Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Chrystus Bogiem czy człowiekiem?
Autor Wiadomość
Yarpen Zirgin 
Katolik


Wyznanie: Kościół katolicki
Pomógł: 16 razy
Wiek: 46
Dołączył: 22 Maj 2006
Posty: 15743
Wysłany: 2019-05-26, 13:31   

wuka napisał/a:
Przecież ci pisałam, że tak. Już chyba trzeci raz piszę to samo. Nie czytasz?

To możesz napisać jeszcze raz odpowiadając "tak" lub "nie":

Czy Jezus był Bogiem przez cały czas życia na ziemi, czyli od poczęcia do wniebowstąpienia?
_________________
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.
 
 
wuka 

Pomogła: 255 razy
Wiek: 69
Dołączyła: 25 Cze 2016
Posty: 4079
Wysłany: 2019-05-26, 13:42   

Quinque napisał/a:
Odpowiedź jest prosta. Maryja urodziła Boga

I widzisz Yarpen. Oni dlatego atakują Maryję bo nie wierzą w Trójcę Świętą

wuka napisał/a:

Nie mamy zapisów ani podstaw z Biblii


Mamy. Poza tym ile razy można wam tłumaczyć że nas nie obowiązuje, wewnętrznie sprzeczna zasada sola scriptura?

Słuchaj ty głupku. W co ja wierzę to wiem, ale takiej kreatury jak ty już dawno nie spotkałam ani w realu ani w sieci.
Dziwię się MODERACJI, że tak łatwo daje bany innym - Luba, Boa, a tu idiota do potęgi się wchrzania w każde słowo i wnerwia ludzi swoimi idiotyzmami. Czy nie możecie tego ukrócić?
OK, teraz możecie mnie wywalić, ale mam tego Quinque powyżej czubka głowy i powyżej fryzury natapirowanej na maxa.
 
 
wuka 

Pomogła: 255 razy
Wiek: 69
Dołączyła: 25 Cze 2016
Posty: 4079
Wysłany: 2019-05-26, 13:44   

Yarpen Zirgin napisał/a:
wuka napisał/a:
Przecież ci pisałam, że tak. Już chyba trzeci raz piszę to samo. Nie czytasz?

To możesz napisać jeszcze raz odpowiadając "tak" lub "nie":

Czy Jezus był Bogiem przez cały czas życia na ziemi, czyli od poczęcia do wniebowstąpienia?

TAK, YARPEN, JEZUS CHRYSTUS BYŁ JEST I BĘDZIE BOGIEM, ALE MARIA NIE URODZIŁA BOGA. ABSURD TEGO WYKAZAŁAM JUŻ KILKA RAZY, ALE TY, WBREW ZAPOWIEDZIOM NA NIC NIE ODPOWIADASZ, NIE REAGUJESZ, TYLKO STOSUJESZ SOCJOPATYCZNO-PSYCHOPATYCZNE MANIPULACJE.
MIŁEGO DNIA.
 
 
Yarpen Zirgin 
Katolik


Wyznanie: Kościół katolicki
Pomógł: 16 razy
Wiek: 46
Dołączył: 22 Maj 2006
Posty: 15743
Wysłany: 2019-05-26, 13:47   

wuka napisał/a:
Yarpen Zirgin napisał/a:
wuka napisał/a:
Przecież ci pisałam, że tak. Już chyba trzeci raz piszę to samo. Nie czytasz?

To możesz napisać jeszcze raz odpowiadając "tak" lub "nie":

Czy Jezus był Bogiem przez cały czas życia na ziemi, czyli od poczęcia do wniebowstąpienia?

TAK, YARPEN, JEZUS CHRYSTUS BYŁ JEST I BĘDZIE BOGIEM(...)

Cieszę się, że wreszcie to przyznałaś. Wobec tego możemy wrócić do tego, co było punktem wyjścia.
_________________
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.
 
 
RN 


Wyznanie: Wiara Naturalna (Deizm)
Pomógł: 310 razy
Dołączył: 25 Paź 2013
Posty: 5125
Skąd: Ziemia Łódzka
Wysłany: 2019-05-26, 14:31   

wuka napisał/a:
Quinque napisał/a:
Odpowiedź jest prosta. Maryja urodziła Boga

I widzisz Yarpen. Oni dlatego atakują Maryję bo nie wierzą w Trójcę Świętą

wuka napisał/a:

Nie mamy zapisów ani podstaw z Biblii


Mamy. Poza tym ile razy można wam tłumaczyć że nas nie obowiązuje, wewnętrznie sprzeczna zasada sola scriptura?

Słuchaj ty głupku. .


