Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy głosy schizofreniczne mogą pochodzić od Boga ?
Autor Wiadomość
Queza 
The Morning Star


Pomogła: 155 razy
Wiek: 42
Dołączyła: 30 Mar 2012
Posty: 4680
Skąd: Bieszczady
Wysłany: 2019-01-21, 23:38   

Być może właśnie taki jest Twój rozwój duchowy. Ja bez choroby nie byłabym sobą.
_________________
Matko, która jesteś w Niebie, chroń Nas zawsze w potrzebie. Niech się Imię Twoje święci, miej Nas zawsze w Swej pamięci.
 
 
LwiPazur

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 25 Lip 2016
Posty: 323
Wysłany: 2019-01-23, 14:41   

Rozwój duchowy to jest coś co mnie bardzo fascynuje, dążę do czegoś takiego, ale mozolnie mi to idzie.
 
 
Listek 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 31 Mar 2013
Posty: 7852
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2019-01-23, 16:15   

2Kor 7:1 br "Mając przeto takie obietnice, najmilsi, oczyśćmy się z wszelkich brudów ciała i ducha, dopełniając uświęcenia naszego w bojaźni Bożej."

Prz 8:13 br "Bojaźń Boża żąda, by zła nienawidzić.
Nie znoszę więc pychy i wszelkiej wyniosłości, złego postępowania i obłudnej mowy."


Mt 5:10 "Błogosławieni, którzy cierpią prześladowanie dla sprawiedliwości, albowiem do nich należy królestwo niebieskie."

Ez 3:21 wuj "Ale jeśli ty opowiesz sprawiedliwemu, żeby nie grzeszył sprawiedliwy, a on nie będzie grzeszył: żywiąc żyć będzie, żeś mu powiedział, a tyś wyzwolił duszę swoję."

Ez 18:5-9 Ktokolwiek jest sprawiedliwy i przestrzega prawa i sprawiedliwości, (6) kto nie jada mięsa z krwią i oczu nie podnosi ku bożkom domu Izraela, nie bezcześci żony bliźniego, nie zbliża się do żony w okresie jej nieczystości, \
(7) nie krzywdzi nikogo, zwraca zastaw dłużnikowi, nie popełnia rozboju, łaknącemu udziela swego chleba, nagiego przyodziewa szatą,
(8) nie uprawia lichwy, nie żąda odsetek, odsuwa swą rękę od nieprawości, sprawiedliwie rozsądza między jednym człowiekiem a drugim,
(9) stosuje się do moich ustaw i zachowuje wiernie moje przykazania, postępując uczciwie - ten na pewno żyć będzie - wyrocznia Boga.
_________________
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9
 
 
Luba 

Pomogła: 87 razy
Dołączyła: 18 Mar 2017
Posty: 1307
Wysłany: 2019-01-23, 21:06   

LwiPazur napisał/a:
Rozwój duchowy to jest coś co mnie bardzo fascynuje, dążę do czegoś takiego, ale mozolnie mi to idzie.



Bardzo dobrze ci idzie , Lwi Pazurze :->

Dlaczego masz o sobie takie mizerne mniemanie ?

Obserwuj wszystko i mysl samodzielnie...badz soba...nie boj sie wlasnych mysli...pozwol im swiadomie zaistniec w twojej glowie...i pozwol im spokojnie odejsc....nie zatrzymuj zadnej z tych mysli :-> ...

Jestem przekonana, ze odnajdziesz wlasciwa droge i sens w twoim zyciu :-> ...i to szybciej, niz myslisz.

Ps

Wspolpraca z dobrym lekarzem jest bardzo wazna. Nie zaniedbuj tego.
 
 
tola 


Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 31 Maj 2017
Posty: 664
Wysłany: 2019-01-27, 14:59   

LwiPazur napisał/a:

Tak pamiętam dokładnie, nawróciłem się wtedy na wiarę, na Kościół, przeżyłem osobiste nawrócenie.

