Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
EZAW / EDOM / ISA
Autor Wiadomość
tola 


Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 31 Maj 2017
Posty: 664
Wysłany: 2019-02-06, 13:30   Re: Esseńczycy i ich religia Nazara

wybrana napisał/a:


Ja nie znam zbyt bardzo historycznej prawdy, ale mam swoją wewnętrzną prawdę.
Twoja historyczna prawda potwierdza moją wewnętrzną prawdę.


:-D



Cytat:
Moja wewnętrzna prawda.
Przymierze jakie zawarł Bóg z człowiekiem - Abrahamem.
Cytuję:
17:2Ustanowię bowiem przymierze między mną a tobą i dam ci bardzo liczne potomstwo.
17:3Wtedy Abram padł na oblicze swoje, a Bóg tak do niego mówił:
17:4Oto przymierze moje z tobą jest takie: Staniesz się ojcem wielu narodów.
17:5Nie będziesz już odtąd nazywał się Abram, lecz imię twoje będzie Abraham, gdyż ustanowiłem cię ojcem mnóstwa narodów.
17:6Rozmnożę więc ciebie nad miarę i wywiodę z ciebie narody, i królowie pochodzić będą od ciebie.
17:7I ustanowię przymierze moje między mną a tobą i potomkami twoimi po tobie według pokoleń ich jako przymierze wieczne, abym był Bogiem twoim i potomstwa twego po tobie.


Myślę, że treść tego Przymierza jest jasna - Staniesz się ojcem wielu narodów, wywiodę od ciebie narody.

Abraham dwóch synów - Ismaela i Izaaka.


czy twoja prawda nie pokazuje ci ze Abraham ojciec Narodów czyli gojów ?
a to nie ma nic wspólnego z Izraelem bo tu licz sie Sara i Izaak.




Cytat:
Wszyscy potomkowie Abrahama należą do zawartego Przymierza.
Chociaż Jezus pochodził z Galilei(tam mieszkali jego rodzice), to Galilea również należała do Przymierza Abrahama.
Jezus był obrzezany ze zwyczajem świątynnym.
Obrzezka była od czasów Abrahama.

Patrzysz cielesnie dlatego twoja prawda cie zwodzi.


Cytat:

Zakon Lewitów utworzony przez Arona i Mojżesza był samozwańczym z własnego wyboru zakonem.
Wypełniał on przede wszystkim własne pożądliwości.
Był zbudowany na kłamstwie.
Tak jak Jezus powiedział - waszym ojcem jest szatan, on był mężobójcą od początku.

Nie boisz sie wystepowac przeciw Mojzeszowi o którym Jeszua mówi,Mojzesz pisał o Mnie.




Cytat:

Niestety dalej chrześcijanie opierają swoją wiarę na naukach tych podstępnych faryzeuszy i dlatego mamy historię taką - jaką mamy.
Te wszystkie mordy, okrucieństwa(zakony zbrojne, krwawe krucjaty, tortury, inkwizycja itd) to wszystko spuścizna tych obrzydliwych nauk tego grzesznego zakonu.


a ty nie chrzescijanka ?
troche dziwne twoje zarzuty bo wiemy ze kapłani byli mordowani w Światyni mordowali grecy czyli resztki upadłych bogów bo tam sobie upodobali.
 
 
Jachu 
cichy,pokorny

Pomógł: 445 razy
Wiek: 93
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 10693
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2019-02-06, 14:06   

WOW :aaa:
_________________
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.
 
 
wybrana 
wybrana

Wyznanie: chrześcijanka
Pomogła: 95 razy
Dołączyła: 17 Mar 2017
Posty: 1751
Skąd: Polska
Wysłany: 2019-02-07, 02:19   Re: Esseńczycy i ich religia Nazara

tola napisał/a:
wybrana napisał/a:


Ja nie znam zbyt bardzo historycznej prawdy, ale mam swoją wewnętrzną prawdę.
Twoja historyczna prawda potwierdza moją wewnętrzną prawdę.


