Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność. (List do Galatów 5:21-22)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Prawo
Autor Wiadomość
Listek 

Wysłany: 2018-11-02, 12:50   

To grzech ,który oznacza złamanie Prawa Bożego jest niewolą człowieka i prowadzi go do śmierci.

Każdy grzech, z którego się nie upamiętamy sprowadzi na nas śmierć.

Łaska w Jehoszua HaMaszijah zwalnia nas od kary śmierci za grzech,pod warunkiem,że się upamiętamy, czyli odwrócimy od grzechu z pomocą otrzymanego ducha Syna Bożego.

Jeśli po przyjęciu oferty zbawienia z łaski w Mesjaszu dalej,dobrowolnie trwamy w grzechach, to nie ma już wtedy dla nas ofiary przebłagalnej za grzech. Pozostaje tylko sąd za łamanie Prawa na podstawie zeznań dwóch lub trzech świadków.

Rz 6:23 dos "Gdyż zapłatą za grzech jest śmierć, lecz darem łaski Bożej jest życie wieczne w Chrystusie Jezusie, naszym Panu.

Hbr.10, (26-28) Jeśli bowiem dobrowolnie grzeszymy po otrzymaniu pełnego poznania prawdy, to już nie ma dla nas ofiary przebłagalnej za grzechy, (27) ale jedynie jakieś przerażające oczekiwanie sądu i żar ognia, który ma trawić przeciwników. (28) Kto przekracza Prawo Mojżeszowe, ponosi śmierć bez miłosierdzia na podstawie [zeznania] dwóch albo trzech świadków

Co to jest grzech,który prowadzi do śmierci?

To grzech ,z którego nie rezygnujemy i trwamy w nim dobrowolnie mimo pouczenia przez Prawo Boga

Listek 

Wysłany: 2018-11-02, 14:38   

RM 

Wyznanie: Unitarianizm jest błędem
Wysłany: 2018-11-03, 22:00   

Uwielbiam sytuacje, kiedy dane mi jest znaleźć się na pogadankach, jak powyższa. Czekam na czas do zadawania pytań. Z miną kompletnego laika zadaję dwa, trzy pytania, a potem przyglądam się, jak mówca zaczyna kombinować i motać się. To bywa zabawne, kiedy się obserwuje ludzi, którzy zaczynają się orientować, że z niewłaściwej strony podcinają gałąź, na której siedzą. :-D

Odnośnie tej pogadanki. Otóż p. Parma trafnie zauważa, że pisma są natchnione i pożyteczne, jak to napisano w liście do Tymoteusza. Ale potem już nieco improwizuje i wprowadza tezę o różnym stopniu natchnienia tych pism, oraz o różnych poziomach natchnienia autorów. :mrgreen: No a potem sprawa staje się prosta, po takim wprowadzeniu, które słuchacze łykają jak kaczka kartofle. Oto największy poziom natchnienia został zauważony u Mojżesza (a jakże), no i znalazły się "obiektywnie" dobrane fragmenty, potwierdzające takie rozumowanie. Oczywiście, tylko brakowi czasu "zawdzięczamy" tak selektywny dobór cytatów. Tak więc na pierwszym miejscu w hierarchii natchnienia mamy Mojżesza, potem jego najwierniejszego ucznia Jeszułę. Sierotka Jeszuła nic nie napisał, tylko bazował na tym, co Mose naskrobał.
Jak kto zna p. Bolka, dajcie mu znać, że jeśli trafię na jego pogadankę w podobnym stylu, to go publicznie przeczołgam, a jutro napiszę pod tym filmikiem treściwą opinię na temat manipulacji.

Listek 

Wysłany: 2018-11-03, 22:12   

Listek 

Wysłany: 2018-11-04, 21:36   

"Kto ucho odwraca, by Prawa nie słuchać, tego nawet modlitwa jest wstrętna."