:-) :-)
Trzeba przyznać, że jest rozwydrzony.
_________________
JESZCZE SIĘ TAKI NIE NARODZIŁ, CO BY OPOWIEŚCI BIBLIJNE POGODZIŁ
 
 
Quinque 


Wyznanie: Katolickie - obrządek łaciński
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 29 Gru 2017
Posty: 600
Wysłany: 2019-05-26, 16:07   

wuka napisał/a:
Quinque napisał/a:
Odpowiedź jest prosta. Maryja urodziła Boga

I widzisz Yarpen. Oni dlatego atakują Maryję bo nie wierzą w Trójcę Świętą

wuka napisał/a:

Nie mamy zapisów ani podstaw z Biblii


Mamy. Poza tym ile razy można wam tłumaczyć że nas nie obowiązuje, wewnętrznie sprzeczna zasada sola scriptura?

Słuchaj ty głupku. W co ja wierzę to wiem, ale takiej kreatury jak ty już dawno nie spotkałam ani w realu ani w sieci.
Dziwię się MODERACJI, że tak łatwo daje bany innym - Luba, Boa, a tu idiota do potęgi się wchrzania w każde słowo i wnerwia ludzi swoimi idiotyzmami. Czy nie możecie tego ukrócić?
OK, teraz możecie mnie wywalić, ale mam tego Quinque powyżej czubka głowy i powyżej fryzury natapirowanej na maxa.


O jej. Uwielbiam to jak antykatolicy którzy nie potrafią dyskutować za pomocą faktów zaczynają mnie obrażać
_________________
"Bękart diabła czy dziecko Boże. Stara gwardia czy cyber młodzież
Kto kręci globem? Iluminacja, masońskie loże
Czarna magia, zdefiniuj chorobę. Jaka jest prawda za c$#j się nie dowiesz"
 
 
Henryk 

Pomógł: 453 razy
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 10237
Wysłany: 2019-05-26, 19:36   

Quinque napisał/a:
O jej. Uwielbiam to jak antykatolicy którzy nie potrafią dyskutować za pomocą faktów zaczynają mnie obrażać

A można Ciebie obrazić?
 
 
Paszko


Wyznanie: KRK
Pomógł: 37 razy
Dołączył: 31 Maj 2016
Posty: 453
Wysłany: 2019-05-26, 23:21   Re: Chrystus Bogiem czy człowiekiem?

Yarpen Zirgin napisał/a:

Czy Chrystus przestał być Bogiem na czas ciąży i porodu z Maryi?

W przypadku Chrystusa, to znaczy Mesjasza, to jest Pomazańca, kluczowa jest chwila, w której został namaszczony przez Boga (Łk 4,18) Duchem i Mocą (Dz 10,38). Ewangelie, podobnie jak Ojcowie Kościoła, opisują ten moment jako wydarzenie publiczne, w którym rozbrzmiewają słowa psalmu intronizacyjnego dla Pomazańca:

Ogłoszę postanowienie Pana:
Powiedział do mnie:
«Tyś Synem moim,
Ja Ciebie dziś zrodziłem.
Żądaj ode Mnie, a dam Ci narody w dziedzictwo
i w posiadanie Twoje krańce ziemi.
Żelazną rózgą będziesz nimi rządzić
i jak naczynie garncarza ich pokruszysz».

(Ps 2,7-9)

W chwili gdy wychodził z wody,
ujrzał rozwierające się niebo
i Ducha jak gołębicę zstępującego na siebie.
A z nieba odezwał się głos:
«Tyś jest mój Syn umiłowany, w Tobie mam upodobanie».

(Mk 1,10-11)

Do którego bowiem z aniołów powiedział kiedykolwiek:
Ty jesteś moim Synem, Jam Cię dziś zrodził?

(Hbr 1,5)

Chrystus nie sam siebie okrył sławą przez to,
iż stał się arcykapłanem, ale [uczynił to]
Ten, który powiedział do Niego:
Ty jesteś moim Synem,
Jam Cię dziś zrodził

(Hbr 5,5)

Ów diabeł bowiem, kiedy Jezus wyszedł z rzeki Jordan,
wówczas, gdy odezwał się do Niego głos:
«Ty jesteś moim Synem,
Ja Cię dziś zrodziłem»,
jak to jest zapisane we wspomnieniach apostołów,
przyszedł do Niego, by Go kusić

(Justyn Męczennik, Dialog z Tryfonem, 103)
_________________
ΛΕΓΕΙ ΙΗΣΟΥΣ ΟΥΚ ΕΣΤΙΝ ΤΕΘΑΜΜΕ
ΝΟΝ Ο ΟΥΚ ΕΓΕΡΘΗΣΕΤΑΙ
 
 
Yarpen Zirgin 
Katolik


Wyznanie: Kościół katolicki
Pomógł: 16 razy
Wiek: 46
Dołączył: 22 Maj 2006
Posty: 15743
Wysłany: 2019-05-27, 07:46   

A pytanie dotyczyło czegoś innego, więc... Zmieniasz temat.
_________________
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.
 
 
wuka 

Pomogła: 255 razy
Wiek: 69
Dołączyła: 25 Cze 2016
Posty: 4079
Wysłany: 2019-05-27, 08:11   

Yarpen Zirgin napisał/a:
A pytanie dotyczyło czegoś innego, więc... Zmieniasz temat.

