Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność. (List do Galatów 5:21-22)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
EZAW / EDOM / ISA
Autor Wiadomość
George 

Wyznanie: NAZAREJCZYK
Wysłany: 2018-10-08, 22:12   ESAW - Oblicze Boga

Jachu napisał/a:
booris napisał/a:
Poprosilem o wyjasnienie Ciebie,a w zamian dostalem sciane tekstu,ktora niczego nie wyjasnia.

Sorki,ale ja mam co robić i nie zawsze mam czas na odpowiedzi,dlatego też posiłkuję się dość często materiałami/opracowaniami do których mogę sięgnąć,a i tak najpierw je sam sprawdzam,ale nie zawsze.

Znalazłem coś dla ciebie J...,
Wygląda na to że 'Słońce Sprawiedliwości' jaśniało już dwa tysiące lat przed Chrystusem, na obliczu Ezawa, i Jakub / Izrael sam to zauważył.

Tak przy okazji, zwróć uwagę J... na to jak to Słońce Sprawiedliwości - Ezaw, traci na wartości wraz z nowszymi przekładami Biblii:

- z 'Oblicza Boga', w najstarszych przekładach,

- do 'Anioła',
- do 'istoty nadziemskiej',
- czy do 'sposobu patrzenia', - w tych najnowszych przekładach.

I to niby jest jedna i ta sama Biblia ;)

Już kiedyś wcześniej pytałem jakiej to ty Biblii używasz, a ty nam oczy mydlileś że to ja podobno Biblii nie uznaję ;)

Pozdrawiam

"Księga Rodzaju, 33
Cytat:

1.Jakub spojrzał i zobaczył, że Ezaw nadciąga z czterystu ludźmi. Podzieliwszy więc dzieci między Leę, Rachelę i dwie niewolnice,
2.uszykował niewolnice z ich dziećmi na przedzie, Leę z jej dziećmi nieco w tyle, a za nimi Rachelę i Józefa.
3.Sam zaś, idąc przed wszystkimi, siedem razy oddał pokłon swemu bratu, zanim się do niego zbliżył.

4.Ezaw pospieszył na jego spotkanie i objąwszy go za szyję ucałował go; i rozpłakali się obaj. Gdy Ezaw spostrzegłszy kobiety i dzieci, zapytał:

5.A ci kim są dla ciebie?, Jakub odpowiedział: To dzieci, którymi Bóg łaskawie obdarzył twego sługę.
6.Wtedy zbliżyły się niewolnice ze swymi dziećmi i oddały pokłon.
7.Potem przystąpiła Lea z dziećmi i oddała pokłon, a wreszcie Józef z Rachelą, którzy też oddali pokłon.

8.Ezaw zapytał: Dla kogo są te wszystkie stada, które spotkałem? Jakub odpowiedział: Obyś mnie darzył życzliwością, panie mój!

9.Na to Ezaw: Mam ja dużo, bracie mój, niechaj przy tobie zostanie to, co jest twoje.

10.Jakub rzekł:
Ależ nie! Jeśli mnie darzysz życzliwością, przyjmij ode mnie ten mój dar.

Bo przecież gdym ujrzał twe oblicze, było ono obliczem jakby istoty nadziemskiej i okazałeś mi wielką życzliwość.

11.Przyjmij więc dar mój, który dla ciebie przeznaczyłem; Bóg obdarzył mnie sowicie: mam wszystko! I tak nalegał na niego, aż wreszcie przyjął.
12.Po czym Ezaw rzekł: Ruszajmy w drogę i chodźmy; będę szedł razem z tobą.
13.Jakub odpowiedział: Wiesz, panie mój, że mam dzieci wątłe, a owce i krowy karmią młode; jeśli je będę pędził choćby dzień jeden, padnie mi cała trzoda.
14.Idź więc, panie mój, przed sługą swym, ja zaś będę szedł powoli, tak jak będzie mogła nadążyć moja trzoda, którą pędzę, i jak będą szły dzieci, aż przyjdę do ciebie, panie mój, do Seiru.
15.Ezaw zapytał: Może ci zostawić kilku moich ludzi, którzy są ze mną? A na to Jakub: Na cóż mi oni, skoro ty, panie mój, darzysz mnie życzliwością. 16.Ezaw udał się tego dnia w drogę powrotną do Seiru.
17.Jakub wyruszył do Sukkot, gdzie zbudował sobie dom, a dla swych stad postawił szałasy. - Dlatego nazwano tę miejscowość Sukkot.
18.Wreszcie Jakub po powrocie z Paddan-Aram dotarł szczęśliwie do Sychem w Kanaanie. Obrawszy sobie miejsce w pobliżu tego miasta,
19.nabył od synów Chamora, ojca Sychema, za sto kesitów kawał pola, na którym rozbił swe namioty.
20.Tam też ustawił ołtarz i nazwał go imieniem Boga, Boga Izraela. "

Księga Rodzaju, 33 - Bíblia Católica Online
https://www.bibliacatolic...ega-rodzaju/33/

33:10
Rzekł Jakub: O, nie! Proszę cię, jeślim zdobył życzliwość twoją, przyjmij dar mój ode mnie, bo oglądałem oblicze twoje, jak się ogląda oblicze Boga i przyjąłeś mnie łaskawie.
http://biblia-online.pl/B...Mojzeszowa/33/1

Zaś Jakób powiedział: Nie, proszę; jeżeli znalazłem łaskę w twoich oczach, przyjmiesz mój podarunek z mojej ręki; gdyż oto ujrzałem twoje oblicze, jak gdybym zobaczył oblicze anioła, ale przychylnie mnie przyjąłeś.