Prz.28,9

efroni 

Wysłany: 2018-11-07, 11:21   

RM napisał/a:
Abraham powinien był odmówić Bogu, a raczej zmierzyć się krytycznie z tym poznaniem Boga, które posiadał, wówczas w jego umyśle powstałaby nowa przestrzeń, na przyjęcie nowej prawdy. Powinien był odmówić, tym bardziej, że Bóg przeprowadzał go przez doświadczenia, których celem było przygotowanie go do takiego kroku. Mojżesz zagubił się pomiędzy poznaniem Boga, a kultem JHWH. Z czasem przeważył kult i Mojżesz cały swój wysiłek skierował na budowanie kultu. Niemniej każdy z nich wniósł pewną wartość dodaną do poznania Boga. Ja dzisiaj znajduję się wobec wyborów pomiędzy owymi wartościami dodanymi, które ciągle zawierają w sobie znaczenie mające moc inspirowania, a oszacowaniem pozostałej treści, która może się okazać kulą u nogi. Bardzo ważne dla mnie jest to, że moje korzenie wywodzą się z Pomazańca. Jestem Słowianinem, wolnym od domieszek innej kultury czy tradycji. To oznacza brak jakichkolwiek sentymentów i zobowiązań opartych na wartościach etnicznych czy historycznych. Rozumiem to, że Mojżesz, zaangażowany w budowanie kultu, nie cofał się przed mordowaniem dzieci i składaniem ofiar z życia dziewczynek. To, że w pismach zawarto te informacje, świadczy tylko i jedynie o tym, że autor traktował te działania, jako wartość dodaną do poznania Boga. Ja jednak brzydzę się tym i nie mam zamiaru tego ukrywać.

Zawsze stoję po stronie Boga , który jest Miłością ,który jest Ojcem stworzeń i Stwórcą wszystkiego co widzialne i niewidzialne .
Takiego Boga objawił nam Mesjasz (Jezus) i myślę że Mesjasza (Jezusa) poznanie jest pełnym poznaniem a tym samym pełnym objawieniem Boga .
Natomiast staram się być bezstronnym obserwatorem człowieka a bezstronnym obserwatorem człowieka może być każdy , nie tylko Słowianin , wolny od domieszek innej kultury czy tradycji.

Biblię napisał człowiek o którym Pisma mówią kłamca [każdy człowiek jest kłamcą, jak napisano: Abyś się okazał sprawiedliwym w słowach swoich i zwyciężył, gdy będziesz sądzony]
(Przez kogo sadzony ? Tylko jedno stworzenie zawsze było i jest gotowe sadzić , osadzać Boga - człowiek)
i już to powinno dać , człowiekowi o otwartym umyśle, wiele do myślenia
Dlatego zawsze będę stać po stronie Boga [Bóg jest Miłością a Miłość Boża (Mesjasz) jest Prawdą a Prawda to jedno z Imion Boga] a nie po stronie kłamcy (człowieka) .

Czy ten który jest Miłością , który jest Ojcem stworzeń i Stwórcą wszystkiego co widzialne i niewidzialne nie był Miłością , Ojcem , Stwórcą w czasach przedpotopowych ?
W czasach Noego ? W czasach Abrahama ? W czasach Mojżesza? W czasach Jezusa syna Nuna? W czasach Jezusa z Nazaretu ? A w dzisiejszych czasach ?
A w dzisiejszych czasach człowiek nie sadzi , nie osadza Boga ?

Jeżeli człowiek (kłamca) napisał że Bóg [o którym Mesjasz mówi (naucza) "Miłość", "Ojciec"]
nakazał eksterminację ludów Kanaanu(bo grzeszników) to to jest prawda ?
Jeżeli dzisiaj człowiek (kłamca) naucza , że grzeszników czeka całkowita eksterminacja w jeziorze ognia i siarki to to też jest tora (nauka , prawo) Boga, który jest Miłością ?
Komu wierzyć? Odczuciom swego serca , logice , rozumowi czy temu co napisał człowiek ?

(Na razie tyle [ muszę kończyć ] więcej możne jutro)

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają

efroni 

Wysłany: 2018-11-08, 11:27   

Jest takie powiedzenie ; żeby kogoś poznać trzeba z nim zjeść beczkę soli .
Oznacza to że aby kogoś poznać trzeba z nim spędzić całe życie .
Jak poznać kogoś kto jest ukryty ?
Jak poznać malarza(artystę) który stroni od ludzi a całe swoje życie spędza w domu bądź w pracowni ?
Odpowiedź jest prosta - studiując jego dzieła .

