Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Jezus a alkohol
Autor Wiadomość
tom68 

Dołączył: 09 Sty 2013
Posty: 4701
Wysłany: 2018-11-02, 18:02   

Sabat i prawo pod obstrzalem

http://www.eliasz.dekalog...la/trud_sab.htm

Spokojnej Soboty z Bogiem !!!

Ps :

Ze strony sealingtime.com sciagnac mozna kopie ksiazki: The Seventh-Day
Sabbath - Sought Out and Celebrated, wydanej w Londynie w 1657r. Autor
Thomas Tillam napisal, ze przed powtornym przyjsciem Chrysttusa dojdzie
do wielkiego sporu w chrzescijanstwie i swiecie na temat znaczenia
dekalogu, w ktorym sobota bedzie testem wiernosci. W wielu miejscach
swojej pracy posluguje sie terminologia, ktora jest teraz uznana np. w
Kosciele ADS itp. kosciolach .... Na tej samej stronie jest tez inna
interesujaca ksiazka o Baptystach Dnia Siodmego w Ameryce i Europie.....
_________________
tom68
 
 
agent terenowy 

Pomógł: 21 razy
Dołączył: 18 Wrz 2006
Posty: 519
Skąd: Trochę tu trochę tam :) Aktualnie Chorzów
Wysłany: 2018-11-03, 17:34   

Coś na temat Prawa, Dekalogu, i herezji sabatariańskich
https://apologetyka.com/sekty/sabatarianie/
Swoje zdanie wyraziłem, można się nie zgadzać albo zgodzić, żyjemy w wolnym kraju. :)
Jako że sługa Pana nie ma się wdawać w spory, nie będę na siłę nikogo przekonywał.
Dz 15,28 Postanowiliśmy bowiem, Duch Święty i my, nie nakładać na was żadnego ciężaru oprócz tego, co konieczne. 29 Powstrzymajcie się od ofiar składanych bożkom, od krwi, od tego, co uduszone, i od nierządu. Dobrze uczynicie, jeżeli powstrzymacie się od tego. Bywajcie zdrowi!

To są rzeczy niezbędne dla wiernych z narodów, nie ma tam mowy o alkoholu, czy sabacie, więc te rzeczy nie są dla świętych niezbędne. :) I tyle w dyskusji. Jak ktoś sobie daje narzucić coś ponadto, co niezbędne, to jego sprawa. Polecam lekturę Galacjan. :)
_________________
13 Wiele mógłbym ci napisać,
ale nie chcę użyć atramentu i pióra.
14 Mam bowiem nadzieję,
że zobaczę cię wkrótce,
i wtedy osobiście porozmawiamy.(3Jana)
 
 
tom68 

Dołączył: 09 Sty 2013
Posty: 4701
Wysłany: 2018-11-04, 12:22   

Czy sabat obowiazuje w Nowym Przymierzu - debata (NAPISY PL)
https://youtu.be/x59v-dvBbKU
_________________
tom68
 
 
arnon
[Usunięty]

Wysłany: 2018-11-04, 16:28   

Chrześcijanie, a sabat:

http://biblia.c0.pl/?p=42
 
 
tom68 

Dołączył: 09 Sty 2013
Posty: 4701
Wysłany: 2018-11-04, 18:12   

Znak Babilonu to Niedziela :-P
Jeśli protestanci twierdzą, że uznają tylko Biblię, to święcąc niedzielę, zaprzeczają temu, gdyż w Biblii nie ma wcale mowy o święceniu niedzieli, tylko o święceniu sabatu. „
Katechizm ks. Prof. Franciszka Spirago I Tom. str. 37
_________________
tom68
 
 
Jachu 
cichy,pokorny

Pomógł: 445 razy
Wiek: 93
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 10693
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2018-11-04, 19:26   

Przyhamuj trochę,abyś "nie dał plamy"


