Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność. (List do Galatów 5:21-22)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Biblia a nauka jaka jest prawda ...
Autor Wiadomość
tom68 

Wysłany: 2018-04-13, 12:20   

Wielki wybuch a Biblia
https://youtu.be/Sxy5RPrjUI0

efroni 

Wysłany: 2018-04-14, 10:58   

Biblia a nauka jaka jest prawda ...
Cytat:
Adam i Ewa w ogóle nie zostali ukarani. W księdze rodzaju mamy opis konsekwencji a nie kary. Bóg mówi "nie róbcie tego i tego bo stanie się to i to". I stało się... To tak jakbyś przeciw zaleceniu producenta telefonu wrzucił go do wody i płakał że się zepsuł

Cytat:
Mylisz się! Oni zgrzeszyli - a jak mówi Pismo ,, ... karą za grzech jest śmierć ..."

Czas to przemijanie . Tam gdzie jest czas tam jest i początek i koniec .
Tam gdzie czas nie istnieje , nie istnieje ani początek ani koniec - jest wieczność
Zgodnie z nauką , 7 tyś. i więcej lat temu, śmierć panowała w tym czasie na ziemi
Podlegali jej zarówno ludzie , zwierzęta , rośliny a nawet świat nieożywiony [skały , kryształy]

Zgodnie z kalendarzem żydowskim [biblijnym] 5778 lat temu pojawił się na ziemi
[pośród wielu ludzi] pierwszy adam adame (pojawił się na ziemi pierwszy człowiek podobny do Boga)
I Biblia to historia takiego człowieka [adama]
To historia i początku [odrzucenie daru] i końca [pełne podobieństwo a w efekcie zlanie , zjednoczenie się ze swym Stwórcą (Ojcem)]

Raj jest dla człowieka podobnego do Boga [adama adome] , dla dzieci Bożych [bnei Elohim]
Człowiek ze swoim JA [ po łac. ego] nie jest podobny do Boga .
Pierwszy człowiek [adam] był podobny do Boga gdyż jego JA bardzo małe
[on potrzebował dla siebie tylko jedzenia , nie potrzebował nawet towarzyszki , to Bóg stwierdził, że jest źle dla człowieka gdy jest samotny]

Człowiek jako stworzenie ma naturę otrzymująca [przyjmuje to co mu jest dawane]
ale to jego JA sprawia, że prędzej czy później odrzuca ten dar [w efekcie mówi NIE]
JA każe mu wszystko zdobywać samemu , każe mu do wszystkiego dochodzić samemu
[do utraconego podobieństwa i do utraconego Raju ,też ] , to co sam zdobędzie jest jego .
I to jest ta dobra , pożądana, właściwość ego.

Ta zła, niedobra, niepożądana strona ego , to to, że to ego [JA] każe mu zatrzymać dla siebie to wszystko co zdobędzie
[ to do czego doszedłem , co zdobyłem jest moje i tylko moje i nie dam tego nikomu ]
I właśnie ta strona tego JA jest bardzo mocna , potężna , demoniczna wręcz , gdyż od samego początku i ludzkość i człowiek
[prawo silniejszego , prawo własności] jest do tego przyuczany przez różnego rodzaju autorytety .

Tak wiec śmierć nigdy nie była karą , to istotny element procesu doskonalenia duszy na drodze do zjednoczenia , zlania się ze swym Stwórcą .

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają

Listek 

Wysłany: 2018-04-14, 11:23   

efroni napisał/a:
Ta zła, niedobra, niepożądana strona ego , to to, że to ego [JA] każe mu zatrzymać dla siebie to wszystko co zdobędzie
[ to do czego doszedłem , co zdobyłem jest moje i tylko moje i nie dam tego nikomu ]
I właśnie ta strona tego JA jest bardzo mocna , potężna , demoniczna wręcz , gdyż od samego początku i ludzkość i człowiek
[prawo silniejszego , prawo własności] jest do tego przyuczany przez różnego rodzaju autorytety .

