Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność. (List do Galatów 5:21-22)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
ZGODNOŚĆ PROROCTW WIERZĄCEMU - OBCĄ MOWĄ DLA DEISTY XXVI
Autor Wiadomość
Pokoja 
POSZUKIWACZ

Wysłany: 2016-02-28, 22:07   ZGODNOŚĆ PROROCTW WIERZĄCEMU - OBCĄ MOWĄ DLA DEISTY XXVI

To, co dla wierzącego jest proroctwem, to dla deisty jest obcą mową i znakiem jego niewiary.

Cytat:
Przeto mówienie językami, to znak nie dla wierzących, ale dla niewierzących, a proroctwo nie dla niewierzących, ale dla wierzących. 1Kor. 14:22

DZIAŁANIE W DUCHU CHRYSTUSOWYM, W DŚBO – XXVI

Cytat:
Mężowie bracia! Musiało się wypełnić Pismo, w którym Duch Święty (DŚBO) przepowiedział przez usta Dawida o Judaszu, który stał się przywódcą tych, co pojmali Jezusa; Dz. 1:16

W odniesieniu do tego tekstu, deista „RN” pyta:

RN napisał/a:
GDZIE ZNAJDUJE SIĘ WERSET BIBLIJNY, W KTÓRYM DAWID PRZEPOWIADA O JUDASZU :?:
http://biblia.webd.pl/for...?t=11110#363089

Tekstami takimi w ST i ich wypełnieniem w NT są następujące:

Cytat:
1. Nawet przyjaciel mój, któremu zaufałem, Który jadł mój chleb, Podniósł piętę przeciwko mnie. Ps. 41:10

niech się wypełni Pismo: Ten, kto spożywa chleb mój, podniósł na mnie piętę swoją. J. 13:18

Treść ta nawiązuje do Rdz. 3:15:

Cytat:
I ustanowię nieprzyjaźń między tobą a kobietą, między twoim potomstwem a jej potomstwem; ono zdepcze ci głowę, a ty ukąsisz je w piętę. Rdz. 3:15

Pana Jezusa oskarżano, że ma demona i szaleje, albo, że mocą księcia demonów wypędza demony. W ten sposób ci, którzy tak go traktowali, utożsamiali się z obiecanym nasieniem niewiasty z Rdz. 3:15, a jego z wężem. Człowiek depczący głowę węża naraża się na jego śmiertelne ukąszenie, do którego odwołuje się Ap. Paweł:

Cytat:
wypełni się słowo napisane: Pochłonięta jest śmierć w zwycięstwie! (55) Gdzież jest, o śmierci, zwycięstwo twoje? Gdzież jest, o śmierci, żądło twoje? (56) A żądłem śmierci jest grzech, a mocą (jadem) grzechu jest zakon; 1Kor. 15:54-56

A Bóg pokoju rychło zetrze szatana pod stopami waszymi. Łaska Pana naszego, Jezusa, niechaj będzie z wami. Rz. 16:20

Śmierć to wąż, a jego żądłem jest grzech. Jadem w żądle dla upadłego człowieka jest święty, duchowy zakon, którego grzesznik nie jest w stanie w żaden sposób wykonać, dlatego go zabija.

Innymi tekstami są:

Cytat:
Wylej na nich zapalczywość swoją, Niech dosięgnie ich żar gniewu twego! (26) Niech zagroda ich stanie się pustkowiem, A w namiotach ich niech nie będzie mieszkańców. Ps. 69:25,26

Niech dni jego będą krótkie, A urząd jego niech inny weźmie! Ps. 110:8

Napisano bowiem w księdze Psalmów: Niech siedziba jego stanie się pusta I niech nikt nie mieszka w niej. oraz: A urząd jego niech weźmie inny. Dz. 1:20

Zaraz po swym zmartwychwstaniu Pan Jezus dał uczniom swoim DŚBO, aby mogli rozumieć pisma oraz odpuszczać i zatrzymywać grzechy innym ludziom, Łk. 24:44-49; J. 20:22,23. W ten to sposób rozpoczęło się czterdziestodniowe przygotowywanie ich do wylania DŚBO w dniu Pięćdziesiątnicy, aby w miejsce Pana Jezusa Chrystusa, mogli samodzielnie publicznie, kontynuować dzieło jego. Dzięki temu zrozumieli co należy, dla dobra nawet tych, którzy nie widzieli Pana Jezusa:

