Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Królestwo Boże, a Królestwo Niebieskie
Autor Wiadomość
eksplorator
[Usunięty]

Wysłany: 2018-10-26, 08:45   

Queza napisał/a:
Listek napisał/a:
Qłeza30 napisał/a:
Proroctwa o Jezusie ze Starego Testamentu już się wypełniły

Nie wszystkie!

Możesz wskazać które?


Cytat:
Rodz 3;15 "I wprowadzę nieprzyjaźń między ciebie a kobietę i między twoje potomstwo a jej potomstwo. Ono zmiażdży ci głowę, a ty zranisz je w piętę"


To będzie miało dopiero swój finał w przyszłości ...
 
 
Queza 
The Morning Star


Pomogła: 155 razy
Wiek: 42
Dołączyła: 30 Mar 2012
Posty: 4680
Skąd: Bieszczady
Wysłany: 2018-12-07, 14:35   

O cho cho... to są tak zamierzchłe czasy, że mogło się to wypełnić bez naszej wiedzy.
_________________
Matko, która jesteś w Niebie, chroń Nas zawsze w potrzebie. Niech się Imię Twoje święci, miej Nas zawsze w Swej pamięci.
 
 
Jachu 
cichy,pokorny

Pomógł: 445 razy
Wiek: 93
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 10693
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2018-12-07, 15:21   

Cytat:
„Gdy tylko zjesz z niego, na pewno umrzesz”. Ale jeszcze w Ogrodzie Rajskim zagroził Szatanowi, a człowiekowi obiecał: „Wprowadzam nieprzyjaźń między ciebie a niewiastę, pomiędzy potomstwo twoje a potomstwo jej – ono zmiażdży ci głowę, a ty zmiażdżysz mu piętę” – 1 Mojż. 3:15, BT.


Więcej można tu przeczytać

http://www.nastrazy.pl/archiwum/1985_2_02.htm
_________________
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.
 
 
Listek 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 31 Mar 2013
Posty: 7852
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2018-12-07, 20:41   

Jachu dziękuję za dobry wykład.

"Śmierć Chrystusa przynosi ocalenie (odkupienie) od wyroku Boskiego Prawa. "
Tak.

Mesjasz przynosi ułaskawienie od wyroku śmierci za grzechy człowieka,który pokutuje i odwraca się od grzeszenia,

Prawo Boga nadal pokazuje co jest grzechem- bezprawiem.

Duch Boży uzdalnia nawróconego człowieka do życia według przykazań Boga, czyli do posłuszeństwa Prawu Bożemu.
_________________
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9
 
 
Queza 
The Morning Star


Pomogła: 155 razy
Wiek: 42
Dołączyła: 30 Mar 2012
Posty: 4680
Skąd: Bieszczady
Wysłany: 2018-12-07, 21:13   

Jachu napisał/a:
Cytat:
„Gdy tylko zjesz z niego, na pewno umrzesz”. Ale jeszcze w Ogrodzie Rajskim zagroził Szatanowi, a człowiekowi obiecał: „Wprowadzam nieprzyjaźń między ciebie a niewiastę, pomiędzy potomstwo twoje a potomstwo jej – ono zmiażdży ci głowę, a ty zmiażdżysz mu piętę” – 1 Mojż. 3:15, BT.


Więcej można tu przeczytać

http://www.nastrazy.pl/archiwum/1985_2_02.htm


Tam jest takie zdanie: "Wykształcenie i oświata są potrzebne, lecz ani jedno, ani drugie nie przyprowadzi człowieka do Boga."

Zgadzam się z tym, szkoła nie prowadzi do Boga, tylko doprowadza do dużego stresu!
_________________
Matko, która jesteś w Niebie, chroń Nas zawsze w potrzebie. Niech się Imię Twoje święci, miej Nas zawsze w Swej pamięci.
 
