Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność. (List do Galatów 5:21-22)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Biblia a teoria ewolucji - gdzie jest prawda...
Autor Wiadomość
Henryk 

Wysłany: 2018-05-15, 19:57   

efroni napisał/a:
manipulacja tekstem to chleb powszedni :mrgreen:

Słowa apostołów, samego Jezusa manipulacją, bo Efroni twierdzi że jest inaczej. :xhehe:

eksplorator 

Wysłany: 2018-05-16, 10:10   

Quinque napisał/a:
"Doskonałe" wszechświat ani nie jest doskonały a Bóg to żaden Jehowa.

Ulokować dwa kłamstwa w jednym zdaniu ... to domena kogoś, którego wzorem musi być niedościgły "ojciec kłamstwa";

Cytat:
Jan 8;44 PNŚ "Wy jesteście z waszego ojca, Diabła, i chcecie spełniać pragnienia waszego ojca. Ten był zabójcą, gdy rozpoczął, inie stał mocno wprawdzie, ponieważ prawdy w nim nie ma. Kiedy mówi kłamstwo, mówi zgodnie z własnym usposobieniem, gdyż jest kłamcą i ojcem kłamstwa"

A tak na marginesie ... "Bękart diabła czy dziecko Boże" (motto z Twojego opisu) - z którą odpowiedzią utożsamiasz siebie, w oparciu o werset z Księgi Izajasza 64;8?

Cytat:
"A teraz, Jehowo, tyś naszym Ojcem. My jesteśmy gliną, a tyś naszym Garncarzem; i wszyscy jesteśmy dziełem twej ręki" Iz 64;8 PNŚ

Jeżeli, według Ciebie, "Bóg to żaden Jehowa", to pewnie chyba nie ma innej opcji ... "Wy jesteście z waszego ojca, Diabła" ... to tak na prosty chłopski rozum! Ciekawe ... "Bękart diabła czy dziecko Boże"

Quinque napisał/a:
Zaczniecie w końcu nazywać Boga Tak jak się powinno to robić?

My czynimy to od zawsze, idąc za przykładem Jezusa, który tak nakazał to czynić; "Ojcze nasz ... niech będzie uświęcone imię Twoje" (Mat 6;9). On to czcił swego Ojca i Boga, tak, jak i my to czynimy;

Cytat:
Jan 8;49 BT "Jezus odpowiedział: Ja nie jestem opętany, ale czczę Ojca mego, a wy Mnie znieważacie"

Syn powinien czcić ojca, a sługa swego pana. Lecz skoro Ja jestem Ojcem, gdzież jest cześć moja, a skoro Ja jestem Panem, gdzież szacunek dla Mnie? [To] mówi Jahwe Zastępów do was, o kapłani: Lekceważycie imię moje, a jednak pytacie: Czym to okazaliśmy lekceważenie Twemu imieniu? Mal 1;6 BT

Cytat:
"aby wiedziano, że ty, który masz na imię Jehowa, ty sam jesteś Najwyższym nad całą ziemią"
Ps 83;18 PNŚ

Quinque 

Wyznanie: Rzymsko-Katolickie
Wysłany: 2018-05-16, 13:00   

eksplorator napisał/a:

My czynimy to od zawsze, idąc za przykładem Jezusa, który tak nakazał to czynić; "Ojcze nasz ... niech będzie uświęcone imię Twoje" (Mat 6;9). On to czcił swego Ojca i Boga, tak, jak i my to czynimy

Nazywał Ojca swego a nie Boga. Chrześcijaństwo(nie mylić z setkami antytrynitarnymi) zawsze uznawało Jezusa za Boga

Henryk 

Wysłany: 2018-05-16, 13:53   

Quinque napisał/a:
Chrześcijaństwo(nie mylić z setkami antytrynitarnymi) zawsze uznawało Jezusa za Boga

Zawsze, czyli od kiedy?
Wiesz? :lol:

eksplorator 

Wysłany: 2018-05-16, 22:18   

Quinque napisał/a:
eksplorator napisał/a:

My czynimy to od zawsze, idąc za przykładem Jezusa, który tak nakazał to czynić; "Ojcze nasz ... niech będzie uświęcone imię Twoje" (Mat 6;9). On [Jezus] to czcił swego Ojca i Boga, tak, jak i my to czynimy

Nazywał Ojca swego a nie Boga. Chrześcijaństwo(nie mylić z setkami antytrynitarnymi) zawsze uznawało Jezusa za Boga

Nazywał Ojca swego Bogiem, gdyż taka jest 'Prawda' Biblijna

Cytat:
Jan 20;17b BT "Wstępuję do Ojca mego i Ojca waszego oraz do Boga mego i Boga waszego"

Chrześcijaństwo katolickie ... to zbrodniczo - konkwistadorskie ugrupowanie religijne, zrobiło z Jezusa Boga, chociaż On sam tego nigdy nie oczekiwał;

Cytat:
Fil 2;6 BT "On, istniejąc w postaci Bożej, nie skorzystał ze sposobności, aby na równi być z Bogiem"

... co zresztą potwierdzali w swoich wypowiedziach Jego uczniowie;

Cytat:
Ef 1;17 BT "[Proszę w nich], aby Bóg Pana naszego Jezusa Chrystusa, Ojciec chwały, dał wam ducha mądrości i objawienia w głębszym poznaniu Jego samego.

2Kor 1;3 PNŚ Błogosławiony niech będzie Bóg i Ojciec naszego Pana, Jezusa Chrystusa, Ojciec tkliwych zmiłowań i Bóg wszelkiego pocieszenia,

EMET 

Wyznanie: Świadkowie Jehowy w Polsce
Wysłany: 2018-05-17, 23:10   

eksplorator napisał/a:
Quinque napisał/a:
eksplorator napisał/a:

My czynimy to od zawsze, idąc za przykładem Jezusa, który tak nakazał to czynić; "Ojcze nasz ... niech będzie uświęcone imię Twoje" (Mat 6;9). On [Jezus] to czcił swego Ojca i Boga, tak, jak i my to czynimy

Nazywał Ojca swego Bogiem, gdyż taka jest 'Prawda' Biblijna

Cytat:
Jan 20;17b BT "Wstępuję do Ojca mego i Ojca waszego oraz do Boga mego i Boga waszego"

EMET:
Polecam mój post z roku 2007 --
http://biblia.webd.pl/for...ighlight=#23756

Stephanos, ps. EMET

Odpowiedz do tematu