Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Narodzenie na nowo
Autor Wiadomość
Albertus 

Pomógł: 82 razy
Dołączył: 22 Wrz 2007
Posty: 2588
Wysłany: 2019-06-06, 12:43   

No właśnie gdyby te wersety rozumieć tak że nie wolno wykraczać poza to co juz zostało napisane to c o zrobić z 1Kor4:7 i kolejnymi wersetami?

8-) ;-)

Najwyraźniej uznając te wersety za Słowo Boże, Jachu wykraczasz poza to co zostało napisane....
 
 
Jachu 
cichy,pokorny

Pomógł: 445 razy
Wiek: 93
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 10693
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2019-06-06, 13:55   

2 Piotr. 2:1-22
1. Lecz byli też fałszywi prorocy między ludem, jak i wśród was będą fałszywi nauczyciele, którzy wprowadzać będą zgubne nauki i zapierać się Pana, który ich odkupił, sprowadzając na się rychłą zgubę.
2. I wielu pójdzie za ich rozwiązłością, a droga prawdy będzie przez nich pohańbiona.
3. Z chciwości wykorzystywać was będą przez zmyślone opowieści; lecz wyrok potępienia na nich od dawna zapadł i zguba ich nie drzemie.
4. Bóg bowiem nie oszczędził aniołów, którzy zgrzeszyli, lecz strąciwszy do otchłani, umieścił ich w mrocznych lochach, aby byli zachowani na sąd;
5. Również starożytnego świata nie oszczędził, lecz ocalił jedynie ośmioro wraz z Noem, zwiastunem sprawiedliwości, zesławszy potop na świat bezbożnych;
6. Miasta Sodomę i Gomorę spalił do cna i na zagładę skazał jako przykład dla tych, którzy by mieli wieść życie bezbożne,
7. Natomiast wyrwał sprawiedliwego Lota, udręczonego przez rozpustne postępowanie bezbożników,
8. Gdyż sprawiedliwy ten, mieszkając między nimi, widział bezbożne ich uczynki i słyszał o nich, i trapił się tym dzień w dzień w prawej duszy swojej.
9. Umie Pan wyrwać pobożnych z pokuszenia, bezbożnych zaś zachować na dzień sądu celem ukarania,
10. Szczególnie zaś tych, którzy oddają się niecnym pożądliwościom cielesnym, a zwierzchnością pogardzają. Zuchwali, zarozumiali, nie lękają się nawet bluźnić mocom niebieskim.
11. Chociaż aniołowie siłą i mocą są więksi od nich, nie wydają na nich przed Panem wyroku potępienia.
12. Lecz oni, jak nierozumne zwierzęta, które z natury są po to, by je łapano i zabijano, bluźnią temu, czego nie znają; toteż zginą jak one
13. I poniosą karę za nieprawość. Oddawanie się w dzień rozpuście uważają za rozkosz, a gdy współbiesiadują z wami, są zakałą i hańbą, ponieważ nurzają się w swoich pożądliwościach.
14. Oczy ich wypatrują tylko cudzołożnic i nigdy im nie dość grzechu; nęcą dusze słabe, serce mają wyćwiczone w chciwości, synowie przekleństwa.
15. Opuściwszy drogę prostą, zbłądzili i wstąpili na drogę Balaama, syna Beora, który ukochał zapłatę za czyny nieprawe,
16. Lecz został zganiony za swoją nieprawość; nieme bydlę juczne, przemówiwszy głosem ludzkim, zapobiegło nierozumnemu postępkowi proroka.
17. Ludzie ci, to źródła bez wody i obłoki pędzone przez wicher; czeka ich przeznaczony najciemniejszy mrok.
18. Przemawiając bowiem słowami nadętymi a pustymi, nęcą przez żądze cielesne i rozwiązłość tych, którzy dopiero co wyzwolili się od wpływu pogrążonych w błędzie,
19. Obiecując im wolność, chociaż sami są niewolnikami zguby; czemu bowiem ktoś ulega, tego niewolnikiem się staje
20. Jeśli bowiem przez poznanie Pana i Zbawiciela, Jezusa Chrystusa wyzwolili się od brudów świata, lecz potem znowu w nie uwikłani dają im się opanować, to stan ich ostateczny jest gorszy niż poprzedni.
21. Lepiej bowiem byłoby dla nich nie poznać drogi sprawiedliwości, niż poznawszy ją, odwrócić się od przekazanego im świętego przykazania.

22. Sprawdza się na nich treść owego przysłowia: Wraca pies do wymiocin swoich, oraz: Umyta świnia znów się tarza w błocie.

(BW)
_________________
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.
 
 
Yarpen Zirgin 
Katolik


Wyznanie: Kościół katolicki
Pomógł: 16 razy
Wiek: 46
Dołączył: 22 Maj 2006
Posty: 15743
Wysłany: 2019-06-06, 14:02   

Śliczny fragment, ale niczego nie wnosi do tematu, bo nie dotyczy kwestii chrztu.
_________________
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.
 
