Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: kansyheniek
2019-05-24, 08:24
Przestrzeganie dekalogu przez Yarpena
Autor Wiadomość
kansyheniek 


Pomógł: 55 razy
Dołączył: 22 Wrz 2007
Posty: 2459
Skąd: Kleve,Niemcy
Wysłany: 2019-05-22, 09:33   Przestrzeganie dekalogu przez Yarpena

booris:

Cytat:
No to moze inaczej...czy przestrzegasz Dekalogu?Bo ja twierdze,ze nie.


Skoro twierdzisz,że NIE to UZASADNIJ swoje twierdzenie.
_________________
"NIE JEST WAŻNE KTO MA RACJĘ,ALE CO JEST RACJĄ!!!"
 
 
RN 


Wyznanie: Wiara Naturalna (Deizm)
Pomógł: 310 razy
Dołączył: 25 Paź 2013
Posty: 5125
Skąd: Ziemia Łódzka
Wysłany: 2019-05-22, 14:08   Re: Przestrzeganie dekalogu przez Yarpena

kansyheniek napisał/a:
booris:

Cytat:
No to moze inaczej...czy przestrzegasz Dekalogu?Bo ja twierdze,ze nie.


Skoro twierdzisz,że NIE to UZASADNIJ swoje twierdzenie.


Yarpen jako katolik nie świętuje soboty.
W ten sposób nie przestrzega dekalogu, gdzie jednym z przykazań jest świecenie szabatu.
_________________
JESZCZE SIĘ TAKI NIE NARODZIŁ, CO BY OPOWIEŚCI BIBLIJNE POGODZIŁ
 
 
wuka 

Pomogła: 255 razy
Wiek: 69
Dołączyła: 25 Cze 2016
Posty: 4079
Wysłany: 2019-05-22, 14:31   

RN napisał/a:
Yarpen jako katolik nie świętuje soboty.
W ten sposób nie przestrzega dekalogu, gdzie jednym z przykazań jest świecenie szabatu.

Zapewne dlatego cała "awantura" i jeszcze o 2 przykazanie ;-) :-D
 
 
Listek 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 31 Mar 2013
Posty: 7852
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2019-05-22, 18:34   

Wj 31:18 "Gdy skończył rozmawiać z Mojżeszem na górze Synaj, dał mu dwie tablice Świadectwa, tablice kamienne, napisane palcem Bożym."

2Kor 3:3 dos "dla których jest jasne, że jesteście listem Chrystusa sporządzonym przez naszą usługę, napisanym nie atramentem, ale Duchem Boga żywego, nie tablicach kamiennych, lecz na tablicach żywych serc."


DEKALOG TŁUMACZONY BEZPOŚREDNIO Z PISM HEBRAJSKICH

Jam JHWH - Bóg twój, który cię wywiódł z ziemi egipskiej z domu niewolników :

1. NIE BĘDZIESZ MIAŁ INNYCH BOGÓW OPRÓCZ MNIE !

2. NIE UCZYNISZ SOBIE WIZERUNKU RYTEGO I ŻADNEGO OBRAZU TEGO CO NA NIEBIE
WYSOKO I TEGO CO JEST NA ZIEMI NISKO I TEGO CO JEST W WODACH PONIŻEJ ZIEMI
NIE BĘDZIESZ SIĘ IM KŁANIAŁ I NIE BĘDZIESZ IM SŁUŻYŁ, GDYŻ JA JHWH BÓG
TWÓJ - BOGIEM WYMAGAJĄCYM WYŁĄCZNOŚCI, PRZESZUKUJĄCY PRZESTĘPSTW
OJCÓW U SYNÓW - DO TRZECIEGO I DO CZWARTEGO POKOLENIA TYCH, KTÓRZY
MNIE NIENAWIDZĄ, A CZYNIĄCY ŁASKAWOŚĆ DO TYSIĄCZNEGO POKOLENIA TYM,
KTÓRZY MNIE MIŁUJĄ I PRZESTRZEGAJĄ MOICH PRZYKAZAŃ !

3. NIE BĘDZIESZ UŻYWAŁ IMIENIA JHWH BOGA TWEGO W SPOSÓB NIEGODNY, GDYŻ
JHWH NIE ZOSTAWI BEZ KARY TEGO, KTO UŻYWA JEGO IMIĘ W SPOSÓB
NIEGODNY !

