Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Anna01
2016-09-06, 00:06
JEHOWAH - ŚWIĘTE IMIĘ BOŻE - JAK PRZETRWAŁO.
Autor Wiadomość
Queza 
The Morning Star


Pomogła: 155 razy
Wiek: 42
Dołączyła: 30 Mar 2012
Posty: 4680
Skąd: Bieszczady
Wysłany: 2018-03-11, 14:14   

tropiciel napisał/a:
ciała niebieskie to znaczy co lub kogo ? aniołów Najwyższego ???


Księżyc, gwiazdy, czasem Bóg zaświeci mi mocniej słoneczkiem w okno.
_________________
Matko, która jesteś w Niebie, chroń Nas zawsze w potrzebie. Niech się Imię Twoje święci, miej Nas zawsze w Swej pamięci.
 
 
tropiciel 


Pomógł: 63 razy
Dołączył: 11 Kwi 2013
Posty: 4962
Wysłany: 2018-03-11, 17:49   

no to sama sobie odpowiedziałaś na postawione pytanie. Ciała niebieskie to nie Bóg !


___________________________________
 
 
Queza 
The Morning Star


Pomogła: 155 razy
Wiek: 42
Dołączyła: 30 Mar 2012
Posty: 4680
Skąd: Bieszczady
Wysłany: 2018-03-11, 18:07   

Bóg rządzi ciałami niebieskimi! To, że słońce wschodzi i zachodzi to sprawia Bóg.
_________________
Matko, która jesteś w Niebie, chroń Nas zawsze w potrzebie. Niech się Imię Twoje święci, miej Nas zawsze w Swej pamięci.
 
 
tropiciel 


Pomógł: 63 razy
Dołączył: 11 Kwi 2013
Posty: 4962
Wysłany: 2018-03-11, 19:38   

Cytat:
Bóg rządzi ciałami niebieskimi! To, że słońce wschodzi i zachodzi to sprawia Bóg.


Z całą pewnością, tylko jak myślisz, dlaczego w 5 Moj. 4 : 15 - 19 ( zwłaszcza w wersecie 19 ) jest bardzo wyraźne ostrzeżenie ? Widocznie niektórzy Izraelici doszli do wniosku, że Bóg się przejawia poprzez ciała niebieskie i należy czcić ten przejaw.
W rezultacie popełniali bałwochwalstwo, bo zamiast Stwórcy czcili stworzenie. Uważaj więc byś nie popełniła podobnego błędu ! Niektórzy chrześcijanie w Rzymie wbrew ostrzeżeniu apostoła Pawła popełnili ten sam grzech - Rzym 1 : 25. Zamiast więc czcić Wszechmocnego Stwórcę, którym jest JEHOWAH, zaczęli czcić stworzenie. Jak na ironię właśnie w Rzymie czyli w stolicy Imperium rzymskiego wyrosło największe bałwochwalstwo, które przez wieki narosło do skrajnego absurdu widocznego dzisiaj. Ale dla ludzi nie znających Słowa Bożego może wydawać się to normalne, bo tak się do tego przyzwyczaili od dzieciństwa, ze ich to kompletnie nie porusza.
To jest zupełnie tak jak ktoś przebywa od dłuższego czasu w smrodzie i po jakimś czasie przestaje reagować, bo po prostu tak już prześmiardł, że nie czuje tego smrodu.



________________________
 
 
Queza 
The Morning Star


Pomogła: 155 razy
Wiek: 42
Dołączyła: 30 Mar 2012
Posty: 4680
Skąd: Bieszczady
Wysłany: 2018-03-11, 21:03   

Byłam w lekkim szoku na początku, ale później mi przeszło i się przyzwyczaiłam, jest napisane:

"Godzien jesteś, Panie i Boże nasz,
odebrać chwałę i cześć, i moc,
boś Ty stworzył wszystko,
a dzięki Twej woli istniało i zostało stworzone". Ap. 4,11
_________________
Matko, która jesteś w Niebie, chroń Nas zawsze w potrzebie. Niech się Imię Twoje święci, miej Nas zawsze w Swej pamięci.
 
 
tropiciel 


Pomógł: 63 razy
Dołączył: 11 Kwi 2013
Posty: 4962
Wysłany: 2018-03-11, 23:48   

W tekście aramejskim oddano Ap. 4 : 11 następująco : Godzien jesteś JEHOWAH Boże nasz Święty przyjąć chwałę, i szacunek, i moc, gdyż stworzyłeś wszystko i z powodu Twej woli zaistniało i zostało stworzone.

