Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
ŻOŁNIERZE PRZEKLĘCI - ZBRODNIE POLSKIEGO PODZIEMIA
Autor Wiadomość
RN 


Wyznanie: Wiara Naturalna (Deizm)
Pomógł: 310 razy
Dołączył: 25 Paź 2013
Posty: 5125
Skąd: Ziemia Łódzka
Wysłany: 2018-04-04, 22:01   

8 lipca 1945 – Opoczno: Bojówka NSZ zamordowała troje spośród ośmiu Żydów zamieszkujących Opoczno w tym jednego ocalałego z Auschwitz. (D. Engel, Patterns of a Anti-Jewish Violence in Poland, 1944-1946, “Yad Vashem Studies”, vol. 26, 1998)

https://zolnierzeprzekleci.wordpress.com/zbrodnie-podziemia-powojennego/
_________________
JESZCZE SIĘ TAKI NIE NARODZIŁ, CO BY OPOWIEŚCI BIBLIJNE POGODZIŁ
 
 
RN 


Wyznanie: Wiara Naturalna (Deizm)
Pomógł: 310 razy
Dołączył: 25 Paź 2013
Posty: 5125
Skąd: Ziemia Łódzka
Wysłany: 2018-04-21, 15:14   

Mieszkańcy Czarnego nie chcą pomnika ku czci tzw. żołnierzy wyklętych.
Przeciwko budowie pomnika było aż 812 osób, a za jego budową tylko 178 osób.

Proszę zwrócić uwagę na zachowanie pracownika IPN.
https://www.tvn24.pl/pomo...ych,828487.html
_________________
JESZCZE SIĘ TAKI NIE NARODZIŁ, CO BY OPOWIEŚCI BIBLIJNE POGODZIŁ
 
 
RN 


Wyznanie: Wiara Naturalna (Deizm)
Pomógł: 310 razy
Dołączył: 25 Paź 2013
Posty: 5125
Skąd: Ziemia Łódzka
Wysłany: 2018-04-28, 08:42   

październik 1945 – las między Komorznem, a Krzywiczynami. Oddział Franciszka Olszówki ps. „Otto” natknął się na zarządcę gospodarstwa niemieckiego w towarzystwie 23-letniej córki poprzedniego właściciela, którą oddział uprowadził. Następnego dnia okoliczni mieszkańcy udali się w poszukiwania, zostali również uprowadzeni, a następnie zastrzeleni. Wśród 13 zamordowanych było 7 kobiet i 11-letnie dziecko (J. Bednarek, Oddział Franciszka Olszówki Otta. Z dziejów powojennej konspiracji antykomunistycznej w: Pamięć i Sprawiedliwość nr 1(5) 2004, s. 204).

https://zolnierzeprzekleci.wordpress.com/zbrodnie-podziemia-powojennego/
_________________
JESZCZE SIĘ TAKI NIE NARODZIŁ, CO BY OPOWIEŚCI BIBLIJNE POGODZIŁ
 
 
RN 


Wyznanie: Wiara Naturalna (Deizm)
Pomógł: 310 razy
Dołączył: 25 Paź 2013
Posty: 5125
Skąd: Ziemia Łódzka
Wysłany: 2018-05-06, 12:07   

12 października 1945 – Zamordowana została Helena Luberga zam. w Ostrowsku pow. Nowy Targ. Morderstwa dokonano przez powieszenie za rzekomą współpracę z Niemcami. Przy zamordowanej zostawiono wyrok podpisany przez por. Błyskawicę.

https://zolnierzeprzekleci.wordpress.com/zbrodnie-podziemia-powojennego/
_________________
JESZCZE SIĘ TAKI NIE NARODZIŁ, CO BY OPOWIEŚCI BIBLIJNE POGODZIŁ
 
 
RN 


Wyznanie: Wiara Naturalna (Deizm)
Pomógł: 310 razy
Dołączył: 25 Paź 2013
Posty: 5125
Skąd: Ziemia Łódzka
Wysłany: 2018-05-20, 08:43   

25 października 1945 – Radomsko, oddział Konspiracyjnego Wojska Polskiego zamordował Stefana Chobota, sekretarza KG PPR w Zakrzówku, Jana Zbroję członka PPR oraz niejakiego Franciszka Jaworskiego.

