Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność. (List do Galatów 5:21-22)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
JAK BYC ZBAWIONYM?
Autor Wiadomość
radek 
m??czyzna

Wysłany: 2018-07-05, 15:18   

EMET napisał/a:
radek napisał/a:
EMET według Pisma jeśli pewna osoba czegoś od Ciebie wymaga to ochoczo się jej pomaga zgodnie z własnym przygotowaniem wydając owoc o pewnej obfitości. Listunio potrafi znaleźć dobre wersety, więc orientuje się w Biblii, Twoje pytania wg mnie powinny być poparte wyraźną ofertą odpowiedzi. Bo inaczej brzmisz niby Wąż w Edenie. Słowo musi być całe i pewne, by brzmiało niczym pieśń, bo wszyscy lubią pieśni

EMET:
Dajmy już sobie spokój. Jałowych [bo takowe owe - w istocie - są!] polemik nie zwykłem, bowiem, toczyć... :-/

Dodam tyle: "Wiele dobra w sobie macie, ceńcie to, co posiadacie, temat pieczętuj humorem, w dniu bieżącym przed wieczorem"

Ef 4:26 eib "Gniewajcie się, lecz nie grzeszcie. Niech słońce nie zachodzi nad waszym gniewem"
Ml 3:1 eib "(1) Oto Ja posyłam mojego posłańca, on przygotuje drogę przede Mną. A potem, nagle, przyjdzie do swej świątyni Pan, na którego tak czekacie, i posłaniec przymierza, za którym tak tęsknicie. Oto przychodzi! — mówi PAN Zastępów."

Albertus 

Wysłany: 2018-07-05, 17:09   

EMET napisał/a:
Listek napisał/a:
Jachu napisał/a:
Mesjański Żyd nie jest pod Zakonem,tylko pod Chrystusem

Wierzący człowiek uwolniony przez Chrystusa od grzechów,czyli czynów łamiących doskonałe Prawo Boże,zostaje uwolniony od zapłaty za grzech,którą to zapłatą jest śmierć.

Rz 6:22-23 stern
Cytat:
"Teraz jednak, uwolnieni od grzechu, a oddani w niewolę Bogu, odnosicie prawdziwy pożytek - polega on na uświęceniu, zastrzeżeniu dla Boga, czego ostatecznym skutkiem jest życie wieczne.
Z grzechu bowiem zyskuje się śmierć; lecz tym, co otrzymuje się darmo jako dar od Boga, w jedności z Mesjaszem Jeszuą, Panem naszym, jest życie wieczne.""

Człowiek wolny od grzechu umarł dla Prawa.Uważam Jachu ,że dopiero uczymy się Prawa Bożego i tylko część jego wypełniamy.
Uświęcenie przykazaniami Boga to proces.Bogu dzięki za czas łaski.
Im bardziej kamienne serce tym trudniej zapisać na nim doskonałą Torę Boga.Dlatego musimy się na nowo narodzić.Otrzymujemy wtedy żywe,niekamienne serce i ducha Bożego,który uzdalnia nas do pełnienia Bożych przykazań.

EMET:
Nie obraź się, ‘Listku’, ale cały czas odnoszę wrażenie, iż operujesz ogólnikami: po prostu – OGÓLNIKAMI.
Nic bowiem nie wynika z Twoich pisywań o ‘przestrzeganiu Prawa Bożego’, skoro – zapytany Ty czy np. ‘tom68’ -- ..., „jak ognia” unikacie uszczegółowień, gdy - o ‘owe’ - pytani jesteście. Tak też pytania KONKRETNE o owe 613 też zbywacie bądź udajecie, że takich pytań nikt z Pisujących nie stawia: ależ stawia, stawia! ‘Śmieszkowe’ podejście, gdy próbujecie poszerzać ową liczbę [‘613’] itp. spychologia Wasza – cóż znaczą?
Konkretów nie ma/!/, poza OGÓLNIKOWOŚCIĄ: tak, jeno gładkie i okrągłe słowa o ‘przestrzeganiu Prawa Bożego’. :->
Tak też np. moje pytanie/a/ o świętowanie szabbathu [dokł. zapisane] – w ogóle są ignorowane. O tyle się dziwię, iż... skoro ktoś tak pryncypialnie innych instruuje, innym wypomina [a to ‘uchybianie szabatowi’, a to...], wówczas... powinno być aż w nadmiarze argumentów, lecz mamy… „ani widu, ani słychu”. :aaa: :-/
Taką jałową mową mnie nikt nigdy nie przekonał: obojętnie w jakiej tematyce, obojętnie w jakiej… Inni też, jak widzę, podobnie reagują, jak ja, Stephanos.