Bóg Wszechmocny opisany w Biblii nie jest bezimienny w przeciwieństwie do bezimiennego katolickiego bożka w trójcy jedynego Pana Boga, którego sobie stworzyli katolicy.

_________________________
 
 
Korn

Pomógł: 36 razy
Dołączył: 20 Kwi 2016
Posty: 674
Wysłany: 2018-03-12, 18:40   

Queza napisał/a:
Byłam w lekkim szoku na początku, ale później mi przeszło i się przyzwyczaiłam, jest napisane:

"Godzien jesteś, Panie i Boże nasz,
odebrać chwałę i cześć, i moc,
boś Ty stworzył wszystko,
a dzięki Twej woli istniało i zostało stworzone". Ap. 4,11


Nie ma się czym przejmować. Judaizm też zapomniał imienia Boga. Napisano sobie JHWH, a w wypowiada się Haszem-co ma oznaczać "to imię"
Jeszcze dwoją i troją się Karaimi, jedni mówią, że powinno być Jehowah a inni Jahwe, czyli sami nic nie wiedzą, bo pewności nie mają.
A nad tym wszystkim jeszcze bardziej głowią się tacy jak Tropiciel i powtarzają po judaistach rożne niestworzone rzeczy. Bo wśród judaistów na ten temat jest wielki rumor i kłótnie o to, kto ma racje.
Wielki "znawca" i autorytet Tropiciela Nehemia Gordon, to według znaczącej populacji Karaimów talmudyczny oszust, podszywający się pod Karaimów.
Ale to trzeba wiedzieć, żeby spróbować wygłosić swoją jakąś tam prawdziwą opinię.
 
 
tropiciel 


Pomógł: 63 razy
Dołączył: 11 Kwi 2013
Posty: 4962
Wysłany: 2018-03-12, 20:35   

Cytat:
Nie ma się czym przejmować. Judaizm też zapomniał imienia Boga.


NIEPRAWDA - NIE WSZYSCY ŻYDZI ZAPOMNIELI !!!

Cytat:
Napisano sobie JHWH, a w wypowiada się Haszem-co ma oznaczać "to imię"


Co to za brednie !!! Co to znaczy "napisano sobie" ??? Może napisano sobie w teologii katolickiej, ale nie w tekstach hebrajskich !!!

Cytat:
Jeszcze dwoją i troją się Karaimi, jedni mówią, że powinno być Jehowah a inni Jahwe, czyli sami nic nie wiedzą, bo pewności nie mają.


Formę Jahwe przyjmują obecnie tylko ci, którzy są w tyle za stanem aktualnych badań nad tekstami . Nikt się nie "dwoi", ani "troi" pośród tych, którzy dobrze znają teksty hebrajskie. Najlepszym dowodem jest, że w najnowszym wydaniu Tory Pardes Lauder zamieszczony hebrajski tekst Biblii wszędzie ma zapis hebrajski JEHOWAH !!!

Cytat:
A nad tym wszystkim jeszcze bardziej głowią się tacy jak Tropiciel i powtarzają po judaistach rożne niestworzone rzeczy.


głowią się i powtarzają brednie po teologach katolickich tylko ignoranci, ja się nie głowię, bo sprawa jest oczywista !

Cytat:
Bo wśród judaistów na ten temat jest wielki rumor i kłótnie o to, kto ma racje.


w każdym społeczeństwie są kłótnie i rumor, nawet wśród trynitarnych teologów ! A "nie wiadomo kto ma rację" tylko dla tych, którzy nie znają dobrze tematu !

Cytat:
Wielki "znawca" i autorytet Tropiciela Nehemia Gordon, to według znaczącej populacji Karaimów talmudyczny oszust, podszywający się pod Karaimów.


Jeśli oszustami są wszyscy ci, na których się powołuję i na których powołuje się Nehemiasz Gordon - syn rabina wykształcony na uniwersytecie w Jerozolimie, zajmujący się tą problematyką od wielu lat - to ciekawe, kto jest tym NIE OSZUSTEM !!!
A moim autorytetem nie jest Nehemiasz Gordon, choć na niego się niejednokrotnie powołuję. Moim autorytetem jest sam Bóg, który Objawia Swoje Święte Imię zapisane w tekście hebrajskim i jeśli ktokolwiek wnikliwie bada ten tekst, to doskonale zdaje sobie sprawę jak rzeczy się mają
.