A ja ci powiem, że Paszko wcale nie zmienia tematu. To ty, niestety, działasz, jak inkwizytor lub Ubek.
Wskazuje na to twoje domaganie się odpowiedzi: tak lub nie. Na mnie wymogłeś, ale wielokrotnie ci pisałam tu, jak i w temacie "Bogurodzica", że nie będę się o ciąży Marii wypowiadać, bo do brzucha jej nie zaglądałam, przy porodzie nie byłam także. Jedyne wiarygodne źródło, dla wierzących osób, to Biblia. A cała reszta to nadinterpretacja oraz dostosowanie ludzkich wymysłów i chciejstwo.
Powtarzam więc raz jeszcze: uważam Jezusa Chrystusa za Syna Bożego, Boga, ale nie wiem czy w łonie Matki był jako "fasolka" Bogiem. Maria dała Mu ciało ludzkie, naturę miał od Ojca.
Nawet Maria chyba nie uświadamiała sobie z KIM ma do czynienia, co widać po jej zachowaniu w kilku miejscach opisanych w Pśw.
W każdym razie na pewno nie wolno w taki sposób wywyższać stworzenia - Marii, jak robi to KrK.
Chyba, że przyjmiemy całkowicie pogańskie poglądy (a może one są właściwe?), że Maria to bogini i małżonka Boga-Stwórcy. Wtedy - pełna zgoda na cześć, tytuły nadane, kult i całą resztę
 
 
Quinque 


Wyznanie: Katolickie - obrządek łaciński
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 29 Gru 2017
Posty: 600
Wysłany: 2019-05-27, 08:19   

Bełkotu na temat Kościoła Katolickiego ciąg dalszy

No i dalej używamy błędnego skrotu KRK:(
napisał/a:
W każdym razie na pewno nie wolno w taki sposób wywyższać stworzenia

Nie wolno bo rzecze Wuka w nieomylności swojej. Co tam dwa tysiące lat tradycji, wiary pierwotnego Kościoła, nauczanie Ojców, Soborów i teologów. Wy przeczytaliscie Biblie i wszystko wiecie najlepiej
_________________
"Bękart diabła czy dziecko Boże. Stara gwardia czy cyber młodzież
Kto kręci globem? Iluminacja, masońskie loże
Czarna magia, zdefiniuj chorobę. Jaka jest prawda za c$#j się nie dowiesz"
 
 
Yarpen Zirgin 
Katolik


Wyznanie: Kościół katolicki
Pomógł: 16 razy
Wiek: 46
Dołączył: 22 Maj 2006
Posty: 15743
Wysłany: 2019-05-27, 08:42   

wuka napisał/a:
Powtarzam więc raz jeszcze: uważam Jezusa Chrystusa za Syna Bożego, Boga, ale nie wiem czy w łonie Matki był jako "fasolka" Bogiem.

Ręce opadają... W Biblii jak wół stoi, że Syn Boży "stał się człowiekiem", a nie "wstąpił w człowieka", a Ty dalej udajesz, że "nie wiesz", czy Jezus był Bogiem także w czasie ciąży, porodu i dzieciństwa.

Twoje ataki na mnie, że jestem "ubek" itd., to tylko dramatyczna próba ucieczki przed faktem, że unikałaś jak ognia odpowiedzi na proste, zamknięte pytanie o Bóstwo Chrystusa.
_________________
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.
 
 
Henryk 

Pomógł: 453 razy
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 10237
Wysłany: 2019-05-27, 09:30   

Yarpen Zirgin napisał/a:
Ręce opadają... W Biblii jak wół stoi, że Syn Boży "stał się człowiekiem", a nie "wstąpił w człowieka", a Ty dalej udajesz, że "nie wiesz", czy Jezus był Bogiem także w czasie ciąży, porodu i dzieciństwa.

Odnoszę wrażenie, że to nie ręce opadły. Lecz wypadł mózg ze swego miejsca i sięgnął bruku...
Stoi jak wół, że „stał się człowiekiem”, a Yarpen dalej twierdzi, że jednak był Bogiem.