Jak poznać Boga, który jest ukryty ?

Abraham był astronomem , bacznym obserwatorem i gwiazd (kosmosu) i tego świata
Dzięki tym obserwacjom doszedł do wniosku że i świat gwiazd i świat przyrody funkcjonuje wg. ścisłe określonych praw , reguł .
I doszedł , do słusznego wniosku, że i świat gwiazd i nasz świat jak i prawa rządzące tymi światami są dziełem rozumnej mocy, siły stwórczej , władzy .
I tą rozumną moc , siłę stwórczą ,władzę , uznał za Boga , jedynego Boga
Boga bez imienia, a bez imienia oznacza bez głębszego poznania .
I nie sadzę by ten wkład Abrahama w dzieło objawienia Boga, ludziom w tym świecie, był starą, zmurszałą cegłą .

Mojżesz to książę Egiptu a to znaczy że posiadł całą wiedzę , mądrość ówczesnego świata i myślę że nie tylko ówczesnego świata ale i świata przed-potowego .
I on tą całą mądrość odrzucił , uznał za plewy by zostać sługą Boga [ jeszcze bezimiennego]
żeby kogoś poznać trzeba z nim zjeść beczkę soli
Możesz obcował z Bogiem [przebywał w jego Obecności] 40 dni .
Bóg powiedział o nim ; Sługa mój .... Najskromniejszy człowiek spośród wszystkich ludzi na świecie
Ten najskromniejszy , ale i najmądrzejszy , człowiek spośród wszystkich ludzi na świecie
został pośrednikiem pomiędzy ludzkością a Bogiem .
Pośrednikiem który przekazał ludzkości Torę tj. pouczenia , wskazówkę, Prawo, naukę Bożą
niezbędną i do poznania Boga i do stania się podobnym do Niego [ pod warunkiem, że człowiek w doskonały sposób je wypełni ]

Najskromniejszy , ale i najmądrzejszy , człowiek spośród wszystkich ludzi na świecie oznacza, że zwoje które sporządził Mojżesz są wolne od ludzkiego JA .
Jest to suchy , beznamiętny , wolny od ludzkich emocji, zapis nauki Bożej np. taki ;

1.1. Trzydziestoma dwiema cudownymi ścieżkami
mądrości Jah, Jahwe Zastępów, Bóg Izraela, Bóg Żywy i Król
świata, El Szaddaj Miłościwy i Miłosierny, Wysoki i Wzniosły,
mieszkający na wysokości i święty — Imię Jego1
, wyrył i stworzył
swój świat przez trzy: przez liczbę, słowo i pismo.
1.2. Dziesięć sefir2
nicości oraz dwadzieścia dwa podstawowe
znaki: trzy matryce, siedem podwójnych i dwanaście prostych3

Co z tego mógł zrozumieć ówczesny , przeciętny człowiek ?
Mamy dzisiaj prawo czy to karne czy to skarbowe zapisane suchym beznamiętny językiem prawniczym .
Co z tego rozumie dzisiejszy , przeciętny człowiek ?
I w jednym i w drugim przypadku jest potrzebny ktoś kto by to przetłumaczył na prosty zrozumiały , dla przeciętnego człowieka , język .
I te wyjaśnienia są Torą Ustną i są niezbędne do prawidłowego zrozumienia Tory Pisanej .
Ta cegła też jest stara i zmurszała ?

Teraz kończę ,o innych sprawach i o odcieniach szarości możne jutro .

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają

efroni 

Wysłany: 2018-11-09, 10:19   

Nie ma większej miłości niż ta, że ktoś oddaje swe życie za drugiego człowieka .
Z wyjątkiem człowieka , cała przyroda tego świata funkcjonuje w oparciu o tą najwyższą formę miłości
Tu minerały poświęcają , ofiarowują swe życie roślinom , rośliny zwierzętom , zwierzęta człowiekowi ... a człowiek ???

