Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność. (List do Galatów 5:21-22)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Pieśń nad pieśniami
Autor Wiadomość
radek 
m??czyzna

Wysłany: 2018-12-05, 15:27   

1J 3:9-10 eib "(9) Nikt narodzony z Boga nie postępuje grzesznie, gdyż jest w nim Boże nasienie. Nie jest on w stanie żyć w grzechu, gdyż został zrodzony z Boga. (10) Po tym właśnie rozpoznaje się dzieci Boga oraz dzieci diabła. Mianowicie, kto nie postępuje sprawiedliwie, nie pochodzi od Boga, podobnie jak ten, kto nie kocha swojego brata."

Do czasu spełnienia proroctw Bożych, Jezus przecież mówi

Mat 28:18 eib "A Jezus podszedł i zwrócił się do nich w tych słowach: Otrzymałem wszelką władzę w niebie i na ziemi."

Mat 25:26-27 eib "(26) Wtedy pan odpowiedział: Zły i leniwy sługo! Byłeś świadom, że żnę, gdzie nie siałem, i zbieram, gdzie nie rozsypałem. (27) Trzeba więc było powierzyć moje pieniądze bankierom, a ja po przyjeździe odebrałbym je z zyskiem."

Henryk 

Wysłany: 2018-12-05, 15:39   

efroni napisał/a:
A bezwarunkowa miłość matki do swoich dzieci jest obrazem JEGO bezwarunkowej miłości do wszystkich swoich stworzeń .

Ale dobrali się chłopaki. :lol:
Stwórzcie sobie jakiś Kościół z prywatnym Bogiem stworzonym na wasze podobieństwo. :mrgreen:
Będzie to taki Wasz bóg bez zasad. :-P
Taki "mięczak" nie potrafiący wyegzekwować posłuszeństwa.

Jachu 
cichy,pokorny

Wysłany: 2018-12-05, 15:41   

Na drugim,-najważniejszym biegunie:

http://www.trzybiada.pl/i...tualnosc&id=143
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Listek 

Wysłany: 2018-12-05, 19:54   

Pośpiesz się umiłowany,
Bądź do sarny przyrównany.
Jak jelonek bądź biegnący
Na górach z ziół woń dających!

EMET 

Wyznanie: Świadkowie Jehowy w Polsce
Wysłany: 2018-12-05, 20:22   

Listek napisał/a:
Obrazek

Pośpiesz się umiłowany,
Bądź do sarny przyrównany.
Jak jelonek bądź biegnący
Na górach z ziół woń dających!

EMET:
Pieśń nad Pieśniami 8:14 [czyli: ostatni werset tej Księgi]: „Pośpiesz się, mój ukochany, bądź szybki jak gazela na górach obfitujących w wonne korzenie.” [‘PNŚ/ZW’] → jest to wypowiedź ‘Szulamitki’ [vide: Pnp 6:13/ew. 7:1/].

Stephanos, ps. EMET

RM 

Wyznanie: Unitarianizm jest błędem
Wysłany: 2018-12-05, 21:48   

Efroni napisał/a:
Czy to jest zgodne z Twoim Duchem Prawdy ?

Nie, nie jest zgodne.
Z całej stworzonej rzeczywistości, Bóg wydzielił ogród i tam osadził człowieka. Ogród i rezydujący w nim człowiek byli wyłączeni spod prawa, regulującego całą rzeczywistość istniejącą poza ogrodem. To w ogrodzie, Bóg chciał się spotykać z człowiekiem i to jest ta przestrzeń, w której Bóg czeka na człowieka. To drogę do ogrodu otwarł nam Pomazaniec.

Człowiek jest istotą szczególną. Jest zarówno istotą fizyczną, jak i duchową. Żadne ssaki poza człowiekiem nie mają dwojakiej natury. Dopóki człowiek ( w swojej bezrefleksyjności) pozostaje jedynie ssakiem, podlega prawom natury i można w stosunku do niego tworzyć paralele właściwe dla istot stworzonych z prochu ziemi. Jednak kiedy, podążając za Jezusem rodzi się z Ducha, nie podlega już prawu.

