Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
ukrzyżowanie w środę, 3 dni i 3 noce
Autor Wiadomość
tola 


Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 31 Maj 2017
Posty: 664
Wysłany: 2018-07-23, 12:09   

Nie podajesz kobiet które przyszły zobaczyły i uciekły nic nikomu nie mówiły
bo sie BAŁY .
nie podajesz kobiet które widziały odwalany kamien .

widzisz jakie masz braki .
Ja jak widzisz odwage mam i powiem ci ze poszli do Pilata w piatek po czwartkowym szabacie a przed Sobota .gdyby ukrzyzowany był w piatek jak chce rzym i jego tajni poddani bo to jedna klika :-) :-) wtedy klops ale oni mysleli ze motłoch nigdy nie bedzie czytała jesli nawet to nie bedzie myslał bo sie zezwolenia nie da wiec
jak postanowimy tak bedzie.
:-)
dlatego nakazano kobietom milczec
 
 
eksplorator
[Usunięty]

Wysłany: 2018-07-23, 12:53   

tola napisał/a:
Nie podajesz kobiet które przyszły zobaczyły i uciekły nic nikomu nie mówiły
bo sie BAŁY .
nie podajesz kobiet które widziały odwalany kamien .


dlatego nakazano kobietom milczec


Gdzieś Ty to wyczytała ...! Które to "kobiety przyszły zobaczyły i uciekły nic nikomu nie mówiły ... bo sie BAŁY" !!! Zaczęły się bać, kiedy w grobowcu pojawili się aniołowie! Kto "nakazał kobietom milczeć" :aaa: ... To żołnierzom nakazano milczeć po tym, jak „donieśli naczelnym kapłanom o wszystkim, co się zdarzyło”.

Ty zdaje się widzisz tylko to, co chcesz widzieć, a nawet to co widzisz przeinaczasz w jakieś niedorzeczności! Szkoda marnować czasu, który lepiej poświęcic tym, którzy 'Prawdę' chcą poznać a nie z nią walczyć!


I w tym przypadku nie pozostanie mi nic innego uczynić, jak tylko zastosować się do rady Jezusa;

Cytat:
Mar 6;11 PNŚ "A w którymkolwiek miejscu was nie przyjmą ani was nie wysłuchają, wychodząc stamtąd, strząśnijcie pył spod waszych stóp na świadectwo dla nich"
 
 
tola 


Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 31 Maj 2017
Posty: 664
Wysłany: 2018-07-23, 13:04   

[color=darkred Mk 16:8 bgn "Zatem szybko wyszły oraz uciekły od grobowca, bo ogarnęło je drżenie i zdumienie, i nikomu nic nie mówiły, bo się bały."][/color]
jasne zaczeły sie bac i uciekły nic nikomu nie powiedziały

juz ty tak prochu nie strzepuj
 
 
eksplorator
[Usunięty]

Wysłany: 2018-07-23, 13:41   

eksplorator napisał/a:
Zaczęły się bać, kiedy w grobowcu pojawili się aniołowie!


Cytat:
16;5 Kiedy weszły do grobowca pamięci, ujrzały młodzieńca siedzącego po prawej stronie, odzianego w białą długą szatę, i były oszołomione.


tola napisał/a:
"nakazał kobietom milczeć"


Nic podobnego ...


Cytat:
16;7 Ale idźcie, powiedzcie jego uczniom i Piotrowi: ‚ Idzie przed wami do Galilei; tam go ujrzycie, tak jak wam powiedział


tola napisał/a:
Mamy tez opis przerazonej strazy zymskiej a to nie byli harcerzyki.

Kobiety te z wieczora przestraszyły sie tego co ujrzały i uciekly i nikomu
nic nie mówiły Bo sie bały
.


Cytat:
Mat 28;8 Opuściwszy więc szybko grobowiec pamięci, z bojaźnią i wielką radością biegły donieść jego uczniom.

Łuk 24;4 Gdy z tego powodu były w rozterce, oto stanęli przy nich dwaj mężowie w błyszczącej odzieży.Przestraszone, pochyliły twarze ku ziemi, a mężowie ci rzekli do nich: „Dlaczego wśród umarłych szukacie tego, który żyje

16;8 One więc, wyszedłszy, uciekły od grobowca pamięci, gdyż ogarnęło je drżenie i silna emocja. I nikomu nic nie powiedziały, bo się bały



Uciekły bo bały się aniołów, ale to było rankiem ... nie wieczorem, i nie było tam żadnych żołnierzy, którzy mieliby się bać w tym samym momencie jak kobiety.

