Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność. (List do Galatów 5:21-22)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
cudze myśli?
Autor Wiadomość
Listek 

Wysłany: 2015-03-04, 08:12   

chryzolit napisał/a:
Człowiekiem tym był nie kto inny jak nasz Pan, Jezus. On przyszedł do swego drzewa figowego – Izraela, aby na nim szukać owocu, ale takiego nie znalazł.

Sam Mesjasz jest owocem Izraela, najwspanialszym jaki wydała ludzkość.

Pozdrawiam

Listek 

Wysłany: 2015-03-04, 21:12   

tropiciel napisał/a:
JEZUS NIGDY NIE ZŁAMAŁ ŻADNEGO PRZYKAZANIA - bez względu na to czy pochodziło z Dekalogu czy z reszty Praw danych Mojżeszowi przez Boga. Gdyby to zrobił, to nie byłby świętym i Mesjaszem !

Flp 2:5 bp "Postępujcie względem siebie na wzór Chrystusa Jezusa."

Pozdrawiam

Anowi 

Pomogła: 121 razy
Wysłany: 2015-03-05, 16:26   

RN napisał/a:
Śmierć jest ochroną dla następnych pokoleń.
Nieśmiertelność na ziemi to nęcąca oferta, ale dopóki człowiek nie poszerzy swego rewiru z warunkami na przetrwanie, to pokonanie śmierci stanie się początkiem końca.

Anna01 napisał/a:
Deista gdy spostrzeże nielogiczność .....zakłada szkiełko na oko :-) i drąży - tak jak, to uczynił ratao.

(Dz 17:2) Paweł według swego zwyczaju wszedł do nich i przez trzy szabaty rozprawiał z nimi. (3) Na podstawie Pisma wyjaśniał i nauczał: Mesjasz musiał cierpieć i zmartwychwstać. Jezus, którego wam głoszę, jest tym Mesjaszem.

sio napisał/a:
...myślę że najprościej wyjaśnia się to zachowanie i słowo Jezusa z ewangelii Marka w kontekście wiary, jej skuteczności,przykładu skuteczności wiary, skuteczności słowa z wiary , w ten sposób Jezus wyraźnie pokazał jak skuteczna jest wiara i słowo, jaka jest odpowiedzialność za słowo które często my ludzie bagatelizujemy,często też bagatelizujemy i nie wierzymy w moc i skuteczność wiary.

Jan Mieszaniec napisał/a:
Bóg NIE MUSI czynić dobra, On CHCE je czynić. Bóg NIE MUSI czynić zła ponieważ tego nie chce. Na tym właśnie polega wolna wola. Na możliwości wybrania tego czego się chce, a nie muszę.

Anowi 

Wysłany: 2015-03-07, 23:05   

efroni napisał/a:
Zadajmy sobie pytanie ;
Kiedy człowiek jest szczęśliwy ? Czy nie wtedy gdy potrafi kochać i gdy jest kochany ?

Gdy potrafi kochać i gdy jest kochany to wystarczy mu kromka chleba i łyk wody by być szczęśliwym i to jest droga do wyzwolenia się spod władzy tego
wszędobylskiego DIABŁA , czyli żądnych władzy i mamony przywódców .

ZAMOS napisał/a:
Człowiek inną miarą mierzy siebie, a inną ludzi wokół i im jakiś człowiek jest od nas dalej tym ta miara jest gorsza.

Jan Mieszaniec napisał/a:
Bóg w swojej wszechwiedzy zna nie tylko myśli człowieka, ale i serca. Jeżeli więc człowiek zmieni swe serce, Bóg jest wstanie zmienić swoją decyzję.

Listek 

Wysłany: 2015-03-08, 09:36   

ZAMOS napisał/a:
Ja już na chwilę umarłem i widziałem co dzieje się z duszą po śmierci. Nie było w świecie w jakim byłem żadnego Jehowy i jego morderczych kamratów. To był piękny świat. Bez przemocy, mściwości i hebrajskich porządków.

