Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy Prawo Boże jest wciąż aktualne ?
Autor Wiadomość
bonhart 
bonhart

Pomógł: 59 razy
Wiek: 55
Dołączył: 02 Sty 2010
Posty: 1752
Skąd: lodz
Wysłany: 2018-12-14, 17:54   

I co ty na to Danielu ;-)

Listek wywnioskował:

Cytat:
Obrzezanie ciała ma dopiero wartość gdy przestrzega się prawa Bożego.


Czyli Dekalogu! A synowie królestwa przestrzegają 'Dekalog' ;-)

Nie boisz się? :-| :-)

bonhart
_________________
ss
 
 
Daniel_dn
[Usunięty]

Wysłany: 2018-12-14, 19:02   

Listek napisał/a:
Daniel_dn napisał/a:
Dlaczego Bóg najpierw miałby w symboliczny sposób przekazywać swoje Prawo, aby za chwilę kompletnie go zmieniać?
Myślę, że to ludzie postradali rozum wierząc w te bajki.


Masz rację.

.
Queza napisał/a:
Obrzezanie mu nie pasuje, szabat mu pasuje


Jest po prostu w procesie uświęcenia i dba na razie o obrzezanie serca.

Obrzezanie ciała ma dopiero wartość gdy przestrzega się prawa Bożego.

Rz 2:25 "Obrzezanie bez wątpienia jest pożyteczne, ale wtedy, gdy zachowujesz Prawo. Jeśli natomiast przekraczasz Prawo, twoje obrzezanie w rzeczywistości jest nieobrzezaniem."

Prawa przestrzegamy ze względu na posłuszeństwo w procesie uświęcenia życia .Usprawiedliwienie otrzymujemy w darze dzięki ofierze doskonałej.

Rz 6:22 "Teraz zaś, po wyzwoleniu z grzechu i oddaniu się na służbę Bogu, jako owoc zbieracie uświęcenie.

Hbr 12:14 "Starajcie się o pokój ze wszystkimi i o uświęcenie, bez którego nikt nie zobaczy Pana."

Obrzezania, jako czynność fizyczna na ciele, w Dekalogu nie ma. Jest to więc obca wartość i narzucanie jej jest tym samym co negowanie Dekalogu. Gdy jednak potraktujemy obrzezanie, czyli symboliczne odcięcie tego co do tej pory było ludzkie, to pokrywa się to już z Dekalogiem. To właśnie w pierwszym kroku, kiedy człowiek wybiera Boga, musi odciąć się od wszystkich swoich przekonań tworzących go. Nie może żadnej obcej wartości wnieść do Królestwa, dlatego musi sam "obrzezać się" od świata, w którym, do tej pory żył.
 
 
Queza 
The Morning Star


Pomogła: 155 razy
Wiek: 42
Dołączyła: 30 Mar 2012
Posty: 4680
Skąd: Bieszczady
Wysłany: 2018-12-14, 20:23   

Według tego co piszesz Danielu_dn to ja jestem "obrzezana".
_________________
Matko, która jesteś w Niebie, chroń Nas zawsze w potrzebie. Niech się Imię Twoje święci, miej Nas zawsze w Swej pamięci.
 
 
Listek 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 31 Mar 2013
Posty: 7852
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2018-12-14, 20:38   

Kol 2:11 bgn "W nim zostaliście obrzezani, obrzezką nie uczynioną rękami lecz w obrzezce Chrystusa, przez wyzucie się ciała z ciała wewnętrznego grzechów."

2Kor 4:16 eib "Dlatego się nie poddajemy. Wprawdzie nasz zewnętrzny człowiek niszczeje, za to nasz wewnętrzny odnawia się z każdym dniem."

Rz 7:22 bt4 "Albowiem wewnętrzny człowiek [we mnie] ma upodobanie zgodne z Prawem Bożym."

Uświęcajmy się przykazaniami Boga ,tak jak prowadzi nas Duch Syna Bożego.

Ga 4:6 br "A na dowód tego, żeście dziećmi Boga, sprawił Bóg, że w naszych sercach zamieszkał Duch Jego Syna, Duch, który woła: Abba, to znaczy: Ojcze!"
_________________
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9
 
 
Jachu 
cichy,pokorny

Pomógł: 445 razy
Wiek: 93
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 10693
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2018-12-15, 12:51   

A może jednak tak winno być ???

http://www.nastrazy.pl/dr...ze_obrzezki.htm
_________________
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.
 