Bóg objawiający się jako Ojciec, pozostaje w ogrodzie, i tylko tam człowiek ma do Niego dostęp. Poza ogrodem, Bóg objawia się jako Stworzyciel, Suweren. Miłość, to taki rodzaj związku, który może zaistnieć jedynie w relacji Boga do człowieka i człowieka do Boga.
Ja pozostaję w relacji miłości z żoną. Mam też suczkę, bardzo mądrą i wierną, którą bardzo lubię, ale w tej relacji nie ma nic z miłości, ponieważ ona jest psem.
Bóg Ojciec, to ten rodzaj emanacji Boga, który jest dostępny wyłącznie dla człowieka.
Powinniśmy uprawiać ogród. Pieśń nad pieśniami, to księga opisująca właśnie uprawianie ogrodu. Żadna istota, poza człowiekiem, nie jest zdolna do uprawiania ogrodu. Dlatego tylko wobec człowieka, Bóg objawia się jako Ojciec, wobec innych stworzeń pozostaje Stwórcą.

Henryk napisał/a:
Będzie to taki Wasz bóg bez zasad. :-P
Taki "mięczak" nie potrafiący wyegzekwować posłuszeństwa.

Flp. 3,9:
...wszystko uznaję za szkodę wobec doniosłości, jaką ma poznanie Jezusa Chrystusa, Pana mego, dla którego poniosłem wszelkie szkody i wszystko uznaję za śmiecie, żeby zyskać Chrystusa i znaleźć się w nim, nie mając własnej sprawiedliwości, opartej na zakonie, lecz tę, która się wywodzi z wiary w Chrystusa, sprawiedliwość z Boga, na podstawie wiary...

W tym fragmencie Paweł pisze o dwóch rodzajach sprawiedliwości. Ta popularna, powszechnie znana, wywodzi się z zakonu (prawa). To jest ten rodzaj sprawiedliwości, w której używa się pojęć: "wyegzekwować", albo okup, albo odpłata, albo "oko za oko". Jest to także ten rodzaj sprawiedliwości, z której Paweł zrezygnował, nazywając śmieciami (w innym tłumaczeniu - gnojem). Tej sprawiedliwości, Paweł przeciwstawia sprawiedliwość Boga, wywodzącą się z wiary w Chrystusa. O sprawiedliwości pisałem bardzo dokładnie kilka lat wstecz w "pojęciach".
Henryku, to Twoja osobista sprawa, jak rozumujesz. Jeśli Ci to da do myślenia, to Paweł nazwał taki sposób wartościowania (rozumowania) gnojem.

Listek 

Wysłany: 2018-12-06, 12:32   

Cytat:
Jednak kiedy, podążając za Jezusem rodzi się z Ducha, nie podlega już prawu.

Nie podlega prawu gdy nie grzeszy.

Rz 8:13 pau "Jeśli bowiem żyjecie według ciała, umrzecie. Jeżeli jednak z pomocą Ducha usuniecie uczynki ciała, będziecie żyli."

3:8 eib "Wiatr wieje, dokąd chce — słyszysz jego szum, ale nie wiesz, skąd nadciąga i dokąd zmierza; tak jest z każdym, kto się narodził z Ducha."

radek 
m??czyzna

Wysłany: 2018-12-06, 13:01   

Prawa przestrzegamy przy jego rozumieniu. Podobnie do pomocy przy pracy używamy narzędzi rozumiejąc ich przydatność. W służbie Bogu używamy Prawa

Quran 2:2
To jest Księga - nie ma, co do tego żadnej wątpliwości - droga prosta dla bogobojnych;

EMET 

Wysłany: 2018-12-07, 13:29   

radek napisał/a:
Prawa przestrzegamy przy jego rozumieniu. Podobnie do pomocy przy pracy używamy narzędzi rozumiejąc ich przydatność. W służbie Bogu używamy Prawa

To jest Księga - nie ma, co do tego żadnej wątpliwości - droga prosta dla bogobojnych;

EMET:
Tylko taka lekka dygresja: czytając Twoje wpisy, Userze 'radku', zastanawiam się nad tym ku jakiej Księdze optujesz i do jakiej się skłaniasz: ku Biblii czy do Koranu?
Raczej nie do pogodzenia są "kanony" [szeroko pojmując termin] obydwu Ksiąg tych. :aaa: :bardzo_smutny:

Stephanos, ps. EMET

radek 
m??czyzna

Wysłany: 2018-12-07, 14:00   

EMET napisał/a:
radek napisał/a:

EMET:
Tylko taka lekka dygresja: czytając Twoje wpisy, Userze 'radku', zastanawiam się nad tym ku jakiej Księdze optujesz i do jakiej się skłaniasz: ku Biblii czy do Koranu?
Raczej nie do pogodzenia są "kanony" [szeroko pojmując termin] obydwu Ksiąg tych. :aaa: :bardzo_smutny:

Stephanos, ps. EMET

Podaj wersy będące wg Ciebie mało spójne

Łk 9:50 eib "(50) Lecz Jezus mu odpowiedział: Nie stawiajcie przeszkód takim ludziom, kto bowiem nie jest przeciwko wam, ten jest z wami."