https://zolnierzeprzekleci.wordpress.com/zbrodnie-podziemia-powojennego/
_________________
JESZCZE SIĘ TAKI NIE NARODZIŁ, CO BY OPOWIEŚCI BIBLIJNE POGODZIŁ
 
 
RN 


Wyznanie: Wiara Naturalna (Deizm)
Pomógł: 310 razy
Dołączył: 25 Paź 2013
Posty: 5125
Skąd: Ziemia Łódzka
Wysłany: 2018-05-31, 13:19   

6 listopada 1945 w Radomsku zamordowany został Leon Jochim ur. 1909 roku, od 1932r. Członek KPP, a od 1945 I sekretarz PPR w Radomsku.

https://zolnierzeprzekleci.wordpress.com/zbrodnie-podziemia-powojennego/
_________________
JESZCZE SIĘ TAKI NIE NARODZIŁ, CO BY OPOWIEŚCI BIBLIJNE POGODZIŁ
 
 
ZAMOS 
Lach

Pomógł: 76 razy
Wiek: 67
Dołączył: 19 Paź 2012
Posty: 2102
Skąd: Wieś pod Warszawą
Wysłany: 2018-06-04, 10:08   

Nie wiem czy ty zakładając ten wątek załapałeś się w swej naiwności na propagandę komunistów sowieckich i żydowskich, których to żydów we władzach UB i NKWD na terenie naszej umęczonej Polski było ponad 80%. Większość tych kreatur nawet nie mówiła po polsku. Armia Krajowa, a szczególnie dowódcy, prokuratorzy i sędziowie z Narodowych Sił Zbrojnych w odwecie za komusze zbrodnie jakie podczas okupacji sowieckiej Polski wydawały wyroki śmierci, a oddziały NSZ te wyroki wykonywały. Komusza zbrodnie też dotknęły moją rodzinę. W bardzo okrutny sposób zamordowali siepacze NKWD i zdrajcy z UB mojego dziadka, który chciał normalnie żyć i się nierozsądnie ujawnił. Zdał broń i wrócił do domu. Do dzieci i żony. Jeszcze w tym samym dniu bandyckie ścierwa z UB i NKWD otoczyli całą wieś. Wywlekli wszystkich co się wtedy ujawnili i po strasznych torturach załadowali na samochody i gdzieś wywieźli. Ślad po nich zaginął i nie wiadomo do dzisiaj gdzie ich zakopano. Mojego dziadka pobito w domu łamiąc mu ręce i nogi by nie uciekł. Połamali kości też mojej babci i najstarszemu bratu mego ojca. Stryj Czesław też by został zamordowany, ale myśleli, że nie żyje, więc go zostawili krwawiącego z rany po bagnecie w plecach. Tylko niebywałemu szczęściu i niezwykłej woli życia stryj Czesław przeżył i żyje do dzisiaj, chodź ma już 96 lat nadal cieszy się dobrym zdrowiem i na corocznych zjazdach rodzinnych opowiada jak zbrodniarze z UB kolaborujący z sowieckim okupantem znęcali się nad prawdziwie polską ludnością. Mój drugi dziadek przeżył komunistyczny gułag, a wysłali go do niego ścierwa ubeckie. Było tam Polaków ponad dwa tysiące, a przeżyło kilku. Dokładnie 5 osób. Poznałem ich wszystkich. Wprawdzie będąc jeszcze dzieckiem słyszałem jak kaci sowieccy rozprawiali się z Polakami. W znacznej większości