Cytat:
Mar 16;5-8 PNŚ "Kiedy weszły do grobowca pamięci, ujrzały młodzieńca siedzącego po prawej stronie, odzianego w białą długą szatę, i były oszołomione. On powiedział do nich: „Otrząśnijcie się z oszołomienia. Szukacie Jezusa Nazarejczyka, którego zawieszono na palu. Został wskrzeszony, nie ma go tu. Oto miejsce, gdzie go złożyli. Ale idźcie, powiedzcie jego uczniom i Piotrowi: ‚Idzie przed wami do Galilei; tam go ujrzycie, tak jak wam powiedział’”. One więc, wyszedłszy, uciekły od grobowca pamięci, gdyż ogarnęło je drżenie i silna emocja. I nikomu nic nie powiedziały, bo się bały"
 
 
tola 


Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 31 Maj 2017
Posty: 664
Wysłany: 2018-07-23, 19:17   

Tutaj masz i straz i kobiety i przestan manipulowac

28
1 Po upływie szabatu, o świcie pierwszego dnia tygodnia przyszła Maria Magdalena i druga Maria obejrzeć grób. 2 A oto powstało wielkie trzęsienie ziemi. Albowiem anioł Pański zstąpił z nieba, podszedł, odsunął kamień i usiadł na nim.
3 Postać jego jaśniała jak błyskawica, a szaty jego były białe jak śnieg.
4 Ze strachu przed nim zadrżeli strażnicy i stali się jakby umarli.
5 Anioł zaś przemówił do niewiast: «Wy się nie bójcie!
Gdyż wiem, że szukacie Jezusa Ukrzyżowanego
.

6 Nie ma Go tu, bo zmartwychwstał, jak powiedział. Chodźcie, zobaczcie miejsce, gdzie leżał. 7 A idźcie szybko i powiedzcie Jego uczniom: Powstał z martwych i oto udaje się przed wami do Galilei.
Go ujrzycie. Oto, co wam powiedziałem».

8 Pośpiesznie więc oddaliły się od grobu, z bojaźnią i wielką radością, i biegły oznajmić to Jego uczniom.
To pierwsza gupa kobiet która widziała Anioła YHVH odwalajacego kamien
Straznicy byli wystraszeni ado kobiet Anioł mówi WY SIE NIE BÓJCIE ...


Poszabacie o świcie to jest Swit zwiastujacy nowy dzien a zaczyna sie WIECZOEM.
długo mam sie tak powtarzac ?
zapewne burze twoje skostniałe dogmaty ale cóz ja tez doznałam szoku .
 
 
eksplorator
[Usunięty]

Wysłany: 2018-07-23, 20:50   

tola napisał/a:
Poszabacie o świcie to jest Swit zwiastujacy nowy dzien a zaczyna sie WIECZOEM.
długo mam sie tak powtarzac ?



Cytat:
Po sabacie, gdy się rozwidniało w pierwszym dniu tygodnia ... Po sabacie, gdy się rozwidniało w pierwszym dniu tygodnia ... z bojaźni przed nim strażnicy zadrżeli, i stali się jakby umarli ... Anioł zaś, odpowiadając, rzekł do niewiast: „Nie bójcie się, gdyż wiem, że szukacie Jezusa ... I idźcie szybko, i powiedzcie jego uczniom, że został wskrzeszony z martwych ... Po sabacie, gdy się rozwidniało w pierwszym dniu tygodnia


"Swit zwiastujacy nowy dzien a zaczyna sie WIECZOEM" - to jeszcze tylko udowodnij, że świt zaczyna się wieczorem ... oraz czy "wieczorem może się rozwidnić"!?

tola napisał/a:
Kobiety te z wieczora przestraszyły sie tego co ujrzały i uciekly i nikomu
nic nie mówiły Bo sie bały.

 
 
Quinque 


Wyznanie: Katolickie - obrządek łaciński
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 29 Gru 2017
Posty: 600
Wysłany: 2018-07-24, 13:30   

Queza napisał/a:
Więc zapisy biblijne zgadzają się z tradycją: śmierć w piątek a zmartwychwstanie w niedzielę, po co coś tu naginać do środy?