Cytat:
Miłujecie (Jezusa Chrystusa), chociaż go nie widzieliście, wierzycie w niego, choć go teraz nie widzicie, i weselicie się radością niewysłowioną i chwalebną, (9) osiągając cel wiary, zbawienie dusz. (10) Zbawienia tego poszukiwali i wywiadywali się o nie prorocy, którzy prorokowali o przeznaczonej dla was łasce, (11) starając się wybadać, na który albo na jaki to czas wskazywał działający w nich Duch Chrystusowy, który przepowiadał cierpienia, mające przyjść na Chrystusa, ale też mające potem nastać uwielbienie. (12) Im to zostało objawione, że nie sobie samym, lecz wam usługiwali w tym, co teraz wam zostało zwiastowane przez tych, którzy w Duchu Świętym zesłanym z nieba opowiadali wam radosną nowinę; a są to rzeczy, w które sami aniołowie wejrzeć pragną. 1Pio. 1:8-12;

Przede wszystkim to wiedzcie, że wszelkie proroctwo Pisma nie podlega dowolnemu wykładowi. (21) Albowiem proroctwo nie przychodziło nigdy z woli ludzkiej, lecz wypowiadali je ludzie Boży, natchnieni Duchem Świętym. 2Pio. 1:20,21

A wszyscy ci (bohaterowie wiary), choć dla swej wiary zdobyli chlubne świadectwo, nie otrzymali tego, co głosiła obietnica, (40) ponieważ Bóg przewidział ze względu na nas coś lepszego, mianowicie, aby oni nie osiągnęli celu bez nas.Żyd. 11:39,40

Ci, w których przed narodzeniem się Pana Jezusa z Marii Panny, działał duch Chrystusowy, przeżywali typicznie jego doświadczenia i ci w DŚBO opowiadali radosną nowinę. Są to dwa etapy rozwoju tego samego dzieła, czyli kształtowania i narodzenia Nowego Stworzenia, tak jak płód i z niego narodzony nowy człowiek, stanowią dwa etapy tej samej istoty.

Specjaliści z dziedziny genetyki na podstawie rozwoju płodu potrafią bardzo wiele zrozumieć i powiedzieć na temat przyszłości człowieka, który się narodzi po zakończeniu kształtowania płodowego. Następnie po jego narodzeniu, inni specjaliści, potrafią zrozumieć i wyjaśnić, jaki jest związek jego rozwoju z tym, co się z nim działo w życiu płodowym.

Podobnie i Apostołowie, którzy dzięki Panu Jezusowi i działaniu w DŚBO, jako specjaliści w dziedzinie duchowej, potrafili rozpoznać, w jaki sposób to, co wcześniej napisano o nieprzyjaciołach i zdrajcach w stosunku do mężów Bożych, takich np. jak Dawid, wypełniło się na Judaszu i innych w stosunku do Pana Jezusa i jego Kościoła. Tym sposobem odnieśli do Judasza to, co zapisano w poniższym cytacie i w innych

Cytat:
Gdy on (Pan Jezus) jeszcze mówił, oto tłum ludzi, a przed nimi szedł ten, którego zwano Judaszem, jeden z dwunastu; i podszedł do Jezusa, żeby go pocałować. Łk. 22:47

Judasz uchodził przed Panem Jezusem za jego przyjaciela, ale w końcu go zdradził. Jako jeden z kandydatów na apostoła, człowiek uczony, sam zaoferował mu swoje usługi mówiąc, że pójdzie za nim dokądkolwiek pójdzie, Łk. 9:57. W ten sposób Pan Jezus od początku wiedział, że to jest też kandydat na zdrajcę, Łk. 6:64.
Mędrzec w proszku i iskierce, pomija Prawdę Boga,1Kor. 1:18-21;3:18-20. Poszukiwacz", pojmuje w Nim jej Ducha i miłość,2Te. 2:10
Trzeba wglądać w Święte Księgi, które dał nam w łasce Pan. Mędrzec swoją marność zmierzy, zacznie badać Boski plan: w Chrystusową krew uwierzy, doskonały ujrzy stan.

