Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność. (List do Galatów 5:21-22)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Inni bogowie...
Autor Wiadomość
tola 

Pomogła: 14 razy
Wysłany: 2018-08-22, 12:13   

Jak najbardziej rzeczywisty anie przemijajacy jak proch tej Ziemi.
Nieziemski jak najbardziej ,ale widze ,ze i tobie udzieliła sie doktryna ziemskiego edenu
no bo przeciez nie do pojecia zeby Stwóca gdzies we wszech swiecie stworzył cos
zywego .
Dla ciebie ta Ziemia to centum istnien ?

dla mnie czysciec.
z Edenu zostali wyruceni Adam Ewa i Wąż .

Daniel_dn 

Wysłany: 2018-08-22, 15:53   

tola napisał/a:
Jak najbardziej rzeczywisty anie przemijajacy jak proch tej Ziemi.
Nieziemski jak najbardziej ,ale widze ,ze i tobie udzieliła sie doktryna ziemskiego edenu
no bo przeciez nie do pojecia zeby Stwóca gdzies we wszech swiecie stworzył cos
zywego .
Dla ciebie ta Ziemia to centum istnien ?

dla mnie czysciec.
z Edenu zostali wyruceni Adam Ewa i Wąż .

Bo stwarzanie życia jest celem Boga, a tym samym człowieka połączonego z nim wartościami.
To Dekalog jest łącznikiem i separatorem od świata innych bogów, w tym takich gdzie wartością jest "czyściec". Gdzie masz w Dekalogu pojęcie "czyśćca"? Nie ma, bo masz wizje obcych światów innych bogów.

radek 
m??czyzna

Wysłany: 2018-08-22, 16:11   

Daniel_dn napisał/a:
Gdzie masz w Dekalogu pojęcie "czyśćca"?

Wj 20:4-5 eib "(4) Nie rzeźb sobie bóstw ani nie czyń żadnych wyobrażeń czegokolwiek, co jest wysoko na niebie albo nisko na ziemi, albo głęboko w wodzie. (5) Nie składaj temu pokłonów ani nie oddawaj czci, ponieważ Ja, PAN, twój Bóg, jestem Bogiem zazdrosnym. Dochodzę winy ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia tych, którzy Mnie odrzucają,"

Rev 6:9-11 eib "(9) Po otwarciu przez Baranka piątej pieczęci, zauważyłem poniżej ołtarza dusze zabitych za Słowo Boże i za świadectwo, które składali. (10) Zawołały one donośnie: Władco święty i prawdziwy, jak długo jeszcze ma to trwać?! Czy nie zamierzasz sądzić mieszkańców ziemi? Czy nie wymierzysz im kary za naszą krew? (11) Każdej z tych dusz dano białą szatę. Powiedziano im też, że jeszcze przez pewien krótki czas mają odpoczywać, aż się dopełni liczba ich braci, którzy podobnie jak oni byli sługami i podobnie mieli ponieść śmierć."

bonhart 
bonhart

Wysłany: 2018-08-22, 16:30   

Cytat:
Wj 20:4-5 eib "(4) Nie rzeźb sobie bóstw ani nie czyń żadnych wyobrażeń czegokolwiek, co jest wysoko na niebie albo nisko na ziemi, albo głęboko w wodzie. (5) Nie składaj temu pokłonów ani nie oddawaj czci, ponieważ Ja, PAN, twój Bóg, jestem Bogiem zazdrosnym. Dochodzę winy ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia tych, którzy Mnie odrzucają,"

Ale pojechałeś Radku ;-)

bonhart

Daniel_dn 

Wysłany: 2018-08-22, 16:40   

A od kiedy Apokalipsa jest częścią Dekalogu?
To właśnie Dekalog unicestwia tą wizję, jako wizję innych bogów. Bo wprowadza wartości, których nie w Dekalogu. Dla mnie jasne, a do waszej świadomości jakoś nie może się przebić.

bonhart 
bonhart

Wysłany: 2018-08-22, 16:49   

Daniel-dn
Cytat:
To właśnie Dekalog unicestwia tą wizję, jako wizję innych bogów. Bo wprowadza wartości, których nie w Dekalogu. Dla mnie jasne, a do waszej świadomości jakoś nie może się przebić.

Danielu świetnie to wyłuszczyłeś. :-)

Miałem napisać podobnie! troszkę innymi słowami zapewne.

bonhart

radek 
m??czyzna

Wysłany: 2018-08-22, 16:58   

Daniel_dn napisał/a:

Masz rację Apokalipsa nie jest częścią dekalogu, ale dekalog wymaga bycia użytecznym dla Boga, a Apokalipsa wskazuje co ma nastąpić. Jeśli chodzi o wiedzę na temat Boga, to nikt jej nie ma, bo kto by Go znał byłby większym od Niego, a to kłóci się z ludzką definicją Boga. Dla mnie Bóg jest "Pielęgnującym Prawo"

Quran 17:110
powiedz: "Módlcie się do Boga albo módlcie się do Miłosiernego! Jakkolwiek byście Go wzywali, On posiada najpiękniejsze imiona." Nie bądź zbyt głośny w swojej modlitwie ani też nie bądź w niej za cichy! Poszukaj drogi pośredniej.

Daniel_dn 

Wysłany: 2018-08-22, 17:09   

radek napisał/a:
Daniel_dn napisał/a:

Masz rację Apokalipsa nie jest częścią dekalogu, ale dekalog wymaga bycia użytecznym dla Boga, a Apokalipsa wskazuje co ma nastąpić. Jeśli chodzi o wiedzę na temat Boga, to nikt jej nie ma, bo kto by Go znał byłby większym od Niego, a to kłóci się z ludzką definicją Boga. Dla mnie Bóg jest "Pielęgnującym Prawo"

Quran 17:110
powiedz: "Módlcie się do Boga albo módlcie się do Miłosiernego! Jakkolwiek byście Go wzywali, On posiada najpiękniejsze imiona." Nie bądź zbyt głośny w swojej modlitwie ani też nie bądź w niej za cichy! Poszukaj drogi pośredniej.

Wiedza o Bogu powinna ograniczać się tylko do tego co mówi Dekalog. To on wprowadza nagrodę dla tych co Go miłują, a tego nie można zrobić bez myślenia stanowiącego podstawy wszelkiej wiedzy. Dlatego Bóg wie kto go miłuje, a kto nienawidzi i do takiej samej wiedzy mają zmierzać wszyscy służący mu.
Zatem, kto szuka wyjaśnień u innych bogów, to tym samym oddala się od Boga Dekalogu, autora Dekalogu.

radek 
m??czyzna

Wysłany: 2018-09-24, 15:44   

tola napisał/a:
Cytat:

Eden, to miejsce gdzie niepodzielnie rządzi Bóg.

Oczywiscie ijest strzezony dostep do Edenu 3 Niebo.
Cytat:

To też miejsce na Ziemi, ale nie można go wskazać. Jest tu i tam, a za chwile gdzie indziej.

Nie natej Ziemi .
Nie skacze jak konik polny
Jest Stabilny Patrz Apokalipsa.

To da się także wytłumaczyć kierując spojrzenie na los tego, od którego pochodzi pięcioksiąg

Jud 1:9 eib "Tymczasem nawet archanioł Michał, gdy prowadził spór z diabłem o ciało Mojżesza, nie ośmielił się go dotknąć obraźliwym oskarżeniem. Powiedział tylko: Niech cię Pan ukarze !"

Odpowiedz do tematu