Stephanos, ps. EMET

Dobrze to ująłeś.

Listek 

Wysłany: 2018-07-05, 19:18   

Albertus napisał/a:
Dobrze to ująłeś.

Co dla Ciebie Albertusie jest za ogólne?

Na pewno gdy otworzysz swe serce dla Boga ,duch Boży pomoże Ci zrozumieć każde uświęcające Cię przykazanie Boga.

EMET napisał/a:
moje pytanie/a/ o świętowanie szabbathu [dokł. zapisane] – w ogóle są ignorowane.

Ten kto przestrzega szabatu świadczy o Stworzeniu i wyznaje swoją wiarę w Boga,
a ten kto profanuje szabat zaprzecza Stworzeniu i podważa pierwsze przykazanie Dekalogu.Dlatego kara za profanowanie szabatu jest włączona w słowa:
"jestem Bogiem żądających wyłączności,który wymierza karę za grzech ojców na synach ,do trzeciego i do czwartego pokolenia tym, którzy mnie nienawidzą. A nagroda dla tych,którzy mnie kochają i przestrzegają Moich przykazań,wyświadczam dobro przez tysiące pokoleń"

Wciąż jest czas łaski dla nas uczących się przykazań Bożych i stosowania ich w celu uświęcenia swego życia.Zbawienie od grzechów i wiecznego potępienia jest darem od Boga pod warunkiem naszego świadomego odwrócenia się od
grzechów,przemiany w umyśle i w sercu , na którym Bóg pisze Swoją świętą Torę.

Hbr 12:14 bw "Dążcie do pokoju ze wszystkimi i do uświęcenia, bez którego nikt nie ujrzy Pana,"

1J 3:4 stern "Każdy, kto ciągle grzeszy, gwałci Torę - przecież grzech jest pogwałceniem Tory."

Hbr 10:16 stern ""Takie oto przymierze zawrę z nimi po tych dniach, mówi Adonai:
Włożę moją Torę w ich umysły i wypiszę ją na ich sercach"

1J 5:3 ubg "Na tym bowiem polega miłość Boga, że zachowujemy jego przykazania, a jego przykazania nie są ciężkie."

Ciężarami są wymyślone przez ludzi zwyczaje i rytuały, martwe uczynki, ale nigdy Prawo Boga

Dz.15,9 Toteż moje rozstrzygnięcie jest takie: nie należy niepokoić tych spośród narodów, którzy się nawracają do Boga, (20) lecz trzeba im napisać, By się powstrzymali od rzeczy splugawionych przez bożki i od rozpusty, i od tego, co uduszone, i od krwi.(21) Mojżesz bowiem od starożytnych czasów miał w Jednym mieście po drugim tych, którzy go głoszą, ponieważ w każdy sabat odczytuje się go na głos w synagogach.

Ludzie z narodów mieli przychodzić co szabat na zgromadzenie ,by dalej uczyć się Prawa Bożego,o tym by także nie kraść, nie zabijać ,nie przysięgać fałszywie i wszelkich innych przykazań.
Pozdrawiam

Albertus 

Wysłany: 2018-07-05, 20:04   

Cytat:
Co dla Ciebie Albertusie jest za ogólne?