 
Listek 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 31 Mar 2013
Posty: 7852
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2018-12-23, 18:54   

“Jam jest Jahowah, twój Bóg, pouczający cię w tym, co pożyteczne, kierujący tobą na drodze, którą kroczysz. O gdybyś zważał na me przykazania, stałby się twój pokój jak rzeka, a sprawiedliwość twoja jak morskie fale”

Księga Izajasza 48,17-18

"Całe dobro, którym można obdarzyć, i wszelki doskonały dar pochodzą z góry, od Ojca światłości. W Nim nie ma żadnej zmienności ani cienia odmiany."

Jakub 1:17
_________________
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9
Ostatnio zmieniony przez Listek 2018-12-23, 19:00, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Jachu 
cichy,pokorny

Pomógł: 445 razy
Wiek: 93
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 10693
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2018-12-23, 18:58   

Listek napisał/a:
“Jam jest Jahowah, twój Bóg, pouczający cię w tym, co pożyteczne, kierujący tobą na drodze, którą kroczysz. O gdybyś zważał na me przykazania, stałby się twój pokój jak rzeka, a sprawiedliwość twoja jak morskie fale”
Księga Izajasza 48,17-18


A byli wtedy chrześcijanie,czy też jedynie do Żydów pod Zakonem zwracał się Bóg przez Izajasza proroka ???
_________________
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.
 
 
Listek 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 31 Mar 2013
Posty: 7852
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2018-12-23, 19:02   

"Całe dobro, którym można obdarzyć, i wszelki doskonały dar pochodzą z góry, od Ojca światłości. W Nim nie ma żadnej zmienności ani cienia odmiany."

Jakub 1:17

"Bóg nie jest człowiekiem, aby miał kłamać, ani synem człowieczym, by miał zmieniać zdanie.

Lb 23:19 eib


Rz 13:9 lub "Przykazania takie, jak: Nie cudzołóż, nie zabijaj, nie kradnij, nie pożądaj — i wszystkie inne streszczają się w tym jednym nakazie: Kochaj bliźniego twego jak siebie samego."

Jk 2:11 lub "Kto bowiem powiedział nie cudzołóż, powiedział też nie zabijaj. Jeżeli zaś nie popełniasz cudzołóstwa, ale popełniłeś morderstwo, jesteś przestępcą Prawa."

1J 3:4 bt2 "Każdy, kto grzeszy, dopuszcza się bezprawia, ponieważ grzech jest bezprawiem."
_________________
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9
 
 
Jachu 
cichy,pokorny

Pomógł: 445 razy
Wiek: 93
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 10693
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2018-12-23, 19:36   

A może jednak tu jest wskazówka,a nie w Zakonie, co robić,jak żyć i na kim polegać ???

1 Kor. 13:1-13
1. Choćbym mówił językami ludzkimi i anielskimi, a miłości bym nie miał, stałem się jako miedź brząkająca, albo cymbał brzmiący.
2. I choćbym miał proroctwo i wiedziałbym wszystkie tajemnice, i wszelką umiejętność, i choćbym miał wszystkę wiarę, tak żebym góry przenosił, a miłości bym nie miał, nicem nie jest.
3. I choćbym wynałożył na żywność ubogich wszystkę majętność moję, i choćbym wydał ciało moje, abym był spalony, a miłości bym nie miał, nic mi to nie pomoże.
4. Miłość jest długo cierpliwa, dobrotliwa jest; miłość nie zajrzy, miłość nie jest rozpustna, nie nadyma się;
5. Nie czyni nic nieprzystojnego, nie szuka swoich rzeczy, nie jest porywcza do gniewu, nie myśli złego;
6. Nie raduje się z niesprawiedliwości, ale się raduje z prawdy;
7. Wszystko okrywa, wszystkiemu wierzy, wszystkiego się spodziewa, wszystko cierpi.
8. Miłość nigdy nie ustaje; bo choć są proroctwa, te zniszczeją; choć języki, te ustaną; choć umiejętność, wniwecz się obróci.
9. Albowiem po części znamy i po części prorokujemy.
10. Ale gdy przyjdzie to, co jest doskonałego, tedy to, co jest po części, zniszczeje.
11. Pókim był dziecięciem, mówiłem jako dziecię, rozumiałem jako dziecię, rozmyślałem jako dziecię; lecz gdym się stał mężem, zaniechałem rzeczy dziecinnych.
12. Albowiem teraz widzimy przez zwierciadło i niby w zagadce; ale na on czas twarzą w twarz; teraz poznaję po części, ale na on czas poznam, jakom i poznany jest.
13. A teraz zostaje wiara, nadzieja, miłość, te trzy rzeczy; lecz z nich największa jest miłość.
(BG)
_________________
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.
 
