Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność. (List do Galatów 5:21-22)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Gdzie Biblia podaje, że dusza jest śmiertelna?
Autor Wiadomość
Listek 


Pomógł: 437 razy
Dołączył: 31 Mar 2013
Posty: 5531
Skąd: Gdynia

Wysłany: 2018-07-08, 16:47   Dusza,która grzeszy ,ta umrze.
Warunkiem otrzymania życia wiecznego jest posłuszeństwo względem Boga na wzór Mesjasza Jeszua

PS.11, (5-6)
Cytat:
Pan bada sprawiedliwego i występnego,
nie cierpi Jego dusza tego, kto kocha nieprawość.
On sprawi, że węgle ogniste i siarka będą padać na grzeszników;


Rz 6:23 wsp
Cytat:
"Zapłatą za grzech jest śmierć,
Bóg natomiast udziela daru łaski, którym jest życie wieczne dzięki Chrystusowi Jezusowi, naszemu Panu."


1J 2:1 ubg
Cytat:
"Moje dzieci, piszę wam to, abyście nie grzeszyli. Jeśli jednak ktoś zgrzeszy, mamy orędownika u Ojca, Jezusa Chrystusa sprawiedliwego."
_________________
@
Tora Twoja jest prawdą
Ps.119,142
  
 
 
Jachu 
cichy,pokorny

Pomógł: 338 razy
Wiek: 87
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 9417
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2018-07-08, 21:26   

Listek napisał/a:
A czyż instrukcją o dobrych czynach,do których przeznaczył nas Bóg nie jest Jego święte Prawo?


A może jednak TAK:

Rzym. 3:20-31
20. Przeto z uczynków zakonu nie będzie usprawiedliwione żadne ciało przed oblicznością jego, gdyż przez zakon jest poznanie grzechu.
21. Lecz teraz bez zakonu sprawiedliwość Boża objawiona jest, mająca świadectwo z zakonu i z proroków;
22. Sprawiedliwość, mówię, Boża przez wiarę Jezusa Chrystusa ku wszystkim i na wszystkie wierzące; boć różności nie masz.
23. Albowiem wszyscy zgrzeszyli i nie dostaje im chwały Bożej.
24. A bywają usprawiedliwieni darmo z łaski jego przez odkupienie, które się stało w Chrystusie Jezusie.
25. Którego Bóg wystawił ubłaganiem przez wiarę we krwi jego, ku okazaniu sprawiedliwości swojej przez odpuszczenie przedtem popełnionych grzechów w cierpliwości Bożej,
26. Ku okazaniu sprawiedliwości swojej w teraźniejszym czasie, na to, aby on był sprawiedliwym i usprawiedliwiającym tego, który jest z wiary Jezusowej.
27. Gdzież tedy jest chluba? Odrzucona jest. Przez któryż zakon? Czyli uczynków? Nie, ale przez zakon wiary.
28. Przetoż mamy za to, że człowiek bywa usprawiedliwiony wiarą bez uczynków zakonu.
29. Izali Bóg jest tylko Bogiem Żydów? izali też nie pogan? Zaiste i pogan.
30. Ponieważ jeden jest Bóg, który usprawiedliwi obrzezkę z wiary i nieobrzezkę przez wiarę.
31. To tedy zakon niszczymy przez wiarę? Nie daj tego Boże! i owszem zakon stanowimy.
(BG)
_________________
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.
 
 
Listek 


Pomógł: 437 razy
Dołączył: 31 Mar 2013
Posty: 5531
Skąd: Gdynia

Wysłany: 2018-07-08, 21:26   

Iz 8:19 ubg "(19)
Cytat:
A gdy będą wam mówić: Radźcie się czarowników i wróżbitów, którzy szepcą i mruczą, powiedzcie: Czyż lud nie powinien radzić się swego Boga? Czy ma się radzić umarłych w sprawie żywych?"


Iz 8:19 nwt-pl "(19)
Cytat:
A gdyby wam powiedzieli: "Zwróćcie się do mediów spirytystycznych albo do mających ducha przepowiadania, którzy kwilą i mówią półgłosem" – czyż każdy lud nie powinien się zwracać do swego Boga? [Czy należy się zwracać] do umarłych w sprawie żyjących?"


Pod zmarłe osoby podszywają się demony,dlatego Bóg zakazuje jakichkolwiek rozmów z już nie żyjącymi.Demon naśladuje głos zmarłego i zna najskrytsze fakty z jego życia
.To jedna z jego sprytnych pułapek.
PWT.18. (10)
Cytat:
Niech się nie znajdzie u ciebie nikt, kto swego syna lub swą córkę przeprowadza przez ogień, nikt, kto wróży, kto uprawia magię, ani nikt, kto wypatruje znaków wróżebnych, ani czarnoksiężnik, (11) ani ten, kto zaklina drugich, ani nikt, kto zasięga rady u medium spirytystycznego, ani trudniący się przepowiadaniem wydarzeń, ani nikt, kto się wypytuje umarłego.
_________________
@
Tora Twoja jest prawdą
Ps.119,142
  
 
 
Listek 


Pomógł: 437 razy
Dołączył: 31 Mar 2013
Posty: 5531
Skąd: Gdynia

Wysłany: 2018-07-08, 21:42   

Jachu napisał/a:
Przeto z uczynków zakonu nie będzie usprawiedliwione żadne ciało przed oblicznością jego, gdyż przez zakon jest poznanie grzechu.


