Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność. (List do Galatów 5:21-22)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Anna01
2016-09-06, 00:06
JEHOWAH - ŚWIĘTE IMIĘ BOŻE - JAK PRZETRWAŁO.
Autor Wiadomość
radek 
m??czyzna

Wyznanie: Bóg
Wysłany: 2018-07-02, 18:10   

Imieniu naddaje się świętości poprzez pogłębianie Jego sensu w żywej wypowiedzi, pogrubianie liter swego imienia nie bardzo prowadzi do celu

Rev 3:12 eib "Tego, kto zwycięży, uczynię filarem w przybytku mojego Boga i już z niego nie wyjdzie. Wypiszę na nim imię mojego Boga i nazwę Jego miasta, Nowej Jerozolimy, która zstępuje od Niego z nieba. Wypiszę też na nim moje nowe imię."

EMET 

Wyznanie: Świadkowie Jehowy w Polsce
Wysłany: 2018-07-02, 23:07   

radek napisał/a:
Imieniu naddaje się świętości poprzez pogłębianie Jego sensu w żywej wypowiedzi, pogrubianie liter swego imienia nie bardzo prowadzi do celu

Rev 3:12 eib "Tego, kto zwycięży, uczynię filarem w przybytku mojego Boga i już z niego nie wyjdzie. Wypiszę na nim imię mojego Boga i nazwę Jego miasta, Nowej Jerozolimy, która zstępuje od Niego z nieba. Wypiszę też na nim moje nowe imię."

EMET:
Jezus, Pan nasz, w [Ewangelii] wg Jana 12:28 wypowiedział do swego niebiańskiego Ojca słowa i otrzymał /na owe/ odpowiedź od samego Boga: „ „Ojcze, otocz chwałą swoje imię”. Wtedy doszedł głos z nieba: „Już otoczyłem je chwałą i jeszcze je chwałą otoczę”. ” [‘PNŚ’].
W 1 Ks. Kronik 16:29 czytamy: „Przypisujcie Jehowie chwałę jego imienia, nieście dar i wejdźcie przed jego oblicze. Pokłońcie się Jehowie w świętej ozdobie.” [‘PNŚ’]. Patrz też → Psalm 66:2; 72:19; 79:9; 86:9; Izaj 59:19; Mal 2:2.
Na koniec taki ciekawy werset: „ ,Bo jak pas przylega do bioder mężczyzny, tak sprawiłem, by cały dom Izraela i cały dom Judy przylgnął do mnie – brzmi wypowiedź Jehowy – aby byli dla mnie ludem i imieniem, i chwałą, i czymś pięknym; lecz oni nie byli posłuszni’ ” – Jerem 13:11, ‘PNŚ’.

Stephanos, ps. EMET

Odpowiedz do tematu