Coś tam przeczytali. I myślą że nikt nie wiedział o tym wcześniej

A to wszystko dlatego że znienawidzony przez nich Kościół :( podaje iż Jezus zmartwychwstał w Niedzielę
_________________
"Bękart diabła czy dziecko Boże. Stara gwardia czy cyber młodzież
Kto kręci globem? Iluminacja, masońskie loże
Czarna magia, zdefiniuj chorobę. Jaka jest prawda za c$#j się nie dowiesz"
 
 
David77 


Pomógł: 68 razy
Dołączył: 19 Mar 2011
Posty: 3818
Skąd: MÜNCHEN
Wysłany: 2018-07-25, 08:52   

Quinque,

Cytat:
A to wszystko dlatego że znienawidzony przez nich Kościół :( podaje iż Jezus zmartwychwstał w Niedzielę


Jest takie powiedzenie : Jaki pan taki i jego kram . To że obłudna instytucja ze swym pogańskim folklorem podaje się za kościół , to jeszcze nie dowód że kościołem jest .


https://www.youtube.com/watch?v=HegMULQrjHA
_________________
יֵּשׁוּעַ הוּא הָאָדוֹן
 
 
tola 


Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 31 Maj 2017
Posty: 664
Wysłany: 2018-07-25, 16:36   

Quinque napisał/a:
Queza napisał/a:
Więc zapisy biblijne zgadzają się z tradycją: śmierć w piątek a zmartwychwstanie w niedzielę, po co coś tu naginać do środy?


Coś tam przeczytali. I myślą że nikt nie wiedział o tym wcześniej

A to wszystko dlatego że znienawidzony przez nich Kościół :( podaje iż Jezus zmartwychwstał w Niedzielę

To nie jest zaden kosciól a juz napewno nie Pana Jezusa .
Wykorzystali okazje i zabrali co nie ich było
W piatek to jakis babilonski został zabity a niedziela nalezy do MITRY i twoi kapłani
dobrze wiedza kogo czczą popatrz na te rybie głowy z otwartymi pyskami, ponakładane na swoje głowy bo to kapłani mitry .
 
 
Quinque 


Wyznanie: Katolickie - obrządek łaciński
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 29 Gru 2017
Posty: 600
Wysłany: 2018-07-29, 11:26   

tola napisał/a:


To nie jest zaden kosciól a juz napewno nie Pana Jezusa


To może wasze protestanckie sekty która każdą uczy czego innego?
_________________
"Bękart diabła czy dziecko Boże. Stara gwardia czy cyber młodzież
Kto kręci globem? Iluminacja, masońskie loże
Czarna magia, zdefiniuj chorobę. Jaka jest prawda za c$#j się nie dowiesz"
 
 
tola 


Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 31 Maj 2017
Posty: 664
Wysłany: 2018-08-05, 12:02   

w żadnej sekcie nie jestem a Nauka która mam nie jest moja ale Duch Prawdy
mnie poucza.
 
 
eksplorator
[Usunięty]

Wysłany: 2018-10-26, 07:29   

Quinque napisał/a:
A to wszystko dlatego że znienawidzony przez nich Kościół :( podaje iż Jezus zmartwychwstał w Niedzielę


To nie Wasz Kościół podaje, że Jezus zmartwychwstał w niedzielę, tylko Biblia, a to jest zasadnicza różnica!
 
 
Quinque 


Wyznanie: Katolickie - obrządek łaciński
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 29 Gru 2017
Posty: 600
Wysłany: 2018-11-21, 00:33   

Nie pozostaje nic innego jak udowodnienie tezy jakoby Jezus zmartwychwstał w Sobotę za pomocą Biblii. No jedziesz, tylko normalnym nie zmienionym przekładem
_________________
"Bękart diabła czy dziecko Boże. Stara gwardia czy cyber młodzież
Kto kręci globem? Iluminacja, masońskie loże
Czarna magia, zdefiniuj chorobę. Jaka jest prawda za c$#j się nie dowiesz"
 
 
nesto 


Wyznanie: deizm
Pomógł: 174 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 4212
Skąd: były katolik
Wysłany: 2018-11-21, 21:44   

Żaden Jezus nie zmartwychwstał. Prawdopodobnie został wymyślony. Tj wszystko co napisano, oprócz imienia. Czytając wasze wpisy mam wrażenie, że powinniście szukać pomocy u specjalistów :-D
_________________
Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
 
 
Quinque 


Wyznanie: Katolickie - obrządek łaciński
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 29 Gru 2017
Posty: 600
Wysłany: 2018-11-22, 00:34   

Ciekaw jestem kiedy dostaniesz kolejnego bana. Nie możesz dyskutować jak człowiek?
_________________
"Bękart diabła czy dziecko Boże. Stara gwardia czy cyber młodzież
Kto kręci globem? Iluminacja, masońskie loże
Czarna magia, zdefiniuj chorobę. Jaka jest prawda za c$#j się nie dowiesz"
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 10