4. PAMIĘTAJ O DNIU SZABATU, ABY GO UŚWIĘCAĆ ; SZEŚĆ DNI BĘDZIESZ PRACOWAŁ
I CZYNIŁ WSZYSTKIE SWOJE DZIEŁA, ALE DZIEŃ SIÓDMY - SZABATEM DLA JHWH BOGA TWEGO ; NIE WYKONUJ ŻADNEJ PRACY - TY I TWÓJ SYN, I TWOJA CÓRKA,TWÓJ SŁUGA I TWA SŁUŻEBNICA, I TWE ZWIERZĘTA, I TWÓJ PRZYBYSZ, KTÓRY JEST W PODWOJACH TWOICH, GDYŻ W SZEŚCIU DNIACH UCZYNIŁ JHWH NIEBIOSA I ZIEMIĘ, MORZE I WSZYSTKO CO W NICH, ALE ODPOCZĄŁ W DNIU SIÓDMYM ;
DLATEGO POBŁOGOSŁAWIŁ JHWH DZIEŃ SZABATU I UŚWIĘCIŁ GO !

5. SZANUJ OJCA SWEGO I MATKĘ SWĄ, ABY DŁUGO TRWAŁY DNI TWOJE, NA ZIEMI, KTÓRĄ JHWH BÓG TWÓJ DAJE TOBIE !

6. NIE ZABIJAJ !

7. NIE CUDZOŁÓŻ !

8. NIE KRADNIJ !

9. NIE MÓW ŚWIADECTWA KŁAMLIWEGO PRZECIW BLIŹNIEMU TWEMU !

10.NIE POŻĄDAJ DOMU BLIŹNIEGO TWEGO,
NIE POŻĄDAJ ŻONY BLIŹNIEGO TWEGO,I SŁUGI JEGO, I SŁUŻEBNICY JEGO, I WOŁU JEGO, I OSŁA JEGO, ANI NICZEGO CO
JEST BLIŹNIEGO TWEGO !


YZ,które z przykazań napisanych przez Boga sprawia kłopot?
_________________
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9
 
 
Yarpen Zirgin 
Katolik


Wyznanie: Kościół katolicki
Pomógł: 16 razy
Wiek: 46
Dołączył: 22 Maj 2006
Posty: 15743
Wysłany: 2019-05-22, 18:47   

Mam prośbę: Wskaż mi hebrajski tekst Dekalogu, w którym znajdę te liczby od 1 do 10, a które wstawiłeś pomiędzy fragmenty tekstu Przykazań podyktowanego przez Boga.
_________________
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.
 
 
Listek 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 31 Mar 2013
Posty: 7852
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2019-05-23, 15:17   

Jam JHWH - Bóg twój, który cię wywiódł z ziemi egipskiej z domu niewolników :

NIE BĘDZIESZ MIAŁ INNYCH BOGÓW OPRÓCZ MNIE !

NIE UCZYNISZ SOBIE WIZERUNKU RYTEGO I ŻADNEGO OBRAZU TEGO CO NA NIEBIE
WYSOKO I TEGO CO JEST NA ZIEMI NISKO I TEGO CO JEST W WODACH PONIŻEJ ZIEMI
NIE BĘDZIESZ SIĘ IM KŁANIAŁ I NIE BĘDZIESZ IM SŁUŻYŁ, GDYŻ JA JHWH BÓG
TWÓJ - BOGIEM WYMAGAJĄCYM WYŁĄCZNOŚCI, PRZESZUKUJĄCY PRZESTĘPSTW
OJCÓW U SYNÓW - DO TRZECIEGO I DO CZWARTEGO POKOLENIA TYCH, KTÓRZY
MNIE NIENAWIDZĄ, A CZYNIĄCY ŁASKAWOŚĆ DO TYSIĄCZNEGO POKOLENIA TYM,
KTÓRZY MNIE MIŁUJĄ I PRZESTRZEGAJĄ MOICH PRZYKAZAŃ !

NIE BĘDZIESZ UŻYWAŁ IMIENIA JHWH BOGA TWEGO W SPOSÓB NIEGODNY, GDYŻ
JHWH NIE ZOSTAWI BEZ KARY TEGO, KTO UŻYWA JEGO IMIĘ W SPOSÓB
NIEGODNY !

