Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
EZAW / EDOM / ISA
Autor Wiadomość
George 


Wyznanie: NAZAREJCZYK
Pomógł: 23 razy
Dołączył: 02 Paź 2014
Posty: 1463
Wysłany: 2018-10-08, 23:12   ESAW - Oblicze Boga

Jachu napisał/a:
booris napisał/a:
Poprosilem o wyjasnienie Ciebie,a w zamian dostalem sciane tekstu,ktora niczego nie wyjasnia.


Sorki,ale ja mam co robić i nie zawsze mam czas na odpowiedzi,dlatego też posiłkuję się dość często materiałami/opracowaniami do których mogę sięgnąć,a i tak najpierw je sam sprawdzam,ale nie zawsze.


Znalazłem coś dla ciebie J...,
Wygląda na to że 'Słońce Sprawiedliwości' jaśniało już dwa tysiące lat przed Chrystusem, na obliczu Ezawa, i Jakub / Izrael sam to zauważył.

Tak przy okazji, zwróć uwagę J... na to jak to Słońce Sprawiedliwości - Ezaw, traci na wartości wraz z nowszymi przekładami Biblii:

- z 'Oblicza Boga', w najstarszych przekładach,

- do 'Anioła',
- do 'istoty nadziemskiej',
- czy do 'sposobu patrzenia', - w tych najnowszych przekładach.

I to niby jest jedna i ta sama Biblia ;)


Już kiedyś wcześniej pytałem jakiej to ty Biblii używasz, a ty nam oczy mydlileś że to ja podobno Biblii nie uznaję ;)

Pozdrawiam

"Księga Rodzaju, 33
Cytat:

1.Jakub spojrzał i zobaczył, że Ezaw nadciąga z czterystu ludźmi. Podzieliwszy więc dzieci między Leę, Rachelę i dwie niewolnice,
2.uszykował niewolnice z ich dziećmi na przedzie, Leę z jej dziećmi nieco w tyle, a za nimi Rachelę i Józefa.
3.Sam zaś, idąc przed wszystkimi, siedem razy oddał pokłon swemu bratu, zanim się do niego zbliżył.

4.Ezaw pospieszył na jego spotkanie i objąwszy go za szyję ucałował go; i rozpłakali się obaj. Gdy Ezaw spostrzegłszy kobiety i dzieci, zapytał:

5.A ci kim są dla ciebie?, Jakub odpowiedział: To dzieci, którymi Bóg łaskawie obdarzył twego sługę.
6.Wtedy zbliżyły się niewolnice ze swymi dziećmi i oddały pokłon.
7.Potem przystąpiła Lea z dziećmi i oddała pokłon, a wreszcie Józef z Rachelą, którzy też oddali pokłon.

8.Ezaw zapytał: Dla kogo są te wszystkie stada, które spotkałem? Jakub odpowiedział: Obyś mnie darzył życzliwością, panie mój!

9.Na to Ezaw: Mam ja dużo, bracie mój, niechaj przy tobie zostanie to, co jest twoje.

10.Jakub rzekł:
Ależ nie! Jeśli mnie darzysz życzliwością, przyjmij ode mnie ten mój dar.

Bo przecież gdym ujrzał twe oblicze, było ono obliczem jakby istoty nadziemskiej i okazałeś mi wielką życzliwość.

11.Przyjmij więc dar mój, który dla ciebie przeznaczyłem; Bóg obdarzył mnie sowicie: mam wszystko! I tak nalegał na niego, aż wreszcie przyjął.
12.Po czym Ezaw rzekł: Ruszajmy w drogę i chodźmy; będę szedł razem z tobą.
13.Jakub odpowiedział: Wiesz, panie mój, że mam dzieci wątłe, a owce i krowy karmią młode; jeśli je będę pędził choćby dzień jeden, padnie mi cała trzoda.
14.Idź więc, panie mój, przed sługą swym, ja zaś będę szedł powoli, tak jak będzie mogła nadążyć moja trzoda, którą pędzę, i jak będą szły dzieci, aż przyjdę do ciebie, panie mój, do Seiru.
15.Ezaw zapytał: Może ci zostawić kilku moich ludzi, którzy są ze mną? A na to Jakub: Na cóż mi oni, skoro ty, panie mój, darzysz mnie życzliwością. 16.Ezaw udał się tego dnia w drogę powrotną do Seiru.
17.Jakub wyruszył do Sukkot, gdzie zbudował sobie dom, a dla swych stad postawił szałasy. - Dlatego nazwano tę miejscowość Sukkot.
18.Wreszcie Jakub po powrocie z Paddan-Aram dotarł szczęśliwie do Sychem w Kanaanie. Obrawszy sobie miejsce w pobliżu tego miasta,
19.nabył od synów Chamora, ojca Sychema, za sto kesitów kawał pola, na którym rozbił swe namioty.
20.Tam też ustawił ołtarz i nazwał go imieniem Boga, Boga Izraela. "

Księga Rodzaju, 33 - Bíblia Católica Online
https://www.bibliacatolic...ega-rodzaju/33/

33:10
Rzekł Jakub: O, nie! Proszę cię, jeślim zdobył życzliwość twoją, przyjmij dar mój ode mnie, bo oglądałem oblicze twoje, jak się ogląda oblicze Boga i przyjąłeś mnie łaskawie.
http://biblia-online.pl/B...Mojzeszowa/33/1

33:10
Zaś Jakób powiedział: Nie, proszę; jeżeli znalazłem łaskę w twoich oczach, przyjmiesz mój podarunek z mojej ręki; gdyż oto ujrzałem twoje oblicze, jak gdybym zobaczył oblicze anioła, ale przychylnie mnie przyjąłeś.
http://biblia-online.pl/B...Mojzeszowa/33/1

33:10
I rzekł Jakób: Nie tak będzie proszę; jeźlim teraz znalazł łaskę w oczach twoich, weźmij upominek mój z ręki mojej, przeto, iżem widział oblicze twoje, jakobym widział oblicze Boże, i łaskawieś mię przyjął;
http://biblia-online.pl/B...Mojzeszowa/33/1

33:10
I rzekł Jakob: Nie chciej tak, proszę, ale jeślim znalazł łaskę w oczach twoich, przyjmi mały dar z ręku moich, bom tak widział oblicze twoje, jakobym widział oblicze Boże. Bądź mi lutościw
http://biblia-online.pl/B...ga-Rodzaju/33/1

33:10
A Jakub rzekł: Proszę niech tak nie będzie, jeslim teraz nalazł łaskę u ciebie, weźmi ten upominek z mej ręki, przeto iżem ujzrał oblicze twoje jako oblicze Boże, a bądź na mię łaskaw.
http://biblia-online.pl/B...Mojzeszowa/33/1

_________________
Błąd w Historii prowadzi do błędu w Doktrynie.

Kłamstwo może zmienić historię, ale tylko Prawda może zmienić Świat.