Za namową szatana Adam i Ewa zechcieli samodzielnie podejmować decyzje co jest dobre a co złe w życiu człowieka.Poczuli się jak bogowie ,a do prawdziwego Boga i Sędziego odwrócili się plecami ,nie żałując.

efroni 

Wysłany: 2018-04-14, 11:43   

Listek napisał/a:
efroni napisał/a:

Za namową szatana Adam i Ewa zechcieli samodzielnie podejmować decyzje co jest dobre a co złe w życiu człowieka.Poczuli się jak bogowie ,a do prawdziwego Boga i Sędziego odwrócili się plecami ,nie żałując.

Było [i jest] zupełnie inaczej a mówisz tak, bo tak każą ci mówić różnego rodzaju pouczacze
na autorytecie , których tak bardzo polegasz .
Człowiek od samego początku stawia siebie na piedestale a o całe zło obwinia innych ;czy to Boga [to Twoja wina , mówi adam do Boga , Ty mi ją dałeś ; to Bóg kazał nam zabijać , mordować (czystka etniczna ludów Kanaanu ) ],
czy to satana którego sobie [człowiek] sam wyhodował za swoją skórą a którego "namowom" teraz ulega i nie może się od niego uwolnić .
To człowiek człowieka morduje , zabija , gwałci , torturuje , pali żywcem , przeżyna piłą , rozrywa końmi , nabija na pal , wszczyna wojny , dokonuje ludobójstwa .

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają
Ostatnio zmieniony przez efroni 2018-04-14, 12:00, w całości zmieniany 1 raz  

Listek 

Wysłany: 2018-04-14, 11:51   

efroni napisał/a:
Było zupełnie inaczej

Proszę wyjaśnij jak było według Ciebie?

efroni 

Wysłany: 2018-04-14, 12:02   

Już napisałem :mrgreen:

aby tak mają

Listek 

Wysłany: 2018-04-14, 12:16   

Dziękuję.

efroni napisał/a:
Człowiek od samego początku stawia siebie na piedestale a o całe zło obwinia innych
To człowiek człowieka morduje , zabija , gwałci , torturuje , pali żywcem , przeżyna piłą , rozrywa końmi , nabija na pal , wszczyna wojny , dokonuje ludobójstwa .

Masz rację.

tom68 

Wysłany: 2018-04-14, 15:23   

Biblia a ewolucja
https://youtu.be/IUJ0inqoolo

Listek 

Wysłany: 2018-04-16, 14:32   

tom68 

Wysłany: 2018-04-16, 15:08   

:-D

Marius Bienius 

Wysłany: 2018-04-16, 18:17   

Niezmiennie fascynujące jest to, jak wrzucacie te wszystkie filmiki z YT, na którym jakiś człowiek, z powagą przedstawia „dowody” – właściwie sam chyba nie wie na co.
Nie dość, że sami dali się wkręcić i żyją w jakimś urojeniu, to jeszcze Wy się na to łapiecie i pociskacie tę „prawdę” dalej :-)

Ale, myślę sobie, niech będzie, zmarnuję trochę czasu i oglądnę co tam w „zakazanej archeologii”.
Nie chce mi się nawet komentować początku, bo gościu gada takie bzdury, że głowa mała.
W 44 minucie jednak poległem. Oto prowadzący z estymą przedstawia broń nuklearną przedstawioną, jak twierdzi, na tabliczkach z Sumeru, dokładając do tego „cytat” z Eposu o Gilgameszu :-)

Pominę ten rzekomy cytat.
Natomiast bomba na tabliczkach, to nic innego jak dzieło współczesnego artysty Stevena Parkera :-D

Moi Drodzy… nie ośmieszajcie się :-)

tom68 

Wysłany: 2018-04-16, 18:58   

Wielki wybuch a Biblia
https://youtu.be/Sxy5RPrjUI0

Odpowiedz do tematu