Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność. (List do Galatów 5:21-22)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
FILM ''KLER''
Autor Wiadomość
Henryk 

Wysłany: 2018-10-18, 18:36   Też tak twierdzę...

Quinque 

Wyznanie: Katolickie - obrządek łaciński
Wysłany: 2018-10-18, 18:41   

Serio, kogoś jeszcze interesuje ten film? Za miesiąc świat o nim zapomni. A Smarzowski będzie kręcił więcej tego typu produkcji

ZAMOS 
Lach

Wysłany: 2018-10-18, 20:23   

Cytat:

Serio, kogoś jeszcze interesuje ten film?

Kina jeszcze pełne i nic nie wskazuje na to, że to koniec Kleru.

Queza 
The Morning Star

Pomogła: 155 razy
Wysłany: 2018-10-24, 12:06   

Ten film jest mroczny.

Jachu 
cichy,pokorny

Wysłany: 2018-10-25, 10:03   

ZAMOS napisał/a:
Cytat:

Serio, kogoś jeszcze interesuje ten film?

Kina jeszcze pełne i nic nie wskazuje na to, że to koniec Kleru.

Ale tabu lega w gruzach
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Paszko

Wyznanie: KRK
Wysłany: 2018-10-25, 11:53   

Queza napisał/a:
Ten film jest mroczny.

W sensie wizualnym czy duchowym?

Queza 
The Morning Star

Wysłany: 2018-10-25, 21:35   

Paszko napisał/a:
Queza napisał/a:
Ten film jest mroczny.

W sensie wizualnym czy duchowym?

Zarówno w wizualnym jak i duchowym; wizualnym, bo nie chciałabym spotkać w swoim życiu takich księży, ja wiem, że to tylko ludzie, ale tam każdy jest anty.., anty... W duchowym, bo wszystko jest pogrążone w jakimś takim upadku.

Paszko

Wyznanie: KRK
Wysłany: 2018-10-25, 23:12   

Queza napisał/a:

Zarówno w wizualnym jak i duchowym; wizualnym, bo nie chciałabym spotkać w swoim życiu takich księży, ja wiem, że to tylko ludzie, ale tam każdy jest anty.., anty... W duchowym, bo wszystko jest pogrążone w jakimś takim upadku.

Pytam, bo nie byłem pewien, czy przypadkiem nie sugerujesz duchowego mroku po obu stronach kamery. Smarzowski jednak nigdy nie sprawiał na mnie wrażenia uduchowionej postaci - w żadną ze stron.

Henryk 

Wysłany: 2018-10-26, 20:07   Na razie 4,4 miliona widzów

Po czterech tygodniach od premiery "Kler", przebój Wojciecha Smarzowskiego, osiągnął spektakularną frekwencję 4 mln 339 tys. 89 widzów i przebił wynik "Quo Vadis". Tym samym stał się największym kinowym przebojem XXI wieku w Polsce i trzecim – po "Ogniem i mieczem" i "Panu Tadeuszu" – filmem z najlepszym wynikiem oglądalności po 1989 roku.
https://kultura.onet.pl/film/wiadomosci/4-mln-339-tys-widzow-kleru-film-smarzowskiego-wyprzedzil-quo-vadis-i-zarobil-wiecej/jvjhkmz

Queza 
The Morning Star

Wysłany: 2018-10-26, 20:55   

Paszko napisał/a:
Queza napisał/a:

Pytam, bo nie byłem pewien, czy przypadkiem nie sugerujesz duchowego mroku po obu stronach kamery. Smarzowski jednak nigdy nie sprawiał na mnie wrażenia uduchowionej postaci - w żadną ze stron.

Ja to widzę demonizm już w tym, jak śpiewają "Ma syna Maria...". Sposób w jaki śpiewają, akcent, ton głosu, sceneria.

janwisniewski68 
Droga prawdy

Wysłany: 2018-10-27, 20:10   

Umiłowani Siostry i Bracia!!! Zaprawdę powiadam Wam Najdostojniejsi Siostry i Bracia, godne to i sprawiedliwe, słuszne i zbawienne aby obnażać prawdziwe oblicza kościelnych oszustów, dewiantów i zbrodniarzy, specjalistów od interpretowania życzeń Pana Stwórcy Wszechrzeczy, którzy na twarzach nosili i noszą maskę pokory oraz pobożności, w ustach świętobliwie pieszczą słowa miłości, miłosierdzia i przebaczenia, ale serca zawsze mają kamienne i zimne, dusze pychą,
rozpustą, zaś usta obłudą i hipokryzją wypełnione a dłonie wiecznie głodne mamony. Rzymski katolicyzm jest szkołą szalbierstwa, hipokryzji i cynizmu. Toż to ten ewangeliczny „Wielki Babilon, matka wszetecznic i obrzydliwości ziemi. Tej ziemi!
Nie ma kłamstwa, na które nie byliby gotowi, gdy chodzi o zwalczanie przeciwnika; nie ma bredni, której by w swoje owieczki (i baranki) nie spodziewali się wmówić. Sprowadzają walkę do tumanienia i terroryzowania najciemniejszych w nadziei, że w ten sposób zawsze będą mieli większość.
Czyż jego wyznawcy nie słyszą „głosu z nieba mówiącego: Wyjdźcie z niego, ludu mój, abyście nie byli uczestnikami jego grzechów i aby was nie dotknęły plagi na niego spadające. Bo grzechy jego narosły aż do nieba i Bóg przywołał na pamięć jego niesprawiedliwe uczynki" ? (Ap 18. 4).

kansyheniek 

Wysłany: 2018-11-08, 10:22   

RN napisał/a:
Film z udziałem znanych aktorów, ale jak najbardziej d