Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Talenty - zdolności
Autor Wiadomość
potencjan 

Wiek: 44
Dołączył: 28 Lip 2009
Posty: 525
Skąd: zachodnia Polska
Wysłany: 2018-07-29, 14:50   Talenty - zdolności

W związku z tym, że osoba publiczna zwierzyła się, że nie rozumie Ewangelii Mateusza rozdziału 25, wersetów 14 -30. Czyli o talentach - zdolnościach "Będzie bowiem tak jak z człowiekiem, Jezusem Zbawicielem, który odjeżdżając, po zmartwychwstaniu wstąpił do nieba, przywołał swoje sługi, swoich uczniów i przekazał im swój majątek, swoją Ewangelię" "I dał jednemu pięć talentów - zdolności, dar łaski niczym nie zasłużony (Rz. 12,6-8) A drugiemu dwa talenty - zdolności, a trzeciemu jeden talent - zdolność, każdemu według jego zdolności - talentów i odjechał, wstąpił do nieba" "A ten który wziął, otrzymał pięć talentów - zdolności zaraz poszedł, obracał nimi, otrzymane talenty - zdolności użył do głoszenia Ewangelii Jezusa Zbawiciela i zyskał, dostał dalsze pięć talentów - zdolności, dar łaski" "Podobnie i ten, analogicznie do tego, który wziął, otrzymał dwa talenty - zdolności zyskał, dostał dalsze dwa talenty - zdolności do głoszenia Ewangelii Jezusa Zbawiciela" "A ten, który wziął, otrzymał jeden talent - zdolność odszedł, otrzymanego jednego talentu - zdolność nie użył do głoszenia Ewangelii Jezusa, wykopał dół w ziemi, grób dla nie użytego talentu - zdolność i ukrył pieniądze, talent - zdolność, dar łaski do głoszenia Ewangelii pana swego " "A po długim czasie powraca pan, powtórne przyjście Jezusa Zbawiciela owych sług, z otrzymanymi talentami - zdolnościami i rozlicza się z nimi, użytymi talentami - zdolnościami" " I przystąpiwszy ten, który wziął pięć talentów - zdolności przyniósł, dalsze pięć talentów - zdolności, rzekł: słowa, dźwięki, wibracje - nośniki mowy słów: Panie ! Pięć talentów - zdolności mi powierzyłeś, dostałem do użycia. Oto dalsze pięć talentów - zdolności zyskałem, dostałem" "Rzekł mu Pan jego, mowa słów do niego Pana jego: Dobrze, użyłeś otrzymane talenty - zdolności sługo dobry i wierny ! w użyciu otrzymanych talentów - zdolności. Nad tym, co małe, otrzymanymi talentami - zdolnościami byłeś wierny, w użyciu talentów - zdolności do głoszenia Ewangelii, wiele ci powierzę, z wieloma użytymi talentami - zdolnościami, wejdź do radości pana swego, wejdź do doskonałości talentów - zdolności użytych w Ewangelii Pana swego"

"Potem przystąpił ten, przyszedł ten, który wziął, otrzymał dwa talenty - zdolności, i rzekł: słowa, dźwięki, wibracje - nośniki mowy słów Panie ! Dwa talenty - zdolności mi powierzyłeś, dałeś mi, oto dalsze, dwa talenty - zdolności zyskałem, dostałem" Werset 23 analogiczny do wersetu 21 "Wreście, w końcu przystąpił i ten, który wziął, otrzymał jeden talent - zdolność, i rzekł: słowa, dźwięki, wibracje - nośniki mowy słów, Panie ! Wiedziałem o tobie, z Ewangelii żeś człowiek twardy, w przestrzeganiu prawa miłości, że żniesz gdzieś nie siał, że otrzymałeś władzę nad śmiercią i życiem, i zbierasz gdzieś nie rozsypywał, wszystko Tobie jest powierzone. "Bojąc się tedy, trudu użycia jednego talentu - zdolność do głoszenia Ewangelii Jezusa Zbawiciela odszedłem, z jednym talentem i ukryłem, stał się bezużyteczny jeden talent - zdolność twój, dar łaski w ziemi, pogrzebał otrzymany jeden talent - zdolność, dar łaski; oto masz, co twoje, oto dar łaski, niczym nie zasłużony wrócił do Pana jego" "A odpowiadając na mowę słów, rzekł mu pan jego: Sługo zły i leniwy, źle uczyniłeś, bojąc się trudu użycia jednego talentu - zdolność do głoszenia Ewangelii Jezusa. Wiedziałeś o mnie z Ewangelii, że żnę, gdzie nie siałem, że mam władzę nad śmiercią i życiem, i zbieram, gdzie nie rozsypywałem, wszystko mi jest powierzone" "Powinieneś był więc, byłeś zobowiązany do używania otrzymanego jednego talentu - zdolność dać pieniądze moje, talent - zdolność, dar łaski mój bankierom, z wieloma talentami - zdolnościami używanych do głoszenia Ewangelii Jezusa (Rz. 12,6-8) a ja po powrocie, powtórnym przyjściu Jezusa Zbawiciela na ziemię odebrałbym, co moje, do mnie należy, z zyskiem, otrzymałbyś zbawienie i ty z jednym talentem - zdolność używany do głoszenia Ewangelii Jezusa" "Weźcie przeto od niego ten talent, zdolność do głoszenia Ewangelii Jezusa, i dajcie temu, który ma dziesięć talentu - zdolności do głoszenia Ewangelii Jezusa Zbawiciela"