 
Jachu 
cichy,pokorny

Pomógł: 445 razy
Wiek: 93
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 10693
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2019-06-06, 14:19   

No to poczytaj,może się Tobie i innym przyda:

http://www.nastrazy.pl/dr...0/4/chrzest.htm
_________________
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.
 
 
Yarpen Zirgin 
Katolik


Wyznanie: Kościół katolicki
Pomógł: 16 razy
Wiek: 46
Dołączył: 22 Maj 2006
Posty: 15743
Wysłany: 2019-06-06, 14:40   

Prosiłem o fragment Pisma Świętego, w którym zapisano, że wolno chrzcić tylko dorosłych na podstawie wyznania wiary, a nie artykuł z czasopisma "Na straży".
_________________
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.
 
 
radek 
mężczyzna


Pomógł: 284 razy
Wiek: 40
Dołączył: 03 Sty 2013
Posty: 2998
Skąd: Choszczno
Wysłany: 2019-06-06, 16:00   

Yarpen Zirgin napisał/a:
Prosiłem o fragment Pisma Świętego, w którym zapisano, że wolno chrzcić tylko dorosłych na podstawie wyznania wiary, a nie artykuł z czasopisma "Na straży".


Oczywiście, że nie można zabronić dzieciom odnaleźć Jezusa, ale chrzest nie jest towarem do rutynowego nabycia, ale owocem wiary

Mar 16:16 eib "(16) Kto uwierzy i zostanie ochrzczony, będzie zbawiony, a kto nie uwierzy, będzie potępiony."

Pod tym względem wyraźnie Mężczyzną Biblia nazywa Jednego Syna

Ap 12:5 eib "Ona zaś urodziła Syna, Mężczyznę, który żelaznym berłem ma rządzić wszystkimi narodami. Jej dziecko zostało porwane do Boga i do Jego tronu,"
_________________
Lewa szala już nie wzbiera, Prawa decyduje teraz
Mat 3:2 eib "(2) (...) Królestwo Niebios jest blisko."
 
 
 
Yarpen Zirgin 
Katolik


Wyznanie: Kościół katolicki
Pomógł: 16 razy
Wiek: 46
Dołączył: 22 Maj 2006
Posty: 15743
Wysłany: 2019-06-06, 16:07   

radek napisał/a:
Yarpen Zirgin napisał/a:
Prosiłem o fragment Pisma Świętego, w którym zapisano, że wolno chrzcić tylko dorosłych na podstawie wyznania wiary, a nie artykuł z czasopisma "Na straży".


Oczywiście, że nie można zabronić dzieciom odnaleźć Jezusa, ale chrzest nie jest towarem do rutynowego nabycia, ale owocem wiary

Mar 16:16 eib "(16) Kto uwierzy i zostanie ochrzczony, będzie zbawiony, a kto nie uwierzy, będzie potępiony."

Sęk w tym, że Mt 16,16, co widać w jego treści, którą przytoczyłeś, nie zawiera stwierdzenia, iż ochrzcić można tylko tego, kto wcześniej uwierzy.
_________________
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.
 
 
radek 
mężczyzna


Pomógł: 284 razy
Wiek: 40
Dołączył: 03 Sty 2013
Posty: 2998
Skąd: Choszczno
Wysłany: 2019-06-06, 16:21   

Yarpen Zirgin napisał/a:
Sęk w tym, że Mt 16,16, co widać w jego treści, którą przytoczyłeś, nie zawiera stwierdzenia, iż ochrzcić można tylko tego, kto wcześniej uwierzy.


Czy można dawać jałmużnę złodziejom, czy jedynie ubogim? Czy chrzest ma moc zbawienia gdy jest udzielany pod przymusem, czy też chrzest ma sens jedynie dla starających się o niego

Mt 7:6 eib "Nie dawajcie psom tego, co święte, i nie rzucajcie swoich pereł przed wieprze, aby nie podeptały ich nogami, a potem nie odwróciły się i was nie poszarpały."
_________________
Lewa szala już nie wzbiera, Prawa decyduje teraz
Mat 3:2 eib "(2) (...) Królestwo Niebios jest blisko."
 
 
 
Yarpen Zirgin 
Katolik


Wyznanie: Kościół katolicki
Pomógł: 16 razy
Wiek: 46
Dołączył: 22 Maj 2006
Posty: 15743
Wysłany: 2019-06-06, 16:26   

I nie na temat, panie radek. Interesuje mnie nauczanie Chrystusa i Apostołów, a nie Twoje przekonania. Chcesz twierdzić, że chrztu można udzielać tylko tym, którzy uwierzyli i wyznali wiarę? Przytocz stosowny fragment Pisma Świętego, w którym taką naukę zapisano.
_________________
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.
 