Flp 2:6-8 bt5 "On to, istniejąc w postaci Bożej, nie skorzystał ze sposobności, aby na równi być z Bogiem, (7) lecz ogołocił samego siebie, przyjąwszy postać sługi, stając się podobnym do ludzi. A w zewnętrznej postaci uznany za człowieka, (8) uniżył samego siebie, stając się posłusznym aż do śmierci - i to śmierci krzyżowej."
Wyzbył się natury duchowej, mądrości, mocy, chwały i czci, a nawet własnej woli!
Stał się ciałem, więc był synem człowieczym-choć stworzony mocą Bożą, podobnie jak Adam.

Yarpen z pozostałymi dalej będzie twierdził, że był Bogiem, ponieważ dowodem na to jest jedynie Dogmat.
To zupełnie nic, że Słowo Boże twierdzi inaczej, a nawet sam Yarpen pisze że (przecież) „stał się człowiekiem”. :xhehe:
Według niego był Bogiem... i już! Cały czas. I w Łonie Maryi i poza łonem, i wtedy gdy był dzieckiem i wtedy gdy miał 30 lat.
Nie ma dyskusji- jak tego wymaga Dogmat. Ponieważ powątpiewanie w Dogmat jest grzechem- jak twierdzi KK.
 
 
wuka 

Pomogła: 255 razy
Wiek: 69
Dołączyła: 25 Cze 2016
Posty: 4079
Wysłany: 2019-05-27, 09:43   

Henryk napisał/a:
Wyzbył się natury duchowej, mądrości, mocy, chwały i czci, a nawet własnej woli!
Stał się ciałem, więc był synem człowieczym-choć stworzony mocą Bożą, podobnie jak Adam.

No dzięki wielkie. Dokładnie tych słów mi zabrakło. Myślę i myślę i nie wiem, jak przekazać swoje myśli. Pomogłeś.
Henryk napisał/a:
Nie ma dyskusji- jak tego wymaga Dogmat. Ponieważ powątpiewanie w Dogmat jest grzechem- jak twierdzi KK.

Właśnie to jest karygodne. Nadinterpretacje stworzone przez ludzi i jednym podpisem zamykające usta i rozum myślącym normalnie i przedkładającym Pismo nad wymysły.
 
 
Yarpen Zirgin 
Katolik


Wyznanie: Kościół katolicki
Pomógł: 16 razy
Wiek: 46
Dołączył: 22 Maj 2006
Posty: 15743
Wysłany: 2019-05-27, 09:45   

Henryku, Henryku... Kolejny raz pokazujesz, że nie znasz ani Biblii, ani mocy Bożej:

J 1,1-4,14-145
(1): Na początku było Słowo. a Słowo było u Boga, i Bogiem było Słowo. (2): Ono było na początku u Boga. (3): Wszystko przez Nie się stało, a bez Niego nic się nie stało, co się stało. (4): W Nim było życie, a życie było światłością ludzi, (5): a światłość w ciemności świeci i ciemność jej nie ogarnęła. (...) (14): Słowo stało się ciałem i zamieszkało wśród nas. I oglądaliśmy Jego chwałę, chwałę, jaką Jednorodzony otrzymuje od Ojca, pełen łaski i prawdy. (15): Jan daje o Nim świadectwo i głośno woła w słowach: "Ten był, o którym powiedziałem: Ten, który po mnie idzie, przewyższył mnie godnością, gdyż był wcześniej ode mnie".

J 20,24-29
(24): Ale Tomasz, jeden z Dwunastu, zwany Didymos, nie był razem z nimi, kiedy przyszedł Jezus. (25): Inni więc uczniowie mówili do niego: "Widzieliśmy Pana!" Ale on rzekł do nich: "Jeżeli na rękach Jego nie zobaczę śladu gwoździ i nie włożę palca mego w miejsce gwoździ, i nie włożę ręki mojej do boku Jego, nie uwierzę". (26): A po ośmiu dniach, kiedy uczniowie Jego byli znowu wewnątrz [domu] i Tomasz z nimi, Jezus przyszedł mimo drzwi zamkniętych, stanął pośrodku i rzekł: "Pokój wam!" (27): Następnie rzekł do Tomasza: "Podnieś tutaj swój palec i zobacz moje ręce. Podnieś rękę i włóż [ją] do mego boku, i nie bądź niedowiarkiem, lecz wierzącym". (28): Tomasz Mu odpowiedział: "Pan mój i Bóg mój!" (29): Powiedział mu Jezus: "Uwierzyłeś dlatego, ponieważ Mnie ujrzałeś? Błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli".
_________________
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 10