:-D



Cytat:
Moja wewnętrzna prawda.
Przymierze jakie zawarł Bóg z człowiekiem - Abrahamem.
Cytuję:
17:2Ustanowię bowiem przymierze między mną a tobą i dam ci bardzo liczne potomstwo.
17:3Wtedy Abram padł na oblicze swoje, a Bóg tak do niego mówił:
17:4Oto przymierze moje z tobą jest takie: Staniesz się ojcem wielu narodów.
17:5Nie będziesz już odtąd nazywał się Abram, lecz imię twoje będzie Abraham, gdyż ustanowiłem cię ojcem mnóstwa narodów.
17:6Rozmnożę więc ciebie nad miarę i wywiodę z ciebie narody, i królowie pochodzić będą od ciebie.
17:7I ustanowię przymierze moje między mną a tobą i potomkami twoimi po tobie według pokoleń ich jako przymierze wieczne, abym był Bogiem twoim i potomstwa twego po tobie.


Myślę, że treść tego Przymierza jest jasna - Staniesz się ojcem wielu narodów, wywiodę od ciebie narody.

Abraham dwóch synów - Ismaela i Izaaka.


czy twoja prawda nie pokazuje ci ze Abraham ojciec Narodów czyli gojów ?
a to nie ma nic wspólnego z Izraelem bo tu licz sie Sara i Izaak.




Cytat:
Wszyscy potomkowie Abrahama należą do zawartego Przymierza.
Chociaż Jezus pochodził z Galilei(tam mieszkali jego rodzice), to Galilea również należała do Przymierza Abrahama.
Jezus był obrzezany ze zwyczajem świątynnym.
Obrzezka była od czasów Abrahama.

Patrzysz cielesnie dlatego twoja prawda cie zwodzi.


Cytat:

Zakon Lewitów utworzony przez Arona i Mojżesza był samozwańczym z własnego wyboru zakonem.
Wypełniał on przede wszystkim własne pożądliwości.
Był zbudowany na kłamstwie.
Tak jak Jezus powiedział - waszym ojcem jest szatan, on był mężobójcą od początku.

Nie boisz sie wystepowac przeciw Mojzeszowi o którym Jeszua mówi,Mojzesz pisał o Mnie.




Cytat:

Niestety dalej chrześcijanie opierają swoją wiarę na naukach tych podstępnych faryzeuszy i dlatego mamy historię taką - jaką mamy.
Te wszystkie mordy, okrucieństwa(zakony zbrojne, krwawe krucjaty, tortury, inkwizycja itd) to wszystko spuścizna tych obrzydliwych nauk tego grzesznego zakonu.


a ty nie chrzescijanka ?
troche dziwne twoje zarzuty bo wiemy ze kapłani byli mordowani w Światyni mordowali grecy czyli resztki upadłych bogów bo tam sobie upodobali.

To chyba logiczne, że I Przymierze, które zawarł Bóg z Abrahamem dotyczy wszystkich narodów - potomków Abrahama . Czego ty nie możesz zrozumieć?

Ja nie osadzam Mojzesza, bo nie ja jestem od osądzania jego. Piszę tylko o zakonie opartym się na prawie z nazwy Mojżeszowym. Ten zakon (Lewici) powstał ok 13,15 wieku pne.
Nie wiemy ile jest prawdy spisanej w tym zakonie,a ile wymysłu ludzi powołujących się na Mojżesza.
Wiemy natomiast to, jak Jezus wypowiedział się o tym zakonie.
_________________
JEZUS MOIM ZBAWCĄ
 
 
wybrana 
wybrana

Wyznanie: chrześcijanka
Pomogła: 95 razy
Dołączyła: 17 Mar 2017
Posty: 1751
Skąd: Polska
Wysłany: 2019-02-07, 09:31   

tola, jeszcze ci dodam, że aby wchodzić w dyskusję w tym temacie, to trzeba go przeczytać od 1 strony. Jest w nim podana wiedza historyczna Izraela - przez użytkownika george.

Historia starego Izraela, to nie tylko historia ludzi, o której czytamy w Starym Testamencie.
Abraham miał 3 synów i na jego trzech synów, i zgodnie z treścią I Przymierza - ci trzej synowie i ich potomkowie należeli do tego Przymierza.
Sam Jakub miał 12 synów i swoje tereny podzielił na 12 plemion.
Juda był 4 synem Jakuba od którego wywodzą się Judaiczycy zamieszkujący tereny Judei ze świątynią w Jerozolimie. Obok w Idumei zamieszkiwali potomkowie Ezawa - również syna Abrahama, którzy również należeli do I przymierza.
Jezus pochodził z Galilei, którą dzieliła od Judei - Samaria.
Ludy te - plemiona się podbijały i przemieszczały.
_________________
JEZUS MOIM ZBAWCĄ
 
 
Jachu 
cichy,pokorny

Pomógł: 445 razy
Wiek: 93
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 10693
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2019-02-07, 10:04   

wybrana napisał/a:
Jest w nim podana wiedza historyczna Izraela - przez użytkownika george.


