Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Księga Rodzaju; Prawda i Prawo.
Autor Wiadomość
wybrana 
wybrana

Wyznanie: chrześcijanka
Pomogła: 95 razy
Dołączyła: 17 Mar 2017
Posty: 1751
Skąd: Polska
Wysłany: 2019-02-26, 15:27   

BoaDusiciel napisał/a:
Jak to dobrze, że Jezus umarł.
Bo gdyby nie umarł, to by nie zmartwychwstał.
A gdyby nie zmartwychwstał, to by chrześcijaństwo nie powstało.
I wszyscy byliby poganami, bez nadziei na zbawienie ...
Panie Heńku, Pan też się ciesz?y że Jezus umarł ? :->

A jeżeli będziesz widział, że twój syn tonie, to czy nie wskoczył byś do wody, by go ratować?
A jeżeli uratujesz go, a sam się utopisz, to, czy twój syn w przyszłości powie - jak to dobrze, że mój ojciec mnie uratował, a sam się utopił.
Będziesz dla niego potwierdzeniem ojcowskiej miłości. Będzie ci syn do końca życia wdzięczny, bo przecież mogłeś nie wskoczyć i wtedy on by się utopił, a nie ty.
Zrobił byś to dla swego dziecka z miłości?
_________________
JEZUS MOIM ZBAWCĄ
 
 
Luba 

Pomogła: 87 razy
Dołączyła: 18 Mar 2017
Posty: 1307
Wysłany: 2019-02-26, 16:02   

Henryk napisał/a:

Mt 20:28 br "Tak właśnie Syn Człowieczy nie przyszedł, by Mu służono, lecz żeby służyć i dać życie swoje na okup za wielu."



Henryku...okup daje sie porywaczowi... :->

Poza tym Syn Boży sam najlepiej wyjasnia co bylo Jego misja na ziemi:

37 Piłat zatem powiedział do Niego: «A więc jesteś królem?» Odpowiedział Jezus: «Tak, jestem królem. Ja się na to narodziłem i na to przyszedłem na świat, aby dać świadectwo prawdzie14. Każdy, kto jest z prawdy, słucha mojego głosu»....J 18; 37

Cytat:
Zaraz napisze, że Mateusz to też Żyd i nie jest dla Niej autorytetem. :xhehe:


Mateusz jest Zydem ale to nie jest powod, ktory nie pozwala mi uznac go jako autorytet.

Oprocz Jezusa ja nie uznaje po prostu żadnych ludzkich autorytetow.

Mateusz zreszta nie mial wplywu na to, co znalazlo sie w ewangelii opatrzonej jego imieniem, bo przecież ostatecznym autorem NT jest Krk....czy to sie komus podoba czy też nie.... :->


Cytat:
1J 3:16 bw "Po tym poznaliśmy miłość, że On za nas oddał życie swoje; i my winniśmy życie oddawać za braci."
Jan też nie zasługuje u Niej na uwagę...


Henryku...czym innym jest oddac życie za braci. a czym innym ofiara w sensie"baranek boży, ktory gladzi grzechy swiata", a jeszcze czyms innym jest okup, ktory daje sie porywaczowi :-D

Nie rozgraniczajac poszczegolnych opcji stawiasz znak rownosci pomiedzy klamstwem i prawdą.

Ojciec niebianski nie jest przeciez żądnym krwi Jahwe, ani nie porywal nikogo ani niczego, zeby miec teraz podstawy do żądania okupu...

No chyba, że sprawca tego calego zamieszania jest Jahwe, ktory nas "porwal" do swojego krolestwa ciemnosci i teraz prowadzi handel wymienny z Ojcem.... :roll:

Taka wersja miala juz przeciez swoj precedens, ktory Zydzi opisali w historii Hioba.
 
 
tola 


Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 31 Maj 2017
Posty: 664
Wysłany: 2019-02-26, 16:37   

Luba napisał/a:
wybrana napisał/a:

Jezus umarł za grzeszników, by dać im zbawienie w darze przez wiarę - wiarę, której wypełnieniem jest miłość do Boga i bliźniego.


Jezus zyl dla nas, a nie umieral za nas.