A co do wyzwisk pod adresem Nehemiasza Gordona, to przypomnę stare polskie powiedzenie : kto kogo przezywa, tak się sam nazywa !

Cytat:
Ale to trzeba wiedzieć, żeby spróbować wygłosić swoją jakąś tam prawdziwą opinię


"Jakąś tam opinię", z pominięciem uzasadnienia, to wygłaszają jedynie tacy userzy jak Korn i jemu podobni. Powinszować takiej wiedzy i znajomości tematu !


_________________________________
 
 
Korn

Pomógł: 36 razy
Dołączył: 20 Kwi 2016
Posty: 674
Wysłany: 2018-03-12, 20:55   

tropiciel napisał/a:
Cytat:
Nie ma się czym przejmować. Judaizm też zapomniał imienia Boga.


NIEPRAWDA - NIE WSZYSCY ŻYDZI ZAPOMNIELI !!!

Cytat:
Napisano sobie JHWH, a w wypowiada się Haszem-co ma oznaczać "to imię"


Co to za brednie !!! Co to znaczy "napisano sobie" ??? Może napisano sobie w teologii katolickiej, ale nie w tekstach hebrajskich !!!

Cytat:
Jeszcze dwoją i troją się Karaimi, jedni mówią, że powinno być Jehowah a inni Jahwe, czyli sami nic nie wiedzą, bo pewności nie mają.


Formę Jahwe przyjmują obecnie tylko ci, którzy są w tyle za stanem aktualnych badań nad tekstami . Nikt się nie "dwoi", ani "troi" pośród tych, którzy dobrze znają teksty hebrajskie. Najlepszym dowodem jest, że w najnowszym wydaniu Tory Pardes Lauder zamieszczony hebrajski tekst Biblii wszędzie ma zapis hebrajski JEHOWAH !!!

Cytat:
A nad tym wszystkim jeszcze bardziej głowią się tacy jak Tropiciel i powtarzają po judaistach rożne niestworzone rzeczy.


głowią się i powtarzają brednie po teologach katolickich tylko ignoranci, ja się nie głowię, bo sprawa jest oczywista !

Cytat:
Bo wśród judaistów na ten temat jest wielki rumor i kłótnie o to, kto ma racje.


w każdym społeczeństwie są kłótnie i rumor, nawet wśród trynitarnych teologów ! A "nie wiadomo kto ma rację" tylko dla tych, którzy nie znają dobrze tematu !

Cytat:
Wielki "znawca" i autorytet Tropiciela Nehemia Gordon, to według znaczącej populacji Karaimów talmudyczny oszust, podszywający się pod Karaimów.


Jeśli oszustami są wszyscy ci, na których się powołuję i na których powołuje się Nehemiasz Gordon - syn rabina wykształcony na uniwersytecie w Jerozolimie, zajmujący się tą problematyką od wielu lat - to ciekawe, kto jest tym NIE OSZUSTEM !!!
A moim autorytetem nie jest Nehemiasz Gordon, choć na niego się niejednokrotnie powołuję. Moim autorytetem jest sam Bóg, który Objawia Swoje Święte Imię zapisane w tekście hebrajskim i jeśli ktokolwiek wnikliwie bada ten tekst, to doskonale zdaje sobie sprawę jak rzeczy się mają
.

A co do wyzwisk pod adresem Nehemiasza Gordona, to przypomnę stare polskie powiedzenie : kto kogo przezywa, tak się sam nazywa !

Cytat:
Ale to trzeba wiedzieć, żeby spróbować wygłosić swoją jakąś tam prawdziwą opinię


"Jakąś tam opinię", z pominięciem uzasadnienia, to wygłaszają jedynie tacy userzy jak Korn i jemu podobni. Powinszować takiej wiedzy i znajomości tematu !


Ty jesteś Tropicielu ten Beniamin Szot?
_________________________________
 
 
tropiciel 


Pomógł: 63 razy
Dołączył: 11 Kwi 2013
Posty: 4962
Wysłany: 2018-03-12, 21:15   

Z anty-semitami i z tymi, którzy znieważają Święte Imię Boże nie dyskutuję, więc się userze nie wysilaj !
Wypisałeś na tym forum mnóstwo obelg pod adresem Boga Biblii
!!!Już kiedyś napisałem tobie, byś wpierw się nauczył języka hebrajskiego zanim się zaczniesz wypowiadać na tematy związane z fonetyką hebrajską, bo twoja wiedzą na ten temat jest zerowa.