zesłani tam ludzie byli tylko dlatego, że byli Polakami. Prawda jest taka, iż to nie NSZ mordowało, a ścierwa komunistyczne. NSZ to kwiat ludności polskiej i chwała im za to co dla Polski robili. Szkoda tylko, że tak mało śmiecia sprzedajnego sowietom zlikwidowali. Może jakby nie bawili się w procesy i nie patrzyli czy nie ucierpi ktoś niewinny byliby bardziej skuteczni i mniej by tej swołoczy dożyło na koszt Polski starości.
Sposób w jaki opisujesz NSZ podobny jest do tego w jaki wyrażali się o polskich żołnierzach NIEZŁOMNYCH niemieccy okupanci. Polska Walcząca podczas okupacji niemieckiej też była nazywana bandytami. Czym zatem różnisz się powielając paszkwil komunistyczny potomków sprzedajnego ścierwa na usługach sowieckiego okupanta, który mordował nie tylko Polaków. Sowiecka zaraza wymordowała umacniając swą władzę około 100 milionów SŁOWIAN wszystkich narodowości w granicach sowieckiej dominacji. Samych tylko Ukraińców sowieci zamordowali 10 milionów. Już po „wyzwoleniu” wymordowano 250 tyś ŻOŁNIERZY NIEZŁOMNYCH. Wywieziono do gułagów w głąb Rosji ponad dwa miliony Polaków i mało kto z nich wrócił. Do dzisiaj potomkowie tych ludzi nadal tam żyją, a polski rząd zamiast ich sprowadzić do kraju buduje i utrzymuje muzeum żydów, albo daje 100 milionów na konserwacje cmentarza żydowskiego. Są pieniądze dla plujących na Polskę „artystów” i organizacje podtrzymujące pamięć o okupacji sowieckiej. Dla Polaków, którzy męczą się w granicach Rosji i innych krajów post sowieckich jakoś dziwnie brakuje.
Wiem, że trudno przekonać, że źle robi filosemita, rusofil, a jeszcze trudniej nawrócić polskiego szkodnika, zwykle potomka folksdojcza, lub potomka wszelkiej maści konfidenta. Tacy podli ludzie mają to w genach i gdy pradziadek donosił zaborcom, dziadek okupantom, syn władzy komuszej to zwykle teraz wnuk współpracuje i głosi w necie jacy to Polacy „zbrodniarze”. Opamiętaj się RN. Komuna nie wróci. Nie wrócą też Niemcy i sowieci. Chcesz zachować chodź trochę człowieczeństwa zacznij się uczyć prawdziwej historii, nauczanej przez PATRIOTÓW POLSKICH, a nie tej pisanej przez komuszą swołocz, typu Braun, Michnik, czy Kołakowski.
Mam nadzieję, że twoje wklejki w tym wątku są wynikiem ogłupienia, przez propagandę komuszą. Drugą opcją jest to, że jesteś potomkiem jakiegoś zlikwidowanego zbrodniarza komunistycznego, albo takiego, któremu obcięto emeryturę i odcięcie pasożytów od państwowej dotacji.
Zapewniam cię, że będzie wam już tylko gorzej. Jak do władzy dojdą NARODOWCY żarty się skończą.
 
