Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Bliźni według Biblii
Autor Wiadomość
wuka 

Pomogła: 255 razy
Wiek: 69
Dołączyła: 25 Cze 2016
Posty: 4079
Wysłany: 2019-05-23, 09:54   

Yarpen Zirgin napisał/a:
Aha... Czyli nie masz takiego fragmentu, a więc w mocy pozostaje nakaz Chrystusa, że mamy kochać nawet takich ludzi, którzy ciężko zgrzeszyli przeciwko nam lub nas zwyczajnie skrzywdzili.

Myślę, że na tym należy skończyć z tobą wszelkie dyskusje. To już przekracza wszelkie normy. Powtórzę cytatem podanym przez Henryka: Dla podających takie rady jak Ty mam tylko jedno:
Mt 16:23 bt5 "[...] Zejdź Mi z oczu, szatanie! Jesteś Mi zawadą, bo nie myślisz po Bożemu, lecz po ludzku."
 
 
Quinque 


Wyznanie: Katolickie - obrządek łaciński
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 29 Gru 2017
Posty: 600
Wysłany: 2019-05-23, 09:58   

Ale przecież Yarpen jest usprawiedliwony z wiary. Dlaczego go obrażasz? Tak uczą w twoim/waszym zborze?
_________________
"Bękart diabła czy dziecko Boże. Stara gwardia czy cyber młodzież
Kto kręci globem? Iluminacja, masońskie loże
Czarna magia, zdefiniuj chorobę. Jaka jest prawda za c$#j się nie dowiesz"
Ostatnio zmieniony przez Quinque 2019-05-23, 10:17, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Yarpen Zirgin 
Katolik


Wyznanie: Kościół katolicki
Pomógł: 16 razy
Wiek: 46
Dołączył: 22 Maj 2006
Posty: 15743
Wysłany: 2019-05-23, 10:16   

wuka napisał/a:
Yarpen Zirgin napisał/a:
Aha... Czyli nie masz takiego fragmentu, a więc w mocy pozostaje nakaz Chrystusa, że mamy kochać nawet takich ludzi, którzy ciężko zgrzeszyli przeciwko nam lub nas zwyczajnie skrzywdzili.

Myślę, że na tym należy skończyć z tobą wszelkie dyskusje. To już przekracza wszelkie normy. Powtórzę cytatem podanym przez Henryka: Dla podających takie rady jak Ty mam tylko jedno:
Mt 16:23 bt5 "[...] Zejdź Mi z oczu, szatanie! Jesteś Mi zawadą, bo nie myślisz po Bożemu, lecz po ludzku."

Ja myślę po ludzku? Skoro tak, to przedstaw mi fragment Pisma, w którym zostajemy zwolnieni z obowiązku kochania ludzi, którzy są naszymi wrogami lub wyrządzili nam krzywdę np. przez ciężki grzech względem nam jakim jest chociażby molestowanie seksualne, a który to nakaz mamy od Chrystusa.
_________________
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.
 
 
Henryk 

Pomógł: 453 razy
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 10237
Wysłany: 2019-05-23, 11:21   

Yarpen Zirgin napisał/a:
w którym zostajemy zwolnieni z obowiązku kochania ludzi, którzy są naszymi wrogami lub wyrządzili nam krzywdę np. przez ciężki grzech względem nam jakim jest chociażby molestowanie seksualne, a który to nakaz mamy od Chrystusa.


Jeszcze za niewypełniane tego "obowiązku" chętnie karał byś pokrzywdzonych.
Pedofilów na ołtarze, a ofiary do więzienia! :crazy:
 
 
Henryk 

Pomógł: 453 razy
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 10237
Wysłany: 2019-05-23, 11:27   

Quinque napisał/a:
Ale przecież Yarpen jest usprawiedliwony z wiary. Dlaczego go obrażasz? Tak uczą w twoim/waszym zborze?

Jakaś ropucha wydała dźwięki? :xhehe:
Jak to szło? -rech, rech, rech, a może podobnie: ble, ble, ble...

Z wiary w co?
W pośrednictwo katolickiej bogini?
Wiary w zamianę opłatka w ponownie ofiarowanego Jezusa?
Wiary w to, że jak wyszepcze w ucho grzechy, to już ich nie ma?
A może dzięki modlitwom do obrazu lub rzeźby, która to "umożliwia mu kontakt z niebiosami"?
Ech poganie... :-(
 
 
Korn

Pomógł: 36 razy
Dołączył: 20 Kwi 2016
Posty: 674
Wysłany: 2019-05-23, 12:53   

Yarpen Zirgin napisał/a:
wuka napisał/a:
Yarpen Zirgin napisał/a:
Aha... Czyli nie masz takiego fragmentu, a więc w mocy pozostaje nakaz Chrystusa, że mamy kochać nawet takich ludzi, którzy ciężko zgrzeszyli przeciwko nam lub nas zwyczajnie skrzywdzili.