W zasadzie większość z tego co piszesz.

Ale w szczególności to że twierdzisz ze konieczne jest przestrzegania Prawa mojżeszowego a unikasz odpowiedzi na pytanie jak to ma wyglądać konkretnie w praktyce i jak to wygląda konkretnie w praktyce w twoim przypadku

Pytam na przykład o to czy popełniasz grzech nosząc ubranie utkane w dwóch rodzajów nici a ty mówisz o tym że w gorącym klimacie noszenie takich ubrań jest niekorzystne dla człowieka.

Tymczasem oczywiście nie o to chodzi i nie jest to odpowiedź na pytanie.

Pytam czy popełniasz grzech obcinając włosy z boków głowy a ty piszesz że wystarczy pielęgnować brodę.....

Robisz sobie żarty?

Możemy sobie pożartować ale początkowo wyglądało na poważną rozmowę...

Czyli to ty sobie interpretujesz jak należy wykonywać przykazania?I jednocześnie twierdzisz że należy je literalnie wszystkie wypełniać?

I czy każdy może sobie interpretować tak jak chce?

Czy wszyscy muszą tak jak ty?

Powołujecie się ( nie pamiętam dokładnie czy to ty) na słowa Chrystusa:

Mt:5: (17) Nie sądźcie, że przyszedłem znieść Prawo albo Proroków. Nie przyszedłem znieść, ale wypełnić. (18) Zaprawdę bowiem powiadam wam: Dopóki niebo i ziemia nie przeminą, ani jedna jota, ani jedna kreska nie zmieni się w Prawie, aż się wszystko spełni. (19) Ktokolwiek więc zniósłby jedno z tych przykazań, choćby najmniejszych, i uczyłby tak ludzi, ten będzie najmniejszy w królestwie niebieskim. A kto je wypełnia i uczy wypełniać, ten będzie wielki w królestwie niebieskim. (20) Bo powiadam wam: Jeśli wasza sprawiedliwość nie będzie większa niż uczonych w Piśmie i faryzeuszów, nie wejdziecie do królestwa niebieskiego.

Nie rozumiejąc tych słów.

Jeśli jednak rozumiesz je tak że konieczne jest literalne wypełnianie wszystkich przepisów Prawa mojżeszowego to ja pytam o konkrety i mówię "sprawdzam".

Sprawdzam czy nie jesteś obłudnikiem i czy faktycznie wypełniasz literalnie te przepisy tak jak jest napisane w Prawie czy też ich nie wypełniasz albo wypełniasz tylko niektóre wybrane i w sposób taki jaki uznasz za stosowne według własnego widzi mi się.

Listek 

Wysłany: 2018-07-06, 19:19   

Jk 1:25 stern
Cytat:
"Ale jeśli ktoś wpatrzy się uważnie w doskonałą Torę, która daje wolność, i trwa, stając się nie zapominalskim słuchaczem, ale wykonawcą dzieła, którego ona wymaga, będzie błogosławiony w tym, co czyni."

Listek 

Wysłany: 2018-07-06, 19:46   

Albertus napisał/a:
I czy każdy może sobie interpretować tak jak chce?

Nie noszę ubrań z tkaniny ,która jest mieszanką wełny ze lnem.
By nie golić włosów z boków starczy mieć brodę.

Czy wymagasz jeszcze dokładniejszego wyjaśnienia? :-)

Mi 6:8 bw
Cytat:
"Oznajmiono ci, człowiecze, co jest dobre i czego Pan żąda od ciebie: tylko, abyś wypełniał prawo, okazywał miłość bratnią i w pokorze obcował ze swoim Bogiem."
Ostatnio zmieniony przez Listek 2018-07-06, 20:07, w całości zmieniany 1 raz  

Jachu 
cichy,pokorny

Wysłany: 2018-07-06, 20:05   

Do tematy wątku.