Tego znanego przyjaciela Żydów ??? :-D
_________________
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.
 
 
tola 


Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 31 Maj 2017
Posty: 664
Wysłany: 2019-02-08, 16:34   

wybrana napisał/a:
tola, jeszcze ci dodam, że aby wchodzić w dyskusję w tym temacie, to trzeba go przeczytać od 1 strony. Jest w nim podana wiedza historyczna Izraela - przez użytkownika george.

Historia starego Izraela, to nie tylko historia ludzi, o której czytamy w Starym Testamencie.
Abraham miał 3 synów i na jego trzech synów, i zgodnie z treścią I Przymierza - ci trzej synowie i ich potomkowie należeli do tego Przymierza.
Sam Jakub miał 12 synów i swoje tereny podzielił na 12 plemion.
Juda był 4 synem Jakuba od którego wywodzą się Judaiczycy zamieszkujący tereny Judei ze świątynią w Jerozolimie.
Obok w Idumei zamieszkiwali potomkowie Ezawa - również syna Abrahama, którzy również należeli do I przymierza.
Jezus pochodził z Galilei, którą dzieliła od Judei - Samaria.
Ludy te - plemiona się podbijały i przemieszczały.

Prosze wymien tych 3 synów Abrahama i z kim, bo pamieć mnie zawodzi ;-)




Cytat:
To chyba logiczne, że I Przymierze, które zawarł Bóg z Abrahamem dotyczy wszystkich narodów - potomków Abrahama .
Czego ty nie możesz zrozumieć?

Ciebie bo kombinujesz ajajaj

Cytat:
Ja nie osadzam Mojzesza, bo nie ja jestem od osądzania jego. Piszę tylko o zakonie opartym się na prawie z nazwy Mojżeszowym. Ten zakon (Lewici) powstał ok 13,15 wieku pne.
Nie wiemy ile jest prawdy spisanej w tym zakonie,a ile wymysłu ludzi powołujących się na Mojżesza.
Wiemy natomiast to, jak Jezus wypowiedział się o tym zakonie.

_________________

Nie osadzasz a to jak nazwac ?

Cytat:
Zakon Lewitów utworzony przez Arona i Mojżesza był samozwańczym z własnego wyboru zakonem.
Wypełniał on przede wszystkim własne pożądliwości.
Był zbudowany na kłamstwie.
Tak jak Jezus powiedział - waszym ojcem jest szatan, on był mężobójcą od początku.


DO kogo personalnie to powiedział ?
wiemy ze Wąż -Smok jest szatanem a ty o kim ?
 
 
wybrana 
wybrana

Wyznanie: chrześcijanka
Pomogła: 95 razy
Dołączyła: 17 Mar 2017
Posty: 1751
Skąd: Polska
Wysłany: 2019-02-08, 17:10   

tola napisał/a:
wybrana napisał/a:
tola, jeszcze ci dodam, że aby wchodzić w dyskusję w tym temacie, to trzeba go przeczytać od 1 strony. Jest w nim podana wiedza historyczna Izraela - przez użytkownika george.

Historia starego Izraela, to nie tylko historia ludzi, o której czytamy w Starym Testamencie.
Abraham miał 3 synów i na jego trzech synów, i zgodnie z treścią I Przymierza - ci trzej synowie i ich potomkowie należeli do tego Przymierza.
Sam Jakub miał 12 synów i swoje tereny podzielił na 12 plemion.
Juda był 4 synem Jakuba od którego wywodzą się Judaiczycy zamieszkujący tereny Judei ze świątynią w Jerozolimie.
Obok w Idumei zamieszkiwali potomkowie Ezawa - również syna Abrahama, którzy również należeli do I przymierza.
Jezus pochodził z Galilei, którą dzieliła od Judei - Samaria.
Ludy te - plemiona się podbijały i przemieszczały.