 
RN 


Wyznanie: Wiara Naturalna (Deizm)
Pomógł: 310 razy
Dołączył: 25 Paź 2013
Posty: 5125
Skąd: Ziemia Łódzka
Wysłany: 2018-06-05, 00:10   

ZAMOS napisał/a:
Nie wiem czy ty zakładając ten wątek załapałeś się w swej naiwności na propagandę komunistów sowieckich i żydowskich, których to żydów we władzach UB i NKWD na terenie naszej umęczonej Polski było ponad 80%. Większość tych kreatur nawet nie mówiła po polsku. Armia Krajowa, a szczególnie dowódcy, prokuratorzy i sędziowie z Narodowych Sił Zbrojnych w odwecie za komusze zbrodnie jakie podczas okupacji sowieckiej Polski wydawały wyroki śmierci, a oddziały NSZ te wyroki wykonywały. Komusza zbrodnie też dotknęły moją rodzinę. W bardzo okrutny sposób zamordowali siepacze NKWD i zdrajcy z UB mojego dziadka, który chciał normalnie żyć i się nierozsądnie ujawnił. Zdał broń i wrócił do domu. Do dzieci i żony. Jeszcze w tym samym dniu bandyckie ścierwa z UB i NKWD otoczyli całą wieś. Wywlekli wszystkich co się wtedy ujawnili i po strasznych torturach załadowali na samochody i gdzieś wywieźli. Ślad po nich zaginął i nie wiadomo do dzisiaj gdzie ich zakopano. Mojego dziadka pobito w domu łamiąc mu ręce i nogi by nie uciekł. Połamali kości też mojej babci i najstarszemu bratu mego ojca. Stryj Czesław też by został zamordowany, ale myśleli, że nie żyje, więc go zostawili krwawiącego z rany po bagnecie w plecach. Tylko niebywałemu szczęściu i niezwykłej woli życia stryj Czesław przeżył i żyje do dzisiaj, chodź ma już 96 lat nadal cieszy się dobrym zdrowiem i na corocznych zjazdach rodzinnych opowiada jak zbrodniarze z UB kolaborujący z sowieckim okupantem znęcali się nad prawdziwie polską ludnością. Mój drugi dziadek przeżył komunistyczny gułag, a wysłali go do niego ścierwa ubeckie. Było tam Polaków ponad dwa tysiące, a przeżyło kilku. Dokładnie 5 osób. Poznałem ich wszystkich. Wprawdzie będąc jeszcze dzieckiem słyszałem jak kaci sowieccy rozprawiali się z Polakami. W znacznej większości zesłani tam ludzie byli tylko dlatego, że byli Polakami. Prawda jest taka, iż to nie NSZ mordowało, a ścierwa komunistyczne. NSZ to kwiat ludności polskiej i chwała im za to co dla Polski robili. Szkoda tylko, że tak mało śmiecia sprzedajnego sowietom zlikwidowali. Może jakby nie bawili się w procesy i nie patrzyli czy nie ucierpi ktoś niewinny byliby bardziej skuteczni i mniej by tej swołoczy dożyło na koszt Polski starości.
Sposób w jaki opisujesz NSZ podobny jest do tego w jaki wyrażali się o polskich żołnierzach NIEZŁOMNYCH niemieccy okupanci. Polska Walcząca podczas okupacji niemieckiej też była nazywana bandytami. Czym zatem różnisz się powielając paszkwil komunistyczny potomków sprzedajnego ścierwa na usługach sowieckiego okupanta, który mordował nie tylko Polaków. Sowiecka zaraza wymordowała umacniając swą władzę około 100 milionów SŁOWIAN wszystkich narodowości w granicach sowieckiej dominacji. Samych tylko Ukraińców sowieci zamordowali 10 milionów. Już po „wyzwoleniu” wymordowano 250 tyś ŻOŁNIERZY NIEZŁOMNYCH. Wywieziono do gułagów w głąb Rosji ponad dwa miliony Polaków i mało kto z nich wrócił. Do dzisiaj potomkowie tych ludzi nadal tam żyją, a polski rząd zamiast ich sprowadzić do kraju buduje i utrzymuje muzeum żydów, albo daje 100 milionów na konserwacje cmentarza żydowskiego. Są pieniądze dla plujących na Polskę „artystów” i organizacje podtrzymujące pamięć o okupacji sowieckiej. Dla Polaków, którzy męczą się w granicach Rosji i innych krajów post sowieckich jakoś dziwnie brakuje.
Wiem, że trudno przekonać, że źle robi filosemita, rusofil, a jeszcze trudniej nawrócić polskiego szkodnika, zwykle potomka folksdojcza, lub potomka wszelkiej maści konfidenta. Tacy podli ludzie mają to w genach i gdy pradziadek donosił zaborcom, dziadek okupantom, syn władzy komuszej to zwykle teraz wnuk współpracuje i głosi w necie jacy to Polacy „zbrodniarze”. Opamiętaj się RN. Komuna nie wróci. Nie wrócą też Niemcy i sowieci. Chcesz zachować chodź trochę człowieczeństwa zacznij się uczyć prawdziwej historii, nauczanej przez PATRIOTÓW POLSKICH, a nie tej pisanej przez komuszą swołocz, typu Braun, Michnik, czy Kołakowski.
Mam nadzieję, że twoje wklejki w tym wątku są wynikiem ogłupienia, przez propagandę komuszą. Drugą opcją jest to, że jesteś potomkiem jakiegoś zlikwidowanego zbrodniarza komunistycznego, albo takiego, któremu obcięto emeryturę i odcięcie pasożytów od państwowej dotacji.
Zapewniam cię, że będzie wam już tylko gorzej. Jak do władzy dojdą NARODOWCY żarty się skończą.


Odpowiem w punktach, będzie szybciej.