Anowi 

Wysłany: 2015-03-08, 22:09   

ZAMOS napisał/a:
Ja już na chwilę umarłem

(Łk 16:27) Tamten rzekł: Proszę cię więc, ojcze, poślij go do domu mojego ojca. (28) Mam bowiem pięciu braci: niech ich przestrzeże, żeby i oni nie przyszli na to miejsce męki. (29) Lecz Abraham odparł: Mają Mojżesza i Proroków, niechże ich słuchają. (30) Nie, ojcze Abrahamie - odrzekł tamten - lecz gdyby kto z umarłych poszedł do nich, to się nawrócą. (31) Odpowiedział mu: Jeśli Mojżesza i Proroków nie słuchają, to choćby kto z umarłych powstał, nie uwierzą.

RM 

Wyznanie: Unitarianizm jest błędem
Wysłany: 2015-04-17, 09:49   

Nesto do Jerzego Mariana:

Cytat:
Ja natomiast uważam, że Bogiem jest stół pingpongowy.
Głupie?
Oczywiście!
Ale wiara jest taka sama. Należy ni się szacunek.
Może stworzę kościół?

Jerzy Marian do Nesto:
Cytat:

Ty też masz pewną opcje do 'pingponga', i pozwól że ci podpowiem.
Jest taka polska gra, nazywa się 'palant'.
Może stwórz kościół

Dobre

RM 

Wysłany: 2015-05-03, 12:40   

Chryzolit napisał/a:
Przynależność religijna nie daje zbawienia,tylko Jezus,dlatego że uznaje się Go za fundament i na nim buduje się,budowę ze złota i drogich kamieni a nie z drzewa,słomy i siana.[12w]A jest to budowla osobista,przez zmianę myślenia,nowo narodzenie,zmianę spojżenia na swą budowlę,czyli kierunki pracy,cele w swoim życiu.

RM 

Wysłany: 2015-07-12, 10:47   

Marek MRB napisał/a:
Ja zresztą pisałem o kontekście kulturowym - choćby o tym, jak starożytny Wschód podchodził do opowiadań historycznych. Czytanie tych tekstów "po grecku" (tj. jako odpowiedź na pytanie "jak było" a nie "co to znaczy") to nieporozumienie, prowadzące do "wniosków" w stylu, jaki wyciągnęliście w tym wątku

Bardzo dobra uwaga.

Anowi 

Wysłany: 2016-04-09, 22:23   

Vandersky napisał/a:
Oczywiście, że tak. Kwestią zasadniczą jest to czy szuka prawdy, czy dopasowania do swoich założeń. W obu przypadkach znajdzie to czego szuka. Jednak szukanie prawdy jest o wiele trudniejsze bo wymaga wewnętrznego nawrócenia i burzenia wewnętrznych przekonań, aż do ogołocenia z własnego JA.

dokładnie tak

Anowi 

Wysłany: 2016-04-09, 23:09   

Domimika napisał/a:
Wystarczy że słowa zawarte w Biblii użyte są w tym celu w którym zostały "dane" ( ot..cała filozofia)
Nie po to, by to one zostały poddane ocenie przez człowieka lecz one mają człowieka "ćwiartować jak miecz"

RM 

Wysłany: 2016-04-17, 12:20   

"Nie należy być zmęczony Bogiem" - te słowa kogoś mi nieznanego, dotarły do mnie dzisiaj.
Zachwyciło mnie.

Anna01 

Wyznanie: Deizm
Pomogła: 286 razy
Wysłany: 2016-05-06, 17:02   

Donald Tusk napisał/a:
Polityka i religia w swoim najgłębszym wymiarze mają na tym świecie wspólny cel i nie jest nim władza nad drugim człowiekiem, jak chcieliby niektórzy.

Tym wspólnym celem jest ograniczanie zła i cierpienia.

Jak mówiła Simone Weil: tu, na drodze, leży jakiś nędzarz, na pół martwy z głodu. Bóg otacza go swym miłosierdziem, ale nie może zesłać mu chleba. Lecz obok jest człowiek, i na całe szczęście nie jest Bogiem; może mu podać kawałek chleba. To jego jedyna wyższość nad Bogiem. Nakarmić człowieka mogą tylko inni ludzie. Także, ludzie religii, ludzie polityki – każdy na swój sposób i swoimi narzędziami.

Dlatego z taką radością przyjąłem tę wizję Kościoła, jaką proponujesz Ty, Ojcze Święty, Kościoła będącego – jak mówisz – szpitalem polowym a nie urzędem celnym.