Prosze wymien tych 3 synów Abrahama i z kim, bo pamieć mnie zawodzi ;-)




Cytat:
To chyba logiczne, że I Przymierze, które zawarł Bóg z Abrahamem dotyczy wszystkich narodów - potomków Abrahama .
Czego ty nie możesz zrozumieć?

Ciebie bo kombinujesz ajajaj

Cytat:
Ja nie osadzam Mojzesza, bo nie ja jestem od osądzania jego. Piszę tylko o zakonie opartym się na prawie z nazwy Mojżeszowym. Ten zakon (Lewici) powstał ok 13,15 wieku pne.
Nie wiemy ile jest prawdy spisanej w tym zakonie,a ile wymysłu ludzi powołujących się na Mojżesza.
Wiemy natomiast to, jak Jezus wypowiedział się o tym zakonie.

_________________

Nie osadzasz a to jak nazwac ?

Cytat:
Zakon Lewitów utworzony przez Arona i Mojżesza był samozwańczym z własnego wyboru zakonem.
Wypełniał on przede wszystkim własne pożądliwości.
Był zbudowany na kłamstwie.
Tak jak Jezus powiedział - waszym ojcem jest szatan, on był mężobójcą od początku.


DO kogo personalnie to powiedział ?
wiemy ze Wąż -Smok jest szatanem a ty o kim ?

Pisz logiczne.
Odpowiedzi na twoje sugestie są w powyższych postach.
Zacznij czytać od początku, a się dowiesz.
_________________
JEZUS MOIM ZBAWCĄ
 
 
Jachu 
cichy,pokorny

Pomógł: 445 razy
Wiek: 93
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 10693
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2019-02-08, 17:35   

Może "kamyczek do ogródeczka" ???

1 Moj. 25:1-6
1. Potem Abraham pojął drugą żonę, której imię było Ketura.
2. Która mu urodziła Zamrama, i Joksana, i Madana, i Midyjana, i Jesobaka, i Suacha.
3. A Joksan spłodził Sabę, i Dedana; a synowie Dedanowi byli Asurymowie i Letusymowie, i Leumymowie.
4. Synowie zaś Midyjanowi byli Hefa, i Hefer, i Henoch, i Abyda, i Eldaa; wszyscy ci byli synowie Ketury.
5. I dał Abraham wszystko, co miał, Izaakowi.
6. A synom założnic, które miał Abraham, dał upominki; i wyprawił je od Izaaka syna swego, jeszcze za żywota swego, ku wschodowi do krainy wschodniej.[color=indigo] [u]Czyżby do Georgii ??? :xhehe: [/u].[/color]
(BG)

Pierwszą żoną była Sara,drugą Ketura, a czym była Hagara,-no czym ??? :xhehe:
_________________
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.
Ostatnio zmieniony przez Jachu 2019-02-08, 18:10, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
tola 


Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 31 Maj 2017
Posty: 664
Wysłany: 2019-02-08, 17:48   

A to sie tych synów namnozyło ,tyle tylko ,ze te kobiety to nie Sara a liczy sie TYLKO
Ona .

Kim jest Hagar ? to obraz Góry Synaj która rodzi w NIEWOLE .


21 Powiedzcie mi wy, którzy chcecie żyć pod Prawem, czy Prawa tego nie rozumiecie?
22 Przecież napisane jest, że Abraham miał dwóch synów, jednego z niewolnicy, a drugiego z wolnej
10. 23 Lecz ten z niewolnicy urodził się tylko według ciała
11, ten zaś z wolnej - na skutek obietnicy.
24 Wydarzenia te mają jeszcze sens alegoryczny: niewiasty te wyobrażają dwa przymierza; jedno, zawarte pod górą Synaj, rodzi ku niewoli, a wyobraża je Hagar:
25 Synaj jest to góra w Arabii, a odpowiednikiem jej jest obecne Jeruzalem.
Ono bowiem wraz ze swoimi dziećmi trwa w niewoli.
 
 
wybrana 
wybrana

Wyznanie: chrześcijanka
Pomogła: 95 razy
Dołączyła: 17 Mar 2017
Posty: 1751
Skąd: Polska
Wysłany: 2019-02-08, 17:54   

Sprostowanie - Abraham miał dwóch synów.
Nastąpił w moim wpisie błąd z klawiatury.
_________________
JEZUS MOIM ZBAWCĄ
 
 
tola 


Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 31 Maj 2017
Posty: 664
Wysłany: 2019-02-08, 18:07   