1. Po co założyłem ten wątek :?: Po to, że już nie mogę ścierpieć tej totalnej, chamskiej propagandy rezydentów Polin, którzy będąc osobiście służalczymi pachołkami interesów gangu izraelsko - amerykańskiego, wyszli dodatkowo z założenia, że w Polsce można prać mózgi wszystkim i we wszystkim.
Tak oto z leśnych bandytów, których podstawowym zajęciem był wszechstronny paraliż organizującego się co dopiero państwa z totalnych zniszczeń, jakie przyniosła druga wojna światowa, zrobiono krystalicznych żołnierzy wyklętych.
Ze szpiega i tym samym zdrajcy Ryszarda Kuklińskiego zrobiono bohatera, którego szybko dla złagodzenia sprawy, jakiś przebiegły propagandzista od wizerunku nazwał pierwszym polskim żołnierzem w NATO.

Ta obłudna do szpiku kości propaganda spowodowała poważne rysy na umysłach wielu i w rezultacie co niektórym udało się nawet zachwiać podstawowymi wartościami moralnymi.
Oto bowiem, jedyne wątpliwości, jakie się ma do tzw. żołnierzy wyklętych ( które i tak odpowiednie organa tuszują jak mogą ) dotyczą morderstw popełnionych na ludności żydowskiej.
Natomiast co do morderstw popełnionych na zwykłej ludności narodowości polskiej, a już w szczególności na urzędnikach tamtej władzy, czy pepeerowcach panuje pełne wyrozumienie

Tak więc pepeerowiec czy jakiś przedstawiciel władzy ludowej lub chłop ze wsi, pewnie nie był w oczach tych pociotków dawnych burżujów człowiekiem. Tych ludzi można było zabijać i nie należy im się pamięć .
Póżniej było zdziwienie i skomlenie do tej pory, że oto ta władza ludowa zorganizowała się na tyle, iż rozbito w pył leśne bandy. Chcieli ognia i dostali ognia.
Nie piszę tego z całkowitym przekonaniem o niewinności przedstawicieli peerelowskiej władzy, ale chcę zaznaczyć, że historia i zwykłe poczucie przyzwoitości ma się zupełnie inaczej do tego co obecnie serwują propagandziści.

Obecna pisowska władza, jak i zresztą poprzednia jest na tyle pierdolnięta, że jeżeli ktokolwiek sprzeciwiał się wcześniej poprzedniemu ustrojowi, obecnie staje się dla nich bohaterem. Może to być seryjny morderca, złodziej, człowiek nieustannie działający na szkodę dobra publicznego czy osobistego, jeżeli tylko był przeciwko tamtemu porządkowi, wszystko się mu wybacza, tuszuje i stawia na cokoły.

2. Pochodzę z rodziny, gdzie ani ja, ani nikt inny nie był w żadnej partii czy związku.

3. Wyjątkowo prześladowana była Twoja rodzina. Ja natomiast do samego końca PRL- u, nie wiedziałem co to było SB.

4. Nie wydaje mi się, aby narodowcy mogli wygrać wybory. Zupełnie nie podzielam ich ocenę historii, ale niektóre elementy programu dotyczące obrony tego co polskie podzielam.
Tutaj nie chodzi o nazwę partii. Nie chodzi nawet o to czy prawica czy lewica. Chodzi o Polskę.
Poprzez złodziejską prywatyzację ubezwłasnowolniono nas, a teraz cały czas skłóca i rozprasza za chlebem po świecie.
_________________
JESZCZE SIĘ TAKI NIE NARODZIŁ, CO BY OPOWIEŚCI BIBLIJNE POGODZIŁ
 
 
RN 


Wyznanie: Wiara Naturalna (Deizm)
Pomógł: 310 razy
Dołączył: 25 Paź 2013
Posty: 5125
Skąd: Ziemia Łódzka
Wysłany: 2018-06-16, 13:52   

23 listopada 1945r. w lesie koło Grzędowa zamordowany został Bronisław Kowalski ur. 1884 działacz PPR i Przewodniczący Gminnej Rady Narodowej w Kamieńsku.

https://zolnierzeprzekleci.wordpress.com/zbrodnie-podziemia-powojennego/
_________________
JESZCZE SIĘ TAKI NIE NARODZIŁ, CO BY OPOWIEŚCI BIBLIJNE POGODZIŁ
 
 
RN 


Wyznanie: Wiara Naturalna (Deizm)
Pomógł: 310 razy
Dołączył: 25 Paź 2013
Posty: 5125
Skąd: Ziemia Łódzka
Wysłany: 2018-07-17, 13:54   