"Każdemu bowiem, kto ma, jeden talent - zdolność i użył do głoszenia Ewangelii Jezusa Zbawiciela będzie dane, więcej talentów - zdolności i obfitować będzie, w wiele talentów - zdolności do głoszenia Ewangelii Jezusa Zbawiciela, a temu, kto nie ma, a ten kto nie użył jednego talentu - zdolność, zostanie zabrane i to, co ma, jeden talent - zdolność bez użycia do głoszenia Ewangelii Jezusa" "A nieużytecznego sługę, bez użycia jednego talentu - zdolność do głoszenia Ewangelii Jezusa Zbawiciela, wrzućcie w ciemności zewnętrzne, wieczna śmierć w tunelu swoich uczynków, bez użycia jednego talentu - zdolność do głoszenia Ewangelii Jezusa Zbawiciela tam będzie, w tunelu swoich uczynków, udowodniony naukowo, płacz, ból, cierpienie, strach, przerażenie etc..., które trwać będą wiecznie i zgrzytanie zębów, beznadziejna rozpacz w tunelu swoich uczynków bez możliwości wyjścia (Mat. 25,14-30; Rz. 12,6-8; 1Kor. 12,4-11)
_________________
I poznacie prawdę, a prawda was wyswobodzi, bo przyczyną wszelkiego zła jest brak wiedzy biblijnej zbieżnej ze świecką.
Wersety biblijne tłumaczone są z Biblii Warszawskiej.
 
 
Listek 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 31 Mar 2013
Posty: 7852
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2018-07-31, 08:51   

potencjan napisał/a:
A nieużytecznego sługę, bez użycia jednego talentu - zdolność do głoszenia Ewangelii Jezusa Zbawiciela, wrzućcie w ciemności zewnętrzne, wieczna śmierć w tunelu swoich uczynków, bez użycia jednego talentu - zdolność do głoszenia Ewangelii Jezusa Zbawiciela tam będzie, w tunelu swoich uczynków, udowodniony naukowo, płacz, ból, cierpienie, strach, przerażenie etc..., które trwać będą wiecznie i zgrzytanie zębów, beznadziejna rozpacz w tunelu swoich uczynków bez możliwości wyjścia (Mat. 25,14-30; Rz. 12,6-8; 1Kor. 12,4-11)


Talenty są po to by żyć zgodnie z wolą Boga i być przykładem dla innych ludzi ,tak,by chcieli stawać się podobni do Mesjasza.A jeśli nie to:

Mt 13:41 stern
Cytat:
"Syn Człowieczy pośle swych aniołów, a oni wyzbierają z Jego Królestwa wszystko, co skłania ludzi do grzechu, oraz wszystkich ludzi, którzy są z dala od Tory,"



Rz 8:29 stern
Cytat:
"Bo tych, których już wcześniej poznał, już wcześniej też postanowił przeobrazić na wzór swego Syna, aby był On pierworodnym wśród wielu braci."


Mesjasz ma być ogłaszany jako wzór sprawiedliwości i posłuszeństwa względem nauki Ojca Niebiańskiego, naszym uświęconym życiem.
_________________
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9
 
 
Jachu 
cichy,pokorny

Pomógł: 445 razy
Wiek: 93
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 10693
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2018-07-31, 10:37   

Gal. 5:17-18
17. Gdyż ciało pożąda przeciwko Duchowi, a Duch przeciwko ciału, a te są sobie przeciwne, abyście nie czynili tego, co chcecie.
18. A jeśli Duch was prowadzi, nie jesteście pod zakonem.
(BW)
_________________
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.
 