Miłość jest jedynym prawem w oparciu o które funkcjonuje ten świat .
Chcę raczej miłosierdzia niż ofiary
Myślę że doświadczenie Abrahama na górze Moria[Wzgórze Świątynne] , miało mu właśnie to uświadomić .
Po tym doświadczeniu Abraham był jakby nieobecny , wycofany , przygaszony , tak jakby go nie było .
To tak jakby pojął ta smutną prawdę, że tak naprawdę to nic nie wie o Bogu [wiem, że nic nie wiem ]

Tak i Torę(Naukę) Bożą, która została przekazana adamowi (człowiekowi i w sensie indywidualnym i w sensie ludzkości)
można sprowadzić do dwóch praw miłości, albo do jednego słowa - miłość .
Miłość do adama [kłamcy , grzesznika ] to jedyny powód przekazania adamowi Tory( Prawa ,Nauki ) Bożej

Chcę raczej miłosierdzia niż ofiary
Nie ma większej miłości niż ta że ktoś oddaje swe życie za nieprzyjaciół Boga tj.kłamców , grzeszników
Właśnie do tego prowadzi Tora (Prawo , Nauka) Boża , która została nam dana za pośrednictwem Mojżesza .
Dla nas , ludzi [wszyscy jesteśmy grzesznikami , kłamcami] nie ma innego sposobu , innej drogi , jak tylko ta by w doskonały sposób wypełnić Torę(Prawo , Naukę) Bożą
A ten doskonały sposób wypełnienia i nauk i prawa Bożego, podaje nam i przyroda tego świata i Mesjasz Boży (Jezus z Nazaretu)

aby tak mają

Jachu 
cichy,pokorny

Wysłany: 2018-11-09, 10:33   

efroni napisał/a:
Tu minerały poświęcają , ofiarowują swe życie roślinom , rośliny zwierzętom , zwierzęta człowiekowi ... a człowiek ???

Przezabawne,- minerały mają dusze i wolę,mogą wybierać :xhehe:
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

efroni 

Wysłany: 2018-11-09, 11:00   

Przezabawne jest to, że wzorem Saduceuszy trzymasz się tylko litery , nie zważając na ducha,
a dotyczy to nie tylko postów ale i Biblii :xhehe:

Poza tym było napisane swe życie a nie duszę, co dowodzi biblijnej prawdy, że każdy człowiek [bez wyjątku] jest kłamcą

aby tak mają

Jachu 
cichy,pokorny

Wysłany: 2018-11-09, 11:18   

efroni napisał/a:
Z wyjątkiem człowieka , cała przyroda tego świata funkcjonuje w oparciu o tą najwyższą formę miłości

A to też jest prawdą??? :aaa:

A tak BTW: fajną sentencję masz w podpisie :lol:
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.
Ostatnio zmieniony przez Jachu 2018-11-09, 11:22, w całości zmieniany 1 raz  

efroni 

Wysłany: 2018-11-09, 11:20   

Jachu napisał/a:
efroni napisał/a:

A to też jest prawdą??? :aaa:

A nie ??? :aaa:

aby tak mają

Jachu 
cichy,pokorny

Wysłany: 2018-11-09, 11:27   

Cytat:
aby tak mają

I tego się będę trzymał :-D

efroni 

Wysłany: 2018-11-11, 08:43   

Jachu napisał/a:
Cytat:
aby tak mają

I tego się będę trzymał :-D

Problem w tym, że tego się nie trzymasz .
Wierzysz w każde słowo swoich pouczaczy i nie sprawdzasz , nie badasz , nie doświadczasz czy się rzeczy aby tak maja, jak oni Cię pouczają .
Gdybyś sam badał , sprawdzał , doświadczał [czy się rzeczy rzeczywiście tak mają jak oni nauczają ]
to nie byłbyś tu gdzie jesteś i nie pisałbyś tego co tu piszesz . :-D

aby tak mają

efroni 

Wysłany: 2018-11-11, 10:26   

RM , reasumując watek Abrahama i Mojżesza .
Abraham to obserwator i obserwując przyrodę tego świata i świat gwiazd (kosmos) doszedł do wniosku że Bóg który to stworzył jest jedynym , prawdziwym Bogiem i nie ma innego .
Mojżesz z kolei, od deski do deski, poznał naukę ówczesnego mu świata i doszedł do wniosku, że jeżeli nauka tego świata nie prowadzi do poznania , odkrycia Imienia Boga to to są nic nie warte plewy .