....
Jeżeli głosy to zaburzenia pracy mózgu to jak wytłumaczyć to, że moje głosy znają przyszłość tzn przewidują. Np oglądam jeden z dziesięciu w telewizji i głos wcześniej mówi mi jaka padnie odpowiedź na pytanie na które ja w ogóle nie znam odpowiedzi.

Nawróciłes sie na Kosciół ? i nawrócenie i cos sie stało usłyszałesgłos - głosy zwiazane
z tym przezyciem czy jakies widzenie a moze jedno i drugie ?

Zapytales głosu jak ma na imie albo po co to do ciebie mówi ?
 
 
LwiPazur

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 25 Lip 2016
Posty: 323
Wysłany: 2019-01-28, 16:14   

Tak nawróciłem się na Kościół i w tym właśnie momencie zacząłem słyszeć głosy wewnętrzne.
 
 
tola 


Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 31 Maj 2017
Posty: 664
Wysłany: 2019-01-30, 16:55   

Ciekawa sprawa ze w tam to sie stało czy mozesz cos wiecej napisac jak to bylo?
 
 
wuka 

Pomogła: 255 razy
Wiek: 69
Dołączyła: 25 Cze 2016
Posty: 4079
Wysłany: 2019-01-31, 13:25   

tola napisał/a:
Ciekawa sprawa ze w tam to sie stało czy mozesz cos wiecej napisac jak to bylo?

Nie można się nawrócić na kościół! Nawracanie polega na zwróceniu się do Boga, prośba o nowe życie, o oczyszczenie z grzechów, pokuta, wyznanie Bogu swoich grzechów.
Żaden Kościół cię nie zbawi, absolutnie żaden. Zbawienie jest tylko w Bogu.
Być może źle cię zrozumiałam z tym wpisem, jesli tak to przepraszam.
 
 
LwiPazur

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 25 Lip 2016
Posty: 323
Wysłany: 2019-01-31, 20:15   

Cytat:
Nie można się nawrócić na kościół! Nawracanie polega na zwróceniu się do Boga, prośba o nowe życie, o oczyszczenie z grzechów, pokuta, wyznanie Bogu swoich grzechów.
Żaden Kościół cię nie zbawi, absolutnie żaden. Zbawienie jest tylko w Bogu.
Być może źle cię zrozumiałam z tym wpisem, jesli tak to przepraszam.

Tak oczyściłem się z grzechów poprzez spowiedź, dostałem pokutę.
 
 
Queza 
The Morning Star


Pomogła: 155 razy
Wiek: 42
Dołączyła: 30 Mar 2012
Posty: 4680
Skąd: Bieszczady
Wysłany: 2019-01-31, 22:20   

Mówiłeś księdzu, że słyszysz głosy, że się leczysz?
_________________
Matko, która jesteś w Niebie, chroń Nas zawsze w potrzebie. Niech się Imię Twoje święci, miej Nas zawsze w Swej pamięci.
 
 
wuka 

Pomogła: 255 razy
Wiek: 69
Dołączyła: 25 Cze 2016
Posty: 4079
Wysłany: 2019-02-01, 11:33   

LwiPazur napisał/a:
Cytat:
Nie można się nawrócić na kościół! Nawracanie polega na zwróceniu się do Boga, prośba o nowe życie, o oczyszczenie z grzechów, pokuta, wyznanie Bogu swoich grzechów.
Żaden Kościół cię nie zbawi, absolutnie żaden. Zbawienie jest tylko w Bogu.
Być może źle cię zrozumiałam z tym wpisem, jesli tak to przepraszam.

Tak oczyściłem się z grzechów poprzez spowiedź, dostałem pokutę.

Rozumiem. Jednak niezupełnie o to mi chodziło. Pisałam raczej w kontekście rozmowy Pana Jezusa z Nikodemem (J.3,1-21), ale to tylko jako wstęp do przemyśleń. Nie uważam,aby ksiądz miał uprawnienia odpuszczania grzechów. Tylko Bóg i JEDYNY POŚREDNIK-Jezus Chrystus, może nam odpuścić. A pokuta, dla mnie, to nie 3 zdrowaśki, ale odwrócenie się, odcięcie się od grzechów.
 