Oczywiście ,że usprawiedliwienie przychodzi od Boga, pod warunkiem odwrócenia się od grzechów,czyli czynów,które łamią Prawo Boga.

Jachu napisał/a:
Izali Bóg jest tylko Bogiem Żydów? izali też nie pogan? Zaiste i pogan.


Bóg jest Bogiem wszystkich ludzi.
To samo Prawo Boże działa w życiu każdego człowieka bez względu na to czy je przyjmuje do świadomości, czy nie.

Ap 21:8 ubg
Cytat:
"Ale bojaźliwi, niewierzący, obrzydliwi, mordercy, rozpustnicy, czarownicy, bałwochwalcy i wszyscy kłamcy będą mieli udział w jeziorze płonącym ogniem i siarką. To jest druga śmierć.
"

Nadzieja tylko w Mesjaszu.

Jachu napisał/a:
. To tedy zakon niszczymy przez wiarę? Nie daj tego Boże! i owszem zakon stanowimy.
(BG)


Prawo Boże pokazuje co jest dobre a co złe w oczach Boga.Jego przestrzeganie z pomocą ducha Bożego służy uświęceniu życia posłusznego człowieka

Rz 2:13 kow
Cytat:
"Bo nie ci są sprawiedliwi w oczach Bożych, którzy przysłuchują się, gdy się Zakon czyta; lecz ci będą uznani za sprawiedliwych, którzy Zakon pełnią."Jk 5:20 nwt-pl
Cytat:
"wiedzcie, że kto zawróci grzesznika z błędu jego drogi, ten wybawi jego duszę od śmierci i zakryje mnóstwo grzechów."
_________________
@
Tora Twoja jest prawdą
Ps.119,142
  
 
 
Listek 


Pomógł: 437 razy
Dołączył: 31 Mar 2013
Posty: 5531
Skąd: Gdynia

Wysłany: 2018-07-10, 09:04   

-
Cytat:
"Przykłady zastosowania greckiego wyrazu psyché w sensie „życia danego stworzenia” można znaleźć w Mateusza 6:25; 10:39; 16:25, 26; Łukasza 12:20; Jana 10:11, 15; 13:37, 38; 15:13; a także w Dziejach 20:10. Słudzy Boży żywią nadzieję, że w razie śmierci dostąpią zmartwychwstania jako „dusze”, czyli żywe stworzenia. Dlatego Jezus mógł powiedzieć: „Kto by stracił swą duszę [swe człowiecze życie] ze względu na mnie i na dobrą nowinę, ten ją wybawi. Właściwie jakiż pożytek odniesie człowiek, gdy pozyska cały świat, a postrada swą duszę? Cóż bowiem mógłby dać człowiek w zamian za swoją duszę?” (Mk 8:35-37). Oznajmił też: „Kto kocha swą duszę, ten ją niszczy, ale kto nienawidzi swej duszy w tym świecie, ten ją ustrzeże dla życia wiecznego” (Jn 12:25). Zarówno te, jak i inne wersety pozwalają poprawnie zrozumieć słowa Jezusa z Mateusza 10:28: „Nie bójcie się tych, którzy zabijają ciało, lecz nie mogą zabić duszy, ale raczej bójcie się tego, który może i duszę, i ciało zgładzić w Gehennie”. Nawet jeśli ludzie zabiją czyjeś ciało, nie mogą zabić tego człowieka na zawsze, ponieważ żyje on z punktu widzenia Boga (por. Łk 20:37, 38), który potrafi i naprawdę zamierza go wskrzesić, a więc na nowo powołać do istnienia jako żywe stworzenie. Słudzy Boży tracą „duszę”, czyli własne życie, tylko przejściowo, a nie na zawsze (por. Obj 12:11).".


Z linków podanych przez EMET.