Jan. 20:19-27
19. A gdy nastał wieczór owego pierwszego dnia po sabacie
i drzwi były zamknięte tam, gdzie uczniowie z bojaźni przed Żydami byli zebrani, przyszedł Jezus, stanął pośrodku i rzekł do nich: Pokój wam!
20. A to powiedziawszy, ukazał im ręce i bok. Uradowali się tedy uczniowie, ujrzawszy Pana.
21. I znowu rzekł do nich Jezus: Pokój wam! Jak Ojciec mnie posłał, tak i Ja was posyłam.
22. A to rzekłszy, tchnął na nich i powiedział im: Weźmijcie Ducha Świętego.
23. Którymkolwiek grzechy odpuścicie, są im odpuszczone, a którym zatrzymacie, są zatrzymane.
24. A Tomasz, jeden z dwunastu, zwany Bliźniakiem, nie był z nimi, gdy przyszedł Jezus.
25. Powiedzieli mu tedy inni uczniowie: Widzieliśmy Pana. On zaś im rzekł: Jeśli nie ujrzę na rękach jego znaku gwoździ i nie włożę palca mego w miejsce gwoździ, i nie włożę ręki mojej w bok jego, nie uwierzę.

26. [b]A po ośmiu dniach [/b]znowu byli w domu uczniowie jego i Tomasz z nimi. I przyszedł Jezus, gdy drzwi były zamknięte, i stanął pośród nich, i rzekł: Pokój wam!
27. Potem rzekł do Tomasza: Daj tu palec swój i oglądaj ręce moje, i daj tu rękę swoją, i włóż w bok mój, a nie bądź bez wiary, lecz wierz.

(BW)[/size]

Nomen omen Tomaszu,-uwierz,że po tym WYDARZENIU,nie Sabat, A pierwszy Dzień-po Sabacie Stał się ważniejszym i nic tego nie zmieni,-żadne wysiłki Adwentystów.
_________________
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.
 
 
eksplorator
[Usunięty]

Wysłany: 2018-11-10, 14:43   

Jachu napisał/a:

Nomen omen Tomaszu,-uwierz,że po tym WYDARZENIU,nie Sabat, A pierwszy Dzień-po Sabacie Stał się ważniejszym i nic tego nie zmieni,-żadne wysiłki Adwentystów.


A gdzie w Biblii jest wzmianka o tym, że niedziela stała się "ważniejszym dniem od sabatu"?

Ani sobota, ani niedziela nie znaczą nic, przy piątku, ponieważ wtedy poniósł śmierć bezgrzeszny Syn Boży, wykupując ludzkość z grzechu Adamowego. To właśnie w piątek, 14 Nisan, spełniła się pierwsza część, pierwszego w dziejach ludzkości proroctwa, wypowiedzianego jeszcze w rajskim Edenie;

Cytat:
Rodz 3;15 PNŚ-Z "I wprowadzę nieprzyjaźń między ciebie a kobietę i między twoje potomstwo a jej potomstwo. Ono zmiażdży ci głowę, a ty zranisz je w piętę"


Samo zmartwychwstanie, bez spełnienia się tego proroctwa, było by dla nas bez znaczenia! Jezus przyszedł nie po to by zmartwychwstać (w niedzielę), ale żeby złożyć za nas okup!

Cytat:
Mat 20;28 PNŚ-Z "Podobnie Syn Człowieczy nie przyszedł, żeby mu usługiwano, ale żeby usługiwać i dać swoje życie jako okup w zamian za wielu"


Który dzień nakazał upamiętniać Syn Boży!

Cytat:
Łuk 22;19 "Wziął też chleb, złożył podziękowania, połamał go idał im, mówiąc: „Ten chleb oznacza moje ciało, które ma być dane za was. Czyńcie to na moją pamiątkę"


W piątek, 14 Nisan, Jezus wypowiedział te słowa, ale nie po to by upamiętniać piętek, lecz "nową ofiarę Paschalną" złożoną w dniu 14 Nisan.

Żaden inny dzień w roku nie miał być uświęcany przez chrześcijan!
 
