Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
FILM ''KLER''
Autor Wiadomość
RN 


Wyznanie: Wiara Naturalna (Deizm)
Pomógł: 310 razy
Dołączył: 25 Paź 2013
Posty: 5125
Skąd: Ziemia Łódzka
Wysłany: 2018-08-08, 13:46   FILM ''KLER''

Film Wojciecha Smarzowskiego pt. ''Kler''.

Oto wielka tajemnica wiary; złoto i dolary - 53 sekunda zwiastunu.

https://www.youtube.com/watch?v=Ba_DVM0OGSc
_________________
JESZCZE SIĘ TAKI NIE NARODZIŁ, CO BY OPOWIEŚCI BIBLIJNE POGODZIŁ
 
 
kansyheniek 


Pomógł: 55 razy
Dołączył: 22 Wrz 2007
Posty: 2459
Skąd: Kleve,Niemcy
Wysłany: 2018-08-09, 11:11   

Rozumiem, że jest to film dokumentalny...
_________________
"NIE JEST WAŻNE KTO MA RACJĘ,ALE CO JEST RACJĄ!!!"
 
 
RN 


Wyznanie: Wiara Naturalna (Deizm)
Pomógł: 310 razy
Dołączył: 25 Paź 2013
Posty: 5125
Skąd: Ziemia Łódzka
Wysłany: 2018-08-09, 13:39   

kansyheniek napisał/a:
Rozumiem, że jest to film dokumentalny...


Film z udziałem znanych aktorów, ale jak najbardziej dokumentalny :-)

Wielkie dzięki za odwagę dla reżysera.

Podobnych tematów, które przedstawiałyby w prawdziwym świetle dzisiejsze ''świętości'' znalazłoby się znacznie więcej, jak np. prywatyzacja państwowych przedsiębiorstw po roku 1989, kulisy obalenia poprzedniego systemu, czyli kto i ile wziął, dlaczego z Polski zrobił się Polin, kto i co stoi za oszołomską polityką bezrefleksyjnego wspierania faszyzującej Ukrainy itp.
_________________
JESZCZE SIĘ TAKI NIE NARODZIŁ, CO BY OPOWIEŚCI BIBLIJNE POGODZIŁ
 
 
ZAMOS 
Lach

Pomógł: 76 razy
Wiek: 67
Dołączył: 19 Paź 2012
Posty: 2102
Skąd: Wieś pod Warszawą
Wysłany: 2018-08-13, 21:56   

Ciekaw jestem, czy szkoły w ramach lekcji religii pójdą na ten film, by zgłębiać tajemnicę wiary katolickiej.
 
 
Quinque 


Wyznanie: Katolickie - obrządek łaciński
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 29 Gru 2017
Posty: 600
Wysłany: 2018-08-14, 15:34   

Łał, księża jedzący pizze, i pienionszki kradno czarna watykańska mafia. Jak to możliwe? Oczywiście pan RN jako deista doskonale wie jak wygląda Kościół Katolicki i drugi pan Zamos Słowianin ekspert od lekcji religi w szkole, również. A zapomniałbym że pienionszki kradno :(. A i jeszcze Kościół usunął drugie przykazanie a chrześcijanie czcili sobotę zamiast Niedzieli. A wszystkiemu jest winna Watykańska Mafia :(.warto dofać że założona przez Konstantyna w IV wieku

Edit: całe szczęście że ktoś w końcu o tym nakręcić film. Nie można ukrywać przed ludźmi tej strasznej prawdy!!! A, muwiłem jurz rze pienionszki kradno?
_________________
"Bękart diabła czy dziecko Boże. Stara gwardia czy cyber młodzież
Kto kręci globem? Iluminacja, masońskie loże
Czarna magia, zdefiniuj chorobę. Jaka jest prawda za c$#j się nie dowiesz"
 
 
ZAMOS 
Lach

Pomógł: 76 razy
Wiek: 67
Dołączył: 19 Paź 2012
Posty: 2102
Skąd: Wieś pod Warszawą
Wysłany: 2018-08-14, 18:25   