3 grudnia 1945r koło Kotkowa został zamordowany rolnik Andrzej Niemczyk ur. 1899r. W Babczowie.

https://zolnierzeprzekleci.wordpress.com/zbrodnie-podziemia-powojennego/
_________________
JESZCZE SIĘ TAKI NIE NARODZIŁ, CO BY OPOWIEŚCI BIBLIJNE POGODZIŁ
 
 
RN 


Wyznanie: Wiara Naturalna (Deizm)
Pomógł: 310 razy
Dołączył: 25 Paź 2013
Posty: 5125
Skąd: Ziemia Łódzka
Wysłany: 2019-03-01, 19:51   

Z okazji święta tzw. żołnierzy wyklętych.

29 stycznia 1946 roku oddział NZW Romualda Rajsa ps. „Bury” zamordował 16 osób we wsi Zaleszany. Ofiary zostały spędzone do chaty rodziny Niczyporuków, którą partyzanci podpalili. W płomieniach zginęli: Stefan Weremczuk, Jan Niczyporuk, jego żona Natalia i troje małych dzieci, Aleksy, Michał i Piotr Niczyporukowie (w wieku 3, 5 i 7 lat) oraz niemowlę: Nadzieja Leończuk. Podczas próby ucieczki z płonącego domu zastrzelono: Grzegorza Leończuka i jego synów: 3-letniego Konstantego i pół-rocznego Sergiusza. Partyzanci zabili też Teodora Sacharczuka za odmowę oddania owsa, Aleksandra Zielinkę z Wólki Wygonowskiej i 16-letniego Piotra Demianiuka – syna sołtysa. Uprowadzono też Michała Niczyporuka. Tego samego dnia oddział odwiedził Wólkę Wygonowską, gdzie zamordował Stefana Babulewicza i Jana Ziemkiewicza.

https://zolnierzeprzekleci.wordpress.com/zbrodnie-podziemia-powojennego/
_________________
JESZCZE SIĘ TAKI NIE NARODZIŁ, CO BY OPOWIEŚCI BIBLIJNE POGODZIŁ
 
 
wuka 

Pomogła: 255 razy
Wiek: 69
Dołączyła: 25 Cze 2016
Posty: 4079
Wysłany: 2019-03-02, 10:49   

RN
Co powiesz na to: http://wiadomosci.gazeta....maciarstwo.html
Fragmenty cytuję:"wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki zabrał głos na Twitterze. "Po 1945 najlepsi szli do lasu lub zostawali w konspiracji. Dzisiejsze szmaciarstwo kwestionuje ich odwagę, bo chce wykoślawić naszą historię. Ale wolni będziemy tylko wtedy, gdy zachowamy wierną pamięć" - napisał.
Więcej: http://wiadomosci.gazeta....stwo.html"

I tak dla przypomnienia:"Kontrowersyjne święto wyklętych
Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych obchodzony jest od 2011 roku. Jest to święto państwowe, które ma na celu oddanie hołdu żołnierzom antykomunistycznego podziemia. Upamiętnia tych, którzy po II wojnie światowej walczyli o prawo do samostanowienia polskiego społeczeństwa, stawiając opór sowietyzacji i podporządkowaniu kraju Związkowi Radzieckiemu. Święto Żołnierzy Wyklętych jest obchodzone w rocznicę stracenia przez bezpiekę, 1 marca 1951 roku, siedmiu przywódców IV Zarządu "Wolność i Niezawisłość".

Temat żołnierzy wyklętych, szczególnie w okolicy marcowego święta, wywołuje wiele kontrowersji. Pojęcie "wyklętych" jest szerokie i nieraz używane do wszystkich antykomunistycznych partyzantów. Jednak wśród nich byli zbrodniarze, jakRomuald Rajs ps. "Bury", którego oddział jest odpowiedzialny za ataki na ludność cywilną, w tym mord wPuchałach Starych. Oddział Burego zabił we wsi 30 chłopów pochodzenia białoruskiego.Mówienie o zbrodniach niektórych z partyzantów bywa przez niektórych odbierane jako atak na wszystkich działaczy podziemia antykomunistycznego. Zaś środowiska skrajne otwarcie oddają cześć takim osobom, jak Bury.
Więcej: http://wiadomosci.gazeta....stwo.html"
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 11