Rzym. 10:8-14
8. Ale co powiada Pismo? Blisko ciebie jest słowo, w ustach twoich i w sercu twoim; to znaczy, słowo wiary, które głosimy.
9. Bo jeśli ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i uwierzysz w sercu swoim, że Bóg wzbudził go z martwych, zbawiony będziesz.
10. Albowiem sercem wierzy się ku usprawiedliwieniu, a ustami wyznaje się ku zbawieniu.
11. Powiada bowiem Pismo: Każdy, kto w niego wierzy, nie będzie zawstydzony.
12. Nie masz bowiem różnicy między Żydem a Grekiem, gdyż jeden jest Pan wszystkich, bogaty dla wszystkich, którzy go wzywają.
13. Każdy bowiem, kto wzywa imienia Pańkiego, zbawiony będzie.
14. Ale jak mają wzywać tego, w którego nie uwierzyli? A jak mają uwierzyć w tego, o którym nie słyszeli? A jak usłyszeć, jeśli nie ma tego, który zwiastuje?

(BW)

Gdzie tu akurat jest mowa o Sabacie obowiązkowym(?) dla Chrześcijanina ??? :aaa:
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Listek 

Wysłany: 2018-07-06, 20:11   

Jachu napisał/a:
Ale co powiada Pismo?

Pwt 30:14 ubg
Cytat:
"Lecz to słowo jest bardzo blisko ciebie, w twoich ustach i w twoim sercu, abyś je wypełniał."

W Piśmie jest mnóstwo wersetów o tym,że szabat jest dniem świętym Boga i aby o nim pamiętać.
Rz,10,10
Cytat:
"Bo sercem ciągle się ufa i w ten sposób dąży ku sprawiedliwości, ustami zaś ciągle wyznaje się publicznie i w ten sposób dąży się ku ocaleniu."

Czy sądzisz Jachu ,że Bóg dał swemu ludowi prawo ,które nie jest sprawiedliwe?

Pozdrawiam

radek 
m??czyzna

Wysłany: 2018-07-06, 21:00   

Jachu napisał/a:
Gdzie tu akurat jest mowa o Sabacie obowiązkowym(?) dla Chrześcijanina ??? :aaa:

Szabat jest nagrodą nie ciężarem, w nim oddaje się najdojrzalszą cześć Bogu, jest to ostatnie zobowiązanie wobec Niego

Mat 12:8 eib "Wiedzcie, że panem szabatu jest Syn Człowieczy."

Mat 28:19 eib "Idźcie więc i pozyskujcie uczniów pośród wszystkich narodów. Chrzcijcie ich w imię Ojca, Syna i Ducha Świętego"

Mar 2:27 eib "Powiedział im też: Szabat został pomyślany dla człowieka, a nie człowiek dla szabatu."

Iz 66:23 eib "I będzie tak, że w każde święto miesiąca i w każdy szabat przybędzie wszystko, co żyje, aby złożyć Mi pokłon — mówi PAN."

Iz 58:13-14 eib "(13) Jeśli się powstrzymasz od łamania szabatu, od własnych upodobań w moim świętym dniu, i nazwiesz szabat swą rozkoszą, świętość PANA dniem zasługującym na cześć, i uczcisz go, wstrzymując się od swoich własnych spraw, od zaspokajania własnych przyjemności i od prowadzenia [pustych] rozmów, (14) wtedy Ja, PAN, będę Twą rozkoszą, zadbam o twoje pełne powodzenie i dam ci cieszyć się dziedzictwem twojego ojca, Jakuba — gdyż tak usta PANA przyrzekły."

Quran 2:62
Zaprawdę, ci, którzy uwierzyli, ci, którzy wyznają judaizm, chrześcijanie i sabejczycy, i ci, którzy wierzą w Boga i w Dzień Ostatni i którzy czynią dobro, wszyscy otrzymają nagrodę u swego Pana; i nie odczują żadnego leku, i nie będą zasmuceni!
Ml 3:1 eib "(1) Oto Ja posyłam mojego posłańca, on przygotuje drogę przede Mną. A potem, nagle, przyjdzie do swej świątyni Pan, na którego tak czekacie, i posłaniec przymierza, za którym tak tęsknicie. Oto przychodzi! — mówi PAN Zastępów."