EMET:
Cytat:

(1) HADES; NŚ --
wg Mateusza 11:23: "A ty, Kafarnaum, czy może będziesz wywyższone do nieba? Zejdziesz do Hadesu, gdyby bowiem potężne dzieła, które się dokonały w tobie, dokonały się w Sodomie, pozostała by aż do dziś dzień."
wg Mateusza 16:18: "I ja tobie mówię: Tyś jest Piotr, a na tym masywie skalnym zbuduję mój zbór i bramy Hadesu go nie przemogą."
wg Łukasza 10:15: "A ty, Kafarnaum, czy może będziesz wywyższone do nieba? zejdziesz do Hadesu!"
wg Łukasza 16:23: "A w Hadesie podniósł oczy, będąc w męczarniach, i w oddali ujrzał Abrahama oraz Łazarza u jego piersi."
Dzieje Apostolskie 2:27: "gdyż nie pozostawisz mojej duszy w Hadesie ani nie pozwolisz, żeby lojalni wobec ciebie ujrzał skażenie."
Dzieje Apostolskie 2:31: "on, widząc naprzód, mówił o zmartwychwstaniu Chrystusa, że ani nie został opuszczony w Hadesie, ani jego ciało nie ujrzało skażenia."
Objawienie dane Janowi 1:18: "i żyjący; i byłem martwy, lecz oto żyję na wieki wieków i mam klucze śmierci i Hadesu."
Objawienie dane Janowi 6:8: "I ujrzałem, a oto koń blady, a siedzący na nim miał na imię Śmierć. A tuż za nim podążał Hades. I dano im władzę nad czwartą częścią ziemi, aby zabijali długim mieczem i niedoborem żywności, i śmiertelną plagą, i przez dzikie zwierzęta ziemi."
Objawienie dane Janowi 20:13: "I wydało morze umarłych, którzy się w nim znajdowali, i śmierć, i Hades wydały umarłych, którzy się w nich znajdowali, i byli sądzeni każdy z osobna – według swych uczynków."
Objawienie dane Janowi 20:14: "A śmierć i Hades wrzucono do jeziora ognia. To oznacza drugą śmierć: jezioro ognia."
Inne Przekłady w różnych wersetach --
'Otchłań, piekło, kraina zmarłych'.

(2) GEHENNA; NŚ
wg Mateusza 5:22: "Ja jednak wam mówię, że każdy, kto trwa w srogim gniewie na swego brata, będzie odpowiadał przed sądem; a kto by skierował do swego brata niegodne wymówienia słowo pogardy, będzie odpowiadał przed Sądem Najwyższym; kto zaś powie: 'Podły głupcze!', będzie podlegał ognistej Gehennie."
wg Mateusza 5:29: "Jeśli więc twoje prawe oko cię gorszy, wyłup je i odrzuć od siebie. Pożyteczniej bowiem jest dla ciebie, żebyś stracił jeden z twych członków, niż żeby całe twoje ciało wrzucono do Gehenny."
wg Mateusza 5:30: "Także jeśli twoja prawa ręka cię gorszy, odetnij ją i odrzuć od siebie. pożyteczniej bowiem jest dla ciebie, żebyś stracił jeden z twych członków, niż żeby całe twoje ciało znalazło się w Gehennie."
wg Mateusza 10:28: "I nie bójcie się tych, co zabijają ciało, lecz nie mogą zabić duszy, ale raczej bójcie się tego, który może i duszę, i ciało zgładzić w Gehennie."
wg Mateusza 18:9: "Także jeśli cię gorszy twoje oko wyłup je i odrzuć od siebie; lepiej jest dla ciebie wejść jednookim do życia, niż z dwojgiem oczu zostań wrzuconym do ognistej Gehenny."
wg Mateusza 23:15: ""Biada wam, uczeni w piśmie i faryzeusze, obłudnicy! Przemierzacie bowiem morze i suchy ląd, aby uczynić jednego prozelitę, a gdy się nim stanie, sprawiacie, że podlega Gehennie dwakroć bardziej niż wy sami."
wg Mateusza 23:33: "Węże, pomiocie żmijowy, jakże uciekniecie przed sądem Gehenny?"
wg Marka 9:43: "I gdyby cię gorszyła twoja ręka, odetnij ją; lepiej jest dla ciebie wejść do życia kalekim niż z dwoma rękami pójść do Gehenny, w ogień nieugaszony."
wg Marka 9:45: "a jeśli cię gorszy twoja stopa, odetnij ją; lepiej jest dla ciebie wejść do życia kulawym, niż z dwiema stopami zostać wrzuconym do Gehenny."
wg Marka 9:47: "Jeśli zaś gorszy cię twoje oko, odrzuć je; lepiej jest dla ciebie wejść jednookim do królestwa Bożego, niż z dwojgiem oczu zostać wrzuconym do Gehenny,"
wg Łukasza 12:5: "Ale wskażę wam, kogo się bać: Bójcie się tego, który gdy zabije, ma władzę wrzucić do Gehenny. Tak, mówię wam: Tego się bójcie."
[List] Jakuba 3:6: " Tak, język jest ogniem. Język stanowi wśród naszych członków świat nieprawości, plami bowiem całe ciało i zapala koło życia naturalnego, a sam jest zapalany przez Gehennę."
Inne Przekłady w różnych wersetach --
'piekło ogniste, ogień piekielny, męka ogniowa, gehenna ognia, piekło, męki, piekielna otchłań, otchłań ognia, męka ognista, zatracenie, potępienie, potępienie piekielne, sąd potępienia, Gehenna, wieczne zatracenie, piekielna przepaść'
_________________
@
Tora Twoja jest prawdą
Ps.119,142
  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 10