”Łatwiej jest oszukać człowieka, niż przekonać go, ze został oszukany"
Mark Twain
 
 
booris

Wyznanie: Dub & Motocykl
Pomógł: 180 razy
Dołączył: 17 Kwi 2015
Posty: 3027
Skąd: Amsterdam,Londyn,Barcelona
Wysłany: 2018-10-09, 01:43   

Niczego niestety nie wyjasniles,George.Pisalismy z Jachem o czyms innym.
_________________
Mówię tylko do tych którzy chcą mnie słuchać
Ci którzy nie chcą nie obchodzą mnie
Po co mam czas tracić na mówienie do ściany
Ściana i tak zawsze swoje wie

https://www.youtube.com/watch?v=Hbq5UyaM8sk
 
 
George 


Wyznanie: NAZAREJCZYK
Pomógł: 23 razy
Dołączył: 02 Paź 2014
Posty: 1463
Wysłany: 2018-10-09, 08:39   Temat: Ezaw Edom Isa

booris napisał/a:
Niczego niestety nie wyjasniles,George.Pisalismy z Jachem o czyms innym.


Jeśli J... porównuje tą Światłość do Chrystusa, a wielcy Żydzi uważali że Jezus i Ezaw to Jedno, to temat jest właściwy, tym bardziej że jesteśmy tu w temacie EZAW EDOM ISA ;)

Jeśli Jakub powiedział do Ezawa 'bom tak widział oblicze twoje, jakobym widział oblicze Boże., to musiał on widzieć w Ezawie tą Światłość Sprawiedliwości o której pisze J.....


Ciekawa jest opinia niektórych Żydów na temat Chrystusa i na temat Ezawa - pierworodnego i umiłowanego syna Izaaka (Księga Rodzaju 25).

Spójrzmy wpierw na opinię Żyda, Izaaka Abranela

Don Isaac Abravanel, był jednym z największych żydowskich polityków którzy odegrali poważną rolę w historii Europy. Był on nie tylko lojalnym ortodoksyjnym Żydem, ale równierz naukowcem, komentatorem Biblijnym i filozofem.
Był on ostatnim z długiej lini wielkich Żydwskich liderów i bochaterów Hiszpańskiego Złotego Wieku.

Abravanel podsumowując żydowski punkt widzenia o Ezawie / Edomie powiedział:

"Żydowscy mędrcy uznali tradycję że dusza Ezawa odrodziła się jako dusza Jezusa Chrześcijanina... I dlatego został On nazwany Yeshua, co jest anogramem (po aramejsku) Ezawa, i dlatego ci którzy naśladują jego religię i jego wiarę, i czczą go powinni być poprawnie nazwani dziećmi Edomu, ponieważ Jezus jest Ezawem a Ezaw to Edom".

__________________
{"Abravanel summarized the Jewish view of Edom and added:

“The true sages accepted as tradition that the soul of Esau was reborn as the soul of Jesus the Christian…and that is why he is called Yeshua, which is an anagram [in Hebrew] of Esau, and that is why any who follow his religion and his faith and worship him should properly be called children of Edom, since Jesus is Esau and Esau is Edom. "}
__________________

Na dodatek, w książce - Legendy Patriarchów i Proroków ...
napisanej przez Sabine Baring-Goud, czytamy:

Ezaw i Jakub
strona 248

"Kabaliści mówią że dusza Ezawa, którego Arabowie nazywają Ais, przeszła do ciała Jezusa Chrystusa poprzez metapsychozę, i że Ezaw i Jezus są jednym."

_____________________
{Legends of the Patriarchs and Prophets and other Old Testament…
By Sabine Baring-Gould

Esau and Jacob
Page 248

“The Cabalists say that the soul of Esau, whom the Arabs call Ais, passed into the body of Jesus Christ by metempsychosis, and that Jesus and Esau are one.”}
_____________

Z ciekawości spytałem kiedyś Żydowskiego Rabina, urodzonego w Jerozolimie i biegłego w Kaballi - "czy to prawda że dusza Ezawa wstąpiła w Chrystusa?" - odpowiedział mi on - "tak to prawda"!!!
_________________
Błąd w Historii prowadzi do błędu w Doktrynie.

Kłamstwo może zmienić historię, ale tylko Prawda może zmienić Świat.

”Łatwiej jest oszukać człowieka, niż przekonać go, ze został oszukany"
Mark Twain
 
 
Jachu 
cichy,pokorny

Pomógł: 445 razy
Wiek: 93
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 10693
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2018-10-09, 11:05   

Jeżeli myślisz,że Żydzi gloryfikują "Chrześcijaństwo" i są autorytetami w Nowym Testamencie,a nawet i w Starym,to jesteś na manowcach znajomości Prawd Nowego Testamentu.

Ważna jest znajomość ducha,a nie samej litery w Biblii
_________________
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.
 
 
George 


Wyznanie: NAZAREJCZYK
Pomógł: 23 razy
Dołączył: 02 Paź 2014
Posty: 1463
Wysłany: 2018-12-19, 20:32   

Jachu napisał/a:
Jeżeli myślisz,że Żydzi gloryfikują "Chrześcijaństwo" i są autorytetami w Nowym Testamencie,a nawet i w Starym,to jesteś na manowcach znajomości Prawd Nowego Testamentu.

Ważna jest znajomość ducha,a nie samej litery w Biblii



Ktorego Ducha? Tego do ktorego się codziennie modlisz aby nie wodził cię na pokuszenie ;) ???

„Ojcze nasz ...

i nie wódź nas na pokuszenie, ... ”
_________________
Błąd w Historii prowadzi do błędu w Doktrynie.

Kłamstwo może zmienić historię, ale tylko Prawda może zmienić Świat.

”Łatwiej jest oszukać człowieka, niż przekonać go, ze został oszukany"
Mark Twain
 
 
Jachu 
cichy,pokorny

Pomógł: 445 razy
Wiek: 93
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 10693
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2018-12-20, 09:08   

Z najlepszymi życzeniami dla George'a


http://www.nastrazy.pl/archiwum/1973_3_01.htm
_________________
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.
 
 
tola 


Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 31 Maj 2017
Posty: 664
Wysłany: 2018-12-24, 18:29   

George napisał/a:
Jachu napisał/a:
Jeżeli myślisz,że Żydzi gloryfikują "Chrześcijaństwo" i są autorytetami w Nowym Testamencie,a nawet i w Starym,to jesteś na manowcach znajomości Prawd Nowego Testamentu.

Ważna jest znajomość ducha,a nie samej litery w Biblii



Ktorego Ducha? Tego do ktorego się codziennie modlisz aby nie wodził cię na pokuszenie ;) ???

„Ojcze nasz ...

i nie wódź nas na pokuszenie, ... ”


Mozna by zapytac jaki to sługa ciemnosci wział sie za tłumaczenie bo fakycznie
zakrawa to na kpiny.
Ale ty dobry znawca apewne wiesz jak powinno byc i mozesz nas pouczyc?
 
 
George 


Wyznanie: NAZAREJCZYK
Pomógł: 23 razy
Dołączył: 02 Paź 2014
Posty: 1463
Wysłany: 2019-02-01, 14:46   Modlitwa Pańska vs. Modlitwa Szatańska

tola napisał/a:
George napisał/a:
Jachu napisał/a:
Jeżeli myślisz,że Żydzi gloryfikują "Chrześcijaństwo" i są autorytetami w Nowym Testamencie,a nawet i w Starym,to jesteś na manowcach znajomości Prawd Nowego Testamentu.

Ważna jest znajomość ducha,a nie samej litery w Biblii



Ktorego Ducha? Tego do ktorego się codziennie modlisz aby nie wodził cię na pokuszenie ;) ???