 
Quinque 


Wyznanie: Katolickie - obrządek łaciński
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 29 Gru 2017
Posty: 600
Wysłany: 2018-11-10, 15:20   

tom68 napisał/a:

Jeśli protestanci twierdzą, że uznają tylko Biblię, to święcąc niedzielę, zaprzeczają temu, gdyż w Biblii nie ma wcale mowy o święceniu niedzieli, tylko o święceniu sabatu


Na tym antybiblijnym forum ciężko spodziewać się faktów opartych o Biblię. Ale zadam dwa pytania
- od kiedy chrześcijanie mają wypełniać prawa ST?
- oraz od kiedy chrześcijanie czczą Sobotę zamiast Niedzieli?
_________________
"Bękart diabła czy dziecko Boże. Stara gwardia czy cyber młodzież
Kto kręci globem? Iluminacja, masońskie loże
Czarna magia, zdefiniuj chorobę. Jaka jest prawda za c$#j się nie dowiesz"
 
 
Jachu 
cichy,pokorny

Pomógł: 445 razy
Wiek: 93
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 10693
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2018-11-10, 17:53   

eksplorator napisał/a:
A gdzie w Biblii jest wzmianka o tym, że niedziela stała się "ważniejszym dniem od sabatu"?

Ani sobota, ani niedziela nie znaczą nic, przy piątku, ponieważ wtedy poniósł śmierć bezgrzeszny Syn Boży, wykupując ludzkość z grzechu Adamowego. To właśnie w piątek, 14 Nisan, spełniła się pierwsza część, pierwszego w dziejach ludzkości proroctwa, wypowiedzianego jeszcze w rajskim Edenie;


Poczytajmy zatem:

1 Kor. 15:1-5
1. A przypominam wam, bracia, ewangelię, którą wam zwiastowałem, którą też przyjęliście i w której trwacie,
2. I przez którą zbawieni jesteście, jeśli ją tylko zachowujecie tak, jak wam ją zwiastowałem, chyba że nadaremnie uwierzyliście.
3. Najpierw bowiem podałem wam to, co i ja przejąłem, że Chrystus umarł za grzechy nasze według Pism
4. I że został pogrzebany, i że dnia trzeciego został z martwych wzbudzony według Pism,

5. I że ukazał się Kefasowi, potem dwunastu;

(BW)

Przecież to niedziela była owym TRZECIM DNIEM od ustanowienia Wieczerzy Paschalnej.Przed Sabatem śpieszono się z pochówkiem Ciała,a niewiasty udały się do grobu dopiero PIERWSZEGO DNIA nowego tygodnia,a więc w Naszą Niedzielę,to wtedy stwierdzono Fakt Zmartwychwstania Jezusa, co dla Chrześcijan prawdziwych,jest Największym Świętem
pieczętującym FAKT przyjęcia Przez Boga OKUPU za Adama i Jego rodzaj,- odkupienie od grzechu. Dla Chrześcijanina świadomego-mającego wiedzę i wiarę,to TEN dzień jest Największym ze Świąt

Kol. 2:13-17
13. I was, którzy umarliście w grzechach i w nieobrzezanym ciele waszym, wespół z nim ożywił, odpuściwszy nam wszystkie grzechy;
14. Wymazał obciążający nas list dłużny, który się zwracał przeciwko nam ze swoimi wymaganiami, i usunął go, przybiwszy go do krzyża;
15. Rozbroił nadziemskie władze i zwierzchności, i wystawił je na pokaz, odniósłszy w nim triumf nad nimi.
16. Niechże was tedy nikt nie sądzi z powodu pokarmu i napoju albo z powodu święta lub nowiu księżyca bądź sabatu.
17. Wszystko to są tylko cienie rzeczy przyszłych; rzeczywistością natomiast jest Chrystus.

