Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Pisma i kościoły
Autor Wiadomość
Korn

Pomógł: 36 razy
Dołączył: 20 Kwi 2016
Posty: 674
Wysłany: 2019-03-06, 19:42   Pisma i kościoły

Jezus nie napisał żadnych pism, co ciekawe krytykował uczonych w pismach. Jezus nie babrał się w pismach. A mimo tego po jego śmierci pisma wiodły główny prym.

Na bazie pism, które Jezus ostro potępiał, powstało obecnie około czterysta rożnych odgałęzień religijnych. Toczących ze sobą bezustanne spory.

Wniosek o to taki: Po co się babrać w pismach? komu potrzebne są spory? Co te spory dały ludzkości? Po co znać pisma na pamięć jak zna je Jachu i Henryk? Czy to nie jest chore?
 
 
BoaDusiciel 

Wyznanie: Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego
Pomógł: 216 razy
Dołączył: 04 Lis 2013
Posty: 5384
Wysłany: 2019-03-06, 20:12   

Hobby takie mają, to niech se mają :->
 
 
Luba 

Pomogła: 87 razy
Dołączyła: 18 Mar 2017
Posty: 1307
Wysłany: 2019-03-06, 20:15   Re: Pisma i kościoły

Korn napisał/a:
Czy to nie jest chore?



Biblia to wartosciowa ksiega...beletrystyka... :->

Uwazam, ze warto ja znac...konieczne jest jednak wlasciwe podejscie do jej tresci.

Moja przygoda z Biblia zaczela sie w czasie studium...byla to lektura obowiazkowa w ramach kulturoznawstwa...

A potem stracilam dystans do tej lektury i dalam sobie wmowic oszolomom religijnym, ze to Slowo Boze.

Moja choroba trwala baaaaaaaaaaaardzo dlugo.

"Wyleczyli" mnie protestanci, za pomoca swojej sola scriptura :crazy:
 
 
Korn

Pomógł: 36 razy
Dołączył: 20 Kwi 2016
Posty: 674
Wysłany: 2019-03-06, 20:40   Re: Pisma i kościoły

Luba napisał/a:
Korn napisał/a:
Czy to nie jest chore?



Biblia to wartosciowa ksiega...beletrystyka... :->

Uwazam, ze warto ja znac...konieczne jest jednak wlasciwe podejscie do jej tresci.

Moja przygoda z Biblia zaczela sie w czasie studium...byla to lektura obowiazkowa w ramach kulturoznawstwa...

A potem stracilam dystans do tej lektury i dalam sobie wmowic oszolomom religijnym, ze to Slowo Boze.

Moja choroba trwala baaaaaaaaaaaardzo dlugo.

"Wyleczyli" mnie protestanci, za pomoca swojej sola scriptura :crazy:


Beletrystyka to na pewno, także i sodomia.

Kiedyś już tu pisałem na ten temat. Z pewnością Luba mogłaś tego nie czytać, bo zarejestrowałaś się później. Pozwolę sobie przypomnieć co nieco.

Otóż przytaczany nam przez pisma, jako wielki mędrzec i rozjemca Salomon. Wzór cnót i prawości-przytaczany nam jako ideał pisma. I co dowiadujemy się z tego pisma?

Ma siedemset żon prawowitych i trzysta nałożnic. Toż to dewiant seksualny=sodomita. Jaką zazdrość musi wywoływać u tych biednych kobiet walczących o względy samca alfa.

I ktoś na podstawie tego pisma, przedstawia nam tego sodomitę nie umiejącego poradzić sobie ze swoimi skłonnościami, jako najmądrzejszego człowieka na świecie.

Te tezy wbijają wszystkim religantom do głowy a oni w to wierzą. Sodomitę wynieśli na ołtarze wszystkich religii. Czy to nie chore? Dlatego ludzie zatracili znaczenia dobra i zła, czytając pisma. Czy zło ma być dobrem pytają się?
 
 
Quinque 


Wyznanie: Katolickie - obrządek łaciński
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 29 Gru 2017
Posty: 600
Wysłany: 2019-03-06, 21:59   

Może zacznijmy od tego że Jezus krytykował uczonych w Piśmie, za hipokryzję. A nie za to że byli uczeni w Piśmie
_________________
"Bękart diabła czy dziecko Boże. Stara gwardia czy cyber młodzież
Kto kręci globem? Iluminacja, masońskie loże
Czarna magia, zdefiniuj chorobę. Jaka jest prawda za c$#j się nie dowiesz"
 
 
Luba 

Pomogła: 87 razy
Dołączyła: 18 Mar 2017
Posty: 1307
Wysłany: 2019-03-06, 22:26   

Quinque napisał/a:
Może zacznijmy od tego że Jezus krytykował uczonych w Piśmie, za hipokryzję. A nie za to że byli uczeni w Piśmie