„Ojcze nasz ...

i nie wódź nas na pokuszenie, ... ”


Mozna by zapytac jaki to sługa ciemnosci wział sie za tłumaczenie bo fakycznie
zakrawa to na kpiny.
Ale ty dobry znawca apewne wiesz jak powinno byc i mozesz nas pouczyc?


Nie wiem czy dasz się 'pouczyć' tolu, ale jeśli tak, to wiedz że nie chodzi tu o błędne tłumaczenie, ale o dwa źródła tej modlitwy.

Jedno źródło to nauka Chrystusa - Modlitwa do Wybawiciela,
a drugie źródło to
Modlitwa dwunastu synów Izraela, znana nam z Didache, modlitwa do ich Boga Zwodziciela.

Modlitwa Ojcze Nasz, której według tradycji chrześcijańskiej uczył sam Jezus, jest prawie identyczna z „Modlitwą ślepca”, która znajduje się w tekście egipskim z 1000 roku przed Chrystusem,
http://redoctobermsz.wordpress.com/2014/04/13/793/
a oto jej tekst przetłumaczony z rosyjskiego przez 'redoctober':
https://www.youtube.com/watch?v=A57IdcBKaPg :

„Ojcze nasz nieosiągalny naszą wiedzą,
ale istniejący,
niech się święci imię Twoje,
niech przyjdzie twoje prawo,
dające światło światu gwiazd i naszemu życiu.

Tego dnia ty nakarm nas chlebem
i wybacz nam śmiertelne długi
jak i my wybaczamy je przed niebem,
ale nas chroń od pokusy i zła.”

– dla porównania cytuję Modlitwę Pańską z Ewangelii Łukasza 11, i Mateusza 6:

„A gdy Jezus przebywał w jakimś miejscu na modlitwie i ją ukończył, któryś z uczniów powiedział: Panie, naucz nas modlić się tak, jak i Jan nauczył swoich uczniów. Odpowiedział im: Gdy się modlicie, mówcie:

Ojcze, niech się święci Twoje imię,
niech przyjdzie Twoje Królestwo.
Dawaj nam codziennie nasz chleb powszedni.
Przebacz nam nasze grzechy,
bo i my przebaczamy każdemu, kto wobec nas zawinił
i nie dopuść, abyśmy ulegli pokusie.”

Ewangelia Łukasza 11,2-4:
Biblia Tysiąclecia

„Wy zatem tak się módlcie:

Ojcze nasz,
który jesteś w niebie,
niech się święci Twoje imię.
Niech przyjdzie Twoje Królestwo,
niech się spełni Twoja wola
jak w niebie, tak i na ziemi.

Naszego chleba powszedniego daj nam dzisiaj
i przebacz nam nasze winy,
tak jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili,
i nie dopuść, abyśmy ulegli pokusie,
ale nas zachowaj od złego!

Ewangelia Mateusza 6,8b-15:
Biblia Tysiąclecia

Wygląda na to że „Modlitwa Panska”, znana nam z Ewangelii Mateusza i Łukasza, jest prawie identyczna z …..egipską modlitwą Echnatona (Modlitwą Ślepca) z okresu 1000 lat przed narodzinami Chrystusa.

Modlitwa Ojcze Nasz, którą według tradycji chrześcijańskiej nauczał Chrystus, była ułożona na podstawie „Modlitwy Ślepca”, która znajduje się w tekście egipskim z ok. 1000-go roku przed Chrystusem.

Czy jest możliwe aby Chrystus znał tą modlitwę? Oczywiście że tak, Chrystus był Nazarejczykiem a Nazara to religia narodów Edomu.
Edomici, potomkowie Abrahama i wyznawcy jego Boga, mieli ogromny wpływ na rozwój kultury i monoteistycznej religii Egiptu.


Z archeologii znamy Edomitów jako Hykosów, którzy według egipskiego historyka Manethona zarządzali Egiptem przez prawie 500 lat, tworząc fantastyczną kulturę którą obecnie błędnie przypisuje się 18 Dynastii.

Edomici mieli ogromny wpływ na Egipt w okresie kiedy zapisana została Modlitwa Ślepca – ok. 1000 lat p.n.e., i czytamy o tym w Biblii.

„(14) Wzbudził więc Pan Salomonowi przeciwnika w osobie Hadada, Edomity, z potomstwa królewskiego, w Edomie.
(15) Albowiem kiedy Dawid był w Edomie, wtedy dowódca wojska, Joab, udał się tam dla pogrzebania zabitych, gdyż wybił wszystkich mężczyzn w Edomie.
(16) Joab bowiem sześć miesięcy przebywał tam z całym Izraelem, aż do wytępienia wszystkich mężczyzn w Edomie.
(17) Wówczas ów Hadad uciekł razem z ludźmi edomskimi spośród sług swego ojca, aby dostać się do Egiptu. Hadad był wtedy małym chłopcem.
(18) Wydostawszy się z kraju Midian, przybyli do Paran i zabrawszy ze sobą ludzi z Paran, przybyli do Egiptu, do faraona, króla egipskiego, który dał mu mieszkanie oraz wyznaczył mu wyżywienie, a także dał mu ziemię.
(19) Ponieważ Hadad pozyskał wielkie łaski u faraona, tan dał mu za żonę siostrę swej żony, siostrę królowej Tachpnes.
(20) Kiedy siostra Tachpnes urodziła mu jego syna Genubata, wtedy Tachpnes wychowała go w domu faraona i Genubat został razem z synami faraona na jego dworze.

(21) Gdy Hadad dowiedział się w Egipcie, że Dawid spoczął przy swoich przodkach i że zmarł wódz wojska, Joab, wtedy Hadad rzekł faraonowi: Poślij mnie, abym udał się do mego kraju.
(22) Na to faraon odrzekł mu: Czy ci czego brakuje przy mnie i dlatego pragniesz iść do twego kraju? A on rzekł: Nie, ale zechciej mnie wysłać!”
(1 Ks. Królewska 11:1-43, Biblia Tysiąclecia)
Internetowa Biblia 2000 v3.41 ˆ 1994-2001

Należy jednak pamiętać że NARÓD Edomu, choć wywodzi się od Ezawa, który był pierworodnym synem IZAAKA i wnukiem ABRAHAMA, był ODDZIELNYM NARODEM niż Izraelici czy Żydzi, i że naród EDOMU był od początku swojego istnienia znienawidzonym i gnębionym przez Izraelitów / Żydów.

O odrębności tego NARODU świadczy prorocznia Pana, wypowiedziana jeszcze zanim Patryjarchowie tych dwóch narodów się urodzili.

W Księdze Rodzaju 25 czytamy:

” (21) Izaak modlił się do Pana za swą żonę, gdyż była ona niepłodna. Pan wysłuchał go, i Rebeka, żona Izaaka, stała się brzemienna.
(22) A gdy walczyły z sobą dzieci w jej łonie, pomyślała: Jeśli tak bywa, to czemu mnie się to przytrafia? Poszła więc zapytać o to Pana,
(23) a Pan jej powiedział:

Dwa narody są w twym łonie,
dwa odrębne ludy wyjdą z twych wnętrzności; "


Wracając do „Modlitwy Pańskiej”, czy zauważacie różnicę pomiędzy Modlitwą Ślepca a modlitwami z Ewangelii Łukasza i Mateusza, a OBECNĄ modlitwą Ojcze Nasz, znaną nam z Katechizmu Kościoła Żydo-Chrześcijańskiego?