On umarl smiercia nienaturalna, niewinny tego, co Mu zarzucono.

Powodem Jego smierci byla wielka wiara Zydow i zydowski nakaz wypelnienia obowiazku prawa, wg ktorego Syn Bozy musial umrzec.

Pawel ma o tym inne zdanie i narzucil je chrzescijanstwu w swoich "dzielach",na ktore chrzescijanie musza sie wciaz powolywac, bo Nauka Objawienia w zadnym wypadku nie potwierdza rewelacjii, jakoby Chrystus skladal sie w ofierze na oltarzu Jahwe za grzechy swiata... jak jakies bezbronne wobec zydowskich rzeznikow zwierze.

Jezusa potraktowano jak ofiarne zwierze....Ale Ojciec i Syn nie maja z tym nic wspolnego....ani tez Kosciol zbudowany na Skale nie ma z ta" ofiara" nic wspolnego...nie glosi jej jak Pawel z Tarsu i cale chrzescijanstwo za nim...


W Kosciele obowiazuje Prawda objawiona przez Syna Bozego :-> a nie przez Pawla i Lukasza.


A gdzie Paweł powiedziałto co ty tu napisałas ze składa siebie wofierze naołtarzu Jahwe.
skad ty wyciagasz takie 'rewelacje'''
Nie masz pojecia o czym Paweł nam Objawił .twoja zguba jak powiedzial Piotr.

.
Cytat:

Jezus zyl dla nas, a nie umieral za nas.

a po co zył dla ciebie ?
dlaczego nie umarł za ciebie ?
[/quote]
_________________
Jeszua=YHVH
Ostatnio zmieniony przez tola 2019-02-26, 16:42, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
BoaDusiciel 

Wyznanie: Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego
Pomógł: 216 razy
Dołączył: 04 Lis 2013
Posty: 5384
Wysłany: 2019-02-26, 16:39   

wybrana napisał/a:
BoaDusiciel napisał/a:
Jak to dobrze, że Jezus umarł.
Bo gdyby nie umarł, to by nie zmartwychwstał.
A gdyby nie zmartwychwstał, to by chrześcijaństwo nie powstało.
I wszyscy byliby poganami, bez nadziei na zbawienie ...
Panie Heńku, Pan też się ciesz?y że Jezus umarł ? :->

A jeżeli będziesz widział, że twój syn tonie, to czy nie wskoczył byś do wody, by go ratować?
A jeżeli uratujesz go, a sam się utopisz, to, czy twój syn w przyszłości powie - jak to dobrze, że mój ojciec mnie uratował, a sam się utopił.
Będziesz dla niego potwierdzeniem ojcowskiej miłości. Będzie ci syn do końca życia wdzięczny, bo przecież mogłeś nie wskoczyć i wtedy on by się utopił, a nie ty.
Zrobił byś to dla swego dziecka z miłości?

Ale o co biega ?
Przecież napisałem, że to dobrze, że Jezus umarł.
Gdyby nie umarł, nie byłoby chrześcijaństwa.
Ty uważasz, że byłoby lepiej gdyby nie umarł ? :->
 
 
Henryk 

Pomógł: 453 razy
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 10237
Wysłany: 2019-02-26, 17:15   

Luba napisał/a:
Henryku...okup daje sie porywaczowi... :->

Masz rację, porywaczowi też.
Jest to wymuszona zapłata za uwolnienie kogoś lub odzyskanie czegoś.
https://sjp.pwn.pl/sjp/okup;2494961.html

Okupem za utracone życie pierwszego Adama było życie drugiego Adama.
Cytat:
Ojciec niebianski nie jest przeciez żądnym krwi Jahwe, ani nie porywal nikogo ani niczego, zeby miec teraz podstawy do żądania okupu...

Tak się jednak składa, że Stwórca zażądał równoważnej ceny, ponieważ żądnym jest między innymi Sprawiedliwości.

Czego nie rozumiesz?
 