 
Listek 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 31 Mar 2013
Posty: 7852
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2018-12-23, 20:20   

Jachu napisał/a:
co robić,jak żyć


Miłować Boga i bliźniego wypełniając dokładnie Prawo Boże, dla swego uświęcenia.



Rz 7:12 bw Tak więc zakon jest święty

Bóg Sam wchodzi w człowieka,przez Swoją naukę (Torę). Dlatego dzieci Boga, w procesie uświęcenia, karmią się każdym słowem Boga.

J 14:24 bt4 "Kto Mnie nie miłuje, ten nie zachowuje słów moich. A nauka, którą słyszycie, nie jest moja, ale Tego, który Mnie posłał, Ojca."- powiedział Mesjasz.

Mt 4:4 eib "Jezus odpowiedział: Jest napisane: Człowiekowi do życia potrzebny jest nie tylko chleb, ma on się też posilać każdym słowem pochodzącym z ust Boga."

Posłuszeństwo Bogu to wierne wypełnianie Jego przykazań.
_________________
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9
 
 
Jachu 
cichy,pokorny

Pomógł: 445 razy
Wiek: 93
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 10693
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2018-12-23, 21:19   

Listek napisał/a:
Bóg Sam wchodzi w człowieka,przez Swoją naukę (Torę). Dlatego dzieci Boga, w procesie uświęcenia, karmią się każdym słowem Boga.


A czy Bóg ma do czynienia z grzesznikiem bezpośrednio,czy też może jednak tylko przez Pośrednika/Orędownika ???

No i to wchodzenie w człowieka grzesznego. :aaa:
_________________
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.
 
 
Listek 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 31 Mar 2013
Posty: 7852
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2018-12-23, 21:41   

Ap 19:13 bw "A przyodziany był w szatę zmoczoną we krwi, imię zaś jego brzmi: Słowo Boże."

Imię Jehoszua HaMaszijah to Słowo Boże,

br 4:12 bt5 "Żywe bowiem jest słowo Boże, skuteczne i ostrzejsze niż wszelki miecz obosieczny, przenikające aż do rozdzielenia duszy i ducha, stawów i szpiku, zdolne osądzić pragnienia i myśli serca."

Bóg Sam wchodzi w człowieka za pośrednictwem żywej ,duchowej Tory.Każdy kto chce być dzieckiem Bożym,może karmić się słowem Boga i podążać wąską ścieżką za Mesjaszem.
_________________
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9
 
 
Jachu 
cichy,pokorny

Pomógł: 445 razy
Wiek: 93
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 10693
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2018-12-24, 13:22   

Listek napisał/a:
Bóg Sam wchodzi w człowieka za pośrednictwem żywej ,duchowej Tory.Każdy kto chce być dzieckiem Bożym,może karmić się słowem Boga i podążać wąską ścieżką za Mesjaszem.


Takie tam gaworzenie o Bogu,który rzekomo "wchodzi w grzesznika"

Kazn. 9:1-6
1. Zaprawdę! Wszystko to rozważyłem w swoim sercu i we wszystkim tym stwierdziłem, że sprawiedliwi i mędrcy, i wszystkie ich dzieła są w ręku Boga, zarówno miłość jak i nienawiść. Człowiek nie wie, co go spotka.
2. Bo wszystkich spotyka ten sam los: Sprawiedliwego i bezbożnego, czystego i nieczystego, ofiarującego i tego, który nie ofiaruje, dobrego i grzesznika, tego, który przysięga, i tego, który się wstrzymuje od przysięgi.