 
Listek 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 31 Mar 2013
Posty: 7852
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2018-07-31, 13:47   

Jachu napisał/a:
nie jesteście pod zakonem

Oczywiście.
Nie jesteśmy pod strażą zakonu skazywani na śmierć, tylko zostaliśmy ułaskawieni od śmierci, na którą zasługiwaliśmy za grzechy, dzięki ofierze Mesjasza.
Warunkiem otrzymania zbawienia z łaski jest poprawa życia ,czyli odwrócenie się od grzechów.

1 Jan 3,4
Cytat:
grzech jest pogwałceniem Tory.


Nie po to Jeszua oddał życie byśmy żyli w bezprawiu ,czyli z dala od nauki Boga.

Dz 3:19 bw
Cytat:
"Przeto upamiętajcie i nawróćcie się, aby były zgładzone grzechy wasze,"


Duch Boży uzdalnia człowieka do wypełniania przykazań Boga.
Cytat:
Ducha mojego chcę tchnąć w was i sprawić, byście żyli według mych nakazów i przestrzegali przykazań, i według nich postępowali.
Ez.36,27

Kogo prowadzi Duch Boży ,ten słucha słowa Boga i stosuje je w swym życiu.
_________________
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9
 
 
Jachu 
cichy,pokorny

Pomógł: 445 razy
Wiek: 93
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 10693
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2018-07-31, 14:44   

Kol. 2:16-20
16. Niechże was tedy nikt nie sądzi z powodu pokarmu i napoju albo z powodu święta lub nowiu księżyca bądź sabatu.
17.[size=18] Wszystko to są tylko cienie rzeczy przyszłych; rzeczywistością natomiast jest Chrystus.

18. Niech was nikt nie potępia, kto ma upodobanie w poniżaniu samego siebie i w oddawaniu czci aniołom, a opierając się na swoich widzeniach, pyszni się bezpodstawnie cielesnym usposobieniem swoim,
19. A nie trzyma się głowy, z której całe ciało, odżywiane i spojone stawami i ścięgnami, rośnie wzrostem Bożym.
20. Jeśli tedy z Chrystusem umarliście dla żywiołów świata, to dlaczego poddajecie się takim zakazom, jakbyście w świecie żyli:
(BW)
_________________
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.
 
 
Listek 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 31 Mar 2013
Posty: 7852
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2018-07-31, 15:08   

Cienie rzeczy przyszłych to prorocze zapowiedzi tego co nadejdzie.
Po raz pierwszy Mesjasz pojawił się z powodu grzechów ludzi. Po raz drugi przybędzie by zbawić tych,którzy Go oczekują.

Hbr 9:28 wsp
Cytat:
"tak Chrystus jeden raz został ofiarowany, aby wziąć na siebie grzechy wielu; za drugim razem ukaże się tym, którzy go oczekują, nie z powodu grzechu, ale by ich zbawić."


Niechaj nikt mnie nie sądzi z tego powodu ,ze obchodzę dni święte wyznaczone przez Boga,i z powodu spożywania pokarmów uznanych przez Boga za właściwe i błogosławione.

Cytat:
Niechże was tedy nikt nie sądzi z powodu pokarmu i napoju albo z powodu święta lub nowiu księżyca bądź sabatu.


Ludzie wychodzący z pogaństwa przyjmują Boże zasady życia. We wszystkim pomaga im otrzymany duch Boży.
_________________
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9
 
 
Jachu 
cichy,pokorny

Pomógł: 445 razy
Wiek: 93
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 10693
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2018-07-31, 21:59   

Listek napisał/a:
Niechaj nikt mnie nie sądzi z tego powodu ,ze obchodzę dni święte wyznaczone przez Boga,i z powodu spożywania pokarmów uznanych przez Boga za właściwe i błogosławione.

Ależ nikt Ciebie nie sądzi,a raczej to Ty starasz się narzucić innym Twój punkt widzenia na Szabat,oraz jego bezwarunkowe przyjęcie,ponieważ jest Ci "najmilsze"to przykazanie Zakonu,ale widzisz,- Chrześcijanin nie jest pod Zakonem.