PAMIĘTAJ O DNIU SZABATU, ABY GO UŚWIĘCAĆ ; SZEŚĆ DNI BĘDZIESZ PRACOWAŁ
I CZYNIŁ WSZYSTKIE SWOJE DZIEŁA, ALE DZIEŃ SIÓDMY - SZABATEM DLA JHWH BOGA TWEGO ; NIE WYKONUJ ŻADNEJ PRACY - TY I TWÓJ SYN, I TWOJA CÓRKA,TWÓJ SŁUGA I TWA SŁUŻEBNICA, I TWE ZWIERZĘTA, I TWÓJ PRZYBYSZ, KTÓRY JEST W PODWOJACH TWOICH, GDYŻ W SZEŚCIU DNIACH UCZYNIŁ JHWH NIEBIOSA I ZIEMIĘ, MORZE I WSZYSTKO CO W NICH, ALE ODPOCZĄŁ W DNIU SIÓDMYM ;
DLATEGO POBŁOGOSŁAWIŁ JHWH DZIEŃ SZABATU I UŚWIĘCIŁ GO !

SZANUJ OJCA SWEGO I MATKĘ SWĄ, ABY DŁUGO TRWAŁY DNI TWOJE, NA ZIEMI, KTÓRĄ JHWH BÓG TWÓJ DAJE TOBIE !

NIE ZABIJAJ !

NIE CUDZOŁÓŻ !

NIE KRADNIJ !

NIE MÓW ŚWIADECTWA KŁAMLIWEGO PRZECIW BLIŹNIEMU TWEMU !

NIE POŻĄDAJ DOMU BLIŹNIEGO TWEGO,
NIE POŻĄDAJ ŻONY BLIŹNIEGO TWEGO,I SŁUGI JEGO, I SŁUŻEBNICY JEGO, I WOŁU JEGO, I OSŁA JEGO, ANI NICZEGO CO
JEST BLIŹNIEGO TWEGO !


...Widzieliście, ze mówiłem do was z nieba....
_________________
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9
Ostatnio zmieniony przez Listek 2019-05-23, 15:27, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Yarpen Zirgin 
Katolik


Wyznanie: Kościół katolicki
Pomógł: 16 razy
Wiek: 46
Dołączył: 22 Maj 2006
Posty: 15743
Wysłany: 2019-05-23, 15:27   

Nadal tekst jest niepoprawny. Przekład z oryginału, po dodaniu samogłosek i odstępów między wyrazami, ale bez dodawania znaków przestankowych i innych rzeczy, powinien wyglądać tak:

JAM JAHWE BÓG TWÓJ KTÓRY CIĘ WYWIÓDŁ Z ZIEMI EGIPSKIEJ Z DOMU NIEWOLNIKÓW NIE BĘDZIESZ MIAŁ INNYCH BOGÓW OPRÓCZ MNIE NIE UCZYNISZ SOBIE WIZERUNKU RYTEGO I ŻADNEGO OBRAZU TEGO CO NA NIEBIE WYSOKO I TEGO CO JEST NA ZIEMI NISKO I TEGO CO JEST W WODACH PONIŻEJ ZIEMI NIE BĘDZIESZ SIĘ IM KŁANIAŁ I NIE BĘDZIESZ IM SŁUŻYŁ GDYŻ JA JHWH BÓG TWÓJ BOGIEM WYMAGAJĄCYM WYŁĄCZNOŚCI PRZESZUKUJĄCY PRZESTĘPSTW OJCÓW U SYNÓW DO TRZECIEGO I DO CZWARTEGO POKOLENIA TYCH KTÓRZY MNIE NIENAWIDZĄ A CZYNIĄCY ŁASKAWOŚĆ DO TYSIĄCZNEGO POKOLENIA TYM KTÓRZY MNIE MIŁUJĄ I PRZESTRZEGAJĄ MOICH PRZYKAZAŃ NIE BĘDZIESZ UŻYWAŁ IMIENIA JHWH BOGA TWEGO W SPOSÓB NIEGODNY GDYŻ JHWH NIE ZOSTAWI BEZ KARY TEGO KTO UŻYWA JEGO IMIĘ W SPOSÓB NIEGODNY PAMIĘTAJ O DNIU SZABATU ABY GO UŚWIĘCAĆ SZEŚĆ DNI BĘDZIESZ PRACOWAŁ I CZYNIŁ WSZYSTKIE SWOJE DZIEŁA ALE DZIEŃ SIÓDMY SZABATEM DLA JHWH BOGA TWEGO NIE WYKONUJ ŻADNEJ PRACY TY I TWÓJ SYN I TWOJA CÓRKA TWÓJ SŁUGA I TWA SŁUŻEBNICA I TWE ZWIERZĘTA I TWÓJ PRZYBYSZ KTÓRY JEST W PODWOJACH TWOICH GDYŻ W SZEŚCIU DNIACH UCZYNIŁ JHWH NIEBIOSA I ZIEMIĘ MORZE I WSZYSTKO CO W NICH, ALE ODPOCZĄŁ W DNIU SIÓDMYM DLATEGO POBŁOGOSŁAWIŁ JHWH DZIEŃ SZABATU I UŚWIĘCIŁ GO SZANUJ OJCA SWEGO I MATKĘ SWĄ ABY DŁUGO TRWAŁY DNI TWOJE NA ZIEMI KTÓRĄ JHWH BÓG TWÓJ DAJE TOBIE NIE ZABIJAJ NIE CUDZOŁÓŻ NIE KRADNIJ NIE MÓW ŚWIADECTWA KŁAMLIWEGO PRZECIW BLIŹNIEMU TWEMU NIE POŻĄDAJ DOMU BLIŹNIEGO TWEGO NIE POŻĄDAJ ŻONY BLIŹNIEGO TWEGO I SŁUGI JEGO I SŁUŻEBNICY JEGO I WOŁU JEGO I OSŁA JEGO ANI NICZEGO CO JEST BLIŹNIEGO TWEGO


W dodatku to jest tylko jedna jego wersja. W Księdze Powtórzonego prawa jest nieco inna.
_________________
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.
Ostatnio zmieniony przez Yarpen Zirgin 2019-05-23, 15:28, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Listek 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 31 Mar 2013
Posty: 7852
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2019-05-23, 15:28   

Yarpen Zirgin napisał/a:
W Księdze Powtórzonego prawa jest nieco inna.


A wiesz dlaczego w PP jest trochę inaczej?
_________________
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9
 
 
Yarpen Zirgin 
Katolik


Wyznanie: Kościół katolicki
Pomógł: 16 razy
Wiek: 46
Dołączył: 22 Maj 2006
Posty: 15743
Wysłany: 2019-05-23, 15:30   

Listek napisał/a:
Yarpen Zirgin napisał/a:
W Księdze Powtórzonego prawa jest nieco inna.


A wiesz dlaczego w PP jest trochę inaczej?

Intrygujące pytanie. Skoro je zadajesz, to pewnie znasz odpowiedź. Chętnie ją poznam i porównam z moimi przypuszczeniami.
_________________
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.
 
 
booris

Wyznanie: Dub & Motocykl
Pomógł: 180 razy
Dołączył: 17 Kwi 2015
Posty: 3027
Skąd: Amsterdam,Londyn,Barcelona
Wysłany: 2019-05-23, 19:39   Re: Przestrzeganie dekalogu przez Yarpena

kansyheniek napisał/a:
booris:

Cytat:
No to moze inaczej...czy przestrzegasz Dekalogu?Bo ja twierdze,ze nie.


Skoro twierdzisz,że NIE to UZASADNIJ swoje twierdzenie.

Kansyheniek,dziekuje Ci bardzo,ze zalozyles dla mnie temat,tylko czy ja Cie oto prosilem?Rozmowa pomiedzy mna a Yarpenem miala miejsce w shoutboxie,byla wiec rozmowa prywatna,dotyczaca tylko nas dwoch.Nie zauwazylem,by Yarpen zakladal watek dotyczacy tej sprawy,ja takze tego nie zrobilem.Wiec z jakiego powodu mam cokolwiek tlumaczyc komukolwiek,poza Yarpenem?Jezeli Yarpen(bo ja nie zamierzam)zalozy taki temat,bedziesz mogl ingerowac,jesli pojawi sie w nim cos niestosownego.A w takiej sytuacji...bywaj zdrow.
_________________
Mówię tylko do tych którzy chcą mnie słuchać
Ci którzy nie chcą nie obchodzą mnie
Po co mam czas tracić na mówienie do ściany
Ściana i tak zawsze swoje wie

https://www.youtube.com/watch?v=Hbq5UyaM8sk
 
 
George 


Wyznanie: NAZAREJCZYK
Pomógł: 23 razy
Dołączył: 02 Paź 2014
Posty: 1463
Wysłany: 2019-05-23, 22:34   DEKALOG ???