Hipokryzja jest rażaco widoczną cechą twojej organizacji religijnej. Jak ci nie wstyd utożsamiac sie z ta organizacją....i jeszcze Syna Bozego w to mieszac... :roll:
 
 
Queza 
The Morning Star


Pomogła: 155 razy
Wiek: 42
Dołączyła: 30 Mar 2012
Posty: 4680
Skąd: Bieszczady
Wysłany: 2019-03-06, 22:30   

Ja na przykład chciałabym znać dobrze Pisma, ale mój mózg jest inny, czyści wszystko co próbuję wbić do głowy.
_________________
Matko, która jesteś w Niebie, chroń Nas zawsze w potrzebie. Niech się Imię Twoje święci, miej Nas zawsze w Swej pamięci.
 
 
wybrana 
wybrana

Wyznanie: chrześcijanka
Pomogła: 95 razy
Dołączyła: 17 Mar 2017
Posty: 1751
Skąd: Polska
Wysłany: 2019-03-07, 00:18   Re: Pisma i kościoły

Luba napisał/a:
Korn napisał/a:
Czy to nie jest chore?



Biblia to wartosciowa ksiega...beletrystyka... :->

Uwazam, ze warto ja znac...konieczne jest jednak wlasciwe podejscie do jej tresci.

Moja przygoda z Biblia zaczela sie w czasie studium...byla to lektura obowiazkowa w ramach kulturoznawstwa...

A potem stracilam dystans do tej lektury i dalam sobie wmowic oszolomom religijnym, ze to Slowo Boze.

Moja choroba trwala baaaaaaaaaaaardzo dlugo.

"Wyleczyli" mnie protestanci, za pomoca swojej sola scriptura :crazy:


Biblia, to Pismo Święte.
Uczy ona o Bogu i Jego świętości oraz o siłach ciemności i grzechu.
Stary Testament ukazuje ciemność, która przejęła we władanie człowieka.
Nowy Testament uczy o Światłości, która zaświeciła w ciemności.
Uczy o prawdzie i darze łaski.
Bez pouczenia i rozeznania duchowego - nie można czerpać z niej istoty przesłania.
_________________
JEZUS MOIM ZBAWCĄ
 
 
BoaDusiciel 

Wyznanie: Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego
Pomógł: 216 razy
Dołączył: 04 Lis 2013
Posty: 5384
Wysłany: 2019-03-07, 07:21   

Quinque napisał/a:
Może zacznijmy od tego że Jezus krytykował uczonych w Piśmie, za hipokryzję. A nie za to że byli uczeni w Piśmie

Wygląda na to, że jestem naśladowcą Jezusa, bo krytykuję hierarchów KK za hipokryzję, a nie za to że są uczeni w Piśmie.
 
 
wuka 

Pomogła: 255 razy
Wiek: 69
Dołączyła: 25 Cze 2016
Posty: 4079
Wysłany: 2019-03-07, 11:30   Re: Pisma i kościoły

Korn napisał/a:
Jezus nie napisał żadnych pism, co ciekawe krytykował uczonych w pismach. Jezus nie babrał się w pismach. A mimo tego po jego śmierci pisma wiodły główny prym.

Na bazie pism, które Jezus ostro potępiał, powstało obecnie około czterysta rożnych odgałęzień religijnych. Toczących ze sobą bezustanne spory.

Wniosek o to taki: Po co się babrać w pismach? komu potrzebne są spory? Co te spory dały ludzkości? Po co znać pisma na pamięć jak zna je Jachu i Henryk? Czy to nie jest chore?

Myślę, że zwróciłeś tu uwagę na bardzo ważną sprawę.
Zauważcie, że Jezus nigdzie (w żadnej Ewngelii) w żaden sposób nie zachęca czy nakazuje uczniom i ludowi wkuwać na pamięć Biblii (wtedy ST, z ewentualną zapowiedzią Pism dalszych). Wręcz przeciwnie, nakazuje iść i głosić oraz CZYNIĆ. Nie siedzieć na tyłku i godzinami wersety wkuwać, aby nimi dowolnie żonglować.
Już prorocy zapowiadali, że wszystko, co najwazniejsze każdy ma w sercu. Jezus też podkreślał to, co wlaściwie każdy człowiek ma "zaprogramowane" w sobie. Bo kto nie wie, że kraść, kłamać, zabijać to zło? Kto nie wie, że należy szanować rodziców itd.
Zauważcie też, że od samego początku, odkąd powstawały teksty (Listy) NT weszły między ludzi spory, kłótnie o ich interpretacje. I tak jest do dziś. Czy Jezus chciał takiego zamętu? Czy takie spory są od Boga? Jakim prawem każdy z Kościołów (twory ludzkie-zauważcie) wmawiają, że tylko oni mają rację (i to kuriozalne, że są to zbiorowiska wierzących czy to powstałych w II wieku, V-ym czy XIX)?. Mamy wierzyć Bogu - nie ludziom.
Pisma można poczytać, przyjąć ku pouczeniu, jako przykłady z dawnych dziejów, ale to przecedzanie każdej kropki i przecinka powoduje kłótnie i rozbicie. Jedni drugich zwalczają, wyklinają od heretyków, a Bóg jest gdzieś w tych sporach w kącie. Miłość do bliźniego - won.
Nie wierzysz w Marię i jej dziewictwo - won. Nie kochasz Wojtyły-jesteś moim wrogiem i wywalam cię z znajomych :crazy: :mrgreen: itd.itd.
 