Podczas gdy egipska Modlitwą Ślepca i modlitwa którą nauczył nas Chrystus – znana nam z Ewangelii Łukasza i Mateusza, są kierowane są do Boga Wybawiciela - Jahwe:

„Ojcze nasz … nie dopuść, abyśmy ulegli pokusie.”


obecna wersja Modlitwy Pańskiej, którą uczy nas Żydo-Chrześcijański kościół, jest kierowana do tego który wodzi nas na pokuszenie – do zwodziciela / Szatana - Jehowy:

„Ojcze nasz … nie wódź nas na pokuszenie,”.

W rozmowie z kapelanem i teologiem księdzem Marco Pozza z Padwy, Papież Franciszek wyjaśnił stwierdził:
„To ja upadam, a nie Bóg popycha mnie ku pokusie, by zobaczyć potem, jak upadłem, gdyż tak nie postępuje żaden ojciec”...

„Ojciec pomaga, by móc natychmiast się podnieść. Ten, kto wodzi cię na pokuszenie, to szatan, to jego praca”
— dodał papież.


To przecież nie Bóg wodzi nas na pokuszenie, lecz Szatan.

Ciekawy jestem kto i kiedy przekręcił słowa Modlitwy Pańskiej, znanej nam z dwóch Ewangelii, robiąc z niej Modlitwę Szatańską – a z Chrześcijan używających tej modlitwy, dzieci i wyznawców Zwodziciela – Szatana.

Nic wiec dziwnego że dzisiejsze modlitwy, kierowane do żydowskiego boga Zwodziciela / JEHOWY / Niszczyciela, nie będą wysłuchiwane przez Boga Chrześcijan / Jahwe / Zbawiciela, i że JAHWE nie będzie wysłuchiwał modlitw kierowanych do Jego przeciwnika JEHOWY.

Nieumiejętność odróżnienia tych dwóch bogów JAHWE / Zbawiciela, i JEHOWY / Zwodziciela, może być opłakane w skutkach, ponieważ skołowaceni ludzie odwrócą się zupełnie od wiary w prawdziwego Boga i utracą jego Opatrzność, co jest wyraźnym celem żydowskiej propagandy, i ich Boga – Jehowy.

„Ojcze nasz, (Jehowo)

któryś jest w niebie
święć się imię Twoje;
przyjdź królestwo Twoje;
bądź wola Twoja, jako w niebie tak i na ziemi.
Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj
i odpuść nam nasze winy, jako i my odpuszczamy naszym winowajcom.
I nie wódź nas na pokuszenie,

ale nas zbaw ode złego.
[Bo Twoje jest królestwo i potęga, i chwała na wieki.]
Amen.”

Obecna wersja Modlitwy Pańskiej nie jest kierowana do WYBAWICIELA lecz do żydowskiego Boga ZWODZICIELA. Ta modlitwa do Zwodziciela znana była już w II wieku n.e. Taką wersję modlitwy znamy z Didache.

http://www.earlychristianwritings.com/didache.html

W Didache ta modlitwa jest żydowską modlitwą 12 SYNÓW IZRAELA, a nie jak to nam dziś Żydzi sugerują, modlitwą Dwunastu Apostołów Chrystusa.


Pozdrawiam
_________________
Błąd w Historii prowadzi do błędu w Doktrynie.

Kłamstwo może zmienić historię, ale tylko Prawda może zmienić Świat.

”Łatwiej jest oszukać człowieka, niż przekonać go, ze został oszukany"
Mark Twain
 
 
Jachu 
cichy,pokorny

Pomógł: 445 razy
Wiek: 93
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 10693
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2019-02-01, 21:55   

Pleć , pleć,a i tak nie zmienisz faktów.

Mat. 2:1-23
1. Gdy zaś Jezus narodził się w Betlejemie Judzkim za króla Heroda, oto mędrcy ze Wschodu przybyli do Jerozolimy i pytali:
2. Gdzie jest ten nowo narodzony król żydowski? Widzieliśmy bowiem gwiazdę jego na Wschodzie i przyszliśmy oddać mu pokłon.
3. Gdy to usłyszał król Herod, zatrwożył się, a z nim cała Jerozolima.
4. I zgromadziwszy wszystkich arcykapłanów i nauczycieli ludu, wypytywał ich, gdzie się ma Chrystus narodzić?
5. A oni mu rzekli: W Betlejemie Judzkim; bo tak napisał prorok:
6. I ty, Betlejemie, ziemio judzka, wcale nie jesteś najmniejsze między książęcymi miastami judzkimi, z ciebie bowiem wyjdzie wódz, który paść będzie lud mój izraelski.
7. Wówczas Herod przywołał potajemnie mędrców, dokładnie dowiedział się od nich o czasie pojawienia się gwiazdy.
8. I posłał ich do Betlejem i rzekł: Idźcie, dokładnie się dowiedzcie o dziecięciu, a gdy je znajdziecie, donieście mi, abym i ja poszedł oddać mu pokłon.
9. Oni zaś, wysłuchawszy króla, odeszli. A oto gwiazda, którą ujrzeli na Wschodzie, wskazywała im drogę, a doszedłszy do miejsca, gdzie było dziecię, zatrzymała się.
10. A ujrzawszy gwiazdę, niezmiernie się uradowali.
11. I wszedłszy do domu, ujrzeli dziecię z Marią, matką jego, i upadłszy, oddali mu pokłon, potem otworzywszy swoje skarby, złożyli mu w darze złoto, kadzidło i mirrę.
12. A ostrzeżeni we śnie, by nie wracali do Heroda, inną drogą powrócili do ziemi swojej.
13. A gdy oni odeszli, oto anioł Pański ukazał się we śnie Józefowi i rzekł: Wstań, weź dziecię oraz matkę jego i uchodź do Egiptu, a bądź tam, dopóki ci nie powiem, albowiem Herod będzie poszukiwał dziecięcia, aby je zgładzić.
14. Wstał więc i wziął dziecię oraz matkę jego w nocy, i udał się do Egiptu.
15. I przebywał tam aż do śmierci Heroda, aby się spełniło, co powiedział Pan przez proroka, mówiącego: Z Egiptu wezwałem syna mego.
16. Wtedy Herod, widząc, że mędrcy go zawiedli, rozgniewał się bardzo, wydał rozkaz, aby pozabijać wszystkie dzieci w Betlejemie i w całej jego okolicy, od dwóch lat i młodsze, według czasu, o którym się dokładnie dowiedział od mędrców.
17. Wówczas spełniło się, co powiedziano przez Jeremiasza, proroka, mówiącego:
18. Słyszano głos w Rama, płacz i żałosną skargę. Rachel opłakuje dzieci swoje i nie daje się pocieszyć, bo ich nie ma.
19. A gdy Herod umarł, oto anioł Pański ukazał się we śnie Józefowi w Egipcie, mówiąc:
20. Wstań, weź dziecię oraz matkę jego i idź do ziemi izraelskiej, zmarli bowiem ci, którzy nastawali na życie dziecięcia.
21. Wstał więc, wziął dziecię oraz matkę jego i powrócił do ziemi izraelskiej.
22. Ale gdy usłyszał, że Archelaus króluje w Judei po ojcu swoim, Herodzie, bał się tam iść, ostrzeżony jednak we śnie, udał się w strony Galilei.
23. A przyszedłszy tam, zamieszkał w mieście zwanym Nazaret, aby się spełniło, co powiedziano przez proroków, iż Nazarejczykiem nazwany będzie.