Quran 55:77
Przeto które z dobrodziejstw waszego Pana uważacie za kłamstwo?

EMET 

Wysłany: 2018-12-07, 14:10   

radek napisał/a:
EMET napisał/a:
radek napisał/a:

EMET:

Stephanos, ps. EMET

Podaj wersy będące wg Ciebie mało spójne

Łk 9:50 eib "(50) Lecz Jezus mu odpowiedział: Nie stawiajcie przeszkód takim ludziom, kto bowiem nie jest przeciwko wam, ten jest z wami."

Quran 55:77
Przeto które z dobrodziejstw waszego Pana uważacie za kłamstwo?

EMET:
Raczej nie skorzystam z zachęty do zmiany formuły Forum na... "Forum Koranu", ew. "Forum koraniczne": mamy tutaj, przypomnę: Forum biblijne...

Niejednokrotnie przytaczasz czy to wersety biblijne, czy to wersety [tak pisząc] z Koranu metodą nie w pełni zrozumiałą dla Czytających; jedynie to Ty sam jakoś znajdujesz/widzisz/dostrzegasz [o ile?] w tym jakiś porządek, adekwatność i sens wymowy. Wielu w tym i ja [E.] uznaję to jedynie za tzw. "poetyzowanie" oraz swobodne luźne wrzuty tekstowe: jednak bez związku. :-/

Jednak: o ile nie naruszasz Regulaminu Forum, pisuj to, co uważasz za słuszne: wg Twojej optyki patrzenia: wg Twojej optyki... Nic mnie do tego, ale ja [E.] odnosił się nie będę. :-|

Stephanos, ps. EMET

radek 
m??czyzna

Wysłany: 2018-12-07, 18:08   

EMET nie obawiaj się. Nie chcę burzyć Twojej Religii, moja ingerencja zawsze ma na celu ugruntowanie rozmówcy w jego dążeniach na drodze Bożej. Uczestnictwo w życiu religijnym jest szlachetnym etapem życia, ale świadomość powinna dążyć do realizowania odpowiedzialności za całe stworzenie, a nie poprzestawać na usprawiedliwianiu siebie przy pomocy religii, nawet najszlachetniejszej

Rz 9:30 eib "(30) Co z tego wynika? To, że poganie, którzy nie zabiegali o sprawiedliwość, otrzymali ją, to jest sprawiedliwość opartą na wierze."

Quran 49:10
Wierni są przecież braćmi! Ustanawiajcie więc pokój między waszymi dwoma braćmi i bójcie się Boga! Być może, wy dostąpicie miłosierdzia.

J 15:11 eib "(11) Powiedziałem wam to po to, aby moja radość gościła w was i aby wasza radość była pełna."

EMET 

Wysłany: 2018-12-08, 11:29   

radek napisał/a:
EMET nie obawiaj się. Nie chcę burzyć Twojej Religii, moja ingerencja zawsze ma na celu ugruntowanie rozmówcy w jego dążeniach na drodze Bożej. Uczestnictwo w życiu religijnym jest szlachetnym etapem życia, ale świadomość powinna dążyć do realizowania odpowiedzialności za całe stworzenie, a nie poprzestawać na usprawiedliwianiu siebie przy pomocy religii, nawet najszlachetniejszej[/i]

EMET:
Jestem świadomy tego, iż pisuję na otwartym pluralistycznym Forum internetowym. W związku z tym... nie dziwią mnie rozmaite - odmienne od mojego punktu widzenia - opinie.
Pisując tutaj od ponad 12 lat [z lekkimi nieraz przerwami], naczytałem się już 'niejednego', że tak napiszę. Nikt mnie nie zmusza do pisywania oraz do czytania takich czy innych post/ów/; ja w odniesieniu do Innych - identycznie do sprawy podchodzę.