Nie mam dokładnych danych ile obecnie kosztuje nas podatników krk. Nie jest ważne dla mnie to, że katolicy dają dobrowolnie pieniądze i nieruchomości kościołowi. Irytuje mnie to, że nasze państwo płaci katechetom za lekcje religii. Płaci też księżnom w wojsku, szpitalach, policji i urzędach, gdzie zatrudnia się księży przy każdej okazji, a nawet bez. Dodatkowo państwo dotuje mnóstwo różnych projektów kościelnych i zakonnych, oraz ich emerytury. Łącznie wszystko kosztuje coś między 5, a 8 miliardów zł rocznie. Wszyscy wiemy jak biedni są prawie wszyscy emeryci, więc jakby te pieniądze przeznaczyć dla emerytów, których jest obecnie około 5 milionów, to każdy mógłby dostać przynajmniej 1000 zł więcej i bieda znikłaby z dnia na dzień. Emeryci tego nie wiedzą i głosują na władzę, która rżnie ich co rok podatkami bardziej.
Co dostajemy w zamian za „szczodrość” państwa niech powie sobie każdy sam.
Ja nie chcę niszczyć krk, ponieważ są ludzie, którzy wierzą w te bzdury, które krk uprawia na swych włościach, ale nie chcę na to płacić. Uważam, że jestem pośrednio przez krk codziennie okradany, ponieważ chętnie płacę podatek na utrzymanie państwa, a w nim wojska i policji, to jednak danina jaka idzie na krk mnie irytuje.
Wracając jednak do filmu Kler, to ja zrobiłbym to troszkę realniej, ale nikt wtedy by tego nie oglądał, a co za tym idzie nie byłoby wstrząsu i szoku u tych co są już na tyle świadomi, iż do krk nie uczęszczają, albo są bliscy tej decyzji. To jedyne dobre co z tego może wyniknąć. Martwi mnie tylko, że upadek krk spowodować może upadek moralności i zdrowego rozsądku jak to się dzieje w krajach protestanckich. By nie być gołosłownym załączam niezwykle pouczającą tabelkę z badaniami zleconymi przez UE gdzie badano przemoc wobec kobiet z seksualną włącznie.

https://drive.google.com/file/d/1XYhrReN-i1mHY3nbysRjn02vYKRnzT-D/view
 
 
Listek 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 31 Mar 2013
Posty: 7852
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2018-08-14, 21:07   

ZAMOS napisał/a:
ile obecnie kosztuje nas podatników krk


_________________
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9
 
 
Quinque 


Wyznanie: Katolickie - obrządek łaciński
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 29 Gru 2017
Posty: 600
Wysłany: 2018-08-16, 12:47   

Zamos napisał/a:

Nie mam dokładnych danych ile obecnie kosztuje nas podatników krk.


Jak nie masz, to po co gęgasz w Internecie? To jest właśnie maniera antyklerykałów, opluć bez powodu i sobie pójść

napisał/a:
Irytuje mnie to, że nasze państwo płaci katechetom za lekcje religii.


A mnie irytuje to że pieniądze z podatków idą na lekarzy ginekologów, instytuty sportowe czy inne gówno. Ale czy ktoś się pyta co irytuje Qunique? Nie
_________________
"Bękart diabła czy dziecko Boże. Stara gwardia czy cyber młodzież
Kto kręci globem? Iluminacja, masońskie loże
Czarna magia, zdefiniuj chorobę. Jaka jest prawda za c$#j się nie dowiesz"
 
 
booris

Wyznanie: Dub & Motocykl
Pomógł: 180 razy
Dołączył: 17 Kwi 2015
Posty: 3027
Skąd: Amsterdam,Londyn,Barcelona
Wysłany: 2018-08-16, 23:54   

Quinque napisał/a:
To jest właśnie maniera antyklerykałów, opluć bez powodu i sobie pójść

Czyzbys byl antyklerykalem?
_________________
Mówię tylko do tych którzy chcą mnie słuchać
Ci którzy nie chcą nie obchodzą mnie
Po co mam czas tracić na mówienie do ściany
Ściana i tak zawsze swoje wie

https://www.youtube.com/watch?v=Hbq5UyaM8sk
 
 
Quinque 


Wyznanie: Katolickie - obrządek łaciński
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 29 Gru 2017
Posty: 600
Wysłany: 2018-08-17, 16:57   

A ty nie umiał czytać? Po co się wcinasz jak nie masz nic do powiedzenia
_________________
"Bękart diabła czy dziecko Boże. Stara gwardia czy cyber młodzież
Kto kręci globem? Iluminacja, masońskie loże
Czarna magia, zdefiniuj chorobę. Jaka jest prawda za c$#j się nie dowiesz"
 
 
booris

Wyznanie: Dub & Motocykl
Pomógł: 180 razy
Dołączył: 17 Kwi 2015
Posty: 3027
Skąd: Amsterdam,Londyn,Barcelona
Wysłany: 2018-08-17, 18:31   