Yarpen Zirgin napisał/a:
Nadal tekst jest niepoprawny. Przekład z oryginału, po dodaniu samogłosek i odstępów między wyrazami, ale bez dodawania znaków przestankowych i innych rzeczy, powinien wyglądać tak:

JAM JAHWE BÓG TWÓJ KTÓRY CIĘ WYWIÓDŁ Z ZIEMI EGIPSKIEJ Z DOMU NIEWOLNIKÓW NIE BĘDZIESZ MIAŁ INNYCH BOGÓW OPRÓCZ MNIE NIE UCZYNISZ SOBIE WIZERUNKU RYTEGO I ŻADNEGO OBRAZU TEGO CO NA NIEBIE WYSOKO I TEGO CO JEST NA ZIEMI NISKO I TEGO CO JEST W WODACH PONIŻEJ ZIEMI NIE BĘDZIESZ SIĘ IM KŁANIAŁ I NIE BĘDZIESZ IM SŁUŻYŁ GDYŻ JA JHWH BÓG TWÓJ BOGIEM WYMAGAJĄCYM WYŁĄCZNOŚCI PRZESZUKUJĄCY PRZESTĘPSTW OJCÓW U SYNÓW DO TRZECIEGO I DO CZWARTEGO POKOLENIA TYCH KTÓRZY MNIE NIENAWIDZĄ A CZYNIĄCY ŁASKAWOŚĆ DO TYSIĄCZNEGO POKOLENIA TYM KTÓRZY MNIE MIŁUJĄ I PRZESTRZEGAJĄ MOICH PRZYKAZAŃ NIE BĘDZIESZ UŻYWAŁ IMIENIA JHWH BOGA TWEGO W SPOSÓB NIEGODNY GDYŻ JHWH NIE ZOSTAWI BEZ KARY TEGO KTO UŻYWA JEGO IMIĘ W SPOSÓB NIEGODNY PAMIĘTAJ O DNIU SZABATU ABY GO UŚWIĘCAĆ SZEŚĆ DNI BĘDZIESZ PRACOWAŁ I CZYNIŁ WSZYSTKIE SWOJE DZIEŁA ALE DZIEŃ SIÓDMY SZABATEM DLA JHWH BOGA TWEGO NIE WYKONUJ ŻADNEJ PRACY TY I TWÓJ SYN I TWOJA CÓRKA TWÓJ SŁUGA I TWA SŁUŻEBNICA I TWE ZWIERZĘTA I TWÓJ PRZYBYSZ KTÓRY JEST W PODWOJACH TWOICH GDYŻ W SZEŚCIU DNIACH UCZYNIŁ JHWH NIEBIOSA I ZIEMIĘ MORZE I WSZYSTKO CO W NICH, ALE ODPOCZĄŁ W DNIU SIÓDMYM DLATEGO POBŁOGOSŁAWIŁ JHWH DZIEŃ SZABATU I UŚWIĘCIŁ GO SZANUJ OJCA SWEGO I MATKĘ SWĄ ABY DŁUGO TRWAŁY DNI TWOJE NA ZIEMI KTÓRĄ JHWH BÓG TWÓJ DAJE TOBIE NIE ZABIJAJ NIE CUDZOŁÓŻ NIE KRADNIJ NIE MÓW ŚWIADECTWA KŁAMLIWEGO PRZECIW BLIŹNIEMU TWEMU NIE POŻĄDAJ DOMU BLIŹNIEGO TWEGO NIE POŻĄDAJ ŻONY BLIŹNIEGO TWEGO I SŁUGI JEGO I SŁUŻEBNICY JEGO I WOŁU JEGO I OSŁA JEGO ANI NICZEGO CO JEST BLIŹNIEGO TWEGO


W dodatku to jest tylko jedna jego wersja. W Księdze Powtórzonego prawa jest nieco inna.