(BW)
[/size]

Wtedy Islamu nie było "nawet w powijakach"
_________________
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.
 
 
booris

Wyznanie: Dub & Motocykl
Pomógł: 180 razy
Dołączył: 17 Kwi 2015
Posty: 3027
Skąd: Amsterdam,Londyn,Barcelona
Wysłany: 2019-02-02, 09:20   

Jachu napisał/a:
Jeżeli myślisz,że Żydzi gloryfikują "Chrześcijaństwo" i są autorytetami w Nowym Testamencie,a nawet i w Starym,to jesteś na manowcach znajomości Prawd Nowego Testamentu.

Nie zagalopowales sie troche Jachu? :-D
Pokaz mi zatem chociaz jednego,niezydowskiego autora NT.Chyba ze NT nie gloryfikuje chrzescijanstwa.
Ciekaw tez jestem,czemu w swoich odpowiedziach wklejasz cytaty z NT,skoro autorzy tych slow,nie sa nowotestamentowymi autorytetami?
_________________
Mówię tylko do tych którzy chcą mnie słuchać
Ci którzy nie chcą nie obchodzą mnie
Po co mam czas tracić na mówienie do ściany
Ściana i tak zawsze swoje wie

https://www.youtube.com/watch?v=Hbq5UyaM8sk
 
 
Jachu 
cichy,pokorny

Pomógł: 445 razy
Wiek: 93
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 10693
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2019-02-02, 09:34   

Moja wina,że nie doprecyzowałem,że chodzi mi o dzisiejszych Żydów,- w dzisiejszych realiach.
Ci Gojów lekceważą,uważając,że oni nic nie wiedzą.
Nawet autorów i ksiąg NT nie uznają.
_________________
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.
 
 
George 


Wyznanie: NAZAREJCZYK
Pomógł: 23 razy
Dołączył: 02 Paź 2014
Posty: 1463
Wysłany: 2019-02-02, 15:45   Żydo-Chrześcijańskie 'FAKTY'

Jachu napisał/a:
Pleć , pleć,a i tak nie zmienisz faktów.

Mat. 2:1-23
1. Gdy zaś Jezus narodził się w Betlejemie Judzkim za króla Heroda, oto mędrcy ze Wschodu przybyli do Jerozolimy i pytali:
2. Gdzie jest ten nowo narodzony król żydowski? Widzieliśmy bowiem gwiazdę jego na Wschodzie i przyszliśmy oddać mu pokłon.
3. Gdy to usłyszał król Herod, zatrwożył się, a z nim cała Jerozolima.
4. I zgromadziwszy wszystkich arcykapłanów i nauczycieli ludu, wypytywał ich, gdzie się ma Chrystus narodzić?
5. A oni mu rzekli: W Betlejemie Judzkim; bo tak napisał prorok:
6. I ty, Betlejemie, ziemio judzka, wcale nie jesteś najmniejsze między książęcymi miastami judzkimi, z ciebie bowiem wyjdzie wódz, który paść będzie lud mój izraelski.
7. Wówczas Herod przywołał potajemnie mędrców, dokładnie dowiedział się od nich o czasie pojawienia się gwiazdy.
8. I posłał ich do Betlejem i rzekł: Idźcie, dokładnie się dowiedzcie o dziecięciu, a gdy je znajdziecie, donieście mi, abym i ja poszedł oddać mu pokłon.
9. Oni zaś, wysłuchawszy króla, odeszli. A oto gwiazda, którą ujrzeli na Wschodzie, wskazywała im drogę, a doszedłszy do miejsca, gdzie było dziecię, zatrzymała się.
10. A ujrzawszy gwiazdę, niezmiernie się uradowali.
11. I wszedłszy do domu, ujrzeli dziecię z Marią, matką jego, i upadłszy, oddali mu pokłon, potem otworzywszy swoje skarby, złożyli mu w darze złoto, kadzidło i mirrę.
12. A ostrzeżeni we śnie, by nie wracali do Heroda, inną drogą powrócili do ziemi swojej.
13. A gdy oni odeszli, oto anioł Pański ukazał się we śnie Józefowi i rzekł: Wstań, weź dziecię oraz matkę jego i uchodź do Egiptu, a bądź tam, dopóki ci nie powiem, albowiem Herod będzie poszukiwał dziecięcia, aby je zgładzić.
14. Wstał więc i wziął dziecię oraz matkę jego w nocy, i udał się do Egiptu.
15. I przebywał tam aż do śmierci Heroda, aby się spełniło, co powiedział Pan przez proroka, mówiącego: Z Egiptu wezwałem syna mego.
16. Wtedy Herod, widząc, że mędrcy go zawiedli, rozgniewał się bardzo, wydał rozkaz, aby pozabijać wszystkie dzieci w Betlejemie i w całej jego okolicy, od dwóch lat i młodsze, według czasu, o którym się dokładnie dowiedział od mędrców.
17. Wówczas spełniło się, co powiedziano przez Jeremiasza, proroka, mówiącego:
18. Słyszano głos w Rama, płacz i żałosną skargę. Rachel opłakuje dzieci swoje i nie daje się pocieszyć, bo ich nie ma.
19. A gdy Herod umarł, oto anioł Pański ukazał się we śnie Józefowi w Egipcie, mówiąc:
20. Wstań, weź dziecię oraz matkę jego i idź do ziemi izraelskiej, zmarli bowiem ci, którzy nastawali na życie dziecięcia.
21. Wstał więc, wziął dziecię oraz matkę jego i powrócił do ziemi izraelskiej.
22. Ale gdy usłyszał, że Archelaus króluje w Judei po ojcu swoim, Herodzie, bał się tam iść, ostrzeżony jednak we śnie, udał się w strony Galilei.
23. A przyszedłszy tam, zamieszkał w mieście zwanym Nazaret, aby się spełniło, co powiedziano przez proroków, iż Nazarejczykiem nazwany będzie.

(BW)
[/size]

Wtedy Islamu nie było "nawet w powijakach"



J....,
co ten fragment ciężko skażonej Ewangelii ma z FAKTAMI wspolnego ???
Nawet w następnej ewangelii, Ewangelii Łukasza, czytamy że siedem dni po narodzeniu się Chrystus został przyniesiony do Świątyni Heroda w Jerozolimie, a nie zabrany do Egiptu.

W dodatku, niezaprzeczalnym FAKTEM jest że ten Herod zmarł cztery lata PRZED narodzeniem się Chrystusa, i FAKTEM jest również to że miasto zwane NAZARET nie istniało nawet 300 lat po narodzeniu się Chrystusa !!!


Niestety, żydo-chrześcijańska propaganda dalej kłamie, i nadal jest wielu ludzi którzy łykają ich kłamstwa jak wodę,

Ale wróćmy teraz do miasta które stworzyła żydo-chrześcijańska teologia - do Nazaretu.

Wyrażenie ‘Jezus z Nazaretu” jest faktycznie złym tłumaczeniem oryginalnego greckiego ‘Jesous o Nazoraios’.

Dokładniej powinno się mówić o ‘Jezusie Nazarejczyku’, gdzie Nazarejczyk posiada znaczenie całkowicie nie związane z nazwą miejsca.