Umial czytac,umial.Tylko ty nie umial zrozumiec. :-D Wytlumaczyc,czy przeczyta jeszcze raz?
_________________
Mówię tylko do tych którzy chcą mnie słuchać
Ci którzy nie chcą nie obchodzą mnie
Po co mam czas tracić na mówienie do ściany
Ściana i tak zawsze swoje wie

https://www.youtube.com/watch?v=Hbq5UyaM8sk
 
 
ZAMOS 
Lach

Pomógł: 76 razy
Wiek: 67
Dołączył: 19 Paź 2012
Posty: 2102
Skąd: Wieś pod Warszawą
Wysłany: 2018-08-25, 14:57   

Quinque napisał/a:
Zamos napisał/a:

Nie mam dokładnych danych ile obecnie kosztuje nas podatników krk.


Jak nie masz, to po co gęgasz w Internecie? To jest właśnie maniera antyklerykałów, opluć bez powodu i sobie pójść

napisał/a:
Irytuje mnie to, że nasze państwo płaci katechetom za lekcje religii.


A mnie irytuje to że pieniądze z podatków idą na lekarzy ginekologów, instytuty sportowe czy inne gówno. Ale czy ktoś się pyta co irytuje Qunique? Nie

Jesteś bardzo zabawny swym katolickim oburzeniem. Wydaje mi się, że przyjąłeś wszystko co głosi krk, a co wyłączyło ci rozum i nie sposób byś cokolwiek zrozumiał z tego co w tej korporacji wyznaniowej się dzieje.
Co do moich słów, iż nie wiem ile pieniędzy dokładnie Polska z naszych podatków daje krk. Napiszę, iż nikt w Polsce tego dokładnie nie wie, łącznie z władzami krk.
Natomiast jeżeli chodzi o ginekologów to w jakimś sensie cię rozumiem. Jesteś niedojrzałym chłoptasiem i tobie ginekolog dzisiaj jeszcze nie jest potrzebny, ale nie wiadomo czy nie chodzisz po tym świecie dzięki właśnie jakiemuś ginekologowi, który zadbał o zdrowie twojej mamusi.
 
 
tola 


Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 31 Maj 2017
Posty: 664
Wysłany: 2018-08-25, 19:38   

Franciszek wizytuje Irlandie i boleje przeprasza za rozpuste ksiezy co to gwałcili molestowali dzieci .
Z ofiarami kaplanów wałcicieli ma sie spotkac potajemnie zapewne bedzie łagodził
bedac wyrozumiałym dla wszelkiej masci dewiantów
 
 
radek 
mężczyzna


Pomógł: 284 razy
Wiek: 40
Dołączył: 03 Sty 2013
Posty: 2998
Skąd: Choszczno
Wysłany: 2018-08-26, 18:58   

Tak temat trudny. Żeby Kościół wyszedł z twarzą z tego problemu musiał by zagwarantować pokrzywdzonym wszystko co jest potrzebne do szczęścia w Miłości

Mat 19:12 eib "(12) Są tacy, którzy nigdy nie wstąpią w związki małżeńskie, gdyż takimi się urodziły; są inni, którzy tego nie uczynią, bo tej możliwości pozbawili ich ludzie; ale są też tacy, którzy nie wstąpią w związki małżeńskie, gdyż ze względu na Królestwo Niebios sami tak postanowili. Kto jest w stanie to pojąć, niech pojmuje."

Mat 5:22 eib "Ja wam natomiast mówię: Każdy, kto żywi gniew względem swojego brata, będzie podlegał karze. Kto podepcze jego godność, stanie przed Radą Najwyższą, a kto go nazwie głupcem, skończy w ogniu miejsca wiecznej kary."

Mat 16:18-19 eib "(18) Oświadczam ci, ty jesteś kamieniem, a na tej skale zbuduję mój Kościół i potęga śmierci nie zdoła go pokonać. (19) Wręczę ci klucze Królestwa Niebios. Cokolwiek zwiążesz na ziemi, będzie związane w niebie, a cokolwiek rozwiążesz na ziemi, będzie rozwiązane w niebie."
_________________
Lewa szala już nie wzbiera, Prawa decyduje teraz
Mat 3:2 eib "(2) (...) Królestwo Niebios jest blisko."
 
 
 
tola 


Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 31 Maj 2017
Posty: 664
Wysłany: 2018-08-28, 13:28   

A jaka twarz ma ten 'kosciół' ?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 10