 
Queza 
The Morning Star


Pomogła: 155 razy
Wiek: 42
Dołączyła: 30 Mar 2012
Posty: 4680
Skąd: Bieszczady
Wysłany: 2019-02-26, 18:59   

RM napisał/a:
W książce Chata jest taka scena, w której główny bohater, ojciec, który stracił córkę zamordowaną przez zboczeńca, spotyka się z Mądrością. On chce sprawiedliwości, a Mądrośc zadaje mu pytanie: które ze swoich dzieci poślesz za karę do piekła?


Jest też taki film "Chata". Pięknie nagrany na podstawie tej książki.
_________________
Matko, która jesteś w Niebie, chroń Nas zawsze w potrzebie. Niech się Imię Twoje święci, miej Nas zawsze w Swej pamięci.
 
 
RM 

Wyznanie: Unitarianizm jest błędem
Pomógł: 157 razy
Dołączył: 20 Mar 2012
Posty: 3253
Wysłany: 2019-02-26, 19:40   

Ja przyjąłem autorytet Jezusa nad swoim zyciem wówczas, kiedy o Mojżeszu i jego prawie nie miałem jeszcze żadnego pojęcia. Po prostu jestem szczęściarzem, ponieważ ominął mnie cały bałagan, nazywany ST lub ciemnością. Od razu poznałem światłość. Dlatego rozumiem osoby, które nie utożsamiają się ze śmiercią Jezusa, ale z jego życiem i nauczaniem. Bo istota życia z Jezusem polega na słuchaniu i naśladowaniu Mistrza, nie zaś na pielęgnowaniu religijnych fetyszów w postaci krzyża, krwi, grobu, czy też innych.

Jednak całe swoje życie spędziłem na poznawaniu pism i rozumiem także dialektykę opartą na ofiarach, okupie - wykupie, zadośćuczynieniu.
Skąd się wziął sytem ofiarniczny? Jest to najistotniejsza część kultu JHWH, opisana w PM. Ofiary były składane dla JHWH, jako forma przebłagania, odkupienia, zadośćuczynienia. Oczywistym również jest, że zakon (prawo) jest atrybutem JHWH. Jeśli przyjmiemy starotestamentowy sposób rozumowania i uznamy śmierć Jezusa jako ofiarę, to jest tylko jedna ścieżka rozumowania; była to ofiara dla JHWH. O tym akcie czytamy:
Tak właśnie Syn Człowieczy nie przyszedł, by Mu służono, lecz żeby służyć i dać życie swoje na okup za wielu.
Chrystus wykupił nas od przekleństwa zakonu
...wykupił tych, którzy byli pod zakonem, abyśmy usynowienia dostąpili
Jest to rzecz dobra i miła przed Bogiem, Zbawicielem naszym, który chce, aby wszyscy ludzie byli zbawieni i doszli do poznania prawdy. Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek Chrystus Jezus, który siebie samego złożył jako okup za wszystkich, aby o tym świadczono we właściwym czasie. Na to zostałem ustanowiony kaznodzieją i apostołem - prawdę mówię, nie kłamię - nauczycielem pogan w wierze i w prawdzie.
Godzien jesteś wziąć księgę i zdjąć jej pieczęcie, ponieważ zostałeś zabity i odkupiłeś dla Boga krwią swoją ludzi z każdego plemienia i języka

Tak więc, jeśli przyjmujemy dialektykę o odkupieniu, wykupieniu, okupie, to pisma prowadzą do świadomości uwolnienia spod władzy JHWH.
 
 
BoaDusiciel 

Wyznanie: Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego
Pomógł: 216 razy
Dołączył: 04 Lis 2013
Posty: 5384
Wysłany: 2019-02-26, 20:14   

No to wspaniale.
A jak Kolega uważa - dobrze to czy źle, że Jezus umarł ? :roll:
 
 
Henryk 

Pomógł: 453 razy
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 10237
Wysłany: 2019-02-26, 20:17   

RM napisał/a:
Tak więc, jeśli przyjmujemy dialektykę o odkupieniu, wykupieniu, okupie, to pisma prowadzą do świadomości uwolnienia spod władzy JHWH.


Uwolniony spod władzy Stwórcy stajesz się niewolnikiem kogo? :roll:
Chcesz podpowiedzi?
 