No i gdzie ty tu widzisz DEKALOG Yarpenie ???

DEKALOG - oznacza X - dziesięć, dlatego mówi się Dziesięć Przykazań Bożych.

Ale jak już próbowałem ci wcześniej wytłumaczyć, w ST NIE MA DEKALOGU, za to znajdziesz go w dziełach Flawiusza i Augustyna z Hippony. Z tym że ich Dekalogi też się od siebie różnią.

Za to w obu wersjach, tej Flawiusza jak i Augustyna, brakuje przykazania NIE KŁAM.
Więc dziś możecie sobie panowie pisać to co wam się rzewńie podoba, i KŁAMAĆ jak Żydzi i ich Bóg / Ojciec Jehowa, o czym mówił Jezus do Żydów w Ewangelii Jana 8.
_________________
Błąd w Historii prowadzi do błędu w Doktrynie.

Kłamstwo może zmienić historię, ale tylko Prawda może zmienić Świat.

”Łatwiej jest oszukać człowieka, niż przekonać go, ze został oszukany"
Mark Twain
 
 
George 


Wyznanie: NAZAREJCZYK
Pomógł: 23 razy
Dołączył: 02 Paź 2014
Posty: 1463
Wysłany: 2019-05-23, 23:06   

Yarpen Zirgin napisał/a:
Mam prośbę: Wskaż mi hebrajski tekst Dekalogu, w którym znajdę te liczby od 1 do 10, a które wstawiłeś pomiędzy fragmenty tekstu Przykazań podyktowanego przez Boga.


Nie ma cyfr, więc i nie ma też DEKALOGU ;)

X - Deka - Dziesięć. Dziesięć cyfr, które przypisane są grupom zaleceń, i od nich wywodzi się nazwa Dekalogu.

Samych zaleceń w tekście jest więcej niż dziesięć.
_________________
Błąd w Historii prowadzi do błędu w Doktrynie.

Kłamstwo może zmienić historię, ale tylko Prawda może zmienić Świat.

”Łatwiej jest oszukać człowieka, niż przekonać go, ze został oszukany"
Mark Twain
 
 
Yarpen Zirgin 
Katolik


Wyznanie: Kościół katolicki
Pomógł: 16 razy
Wiek: 46
Dołączył: 22 Maj 2006
Posty: 15743
Wysłany: 2019-05-24, 06:40   

Jak zwykle bierzesz kawałek prawdy i robisz z niego solidne kłamstwo, które usiłujesz wcisnąć tym, którzy Cie czytają. Nie chce mi się tracić na Ciebie czasu, więc jedynie zacytuję pewien fragment Biblii:

Wj 34:28
"(28) I był tam [Mojżesz] u Jahwe czterdzieści dni i czterdzieści nocy, i nie jadł chleba, i nie pił wody. I napisał na tablicach słowa przymierza - Dziesięć Słów."
_________________
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.
 
 
kansyheniek 


Pomógł: 55 razy
Dołączył: 22 Wrz 2007
Posty: 2459
Skąd: Kleve,Niemcy
Wysłany: 2019-05-24, 08:23   

booris napisał/a:
Kansyheniek,dziekuje Ci bardzo,ze zalozyles dla mnie temat,tylko czy ja Cie oto prosilem?


Przepraszam Pana,nie wiedziałem,że wymagana jest Twoja wyraźna prośba na zakładanie tematów
:-> :shock:
booris napisał/a:
Rozmowa pomiedzy mna a Yarpenem miala miejsce w shoutboxie,byla wiec rozmowa prywatna


Rozmowa prywatna to jest na PW.
Rozmawialiście publicznie.

booris napisał/a:
Jezeli Yarpen(bo ja nie zamierzam)zalozy taki temat,bedziesz mogl ingerowac,


Nie mów mi kiedy mam ingerować.

booris napisał/a:
Wiec z jakiego powodu mam cokolwiek tlumaczyc komukolwiek,poza Yarpenem?


Nic nie musisz.
W sumie tak myślałem,że nic nie będziesz tłumaczył
:-P

Zamykam temat.
_________________
"NIE JEST WAŻNE KTO MA RACJĘ,ALE CO JEST RACJĄ!!!"
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 14