdy'!

Cytat:
Mat 15;7-9 BW Obłudnicy, dobrze powiedział o was prorok Izajasz: (8) Ten lud czci Mnie wargami, lecz sercem swym daleko jest ode Mnie. (9) Ale czci mnie na próżno, ucząc zasad podanych przez ludzi.

Mat 3;7 BW "A gdy ujrzał wielu faryzeuszów i saduceuszów, przychodzących do chrztu, rzekł do nich: Plemię żmijowe, kto was ostrzegł przed przyszłym gniewem?"


Czasu zostało niewiele i jako naśladowca Jezusa, będę zawsze stawał w obronie 'Prawdy' Biblijnej, czy to się komuś podoba, czy nie, pamiętając o słowach zawartych w Biblii, że; "Ci fałszywi apostołowie to podstępni działacze, udający apostołów Chrystusa. I nic dziwnego. Sam bowiem szatan podaje się za anioła światłości!" 2Kor 11;13,14 BW
_________________
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj wypowiedzi moich ust i nie odwracaj się od nich" Przysłów 4;5
 
 
nesto 


Wyznanie: deizm
Pomógł: 174 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 4253
Skąd: były katolik
Ostrzeżeń:
 5/3/4
Wysłany: 2018-02-14, 08:29   

No to w końcu napiszcie chrześcijanie: Jakie ciało miał Jezus po zmartwychwstanie. Jadł i pił. Kazał włożyć palce w rany. Przechodził przez ściany (chyba) i był.... dowcipny.

ps
I znikał.. :lol:
Ależ jazda.
_________________
Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
 
 
tropiciel 


Pomógł: 62 razy
Dołączył: 11 Kwi 2013
Posty: 4921
Wysłany: 2018-02-14, 11:21   

nesto ! Z Biblii absolutnie nie wynika, by Jezus po zmartwychwstaniu stał się aniołem, albo dostał ciało anioła. Został wyniesiony ponad anioły ( Hebr. 1 : 5; Flp. 2 : 9-10 ). Podobnie nie ma takiego poglądu, by Bóg przeniósł życie Anielskiego księcia Michała wraz z jego wzorem osobowości do genów Marii. Wtedy powstałaby hybryda, a Bóg hybryd nie tworzy - o czym świadczy stworzenie wszystkiego według jego rodzaju - ( Księga Rodzaju 1 : 21; 24 - 25 ). Dzięki temu nie jest też możliwa ewolucja i przechodzenie jednego gatunku w drugi.

Jezus jako Król królów dopiero ma powrócić ( jeszcze nie powrócił - Mt. 24 : 26-27, 30 ) i ma powrócić jako Syn Człowieczy ( Mt. 24 : 30; 25 : 31; 26 : 29, 64; Mr. 13 : 26; Łuk 21 : 27; 22 : 18), a nie jako anioł lub archanioł !


_________________________
 
 
booris

Wyznanie: Dub & Motocykl
Pomógł: 77 razy
Dołączył: 17 Kwi 2015
Posty: 2079
Skąd: Amsterdam,Londyn,Barcelona
Wysłany: 2018-02-14, 11:59   

Jakies tam hybrydy powstaly.Biblia mowi wyraznie o synach bozych i ludzkich kobietach,ktore im rodzily gigantow.
_________________
"Emancipate yourselves from mental slavery;
None but ourselves can free our minds."
Bob Marley-Redemption Song
 
 
tropiciel 


Pomógł: 62 razy
Dołączył: 11 Kwi 2013
Posty: 4921
Wysłany: 2018-02-14, 14:01   

powstały wbrew woli Bożej ( Rodz. 6 : 1-2,4 ) i to zostało zniszczone w potopie !


_______________________
 
 
Jachu 
cichy,pokorny

Pomógł: 384 razy
Wiek: 88
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 9906
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2018-02-14, 14:39   

tropiciel napisał/a:
nesto ! Z Biblii absolutnie nie wynika, by Jezus po zmartwychwstaniu stał się aniołem, albo dostał ciało anioła. Został wyniesiony ponad anioły ( Hebr. 1 : 5; Flp. 2 : 9-10 ). Podobnie nie ma takiego poglądu, by Bóg przeniósł życie Anielskiego księcia Michała wraz z jego wzorem osobowości do genów Marii. Wtedy powstałaby hybryda, a Bóg hybryd nie tworzy - o czym świadczy stworzenie wszystkiego według jego rodzaju - ( Księga Rodzaju 1 : 21; 24 - 25 ). Dzięki temu nie jest też możliwa ewolucja i przechodzenie jednego gatunku w drugi.

Jezus jako Król królów dopiero ma powrócić ( jeszcze nie powrócił - Mt. 24 : 26-27, 30 ) i ma powrócić jako Syn Człowieczy ( Mt. 24 : 30; 25 : 31; 26 : 29, 64; Mr. 13 : 26; Łuk 21 : 27; 22 : 18), a nie jako anioł lub archanioł !


_________________________


Cóż Ty "Ślepcze" możesz wiedzieć o kolorach,skoro ich nie znasz i nie rozróżniasz. "Gdzieś dzwoni "

Ps Powiedz nam,kto mógł być Okupem za grzech Adama ? Skąd się wziął i kim był?
Tylko "nie ściemniaj"
_________________
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.
 
 
tropiciel 


Pomógł: 62 razy
Dołączył: 11 Kwi 2013
Posty: 4921
Wysłany: 2018-02-14, 15:25   

user Jachu napisał/a:
Cytat:
Cóż Ty "Ślepcze" możesz wiedzieć o kolorach,skoro ich nie znasz i nie rozróżniasz. "Gdzieś dzwoni "


te zniewagi pod moim adresem upewniają mnie, że jestem na właściwej ścieżce !


______________________________
 
 
Listek 


Pomógł: 454 razy
Dołączył: 31 Mar 2013
Posty: 5944
Skąd: Gdynia

Wysłany: 2018-02-14, 15:44   

tropiciel napisał/a:
jestem na właściwej ścieżce !


Na pewno.

Kazdy buntownik przeciw wiecznemu Prawu Boga Jehovah zgrzyta zębami na posłusznych ludzi, którzy pełnią wolę Bożą i nie wybierają tego co im pasuje za innymi zwiedzionymi osobnikami.

Prz 28:5 bgn
Cytat:
"Niecni ludzie nie rozumieją Prawa; ale ci, co szukają WIEKUISTEGO – pojmują je w zupełności."


Dz 1:11 bt4
Cytat:
"I rzekli: Mężowie z Galilei, dlaczego stoicie i wpatrujecie się w niebo? Ten Jezus, wzięty od was do nieba, przyjdzie tak samo, jak widzieliście Go wstępującego do nieba."
_________________
@
Tora Twoja jest prawdą
Ps.119,142
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,16 sekundy. Zapytań do SQL: 11