Ale czym jest to znaczenie i w jaki sposób zostało zaaplikowane do małej wioski? Wysoce niejednoznacznym hebrajskim korzeniem tej nazwy jest NZR.

Gnostyczna ewangelia Filipa z II wieku AD oferuje następujące wyjaśnienie:

Cytat:


„Apostołowie, którzy byli przed nami, nazywali go Jezusem Nazarejczykiem Chrystusem... ‘Nazara’ oznacza ‘Prawdę’.

Zatem ‘Nazarejczykiem” jest ‘Ten, który głosi Prawdę’...”


( Ewangelia Filipa, 47)



Co wiemy z całą pewnoscia, to jest to, że „Nazarejczycy” byli oryginalną nazwą wczesnej chrześcijańskiej sekty – religii narodu Esseńczyków - Edomu / Idumei.

Nie mieli oni żadnego szczególnego związku z miastem Nazaret. Korzeniem ich nazwy mogła być ‘Prawda’ lub też mógł być hebrajski rzeczownik ‘netzer’ (netzor), oznaczający ‘gałąź’ lub ‘kwiat’. Liczba mnoga od ‘Netzor’ brzmi ‘Netzoreem’.

Nie istnieje żadna wzmianka o Nazarejczykach w żadnym z pism Pawła. W pismach żydowskich Nazarejczycy (Nazorim) pojawili się pod koniec I wieku AD, po tym, jak przekleństwo na nich - heretyków (według Żydów), zostało umieszczone w dziennej modlitwie żydowskiej.

„ Trzy razy dziennie powtarzaja oni (Żydzi);

Niech Bóg przeklnie Nazarejczyków”.

– Epifaniusz ( Panarion 29.9.2)


Nazarejczycy mieli swoją własną wczesną wersję ‘Ewangelii Mateusza’. Ten zagubiony tekst – ‘Ewangelia Nazarejczyków’ – nie może wszak być uważany za ‘Ewangelię mieszkańców Nazaretu’!

To właśnie późniejsza (skażona - grecka) wersja ewangelii wg Mateusza, rozpoczęła oszustwo, cytowaniem ‘proroctwa’, że tytuł „Jezusa Nazarejczyka” powinien w jakimś sensie nawiązywać do Nazaretu:

„ I przybyl on i zamieszkiwał w mieście zwanym Nazaret; aby mogło się wypełnić to, co było zapowiedziane przez proroków; Będzie on zwany Nazarejczykiem.” – (Mateusz 2.23)


Powyższym stwierdzeniem Mateusz zamyka swoją bajkę o wczesnych latach Jezusa.

A jednak Mateusz błędnie cytuje – powinien on wiedzieć z pewnością, że nigdzie w żydowskiej literaturze nie ma żadnego odniesienia do Nazarejczyka.

To, co zostało ‘przepowiedziane’ ( lub przynajmniej wspomniane parę razy) w Starym Testamencie, wygląda na ‘Nazarytę’(od ‘nazir’- ‘ poświęcony Bogu’ - Ks. Liczb, roz.6). Dla przykładu:

‘Gdyż oto poczniesz i porodzisz syna; i żadna brzytwa nie dotknie jego głowy; gdyż dziecko będzie Nazarytą dla Boga z twego łona; (Ks.Sędziów 13.5)

(Grecki) Mateusz podstępnie zastępuje jedno słowo drugim podobnym. Poprzez zastąpienie Nazaryty (‘tego, który ślubuje nosić długie włosy i służyć bogu’) terminem, który wydaje się implikować mieszkańca pewnego miejsca, jest on w stanie fabrykować powiązanie z miejscem dla swego fikcyjnego bohatera - Jezusa Żyda.

Tak wiec w jaki sposób wioska otrzymała swoje miano?

Wiemy też, że grupa ‘żydowskich kapłańskich’ rodzin przesiedliła się na teren doliny Nazaretu po ich klęsce w powstaniu Bar Koszeby z 135 r. AD. Wydaje się wysoce prawdopodobnym, że mogli być oni tymi ‘Evyonim-Nosrim’ i nazwali swoją wioskę ‘Nazaret’, lub też wioskę ‘Biednych’- albo z powodu użalania się nad swym losem, albo też dlatego, że doktrynalnie ze swego ubóstwa uczynili cnotę.

‘Błogosławieni ubodzy duchem, albowiem ich jest królestwo niebieskie’. – (Mateusz, 5.3)


Ten, kto pisał Mateusza ( czyli przepisywał opowiesci proto-Mateusza) słyszał o ‘kapłańskich’ rodzinach przenoszących się do miejsca w Galilei, które nazwali oni ‘Nazaret’ – i zdecydował się użyc nazwy nowego miasta dla miejsca pochodzenia swego bohatera.

Zwodnicza opowieść, zwodnicza geografia:

Oryginalni autorzy ewangelii powstrzymywali się od wynajdywania dzieciństwa, młodości lub wczesnego wieku męskiego dla Chrystusa Nazarejczyka, ponieważ to nie było koniecznym.

Ten, kto przepisywał ewangelię Marka, rewidując tekst gdzieś pomiędzy 140 -150 r. AD, wprowadził nazwę miasta jedynie raz w rozdziale pierwszym tymi słowami:

„ I zdarzyło się w tych dniach, że przybył Jezus z Nazaretu w Galilei...” – (Marek, 1.9)


Od tego momentu dalej, nazwa jest prawie zapomniana. Możemy umiarkowanie podejrzewać, że wszystkie cztery odniesienia w Marku są późnymi interpolacjami.

Nazaret to miasto które faktycznie zbudowała żydo-chrześcijańska teologia.

W III wieku, ojciec Kościoła Orygenes znał ewangeliczną opowieść o mieście Nazaret – a jednak nie miał bladego pojęcia, gdzie ono było – nawet gdy żył on w Cezarei, zaledwie 30 mil od obecnego miasta! Nawet w czasach Orygenesa , w miarę, jak Kościół stawał się coraz to bardziej zinstytucjonalizowany, intensywne współzawodnictwo rozwijało się pomiędzy patriarchami Cezarei i Jerozolimą. Ta rywalizacja została dopiero rozwiązana ( na korzyść Jerozolimy) w Chalcedonii w 451 r. Część rywalizacji skupiała się wokół kontroli ‘miejsc świętych’. Stąd ‘odnalezienie’ zagubionego miasta Nazaret było kwestią wielkiej wagi.

Będąc w objeździe, na ratunek z początkiem IV w. przybyła 80-letnia matrona, Cesarzowa Helena. Przygotowując drogę swym programem ‘Prac’ - do zbliżającego się spotkania ze swym stwórcę, dokonała ona czyszczącej sumienie pielgrzymki do Palestyny. Na terenie Nazaretu nie mogła znaleźć nic, oprócz starożytnej studni – faktycznie, jedynego źródła wody w tej okolicy ( co samo w sobie burzy pomysł, że tam kiedykolwek mogło istnieć ‘miasto’).

Niewątpliwie, zachęcona przez zwodniczą żydowską ludność miejscową, Helena ochrzciła dziurę w ziemi, jako ‘Studnię Maryi’ i kazała zbudować na tym miejscu małą bazylikę. W wygodny sposób, ewangelie zapomniały uścislić dokładniej, gdzie Maryja przebywała, kiedy archanioł Gabriel zjawił się z domową wizytą. Tak więc siedlisko studni osiągneło lokalne wsparcie dla boskiej wizytacji i Nazaret uzyskał swój pierwszy kościół.

