Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność. (List do Galatów 5:21-22)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Papiez Franciszek oskarzony o herezje.
Autor Wiadomość
tom68 

Wysłany: 2017-09-25, 16:41   Papiez Franciszek oskarzony o herezje.

Papiez Franciszek oskarzony o herezje. List podpisalo 62 kaplanow i uczonych

"Synowska korekta" zostala przekazana papiezowi w sierpniu i jest pierwszym takim listem do glowy Kosciola katolickiego od czasow sredniowiecza. 62 kaplanow i uczonych teologow z dwudziestu panstw wyrazilo "glebokie zmartwienie" adhortacja Amoris laetitia Franciszka. - Jestesmy zmuszeni wystosowac korekte do Waszej Swiatobliwosci dotyczaca propagowania herezji - napisali. List zostal upubliczniony wczoraj, a o calej sprawie informuje portal LifeSiteNews.

Sygnatariusze zwracaja uwage przede wszystkim na zapis adhortacji mowiacy o tym, ze wierni trwajacy obiektywnie w stanie grzechu moga korzystac z pomocy sakramentow, by wejsc na droge laski bozej. Czesc komentatorow odebrala to jako zgode na udzielanie komunii rozwodnikom. Watpliwosci nadawcow listu budzi takze pozostawienie przez Franciszka bez odpowiedzi dubia - czyli pytan skierowanych przez czterech kardynalow, ktorzy prosili o potwierdzenie, ze adhortacja nie znosi zasad wiary katolickiej.

Jak sami pisza, sygnatariusze nie maja zadnej mocy, by wywrzec na Franciszku presje. Chodzi im o to, by ustrzec papieza przed dalszym powielaniem doktryn noszacych znamiona herezji.

https://www.google.pl/url...vbLqY8FpmXXFHWw

Quinque 

Wyznanie: Katolickie - obrządek łaciński
Wysłany: 2018-11-10, 17:03   

Aha, czyli w praktyce nie mamy do czynienia z żadną herezją, a wymysłami pewnej grupy ludzi

Marius Bienius 

Wysłany: 2018-11-11, 08:01   

Co na to Bóg? Czy już wyraził swoją opinię na ten temat?

tom68 

Wysłany: 2018-11-11, 17:29   

Bóg już dawno w Biblii ocenił stary i nowy Babilon :-P

Marius Bienius 

Wysłany: 2018-11-11, 18:43   

Chodziło mi o to, czy wyraził już opinię na temat zjadania swojego ciała przez rozwodników?

RN 

Wyznanie: Wiara Naturalna (Deizm)
Wysłany: 2019-03-26, 14:58   

https://dorzeczy.pl/swiat/97922/dziwne-zachowanie-papieza-franciszka-zobacz-niepokojacy-film.html

wuka 

Pomogła: 81 razy
Wysłany: 2019-03-26, 15:11   

RN napisał/a:
https://dorzeczy.pl/swiat/97922/dziwne-zachowanie-papieza-franciszka-zobacz-niepokojacy-film.html

:xhehe: :xhehe: :xhehe: Może doczytał Biblię do miejsca, w którym pisze, że nie mamy się kłaniać przed człowiekiem? A może go palec boli, bo pies go ugryzł? A może...pierścień nasączoną trutką i jest przeznaczony dla konkretnej osoby (do pocałowania)? A może... niepotrzebne skreślić ewentualnie sypnąć pomysłami :xhehe:

RN 

Wyznanie: Wiara Naturalna (Deizm)
Wysłany: 2019-03-26, 17:02   

Franciszek chce pokazać, że zwyczaj całowania pierścienia jest poniżający dla wiernych, a wśród społeczności katolickiej oburzenie tym faktem. :-)
Pewnie myślą, że jak pocałują to będą bliżej miejsca po prawicy.

Quinque 

Wysłany: 2019-03-27, 09:58   

wuka napisał/a:
RN napisał/a:

:xhehe: :xhehe: :xhehe: Może doczytał Biblię do miejsca, w którym pisze, że nie mamy się kłaniać przed człowiekiem? A może go palec boli, bo pies go ugryzł? A może...pierścień nasączoną trutką i jest przeznaczony dla konkretnej osoby (do pocałowania)? A może... niepotrzebne skreślić ewentualnie sypnąć pomysłami :xhehe:

A może przestaniesz wypisywać brednie bo o Biblii i chrześcijanstwie masz zerowe pojęcie. Co wykazałem kilkukrotnie

Powtarzanie tych samych bredni "Biblia zabrania kłaniania się przed człowiekiem" nie sprawi że będą mieć moc sprawczą

List do Rzymian napisał/a:

Oddajcie każdemu to, mu się należy: komu podatek - podatek, komu cło - cło, komu uległość - uległość, komu cześć - cześć

Ja naprawdę mam przypuszczenie że protestanci są upośledzeni umysłowo. Podawaj im prawdziwe nauczanie Kościoła Katolickiego, podawaj im przykłady z dzieł patrystycznych, podawaj im cytaty z BIBLII. A ci będą powtarzać te same kretyństwa

Może do was w końcu dotrze że "opieranie się tylko i wylacznie na Biblii" to XVI wieczny wymysł nie mający potwierdzenia w niczym(no może jedynie w urojeniach Lutra)

Henryk 

Wysłany: 2019-03-27, 10:18   

Quinque napisał/a:
Powtarzanie tych samych bredni "Biblia zabrania kłaniania się przed człowiekiem" nie sprawi że będą mieć moc sprawczą

Nie tylko przed człowiekiem...
Dz 10:25-26 br "Gdy Piotr miał już wchodzić do domu, wyszedł mu na spotkanie Korneliusz, upadł do nóg i oddał mu pokłon. (26) Lecz Piotr podniósł go natychmiast, mówiąc: Wstań, ja przecież też jestem tylko człowiekiem."