Koniec wszelkiej dyskusji z takimi userami !!!


a za obelgi pod adresem Boga Biblii, oby ci nie odpłacił Bóg, bo będzie twoje położenie żałosne !!!


_________________________
 
 
Korn

Pomógł: 36 razy
Dołączył: 20 Kwi 2016
Posty: 674
Wysłany: 2018-03-12, 21:23   

tropiciel napisał/a:
Z anty-semitami i z tymi, którzy znieważają Święte Imię Boże nie dyskutuję, więc się userze nie wysilaj ! Wypisałeś na tym forum mnóstwo obelg pod adresem Boga Biblii !!!Już kiedyś napisałem tobie, byś wpierw się nauczył języka hebrajskiego zanim się zaczniesz wypowiadać na tematy związane z fonetyką hebrajską.

Koniec wszelkiej dyskusji z takimi userami !!!



_________________________


Czyli jesteś Beniamin Szot-więc gaśniesz w moich oczach.
Jakiego hebrajskiego? nowego czy starohebrajskiego.
Nowohebrajski jak mówią rabini to twór syjonistów-to zły język w oczach Boga.
Należy mówić tylko w języku jidysz a nie języku syjonistów nowohebrajskim.
Jest takie powiedzenie, że są tacy co studiują Torę cały czas i nic z niej nie rozumieją, ale są też tacy co raz ją przeczytają i wszystko wiedzą. Ty należysz do tych pierwszych, panie Beniaminie Szot.
 
 
tropiciel 


Pomógł: 63 razy
Dołączył: 11 Kwi 2013
Posty: 4962
Wysłany: 2018-03-13, 00:07   

Tu przypominam Administracji odkąd user Korn jest upominany, choć nadal wypisuje kompletne bzdury świadczące o tym, że bladego pojęcia nie ma o języku hebrajskim.
Również nie ja zaczepiam jego, lecz on zaczepia mnie i wypisuje brednie pod moimi wpisami, ubliżając nie tylko mi na tym forum. Jednak przede wszystkim na jaskrawe ubliżanie Bogu Biblii oraz na widoczny antysemityzm owego usera, ktoś w końcu powinien zareagować !




Cytat:

:Imię Boże Wysłany: 2016-05-23, 18:51 Temat: BRZMIENIE I ZNACZENIE IMIENIA BOŻEGO
tropiciel napisał/a:
Oszustwa uprawia kler katolicki i ci, którzy są na jego usługach ! Naucz się hebrajskiego zanim będziesz w tych sprawach zabierał głos ! Nie jesteś partnerem do dalszej dyskusji !



________________________
 
 
efroni 

Pomógł: 278 razy
Wiek: 66
Dołączył: 11 Kwi 2013
Posty: 2288
Wysłany: 2018-03-13, 10:21   



Rabin Glazerson wyjaśnia w oparciu o HaSzem [ToImię] dlaczego praktyki homoseksualne są obrzydliwością w oczach Boga .
_________________
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają
 
 
tropiciel 


Pomógł: 63 razy
Dołączył: 11 Kwi 2013
Posty: 4962
Wysłany: 2018-03-13, 10:43   

Pomijając kabalistyczne wyjaśnienia Matityahu Glazersona, które są sprawą dyskusyjną, powiedział niewątpliwie prawdę dotyczącą zniekształcania liter tworzących Imię Boże. Więc jeśli ktoś zniekształca to Imię to niech lepiej uważa, aby mu się coś nie przytrafiło !


____________________________
 
 
efroni 

Pomógł: 278 razy
Wiek: 66
Dołączył: 11 Kwi 2013
Posty: 2288
Wysłany: 2018-03-14, 10:11   

tropiciel napisał/a:
Pomijając kabalistyczne wyjaśnienia Matityahu Glazersona, które są sprawą dyskusyjną
powiedział niewątpliwie prawdę dotyczącą zniekształcania liter tworzących Imię Boże.
Więc jeśli ktoś zniekształca to Imię to niech lepiej uważa, aby mu się coś nie przytrafiło !


Mówisz niczym uznany ekspert od [staro hebrajskiego] świętego języka Biblii .
To tak jakby Hans Müller był ekspertem od staropolskiego języka Polan :cry:
_________________
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,19 sekundy. Zapytań do SQL: 11