Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność. (List do Galatów 5:21-22)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Pieśń nad pieśniami
Autor Wiadomość
RM 

Wyznanie: Unitarianizm jest błędem
Wysłany: 2018-11-02, 21:48   

Cytat:
Jest nad wyraz roztropne gdy człowiek poznaje co jest dobre w oczach Boga.
Problem zaczyna się gdy człowiek sam ocenia co jest dobre a co złe nie zważając na wolę Boga.

Rz 2:18 pau "poznajesz Jego wolę, a pouczony Prawem umiesz rozeznać to, co słuszne;"

Pouczony prawem wiem, że rozwód jest dobry. Ale gdy sam oceniam, co jest dobre, na podstawie własnych przekonań, wiem, że rozwód jest błędem. To tyle Listku w temacie Twoich przemyśleń. Dziękuję.

Luba 

Pomogła: 10 razy
Wysłany: 2018-11-02, 22:50   

RM napisał/a:

Pouczony prawem wiem, że rozwód jest dobry. Ale gdy sam oceniam, co jest dobre, na podstawie własnych przekonań, wiem, że rozwód jest błędem..

Szkoda, ze nie mozna tutaj dawac lajkow :->

Listek 

Wysłany: 2018-11-03, 16:39   

Szkoda,że nie przeczytaliście ,co powiedział Mesjasz:

Mt 19:9 tpnt "Ale mówię wam: Ktokolwiek oddaliłby swoją żonę z wyjątkiem powodu nierządu, i poślubił inną, cudzołoży; a kto poślubił tę, która jest oddalona, cudzołoży."

Z powodu nierządu można się rozwieść według najlepszego nauczyciela Tory Boga.

Jachu 
cichy,pokorny

Wysłany: 2018-11-03, 18:39   

A może ściślej do tematu wątku ???

http://www.nastrazy.pl/dr...010/3/piesn.htm
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

RM 

Wyznanie: Unitarianizm jest błędem
Wysłany: 2018-11-03, 21:25   

Cytat:

Mt 19:9 tpnt "Ale mówię wam: Ktokolwiek oddaliłby swoją żonę z wyjątkiem powodu nierządu, i poślubił inną, cudzołoży; a kto poślubił tę, która jest oddalona, cudzołoży."

Przeczytaliśmy. Jezus mówi te słowa do niewolników, czyli ludzi pozostających pod prawem. Mówi im, że nie wolno rozwodzić się, na warunkach ustalonych przez Mojżesza. Wyjątkiem jest nierząd. Synów Bożych obowiązuje zasada pochodząca od Boga: Co tedy Bóg złączył, człowiek niechaj nie rozłącza.

radek 
m??czyzna

Wysłany: 2018-11-05, 04:33   

Listek napisał/a:

Aniołowie bowiem są wierni w najdrobniejszych sprawach i w najdłuższych rozstaniach podążając drogą Bożą

Mat 22:30 eib "Po zmartwychwstaniu ludzie nie będą się żenić ani wychodzić za mąż, lecz będą jak aniołowie w niebie."

Mat 22:2 eib "(2) Królestwo Niebios przypomina pewnego króla, który przygotowywał wesele swojemu synowi."

Mat 18:10 eib "(10) Uważajcie, abyście nie gardzili żadnym z tych małych, gdyż mówię wam, że ich aniołowie w niebie mają stały dostęp do mojego Ojca, który tam przebywa."

Ap 14:4 eib "To ci, którzy nie splamili się z kobietami, ich dziewiczość nie uległa naruszeniu. Idą za Barankiem, dokądkolwiek pójdzie. Zostali oni wykupieni spośród ludzi jako pierwszy owoc — dla Boga i dla Baranka."

Koran 4:34
Mężczyźni stoją nad kobietami ze względu na to, że Bóg dał wyższość jednym nad drugimi, i ze względu na to, że oni rozdają ze swojego majątku. Przeto cnotliwe kobiety są pokorne i zachowują w skrytości to, co zachował Bóg. I napominajcie te, których nieposłuszeństwa się boicie, pozostawiajcie je w łożach i bijcie je! A jeśli są wam posłuszne, to starajcie się nie stosować do nich przymusu. Zaprawdę, Bóg jest wzniosły, wielki!