Helena otworzyła biznes pielgrzymkowy, który nigdy od tej pory nie ustał.

Jedno pokolenie po tym, jak matrona cesarzowa czyniła swe objazdy, inna geriatryczna wielkość, Lady Egeria, spędziła lata w ‘Ziemi stającej się coraz to bardziej Świętą z każdym dniem’.

Egeria – Hiszpanka, podobnie jak ówczesny Cesarz Teodozjusz i prawie z całą pewnością będąca częścią imperialnej drużyny – dotarła w okolice Nazaretu w 383 r. Tym razem cwani Żydzi pokazali jej ‘wielką i bardzo wspaniałą jaskinię’ i zapewnili, że tam oto musiała żyć Maryja. Kustosze jaskini, aby się nie pozwolić zlicytować przez Kustoszów Studni, upierali się, że to jaskinia, a nie studnia, była miejscem boskiej wizytacji. Ta tzw. ‘Grota’ stała się kolejną atrakcją pielgrzymkową, nad którą – do 570 r. zbudowana została bazylika innego kościoła. W dzisiejszym dniu – na ‘Szacownej Grocie’ i wokół niej, rozciąga się największy park o tematyce chrześcijańskiej na całym Środkowym Wschodzie.

Do końca IV w. – do którego to czasu Kościół miał już kontrolę teologicznej poprawności – Nazaret był poprawnie opisywany przez Hieronima, jako ’bardzo mała wioska w Galilei’ (Onom. 141:3). A on powinien wiedzieć; uciekł w końcu przed skandalem we Włoszech aby założyć eklezjastyczne schronisko na tych terenach dla bogatych Rzymian. Wioska zawdzięcza sama swą egzystencję imperialnym wycieczkom, sprzed pół wieku wcześniej.

Do V wieku rzekome siedlisko w Nazaret – zaznaczone przez swą parę kościołów – stało się kluczowym celem podróży dla pobożnych ( i zamożnych) pielgrzymów. Wiemy o tym, że Piacenzaodwiedzał je w 570 r., Arculf w 638, Wilhebald w 724 i Al Mas’udi w 943 r. Sewulf w 1102, podobnie jak wcześniejsi odwiedząjacy, donosił, że jedynie kościół zwiastowania można było tam widzieć.

Powstanie przeciwko Herakliuszowi (613-617) było żydowską rebelią przeciwko Cesarstwu Bizantyjskiemu która pomogła Persom w ich wojnie z Bizantyjczykami (602 - 628).

https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Powstanie_przeciwko_Herakliuszowi

Żydzi z Palestyny zbuntowali się przeciwko cesarzowi Herakliuszowi i przeszli na stronę Chosrowa II w celu wyzwolenia Jerozolimy oraz aby mogli ją samodzielnie kontrolować.

Beniamin z Tyberiady był przywódcą żydowskim, który wspomagał Persów w ich wojnie z Bizantyjczykami. Główna bitwa rozegrała się w Jerozolimie, gdzie miasto padło po 20-dniowym oblężeniu połączonych sił Persów i Żydów.

Chrześcijan mieszkających w Jerozolimie wymordowano[1]. Żydzi otrzymali zezwolenie na kierowanie miastem i faktycznie robili to przez następne pięć lat.


W 611 roku Persowie w wojnie z Bizancjum zajęli bizantyjską Antiochię Syryjską, jedno z największych miast cesarstwa.

W 613 Persowie z pomocą Żydów zdobyli Damaszek, w 614 z rąk ich padły także Nazaret i Jerozolima, a tamtejszy patriarcha Zachariasz wraz z 35 tysiącami chrześcijan został uprowadzony, żołnierze perscy zabrali relikwie Krzyża Świętego.

Żydzi, którzy widzieli w Persach swoich wyzwolicieli, rozpoczęli grabież chrześcijańskich posiadłości, mordowanie i sprzedawanie w niewolę chrześcijan oraz odbudowę Świątyni Heroda w Jerozolimie.

Wkrótce jednak Persowie zmienili politykę wobec wyznawców Chrystusa. Wezyrem na dworze perskiego monarchy został chrześcijanin Jazid. Poparto monofizytów, którzy wygnali duchownych uznających kanony żydo-chrześcijańskiego soboru chalcedońskiego.

W roku 617, za zbrodnie na chrześcijanach Żydzi zostali wygnani z Nazaretu jak i z całej Galillei.


W 636 wojska arabskie zajęły bizantyńskie posiadłości w Palestynie, włączając Nazaret. Chrześcijańska obecność istniała wciąż na tych terenach, chociaż była poddana opodatkowaniu.

Blisko pięć wieków później, uczestnicy żydo-chrześcijańskich krucjat zajęli dolinę i zbudowali fort.

Na fundamentach wcześniejszego bizantyńskiego kościoła ‘na grocie’, zbudowali coś bardziej pokaźnego i bardziej odpowiedniego jako siedzibę swego biskupa-rezydenta.

Dzisiaj ponad million odwiedzających ( 50% turystów odwiedzających Izrael) przybywa do Nazaretu. Któż by chciał przerywać takie party? Tak więc może lepiej nic nie mówić...

Nie ma żadnej ewidencji co do istnienia miasta Nazaret z I wieku - ani literackiej, ani archeologicznej i na pewno nie ma historycznej.

Jest to nierealne miasto dla nierealnego Jezusa Żyda, zbudowane przez żydo-chrześcijańską teologię tylko po to, aby ukryć prawdziwego, historycznego Chrystusa Nazarejczyka, który Żydem na pewno nie był.


Pozdrawiam
George
_________________
Błąd w Historii prowadzi do błędu w Doktrynie.

Kłamstwo może zmienić historię, ale tylko Prawda może zmienić Świat.

”Łatwiej jest oszukać człowieka, niż przekonać go, ze został oszukany"
Mark Twain
 
 
Jachu 
cichy,pokorny

Pomógł: 445 razy
Wiek: 93
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 10693
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2019-02-02, 17:16   

No to zalecam przeczytać :

http://www.nastrazy.pl/dr...iem_nazwany.htm
_________________
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.
 
 
George 


Wyznanie: NAZAREJCZYK
Pomógł: 23 razy
Dołączył: 02 Paź 2014
Posty: 1463
Wysłany: 2019-02-02, 17:59   SEFORIS - Miasto gdzie wychował się historyczny Chrystus

Jachu napisał/a:
No to zalecam przeczytać :

http://www.nastrazy.pl/dr...iem_nazwany.htm



Widzisz J..., Nazarejczycy zamieszkujący Galileę, tacy jak jak Chrystus i jego uczniowie, byli częścią większej grupy etnicznej zwanej Esseńczykami.

Kim byli Esseńczycy i co o nich wiemy?

O Esseńczykach pisali historycy z początku naszej ery: Józef Flawiusz, Pliniusz Starszy, Filon z Alexandrii, Dio Chrysostom i Hippolytus z Rzymu.

Na terenach Judei pokazali się oni od późnego okresu drugiego wieku pne.
Zamieszkiwali oni też tereny Syrii, Nabataei i Egiptu. W Jeruzalem Esseńczycy mieli swoją dzielnicę zwaną Essene Quarter.