(BW)
_________________
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.
 
 
tom68 

Dołączył: 09 Sty 2013
Posty: 4701
Wysłany: 2018-11-11, 17:32   

Ewangelia Jana 17 a Przykazania Boga. Kilka pytan do niedzielnych chrzescijan.

https://youtu.be/KacZtDg_xkM
_________________
tom68
 
 
Jachu 
cichy,pokorny

Pomógł: 445 razy
Wiek: 93
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 10693
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2018-11-11, 17:39   

tom68 napisał/a:
Kilka pytan do niedzielnych chrzescijan.


:aaa: Przecież Sabatowych Chrześcijan nie ma. Biblia tego nie naucza,-wręcz przeciwnie-neguje.

Jeżeli Sabat,to dla Żydów
_________________
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.
 
 
EMET 

Wyznanie: Świadkowie Jehowy w Polsce
Pomógł: 248 razy
Dołączył: 04 Wrz 2006
Posty: 11186
Wysłany: 2018-11-11, 18:03   

Jachu napisał/a:
tom68 napisał/a:
Kilka pytan do niedzielnych chrzescijan.


:aaa: Przecież Sabatowych Chrześcijan nie ma. Biblia tego nie naucza,-wręcz przeciwnie-neguje.

Jeżeli Sabat,to dla Żydów


EMET:
Gwoli: są przecież chrześcijanie o opcji proszabatowej, aczkolwiek... odrzucający doktrynę Trójcy; inaczej, niż np. 'KADS'. :->
Od zanegowania tejże doktryny należy zaczynać: owa bowiem jest stanowczo niebibiljna!

Stephanos, ps. EMET
_________________
„Wielu będzie biegać tu i tam [po hebrajsku: < jᵊszōṭᵊṭû >], i nastanie obfitość prawdziwej wiedzy” -- Daniela 12:4b; ‘PNŚ/ZW’, Przypis.
 
 
BoaDusiciel 

Wyznanie: Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego
Pomógł: 216 razy
Dołączył: 04 Lis 2013
Posty: 5384
Wysłany: 2018-11-15, 09:09   

Quinque napisał/a:
tom68 napisał/a:

Jeśli protestanci twierdzą, że uznają tylko Biblię, to święcąc niedzielę, zaprzeczają temu, gdyż w Biblii nie ma wcale mowy o święceniu niedzieli, tylko o święceniu sabatu


Na tym antybiblijnym forum ciężko spodziewać się faktów opartych o Biblię. Ale zadam dwa pytania
- od kiedy chrześcijanie mają wypełniać prawa ST?
- oraz od kiedy chrześcijanie czczą Sobotę zamiast Niedzieli?


Pytania są alogiczne, ponieważ chrześcijanie nie istnieją.
Wynika to głównie z faktu braku jednoznacznej definicji pojęcia "chrześcijanin".
Gdyby taka definicja istniała, to byś nie musiała zadawać pytań o to, co mają robić.
Nie da się odpowiedzieć na pytania dotyczące zagadnień nieistniejących.
Równie sensownie byłoby rozważać czy wszystkie różowe jednorożce jedzą trawę, czy może niektóre są mięsożerne :lol:
 
 
Quinque 


Wyznanie: Katolickie - obrządek łaciński
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 29 Gru 2017
Posty: 600
Wysłany: 2018-11-15, 10:39   

Pozostawie to bez komentarza
_________________
"Bękart diabła czy dziecko Boże. Stara gwardia czy cyber młodzież
Kto kręci globem? Iluminacja, masońskie loże
Czarna magia, zdefiniuj chorobę. Jaka jest prawda za c$#j się nie dowiesz"
 
 
BoaDusiciel 

Wyznanie: Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego
Pomógł: 216 razy
Dołączył: 04 Lis 2013
Posty: 5384
Wysłany: 2018-11-15, 10:52   

No i słusznie, bo cóż tu komentować. Sprawa jest oczywista.
Brak jednoznacznej definicji pojęcia "chrześcijanin" dowodzi tego, że chrześcijanie nie istnieją.
Wszystko co istnieje ma jednoznaczną definicję.

Jeśli potrafisz zdefiniować pojęcie "chrześcijanin" w taki sposób, aby nikt nie miał zastrzeżeń, to spróbuj 8-)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 11