[Bella Szwarcman-Czarnota :
"W tradycji żydowskiej imię jest czymś więcej niż zwykłym wyróżnikiem osoby.
Imię wyraża cechy danej jednostki, jej esencję, a nawet potencjał w niej drzemiący – nadanie imienia bywa rozumiane jak modlitwa o to, kim nosiciel imienia ma się stać.
.... W języku hebrajskim słowo oznaczające duszę – neszama – jest zapisywane czterema literami nun, szin, mem i hei.
Natomiast hebrajskie słowo oznaczające imię – szem – jest zapisywane dwiema literami szin i mem, zatem jest niejako zawarte w słowie neszama,
wskazując na istnienie głębokiego związku między czyimś imieniem a duszą, esencją.
... Co więcej, słowo neszama pochodzi od słowa neszima – dech, tchnienie.
W Księdze Rodzaju czytamy: „I tak utworzył Wiekuisty, Bóg, człowieka z prochu ziemi i tchnął w nozdrza jego dech (neszima) żywota, i stał się człowiek istotą żyjącą” (2, 7).
Istota (esencja) duszy jest Boska, a imię danej osoby odzwierciedla tę właśnie istotę."]

Poznając (studiując) dzieła artysty-malarza , poznasz artystę .
Poznając (studiując) dzieła Stwórcy, poznasz Jego Istotę [Imię]
Fenomen Biblii polega na tym że napisana dawno , dawno temu , przez grzeszników (ludzi) jest aktualna na każdy czas i dla każdego pokolenia .
Jaka jest postawa dzisiejszych uczonych tego świata ? Podobna do postawy Abrahama i Mojżesza ?
Nie . Dzisiejszy uczony stoi na stanowisku że wprawdzie zegarek istnieje, ale nie ma zegarmistrza który by ten mechanizm zbudował .

Imię Stwórcy to nie Jehova i nie Jahve ale יהוה a w tłumaczeniu na polski znaczy ; „Będę, który będę”, „Okażę się, kim się okażę”, „Jam Jest, Którym Jest” .
A to znaczy, że Bóg jest tym kim jest w oczach człowieka .
Bóg jest jeden , ale każdy postrzega Boga inaczej .
Inaczej postrzegał Boga Abraham , inaczej Izaak , inaczej Jakub i dlatego czytamy o Bogu Abrahama , o Bogu Izaaka , o Bogu Jakuba .
Mimo że Bóg jest jeden to inny jest Bóg Jezusa syna Nuna a inny jest Bóg Jezusa z Nazaretu
Mimo że Bóg jest jeden to inny jest Bóg w judaizmie , inny w islamie , inny u katolików , inny u śj , inny u adwentystów .
"Będę tym kim będę w waszych oczach" oto istota Boga , oto Jego Imię
(zadziwiająca właściwość ? - NIE , stanowczo NIE - to tak wygląda z pozycji człowieka ,z pozycji stworzenia, które uważa się za mądrzejsze od swego Stwórcy
[w oczach uczonych tego świata Bóg jest nikim , nie ma Go ])

,,,,,,,,,,,,,,,

Odcienie dobra i zła ? Nie ma czegoś takiego .
Jest powiedziane ; im większy sprawiedliwy tym większy grzesznik .
Znaczy to, że to co w oczach przeciętnego człowieka nie jest grzechem (jest białe)
to to samo w oczach człowieka sprawiedliwego jest ogromnym grzechem (czarne)
I stąd zapewne nauka Mesjasza (Jezusa z Nazaretu) - "obyś był zimny albo gorący"

Mojżesz uderzył laską, dwa razy, w skałę . Uderzył dwa razy ponieważ był zniecierpliwiony brakiem wiary u ludu, który stał za jego plecami .
Takie zniecierpliwienie [ w taki sposób okazane], dla człowieka przeciętnego, jest czymś mało istotnym
ale dla człowieka pokroju Mojżesza (najskromniejszy człowiek spośród wszystkich ludzi na ziemi ) jest ogromnym grzechem .
Tak ogromnym, że uniemożliwia mu to wejście do Królestwa Bożego [ w Ziemi Obiecanej to Bóg miał być Królem] .

aby tak mają

Odpowiedz do tematu