Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność. (List do Galatów 5:21-22)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
FILM ''KLER''
Autor Wiadomość
Henryk 

Wysłany: 2018-10-18, 17:36   Też tak twierdzę...

Quinque 

Wyznanie: Rzymskokatolickie
Wysłany: 2018-10-18, 17:41   

Serio, kogoś jeszcze interesuje ten film? Za miesiąc świat o nim zapomni. A Smarzowski będzie kręcił więcej tego typu produkcji

ZAMOS 
SŁOWIANIN

Wysłany: 2018-10-18, 19:23   

Cytat:

Serio, kogoś jeszcze interesuje ten film?

Kina jeszcze pełne i nic nie wskazuje na to, że to koniec Kleru.

Queza 

Pomogła: 87 razy
Wysłany: 2018-10-24, 11:06   

Ten film jest mroczny.

Jachu 
cichy,pokorny

Wysłany: 2018-10-25, 09:03   

ZAMOS napisał/a:
Cytat:

Serio, kogoś jeszcze interesuje ten film?

Kina jeszcze pełne i nic nie wskazuje na to, że to koniec Kleru.

Ale tabu lega w gruzach
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Paszko

Wyznanie: KRK
Wysłany: 2018-10-25, 10:53   

Queza napisał/a:
Ten film jest mroczny.

W sensie wizualnym czy duchowym?

Queza 

Wysłany: 2018-10-25, 20:35   

Paszko napisał/a:
Queza napisał/a:
Ten film jest mroczny.

W sensie wizualnym czy duchowym?

Zarówno w wizualnym jak i duchowym; wizualnym, bo nie chciałabym spotkać w swoim życiu takich księży, ja wiem, że to tylko ludzie, ale tam każdy jest anty.., anty... W duchowym, bo wszystko jest pogrążone w jakimś takim upadku.

Paszko

Wyznanie: KRK
Wysłany: 2018-10-25, 22:12   

Queza napisał/a:

Zarówno w wizualnym jak i duchowym; wizualnym, bo nie chciałabym spotkać w swoim życiu takich księży, ja wiem, że to tylko ludzie, ale tam każdy jest anty.., anty... W duchowym, bo wszystko jest pogrążone w jakimś takim upadku.

Pytam, bo nie byłem pewien, czy przypadkiem nie sugerujesz duchowego mroku po obu stronach kamery. Smarzowski jednak nigdy nie sprawiał na mnie wrażenia uduchowionej postaci - w żadną ze stron.

Henryk 

Wysłany: 2018-10-26, 19:07   Na razie 4,4 miliona widzów

Po czterech tygodniach od premiery "Kler", przebój Wojciecha Smarzowskiego, osiągnął spektakularną frekwencję 4 mln 339 tys. 89 widzów i przebił wynik "Quo Vadis". Tym samym stał się największym kinowym przebojem XXI wieku w Polsce i trzecim – po "Ogniem i mieczem" i "Panu Tadeuszu" – filmem z najlepszym wynikiem oglądalności po 1989 roku.
https://kultura.onet.pl/film/wiadomosci/4-mln-339-tys-widzow-kleru-film-smarzowskiego-wyprzedzil-quo-vadis-i-zarobil-wiecej/jvjhkmz

Queza 

Wysłany: 2018-10-26, 19:55   

Paszko napisał/a:
Queza napisał/a:

Pytam, bo nie byłem pewien, czy przypadkiem nie sugerujesz duchowego mroku po obu stronach kamery. Smarzowski jednak nigdy nie sprawiał na mnie wrażenia uduchowionej postaci - w żadną ze stron.

Ja to widzę demonizm już w tym, jak śpiewają "Ma syna Maria...". Sposób w jaki śpiewają, akcent, ton głosu, sceneria.