3. To jest najgorsze z wszystkich rzeczy, jakie się dzieją pod słońcem: że wszystkich spotyka ten sam los, Lecz również serce synów ludzkich jest pełne zła i głupota jest w ich sercu, dopóki żyją, a potem idzie się do umarłych.
4. Kto należy do grona żyjących, ten jeszcze ma nadzieję; gdyż żywy pies jest lepszy niż martwy lew.
5. Wiedzą bowiem żywi, że muszą umrzeć, lecz umarli nic nie wiedzą i już nie ma dla nich żadnej zapłaty, gdyż ich imię idzie w zapomnienie.
6. Zarówno ich miłość, jak ich nienawiść, a także ich gorliwość dawno minęły; i nigdy już nie mają udziału w niczym z tego, co się dzieje pod słońcem.

(BW)


1 Kor. 13:9-11
9. Bo cząstkowa jest nasza wiedza i cząstkowe nasze prorokowanie;
10. Lecz gdy nastanie doskonałość, to, co cząstkowe, przeminie.
11. Gdy byłem dziecięciem, mówiłem jak dziecię, myślałem jak dziecię, rozumowałem jak dziecię; lecz gdy na męża wyrosłem, zaniechałem tego, co dziecięce.

(BW)
_________________
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.
 
 
tola 


Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 31 Maj 2017
Posty: 664
Wysłany: 2018-12-24, 14:00   

Jachu napisał/a:
A może jednak tak winno być ???

http://www.nastrazy.pl/dr...ze_obrzezki.htm



Ismael miał trzynaście lat gdy został obrzezany wraz ze swym ojcem.
Z tego powodu, Arabowie którzy wywodzą swój rodowód od Abrahama przez Ismaela nadal praktykują obrzezanie mężczyzn w wieku trzynastu lat. Jednakże Bóg powiedział, że od tamtej chwili obrzezanie ma być dokonywane w chwili, gdy męski potomek osiągnie wiek ośmiu dni. Tym samym, gdy Izaak narodził się w rok później, został obrzezany dnia ósmego.
----------

Ile lat miał Ismael kiedy został wygnany .
 
 
Listek 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 31 Mar 2013
Posty: 7852
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2018-12-25, 21:31   

Jachu napisał/a:
gdy na męża wyrosłem


Gdy na męża wyrosłem to zrozumiałem ,że nikt mnie już nie zwiedzie herezjami,że prawo Boga jest nieważne,albo,że ono jest tylko dla żydów.

Bóg podał Swe doskonałe zasady życia dla każdego człowieka, który kocha Boga i kocha swego bliźniego.

Jeśli uważasz,że żyjesz według lepszych przykazań niż podał Bóg to zaprezentuj je.Pokaż sposób w jaki uświęcasz swoje życie po przyjęciu zbawienia z łaski .

Jeśli kocham Boga to nie czynię żadnych rzeźb,czy obrazów kultu,tylko uwielbiam Boga w duchu i w prawdzie, czczę sobotę i wszystkie wyznaczone przez Boga święta .Nie czczę innych bogów.

Jeśli kocham bliźniego to go nie zamorduję,nie okradnę,nie zdradzę,nie pożądam żony bliźniego,ani niczego, co należy do niego,nie oszukuję go,ani nie okłamuję,A jeśli niechcący go krzywdzę to przeproszę i zrobię wszytko by zadośćuczynić jego stratę.

Rz 13:9 "Albowiem przykazania: Nie cudzołóż, nie zabijaj, nie kradnij, nie pożądaj i wszystkie inne - streszczają się w tym nakazie: Miłuj bliźniego swego jak siebie samego."

Mt 19:18 Jezus odpowiedział: Oto te: Nie zabijaj, nie cudzołóż, nie kradnij, nie zeznawaj fałszywie,"

Jk 2:11 "Ten bowiem, który powiedział: Nie cudzołóż, powiedział także: Nie zabijaj. Jeżeli więc nie popełniasz cudzołóstwa, dopuszczasz się jednak zabójstwa, jesteś przestępcą wobec Prawa."


Mt 22:37 bg "A Jezus mu rzekł: Będziesz miłował Pana, Boga twego, ze wszystkiego serca twego, i ze wszystkiej duszy twojej i ze wszystkiej myśli twojej."

Jk 2:8 bg "A jeźliże pełnicie zakon królewski według Pisma: Będziesz miłował bliźniego twego jako samego siebie, dobrze czynicie."
_________________
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,14 sekundy. Zapytań do SQL: 11