 
Listek 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 31 Mar 2013
Posty: 7852
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2019-02-01, 12:12   

wuka napisał/a:
A pokuta, dla mnie, to nie 3 zdrowaśki, ale odwrócenie się, odcięcie się od grzechów.


Oczywiście.

Ważne by nie trwać w grzechu.
Po nowym narodzeniu ,w posłuszeństwie Bogu dopomaga duch Boży, a na sercu i na umyśle nowo narodzonego zapisane jest Prawo Boże.

Pamiętajmy że Bóg polecił prorokowi Mojżeszowi spisać święte prawo, a Jezus nauczał i pokazal w jaki sposób to prawo Boże wypełniać w codziennym życiu.

Prorok Mojżesz, inni prorocy i Syn Boży głosili te same słowa życia.

Łk 4:4 tpnt "A Jezus w odpowiedzi, rzekł do niego: Napisano: Nie samym chlebem żyć będzie człowiek, ale każdym słowem Boga."

Dz 7:38 "On to [ Mojżesz] w społeczności na pustyni pośredniczył między aniołem, który mówił do niego na górze Synaj, a naszymi ojcami. On otrzymał Słowa życia, aby nam je przekazać."

J 6:68 br "Na to rzekł Szymon Piotr: Panie, do kogóż pójdziemy? Przecież to Ty masz słowa życia wiecznego."
_________________
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9
 
 
Queza 
The Morning Star


Pomogła: 155 razy
Wiek: 42
Dołączyła: 30 Mar 2012
Posty: 4680
Skąd: Bieszczady
Wysłany: 2019-02-02, 11:46   

Czyli nie wystarczy się narodzić na nowo, trzeba się zmienić.
_________________
Matko, która jesteś w Niebie, chroń Nas zawsze w potrzebie. Niech się Imię Twoje święci, miej Nas zawsze w Swej pamięci.
 
 
LwiPazur

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 25 Lip 2016
Posty: 323
Wysłany: 2019-02-02, 18:19   

Jestem coraz bardziej pewny, że moje głosy nie są wynikiem złej pracy mózgu lub jakichś jego defektów, ale, że pochodzą od Boga albo demonów. Nie wiem może jestem opętany. Trudno mi powiedzieć.
Tak w ogóle to według mnie schizofrenia jako choroba ma wiele wspólnego z religią, mnóstwo osób ma różne przeżycia religijne w schizofrenii różnego rodzaju, jakieś widzenia, omamy typu widzenie demonów, dziwnych świateł, widzenie aur ludzi itp itd
 
 
Luba 

Pomogła: 87 razy
Dołączyła: 18 Mar 2017
Posty: 1307
Wysłany: 2019-02-02, 18:44   

LwiPazur napisał/a:
Jestem coraz bardziej pewny, że moje głosy nie są wynikiem złej pracy mózgu lub jakichś jego defektów, ale, że pochodzą od Boga albo demonów. Nie wiem może jestem opętany. Trudno mi powiedzieć.
Tak w ogóle to według mnie schizofrenia jako choroba ma wiele wspólnego z religią, mnóstwo osób ma różne przeżycia religijne w schizofrenii różnego rodzaju, jakieś widzenia, omamy typu widzenie demonów, dziwnych świateł, widzenie aur ludzi itp itd


Koniecznie porozmawiaj o tym z psychologiem lub psychiatra...najlepiej z takim, ktory stosuje w swojej pracy (praktyce lekarskiej lub psychologicznej) metode zwana Mindfulness.

Prosze, nie dzialaj w opisanej przez ciebie sprawie na wlasna reke.

To bardzo wazne ...i masz racje, ze schizofrenia ma wiele wspolnego z tym, w co wierzysz i w jaki sposob zyjesz.

Pozdrawiam cie, LwiPazurze :->
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 10