Jachu 
cichy,pokorny

Wysłany: 2018-07-07, 09:56   

Listek napisał/a:
Jachu napisał/a:
Ale co powiada Pismo?

Pwt 30:14 ubg
Cytat:
"Lecz to słowo jest bardzo blisko ciebie, w twoich ustach i w twoim sercu, abyś je wypełniał."

W Piśmie jest mnóstwo wersetów o tym,że szabat jest dniem świętym Boga i aby o nim pamiętać.
Rz,10,10
Cytat:
"Bo sercem ciągle się ufa i w ten sposób dąży ku sprawiedliwości, ustami zaś ciągle wyznaje się publicznie i w ten sposób dąży się ku ocaleniu."

Czy sądzisz Jachu ,że Bóg dał swemu ludowi prawo ,które nie jest sprawiedliwe?

Pozdrawiam

Słowo Sabat/Szabat,oznacza ODPOCZYNEK

Hbr 4:1-16
1. Lękajmy się przeto, gdy jeszcze trwa obietnica wejścia do Jego odpoczynku, aby ktoś z was nie mniemał, iż jest jej pozbawiony.
2. Albowiem i myśmy otrzymali dobrą nowinę, jak i tamci, lecz tamtym słowo usłyszane nie było pomocne, gdyż nie łączyli się przez wiarę z tymi, którzy je usłyszeli.
3. Wchodzimy istotnie do odpoczynku my, którzy uwierzyliśmy, jak to powiedział: Toteż przysiągłem w gniewie moim: Nie wejdą do mego odpoczynku, aczkolwiek dzieła były dokonane od stworzenia świata.
4. Powiedział bowiem /Bóg/ na pewnym miejscu o siódmym dniu w ten sposób: I odpoczął Bóg w siódmym dniu po wszystkich dziełach swoich.
5. I znowu na tym /miejscu/: Nie wejdą do mego odpoczynku.
6. Wynika więc z tego, że wejdą tam niektórzy, gdyż ci, którzy wcześniej otrzymali dobrą nowinę, nie weszli z powodu /swego/ nieposłuszeństwa,
7. dlatego Bóg na nowo wyznacza pewien dzień - "dzisiaj" - po upływie dłuższego czasu, mówiąc przez Dawida, jak to przedtem zostało powiedziane: Dziś, jeśli głos Jego usłyszycie, nie zatwardzajcie serc waszych.
8. Gdyby bowiem Jozue wprowadził ich do odpoczynku, nie mówiłby potem o innym dniu.
9. A zatem pozostaje odpoczynek szabatu dla ludu Bożego.

10. Kto bowiem wszedł do Jego odpoczynku, odpocznie po swych czynach, jak Bóg po swoich.
11. Śpieszmy się więc wejść do owego odpoczynku, aby nikt nie szedł za tym samym przykładem nieposłuszeństwa.
12. Żywe bowiem jest słowo Boże, skuteczne i ostrzejsze niż wszelki miecz obosieczny, przenikające aż do rozdzielenia duszy i ducha, stawów i szpiku, zdolne osądzić pragnienia i myśli serca.
13. Nie ma stworzenia, które by było przed Nim niewidzialne, przeciwnie, wszystko odkryte i odsłonięte jest przed oczami Tego, któremu musimy zdać rachunek.
14. Mając więc arcykapłana wielkiego, który przeszedł przez niebiosa, Jezusa, Syna Bożego, trwajmy mocno w wyznawaniu wiary.
15. Nie takiego bowiem mamy arcykapłana, który by nie mógł współczuć naszym słabościom, lecz doświadczonego we wszystkim na nasze podobieństwo, z wyjątkiem grzechu.
16. Przybliżmy się więc z ufnością do tronu łaski, abyśmy otrzymali miłosierdzie i znaleźli łaskę dla /uzyskania/ pomocy w stosownej chwili.
(BT)

Sabat dla Chrześcijanina,to nie cykliczny i co siódmy dzień,lecz ciągły Sabat,-ciągły (stały) Odpoczynek w Panu,a nie taki jaki obowiązywał w Zakonie.