 
Jachu 
cichy,pokorny

Pomógł: 445 razy
Wiek: 93
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 10693
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2018-12-08, 12:03   

" NAUCZY WAS WSZYSTKIEGO
Odchodząc z tej ziemi, Jezus pozostawił obietnicę: „ Gdy zaś przyjdzie On, Duch Prawdy, doprowadzi was do całej prawdy. Bo nie będzie mówił od siebie, ale powie wszystko, cokolwiek usłyszy, i oznajmi wam rzeczy przyszłe. On mnie otoczy chwałą, ponieważ z mojego weźmie i wam objawi. Wszystko, co ma Ojciec, jest moje. Dlatego powiedziałem, że z mojego weźmie i wam objawi” (Jan 16:13-15 BT). Duch święty nazwany jest duchem Prawdy i zgodnie ze słowami naszego Pana miał on ją objawić wiernym Pańskim dzieciom obecnego wieku. Rozumiemy, że w pierwszej kolejności z mocy tych objawień skorzystali apostołowie, jedyny ustanowiony przez Pana autorytet w Kościele. Jakie były to prawdy? Przede wszystkim została zrozumiana tajemnica obietnicy danej jeszcze w raju: „Wprowadzam nieprzyjaźń między ciebie a niewiastę, pomiędzy potomstwo twoje a potomstwo jej; ono zmiażdży ci głowę, a ty zmiażdżysz mu piętę” (1 Mojz. 3:15 BT). To była obietnica dana w początkach pierwszego świata. Druga zaś była dana przy jego końcu, jak czytamy w 1 Księdze Mojżeszowej: „Wspomnę na przymierze moje, które jest między mną i między wami, i między każdą duszą żywiącą w każdym ciele; i nie będą więcej wody na potop ku wytraceniu wszelkiego ciała” (1 Mojz. 9:15).

W Wieku Patriarchów Bóg dał kolejną obietnicę. Usłyszał ją praojciec wiary, Abraham: „Błogosławiąc błogosławić ci będę, a rozmnażając rozmnożę nasienie twoje jako gwiazdy niebieskie i jako piasek, który jest na brzegu morskim. A odziedziczy nasienie twoje bramy nieprzyjaciół swoich. I błogosławione będą w nasieniu twoim wszystkie narody ziemi dlatego, żeś usłuchał głosu mego” (1 Mojz. 22:17-18 )."

Więcej można poczytać:

http://www.nastrazy.pl/archiwum/1994_3_02.htm
_________________
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.
 
 
Queza 
The Morning Star


Pomogła: 155 razy
Wiek: 42
Dołączyła: 30 Mar 2012
Posty: 4680
Skąd: Bieszczady
Wysłany: 2018-12-08, 17:54   

Jachu napisał/a:
" NAUCZY WAS WSZYSTKIEGO


Nie można umieć wszystkiego. Co innego umi pielęgniarka, co innego pszczelarz, taksówkarz, jeszcze coś innego prorok. Jak by tak chciał wszystkie rozumy pozjadać to nie bardzo, po to nas tyle na tym świecie, żeby każdy mógł odnaleźć swoje miejsce. Trzeba się uzupełniać.
_________________
Matko, która jesteś w Niebie, chroń Nas zawsze w potrzebie. Niech się Imię Twoje święci, miej Nas zawsze w Swej pamięci.
 
 
Jachu 
cichy,pokorny

Pomógł: 445 razy
Wiek: 93
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 10693
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2018-12-08, 19:27   

Nauczy wszystkiego,co niezbędne aby pojąć,- to w tej chwili jest trudne dla ogromnej większości ludzi,co między innymi widoczne jest i na tymże Forum Biblijnym.
Od wiedzy szczątkowej do wiedzy niezadowalającej, jak to jest na FB naszym.
_________________
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.
 
 
LwiPazur

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 25 Lip 2016
Posty: 323
Wysłany: 2018-12-09, 11:19   

Cytat:
Mesjasz przynosi ułaskawienie od wyroku śmierci za grzechy człowieka,który pokutuje i odwraca się od grzeszenia,

Czyli to oznacza, że gdyby nie było mesjasza to wszyscy ludzie nie mieli by życia wiecznego tylko po prostu by przeminęli wraz ze śmiercią?
 