 
BoaDusiciel 

Wyznanie: Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego
Pomógł: 216 razy
Dołączył: 04 Lis 2013
Posty: 5384
Wysłany: 2019-02-26, 20:22   

Może ja zgadnę ...
Szatana Diabła ?
Wielkiego Różowego Jednorożca ?
Kubusia Puchatka ?
Trafiłem ???? :-)
 
 
Luba 

Pomogła: 87 razy
Dołączyła: 18 Mar 2017
Posty: 1307
Wysłany: 2019-02-26, 20:31   

Henryk napisał/a:
RM napisał/a:
Tak więc, jeśli przyjmujemy dialektykę o odkupieniu, wykupieniu, okupie, to pisma prowadzą do świadomości uwolnienia spod władzy JHWH.


Uwolniony spod władzy Stwórcy stajesz się niewolnikiem kogo? :roll:
Chcesz podpowiedzi?


Czlowiek "uwolniony" spod wladzy Stworcy stal sie niewolnikiem JHWH.

Czlowiek uwolniony spod wladzy JHWH staje sie na nowo "domownikiem Domu Ojca", czyli dzieckiem bozym, bratem i siostra Syna Bozego.

JHWH nie jest Stworca :-> On jest tylko tworca prawa i i religii, w ktorej odbiera boska czesc od swoich niewolnikow, gluchych i slepych wobec objawionej Prawdy.
 
 
RM 

Wyznanie: Unitarianizm jest błędem
Pomógł: 157 razy
Dołączył: 20 Mar 2012
Posty: 3253
Wysłany: 2019-02-26, 20:57   

Wybrana napisał/a:
Jeżeli dobrze cię zrozumiałam, to uważasz, że człowiek został karnie zesłany na ziemię i przebywa w świecie fizycznym w swoim fizycznym ciele jako więzień duchowy, którego dusza musi wyzwalać się z tego świata i ze swojego fizycznego świata, by łączyć się z miłością Bożą.
Skoro wszystko, co stworzył Bóg istnieje zgodnie z Jego prawem, to po co ten świat fizyczny jest zagładą dla duchowości człowieka? Przecież jak stwierdziłeś, wszystko co fizyczne objęte jest prawem Bożym. Skoro świat materialny jest dla człowieka pierwiastkiem złym, to jak może podlegać pod prawo Boże?
A skoro prawa Boże są dobre, to po co człowiek ma się z tych praw wyzwalać?
To, co napisałeś o dobrym prawie świata fizycznego jest sprzeczne z walką człowieka z tym prawem.