Ap 22:8-9 br "Ja, Jan, słyszałem to wszystko i widziałem. A kiedy przestałem już słuchać i patrzeć, upadłem do stóp aniołowi, który mi to wszystko ukazał, aby się mu pokłonić. (9) Lecz on powiedział do mnie: Nie czyń tego, bo ja również jestem sługą, podobnie jak ty, twoi bracia, prorocy i wszyscy, którzy przestrzegają słów tej księgi. Bogu samemu oddaj cześć!"

Ale nie przejmuj się- to tylko słowa zapisane w Biblii. :cry:
Możesz dalej bredzić...

wuka 

Wysłany: 2019-03-27, 10:19   

Quinque napisał/a:
wuka napisał/a:
RN napisał/a:

A może przestaniesz wypisywać brednie bo o Biblii i chrześcijanstwie masz zerowe pojęcie. Co wykazałem kilkukrotnie

List do Rzymian napisał/a:

Oddajcie każdemu to, mu się należy: komu podatek - podatek, komu cło - cło, komu uległość - uległość, komu cześć - cześć

Ja naprawdę mam przypuszczenie że protestanci są upośledzeni umysłowo. Podawaj im prawdziwe nauczanie Kościoła Katolickiego, podawaj im przykłady z dzieł patrystycznych, podawaj im cytaty z BIBLII. A ci będą powtarzać te same kretyństwa

Może do was w końcu dotrze że "opieranie się tylko i wylacznie na Biblii" to XVI wieczny wymysł nie mający potwierdzenia w niczym(no może jedynie w urojeniach Lutra)

Czy możesz mi wskazać JEDEN twój wpis na forum, który wnosi jakąś informację, która poszerzyłaby wiedzę/poznanie forumowiczów? :crazy:

Quinque 

Wysłany: 2019-03-27, 10:40   

Henryk, no i co związku z tym? Podałem werset który mówi iż mamy oddawać cześć ludziom którym ona się należy. Wasz problem jest taki że wyciągacie z kontekstu jakieś wersety i twierdziecie że potwierdzają wasze tezy. Już abstrahując od tego że Biblię należy rozumieć w całości. A nie tak jak wy

Kolejne przykłady tego że wgrywacie z kontekstu cytaty
księga Tobiasza napisał/a:

16 Na to przelękli się obaj, upadli na twarz przed nim i bali się bardzo. 17 I powiedział do nich: «Nie bójcie się! Pokój wam! Uwielbiajcie Boga po wszystkie wieki! 18 To, że byłem z wami, nie było moją zasługą, lecz było z woli Bożej. Jego uwielbiajcie przez wszystkie dni i Jemu śpiewajcie hymn! 19 <Widzieliście, że> nic nie jadłem, wyście tylko mieli widzenie4. 20 A teraz uwielbiajcie Pana na ziemi i dziękujcie Bogu! A oto ja wstępuję do Tego, który mnie posłał. Opiszcie to wszystko, co was spotkało». I odszedł. 21 Oni podnieśli się, ale żaden nie mógł już go zobaczyć. 22 I uwielbiali Boga, i śpiewali hymny, i dziękowali Mu za tak wielkie Jego dzieła, że ukazał się im anioł Boży.

wuka napisał/a:
Czy możesz mi wskazać JEDEN twój wpis na forum

Mianowicie te w których pisałaś brednie o
- eucharystii
- dziewictwie Maryi
- sporządzaniu obrazów

Może dotrze do Ciebie fakt że soli scriptury nie ma w Biblii? A kiedy w końcu odrzucisz tę bzdurą zasadę będziemy mogli merytorycznie dyskutować

wuka 

Wysłany: 2019-03-27, 10:43   

Quinque napisał/a:

wuka napisał/a:

- eucharystii
- dziewictwie Maryi
- sporządzaniu obrazów

Nawet czytać ze zrozumieniem nie umiesz! TWÓJ WPIS, TWÓJ, nie MÓJ.
Co do powyższych rzekomych moich bredni w tematach eucharystii itd., to wiedz, że to PRAWDA.

Henryk 

Wysłany: 2019-03-27, 10:54   

Quinque napisał/a:
Podałem werset który mówi iż mamy oddawać cześć ludziom którym ona się należy.

A który człowiek zasłużył na cześć? :aaa:
Może znany obrońca pedofilii?
Może ten który uzurpuje sobie władzę na ziemi równą Chrystusowi?

I czy ona ma przejawiać się całowaniem w pierścionek i stopy?

Cytat:
Już abstrahując od tego że Biblię należy rozumieć w całości.

Otóż to! :lol:
Przeczytaj Ją choć raz w całości. :-P
Apokryfy możesz sobie pominąć- będzie szybciej.

Quinque 

Wysłany: 2019-03-27, 12:35   

wuka napisał/a:
Quinque napisał/a:

wuka napisał/a:

- eucharystii
- dziewictwie Maryi
- sporządzaniu obrazów

Nawet czytać ze zrozumieniem nie umiesz! TWÓJ WPIS, TWÓJ, nie MÓJ.
Co do powyższych rzekomych moich bredni w tematach eucharystii itd., to wiedz, że to PRAWDA.

Przypomnę tylko że Wuka twierdziła iż eucharystia powstała w XII wieku(abstrahując od słów Jezusa). Podałem cytat z II wieku konkretnie ze św. Justyna Męczennika że jest inaczej. To nadal masz czelność powtarzać te same fałszywe tezy? No i to jest właśnie to o czym mówiłem

Odpowiedz do tematu