janwisniewski68 
Droga prawdy

Wysłany: 2018-10-27, 19:10   

Umiłowani Siostry i Bracia!!! Zaprawdę powiadam Wam Najdostojniejsi Siostry i Bracia, godne to i sprawiedliwe, słuszne i zbawienne aby obnażać prawdziwe oblicza kościelnych oszustów, dewiantów i zbrodniarzy, specjalistów od interpretowania życzeń Pana Stwórcy Wszechrzeczy, którzy na twarzach nosili i noszą maskę pokory oraz pobożności, w ustach świętobliwie pieszczą słowa miłości, miłosierdzia i przebaczenia, ale serca zawsze mają kamienne i zimne, dusze pychą,
rozpustą, zaś usta obłudą i hipokryzją wypełnione a dłonie wiecznie głodne mamony. Rzymski katolicyzm jest szkołą szalbierstwa, hipokryzji i cynizmu. Toż to ten ewangeliczny „Wielki Babilon, matka wszetecznic i obrzydliwości ziemi. Tej ziemi!
Nie ma kłamstwa, na które nie byliby gotowi, gdy chodzi o zwalczanie przeciwnika; nie ma bredni, której by w swoje owieczki (i baranki) nie spodziewali się wmówić. Sprowadzają walkę do tumanienia i terroryzowania najciemniejszych w nadziei, że w ten sposób zawsze będą mieli większość.
Czyż jego wyznawcy nie słyszą „głosu z nieba mówiącego: Wyjdźcie z niego, ludu mój, abyście nie byli uczestnikami jego grzechów i aby was nie dotknęły plagi na niego spadające. Bo grzechy jego narosły aż do nieba i Bóg przywołał na pamięć jego niesprawiedliwe uczynki" ? (Ap 18. 4).

kansyheniek 

Wysłany: 2018-11-08, 10:22   

RN napisał/a:
Film z udziałem znanych aktorów, ale jak najbardziej dokumentalny

Kłamstwo perfidne.

Jakiś czas temu wyświetlano film "Smoleńsk"
Pewne grupy osób wręcz szczytowaly po obejrzeniu tego filmu,teraz szczytuje szeroko pojęte lewactwo i to przed filmem jak i po.
Obrzydliwość...

booris

Wyznanie: Dub & Motocykl
Wysłany: 2018-11-08, 14:00   

kansyheniek napisał/a:
RN napisał/a:
Film z udziałem znanych aktorów, ale jak najbardziej dokumentalny

Kłamstwo perfidne.

Jakiś czas temu wyświetlano film "Smoleńsk"
Pewne grupy osób wręcz szczytowaly po obejrzeniu tego filmu,teraz szczytuje szeroko pojęte lewactwo i to przed filmem jak i po.
Obrzydliwość...

Filmu co prawda nie widzialem,ale czytalem i ogladalem co nieco w temacie (min.rozmowe z Januszem Gajosem) i wszyscy,lacznie ze Smarzowskim mowia,ze to co pokazano w filmie jest oparte na faktach.Jezeli jest tak jak piszesz,to chetnie sie dowiem co w tym filmie jest az tak nieprawdziwe,ze nazywasz to perfidnym klamstwem.
Co do szczytowania-zauwaz,ze w tej chwili najszerzej pojete lewactwo w naszym kraju,w dodatku faszyzujace,to to,ktore akurat jest przy korycie.Ci opluwaja ten film,bez wzgledu na to czy go widzieli,czy nie.Co ciekawe polski kler,ktorego sprawa dotyczy bezposrednio przeciez,wcale nie ma az tak negatywnego zdania o filmie,a niektorzy ksieza wrecz zalecaja by go obejrzec.

Duśka 

Wyznanie: katoliczka
Wysłany: 2018-11-10, 12:38   

Polska kino spadło ostatnio na psy . Nie da się tego oglądać .

kansyheniek 

Wysłany: Wczoraj 21:07   

booris napisał/a:
Filmu co prawda nie widzialem,ale czytalem i ogladalem co nieco w temacie (min.rozmowe z Januszem Gajosem) i wszyscy,lacznie ze Smarzowskim mowia,ze to co pokazano w filmie jest oparte na faktach.

Tak mówią?
I ty oczywiście w to wierzysz. A o jakich to faktach mówią?
Mówią o księżach pijących lub też nadużywających alkoholu?
A może mówią o księżach,którzy mają kochanki.
Wreszcie mówią o biskupach pławiących się w luksusach?
O tych faktach mówią,tak?
Jeśli masz JAKĄKOLWIEK wiedzę z zakresu historii Kościoła Katolickiego to pewnie wiesz,że to wszystko już było i to dawno temu.
Zresztą nie takie kwiatki w historii KK były...
Szczytowanie zaś z tychże "faktów" jest ...no delikatnie mówiąc,mocno spóźnione. :lol:

booris napisał/a:
.Jezeli jest tak jak piszesz,to chetnie sie dowiem co w tym filmie jest az tak nieprawdziwe,ze nazywasz to perfidnym klamstwem.

Kłamstwem jest to co ten film sugeruje i tej sugestii uległ np. RN,mianowicie,że ten film coś udokumentowuje.
Film ten sugeruje też swoim tytułem,że cały kler jest taki jak go przedstawia film.
A jest to perfidne kłamstwo właśnie.

I jeszcze jedno.
Walorów artystycznych Kleru Akademia Filmowa raczej nie nagrodzi...

Odpowiedz do tematu