Jeżeli ktoś tego nie pojmuje,to jest w błędzie i błędu chce nauczać. :bardzo_smutny:
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

tola 

Pomogła: 14 razy
Wysłany: 2018-07-07, 12:01   

Jachu napisał/a:
Do tematy wątku.

Rzym. 10:8-14
8. Ale co powiada Pismo? Blisko ciebie jest słowo, w ustach twoich i w sercu twoim; to znaczy, słowo wiary, które głosimy.
9. Bo jeśli ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i uwierzysz w sercu swoim, że Bóg wzbudził go z martwych, zbawiony będziesz.
10. Albowiem sercem wierzy się ku usprawiedliwieniu, a ustami wyznaje się ku zbawieniu.
11. Powiada bowiem Pismo: Każdy, kto w niego wierzy, nie będzie zawstydzony.
12. Nie masz bowiem różnicy między Żydem a Grekiem, gdyż jeden jest Pan wszystkich, bogaty dla wszystkich, którzy go wzywają.
13. Każdy bowiem, kto wzywa imienia Pańkiego, zbawiony będzie.
14. Ale jak mają wzywać tego, w którego nie uwierzyli? A jak mają uwierzyć w tego, o którym nie słyszeli? A jak usłyszeć, jeśli nie ma tego, który zwiastuje?

(BW)

..
ze Jezus jest Panem i wyzna ustami
kazdy kto wzywa Imienia YHVH BEDZIE ZBAWIONY-
ALE jak maja WZYWAC TEGO W KTÓREGO NIE UWIERZYLI
anie uwierzyli ze Jeszua to YHVH bo przeciez w YHVH israel wierzył ale nie wto
ze YHVH przyszedł jako Jeszua Mesjasz
nie uwierzyli bo nie słyszeli anie słyszeli bo nie ma kto o tym zwiastowac.
to ja wam zwiastuje zebyscie nie mieli wymówki ze nie słyszeliscie.

EMET 

Wyznanie: Świadkowie Jehowy w Polsce
Wysłany: 2018-07-07, 15:36   

tola napisał/a:

ze Jezus jest Panem i wyzna ustami
kazdy kto wzywa Imienia YHVH BEDZIE ZBAWIONY-
ALE jak maja WZYWAC TEGO W KTÓREGO NIE UWIERZYLI
anie uwierzyli ze Jeszua to YHVH bo przeciez w YHVH israel wierzył ale nie wto
ze YHVH przyszedł jako Jeszua Mesjasz
nie uwierzyli bo nie słyszeli anie słyszeli bo nie ma kto o tym zwiastowac.
to ja wam zwiastuje zebyscie nie mieli wymówki ze nie słyszeliscie.