Jestem przekonany, że dziś w tych niepewnych czasach wielkich przemian 
i dramatycznych wyzwań wszyscy wierzący i niewierzący potrzebują Kościoła, który przygarnia, a nie wyklucza.

Kościoła, który rezygnuje z bogactwa by wspierać ubogich, który jest radykalny w miłości, sąd zostawiając Bogu. Kościoła, który wierzy w człowieka i jego wolność, a nie we wszechwładzę i wszechwiedzę instytucji, który złamanemu ludzkiemu życiu niesie nadzieję, a nie potępienie. Kościoła, który budzi tylko dobre uczucia, nie budząc nigdy, nigdzie i w nikim strachu, wzgardy czy złości. Takiego Kościoła potrzebujemy wszyscy.

Jestem przekonany, że w czasie swojej nieodległej podróży do Polski, na spotkanie z młodymi ludźmi z całego świata, doświadczysz Ojcze Święty serdeczności moich rodaków.

Polska jest i będzie w Europie, to jest poza kwestią.

Pytanie, jakie przed nami stawia Jego Świątobliwość to: jaka Europa ma być?

Miłosierna i solidarna, czy zamknięta i egoistyczna? Zbudowana na jakże chrześcijańskiej idei praw człowieka, wolności obywatelskich oraz respektu dla każdej jednostki, czy też na pogańskim kulcie przemocy i pogardy?

Chciałbym tu przytoczyć słowa modlitwy Świętego Franciszka, wciąż ważne w każdym zakątku świata, Europy i mojej ojczyzny.

Usłyszałem je pierwszy raz od arcybiskupa Tadeusza Gocłowskiego, jednego z patronów polskiej „Solidarności”, którego dziś żegna moje miasto Gdańsk:

O Panie, uczyń z nas narzędzia Twojego pokoju,

Abyśmy siali miłość tam, gdzie panuje nienawiść;

Wybaczenie tam, gdzie panuje krzywda;

Jedność tam, gdzie panuje zwątpienie;

Nadzieję tam, gdzie panuje rozpacz;

Światło tam, gdzie panuje mrok;

Radość tam, gdzie panuje smutek.

Byliśmy i będziemy w Europie. We were and will be Europeans. I would not like this to be just a statement of geographical nature, nor an exclusively political declaration. It is also, and perhaps foremost, a statement of axiology and metaphysics. In a sense, Europe is an article of faith.

Why should we be proud of Europe? Why is it worth our concern, and — if need be — our protection and defence? It is because the spirit of love and freedom is still present here. Please forgive me the perhaps exaggerated phrase, but let the solemn character of this ceremony be my excuse. We can be proud of Europe, because, Holy Father, Europe still resembles you. If it stops resembling you, it will be reduced to a mere geographical term and a political void. Simply speaking. Holy Father, you are the Pope of Hope. For all of us.

Thank you.
Rzym. 13:10

RM 

Wysłany: 2018-12-05, 22:57   

Chryzolit napisał/a:
Prawda nie leży w Dekalogu,tylko w Jezusie.

Listek 

Wysłany: 2018-12-06, 19:39   

RM ,Dekalog jest prawdą napisaną na kamiennych tablicach palcem Boga(w n.przymierzu na sercach ludzi).
Mesjasz ma całe Prawo Boże zapisane na sercu i na umyśle i z miłości do Ojca Niebiańskiego pokazuje wierzącym jak je czynić.

Wj 31:18 bg "I dał Pan Mojżeszowi dokonawszy mowy z nim na górze Synaj dwie tablice świadectwa, tablice kamienne, pisane palcem Bożym."

Wtedy powiedziałem:
„Oto przychodzę;
w zwoju księgi o mnie napisano:
Jest moją radością, mój Boże, czynić Twoją wolę,
a Prawo Twoje mieszka w moim wnętrzu”.
Ps.40,8-9

Hbr 8:10 stern "Bo takie oto przymierze zawrę z domem Isra'ela po tych dniach - mówi Adonai. - Włożę moja Torę w ich umysły i wypiszę ją na ich sercach; ja będę ich Bogiem, a oni będą moim ludem."

Odpowiedz do tematu