Jachu 
cichy,pokorny

Wysłany: 2016-03-02, 14:45   

http://www.trzybiada.pl/i...tualnosc&id=240
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Pokoja 
POSZUKIWACZ

Wysłany: 2016-03-04, 09:22   

Jachu napisał/a:
http://www.trzybiada.pl/index.php?s=aktualnosc&id=240

W tym temacie bardzo trafne jest porównanie postawy i losu Judasza do postawy i losu Achitofela:

Cytat:
Achitofel był radcą Dawida. Gdy syn królewski Absalom zbuntował się przeciwko ojcu, Achitofel zdradził Dawida i przyłączył się do buntu.

Judasz Iszkariot, jeden z dwunastu wybranych apostołów, zajął przy Panu podobnie uprzywilejowane miejsce, jakie kiedyś posiadał Achitofel przy królu Dawidzie.

Koniec życia Judasza i Achitofela był taki sam – obydwaj, wieszając się, popełnili samobójstwo (2 Sam.17:25; Mat. 27:1-5). Powyższe okoliczności pozwalają zauważyć w Achitofelu obraz na Judasza. Taki związek poświadcza najwymowniej stwierdzenie samego Pana, gdy podczas ostatniej wieczerzy zacytował słowa Dawida z Psalmu 41 (Jan. 13:18).

W obu przypadkach, zarówno Dawid, w którym działał duch Chrystusowy, jak i Pan Jezus Chrystus, powołują się na treść z Rdz. 3:15, która w sprzeczności z ich misją, została zastosowana do nich, chociaż stosuje się do ich przeciwników:

Cytat:
I ustanowię nieprzyjaźń między tobą a kobietą, między twoim potomstwem a jej potomstwem; ono zdepcze ci głowę, a ty ukąsisz je w piętę. Rdz. 3:15

Nawet przyjaciel mój, któremu zaufałem, Który jadł mój chleb, Podniósł piętę przeciwko mnie. Ps. 41:10

Nie o was wszystkich mówię; Ja wiem, których wybrałem; lecz niech się wypełni Pismo: Ten, kto spożywa chleb mój, podniósł na mnie piętę swoją. J. 13:18

Bóg pokoju rychło zetrze szatana pod stopami waszymi. Łaska Pana naszego, Jezusa, niechaj będzie z wami. Rz. 16:20

Wrogowie Pana Jezusa uważali, że on ma demona i szaleje (Mr. 3:21; J. 7:20; ; 8:48,52; 10:20), dlatego to siebie uznawali za potomstwo niewiasty z Rdz. 3:15. Jest napisane, że Pan Jezus Chrystus odniósł zwycięstwo nad ziemskimi władzami i zwierzchnościami, Kol. 2:15. Depcząc swoją piętą głowę węża, oddał życie za człowieka.
Mędrzec w proszku i iskierce, pomija Prawdę Boga,1Kor. 1:18-21;3:18-20. Poszukiwacz", pojmuje w Nim jej Ducha i miłość,2Te. 2:10
Trzeba wglądać w Święte Księgi, które dał nam w łasce Pan. Mędrzec swoją marność zmierzy, zacznie badać Boski plan: w Chrystusową krew uwierzy, doskonały ujrzy stan.

Jachu 
cichy,pokorny

Wysłany: 2018-11-14, 19:53   

(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Pokoja 
POSZUKIWACZ

Wysłany: 2018-11-16, 23:38   

Jachu napisał/a:
http://www.trzybiada.pl/index.php?s=aktualnosc&id=240

W Dawidzie działał duch Chrystusowy, więc jego doświadczenia były namiastką techo, co spotkało Pana Jezusa.

Jachu 
cichy,pokorny

Wysłany: 2018-11-17, 21:20   

Pokoja napisał/a:

Jachu napisał/a:

W tym temacie bardzo trafne jest porównanie postawy i losu Judasza do postawy i losu Achitofela:

Pokoja 
POSZUKIWACZ

Wysłany: 2018-11-22, 17:16   

Jachu napisał/a:
Pokoja napisał/a:

Jachu napisał/a:

:?:
Pozdrawiam

Jachu 
cichy,pokorny

Wysłany: 2018-11-23, 10:53   

Pokoja napisał/a:

Pozdrawiam

I wzajemnie. :-D

Odpowiedz do tematu