 
Henryk 

Pomógł: 453 razy
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 10237
Wysłany: 2019-06-06, 17:09   

Yarpen Zirgin napisał/a:
Przytocz stosowny fragment Pisma Świętego, w którym taką naukę zapisano.

Yarpen, dajesz wersety, że należy chrzcić niemowlęta!
Choćby jeden. Teraz tu! :xcalus:
Na co czekasz?

Ileż można bić pianę z niereformowalnym? :-(
Ja odpadam.
Tak. Tak, masz rację Yarpen, we wszystkim co piszesz! :crazy:
Dawaj następne dogmaty tak mocno umocowywane w Biblii, jak ten o kropieniu niemowląt!
Odnoszę wrażenie, że odwiedziłem jakiś oddział zamknięty w psychiatryku...
 
 
wuka 

Pomogła: 255 razy
Wiek: 69
Dołączyła: 25 Cze 2016
Posty: 4079
Wysłany: 2019-06-06, 17:21   

Henryk napisał/a:

Yarpen, dajesz wersety, że należy chrzcić niemowlęta!

Już o to prosiłam w tym, albo w tamtym temacie o chrzcie :-(
Ja myslę, że katolicy doskonale wiedzą i rozumieją o co chodzi, ale nie mają dość odwagi, aby to wydusić z siebie. Odbieram takie posty, jak YZ jako naigrawanie się z nas, kpina w żywe oczy. :-(
 
 
Yarpen Zirgin 
Katolik


Wyznanie: Kościół katolicki
Pomógł: 16 razy
Wiek: 46
Dołączył: 22 Maj 2006
Posty: 15743
Wysłany: 2019-06-06, 18:36   

Zaraz, zaraz... Skoro twierdzicie, że Pismo Święte zawiera nauczanie, iż wolno chrzcić tylko osoby dorosłe/świadome na podstawie ich wyznania wiary, to waszym obowiązkiem jest wykazanie, iż taka nauka jest w Biblii, a nie moim, że mamy chrzcić niemowlęta. Ja nie muszę obalać waszych teorii, tylko wy macie obowiązek pokazać fragmenty Pisma Świętego, które zawierają naukę, co do której twierdzicie, iż jest biblijna.

Ciekawa sprawa, że zamiast to zrobić, ciągle idziecie w offtopy, personalne wycieczki czy odwracanie kota ogonem do dołu...
_________________
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.
 
 
Henryk 

Pomógł: 453 razy
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 10237
Wysłany: 2019-06-06, 19:02   

Yarpen Zirgin napisał/a:
to waszym obowiązkiem jest wykazanie, iż taka nauka jest w Biblii, a nie moim, że mamy chrzcić niemowlęta.
:xhehe: :xhehe: :xhehe:
Bywaj zdrów!
 
 
radek 
mężczyzna


Pomógł: 284 razy
Wiek: 40
Dołączył: 03 Sty 2013
Posty: 2998
Skąd: Choszczno
Wysłany: 2019-06-06, 19:08   

Yarpen Zirgin napisał/a:
I nie na temat, panie radek. Interesuje mnie nauczanie Chrystusa i Apostołów, a nie Twoje przekonania. Chcesz twierdzić, że chrztu można udzielać tylko tym, którzy uwierzyli i wyznali wiarę? Przytocz stosowny fragment Pisma Świętego, w którym taką naukę zapisano.


Wg Pisma chrzest Ducha przyjmą wszyscy, lecz różni ludzie w różnych momentach swego życia i nie gorsząc innych miejscem i czasem chrztu. Chrzest Boży jest ponad religiami, bo chrzest w jednej z religii często gorszy swym ceremoniałem przedstawicieli innych religii, a przecież Bóg jest Bogiem całej wspólnoty ludzi

J 6:45 eib "U proroków czytamy: I będą wszyscy pouczeni przez Boga. Każdy, kto usłyszał i przyjął pouczenie Ojca, przychodzi do Mnie."
_________________
Lewa szala już nie wzbiera, Prawa decyduje teraz
Mat 3:2 eib "(2) (...) Królestwo Niebios jest blisko."
 
 
 
Yarpen Zirgin 
Katolik


Wyznanie: Kościół katolicki
Pomógł: 16 razy
Wiek: 46
Dołączył: 22 Maj 2006
Posty: 15743
Wysłany: 2019-06-06, 19:29   

Henryk napisał/a:
Yarpen Zirgin napisał/a:
to waszym obowiązkiem jest wykazanie, iż taka nauka jest w Biblii, a nie moim, że mamy chrzcić niemowlęta.
:xhehe: :xhehe: :xhehe:
Bywaj zdrów!

No proszę, właśnie potwierdziłeś, że doskonale wiesz, iż nauki o tym, iż wolno chrzcić tylko dorosłych na postawie ich wyznania wiary, w Biblii nie ma, ale mimo to będziesz kłamał w żywe oczy, ze jest ona "biblijna".
_________________
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 10