Słusznie prostujesz a wiele tego jest .

tu natomiast
Cytat:

Abraham miał 3 synów i na jego trzech synów, i zgodnie z treścią I Przymierza - ci trzej synowie i ich potomkowie należeli do tego Przymierza.

nie jest bład klawiatury ale niech ci bedzie moze inne tez poprostujesz . :-)
 
 
Jachu 
cichy,pokorny

Pomógł: 445 razy
Wiek: 93
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 10693
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2019-02-08, 18:16   

1 Moj. 25:1-6
1. Potem pojął Abraham drugą żonę, której było na imię Ketura.
2. Ta urodziła mu Zymrana, Jokszana, Medana, Midiana, Jiszbaka i Szuacha.
3. A Jokszan zrodził Szebę i Dedana; synami Dedana byli: Aszuryci, Letuszyci i Leummici.
4. Synami Midiana zaś byli: Efa, Efer, Chanoch, Abida i Elda. Wszyscy oni byli potomkami Ketury.
5. Abraham oddał Izaakowi całe swoje mienie.
6. A synów nałożnic, które miał Abraham, obdarował Abraham i wyprawił ich od Izaaka, syna swego, jeszcze za życia swego na wschód, do kraju wschodniego
.

Może do Georgii ??? :xhehe:
(BW)
:lol: :-D
_________________
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.
 
 
booris

Wyznanie: Dub & Motocykl
Pomógł: 180 razy
Dołączył: 17 Kwi 2015
Posty: 3027
Skąd: Amsterdam,Londyn,Barcelona
Wysłany: 2019-02-09, 22:18   

Jachu napisał/a:
Może do Georgii ???

A moze do Jachucji.
_________________
Mówię tylko do tych którzy chcą mnie słuchać
Ci którzy nie chcą nie obchodzą mnie
Po co mam czas tracić na mówienie do ściany
Ściana i tak zawsze swoje wie

https://www.youtube.com/watch?v=Hbq5UyaM8sk
 
 
Jachu 
cichy,pokorny

Pomógł: 445 razy
Wiek: 93
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 10693
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2019-02-10, 10:33   

booris napisał/a:
A moze do Jachucji.


Może,kto wie?,kto wie? :xhehe:
_________________
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.
 
 
George 


Wyznanie: NAZAREJCZYK
Pomógł: 23 razy
Dołączył: 02 Paź 2014
Posty: 1463
Wysłany: 2019-02-10, 23:20   Pierwszy Żyd / Juda, - ojciec Żydów i religii Żydowskiej

Jachu napisał/a:
wybrana napisał/a:
Jest w nim podana wiedza historyczna Izraela - przez użytkownika george.


Tego znanego przyjaciela Żydów ??? :-D


Tak J..., tego 'przyjaciela', nie pierwszego w historii, który służy Żydom / Jude poprzez pisanie PRAWDY

Ja nie piewwszy któremu Bóg nakazał to czynić :

Cytat:

Ewangelia

1. czytanie (Jr 1, 4-5. 17-19)

Powołanie proroka

Czytanie z Księgi proroka Jeremiasza

Za panowania Jozjasza Pan skierował do mnie następujące słowo: «Zanim ukształtowałem cię w łonie matki, znałem cię, nim przyszedłeś na świat, poświęciłem cię, prorokiem dla narodów ustanowiłem cię.

Ty zaś przepasz biodra, wstań i mów wszystko, co ci rozkażę. Nie lękaj się ich, bym cię czasem nie napełnił lękiem przed nimi.

A oto Ja czynię cię dzisiaj twierdzą warowną, kolumną żelazną i murem ze spiżu przeciw całej ziemi,

przeciw królom judzkim i ich przywódcom, ich kapłanom i ludowi tej ziemi.

Będą walczyć przeciw tobie, ale nie zdołają cię zwyciężyć,

gdyż Ja jestem z tobą – mówi Pan – by cię ochraniać».


_________________
Błąd w Historii prowadzi do błędu w Doktrynie.

Kłamstwo może zmienić historię, ale tylko Prawda może zmienić Świat.

”Łatwiej jest oszukać człowieka, niż przekonać go, ze został oszukany"
Mark Twain
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 11