 
Queza 
The Morning Star


Pomogła: 155 razy
Wiek: 42
Dołączyła: 30 Mar 2012
Posty: 4680
Skąd: Bieszczady
Wysłany: 2018-12-09, 12:23   

LwiPazur Ty dobrze rozumujesz, pojętny z Ciebie gość.
_________________
Matko, która jesteś w Niebie, chroń Nas zawsze w potrzebie. Niech się Imię Twoje święci, miej Nas zawsze w Swej pamięci.
 
 
LwiPazur

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 25 Lip 2016
Posty: 323
Wysłany: 2018-12-09, 12:41   

To w takim razie jaka jest rola Boga Ojca? Czy sam Bóg Ojciec nie zapewnia życia wiecznego?
A co z duszą nieśmiertelną? Jeżeli jest faktycznie nieśmiertelna to mesjasz nie ma żadnego wpływu na życie wieczne, bo i tak ono jest zapewnione właśnie dlatego ,że jest dusza.
 
 
Queza 
The Morning Star


Pomogła: 155 razy
Wiek: 42
Dołączyła: 30 Mar 2012
Posty: 4680
Skąd: Bieszczady
Wysłany: 2018-12-09, 13:49   

Jezus Chrystus jest w więzi z Bogiem Ojcem, jak patrzę w niebo to Bóg wie, że patrzę w niebo. Bóg Ojciec objawia...
_________________
Matko, która jesteś w Niebie, chroń Nas zawsze w potrzebie. Niech się Imię Twoje święci, miej Nas zawsze w Swej pamięci.
 
 
tola 


Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 31 Maj 2017
Posty: 664
Wysłany: 2018-12-17, 12:30   

Cytat:
„Wprowadzam nieprzyjaźń między ciebie a niewiastę, pomiędzy potomstwo twoje a potomstwo jej; ono zmiażdży ci głowę, a ty zmiażdżysz mu piętę” (1 Mojz. 3:15 BT


On zmiażdży a nie ono czy ona jak chce KRK ze to maryja - Nie .
to On -Jeszua zmiażdzy głowę Węża.
 
 
tola 


Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 31 Maj 2017
Posty: 664
Wysłany: 2018-12-17, 12:33   

LwiPazur napisał/a:
Cytat:
Mesjasz przynosi ułaskawienie od wyroku śmierci za grzechy człowieka,który pokutuje i odwraca się od grzeszenia,

Czyli to oznacza, że gdyby nie było mesjasza to wszyscy ludzie nie mieli by życia wiecznego tylko po prostu by przeminęli wraz ze śmiercią?


Trzeba Narodzic sie na Nowo z Wody i Ducha bez pożadliwosci ciała .
Jego Smierc dała nam Nowy Początek o ile zanuzysz sie W JEGO SMIERC zewleczesz starego Adama z prochu ziemi ktora ostala przekleta
 
 
Queza 
The Morning Star


Pomogła: 155 razy
Wiek: 42
Dołączyła: 30 Mar 2012
Posty: 4680
Skąd: Bieszczady
Wysłany: 2018-12-17, 19:43   

tola napisał/a:
Cytat:
„Wprowadzam nieprzyjaźń między ciebie a niewiastę, pomiędzy potomstwo twoje a potomstwo jej; ono zmiażdży ci głowę, a ty zmiażdżysz mu piętę” (1 Mojz. 3:15 BT


On zmiażdży a nie ono czy ona jak chce KRK ze to maryja - Nie .
to On -Jeszua zmiażdzy głowę Węża.


Jak się okazuje, dla diabła miejsce w Królestwie się też znajduje.
_________________
Matko, która jesteś w Niebie, chroń Nas zawsze w potrzebie. Niech się Imię Twoje święci, miej Nas zawsze w Swej pamięci.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 10