O ile, zatem, dany Ktoś [obojga płci] pisuje w zgodzie z Regulaminem Forum - każdego osobista wolność ekspresji słownej. Obojętnie, jak ktoś 'coś' nazwie: np. "ingerencja; burzenie" itp. - każdego sprawa. Nie zapominajmy też, iż te Forum posiada nazwę, która jednak do czegoś zobowiązuje: nie dziwne, iż Biblia jest tutaj nie tylko tzw. 'kwiatkiem do kożucha', chociaż dla wielu... ;-)

Nie rozumiem tej Twojej jakby dygresji oraz aluzji pomieszczonej w słowach: "a nie poprzestawać na usprawiedliwianiu siebie przy pomocy religii, nawet najszlachetniejszej"... :aaa:

Jak już nadmieniałem: Twoja wolność ekspresji słownej, moja i Innych - również. :->

Stephanos, ps. EMET

radek 
m??czyzna

Wysłany: 2018-12-08, 13:08   

EMET napisał/a:

Nie rozumiem tej Twojej jakby dygresji oraz aluzji pomieszczonej w słowach: "a nie poprzestawać na usprawiedliwianiu siebie przy pomocy religii, nawet najszlachetniejszej"

Przynależność religijna jest zgodą na rozwiązanie problemu życiowego danej osoby przez przedstawicieli owej religii. Gdyby na Świecie była jedna religia, nie można by zbytnio mieć wtedy zarzutów, ale gdy religie spierają się ze sobą to nie jest to atmosfera dla osoby wierzącej w Boga do przyłączania się do żadnej ze stron

Quran 40:4
Spierają się o znaki Boga tylko ci, którzy nie wierzą. Niechaj ich wzburzenie w tym kraju ciebie nie zwiedzie.

J 13:35 eib "Po tym wszyscy poznają, że jesteście moimi uczniami, jeśli jedni drugich darzyć będziecie miłością."

EMET 

Wysłany: 2018-12-08, 18:05   

EMET:
W związku z Tytułem tego Wątku podaję, kto w jakim fragmencie -- Księgi Pieśń nad Pieśniami -- się wypowiada. Wiadomo, iż mamy tzw. „przeplatanie się” wypowiadających się podmiotów ---
Rozdział 1
w. 1 [werset wprowadzający: nawiązujący do nazwy Księgi] // ww. 2-7 [Szulamitka] // w. 8 [córki Jerozolimy] // ww. 9-11 [król] // ww. 12-14 [Szulamitka] // w. 15 [pasterz] // ww. 16, 17 [Szulamitka] ∎
Rozdział 2
w. 1 [Szulamitka] // w. 2 [pasterz] // ww. 3-14 [Szulamitka] // w. 15 [bracia Szulamitki] // ww. 16, 17 [Szulamitka] ∎
Rozdział 3
ww. 1-5 [Szulamitka] // ww. 6-11 [córki Syjonu] /opis ‘orszaku Salomona’/ ∎
Rozdział 4
ww. 1-5 [pasterz] // w. 6 [Szulamitka] // w. 7-16a [pasterz] // w. 16b [Szulamitka] ∎
Rozdział 5
w. 1a [pasterz] // w. 1b [mieszkanki Jerozolimy] // ww. 2-8 [Szulamitka] // w. 9 [córki Jerozolimy] // ww. 10-16 [Szulamitka] ∎
Rozdział 6
w. 1 [córki Jerozolimy] // ww. 2, 3 [Szulamitka] // ww. 4-10 [król] // ww. 11, 12 [Szulamitka] // w. 13a [król (i inni)] // w. 13b [Szulamitka] // w. 13c [król (i inni)] ∎
Rozdział 7
ww. 1-9a [król] // w. 9b-13 [Szulamitka] // ∎
Rozdział 8
ww. 1-4 [Szulamitka] /// w. 5a [bracia Szulamitki] // ww. 5b-7 [Szulamitka] // ww. 8, 9 [bracia Szulamitki] // ww. 10-12 [Szulamitka] // w. 13 [pasterz] // w. 14 [Szulamitka] ∎ ∎ ∎

Taka dygresja: co do podziału rozdziału 6. tej Księgi, to w. 6:13 w 'PNŚ' [np., jak w moim zapodaniu] odpowiada w. 7:1 [np., jak w 'BW']. W związku z tym r. 7. liczy sobie w 'PNŚ' - 13 wersetów, podczas gdy w 'BW' - 14 wersetów [dla przykładu - te 'Przekłady']. ;-)

W angielskiej wersji ‘NWT’ [ed. 2013] mamy „z podziałem na role” na stronie --
https://www.jw.org/en/pub...ong-of-solomon/
gdy klikniemy na stosowny ‘Nr’ rozdziału Księgi.

Stephanos, ps. EMET

Odpowiedz do tematu