EMET:
Dziękujemy za Twoje - 'tolu' - zwiastowanie, lecz... powinnaś jednak bardziej kłaść akcent na... BOGA Pana naszego Jezusa Chrystusa [por. np. do Efezjan 1:17], aniżeli na Syna Jego Jednorodzonego i Pierworodnego. Z jakim aplauzem są napisane słowa w [Liście] Judy 1:24, 25/zwłaszcza w. 25/, gdzie w Przekładzie tzw. 'Jubileuszowym' [ks. profesora Popowskiego] czytamy: "24 Temu, który ma moc ustrzec was wolnych od upadku i postawić nienagannych w radości przed swą chwałą, 25 jedynemu Bogu [po grecku: mono Theō], naszemu Zbawicielowi [po grecku: sōtēri hēmōn] za pośrednictwem Jezusa Chrystusa, naszego Pana [po grecku: dia Iēsou Christou tou kyriou], chwała, majestat, moc i władza przed wszelkim wiekiem, i teraz, i na wszystkie wieki. Amen.". Tegoż tłumacza, mamy taki interesujący tekst z Listu do Rzymian -- z tegoż 'Listu' tak skwapliwie przytaczasz, 'tolu', w. 10:13 -- a mianowicie 16:25-27: "25 A temu, który ma moc was utwierdzić zgodnie z moją ewangelią i głoszeniem Jezusa Chrystusa, zgodnie z objawioną tajemnicą, przez odwieczne czasy milczącą, 26 a teraz już objawioną za pośrednictwem pism prorockich zgodnie z rozkazem wiekuistego Boga i daną do poznania wszystkim poganom, by wierze byli posłuszni, 27 jedynemu mądremu Bogu [po grecku: monō sofō Theō] chwała na wieki [po grecku: hō hē doksa eis tous aiōnas] za pośrednictwem Jezusa Chrystusa. Amen.".

Stephanos, ps. EMET

tola 

Pomogła: 14 razy
Wysłany: 2018-07-14, 16:45   

Jak to bedzie po hebr czyzby Juda byl niewierzący ?

Jeszua mówi czy znajde wiare kiedy przyjde

o jaka wiare chodzi ?
Izajasz nie był fałszywym PROROKIEM i wiesz co własnie czytajac Izajasza
Zobaczyłam ze on mówi o Jezusie
Zapowiada ,ze YHWH PRZYJDZIE jako Jeszua i Łukasz o tym napisał.

Smutne bo mnie mówisz na co powinnam kłasc akcent a sam a sam ?

jak to jest po hebr mozesz zobaczyc ?

David77 

Wysłany: 2018-07-14, 16:57   

tola,
Cytat:

Zapowiada ,ze YHWH PRZYJDZIE jako Jeszua i Łukasz o tym napisał.

Łukasz owszem napisał że Bóg JHWH pośle zbawiciela a nie że sam przyjdzie jako zbawiciel

Ew Łuk 1: (68) Błogosławiony Pan, Bóg Izraela, że nawiedził lud swój i dokonał jego odkupienia, (69) i wzbudził nam mocarnego Zbawiciela w domu Dawida, sługi swego

Dz 3: 13 Bóg Abrahama i Izaaka i Jakuba, Bóg ojców naszych, uwielbił Syna swego, Jezusa, którego wy wydaliście i zaparliście się przed Piłatem, który uważał, że należało go wypuścić na wolność

Dz 5 : 30 Bóg ojców naszych wzbudził Jezusa, którego wy zgładziliście, zawiesiwszy na drzewie, (31) Tego wywyższył Bóg prawicą swoją jako Wodza i Zbawiciela, aby dać Izraelowi możność upamiętania się i odpuszczenia grzechów.

radek 
m??czyzna

Wysłany: 2018-07-14, 17:33   

Być zbawionym, czy "się" zbawić

J 21:18 eib "Ręczę i zapewniam, gdy byłeś młodszy, sam się przepasywałeś i chodziłeś, dokąd chciałeś. Lecz gdy się zestarzejesz, wyciągniesz swoje ręce, a kto inny cię przepasze i poprowadzi, dokąd nie chcesz."

A, co z proroctwem, że oblicze odsunie się od ziemi i nieba

Rev 20:11 eib "Spojrzałem i zobaczyłem wielki, biały tron. Siedział na nim Ten, przed którego obliczem uciekła ziemia oraz niebo, i nie można już było znaleźć dla nich miejsca."

A co do wiary

Łk 9:62 eib "Temu Jezus powiedział: Ten, kto przyłożył rękę do pługa, a ogląda się za siebie, nie nadaje się do Królestwa Bożego."

Odpowiedz do tematu