Ich oryginalną „bibliotekę” która zmieniła nasze spojrzenie na historię „Chrześcijaństwa” odkryto w roku 1946, w jaskiniach nad Morzem Martwym, i nazwano te dokumenty Zwojami z nad Morza Martwego. Było to największe odkrycie archeologiczne XX wieku.

John Marco Allegro, jeden z pierwszych archeologów którzy odczytywali te pisma, w wywiadzie dla radia brytyjskiego w roku 1964 powiedział:

„Wycinanie i usuwanie uschniętych gałęzi to pierwszy warunek postępu intelektualnego. Ale czy współczesne pokolenie uświadomi sobie i wykorzysta szansę jaką dają mu te niezwykłe dokumenty znalezione na Pustyni Judejskiej?
Czy zdobędzie się na odwagę, aby w oparciu o nie dokonać odpowiednich rewizji i przewartościowań? To się dopiero okaże.”

Nistety, większość tych zwoi do dziś nie została udostępniona do ogólnego wglądu, a te które opublikowano były „religijno-politycznie korygowane”.

Ruch Esseńczyków znany był na terenie Judei od czasów Wojen Machabejskich, w połowie drugiego wieku pne.

Obecnie uważa się Esseńczyków za religijną sektę taką jak Sadyceusze czy Faryzeusze, niemniej jednak totalnie różniącą sie od tych dwuch, i to nie tylko zwyczajami jak chrzest, ubiór czy komunalne posiłki, ale równierz językiem (Aramejski Esseńczyków vs. Hebrajski Żydów) i nawet kalendarzem (Słoneczny – Esseńczyków vs. Księżycowy – Żydowski).

W największe zakłopotanie wprowadza Żydowsko-Chrześcijańskich „naukowców” nazwa Esseńczycy, ponieważ nazwa Esseńczycy: Essenoi (lub Essaioi) oznacza w języku arabskim – uczniowie / potomkowie Essy, a Essa po arabsku to Jezus.


Jeżeli Esseńczycy żyli na terenie Judei ponad sto lat przed Jezusem / Essą, to kim był ten „Jezus / Essa” od którego pochodzi nazwa Esseńczyków?

Nie tylko imię lecz równierz obrzędy religijne Esseńczyków przyprawiają Żydowsko-Chrześcijańskich „naukowców” o ból głowy, ponieważ są one identyczne z obrzędami religijnymi Chrystusa i Jego Apostołów, i daleko odbiegającej od tego co wyprawiali w tym czasie Żydzi.

Kim więc w rzeczywistości byli Esseńczycy, jak Chrystus i jego Nazarejscy Apostołowie?

Po odpowiedź na to pytanie musimy zajrzeć do drugiego milenium p.n.e., ale to już innym razem.

Spójrzmy teraz na historię miasta Sefforis, miasta w którym faktycznie wychował się Chrystus, miasta położonego na wzgórzu, jak to mamy opisane w Ewangelii Łukasza. (NAZARET leży w dolinie)

Ruiny tego miasta znajdują się kilka kilometrów od obecnego miasta Nazaret - miasta które za czasów Chrystusa porostu nie istniało.

Najpierw artykół z Wiki:

Seforis (hebr. ציפורי; arab. صفورية, Safurrija) – park narodowy obejmujący park archeologiczny starożytnego miasta w północnej części Izraela.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Cippori

Spis treści:
1 Położenie
2 Historia

Ruiny miasta Seforis znajdują się na wzgórzu o wysokości 230 m n.p.m. w pobliżu północno-zachodniego skraju masywu góry Nacrat (400 m n.p.m.), która w tym rejonie oddziela Dolinę Beit Netofa od Doliny Jizreel w Dolnej Galilei. Na południowy zachód od wzgórza znajduje się moszaw Cipori.

Historia
Mapa ukazująca starożytną Galileę

http://upload.wikimedia.o...ent_Galilee.jpg

Historycy spierają się nad datą powstania miasta Seforis (gr. Σεπφώρις), jednak najbardziej prawdopodobny wydaje się VII wiek p.n.e. W okresie panowania asyryjskiego wzniesiono mury obronne miasta. W okresie babilońskim, perskim i hellenistycznym miasto było ważnym centrum administracyjnym regionu.

W 104 roku p.n.e. (po podbiciu tych terenów i wymordowaniu mieszkańców miasta) osiedlili się tutaj ŻYDZI / Machabeusze, którzy nazwali miasto Cipori (nazwa prawdopodobnie pochodziła od hebrajskiego słowa „tsippor” oznaczającego „ptaka”)[1].

Państwo Machabeuszy zostało podzielone i Seforis zostało w 37 roku p.n.e. zdobyte przez króla Heroda Wielkiego. Miasto znalazło się wówczas pod bezpośrednim panowaniem Rzymian.

Po śmierci Heroda Wielkiego
//-
W 4 roku p.n.e. Żydzi którzy zamieszkiwali miasto Seforis zbuntowali się i wymordowali nieżydowskich współmieszkańców, w wyniku czego Rzymianie zniszczyli miasto i sprzedali Żydów w niewolę. -//

Król Herod Antypas, syn Heroda Wielkiego (Idumejczyka / Edomity) i jego Samarytańskiej żony, odbudował miasto w 1 wieku n.e. w stylu grecko-rzymskim, pod nazwą Autocratis.

//-i zasiedlił je Nazarejczykami - Idumejczykami i Minejczykami, którzy przybyli do Galilei z Idumei i Arabii Felix, z miasta SAFFARA Metropolis -//

Józef Flawiusz nazwał je „Perłą Galilei”.

Uważa się, że w tym czasie Rzymianie wybrukowali drogę rzymską prowadzącą z miasta na południe do Samarii[2].

W czasach Jezusa Chrystusa było to duże miasto, stanowiące główny ośrodek polityczny Galilei do czasu budowy przez Heroda Antypasa nowej stolicy w Tyberiadzie[3]. [i z cmentarzyskiem na terenie obecnego miasta Nazaret]

Archeolog James Strange, który prowadził prace wykopaliskowe w Seforis, informuje, że znajdowały się tam archiwa, skarbiec, zbrojownia, banki, gmachy użyteczności publicznej, a także targowiska, na których sprzedawano ceramikę, szkło, wyroby metalowe, biżuterię i różnorodne produkty żywnościowe. Byli tam również tkacze, sprzedawcy odzieży oraz sklepy oferujące meble, kosze, perfumy i tym podobne towary. Liczbę ludności ocenia się na 8-12 tysięcy[4].”…..

https://goo.gl/images/KGxkB5

To tyle na razie o Seforis / Saffaria, stolicy Galilei i mieście rodzinnym Chrystusa, nazwanym od imienia Minejskiego króla Sefo, najmłodszego z trzech przyjacół Hioba.

Pozdrawiam
George
_________________
Błąd w Historii prowadzi do błędu w Doktrynie.

Kłamstwo może zmienić historię, ale tylko Prawda może zmienić Świat.

”Łatwiej jest oszukać człowieka, niż przekonać go, ze został oszukany"
Mark Twain
 
 
Jachu 
cichy,pokorny

Pomógł: 445 razy
Wiek: 93
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 10693
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2019-02-02, 18:52   

http://www.nastrazy.pl/archiwum/2007_5_05.htm
_________________
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 10