Myślę, że na tym należy skończyć z tobą wszelkie dyskusje. To już przekracza wszelkie normy. Powtórzę cytatem podanym przez Henryka: Dla podających takie rady jak Ty mam tylko jedno:
Mt 16:23 bt5 "[...] Zejdź Mi z oczu, szatanie! Jesteś Mi zawadą, bo nie myślisz po Bożemu, lecz po ludzku."

Ja myślę po ludzku? Skoro tak, to przedstaw mi fragment Pisma, w którym zostajemy zwolnieni z obowiązku kochania ludzi, którzy są naszymi wrogami lub wyrządzili nam krzywdę np. przez ciężki grzech względem nam jakim jest chociażby molestowanie seksualne, a który to nakaz mamy od Chrystusa.


To po co chodzić do waszego kościoła, kiedy jest to niepotrzebne. Wszyscy mnie kochają, wszyscy łącznie z Jezusem mi przebaczają więc hulaj dusza. To po co nosić na tacę i utrzymywać dość sporą grupę pośredników i ich zamki ze złota, w których swobodnie mogą molestować i gwałcić z czego prawdopodobnie raduje się jak twierdzisz wasz Bóg, bo rzeczywiście nikogo osobiście nie każe. A przygląda sie każdemu aktowi sodomii osobiście, bo mówiłeś , że mieszka w każdej waszej świątyni.
 
 
Quinque 


Wyznanie: Katolickie - obrządek łaciński
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 29 Gru 2017
Posty: 600
Wysłany: 2019-05-23, 13:29   

Henryk napisał/a:

W pośrednictwo katolickiej bogini?


Prostaku. Już Ci było tłumaczone jaką rolę spełnia NMP. No ale dalej pisz w ten sposób. Udowadniasz tylko to że protestanci są upośledzeni umysłowo
_________________
"Bękart diabła czy dziecko Boże. Stara gwardia czy cyber młodzież
Kto kręci globem? Iluminacja, masońskie loże
Czarna magia, zdefiniuj chorobę. Jaka jest prawda za c$#j się nie dowiesz"
 
 
Yarpen Zirgin 
Katolik


Wyznanie: Kościół katolicki
Pomógł: 16 razy
Wiek: 46
Dołączył: 22 Maj 2006
Posty: 15743
Wysłany: 2019-05-23, 14:07   

Henryk napisał/a:
Yarpen Zirgin napisał/a:
w którym zostajemy zwolnieni z obowiązku kochania ludzi, którzy są naszymi wrogami lub wyrządzili nam krzywdę np. przez ciężki grzech względem nam jakim jest chociażby molestowanie seksualne, a który to nakaz mamy od Chrystusa.


Jeszcze za niewypełniane tego "obowiązku" chętnie karał byś pokrzywdzonych.

Nie odpowiadam za Twoje urojenia na mój temat. Zamiast tracić czas na wymyślanie kolejnych bzdur, które mi przypisujesz, zajmij się lepiej tym, co napisałem.
_________________
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.
 
 
Listek 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 31 Mar 2013
Posty: 7852
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2019-05-24, 11:28   

Quinque napisał/a:
Ale przecież Yarpen jest usprawiedliwony z wiary.


Skąd to wiesz?

Nie ci bowiem, którzy przysłuchują się czytaniu Prawa, są sprawiedliwi wobec Boga, ale ci, którzy Prawo wypełniają, będą usprawiedliwieni.
Rz,2,13

Oczywiście chodzi o Prawo Boga a nie wymyślone przez ludzi.

Mk 7:9 "I mówił im [Jezus]: Chytrze uchylacie przykazanie Boże, aby naukę swoją zachować."

Ps 111:7 "Sprawy rąk Jego prawda i sprawiedliwość; nieomylne wszystkie przykazania Jego."

Dz 24:14 pop "Wyznaję przed tobą, że zgodnie z drogą, którą oni nazywają odszczepieństwem, służę Bogu naszych ojców i wierzę we wszystko, co jest napisane w Prawie i u Proroków."- wyznał nowo narodzony ap. Paweł.
_________________
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 11