Koran 4:26
Bóg chce was objaśnić i dobrze poprowadzić drogami tych, którzy byli przed wami, i On zwróci się ku wam. Bóg jest wszechwiedzący, mądry!
Ml 3:1 eib "(1) Oto Ja posyłam mojego posłańca, on przygotuje drogę przede Mną. A potem, nagle, przyjdzie do swej świątyni Pan, na którego tak czekacie, i posłaniec przymierza, za którym tak tęsknicie. Oto przychodzi! — mówi PAN Zastępów."

tola 

Pomogła: 14 razy
Wysłany: Wczoraj 17:11   

Cytat:
Mężczyźni stoją nad kobietami ze względu na to, że Bóg dał wyższość jednym nad drugimi, i ze względu na to, że oni rozdają ze swojego majątku. Przeto cnotliwe kobiety są pokorne i zachowują w skrytości to, co zachował Bóg. I napominajcie te, których nieposłuszeństwa się boicie, pozostawiajcie je w łożach i bijcie je! A jeśli są wam posłuszne, to starajcie się nie stosować do nich przymusu. Zaprawdę, Bóg jest wzniosły, wielki!

czyzby to jakis Nefilim napisał ?
bic kobiety w łozach apotem takie pobite maja byc uległe ?
niech nie szukaja cnotliwych ale sami niech tacy beda bo psychopatów jest az nad to.

BoaDusiciel 

Wyznanie: Idealizm skrajnie materialistyczny
Wysłany: Wczoraj 17:17   

radek napisał/a:

Mat 22:30 eib "Po zmartwychwstaniu ludzie nie będą się żenić ani wychodzić za mąż, lecz będą jak aniołowie w niebie."

Jesteś pewien Radku, że aniołowie w niebie nie żenią się ? :roll:

radek 
m??czyzna

Wysłany: Wczoraj 17:31   

tola napisał/a:
Cytat:

czyzby to jakis Nefilim napisał ?
bic kobiety w łozach apotem takie pobite maja byc uległe ?
niech nie szukaja cnotliwych ale sami niech tacy beda bo psychopatów jest az nad to.

W tym fragmencie chodzi o to, żeby Niewiasty były cierpliwe, bo mężczyźni najpierw powinni zająć się sprawami Bożymi

Ap 2:26 eib "(26) Temu, kto zwycięży, i temu, kto aż do końca będzie trwał przy moich dziełach, dam władzę nad narodami."

Koran 4:1
O ludzie! Bójcie się waszego Pana, który was stworzył z jednej istoty i stworzył z niej druga do pary; a z nich dwojga rozprzestrzenił wiele mężczyzn i kobiet. Bójcie się Boga, o którego jedni drugich pytacie, i czcijcie łona!
Ml 3:1 eib "(1) Oto Ja posyłam mojego posłańca, on przygotuje drogę przede Mną. A potem, nagle, przyjdzie do swej świątyni Pan, na którego tak czekacie, i posłaniec przymierza, za którym tak tęsknicie. Oto przychodzi! — mówi PAN Zastępów."

BoaDusiciel 

Wyznanie: Idealizm skrajnie materialistyczny
Wysłany: Wczoraj 17:34   

To mówisz Radku, że określenie "bijcie je" w odniesieniu do relacji męsko-damskich oznacza zajmowanie się sprawami bożymi ? :roll:

tola 

Pomogła: 14 razy
Wysłany: Wczoraj 17:48   

moze bija kobiety KORANEM ?potem podpalaja na zywca potrafia wydłubac oczy uciac jezyk nos uszy To sa sprawy allaha?

radek 
m??czyzna

Wysłany: Wczoraj 18:37   

Mężczyzna mający szczere zamiary jest w stanie zrobić różne dziwne rzeczy niezrozumiałe dla ludzi i często potępiane, lecz jest w stanie się z nich wywiązać, dowodząc sensu swego zachowania to uroczyste przyrzeczenie tzw. "kintar". Oczywiście Tolu, też uważam, że czas przemocy nie jest fair, ale idąc swoją drogą lepiej jest podnosić tych, co nieświadomie grzeszą niż potępiać

Mar 2:10 eib "Przekonam was jednak, że Syn Człowieczy ma prawo przebaczać grzechy na ziemi. I tu powiedział do sparaliżowanego:"

Koran 4:20
A jeśli chcecie zamienić żonę na druga, a jednej z nich daliście kintar, to nie odbierajcie z tego nic! Czyż moglibyście cokolwiek zabrać, zniesławiając się i popełniając grzech oczywisty?

Odpowiedz do tematu