I rzekł Jakób: Nie tak będzie proszę; jeźlim teraz znalazł łaskę w oczach twoich, weźmij upominek mój z ręki mojej, przeto, iżem widział oblicze twoje, jakobym widział oblicze Boże, i łaskawieś mię przyjął;

I rzekł Jakob: Nie chciej tak, proszę, ale jeślim znalazł łaskę w oczach twoich, przyjmi mały dar z ręku moich, bom tak widział oblicze twoje, jakobym widział oblicze Boże. Bądź mi lutościw
http://biblia-online.pl/B...ga-Rodzaju/33/1

A Jakub rzekł: Proszę niech tak nie będzie, jeslim teraz nalazł łaskę u ciebie, weźmi ten upominek z mej ręki, przeto iżem ujzrał oblicze twoje jako oblicze Boże, a bądź na mię łaskaw.

Kłamstwo może zmienić historię, ale tylko Prawda może zmienić Świat.

”Łatwiej jest oszukać człowieka, niż przekonać go, ze został oszukany"
Mark Twain

booris

Wyznanie: Dub & Motocykl
Wysłany: 2018-10-09, 00:43   

Niczego niestety nie wyjasniles,George.Pisalismy z Jachem o czyms innym.

George 

Wyznanie: NAZAREJCZYK
Wysłany: 2018-10-09, 07:39   Temat: Ezaw Edom Isa

booris napisał/a:
Niczego niestety nie wyjasniles,George.Pisalismy z Jachem o czyms innym.

Jeśli J... porównuje tą Światłość do Chrystusa, a wielcy Żydzi uważali że Jezus i Ezaw to Jedno, to temat jest właściwy, tym bardziej że jesteśmy tu w temacie EZAW EDOM ISA ;)

Jeśli Jakub powiedział do Ezawa 'bom tak widział oblicze twoje, jakobym widział oblicze Boże., to musiał on widzieć w Ezawie tą Światłość Sprawiedliwości o której pisze J.....

Ciekawa jest opinia niektórych Żydów na temat Chrystusa i na temat Ezawa - pierworodnego i umiłowanego syna Izaaka (Księga Rodzaju 25).

Spójrzmy wpierw na opinię Żyda, Izaaka Abranela

Don Isaac Abravanel, był jednym z największych żydowskich polityków którzy odegrali poważną rolę w historii Europy. Był on nie tylko lojalnym ortodoksyjnym Żydem, ale równierz naukowcem, komentatorem Biblijnym i filozofem.
Był on ostatnim z długiej lini wielkich Żydwskich liderów i bochaterów Hiszpańskiego Złotego Wieku.

Abravanel podsumowując żydowski punkt widzenia o Ezawie / Edomie powiedział:

"Żydowscy mędrcy uznali tradycję że dusza Ezawa odrodziła się jako dusza Jezusa Chrześcijanina... I dlatego został On nazwany Yeshua, co jest anogramem (po aramejsku) Ezawa, i dlatego ci którzy naśladują jego religię i jego wiarę, i czczą go powinni być poprawnie nazwani dziećmi Edomu, ponieważ Jezus jest Ezawem a Ezaw to Edom".

“The true sages accepted as tradition that the soul of Esau was reborn as the soul of Jesus the Christian…and that is why he is called Yeshua, which is an anagram [in Hebrew] of Esau, and that is why any who follow his religion and his faith and worship him should properly be called children of Edom, since Jesus is Esau and Esau is Edom. "}

Na dodatek, w książce - Legendy Patriarchów i Proroków ...
napisanej przez Sabine Baring-Goud, czytamy:

Ezaw i Jakub
strona 248

"Kabaliści mówią że dusza Ezawa, którego Arabowie nazywają Ais, przeszła do ciała Jezusa Chrystusa poprzez metapsychozę, i że Ezaw i Jezus są jednym."

Esau and Jacob
Page 248

“The Cabalists say that the soul of Esau, whom the Arabs call Ais, passed into the body of Jesus Christ by metempsychosis, and that Jesus and Esau are one.”}

Z ciekawości spytałem kiedyś Żydowskiego Rabina, urodzonego w Jerozolimie i biegłego w Kaballi - "czy to prawda że dusza Ezawa wstąpiła w Chrystusa?" - odpowiedział mi on - "tak to prawda"!!!

Kłamstwo może zmienić historię, ale tylko Prawda może zmienić Świat.

”Łatwiej jest oszukać człowieka, niż przekonać go, ze został oszukany"
Mark Twain

Jachu 
cichy,pokorny

Wysłany: 2018-10-09, 10:05   

Jeżeli myślisz,że Żydzi gloryfikują "Chrześcijaństwo" i są autorytetami w Nowym Testamencie,a nawet i w Starym,to jesteś na manowcach znajomości Prawd Nowego Testamentu.

Ważna jest znajomość ducha,a nie samej litery w Biblii
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Odpowiedz do tematu