Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność. (List do Galatów 5:21-22)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
FILM ''KLER''
Autor Wiadomość
booris

Wyznanie: Dub & Motocykl
Wysłany: 2018-11-17, 23:28   

Jak napisalem w swoim poscie,filmu nie ogladalem i nie mam parcia,by go koniecznie obejrzec.
kansyheniek napisał/a:
Tak mówią?
I ty oczywiście w to wierzysz

To nie jest kwestia mojej wiary lub niewiary.
kansyheniek napisał/a:
A o jakich to faktach mówią?

https://www.youtube.com/watch?v=vo7ZbgXDnVk
https://www.youtube.com/w...dFWjnY9wno&t=1s
Zapoznaj sie rowniez co na ten temat maja do powiedzenia biskup Pieronek,czy kierownik Katedry Etyki KUL,ksiadz Alfred Marek Wierzbicki.
kansyheniek napisał/a:
Szczytowanie zaś z tychże "faktów" jest ...no delikatnie mówiąc,mocno spóźnione.

Masz absolutna racje.Jest mocno spoznione.Tym bardziej,ze to nie ja szczytuje a Ty,unoszac sie swietym oburzeniem.A spoznione jest dlatego,ze gdyby i ksieza i wierni zwracali uwage na zaistniala patologie,mozna by uniknac wielu dzieciecych ofiar na przyklad.
Co do mojej JAKIEJKOLWIEK wiedzy z zakresu Kosciola,oczywiscie nie mam zadnej.W koncu to Ty jestes jedyna wyrocznia. :-D
Nie pytalem co ten film sugeruje i kto ulegl,lub nie,tym sugestiom.Zapytalem co w tym filmie jest az tak nieprawdziwe,ze nazwales to perfidnym klamstwem i...nie dostalem odpowiedzi. :-D
To czy film dostanie jakas nagrode nie bardzo mnie to interesuje,ale z tego co wiem,na Festiwalu w Gdyni dostal juz Nagrode Publicznosci i do tej pory obejrzalo go juz okolo piec milionow Polakow,wiec chyba jakims "hiciorem" jest.W takiej Wielkiej Brytanii zarobil milion funtow w trzy dni.

kansyheniek 

Wysłany: 2018-11-18, 00:18   

booris napisał/a:
Jak napisalem w swoim poscie,filmu nie ogladalem i nie mam parcia,by go koniecznie obejrzec.

Ja też nie widziałem. więc chyba ta rozmowa zaczyna przypominać rozmowę dwóch ślepców o kolorach :->
No ale ty czytałeś ....coś o filmie,więc wszystko wiesz :-P

booris napisał/a:
apoznaj sie rowniez co na ten temat maja do powiedzenia biskup Pieronek,czy kierownik Katedry Etyki KUL,ksiadz Alfred Marek Wierzbicki.

Nie kliknąłem linków,mam swój rozum.

booris napisał/a:
Tym bardziej,ze to nie ja szczytuje a Ty

Chyba jaja sobie robisz?
Gdzie ja napisałem,że Ty szczytujesz?
booris napisał/a:
Co do mojej JAKIEJKOLWIEK wiedzy z zakresu Kosciola,oczywiscie nie mam zadnej.W koncu to Ty jestes jedyna wyrocznia.

Farmazony,których nie skomentuje, niepotrzebnie odczytałeś to zdanie jako negatywną ocene twojej osoby.
booris napisał/a:
Nie pytalem co ten film sugeruje i kto ulegl,lub nie,tym sugestiom.Zapytalem co w tym filmie jest az tak nieprawdziwe,ze nazwales to perfidnym klamstwem i...nie dostalem odpowiedzi.

Dostałeś,tylko nie taką jaką byś sobie życzył.

booris napisał/a:
To czy film dostanie jakas nagrode nie bardzo mnie to interesuje,ale z tego co wiem,na Festiwalu w Gdyni dostal juz Nagrode Publicznosci

Pisząc Nagroda Akademii miałem na myśli Oskara,ale widzę nie zajażyłeś...no wiesz nagroda publiczności festiwalu w Gdyni w świecie filmu szału nie zrobi :lol:

Film ma opowiedzieć jakąś historię,opartą na faktach lub nie i przede wszystkim zarobić
"Kler" opowiada i zarabia. To wszystko.
Nie jest dokumentem to film fabularny w dodatku raczej kiepski.

booris

Wyznanie: Dub & Motocykl
Wysłany: 2018-11-18, 02:18   

No dobra...przepraszam za osobiste wycieczki,widocznie zle odczytalem to,co napisales.
Wrocmy do meritum zatem.
Linki ktore dolaczylem,to akurat wypowiedzi dwoch ksiezy-jasne,nie musisz ich ogladac.Ja obejrzalem,bo bylem ciekaw co sami zainteresowani maja do powiedzenia w temacie.A poniewaz byli to szeregowi kaplani,bylem tez ciekaw opini "wierchuszki-stad Pieronek i Wierzbicki.Co do odpowiedzi,to masz racje,nie takiej oczekiwalem.Wydawalo mi sie,ze za stwierdzeniem "perfidne klamstwa" pojda jakies fakty,czyli co tymi klamstwami jest.Konkretnie.A dowiedzialem sie,ze to,co ten film sugeruje jest klamstwem.Bez obejrzenia filmu nie da sie stwierdzic co on sugeruje,dlatego w swojej opini posilkowalem sie ocena kleru wlasnie.I okazalo sie,ze ksieza staneli na wysokosci zadania.Wiem,masz swoj rozum,nie musisz klikac.Ten link to odpowiedz ks.Baranczaka na komentarze do jego filmu na YouTube dotyczacego filmu-drugi link w moim poprzednim poscie.
https://www.youtube.com/watch?v=rYp-_iJYRhg
Co do Oscara,nic nie wiadomo. :-D W lutym przyszlego roku na pewno nie,tym bardziej ze film trafil do kin kilka dni po terminie nominowania.Ale moze w kolejnych? :-D Ja sie nie znam,ale jesli przez niecale dwa miesiace film obejrzalo piec milionow polskich katolikow,to cos na rzeczy musi byc.Bo ten film to nie jakis James Bond,czy inny Titanic.Ciekawe jest tez to,ze ksieza nie maja z tym filmem problemu.Natomiast wierni tak.

Henryk 

Wysłany: 2018-11-29, 11:11   Wiadć, spodobał sie pomysł aby pokazać szambo.

tola 

Pomogła: 14 razy
Wysłany: 2018-11-29, 15:07   

filmu jeszcze nie widziałam ale fragmenty pokazuja ze to czubek góry a to co jeszcze
ukryte to dopiero moze wstrzasnac.

Przez stulecia ten Moloch obrósł w nietykalnosc ,kto by tej matce sie sprzeciwił
przeciez to nie jej dzieci ida na 'spalenie' .

Nie ma co sie spierac czy to dokument czy nie ,przeciez sa filmiki o dziaalnosci kleru .Tragiczne jest to ze papiez polski nakazał milczenie dlatego wybrano niemieckiego papieza .

Pora to obnazyc cała ich obrzydliwosc i nie trzeba byc lewakiem ,wystarczy byc
prawym.

Queza 

Pomogła: 100 razy
Wysłany: 2018-11-29, 20:58   

Nie wiem czy tak papież Franciszek pozwoli na Kler2 w Watykanie?

Jachu 
cichy,pokorny

Wysłany: 2018-11-30, 16:21   

Mar. 4:22
22. Bo nic nie masz tajemnego, co by nie miało być objawiono; ani się stało co skrytego, aby na jaw nie wyszło.
(BG)
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Odpowiedz do tematu