 
Queza 
The Morning Star


Pomogła: 155 razy
Wiek: 42
Dołączyła: 30 Mar 2012
Posty: 4680
Skąd: Bieszczady
Wysłany: 2019-03-07, 19:19   Re: Pisma i kościoły

wybrana napisał/a:

Nowy Testament uczy o Światłości, która zaświeciła w ciemności.
Uczy o prawdzie i darze łaski.
Bez pouczenia i rozeznania duchowego - nie można czerpać z niej istoty przesłania.


Na przykład słowa z Apokalipsy są żywe. Jak pisze: " Błogosławieni, którzy są wezwani na ucztę weselną Baranka" Ap 19.9 to tak jest, nie wszyscy są zaproszeni.
_________________
Matko, która jesteś w Niebie, chroń Nas zawsze w potrzebie. Niech się Imię Twoje święci, miej Nas zawsze w Swej pamięci.
 
 
radek 
mężczyzna


Pomógł: 284 razy
Wiek: 40
Dołączył: 03 Sty 2013
Posty: 2998
Skąd: Choszczno
Wysłany: 2019-03-07, 21:00   

Po pierwsze Bóg dał Mojżeszowi tablice z napisanymi zasadami, po drugie Jezus dał Janowi Objawienie też zachowane na piśmie
_________________
Lewa szala już nie wzbiera, Prawa decyduje teraz
Mat 3:2 eib "(2) (...) Królestwo Niebios jest blisko."
 
 
 
Queza 
The Morning Star


Pomogła: 155 razy
Wiek: 42
Dołączyła: 30 Mar 2012
Posty: 4680
Skąd: Bieszczady
Wysłany: 2019-03-07, 21:13   

Anioł mówi do Jana: Napisz Ap. 19.9 czyli ważne było to zachować na piśmie tak jak i cała Apokalipsa jest ważna.
_________________
Matko, która jesteś w Niebie, chroń Nas zawsze w potrzebie. Niech się Imię Twoje święci, miej Nas zawsze w Swej pamięci.
 
 
wuka 

Pomogła: 255 razy
Wiek: 69
Dołączyła: 25 Cze 2016
Posty: 4079
Wysłany: 2019-03-08, 11:13   

Kłopot w tym, że wiele osób traktuje Biblę jak bożka. Stą d spory i kłótnie. Czy o to chodziło Bogu?
Inne religie też mają swoje święte księgi. Te zasady w kwestii moralności sa w każdej z tych ksiąg jednakowe. A niektóre księgi, innych kultur są starsze od naszej Biblii.
 
 
radek 
mężczyzna


Pomógł: 284 razy
Wiek: 40
Dołączył: 03 Sty 2013
Posty: 2998
Skąd: Choszczno
Wysłany: 2019-03-08, 11:36   

wuka napisał/a:
Kłopot w tym, że wiele osób traktuje Biblę jak bożka. Stą d spory i kłótnie. Czy o to chodziło Bogu?
Inne religie też mają swoje święte księgi. Te zasady w kwestii moralności sa w każdej z tych ksiąg jednakowe. A niektóre księgi, innych kultur są starsze od naszej Biblii.


To zaangażowanie Sług Bożych jest dla choćby jednego nawróconego, bo jeśli przy Ojcu Jezusa jest choćby jeden lub dwóch, On jest wśród Nich

Mt 18:20 eib "(20) Bo gdzie dwaj lub trzej gromadzą się w moje imię, tam jestem pośród nich."

Mat 28:19 eib "Idźcie więc i pozyskujcie uczniów pośród wszystkich narodów. Chrzcijcie ich w imię Ojca, Syna i Ducha Świętego"
_________________
Lewa szala już nie wzbiera, Prawa decyduje teraz
Mat 3:2 eib "(2) (...) Królestwo Niebios jest blisko."
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 10