Świat fizyczny został stworzony dla człowieka i jemu poddany. Człowiek został stworzony, jako istota posiadająca dwie natury: duchową i fizyczną. Te dwie natury są ze sobą połączone duszą. Świat fizyczny nie łączy się ze światem duchowym w jedno; połączenie świata fizycznego z duchowym następuje poprzez bufor. W przypadku człowieka tym buforem jest dusza. W przypadku rzeczywistości fizycznej i duchowej, tym buforem był ogród. Dopóki człowiek pozostawał w ogrodzie, ciało trwało w harmonii z duchem, a dusza, która je spajała, doświadczała szczęścia i zadowolenia. Ciało w ogrodzie było otoczone miłością, poczuciem bezpieczeństwa, zaopatrzeniem - funkcjonowało w beztrosce.
Kiedy człowiek opuścił ogród, ciało znalazło się w rzeczywistości walki, kultu siły i przemocy, poczucia zagrożenia. Duch został zmarginalizowany i utracił jakiekolwiek znaczenie. Dusza zaczęła doświadczać zagubienia, zamieszania, lęku. Pragnienie życia i przetrwania spowodowało, że wszystkie siły, cele, dążenia, motywacje skupiły się na ciele, a o duchu można by powiedzieć, że umarł. No może nie w sensie dosłownym, ale takim, że przestał wywierać wpływ na człowieka i z perspektywy człowieka żyjącego życiem jedynie fizycznym, stał się martwy. Więc opuszczenie ogrodu nie jest karą i człowiek nie przebywa w świecie fizycznym, jako więzień duchowy. Świat duchowy przenika ten fizyczny, ale w drugą stronę możliwości nie ma. Świat fizyczny fubnkcjonuje wg innych zasad niż duchowy. Konstytucją świata duchowego jest prawda, zaś świata fizycznego - prawo.
Korzystamy z prądu elektrycznego i uważamy, że jest dobry. Prąd może zabić, czy to oznacza, że jest zły? Świat generatorów, rozdzielni elektrycznych, transformatorów, przewodów, gniazdek i urządzeń elektrycznych jest bardzo skutecznie odseparowany od ludzi za pomocą izolatorów. Nie dotykamy prądu, nie wchodzimy z nim w bezpośrednie interakcje, ponieważ jest to śmiertelnie niebezpieczne. Jednak z energii elektrycznej korzystamy powszechnie i trudno sobie wyobrazić nasze istnienie bez prądu. Przenikamy świat energii elektrycznej, znamy prawa, które nią rządzą, dlatego się nią bezpiecznie posługujemy. Nie pozwalamy jednak, aby energia elektryczna przenikała masz świat, nasze organizmy, nasze żywotne funkcje. Podobnie jest ze światem duchowym i fizycznym.
Prawo Boga jest tylko dla świata fizycznego, dla istot stworzonych z prochu ziemi i do tej ziemi powracających. Żyjąc pod prawem, pozostajemy jedynie istotami fizycznymi. Paweł nazywał ludzi żyjących pod prawem - cielesnymi, a wypełnianie prawa - cielesnością. Prawo Boga jest dobre, ale jest przeznaczone tylko dla istot fizycznych. Jeśli istota duchowa dobrowolnie wchodzi pod to prawo, umiera.

Dlatego Jezus uczy nas o narodzeniu z ducha, o odbudowie Królestwa (Ogrodu) i opuszczeniu niewoli. Tą niewolą jest pozostawanie pod prawem, prawem religijnym takim jak PM.
Poniżej tego tematu, kolejny dotyczy Pnp. Tam pisałem bardzo dużo o ogrodzie, o możliwości odbudowy ogrodu tu i teraz, o prawdzie i o prawie. O tym, jak toksyczny wpływ na człowieka i jego rozwój duchowy ma prawo, a także o poznawaniu i odbudowywaniu prawdy. Jeśli jesteś zainteresowana to zachęcam.
 
 
RM 

Wyznanie: Unitarianizm jest błędem
Pomógł: 157 razy
Dołączył: 20 Mar 2012
Posty: 3253
Wysłany: 2019-02-26, 21:11   

Henryk napisał/a:
Uwolniony spod władzy Stwórcy stajesz się niewolnikiem kogo? :roll:


Czy Ty rozumiesz co piszesz? Gdzie i kiedy człowiek uwolnił się spod władzy Stwórcy? - to się stało w Ogrodzie. Kiedy człowiek opuścił Ogród, pod czyją jurysdykcję wszedł? Boga Stwórcy? Może inaczej. Co zaczął robić człowiek po opuszczeniu Ogrodu? Zabójstwo, przemoc (Lamech), nierząd, kłamstwa...Czyje zwierzchnictwo charakteryzują takie czyny? Zdaje się, że cały ST po opuszczeniu Ogrodu to zwierzchnictwo JHWH.
 
 
BoaDusiciel 

Wyznanie: Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego
Pomógł: 216 razy
Dołączył: 04 Lis 2013
Posty: 5384
Wysłany: 2019-02-27, 07:12   

No masz ci los ...
Teraz okazuje się, że Jahwe to nie Stwórca.
Co się stało ze Stwórcą ?
A Jezus to syn Stwórcy czy Jahwe ? :roll:
 
 
Henryk 

Pomógł: 453 razy
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 10237
Wysłany: 2019-02-27, 08:12   

RM napisał/a:
Zdaje się, że cały ST po opuszczeniu Ogrodu to zwierzchnictwo JHWH.

Wcale nie jesteś oryginalny. :-P
Już byli tu tacy przed Tobą, co udowadniali, że JHWH to imię Szatana.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 11