Gal. 5:1-6
1. Chrystus wyzwolił nas, abyśmy w tej wolności żyli. Stójcie więc niezachwianie i nie poddawajcie się znowu pod jarzmo niewoli.
2. Oto ja, Paweł, powiadam wam: Jeśli się dacie obrzezać, Chrystus wam nic nie pomoże.
3. A oświadczam raz jeszcze każdemu człowiekowi, który daje się obrzezać, że powinien cały zakon wypełnić.
4. Odłączyliście się od Chrystusa wy, którzy w zakonie szukacie usprawiedliwienia; wypadliście z łaski.
5. Albowiem my w Duchu oczekujemy spełnienia się nadziei usprawiedliwienia z wiary,
6. Bo w Chrystusie Jezusie ani obrzezanie, ani nieobrzezanie nic nie znaczy, lecz wiara, która jest czynna w miłości.

(BW)
_________________
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.
 
 
Listek 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 31 Mar 2013
Posty: 7852
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2018-08-01, 05:01   

Jachu napisał/a:
nie poddawajcie się znowu pod jarzmo niewoli.


Czy Prawo Boże uważasz za niewolę?
J 1:17
Cytat:
Prawo zostało dane za pośrednictwem Mojżesza,

Dla mnie jest oczywiste,ze człowiek jest w niewoli grzechu i potrzebuje Zbawiciela.
Po wyzwoleniu z grzechów już nie grzeszy,gdyż wypełnia święte Prawo Boże.Uświęca się.

Rz 7:12 dos
Cytat:
Tak więc Prawo jest święte


Jeszua wyzwala nas z grzechu do świętego życia według przykazań Boga.

1P 1:16
Cytat:
"gdyż jest napisane: Świętymi bądźcie, bo Ja jestem święty."


Proste?

Ciekawi mnie Jachu, dlaczego wypełniasz przykazania Dekalogu oprócz jednego przykazania o świętym dniu Boga?

Rdz 2:3
Cytat:
Wtedy Bóg pobłogosławił ów siódmy dzień i uczynił go świętym
_________________
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9
 
 
Jachu 
cichy,pokorny

Pomógł: 445 razy
Wiek: 93
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 10693
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2018-08-01, 11:38   

Jachu napisał/a:
1. Chrystus wyzwolił nas, abyśmy w tej wolności żyli. Stójcie więc niezachwianie i nie poddawajcie się znowu pod jarzmo niewoli.


Listek napisał/a:

Jachu napisał/a:
nie poddawajcie się znowu pod jarzmo niewoli.


Czy Prawo Boże uważasz za niewolę?
J 1:17


Rzecz w tym,że to nie Jachu napisał i stwierdził,a Apostoł Paweł.

Podważasz jego kompetencje ??? :aaa:
_________________
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.
 
 
Listek 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 31 Mar 2013
Posty: 7852
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2018-08-01, 18:03   

Jachu napisał/a:
Rzecz w tym,że to nie Jachu napisał i stwierdził,a Apostoł Paweł.


Apostoł Paweł napisał:

Dz 24:14
Cytat:
wierzę we wszystko, co jest napisane w Prawie i u Proroków."


Rz 7:22 eku
Cytat:
"Cieszę się bowiem prawem Boga jako człowiek wewnętrzny,"

Nigdy nie napisałby ,ze prawo Boga to niewola., sam będąc w ramach porządku Tory,której moc nadaje Mesjasz.
Ap.Paweł krytykował legalizm i jego martwe uczynki.

Rz 6:14 stern
Cytat:
"Bo grzech nie będzie miał nad wami władzy; gdyż nie jesteście poddani legalizmowi, ale łasce."


1 Kor 9, (21)
Cytat:
Dla tych, którzy żyją poza porządkiem Tory, postawiłem się w położeniu człowieka poza porządkiem Tory, aby pozyskać tych poza porządkiem Tory - sam nie będąc jednak poza porządkiem Bożej Tory, lecz w ramach porządku Tory, której moc nadaje Mesjasz.


Pozdrawiam
_________________
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9
 
 
Jachu 
cichy,pokorny

Pomógł: 445 razy
Wiek: 93
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 10693
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2018-08-01, 22:07   

Gal. 3:10-12
10. Bo wszyscy, którzy polegają na uczynkach zakonu, są pod przekleństwem; napisano bowiem: Przeklęty każdy, kto nie wytrwa w pełnieniu wszystkiego, co jest napisane w księdze zakonu.
11. A że przez zakon nikt nie zostaje usprawiedliwiony przed Bogiem, to rzecz oczywista, bo: Sprawiedliwy z wiary żyć będzie.
12. Zakon zaś nie jest z wiary, ale: Kto go wypełni, przezeń żyć będzie.
(BW)
Jak dotąd,to wszyscy umierają,- tak ci którzy są pod Zakonem,jak i ci,którzy pod nim nie są.
I "nie ma mocni".
_________________
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 10